Toeristenzondvloed c 1^^^ Stukloopen van Huid en Voeten Amerika Dezen zomer een record-aantal Amerikanen in Europa Zaterdag 20 Juli 1935. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9767 OMERSCHE CHOONHE/DSZORG Innige omgang met zon en water DE VROUW, DIE ZICH ANGST VALLIG BUITEN HET NATTE EN HET STRALENDE ELEMENT HOUDT, HEEFT ONGELIJK EN MIST EEN DER BESTE KANSEN OM GEZONDHEIDSPROVISIE VOOR DEN WINTER OP TE DOEN MET zon en water plegen wij in den zomer op zeer vertrouwelijken voet om te gaan. Die innige omgang ver dient natuurlijk alle toejuiching; de vrouw die zich angstvallig buiten het natte en het stralende element houdt heeft ongelijk en mist een der beste kansen om gezondheids provisie voor den winter op te doen. Niettemin, een zekere voorzichtigheid is aan te bevelen. Alle doktoren zijn het er over eens dat zonnebaden op het menschelijk organisme ik heb hier natuurlijk alleen het gezonde organisme op het oog een heilzame wer king hebben. Maar óók zijn zij, zonder uit zondering, van oordeel dat een tevéél aan zon, vooral in het begin, als het lichaam nog niet gewend is, uiterst schadelijke gevolgen kan hebben. Nu is het niet zoo gemakkelijk op dit stuk bepaalde regels te geven. De een toch verdraagt, zonder eenigen hinder, een veel grootere dosis zon dan de ander. Maar in het algemeen kan toch gezegd worden, dat het eerste zonnebad niet langer dan hoogstens eenige minuten duren moet. Voor blondjes met een zeer blanke huid is eenige minuten zelfs nog te veel; zij zullen goed doen haar eerste zonnebad tot één minuut te beperken om vervolgens langzaam den tijdsduur, gedurende welken zij zich aan de volle zon toevertrouwen, te verlengen. Een aantal doktoren doseert de zon als volgt: eerste dag, een minuut, tweede twee minu ten, derde vier minuten, vierde zeven minu ten, vijfde elf minuten, zesde vijftien minu ten, zevende twintig minuten, achtste dertig minuten, negende vijf en veertig minuten, tiende een uur. Daarna behoeft men zich, als deze doses in alle opzichten goed ver dragen zijn, geen enkele beperking meer op te leggen. Het verdient aanbeveling een zon nebad in de morgenzon te nemen, dus niet op het allerwarmste deel van den dag. Ook is het goed zich iederen dag zoo lang mo gelijk ontkleed aan de buitenlucht, buiten de zon, toe te vertrouwen. Gedurende die uren ondergaat het lichaam een gewennings- en hardingsproces, dat het zeer ten goede komt. Al deze beperkingen gelden niet, of slechts in geringe mate, voor vrouwen met een don kere huid en donker haar, voor vrouwen dus, die van nature veel pigment bezitten. Kracht en Schoonheid Wie zich bruusk en zonder eenige gewen ning of overgang gedurende betrekkelijk langen tijd en dat „betrekkelijk lang" be hoeft, als het slachtoffer een zeer zonge- voelige huid heeft, niet eens héél lang te zijn aan de volle zon blootstelt, kan daar van de onaangenaamste gevolgen ondervin den. In minder dan geen tijd kan de zon brandwonden veroorzaken, die uitermate pijnlijk zijn. Die brandwonden worden het best gebet met een oplossing van twintig gram kaasjeskruid (witte maluwe) op een li ter water. Dit desinfecteert de brandwonden Daarna moet men ze zacht inwrijven met een flinke hoeveelheid zuivere olijfolie en ze bedekken met gaas. Veroorzaken de won den koorts, dan is het aan te bevelen een medicus te raadplegen. In ieder geval dient een verbrande buiten de zon te blijven tot zich het vervellingsproces voltrokken heeft. Wil men gevaar voor verbranden voorko men of althans veel verminderen, dan zal men goed doen de gevoeligste deelen van het lichaam tegen de inwerking der zonnestralen te beschermen door een de lichtstralen ob- serbeerende crème. Een gewone theater- crème, die in alle nuances verkrijgbaar is, kan al veel goed doen. Dan is er het water. Op warme dagen is het koele nat zóó verleidelijk, dat de meesten van ons er nauwelijks toe kunnen komen het te verlaten. In het algemeen is er niets tegen zelfs verscheidene uren achtereen in het water door, te brengen. Maar wat voor zichtigheid kan ook in dit opzicht geen kwaad. Zoo is het practisch twee badcostuums mee te nemen, zoodat men, als men na het bad in badcostuum blijven wil, onmiddellijk over een droog beschikt. Niets is schadelij ker dan het natte aan het lichaam te laten drogen; het droogt dan ten koste van uw eigen warmte en verkoudheden zijn daarvan bijna altijd het gevolg. Voelt u zich na het bad huiverig, dan zult u goed doen u dade lijk van binnen en van buiten te verwarmen. Een warme drank is dan volstrekt niet over bodig en wat gymnastiek evenmin. Het is eveneens aan te bevelen dé ooren te beschermen. De badmuts alléén, ook al trekt u haar over uw ooren, beschermt u niet voldoende; een paar watjes met vaseline i n de ooren doen het op afdoende wijze. Veel ooraandoeningen zouden voorkomen zijn als alle baadsters dit eenvoudige voorschrift steeds gevolgd hadden. Tusschen de maaltijden en het bad moet men steeds anderhalf of twee uren laten ver- loopen. In het algemeen is het af te raden vóór het ontbijt te zwemmen; de schok van het koude water kan op het li art, dat gedu rende den nacht op halve kracht gewerkt heeft, schadelijken invloed hebben. Wie een tijdlang aan zee verblijf wil hou den kan het grootste deel van de schoon heidsmiddelen, die haar in de stad goede diensten bewijzen, wel thuis laten. In het algemeen is het óók aan te bevelen de huid in dien tijd niet met zeep te wasschen. Er zijn „cleansing" crèmes in den handel, die de taak van de zeep gedurende deze zomer- sche weken met succes kunnen overnemen. Die crèmes hebben het voordeel dat zij de huid niet prikkelen. Van glycerine, vaseline of cold cream behoort U 'n voorraadje bij u te hebben; die vettige smeerseltjes komen goed te pas. Van een werkelijke „make up" kan alleen 's avonds eenige sprake zijn. Geef uw huid overdag gerust over aan de koestering van zon en wind en water. Dat zal haar sterker maken en de rustkuur ge ven, die zij nu en dan noodig heeft. Wilt u uw huid in voortreffelijke conditie houden? Bedien u dan van tijd tot tijd van een lotion, samengesteld uit een koffielepel honig en een kopje vol warm water. Dat is een uitstekend middel om een teint, die er en Doorzitten bij Wielrijden uit Engeland zal er het meest van profiteeren. NEW YORK. IN den loop van dezen zomer zal Europa door een dergelijk groot aantal Amerikaansche toe risten worden overstroomd, zooals men hier nog nooit, en zeker niet sinds het begin van de eco nomische crisis, heeft te zien gekregen. Reeds in het begin van deze maand werd het aantal der tot op dat oogenblik naar Europa afgereisde toeristen 25 hooger geschat dan in de vorige jaren der depressie. En op het oogenblik deelen de scheepvaartmaat schappijen mede, dat niet alleen alle uitloopende schepen tot op de laatste kajuit gevuld zijn, maar dat het aantal besproken plaatsen voor in de toe- verzacht en geneest Doos 30-60 90 ct Tube 60 ct Bi) Apoth eo Drogiste» komst vertrekkende schepen reeds zoo groot is, dat het nauwelijks mogelijk zal zijn, voor de eerstvolgen de weken nog een kajuit te krijgen. Deze sterke toe name van het verkeer naar Europa strekt zich over alle klassen, met inbegrip van de toeristenklasse, uit. Naar de meening van de reisbureaux en de scheep vaartmaatschappijen is deze enorme toestroom van reizigers naar Europa aan een aantal zeer verschil lende factoren te wijten. Voor alles schijnen de fi nanciën van het reislustig publiek in de Vereenigde Staten er beter voor te staan. Verder speelt natuur lijk ook de verhoogde koopkracht van den dollar in de Europeesche landen met gedevalueerden munt soort een groote rol. En bovendien tracht de Oude Wereld thans met succes, den stroom der Ameri kaansche toeristen, die in den voor-crisistijd hun ho tels en badplaatsen vulden, weer naar Europa te leiden. Dit geschiedt hoofdzakelijk op den weg van sterk gereduceerde spoorweg- en luchtvaarttarieven, gemoderniseerde hotels, nieuwe automobielwegen en door feestelijkheden, interessante tentoonstellingen, enz. Anderzijds is het gepraat over oorlog, dat vele Amerikanen van een reis naar Europa afhield, zoo goed als geheel verstomd, en de elkaar tegenspreken de berichten over de situatie in verschillende lan den, b.v. de Sovjet-Unie hebben de nieuwsgierig heid en de dorst naar weten bij vele toeristen opge wekt, die zich nu persoonlijk van een en ander op de hoogte willen gaan stellen. 1 Sj Het was op een zonnigen zomerdag een be'etje „vermoeid" uitziet, haar volle frischheid te hergeven. Een mengsel van vloeibare honig en versche boter tenslotte is een zalfje dat het door de zon veroorzaakte jeuken van de huid met veel succes be strijdt. Brussel. GERTRUDE. De Amerikaansche toeristenstroom komt dit jaar in de eerste plaats Engeland ten goede, dat in de laatste jaren nog al aanzienlijk verwaarloosd wordt. Het zilveren jubileum van den koning met zijn gran- diooze feestelijkheden heeft aan het Britsche vrcem- delingenseizoen de juiste stimulans gegeven, en de imposante troepen- en luchtparades, de revue van de Engelsche oorlogsvloot, de Shakespearefeesten te Stratford-on-Avon en een aantal sportieve gebeurte nissen doen het hunne, om de Amerikaansche toeris ten aan te trekken. In de tweede plaats is het ditmaal Duitschland, waaraan de reizigers van de overzijde van den groo- ten haringvijver den voorkeur geven. Het Derde Rijk biedt den Amerikaanschen toeristen een groot aan tal voordeelen. De registermark, de 60 reductie op de spoorwegtarieven, en de met 25 verlaagde hotelprijzen maken dan ook een goedkoop bezoek aan Duitschland mogelijk. Bovendien interesseert men zich in Amerika levendig voor de nieuwe or dening der dingen, en daarom trekken naast de vele reizigers-voor-genoegen ook studenten, geleerden en politici naar onze oosterburen, om de nieuwe toestan den te leeren kennen. Tenslotte biedt Duitschland juist dezen zomer voor liet Amerikaansche publiek bijzonder interessante attracties. De Wagnerfeesten in Detmold, de Wagner-Morzartfeesten in München en de feestelijkheden te Heidelberg hebben vele dui zenden Amerikanen aangelokt. Ook Scandinavië ontvangt een groot aandeel van den toeristenstroom van overzee, zoowel wegens de gunstige valuta in de noordelijke landen alsook we gens bijzondere gebeurtenissen op het gebied der wa tersport. En zelfs in Frankrijk neemt het aantal rei zigers uit Amerika aanzienlijk toe, hoewel dit land in den laatsten tijd nog al wat uit de mode scheen geraakt te zijn. Wat de overige landen betreft, ook daar zal dezen zomer het aantal Amerikaansche toe risten grooter zijn dan ooit. Ondanks hun gouden standaard trekken Nederland en Zwitserland meer bezoekers uit de U.S.A. dan vroeger. De Internatio nale tentoonstelling te Brussel en de Salzburger Fesl- spiele in Oostenrijk hebben hun aantrekkingskracht bewezen. En Tsjecho-Slowakije, dat dank zij zijn we reldberoemde baden steeds van een groot Ameri- kaansch bezoek verzekerd is, heeft zulks nog door verlaging der spoorwegtarieven kunnen stimuleeren. Als nieuwste toeristenland voor Amerika is thans ook de Sovjet-Unie op het programma verschenen. Zeer veel Amerikanen gaan dezen zomer naar Rus land, deels tengevolge van de bemoeiingen van de Russische „IntourisV'-bureaux, deels om de daar heerschende sociale, politieke en economische ver houdingen te bestudeeren. De stroom der reizigers in New York is zoo enorm, dat de havenautoriteiten het scheepsverkeer nauwe lijks meer meester kunnen worden. Het vroolijke spel van het golf-rij den wordt door de badgasten op de Engelsche kust van Cornwall in de schitte rende branding druk beoefend.

Schager Courant | 1935 | | pagina 13