öe Brabantsche Brief S.O.S.Ü van Dré. Ulvenhout; 16 Juli 1935. Meriïer, Trui liee me goed ver- zurgd. Ze schoof de tafel onder den notelèèr, gaf 'non en velop mee brievenpam- pier, die ze geregeld veur me opdoet van énne sloe bers, die er mee laangs de huizen leuren, ze zette m'n kruikske bier bij me, da ze opgetrokken hee uit den waterput, waarin ik 't van den mergen gehangen had aan 'n touwke en zoo, as 'nen vorst heb 'k me neer gezet op den erft, om oe mijnen wekelijkschen brief tè schrijven. As 'nen vorst, ja zonder centen. Maar tóch op mijnen eigen grond, Goddaank, op m'n eigen „kasteel", temidden van mijnen eigendom, waar ik heer en meester ben (mee Trui samen ee; mee Trui samen....!) Ik wil maar zeggen, amico, bij allen trubbel van den zwaren dag, bij de veule zuigen en kopbreke- rijen, as 't avond gaat worden over oew laand, oewen erft, over oew huiske, as ge dan oew beenen nog steken kunt onder eigen tafel, dan blijft er, bij alle verlies die we lijen, nog genogt te bezitten om as 'nen vorst oew eigen te voelen, as g'oew pepke zit leeg te zuigen onder oewen zwaar-dragenden no- tenlèèr, mee oew goeie wijf bij oe, die oew zurgen kent, die de moeilijkhedens meedraagt, die de tafel onder den notcnlcèr schuift en daarmee 'n dikke streep trekt onder de lasten van den dag! Ik zeg: dan voelt g'oew eigen koning op oew kleine bezitting, waar den mearel zijnen slag deur den avond rolt as '11 zuiveren contour laangs oew gedachten. Ja, de dagen van dcuzen tijd zijn wel zwaar. Veur de meeste mcnschen. En as ik zoo mijnen wagel van huis tot huis douw. clan zie ik ieveraans den crisis binnengeslopen. Dan bespeur ik, hoe deuzen crisis as 'n bacil op de huid is gekropen van m'nen klaantjes en huilie zielcment hee aangetast mee zurgen. En zurg, amico, zurg vreet aan 't zielement, as roest aan ijzer. De zielementen worren er nie beter, nie glaanzen- der, nie gezonder van. 'tMenschdom wordt bits, chagrijnig, afgunstig veural. Sikkeneurig, vitterig ok. Ge wit soms al nie- meer, hoe ge 'nen mensch mot aanspreken, schrijven om 'm toch maar ginnen kaans te geven, oew goeie bedoelingen verkeerd uit te leggen! Sjuust. as mee verroest staal. Zoogaauw ge 't maar vastpakt, hebt ge vuile haanden.... .Taloersch is 't mcnschdom geworren. Waarop? In Godsnaam, ik vraag: waarop? Op den evennaaste zijnen zurg? Ollee! Is 't menschclom dan 'nen troop wolven, die in hon- gerpijn malkaar aanvalt, verscheurt en opvreet? Of zijn we met reden begaafde schepsels, 'n bietje meewarige schepsels, beklagenswècrdige schepsels, die elk veur zich meer dan genogt hebben, aan den eigéh'zürjr/'de eigen 'taak',"d'èn''eigen wagel, die ge- douwen mot worren over de kwaaie, de zware wegels .van dezen tijd. Misschient zult ge 't nie geleuven, amico! Ik heb stiekume vijaanden, die jaloersch zijn op mijnen zwaren wagel! Menschen, die, ik weet 't zeker. nie gèren huiliën wagel ruilen zouwen veur den mijnen. En tóch! As ik van den middag thuis kwam mee den wa gel, m'n boeksko had opgemaakt en den ontvaangst aiagetcld, dan schoof ik 't hoopko geld opzij, in de richting van Trui. Enne ik keek 't raam uit, den erft op. Den dag was zwaar geniest, de klaantjes bits, den ontvaangst klein, maar groot den pof. Van den pof, die dagelijks grooter wordt, kan Ik mee Bamis gin jaarrekeningen betalen en efkens rolde-n-er 'nen schuimenden golf van zurg over mij nen kop, die m'n oogen volspoeldc. Trui, ik voelde-n-'t, keek star naar 't kleine hoopke geld, zweeg, veegde-n-'t-weg van tafel, smeet m'n boekske in de tafellaai en zee: ,,'k heb vandaag groote boonen mee spek, Dré; oew kostjes". En as ik 'n haalf uurkc lator in den akker stond, clan peinsde ik na, over de groote moeilijkheden* en perbeerde mee m'n boeren verstaand, hier op mij nen eigen grond, vrij van „menschenroest", 'n bietje Een van zijn paarden moest dien middag te Graydown uitkomen en tegen 't eind van den mor gen keerde hij naar huis terug en gebruikte iets in groote haast, voordat hij naar de wedrennen ging. Hij had in 't geheel niet meer gedacht aar» Sal- tash's protègèe, haar hij werd eraan herinnerd, doordat hij een extra-schoteltje op tafel zag. Ben ny was er ook niet, die was haar waarschijnlijk gaan halen. Hij ging nog even naar Maud en zag, dat ze heel wat was opgeknapt. Ze was half aangekleed en lag op de rustbank in haar kamer. Hij liet haai* belo ven, dat ze althans niet voor de thee naar beneden zou gaan, ofschoon ze daar wel wat had tegen in te brengen, met het oog op de te verwachten gast. „Laat die maar aan Benny over," zei Jake, „die kan haar best een uur of twee bezig houden." „Ik denik dat Benny wel naar het rennen zal wil- Ben gaan," zei ze. Jake fronste het voorhoofd. „Dan gaat hij dit maal maar eens niet! Maar pieker daar nu niet over. Dat komt best terecht!" „Zeg, dat hij dadelijk met haar hier komt," vroeg Maud. „Ik ga toch niet meer slapen. Ik voel me inderdaad veel beter." „Mooi zoo! Ik zal 't doen." I Hij ging de deur uit en 't werd weer doodstil in de kamer Ergens in de buurt hoorde men het eentonig geroep van den koekoek. Een lijster zong in den tuin en vanuit haar raam kon Maud Chops zien, die in het zonnetje lag te slapen. De kindéren waren naar de duinen en 't was in huis heel rustig. Onwillekeurig dacht ze aan Saltasch. 't Was toch Jammer, dat hij maar geen aardig meisje vond om mee te trouwen. Haar vertrouwen in hem was vaak geschokt en kwam tooh telkens weer terug, 't Was sterker geworden sedert hun gesprek van den vori- gen avond. Charlcy kreeg genoeg van zijn ongere gelde leven. Hij begon naar betere dingen te ver licht te vinden in dén donkeren perspectief van de weareld. Waar was dan toch 't geld gebleven? Waaraan iedereen gebrek hee! 't Was toch nog op de weareld! 't Was toch nie ver- daampt, vergaan as vluchtigen olie! En d' èèrde? Ze was toch steeds nog groot genogt! Kost nog tienmaal en nóg meer opbrengen, dan wij allemaal verstouwen kunnen! En die overvloedige vrucht van d' èèrde, ze kon toch veul gemakkelijker onttrokken worren aan d' èèrde, dan ooit! De nuuwe machines, de groote uitvindings, 't groo te menschelijke vernuft kon toch mee meer gemak dan ooit, de producten oogsten! 'tMenschdom moest gelukkiger zijn, dan ooit in alle ecuwen van z'n bestaan! Maar prakizeerende over die uitvindings, jah! Ik dee èrpels uit, mee mijnen rug naar de zon, waant kollessaal zoo ze laaide over 't laand. De veugeltjes waren er stil van. Zwaar kroelde den geur der harsige masthoornen uit de bosschea laag over den grond. 'n Citroenkappelleke fladderde traag over 't èèr- pelloof, waarvan den bloei as vlinderkes bewoog, op 't luie windeke. Die uitvindings, jah! En ik perbeerde terug te gaan naar de dagen, as ik hier in den akker begost te werken naast vaders. Ja, toen was 't aanders op de weareld! Vijftig jaren gelejen, toen duurde 'n reis naar on zen Oost v ij f maanden. Ik was 'n jongkeareld en die reis duurde nog maar v ij f weken. Ik ben 'nen mensch op leeftijd en die reis duurt vandaag nog maar v ij f da g e n. En 'k heb al gelezen: over 'n paar jaren gaat de reis deur den stratosfeer en dan duurt 't misschient v ij f uren. Die veraandering, amico, gebeurde in één, (in mijn) menschenleven. Vroeger ging Kees van Mieëden-Slachter teugen den avond 't durp deur, mee 'n leerke over zijnen schou wer en 'nen lampen-glazenpoetser in zijnen zak en dan zette-n-ie telkens z'nen trap teugen 'n lantèèrn- paaltje, klom omhoog naar de olielaamp, wreef 't glas schoon, streek den pit recht, en knoeide net zoolaank tot 't olielaampke netjes braanden wou. Dan bewon- derde-n-ie efkens zijnen arbeid, „kleedde z'n eigen weer aan" mee de leer, mee den doek, mee den poetser en de oliekan en na twee uren arbeid braand- den er zeuven lantèèrns in UI venhout. As de maan dan helder was, hadden we sjuust licht genogt, om nie in 'nen sloot te duvelen. Nouw As 't uur van den zonsondergaank slaat, dan drukt er 'nen onzichtbaren kearel iever aans op 'n knobbeke en 'n paar maal honderdduu- zend lantèèrns verlichten op bekaans 't zelfste mo ment, 'n heele weareldstad! Die veraandering, amico, gebeurde in één men schenleven! Ik liet, as ik pas vaders hofstee betrokken had mee m'n Truike, dan liet ik 'nen solieden stal mee 'nen ruimen hooizolder wegzetten op den erft. Drie maanden is er toen gebouwd. Ik weet nog hoe ik mee de kruik jenever en sigaren onder 't bouw volk ben rondgegaan, as den bouw onder den Mei kwam. Da was feest. Nouw, amico, nouw bouwen ze bij ons in de stad, in drie maanden er grif 'n stadje aan. As. 't mot, zetten ze in drie maanden 'n stadsdoel neer, mee kerk, scholen, aangeleede tuinen, plaant- soenen, verlichting, trams, zwembad, bioscoop én al les wat teugeswoorig tot de „levensbehoeften" be hoort. Die veraandering gebeurde, amico, in één men schenleven. As aan den aanderen kaant van de weareld 'n staandbeeld onthuld wordt of zoo iets, dan komen de aanspraken van de burgemeesters en zoo, gelijk tijdig bij me in huis Daar is in één menschenleven veul veraanderd. amico. En da's naar mijn gedacht: den crisis! Wij zijn allemaal, zonder erg bekaanst, 'n aandere weareld binnengestapt. Wij zijn die weareld binnengestapt mee de denK beelden van Vader en Moeder, lijk ze die ons geleera. overgebrocht hebben. Waant we willen werken, uit dieën arbeid gehl slaan, genogt om van te leven en nog iets van te sparen, ,,'t appeltje veur den dorst". Dus die kan, die spaart nog wa. En... dieën spaarder wit eigenlijk, dat ie spaart veur... niks! Waant 'n effect veur z'n spaargeld koopen, is wind lcoopen! 'n Huis koopen, waar 'n aander, den huurder alle veurdeelen van hee. Waant er blijft'weer niks over. Goud koopen langen. Maar in zijn oogenblikkelijke stemming, zag zij een gevaar. Hij stond nu op een critiek punt, 't was nu erop of eronder. Er was geen middenweg voor hém denkbaar. Hem kennende, zooals ze hem kende, wist ze dat er maar heel weinig pressie voor behoefde te worden uitgeoefend, om hem den eenen of den anderen kant uit te drijven, 't Was van zooveel belang van welken kant die pressie kwam. „Werd een 'behoorlijke, goede vrouw maar eens verliefd op hem!" zuchtte ze, en glimlachte, toen ze eraan dacht, hoe moeilijk Saltash's hart te veroveren en te behouden was. Hij was te veel gewend !e worden vertroeteld en aangebeden, waar hij ook kwam. „En hij is zoon flirt!" dacht ze. „Niemand weet, wanneer hij ernstig is of wanneer hij gekscheert." Het voortdurend geroep van den koekoek werd hinderlijk. „Als hij dat nu vierhonderd vijftig maal heeft gedaan, zal hij er wel genoeg van hebben en een ander toontje aanslaan," dacht ze. „Ik zou wel eens willen weten, of die arme Charley Rex ook zoo dikwijls hetzelfde heeft gezegd en of hij daarom zoo moe is." Ze werd slaperig door het geroep van den koe koek, zoowel als door 't gezang van den lijster en ze liet zich gaan. 't Was zoo verrukkelijk den band niet te voe len, die als om haar hoofd geslagen scheen. En langzamerhand dommelde ze in. Een paar uur later drong het vaag tot haar door dat er 'onder haar venster hard werd geloopen en jeugdige stemmen met elkaar praatten. „Hallo!" riep er een plotseling. Dat was Benny, die op zeer vriondschappelijken toon het woord tot iemand richtte: „zeg. sta eens even stil, er loopt een heele grootgroene rups op den rand van je hoed." En een frissche. bijna een jóngmcctpm. entwoord- de onmiddellijk: „0 drommels, toe, neem hem er gauw af!" Goud kan ie nie eten! Toch spaart ie. Toch spreken wij van „na- onaal vermogen", 'n Vermogen, dat in deuze nuu- >vc weareld totaal onvermogend is! Wa-d-is de kwestie, amico? Wij kuieren deur 'n weareld, die ons vrimd is. Wij kuieren daar doorhenen, mee geld dat er nie gang baar is; mee gedachten, die er nie gangbaar zijn. (Ge denkt toch ok, dat Indië nog vier weken ver weg ligt, terwijl ge wit, da-d-et maar vijf dagen is!) Ons gedachten, onze opvatting van economie gaan veuls te laangzaam bij den gaank van de techniek. De economie wier tot wetenschap verheven, op 'n moment dat ze tweedens kwam! Daarom kunnen economisten ons nie uit den knoei helpen! Waant den economie is gebaseerd op 'n weareld van veftig jaren gelejen. En die weareld bestaat eigenlijk nie meer! Evenmin as Kees van-Mieë-den- slachter. Amico, tot deus gedachten kwam ik van den mid dag in den akker, onder 't èèrpelrooien, toen ik daar werkte en prakkizeerde, de stad van deuzen mergen, toen ik daar werkte en prakkizeerde, vrij van „menschenroest!" En ginnen menier Colijn, ginnen splinternuuwen minister Gelissen, niemaand kan ons geven, wa me, in ons „domheid" vragen. En da-d-is: „de weareld asteblieft veftig jaren te rugzetten en dan stil laten staan". Alle middels, zooas: inflatie, devaluatie, industriali satie, 't zijn allemaal nuuwe lappen op 'n ouwe, tot den draad versleten broek, die ons bovendien nie meer past! Nouw zoudt ge kunnen zeggen, amico, den mensch spot gèren, „nou, Dré, zegt gij nu maar 's, wat er dan gebeuren mot." Da za'k oe zeggen! Wij motten malkaar 't leven al nie moeilijker ma ken, dan 't is! We motten beseffen, dat de weareld 'n omwenteling aan 't maken is, zóó geweldig as de geschiedenis nieveraans geboekstaafd hee. We staan misschien op 't nulpunt van d' omwente ling, mee onzen kop naar benejen. En daarom zien we zoo slecht. En daarom ge ven we de schuld aan 'n aandcr, die ok op zijnen kop staat. De man, die ons da-d-allegaar duidelijk kan maken, de weareld, 't heele Menschdom overtuigen kan van deuze waarheden, dieën man verdient daaraan 'nen stoel in den hemel! Die helpt eerst de crisis 'n haandje uit de weareld. Kek, zoo heb 'k vandenmiddag in den akker zit ten peinzen. En nouw, onder den notenlèèr, in de rust van deuzen schoonen avond, nouw 'n volle, klèère maan achter den notenkruin hangt, nouw heb 'k da-d-eerpelrooi-gepeins 's opgeschreven en 'k gaai mee 'n opgelucht gemoed de bedstee in. 't Was toch weer 'nen goeien dag! Amico, veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRÉ. ZONDAG 21 JULI. HILVERSUM (1875 M.) 855 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel J. Jong; 9.00 Postduivennieuws; 9.05 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga; 9.30 Gram.pl.; 10.00 Kerkdienst Ned. Iierv. Kerk te Drachten; U.20 Gram.pl.; 12.00 Reportage uit Lab. Prof. Dr. P. Zee man te A'dam; 12.30 Gron. Orkestver. olv. K. Kuiler; 2.00 Boekbespr. Dr. P. H. Ritter Jr., 2.30 Mannenkoor; 3.00 Uit Kurhaus te Schev.: Residentie-orke&t;"~£30 Avro-decibels olv. Eddy Meenk; 5.00 Vara-orkest olv. H. de Groot; 5.30 Sportnieuws; 6.00 Verv. orkestcon cert; 6.40 A. de Mosa, Dreyfus; 7.00 E. Walis (viool) en I. Rossivan (piano); 7.30 Gram.pl.; 8.00 Nieuwsber. 8.10 Gram.pl.; 8.15 Uit Kurhaus: Residentie-orkest; 8.45 Gram.pl.; 8.55 Causerie W. Vogt; 9.00 Radiojour naal; 9.15 AVRO-decibels; olv. E. Meenk; 9.45 Avro- Aeolian-orkest; 10.35 Gram.pl.; 11.00 Nieuwsber.; 11.10 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; HUIZEN (301 M.) 830 NCRV; 9.30 KRO; 5.00 NCRV; 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gram.pl.; 10.30 Hoogmis; 12.15 Orkestconcert; 1.00 Lezing; 1.20 Schlagermuziek rep. en gr.pl.; 3.00 Ziekenhalfuur; 3.30 Gram.pl. en rep.; 4.30 Concert; 5.00 Kerkdienst uit Ned. Herv. Kerk te Hillegom; 7.00 en 7.45 Gram.pl.; 7.50 Cause rie; 8.10 Ber. orkestconcert; 8.30 Concert en rep.... 9.30 Orkestconcert; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Ber.; gram.- pl.; 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH (1500 MA 12.50 Orkestconcert olv. J. A. Greenwood; 1.50 Het Crook Kwintet; 2.35 Gram.pl.; 3.05 BBC-Northern-Ire- land-orkest.; 4.05 Medvedeff's Balalaika-orkest; 4.50 Voor de kinderen; 5.10 en 5.30 Lezing; 5.50 Griller Maud schrikte plotseling klaar wakker. Even daarop weerklonk Benny's schaterlach en daarna een welsprekende trap met een hiel op de kiezels en zijn stem, die lachend uitriep: „dat had ik niet gezegd!" „Lieve hemel!" riep de jongensstem, „wou je me soms vertellen, dat je ooren pijnlijk waren aan gedaan?" „Volstrekt niet," hernam Benny beleefd. „Nu, wat doet het er dan toe?" vroeg de ander. „O, niets, totaal niets"! zei Benny, zijn vroolijk- heid bedwingende,, „maar hier in huis zegt men zul ke dingen niet!" „Wat Duivkaler!" hernam de nieuw aangekomene op wanhopigen toon, „dan zal ik wel gauw weer in ongenade worden weggestuurd." „Wees maar bedaard", zei Benny, ,,'t Is hier de gewoonte niet om iemand bij de eerste overtreding al te veroordeel en." „O, maar daar denk ik vast en zeker niet aan!" ging de ander voort en voor de eerste maal klonken de woorden niet zoo heelemaal jongensachtig, maar eerder ernstig en bedroefd. „De menschen zijn zoo verschillend, 't is vreeselijk moeilijk om het iedereen naar den zin te maken, vindt je niet Benny?" „Kom, 't zal wel gaan!" hernam Benny op broeder lijken toon. „Als ik 't voel aankomen, zal ik je wel iederen keer aanstooten, als je 't goed vindt." „Wil je dat heusch? Dat zou ik heel lief van je vinden." Alle ernst was verdwenen en de lach die volgde, was hartelijk en welgemeend. „Natuurlijk wil ik," zei Benny. „Afgesproken! Denk er aan hoor! En ga nu uit den weg en laat ik eens over dien rozestruik springen." Men hoorde 't geschuifel van voeten en Maud stond juist bijtijds op om te zien hoe een tengere, kleine gestalte in marine blauw met eert leuke panama op, als een vogeltje over een Dorothé Perkins, die juist begon te bloeien, heen sprong en keurig netjes op één 't Was haast niet om te gelooven, En we vroegen: „Is het waar?" 't Bulletin hing voor de ramen, Dat was duid'lijk leest U maar! Na den start in brand gevlogen, Onverwacht in vlam en hoe Niets dan wat verkoolde resten, Arme, snelle „Maraboe"! Passagiers en de bemanning Zijn gelukkig nog gered, Nadat even de machine Aan den bodem was gezet. En het is niet in te denken, Welk een schok 't zou zijn geweest. Als de Kwikstaart-ramp herhaald w~s Zooals even werd gevreesd! Dit zijn waarlijk donk're tijden Voor de sterke K.L.M., Dit legt zeker op haar voortgang Onverbiddelijk een rem. En het „voorwaarts in de luchten" Heeft uiteindelijk een grens, Want een zeer heldhaftig vlieger Is tenslotte ook een mensch! Daarom past hier, ferm en zaak'lijk, Een glashelder onderzoek. Want 't gevaar kijkt te sc!i rik wokken En te machtig om den hoek! Niet meer treuz'lende commissies, Met een aarzelend rapport, Dat, na maanden wikken, wegen, In het licht gegeven wordt. Klare, openbare waarheid, Tot in ieder onderdeel, Vastberaden en zaakkundig Tot in ieder onderdeel! Want „de Maraboe" leert duid'lijk Aan ons landje deze les: Snel een onderzoek ter plaatse, OOGEN OPEN! S. O. S.ü I Juli 1935. KROES. (Nadruk verboden.) Strijkkwartet; 7.05 Lezing; 7.35 Concert; 8.20 Korte Kerkdienst; 8.35 Religieuze causerie; 9.05 Liefdadig- J heidsoproep; 9.10 Ber.; 9.20 BBC-theater-orkest; 10.20 Gershom Parkington Kwintet; 10.50 Epiloog. RADIO PARIS (1648 M.) 7.20, 8.20 en 11.20 Gram.pl.; 11.35 Orgelconcert; 12.25 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert; 2.35 Zang; 5.20 Goldy-orkest; 7.55 Gram.pl.; 8.20 Declamatie en zang 9.05 „Denise", spel van Dumas fils; 11.10 Dansmuz. KALUNDBORG f1261 M.) 12.20—2.20 Omroeporkest olv. Gröndahl; 3.50 Har- rnonikaduetten 4.20 Harmonie-orkest olv. J. Hye- Knudsen; 7.5Q...L. Preil's, Omroepdansorkest; 10.30 Omroeporkest olv. Mahler; 11.20—12.50 Dansmuziek; f KEULEN (456 M.) 6.20 Havenconcert; 10.50 Trioconcert; 11.40 Mannen koorconcert; 12.20 Gev. concert; 4.20 Weragkameror- j kest; 6.40 Omroepkwintet; 7.50 Orkestconcert; 8.20 Omroepkleinorkest; 10.5012.20 Dansmuziek. ROME (421 M.) 9.00 Symphonieconcert; 10.2011.20 Radiotooneel. BRUSSEL f322 en 484 M.) 322 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Salonorkest olv. Wal pot en zang; 12.20 Gram.pl.; 1.302.20 Omroeporkest; j 5.20 Orkestconcert; 6.20 Salonorkest; 7.05—7.20 Zang; 7.35 Gram.pl.; 820 Symphonieconcert, declamatie; 10.30 Orkestconcert; 11.2012.20 Gram.pl. 484 M.: 10.20 Salonorkest en zang; 11.20 Gram.pl.; 12.20 Omroeporkest; 1.302.20 en 5.20 Gram.pl.; 5.50 Kamermuziek; 6.20 Omroeporkest o.l.v Douliez; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest; 8.50 „1830", hoorspel van M. Tumerelle; 10.05 Gram.pl.; 10.30 Dansmuziek; 11.20—12.20 Gram.pl.; DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.20 Gev. progr.; 10.20 Beer.; 10.50 Concert; 11.05 Weerbericht; 11.201.15 R. Gaden en zijn orkest. ^een als een gevleugelde Mercurius, aan den ande ren kant terecht kwam. HOOFDSTUK VI. Hoe men met mannen moet omgaan. De magere figuur van Benny volgde, ook hij sprong over den rozestruik, maar minder sierlijk en weer lachte het meisje, terwijl haar groote blauwe oogen schitterden van pret. .„Wat kluchtig! Ik dacht dat je de roos met je hielen zou omverhalen. Waarom doe je dat?" Benny had de handen op haar schouders gelegd. Hij amuseerde zich kostelijk. „Ik zoek naar de vleu gels", zei hij, „want je hebt niet gesprongen! Waar heb je die gestopt?" Ze schudde zijn handen af. „Neen, die heb ik niet. Die groeien niet aan menschen zooals ik. Maar, la ten we hier niet blijven staan. Ik heb 't gevoel alsof men ons gade slaat." Toen riep Maud vanuit haar venster met haar kal me zachte stem: „Benny breng onze gast hier, dan kan ik kennis met haar maken." Benny en zijn gezellin schrikten en keken naar boven. Nu zag Maud voor 't eerst het meisje vlak in 't ge laat, een zenuwachtig gezichtje, met verschrikte oogen, die nog grooter leken door de dikke, donkere wenkbrauwen, oogen, die om vriendelijkheid en har telijkheid schenen te smeeken. Ze had een aardig, puntig kinnetje en een aardigen trek om den mond. Maar vooral de oogen trokken Maud's aandacht. Dat waren de oogen van iemand, die angst en schrik heeft gekend en nog niet volkomen gerustgesteld is. Toch was 't een echt kindergezichtje. Ze boog zich wat verder over het kozijn en riep de vreemdelinge toe: „Kom bov-m wat met me pra ten. Benny zal je den weg we! wijzen." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1935 | | pagina 18