DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. Salaris-regeling in Noord-Holland. MAN EN VROUW KRIJGEN ERNSTIGE BRANDWONDEN. Groote petroleumbrand te Brockport. VERKEERSONGEVALLEN IN 1934. DE RAMP VAN DE „KWIKSTAART" Onvoldoende gekleed. LANGEND IJ K DE AFZET VAN AARDAPPELEN. Vrijdag was het heclemaal treurig gesteld met den Uizet van de aardappelen. Er waren slechts enkele Kooplieden, die nog iets van de in groote kwantitei ten aangevoerd aardappelen afnamen. Het grootste ceel van de exporteurs zat met da armen over elkaar. Het gevolg hiervan was. dat een groote hoeveel heid van de gepresenteerde aardappelen, nu even goed de groven als de middelsoort, onverkocht bleef en door de tuinders mee naar huis moest worden ge inen Zooveel als Vrijdagmorgen is doorgeloopen, heeft men dit seizoen nog hiet meegemaakt. Ook op «ie andere veilingen is het hetzelfde beeld. De oorzaak hiervan is, de sluiting van de Zwitser- kche grenzen, welke wij reeds eerder meldden en ook het feit, dat voor export naar Engeland geen con senten meer aanwezig zijn. Het schijnt, dat nog maar (enkele importeurs in Engeland de beschikking heb ben over een invoervergunning en dat men spoedig Man het toegestane kwantum van 70 van den in voer van verleden jaar toe zal zijn. op •50; sau ser- om Rij- 10- 12 ant iO— o- DE SAMENWERKING TUSSCHEN DE WERKGE VERS- EN WERKNEMERS-ORGANISATIES IN DEN TUINBOUW. no. gs* /au er, de- Bil, ter, ie. rnf ik. P. ef- en N. er, A C E 15. Het resultaat is nog niet zooals het moest zijn. Doch het begin is er. Eenigen tijd geleden hebben wij melding gemaakt van de samenwerking, welke door de verschillende werkgevers- en werknemersorganisaties in den tuin bouw wordt gezocht. Verschillende voorbesprekingen waren toen gehouden en werd voor de vergadering, welke gisteren te Den Haag is gehouden, door de Ned. Tuindersbond een vijftal grondslagen opge maakt, waarop de besprekingen in de toekomst zou den moeten geschieden. Op de vergadering van gisteren waren aanwezig de vertegenwoordigers van alle arbeidersorganisaties; van de werkgeversorganisaties de Ned. Tuindersbond en de r.k. Boeren- en Tuindersbond, waarvan de laatste zonder mandaat. De C.B.T.B. was niet opge komen. Als gast was aanwezig een vertegenwoordiger f.van het Kon. Ned. Landbouw-Comité. j De vergadering werd gepresideerd door den voor zitter van den Ned. Tuindersbond, den heer W. J. van Kampen uit Voorburg. Voorzitter zette het doel uit een van deze gecombineerde vergaderingen het welk is een permanente samenwerking te verkrijgen tus- Fschen werkgevers en werknemers voor het belang van den tuinbouw. De afgevaardigde van den r.k. B.T.B. deelde mede, Igeen mandaat te hebben gekregen, omdat nog geen vergadering van het bestuur zijner organisatie was gehouden over dit punt. Hij wist nog niet, of er wel een samenwerking mogelijk zou kunnen zijn; de sa menwerking met den NTB is nog niet zoo groot ge weest. Spr. was wel voor samenwerking met de ar beidersorganisaties, doch niet voor alle zaken. Voor de technische zou spr. daar niet voor zijn. Anderen waren van meening, dat zoowel voorde technische als de andere kwesties welke het levens belang zijn van den Nederlandschen tuinbouw, met de arbeidersorganisaties kon worden samengewerkt. De werknemersorganisaties spraken zich allen voor samenwerking uit. De chr. landarbeidersbond wilde wel samenwerken, doch onder voorwaarde dat alle betrokken bonden er aan mee doen, zoowel van werkgevers- als van werk nemerszijde. De vertegenwoordiger van het Kon. Ned. Landbouw- Comité sprak zich ook uit voor samenwerking door overleg, doch kon. zich niet binden. De r.k. arbeidersorganisatie was in alle deelen voor de gezamenlijke actie en deze wilde meewerken, al was er slechts één andere organisatie om mee samen te werken. Dit waren in het kort de besprekingen van deze zoo belangrijke vergadering. Jammer genoeg kon men niet verder gaan, doordat men niet wist welke hou ding de r.k. B.T.B. en de Chr. B.T.B. zullen aanne men, terwijl van de houding dezer beide organisaties ook het wel of niet deelnemen van de chr. arbeiders afhangt, In ieder geval is echter de grondslag voor de ver dere besprekingen gelegd en zal op een volgende vergadering, welke begin Augustus wordt gehouden, moeten uitkomen of de bedoelde organisaties zich de finitief zullen aansluiten. Wanneer dan geen besluit door hen is genomen, zal dit als een afwijzing worden beschouwd. LANGENDIJK. We vernemen, dat alle gemeentebesturen op het adres van de Veveeniging Beurtbevrachting, ora steunverleening ten einde de leden door de uiterst moeilijke tijden heen te helpen, afwijzend hebben moeten beschikken, aangezien het buiten de macht en de competentie dier besturen lag, om hier steu nend op te treden. ZUIDSCH AR W OUDE. Een jubileum. Bij de gehouden schouw In den polder Zuidschar- woude is ten huize van de poldermeester, den heer Van Kleef, op eenvoudige, maar toch hartelijke wij ze het feit herdacht, dat de heer C. Kroon dien dag 50 jaar geleden tot bestuurslid van de banne werd benoemd. Men deelt ons mee, dat het flinke bouwersbedrijf van den heer P. Keizer alhier onderhandsch is ver kocht aan den heer C. Dobber te St. Pancras. De heer Keizer gaat zich in Den Haag vestigen. - NOORDSCHARWOUDE. Begin van brand. Vrijdag ontstond, vermoedelijk tengevolge van het Spelen met een brandende „duiker" door een der kinderen, een begin van brand in een stapel rietmat ten tusschen de woningen van de heeren A. de G. en K. v. D. op de Molenkade alhier. Eerst liet het zich ernstig aanzien en liep de woning van den heer Van D. gevaar. Gelukkig was spoedig een aantal bu ren bijeen, zoodat met vereende krachten het vuur hog tijdig kon worden gesmoord. De schade welke is veroorzaakt, wordt door verze kering gedekt. W IE RIN GE RW AARD wel een beetje primitief was. De heer van Ham merkte op, dat voorzitter zich wel heel zacht uit drukte. Men zou 't ook middeleeuwsch kunnen noe men. Reeds 2 jaar geleden werd hier in een verga dering gezegd, dat de Gezondheidscommissie ge hoord zou worden, doch dit is tot heden nooit ge beurd. Het bestuur heeft nu een teekening met begrooting laten maken. Er zullen nu komen 8 closets en 3 sep- tictanks. Er zijn 4 inschrijvingsbiljetten ingekomen, t.w. van C. Dekker voor f 591; W. Uiterdijk f 594; N. Eriks f 598 en A. Niesse f 616. De begrooting was f 767.50. Besloten werd om het aan den laagst en inschrijver te gunnen. Er werd nog op gewezen dat het werk vooral goed uitgevoerd moet worden. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1935 werden benoemd de heeren J. van Ham en W. Peereboom. De heeren Daan Kaan, H. Sybrands en C. R. Blaau- boer werden bij acclamatie als bestuursleden herko zen. Tenslotte werd goedgevonden dat de loopende za ken door het bestuur zullen afgehandeld worden. Rondvraag nihil, waarna sluiting. „Ontzettende hoofdpyn". Moeders blijdschap over haar dochters genezing. „Vanaf haar twaalfde jaar was mijn dochter lij dende aan ontzettende hoofdpijnen. Ik heb haar toen Kruschen Salts laten gebruiken en na een paar weken was reeds beterschap ingetreden. Zij neemt het nu al vier jaren lang en ik kan U berichten, dat zij door Kruschen weer volkomen in orde is. Ik kan als moeder mijn blijdschap niet genoeg bekend ma ken. Mijn dochter is nu ruim achttien jaar en geheel van hoofdpijnen genezen. Ik raad alle moeders aan om haar kinderen allen Kruschen Salts te laten gebruiken." Mej. ST. te R. De oorzaak der meeste kwalen is de slechte wer king der spijsverteringsorganen, waardoor Uw li chaam niet vrij is van giftige afvalstoffen. Onzuiver bloed is het onvermijdelijke gevolg en de daarbij be- hoorende reeks van kwalen: hoofdpijn, indigestie, moeheid, neerslachtigheid en rheumatiek. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte, natuurlijke doch zekere aansporing voor Uw lever en nieren om regelmatig te functionneeren. Uw li chaam blijft zoodoende inwendig vrij van alle on zuiverheden. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt en U nieuwe energie voelt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Stralende gezond heid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. Volkshuisvesting. Donderdagavond vergaderde de Bouwvereeniging „Volkshuisvesting" in het lokaal van den heer H. v d. Woude. Voorzitter de heer C. Rezelman, secretaris de heer W. J. Los. Aanwezig 7 leden. Uit het 14e jaarverslag hebben we genoteerd, dat. bij den aanvang van 1934 een woning gedurende elf weken leeg heeft gestaan. De huren werden verlaagd van f 4.60 en f 3.40 op resp. f 3.85 en f 2.65. Er was geen achterstand in de huurbetalingen. Voor onderhoud van de woningen werd f 1231- besteed. Er is f 208 voor beschikbaar, zoodat f 84.11 m het onderhoudsfonds gestort kan worden. Het to taal bedrag was op 31 Dec. f 564.01. Het exploitatie verlies was f 1100.03 tegen f 1254.91 in het vorig jaar. Verder werd aangeboden de balans en winst- en rjlX?r^Cning--Dc ba,ans sloot op een bedrag van i 47243.66. De winst en verliesrekening gaf een eind cijfer van f 2804.44 aan. Dan werd ter sprake gebracht het laten maken van closets met waterspoeling; benevens septictanks. voorzitter oordeelde dat de tegenwoordige toestand ANNA PAÜLOWNA Duivensport. De laatste wedvlucht met oude duiven werd door Altijd Verder" gehouden vanaf Valence (afst 887 k.m.). De 19 duiven, die in concours waren werden bij kalmen oosten wind om 5 uur 50 in vrijheid gesteld. Waarschijnlijk tengevolge van het warme weer, kwam niet een duif op denzelfden dag aan. Om 3 uur 59 m. 10 sec., den volgenden dag. kwam de eerste bij W. Bl&auboer, de tweede om 4 u. 4-3 m. 35 sec. bij N. Spigt, de derde om 5 uur 59 m. 10 sec. bij J. A. van Steijn en de vierde om 6 uur 25 m. 17 sec., bij W. Blaauboer. Den tweeden dag na het ver trek kwam er nog een om 4 uur 37 m. 9 sec. bij J. A. v. Steijn. Vele beste vogels zijn tot heden nog niet terug gekeerd van deze rampvlucht. Zondag a.s. wedstrijd voor j'onge duiven van Oudenbosch. BREEZAND. Schoolreisje. Begunstigd door heerlijk zomerweer, maakten de leerlingen der Chr. school te Breezand Donderdag hun jaarlijksch zomerreisje. Om 8 uur vertrokken ze over Petten naar Schoorl, waar de speeltuin een welkome ontspanning bood. De reis werd vervolgens voortgezet naar Bergen, waar de maaltijd werd gebruikt, en allerlei attracties den tijd deden omvliegen. Vervolgens gingen ze naar Egmond aan Zee. Het bezoek aan strand en zee was wel een der hoogtepunten van den dag. Het water was heerlijk van temperatuur, zoodat allen in zee gingen. De terugreis werd gemaakt over Alkmaar, De Hout, de vogels en apen hadden natuurlijk aller belangstelling. Welvoldaan arriveerden de kinderen om ongeveer 7 uur weer in Breezand. De firma Naastepad zorgde als altijd voor uitstekende chauffeurs en dito mate riaal. Z IJ PE Het éénjarig onderhoud van gebouwen, brug gen en verdere getimmerten van het waterschap Zijpe en Hazepolder is, na gehouden inschrijving, opgedragen als volgt: perceel 1 (timmerwerk gebou wen en bruggen) aan D. Eriks te Burgerbrug; per ceel 2 (onderhoudswerk sluis) aan M. Schipper te Schagerbrug; perceel 1 (verfwerk) aan P. M. Visser te Burgerbrug; perceel 2 (verfwerk) aan P. J. Re- nooij te Schagerbrug. Wegens niet-aanneming der benoeming tot lid van den Raad door den beer J. Sleutel (vacature J. van der Oord) is de heer A. Burger te Hazepolder vS.D.A.P.) tot Raadslid benoemd verklaard. Zooals men weet, is de lijst van de V.D. uitgeput. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend; Aan G. Waag te Breezand, tot het bouwen van een woonhuis aan den Belkmerweg (St. Maartens- brug). Aan de Noordholl. Levensverzekering Mij. van 1891 te Alkmaar, tot het bouwen van een boerderij aan den Rijksweg nabij St. Maartensvlotbrug. BURGERVLOTBRUG. Naar wij vernemen, is de heer K. Spaan voorne mens alhier een nieuw woonhuis te doen bouwen. PETTEN. G. Jansma, leerling van de U.L.O.-school te Alk maar, werd bevorderd van de 3e naar de 4e klas. HOOGWOUD AARTSWOUD. Gisteren slaagde onze plaatsgenoot W. Maii voor het eindexamen B aan de Rijks H.B.S. te Alkmaar. W I E RIN GE N Wielerbaan-wedstrijden. Op Donderdagavond hadden wielerwedstrijden plaats op de baan alhier. Er was vrij goede belangstelling. De uitslagender wedstrijden laten wij hier vol gen- Sprints over 3 ronden: A. 1. Bakker. 14 sec.;; 2. Hollander; 3. Deükes. B. 1. Klink, 14 sec.; 2. Dienaar; 3. Korsthuize C. 1. Hegeman, 14 sec.; 2 Buschman; 3. Meijer. D. 1. Muntjewerf, 14 sec.; 2. Tichelaar; 3. Jon- gert. De hoogste markt was met 13Vz gulden een halven gulden lager dan verleden Vrijdag, maar de markt was beter. De doorsneeprijs lag een halven tot een heelen gulden hooger dan een week terug. Voornamelijk was dit het geval ten aanzien van de ondermarkt. Veel kaas, die enkele weken geleden geen dubbeltje kon opbrengen, werd vandaag voor ongeveer 11 cent verkocht. Beneden 10 cent ging nog wel iets, maar dan was de kwali teit zeer afwijkend. De vraag zette over 't algemeen wat hooger in, waardoor het aanvankelijk wat stugger scheen, maar ten slotte werd toch alles vlot verkocht. De aanvoer begint wat kleiner te worden. Wel was er heden ongeveer evenveel als Vrij dag J.I., maar toen was al veel minder kaas aan de markt. Vooral deze geringere aanvoer schijnt op het oogenblik een stimulans voor den prijs te zijn. Er wordt overigens nog steeds wat opgezet, terwijl de periode van opzetkaas ten einde loopt. Ten slotte schijnt het warme weer van de laatste dagen het verbruik geen schade te hebben gedaan. In Friesland is de laatste weken door den betrekkelijk beteren boterprijs weinig 40-f- kaas gemaakt, zoodat daar aan dit artikel een tekort begint te komen. Wellicht, dat dit ook van eenigen invloed is geweest. Van groot belang voor de Nederlandsche zuivelproductie in het algemeen zullen na tuurlijk de maatregelen zijn, welke in Enge land worden overwogen ter beperking van den invoer van gecondenseerde melk. Hier en daar maakte ze een punt van discussie uit. Indien ze doorgaan is het waarschijnlijk, dat ze ook hun terugslag zullen doen gevoelen op de kaasprijzen. In de demi-finale kwamen: 1. Muntjewerf; 2. Die naar: 3. Tichelaar. De uitslag der finale was: 1. Muntjewerf. 14 sec.; 2. Klink; 3. Hegeman. Koppelachtervolging over 15 ronden. Hieraan namen 4 koppels deel. Als winnend koppel kwam uit KlinkBakker. 4 m. 3 sec., welk koppel f2. premie aan materieel won. Koppel wedstrijd over 150 ronden: 1. Klink Meijer: 2. KossenSmit: 3. HegematiJongert: 4. Tichelaar—Dienaar. In dezen wedstrijd viel uit Jon gert. welke werd vervangen door Muntiewerf. Ook Dienaar viel uit en werd vervangen door een mede- riider. In de 3 klassementen van dezen wedstrijd werden premies gewonnen door Klink. Hollander en Munt- pn/prf CALLANT SOOG Voetbal. Donderdagavond fungeerde Callantsoog I als gast heer van de Alkmaarsche Automobielclub. De vriendschappelijke match, welke geleid werd door, den heer H. J. Schut, eindigde met een 71 neder laag voor Callantsoog. Gevaarlijk terrein. Doordat het dorpsplein, zooals bekend, V/2 M. diep omgespit wérd. is het terrein en vooral de boven laag nog zeer zacht. Hoewel bii gemeenteverorde ning verboden, wagen sommige auto-bezitters het toch om hun wagens over dit gevaarlijke terrein te rijden, met het gevolg, dat diepe voren ontstaan en meestal proces-verbaal door de gemeente-poli- tie volgt. Donderdagmiddag raakte op het bedoelde terrein een zware luxe auto tot aan de naven in den grond en kon slechts met groote moeite uit zijn benarde positie bevrijd worden. Hier strafte het kwaad dus zichzélf. Stat en-commissie tenen standplaats- aftrek. In de commissie uit de Prov. Staten van Noord- Holland is bii de bespreking over de voordracht tot wijziging van bet ..salarisreglement 1920" door zeer vele leden uiting gegeven aan hun ontstemming over het feit. dat thans wederom door den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt ingegrepen in de salarisregeling van de provincie Noord-Holland. Men betreurde, dat na de ingrijpende wijzigingen, die er in de salarisregeling van het personeel heb ben plaats gevonden, thans opnieuw aan sommige categorieën van het provinciaal personeel verlagin gen worden opgelegd door de invoering van een standplaatsaftrek, een stelsel, tot nog toe bij de pro vincie onbekend. Het is niet duidelijk geworden, waarom het salarisreglement, geldend voor de pro vincie Zuid-Holland, aan Noord-Holland in alle sala risaangelegenheden tot richtsnoer zou moeten strek ken. te meer. daar de provincie Noord-Holland met haar groote provinciale bedrijven in een geheel an dere positie verkeert dan de provincie Zuid-Holland. Door het vuurvatten van paraffine. - Toe stand van de vrouw hopeloos. Uit Rochester in den staat. New-York wordt ge meld. dat tengevolge van brand een opslagplaats van petroleum en benzine der Webaco Oil Com- pany te Brockport geheel is vernield. Eenige pe- troleumtanks explodeerden. De aangerichte schade bedraagt 30.000 dollar. 450.000 liter olie ontploft. Omtrent den petroleumbrand in den staat New- York wordt nader gemeld, dat twee gasolie-tanks, ieder inhoudende 225.000 liter, in een petroleum depot ziin ontploft. Er ontstond een geweldige brand, welke de geheele stad bedreigde. De plaatse lijke brandweer kon het vuur niet meester worden en de brandweer van Rochester. 30 k.m. van Brock port verwijderd, moest te hulp komen. In een schuurtje achter zijn woning aan de Wester kade 9 te Gouda was de dertig-jarige H. van Harten gisterochtend omstreeks 12 uur bezig met smelten van paraffine, welke hij gebruiken wilde voor 't wa terdichtmaken van tentzijl. Zijn 30-jarige echtgenoo- 1e was hem bij het werk behulpzaam. Toen de paraf fine gesmolten en van het Primus-toestel gezet was ging de man er toe over benzine bij te gieten. Op het moment dat de benzine bij de paraffine kwam ont stond zelfontbranding en een groote vlam sloeg, uit het pannetje omhoog. De kleeren der vrouw geraak ten in brand en binnen weinige seconden was zij een brandende fakkel gelijk. Gillend snelde zij naar bui ten, gevolgd door haar man. Deze trachtte de vlam men te blusschen, doch dit gelukte niet. Wel kreeg hij ernstige brandwonden aan handen, armen en gelaat en achterhoofd. Buren, die het geval zagen, renden toe met matten en dekens en door deze over het slachtoffer heen te werpen, slaagden zij erin de brandende kleeren te dooven. De vrouw bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Over het geheele lichaam had zij vreeselijke brandwonden bekomen. Met een auto van den Gen. Dienst zijn man en vrouw naar het van Iterson ziekenhuis vervoerd en ter verpleging opgenomen. De toestand van de vrouw is hopeloos, die van den man zorgwekkend, maar niet levensgevaarlijk. Hij kon door de politie worden verhoord. Een begin van brand in het dakschuurtje werd door omwonenden gcbluscht. Vrouij aan de qevolqen overleden. Nader wordt eerneld. dat de vrouw aan de haar bekomen brandwonden is overleden. EEN HALF JAAR GEVANGENISSTRAF WEGENS JACHT OP EEN RHINOCEROS. Het aantal ongelukken in de groote ste den toegenomen. In afwachting van de verschijning van het statis tisch overzicht verkeersongevallen 1934, welke aan het eind dezer maand of in het be-gin der volgende maand zal plaats hebben, maakt 't centr. bur. voor de statistiek thans reeds de volgende uitkomsten bekend; Totaal aantal verkeersongevallen in de statistiek opgenomen waarvan in: Amsterdam Rotterdam 's Gravenhage Utrecht Haarlem Groningen Omtrent de gevolgen der verkeersongevallen kun nen de volgende cijfers worden gegeven; Aantal verkeersongevallen met; doodelijken afloop voor één of meer personen uitsluitend lichamelijk letsel voor èèn of meer personen lichamelijk letsel en tevens materieele schade uitsluitend materieele schade onbekende gevolgen Het aantal der gedoode en gewonde personen be droeg voor het geheele land resp. 398 en 14.538 (in 1933: 427 en 12.601). 1934 1933 44.705 41.846 9.228 9.033 6.086 5.631 4.643 3.97S 1.468 1.553 1.474 1.596 1.807 1.826 1934 1933 376 409 5.932 5.563 7.122 5.833 31.269 30.012 6 1 LIJVIG RAPPORT BETREFFENDE HET ONDER- ZOEK DEZER DAGEN TER BESCHIKKING VAN DEN MINISTER VAN WATER STAAT. GEBROKEN HANDLE VAN BENZINEPOMP GEVONDEN. Amsterdam. Naar wii vernemen zal het ambtelijk rapport, dat door de heeren J. van der Heijden, inspecteur van den Luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat en Dr. Ir. H. J. van der Maas. ingenieur-vlieger van den Rijks studiedienst voor de Luchtvaart wordt opgemaakt naar aanleiding van hun onderzoek naar de oor zaak betreffende de ramp van de „Kwikstaart", dezer dagen bii den Minister van Waterstaat wor den ingediend. Het wordt een lijvig rapport, na bestudeering waarvan de minister zal hebben te bepalen of het bijeenroepen van de Permanente Commisi inzake het onderzoek naar ongevallen bij de luchtvaart noodzakelijk moet worden geacht. Ofschoon reeds min of uneer officieel te kennen is gegeven, dat na den start van de „Kwikstaart" een hapering is opgetreden in den toevoer van de bene zine naar de twee linkermotoren, hebben de des kundigen in hun onderzoek een groot aantal mo gelijkheden betrokken, welke ieder op zichzelf nauwkeurig ziin bestudeerd. Door deductie en verder onderzoek konden, verschillende daarvan worden uitgeschakeld. Naar wii vernemen vormt mede een onderdeel van het onderzoek de ontdekking van een gebro ken handle van een benzinepomp. welke deel heeft uitgemaakt van de motoren ter rechterzijde van het vliegtuig. Ofschoon de mogelijkheid bestaat dat deze handle gebroken is bii de botsing met den grond, wordt het niet uitgesloten geacht, dat dit defect is opgetreden toen de „Kwikstaart" zich nog in de lucht bevond, waardoor mede kan worden; overwogen of het van invloed is geweest op den noodlottigen gang van zaken. Het proces tegen het Amerikaansche danseresje te Parijs. De rechtbank heeft te Parijs uitspraak gedaan in het proces tegen de 22-jarige Amerikaansche danseres Joan Warner, tegen wie een aanklacht was ingediend dat zij onvoldoende gekleed op indecente wijze in Pa- rijsche restaurants en cabarets in een dansnummer was opgetreden. Voor de zitting van de rechtbank bestond groote belangstelling uit artistieke en society-kringen én verschillende kunstenaars, die als getuige waren ge hoord, hadden verklaard dat zij de dansen uit aestetisch oogpunt bewonderen en dat Joan Warner op geen enkele wijze aanstoot had gegeven. De rechtbank heeft baar dan ook veroordeeld tot de geringe boete van vijftig francs. Uit Assam in Britsch-Indië wordt gemeld, dat een oud soldaat is veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf wegens het neerschieten van een rhinoceros, ondanks het verbod om jacht op deze dieren te ma ken. Dit verbod is uitgevaardigd ter voorkoming van het gevaar, dat deze diersoort uitsterft. NIEUWE AARDBEVING IN JAPAN. Tokio: Gistermorgen werd te Tokio en in 1a verder Noordelijk gelegen richtingen tot Sendai toe een vrij sterke aardbeving waargenomen. De bevol king verliet ijlings de huizen, doch tot nog toe zijn geen berichten omtrent aangerichte schade ontvan gen. De aardschokken duurden met k^*-*rt onderbre kingen ongeveer 20 minuten l

Schager Courant | 1935 | | pagina 15