RAAD VAN SCHAGEN. POLO SHIRT r en* Firma G. DE WAARD SPORT. Modderbandjir op Sumatra. Prins Hendrikstichting te Egmond a. Zf Vergadering van "den Raad op Vrijdag 19 Juli 1935, des namiddags te kwart over zeven ure. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; secretaris de heer A. C. Roggeveen. Afwezig de hoeren Van Erp en Van Nuland. Er was van mevrouw Van Nuland bericht ingekomen, dat haar man door ongesteldheid verhinderd was de ver gadering bij te wonen. Voorzitter drukt daarover zijn spijt uit en hoopt dat-de heer Van Nuland, die ernstig ziek is, weer spoedig hersteld moge zijn. Ged. Staten keurden goedt het besluit tot aankoop van een gedeelte van het water „De Mient", idem verordening op heffing van 65 opcenten op de gemeentefondsbelasting; idem be sluit tot verkoop van haventerreinen aan N.V. W. F. Stoel en Zoon's Bouwmaterialenbedrijf te Alkmaar; idem besluit tot herziening van het le plan van uitbreiding; idem besluit tot wijziging van de voor waarden der kapitaalsverstrekking Woningbouwver- eenigingcn; idem wijziging begrooting G.E.B.; idem begrooting dienst 1935. Namens de betrokken kooplieden zond de heer Th. Schermer dankbetuiging voor het aangebracht zonnescherm op de biggenmarkt. De heeren J. Bregman en Jb. Schoorl Jz., zonden bericht van aanneming hunner benoeming tot lid van de schattingscommissie R.I.B. Ingekomen is procesverbaal van opname boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 1 Juli 1.1. Het verslag van den Vleeschkeuringsdienst, Kring Barsingerhorn, over 1934 kwam in, zoomede een ver slag van de vergadering der commissie van uitvoe ring, op 20 Mei. Door den heer J. J. de Vries, accountant, werd een rapport ingezonden betreffende de controle van het Fierveilingsbedrijf. In overweging werd gegeven de crerlietverleening aan koopers zooveel mogelijk te be perken. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Het bestuur van de Woningbouwvereeniging „Scha pen" berichtte, dat thans alle woningen verhuurd zijn, dat verdere huurverlaging momenteel niet urgent is, doch waarschijnlijk in de toekomst voor verschil lende woningen, door te verwachten vertrek en la gere inkomsten van de bewoners, nog wel gewenscht zal worden. Zou tot verdere huurverlaging van de Woningwet woningen worden overgegaan, met de hieruit voort spruitende gevolgen ten opzichte van de met Gemeen testeun gebouwde woningen, dan zou dit finantieele offers voor de gemeente tengevolge hebben. Immers de gemeente zal Va van eventueele verhooging van bijdragen door het Rijk moeten dragen. De heer Orsel verzoekt, om als weer door B. en W. inlichtingen worden gevraagd, ook de andere wo- ningbouwvereenigingen te vragen. Volgt onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden, n.1. van de heeren Joh. de Veer, J. Söhoorl Pz., J. A. E. Buiskool, Jb. de Vries, W. J. F. van Erp, H. F. van Nuland, P. A. Klaver, B. Orsel, J. Speur en F. Bakker. De heeren K. Bakker, Klaver en Orsel worden met het nazien belast en de vergadering geschorst. Na heropening zegt de heer Bakker, dat alles in orde was en wordt met algemeene stemmen tot toe lating besloten. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, dienst 3934. Allen voor. De Keuringsdienst van vee en vleesch, Kring Bar singerhorn, verzocht aanvulling van de verordening tot heffing van keurloon en wel voor het keuren van dieren, welke worden geslacht voor leveranties bui ten de gemeenten aan Rijks-, Provinciale, Gemeente lijke of particuliere instellingen of aan buiten het Rijk gevestigde vlecschwarenfabrieken of dergelijke instellingen ten einde aldaar te worden verwerkt. De aanvulling wordt wenschelijk geacht teneinde het slachten voor binnenlandsch export mogelijk te ma ken. Van den Keuringsdienst was naar aanleiding van een vraag van de Prov. Griffie om gelijkluidende ver ordeningen door de respectieve gemeenteraden te doen inzenden, het verzoek gekomen een bijge voegd concept te aanvaarden. B. en W. stellen voor aan het verzoek der Commis sie van Uitvoering te voldoen. Allen voor. Waar voor den hooioogst nimmer vergunningen, als bedoeld in de Leerplichtwet, art. 13, worden aan gevraagd, doch wel in het tijdvak 20 Mei17 Juni voor den koolbouw, stellen B. en W. voor de verorde ning, als bedoeld in artikel 15 der Leerplichtwet te wijzigen. Allen voor. In verband met de vermindering van het aantal leerlingen van den cursus in de Fransche taal, stel len B. en W. voor het thans geldende tarief van schoolgeld: zuiver inkomen beneden f1000, nihil; van 1000—f 1500, f7.50; en boven f1500 f 15.als volgt te wijzigen: zuiver inkomen beneden f1000, nihil; van f 1000—1500 f5.—; van f1501—2000 f 10.van f2001—3000 f 15; boven f3000 f20.—. De opbrengst wordt dan geraamd op f262.45, thans f251.25, terwijl de kosten van den cursus over 1934 hebben bedragen f275.49. Voorzitter deelt nog mee, dat bedoeld wordt de schoolgelden te innen in 4 termijnen, inplaats van in 1 termijn. De heer Orsel is dankbaar maar niet voldaan en wil meer progressie en stelt voor: Inkomens van f 1000 vrij; f 10001250.f2.50: f1251—1500.— f5.—; f1501—1750.— f7.50; f 1751 2000.f 10.f2001—2250.— f 12.50; f2251—2500.- i 15.f2501—3000.— f 17.50; boven f3000.— f20.—. De opbrengst volgens gewonnen inlichtingen ge schat op f266.20, wat weinig verschil maakt met het Cijfer van B. en W. Na eenige discussie, waarbij gewezen wordt op het weinige verschil in beide voorstellen, wordt dat van den heer Orsel aangenomen en bovendien bepaald, dat dit vanaf 1 Mei j.1. zal gelden, ofschoon de aan slagbiljetten op de oude bedragen reeds rond zijn. Voor de verbetering van den weg in de Hoep stel len B. en W. voor, gelet op het aanbod van den heer C. Schenk Jz., van dezen aan te koopen een strook grond, ter grootte van pl.m. 20 M2., voor den prijs .van 2.per M2. Met inbegrip van dezen koopprijs, worden de kosten der verbetering geraamd op f120.—. De heer Schoorl acht dit voorstel wel een kleine Verbetering, maar niet voldoende. Spr. had de af ronding gaarne een paar meter dieper gezien. De heer Blaauboer zegt, dat dit door B. en W. is geprobeerd, maar dan werd de prijs niet f2.maar 1 6 per M2.; dat oordeelden B. en W. te hoog. De heer Schoorl beaamt dit, maar dringt aan op verlegging van den straatweg. Voorzitter belooft dit. De Nes aan het waterleidingnet. B. en W. stellen voor, behoudens de eindbeslissing 'door Ged. Staten, de Nes aan het waterleidingnet te doen aansluiten. De aansluiting zal een jaarlijksche .uitgave vorderen van f191.73, doch gelet op de erva ring, mag vernacht worden dat alle aldaar wonende veehouders in de naaste toekomst voor hun vee lei dingwater zullen betrekken, waardoor het bedrag der jaarlijksche bijdrage belangrijk zal worden geredu ceerd, zoo niet geheel zal worden opgeheven. Voor de gehuchten Tolke en Tjallewal zal de jaar lijksche bijdrage f525.24 moeten zijn en gelet op dit hooge bedrag, kunnen B. en W. geen termen vinden, een voorstel tot aansluiting van dit gedeelte der ge meente te doen. De Voorzitter deelt mede, dat gister een bewoner van de Nes bij hem is geweest en mededeelde, dat er een protest van bewoners van de Nes zou inkomen tegen het door B. en W. gedane voorstel. In het adres door een 5-tal bewoners onderteekend, wordt gewezen op de ongunstige tijdsomstandigheden, en wordt gevraagd thans niet tot aansluiting van de Nes te besluiten, althans de eerste jaren de aansluiting niet verplichtend te stellen. Spr. deelt mede, dat een paar flesschen water, af komstig van de Nes, zijn ontvangen, maar erg appe tijtelijk ziet het water er niet uit. Zonder bespreking wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W.besloten en het adres van de 5 Nes-bewoners voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter merkt op, dat als de Nes is aange sloten en de woningen worden niet aan het net aan gesloten, proces-verbaal zal worden gemaakt. In verband met de plannen die de heer Jb. Castri- cum heeft t.a.v. den bouw van een nieuw perceel, stellen B. en W. den Raad voor te besluiten tot grond ruil met de erven Castricum, zulks behoudens goed keuring door Ged. Staten. Aldus wordt besloten. Volgt het voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldlee- ning, groot f70.000. Ged. Staten achten de bepaling, welke aan de geld- geefster de bevoegdheid geeft te allen tijde algeheel aflossing van de geldleening te vorderen, niet toe laatbaar. Op de vraag van B. en W. of de Kamper Nuts- spaarbank genegen was de bedoelde bepaling te laten vervallen, antwoordde het Bestuur dezer instelling ontkennend. Het Provinciaal Bestuur antwoordde op een daarna door B. en W. gericht schrijven, dat het de aanbie ding van de Kamper Nutsspaarbank weliswaar aan trekkelijk vond, doch dat daartegenover staat, dat zoodra de rente maar eenigszins stijgt, de geldgeef- ster waarschijnlijk gebruik zal maken van haar recht om de gelden op te eischen. B. en W. betreuren ten zeerste, dat Ged. Staten dit bezwaar maken, daar thans voor niet minder dan 4% kan worden geleend, terwijl bij de Kamper Nutsspaarbank de leening tegen 4 kon worden geplaatst. Zij bieden echter een nader ontwerpbesluit ter vaststelling aan. De Voorzitter wijst nog op de buitengewoon voor- deelige aanbieding van de Kamper Nutsspaarbank, een bankinstelling die altijd zeer coulant is ge weest. De gemeente zou bij den Kroon in beroep kunnen gaan, maar dan kan bet maanden duren en de gemeente heeft het geld noodig voor de ha venplannen. Daarom stellen B. en W. voor de lee ning aan te gaan tegen 4 3/8 bij de Maatschappij voor Gemeentecrediet. De heer Schoorl is het volkomen eens met het standpunt van Ged. Staten. Wel is het jammer, dat de gemeente nu meer rente moet betalen, maar wan neer we andere omstandigheden kregen, en de ren testandaard werd 5 of meer procenten, dan zou de gemeente in het eerste geval spoedig verplicht kun nen worden de geldleening af te lossen en dus een nieuwe leening aan te gaan. Spr. vindt het nieuwe voorstel van B. en W. dan ook aanmerkelijk veili ger. De heer Mr. Dr. Buiskool is het met den heer Schoorl eens, maar voor spr. is het nog de vraag, of de regeering in dezen tijd, nu steeds op bezuiniging wordt aangedrongen, wel zoo star op het standpunt zou staan, als Ged. Staten doen. Spr. zou daarom wel wat gevoelen voor het in beroep gaan bij de Kroon. De Voorzitter acht dat allemaal speculatie, in dien tuschentijd kan de rentestandaard wel in het na deel van de gemeente zich wijzigen en spr. raadt daarom aan, niet in beroep te gaan. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en \V. besloten. De Palingverkoop. B. en W. stellen voor de algemeene politieverorde ning aan te vullen met de bepaling: „Tijdens de kermis is het verboden voorwerpen of waren, van welken aard ook, hetzij langs de huizen, hetzij op of aan den openbaren weg te koop aan te bieden of te venten, zonder voorzien te zijn van een bewijs van vergunning, afgegeven door Burgemeester en Wethouders. Onder dit verbod valt niet het te koop aanbieden van gedrukte stukken. De artikelen 98 en 99 vinden overeenkomstige toe passing. Dit artikel is mede van toepassing op den dag der Paaschtentoonstelling, den dag der harddraverij en op de dagen, waarop winkelweek wordt gehou den." De heer Mr. Dr. Buiskool heeft eenig bezwaar tegen de omschrijving van „aan den openbaren weg", en noemt de mogelijkheid dat iemand een voorkamer huurt en door het open raam tot verkoop van zijn koopwaar overgaat. Het is echter een moeilijk ob ject. De Voorzitter wijst er op, dat déze omschrijving tegen gaat dat verkoop in portieken plaats vindt. De tweede opmerking van den heer Mr. Dr. Buis kool is, dat hij in overweging geeft, te omschrijven dat het artikel behalve o.m. op de dagen waarop een winkelweek wordt gehouden, ook geldt, voor andere door B. en W. te bepalen feestdagen. Met deze wijziging gaat de raad accoord. Overigens wordt conform bet voorstel van B. en W. besloten. Geen derde veldwachter. Naar aanleiding van een schrijven van den Com missaris der Koningin aan den Burgemeester, word' voorgesteld de veldwachtersverordening aan te vullen en te wijzigen. In het ontwerp wordt vermeld, dat de jaarwedde van de veldw-achters zal bedragen f 1300 tot f 1700 dat de jaarwedde van den veldwachter belast mei den nachtdienst bedraagt f450. Blijkens het schrijven van den Commissaris der Koningin zal met ingang van den dag waarop Lie vens als nachtwacht zal worden ontslagen, Lievens door den Commissaris der Koningin tot bezoldigd ge meenteveldwachter worden benoemd. Immers nu onze gemeente is aangewezen als gemeente waar veldwachters zullen zijn, dient ook de nachtwacht als bezoldigd gemeenteveldwachter te worden be noemd. De heer Mr. Dr. Buiskool vindt dit een onpleizie- rige zaak en dat de Commissaris der Koningin er raar in omschuttert. Spr. wijst er op, dat als de ver ordening eenmaal is vastgesteld, het niet anders be- teekent, dan dat onze gemeente drie veldwachters kan worden opgedrongen. En spr. wijst op de con sequentie daarvan. Ook voor Lievens zal de veld wachtersinstructie gelden en dat beteekent, dat hij geen andere betrekking zal mogen waarnemen, dat hij geen handel zal mogen drijven4 enz. Het gevolg zal dus zijn, dat hem een salaris gegeven zal moe ten worden, waarvan hij zal moeten kunnen leven. Reds eerder heeft spr. er op gewezen, dat hij de be staande toestand, wat Lievens betreft, niet de juiste vindt. Lievens is een flinke vent, maar onze ge meente heeft geen derde veldwachter noodig, daar is geen werk voor. Combinatie van betrekkingen, die gelegenheid doet zich thans niet voor en spr. zou daarom deze zaak nog willen laten rusten, wel licht komt later die combinatiemogelijkheid wel >or. De Voorzitter is het in vele opzichten met den heer Mr. Dr. Buiskool eens, ook spr. oordeelt, dat Scha- gen niet r-ijp is voor een derde veldwachter. Spr. moet er echter tegen protesteeren, dat de Commis saris raar in deze zaak omschuttert, de Commissaris is spr.'s chef en het is niet aangenaam een derge lijke uitdrukking te moeten hooren. Ook de Com missaris wordt in deze richting gedwongen. Ook spr. vindt echter ,dat er aan de zaak rare conse quenties vast zitten, de instructie is ook spr. be kend, maar de man zal er toch wat bij moeten doen, want het zal ook van den Commissaris de bedoeling niet zijn, dat Lievens uitsluitend gemeenteveldwach tersdiensten doet. Maar de heer Buiskool kan het voorstel afstemmen, de gemeente zal er toch niet aan ontkomen, op "grond van de voorschriften. De heer Orsel vraagt zich ook af, op welke wijze Lievens dan in zijn onderhoud zal moeten voor- De Voorzitter acht het. gewenscht. in comité te gaan., teneinde mededeeling te kunnen doen over de gevoerde correspondentie. Na een comité-zitting van ongeveer 3 kwartier wordt de openbare vergadering heropend en wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 7 tegen 2 stemmen, voor stemden de beide wethouders. Aan de orde komt het voorstel om van de ge meente Alkmaar over te nemen een 4 cylinder mo torspuit, fabrikaat Van der Ploeg, voor den prijs van f600.—, benevens 300 M. slang voor den prijs van f 300. De heer Stam vraagt of de oude brandspuit in zoo- danigen toestand is dat tot aankoop van een andere spuit moet word,en overgegaan. De Voorzitter zegt dat dit naar het oordeel van B. en W. wel het geval is. Onze spuit is een oud beestje van 1913 en bij het beproeven heeft hij ons een paar keer in den steek gelaten. In de gemeente hebben we de aansluiting op de waterleiding, maar als er buiten de kom brand ontstaat, is de toestand erger. Het zal een groote gerustheid geven als er een tweede spuit bij is. Spr. deelt dan mede, dat het voorstel is gedaan door den brandmeester, dat de heeren Plevier en Wissekerke als deskundigen rap port hebben uitgebracht en zij gunstig oordeelen over deze aan te koopen spuit. De heer Schoorl vraagt wat verstaan moet worden onder nadere revisie en wat de kosten daarvan zul len bedragen. Medegedeeld wordt dat de kosten van de revisie op f 100 worden geraamd. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. De verordening op de heffing van het vergunnings recht, wordt zoodanig gewijzigd, dat de woorden „omvang van" vervangen worden door de woorden „omzet van sterken drank." De rekeningen over 1934. Aangeboden wordt de gemeenterekening, dienst 1934, waarin opgenomen de rekeningen der bedrij ven. De rekening van het electriciteitsbedrijf sluit met een winstsaldo van f2732.76, terwijl bovendien aan de gemeente werd uitgekeerd een retributie van (f 9300.—. De rekening van het gasbedrijf geeft een minder gunstig beeld. Wel werd aan de gemeente uitge keerd een retributie van f 6100, doch de rekening sluit nu met een verliessaldo van f3340.78. De rekening van het Grondbedrijf sluit' met een winstsaldo van f9.72. Van het nadeelig taxatieverschil ad f 13519.is ook dit jaar het voorgeschreven gedeelte of f2043.80, ten laste der gemeenterekening gebracht. De rekening van het eierveilingsbedrijf sluit met een verliessaldo van f 138.47. B. en W. stellen voor het winstsaldo van het G.E.B. in de gemeentekas te storten, doch daartegenover de verliezen van het gasbedrijf en van het eierveilings bedrijf ten laste der gemeenterekening te brengen. De rekening der gemeente sluit daarna met een batig saldo van f 69S2.13, wat den gewonen dienst be treft, en de kapitaaldienst met een nadeelig saldo van f 19.246.20. Nadat de heeren Bakker, Schoorl en De Veer be noemd waren tot leden van de commissie, belast met het onderzoek der rekeningen, vereenigde de vergade ring zich met het voorstel van B. en W. inzake de bestemming der saldi. De heer Schoorl wees daarbij op de zeer sterke finantieele positie van het G.E.B., dat een vernieuwingsfonds heeft van ruim f 15600, en waartloor spr. het geen bezwaar acht om het winst saldo in de gemeentekas te storten. Door den Voorzitter wordt er aan herinnerd dat op 22 Maart 1.1. besloten werd tot overname van het noordelijk gedeelte van het water „de Mient". Ged. Staten hebben dat besluit bereids goedgekeurd. Even wel is nu gebleken, dat bedoeld water niet ligt in de gemeente Schagen, doch in de gemeente Barsinger horn en dat de kadastrale kaart in dit opzicht niet in orde was. Op voorstel van B. en W. wordt daarom besloten tot intrekking van het op 22 Maart 1935 genomen besluit en een nieuw besluit genomen. Door B. en W. is het minimaal aantal leerlingen voor onderwijs der schoolvrije jeugd als volgt be paald: voor de O. L. school op 20, voor de R.K. school op 15 en voor de school met den Bijbel op 10. De Voor zitter merkt hierbij op, dat voor dit onderwijs geen geld op de begrooting is uitgetrokken. Naar aanleiding van een door den heer Stam ge stelde vraag, deelt de Voorzitter mede, dat ten behoe ve van den cursus aan de R.K. school beschikt zal kunnen worden over het bedrag, dat nog op de oude begrooting was uitgetrokken, doch dat men zich tav. dit jaar, opnieuw tot den raad zal moeten wenden. Burgemeester zal speechen. Alvorens tot de rondvraag over te gaan deelt de Voorzitter mede, dat vóór September nog een bij eenkomst met den ouden raad zal plaats vinden, bij welke gelegenheid hij afscheidswoorden tot de hee ren Blaauboer en Bakker zal spreken. De rondvraag. De heer Bakker zegt dat toen een week voor Mei de familie Baas in een woonwagen ging, hij dacht dat de gemeente dit gezin kwijt zou raken. Dat is niet het geval geweest, de woonwagen met het gezin van 10 kinderen staat bij de vuilnisbelt, de plek die voor woonwagens is aangewezen en spr. doet nu uit komen, dat dit een toestand is, die niet bestendigd kan blijven. De atmosfeer is daar verschrikkelijk en het zal noodig zijn dat ten spoedigste een klein stuk je grond beschikbaar komt, om dien woonwagen op een andere plaats te krijgen. Een voorstel' daarom trent zal spr. niet doen, spr. heeft vertrouwen in het college van B. en W., maar een voorloopige oplossing dient zoo spoedig mogelijk te komen, daarna kan men zien wat er verder moet. gebeuren. Een toestand als nu bestaat, is evenwel de gemeente Schagen onwaar dig. De Voorzitter zegt dat er al meer op dit aambeeld is gehamerd; het is inderdaad een ongewenschten toe stand, dat de woonwagens bij de vuilnisbelt staan plaats hebben, maar zoolang de raad niet heeft be sloten een andere plaats te bestemmen voor woon- Voor de vacantie is eem onmisbaar. Geheel nieuwe serie ONKREUKBARE ZELFSTRIKKERS. IJMUIDEN. SCHAGE! wagenkamp, zoolang zullen de woonwagens toch o de door de gemeente aangewezen plaats moeten bh ven. Wil de gemeenteraad een ander terrein koopt spr. zal dat toejuichen, maar spr. denkt dat de rat q daar wel bezwaren tegen zal hebben. De conseque: ties aan deze zaak verbonden moeten niet uit h> T oog worden verloren. J_ De heer Bakker schetst nog eens uitvoerig de pe tilentie, die daar ter plaatse bestaat en spr. zou len dat een goedwillende landeigenaar een pa- snees land afstond, om daar de woonwagens plaatsen. De heer Blaauboer wijst er op dat de heer Bakb E hier eigenlijk twee vraagstukken aansnijdt, n.1. q kwestie wat met dezen woonwagen moet gebeuren d S de kwestie of de belt verwijderd moet worden. De Voorzitter beaamt dit, vooral met het oog op 4 havenwerken. De heer Bakker vraagt of in de omgeving geen w ning voor dit gezin kan worden gehuurd, waarbij h gezin dan f 1 of f 1.25 aan huur betaalt en de g meente en R.K. armbestuur de rest. De Voorzitter zegt dat B. en W. het zullen bespr. ken, maar in comité wil spr. er nog wel een woord; over zeggen. Tenslotte moet het uitvoerbaar zijn, we willen. Hierna volgde sluiting der openbare vergadert; VOETBAL. Morgen vindt eindelijk de finale plaats van h? Gouden Kruistoumooi. Naast M.F.C. uit Medembli heeft zich het Heldersche Watervogels als med finalist geplaatst. Daartoe heeft W. Zondag f.1. n al haar fraaie resultaten ook nog gezorgd dat i Z.F.C. 4 er met 4r—3 onderhield. Zoodoende wordt Zondagmiddag om 5 uur de fin! le te Medemblik gespeeld. TE OUDESLUIS. DOSKO. pleegt zich op Oudesluizer kermis alt als gastvrouwe te gedragen. Zoo komen er s weer tal van clubs bijeen om 'n aaneenschakeling vs voetbalwedstrijden te spelen. Allereerst zulle DOSKO. en J.V.C. elkaar bekampen. Daarna k< men B.K.C. en Sparta en vervolgens Succes tege een West-Frisia-combinatie. Moge .het vooral te \\%rm zijn en moge men volledige ploegen o stellen. TE DEN HELDER. Een mooi voorbeeld van samenwerking wordt 1 Den Helder getoond. Tot steun van beider trainer fondsen organiseeren H.R.C. en Helder morgen ei sportdag op het Helder-terrein. Om 10 uur speli Helder 4H.R.C. 4, om 12 uur Helder 5H.R.C. en des avonds om 7 uur Helder 1H.R.C. 1! SCHAGEN-NIEUWS. Morgen speelt Sparta I tegen B.K.C. te Oudeslul Voor dezen nuttigen oefenwedstrijd is het volgent elftal samengesteld: T. Bij post A. Slikker H. Middelbeek' S. Grootes R. Rus E. Rus W. Rus D. Ruig G. J. Boontjes D. Schoorl C. de Mo Ingezonden stukken. t Bed Ne» en. I Anna Paulowna, Juli WAAR GAAN DE OUDE RIJWIELPLAATJES HEEN? Evenals vorige jaren zal de Vereeniging tot dering der Belangen van t.b.c.-patiënten in I land op den lsten Augustus haar actie inzetten. Het kan een ieder bekend zijn dat genoemde v eeniging tel ken j are bij het verwisselen van de a wielbelastingmerken de oude exemplaren, alsook 2 der koper, lood, tin, zink, zilverpapier enz. inzamel ten bate van de tuberculosebestrijding. Men verzocht ons nu te willen melden, dat <fc oude rijwielplaatjes en andere metalen evenets dankbaar in ontvangst worden genomen bij: Hoo: der school III van Dijk en C. Smit Sz.; hoofd d' school I, 't Hart, Ewijcksluis. UIT ONZE 00 S' In kampong nabij' Taroena vier personen gedoods elf vermist. Schade aan klappertuinen. Aneta seint uit Buitenzorg. De dienstdoende: sident van Sumatra's Oostkust meldt, dat de ka: pong Simoeeng in de buurt van Taroena, op 16 Jtj j.1. door een modderbandjir is overstroomd. Vier n sonen zijn gedood en elf worden nog vermist. Het fl heele kampongterrein zal vermoedelijk moeten wj den ontruimd. Aan de klappertuinen is aanzienlij» schade toegebracht. Waar dat noodig is, wordt voe sel verstrekt. Aanbestedü Te Rotterdam heeft gister de aanbesteding plaa gehad voor den bouw van een tehuis voor zeeliedf- Hoogste inschrijver was W. Giltges, Broek op D; ■gendijk voor f 400.000. Laagste G. en H. van Rijswi)1 Heemstede, voor f 261.000. ACHTJARIG MEISJE AAN DE GODEN GEOFFERD. Het gerechtshof te Patna in Britsch-Indië heeft lid van de Munda-stam ter dood veroordeeld, die April j.1. een achtjarig meisje van andere spelen' kinderen had weggelokt en het kind vervolgens W gedood om haar hoofd te offeren aan de goden en - geesten van zijn voorvaderen, ten einde deze guns>' te stemmen. ARMBAND VAN 20.000 DOLLAR VERLOREN. Uit Monte Carlo wordt gemeld, dat de gravin Saint Phalle, geboren te New York als Helene Georf Harper, tijdens een diner in de Sporting Club Monte Carlo, een bracelet ter waarde van 20.000 lar heeft verloren. Den geheel en nacht hebben delf tives naar het sieraad gezocht.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16