laad Anna Paulowna. IN HET TEEKEN VAN NOODLIJDEND ZIJN! Vergadering van den Raad op Vrijdag 26 Juli 1935, des namiddags 8 uur. Afwezig is de heer Komen, met kennisgeving dat hij wat later ter vergadering zal komen. Voorzitter de heer G. Lovink, burgemeester, secre taris de heer C. Keijzer. Op de vraag van den Voorzitter of iemand aanmer king heeft op de notulen, zegt de heer Kuiken, dat dit met hem wel het geval is en wel t.a.v. het besluit in de vorige vergadering genomen betreffende den heer Baken. Spr. zou willen dat dit h^luit wordt ingetrokken De Voorzitter: O, dat kan niet, de kwestie is nu of de notulen al dan niet goed zijn. De heer Kuiken: Ik heb er zelf ook aan meege daan, ik was onder dén invloed De heer Jonker: Onder den invloed? Waarvan? De heer Kuiken: Enfin, dat is voorbij. (De heer Kuiken doelde hier blijkbaar op het in de vorige vergadering genomen besluit, waarbij den heer Baken ontslag werd verleend als secretaris-pen ningmeester van het Burgerlijk Armbestuur en waar bij werd besloten de daarvoor vastgestelde vergoeding evengoed aan den heer Baken te blijven uitbetalen.) De notulen werden goedgekeurd. De mededeelingen geven geen aanleiding tot be spreking. Je zou 't haast... Van Ged. Stalen was nog een schrijven ingekomen, waarbij werd medegedeeld, dat in verband met de aanvrage om toekenning van steun in de kosten der gemeentehuishouding door den rijksaccountantdienst een onderzoek naar de behoefte aan steun wordt in gesteld en dat het gemeentebestuur zal hebben te aanvaarden de algemecne voorwaarden die voor noodlijdende gemeenten zijn vastgesteld. Uit die voor- vaarden blijkt dat geen wijzigingen van begrooting mag plaats vinden eer 's ministers advies daaromtrent is ingewonnen; overschrijding van uitgaafposten zal niet mogen plaats vinden, want anders zullen B. en Vv'. dat uit eigen zak moeten betalen. Ook de reke ning en begrooting van het Burgerlijk Armbestuur zal aan de goedkeuring van den Minister moeten worden onderworpen en de Raad zal zonder des Mi nisters toestemming geen posten oninbaar mogen ver klaren. De her Van den Berg: Heeft de Raad eigenlijk nog meer zin? De Voorzitter: 't Wordt ons althans gemakkelijk gemaakt. De Minister besluit en daarna mogen wij nog eens besluiten. Je zou 't haast Geen eigen baas. Aan de orde komt hernieuwde vaststelling van de verordening op do heffing van schoolgeld. De Voorzitter licht toe, dat vorig maal de ver ordening was vastgesteld, zooals die door de ge meente E'gmond aan Zee gold en werd verwacht dat zij de goedkeuring zou kunnen erlangen. In middels is ons door Ged. Staten kenbaar gemaakt, dat er bij den Minister bezwaren tegen de verorde ning beslaan en is er een brief bij ingesloten, waar uit blijkt, dat de door de gemeente Barsingorhorn vastgestelde verordening bij den Minister bedenkin gen ontmoet. I-Iet schoolgeld moet worden geheven hij een inkomen van f700 (vorige verordening be- paardfe'ï'SO©)' èVi' Voorts bij 'cerr inkomen Van'f 3000 f 30 schoolgeld en verder 1 van het inkomen. Spr. wijst op de bepaling dat het schoolgeld niet meer mag be dragen dan de maximum kosten van het onderwijs bedragen, dat was hier f62, doch welk bedrag door bezuiniging lot f56 a f57 is teruggebracht. De heer Smit zegt, dat hij zich met do vorige ver ordening heeft kunnen vcreenigen, maar nu steeds meer van de kleintjes wordt genomen, nu zal spr. er zich tegen verzetten en trachten do verordening te laten zooals zij is. De heeren in Den Haag schijnen liet niet te begrijpen, dat het op deze manier niet kan, dat men van zoo'n miserabel loontje geen schoolgeld kan betalen. Uit de cii'culairc, die straks Is voorgelezen, blijkt wel. dat de gemeente totaal aan banden wordt ge legd. de raad wordt gewoon voor kwajongen ge bruikt. Spr. gelooft niet, dat daar reden voor is, al thans de laatste 4 jaren is geen geld weggesmeten. De Voorzitter: Er is heelemaal gen geld wegge smeten. Maar het betreft bier een algemeene rege ling voor gemeenten die noodlijdend zijn en de heer Smit moet niet vergeten, dat van dat inkomen van f700 afgaat kinderaftrek, dat dus met 1 kind het inkomen moet zijn f800, met 2 kinderen f900 en met 3 kinderen f 1000 inkomen, voordat men 22 cent in de maand aan schoolgeld moet betalen. De heer Smit, zoo vervolgt spr., kan nu wel pro- ïesteeren en een groot gebaar maken, maar dat helpt niet. We hadden nog gevraagd of, omdat 't jaar al zoo opschiet, de nieuwe verordening 1 Januari .1936 te doen ingaan, maar neen is er geantwoord, voor nood lijdende gemeenten is daar geen denken aan. De heer Smit vindt het een schreeuwend onrecht: als een kat in de benauwdheid zit. maakt ze rare sprongen en dat blijkt uit de handelingen van het rijk. Ze doen niet anders dan het er afhalen, waar niets is. Conform het voorstel van B. én W. wordt de ver ordening opnieuw vastgesteld, tegen stemde de heer Smit. Vastgesteld wordt een verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Het aan tal opcenten was door den raad bepaald op 100, maar door de rijksregeling wordt het nu 75. De Voorzitter zegtd at dit den heer Smit tenminste zat meevallen, maar met de eene ham* wordt gegc- tven met de andere weggehaald. Voor plaatsies inqevolae de landarbeiderswet i B. en W. stellen voor in te trokken het besluit tot het aangaan van een geldleening tot aflossing van de voorschotten uit 's Rijks kas, ontvangen ter uit reiking aan dc landarbeiders W. Breider en J. J. Buschman. omdat goedgevonden is dat voorshands niet tot aflossing wordt overgegaan. De raad had besloten daarvóór een geldleening aan te gaan. rentende hoogstens 5 net., maar Ged. Staten merkten on, en do Voorzitter vond dat nu wol weer aardig, dat do gemeente de plaatsies toch zouden kunnen behouden en dan dc gelden van het rijk voor 3 pet. Dc Minister is hiermee accoord ge gaan. maar geeft in overweging de plaatsies zoo spoedig mogelijk uit te geven. De heer Dekker vraagt of de huur door Buschman nu spoedig wordt beëindigd. De Voorzitter zegt dat Buschman 1 Augustus uit 'de woning moet, het buis moet 1 Aug. leeg ziin. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 1 Behandeld worden enkele verzoeken om onthef fing van hondenbelasting. Aan de aanvrage van J. C. de Schipper om een Koorschot ad f 2720 tot verkrijgen van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet wordt gunstig door den Raad beslist. De geloofsbrieven van de tot lid van den raad be noemden worden nagezien door dc heeren Van den Berg. Koorn en Jonker en overeenkomstig een door de eommisie uitgebracht advies, wordt tot toelating besloten. Vc :rt de herbenoemden. Hoe de rekeninn 1934 klopt l Aangeboden wordt gemcenterekening 1934. Ze sluit: Gewone inkomsten f 324208.90; gewone uitgaven f 324441.34, nadeelig saldo f 232.44. Het wegens werkloosheidsuitgaven buiten den ge wonen dienst gehouden bedrag bedraagt f 31296.11. Kapitaalsinkomsten f 433201.52, kapitaalsuitgaven f 439631.95, nadeelig saldo f 6430,13. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit als volgt: inkomsten en uitgaven elk f 37927.12; sub sidie uit de gemeentekas f 31213.87. De Voorzitter zegt, dat hij de rekening graag ziet vastgesteld door dezen raad en de te benoemen com missie verzoekt er rekening mee te willen houden dat dus in de tweede helft van Augustus nog eens zal worden vergaderd. Tot leden dier commissie worden aangewezen de heeren Koorn, Rezelman, Dekker en Van den Berg. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, waar bij de Secretaris opmerkt, dat de rijksaccountant dienst al met deze suppletoire begrooting op de hoog te is. De Voorzitter zegt dat de accountant oordeelde dat het Burgerlijk Armbestuur zoo duur was. De stati stiek wees uit dat de kosten gemiddeld f 3 per inwo ner bedragen, maar hier was het ruim f 5. Spr. heeft toen gewezen op het feit dat geen steun van particu lieren of van kerken wordt gekregen en dat het B.A. geen bezittingen heeft, 't Meest doet nog het Gerefor meerd Kerkbestuur, dat er prijs op stelt zijn armen te onderhouden, maar waar ook een geheel verband bestaat. Spr. deelt verder mede hoe hij den accountant voor de feiten heeft gesteld, hoe deze t.a.v. het beheer der gemeenteeigendommen mee rond is geweest en spr. hem bijv. gewezen heeft op bet postkantoor, op dc* noodzakelijkheid dat. een nieuwe vloer wordt gelegd in een tweetal lokalen van dc school te Breezand enz. Een triest beeld! Bij de rondvraag wijst de heer Smit op de noodza kelijkheid dat verbeteringen worden aangebracht in de openbare scholen. Spr. noemt den toestand treu rig, alles is even beroerd. De heer Komen komt ter vergadering. Dé heer Smit vervolgt zijn betoog en zegt dat er nu letterlijk niets goed" is. De Voorzitter gelooft toch niet dat het nu zóó erg is als de heer Smit schildert. De heer Smit antwoordt echter dat hij alles heeft opgemeten, zelfs de ligging van de school deugt niet, de leuningen van de banken zijn niet. goed, voor de achterste banken is het bord onvoldoende te zien enz. Lach niet! Terwijl de heer Smit, zeer verontwaardigd deze fouten aan de door hem bedoelde openbare school opsomt, lacht de heer Dekker, wat den heer Smit doet uitroepen: Jij hoef niet te lachen, Dekker; jij moet je soort maar uitlachen; ik heb het onderzocht, jij niet. De Voorzitter schudt het hoofd en zegt dat de heer Smit het woord tot hem (spr.) moet richten. De heer Smit vervolgt dan, na dit intermezzo, dat hij ook de christelijke school heeft bezocht, en die is tip-top. Spr. eischt niet dat de openbare scholen ook zóó zullen zijn, want dat kan niet betaald wor den, maar noodzakelijk is het dat verbeteringen wor den aangebracht. De Voorzitter herhaalt dat het niet zoo erg is als de heer Smit schildert. De vorige inspecteur, de lieer Dun, zou tegen spr. zeggen: Wc moeten nog 2 nieu we scholen hebben, die te Breezand heeft afgedaan en ook te Kleinesluis moet eeii nieuwe komen. Maar dat was in den rijken tijd. Nu kunnen we dat wel uit ons hoofd zetten, want het kan niet meer. Dat ver betering gewenscht is, dat is waar. Dc bijzondere school is goed in orde, ja, daar ben ik blij om, dat dit in den goeden tijd is gebeurd. De beer Kuiken zesrt dat dc nieuwe scholen niet vereeleken kunnen worden met. de oude scholen. De Voorzitter zest dat we allemaal de kinderen graag in nieuwe openbare scholen zouden willen zien, maar we behoeven, nu wc in banden van het riik zitten er niet aan te denken. De heer Smit vindt het treurig, het ziin varkens hokken en noemt dan nog eens verschillende gebre ken. Het is treurig. De Voorzitter ontkent dat bet treurig is. De heer Keuris heeft onlangs een school in Am sterdam gezien, maar die was veel en veel erger dan bij ons. Hierna volgt sluiting. BERGEN BERGER SPORT-VEREENIGING. Verkade-dag; vier wedstriiden. Het belooft morgen op het terrein van B.S.V. aan den Kerkedijk echt gezellig te worden. Om 9 uur 's morgens komt de Zaandamsche Voetbalvereni ging „Verkade" ner trein te Bergen aan met, 4 elftal len. Met officials en reserves mede totaal ruim 50 gasten. Van het station wordt onmiddellijk naar het terrein gegaan .waar om 10 uur de eerste wedstrijd aanvangt. Tot 's. middags vier uur kan men dan van voetbal genieten. Na afloop der wedstriiden stelt B.S.V. zioh voor met haar gasten naar Bergen aan Zee te gaan. om aldaar nog eenigen tiid gezel lig samen te ziin. Het programma luidt als volgt: 10—11 uur: Verkade b— adspiranten Bergen's Jeugd elftal, bestaande uit jongens, die geen lid ziin van B.S.V. 11-^-12 'u\ir:' Verkade" 'a adspil'anteh B.S.V'.'ftdsp. 12.30—1.30 uur: Verkade II—B.S.V. IL 2—3 uur: Verkade IBS.V. I. 'Scheidsrechters ziin de heeren Friedt uit Bergen en I-Iartland uit Alkmaar. LANGEND IJ K Was het de bedoeling van de Commissie van Be heer voo)- de Gemeenschappelijke Liehtbedrijven voor Langendijk en St. Pancras het nieuwe vastrechtta rief voor gasverbruik reeds met Augustus in te voe ren, door de vele beslommeringen, o.m. door de nood zakelijke toelichting aan hen, die er gebruik van zou den willen maken, zal dit wel niet meer mógelijk zijn. Men deelt ons mee, dat alle krachten worden ingespannen om een zoo spoedig mogelijke beslissing te nemen aan de hand van de ingekomen formulie ren. We vernemen, dat ook in het afgeloopen tijd vak van 1935 het gasverbruik weer aanmerkelijk la ger is, dan in het overeenkomstige tijdvak van 1934. Ten einde de bovenbedoelde maatregel voor dit jaar nog eenig effect te laten passeeren, zal het dus wel noodig zijn, een spoedige beslissing te nemen. ST. PANCRAS. Dc heer C. K. Kroonenburg slaagde voor 't examen gemeenteadministratie. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollenveiling. Vrijdag werd in het veilingsgebouw van de Lan- gendijker Groentencentrale de eerste droge bloembol lenveiling gehouden. Dc voorwaarden van deze vei ling zijn, dat contante betaling wordt gevraagd, waar voor een korting van pet. per maand wordt ver leend tot aan Mei 1936. De veilingskostcn bedragen 5 pet. voor leverbare bollen en 6 pet. voor ongeraapt cn plantgoed. Op deze eerste veiling werd het woord gevoerd door den veilingleider, den heer S. de Boer Kz., dfe koopers en belangstellenden allen een hartelijk wel kom toeriep. Hierna ging men over tot het veilen der bollen. De aanvoer was niet bijzonder groot op deze eerste veiling. In totaal bedroeg deze 430.000 stuks. De han del was niet graag. Er werden slechts weinig par tijen door de kooplieden afgenomen. De noteeringen waren als volgt: Will. Copland 12 en op f 1.20; Peach Blossom z. 10 f 11.05; La Tulipe Noire 12 en op f 1.90; Will. Pitt 12 en op f 1.20—1.25; z 11 f 1; Lady Boreel 12 cn op f 1.45; Couronne d'or 12 cn op f 1.50; z 11 f 1.30; In- glescombe Yellow z 10 f 0.75; Boule de Neige 12 en op f 2.20; z 11 f 1.0; Philip de Comminet 12 en op f 1.25; z 11 f 1.05; alles pe,r 100 stuks. Murillo, Couleur, Cardinal, La Reine, Inglesconibe Yellow, Flaminge, groote maten Peach Blossom, Will. Pitt en Will. Copland bleven onverkocht. NOORDSCHARWOUDE. De komende Nat. Tooneelwedstrijd. In aansluiting op onze niededeeling betreffende de te houden Nationale Tooneel wedstrijd alhier, kun nen wij thans mededeelen, dat de navolgende ver- eenigingen zijn aangewezen om uit te komen; de tooneelver. „Helmers" van Amsterdam, met het tooneelspel „Het Lied van Alle tijden"; tooneelver. „Jacob van Lennep" van Haarlem met „Het Bruidje uit het Westen"; de tooneelver. „Hierna Beter" van Koog aan de Zaan met „Najaarsstormen" en de too neelver. „Varia" van IJmuiden met „Ex-Koning Pe ter 1". Als jury voor dezen belangrijken wedstrijd zal fun- geeren de heeren I-Iolsmuïler en Goetsch van Alk maar en G. J. van Leersum van Winkel, terwijl de heer P. Deutekom als plaatsverv. lid is aangewezen. ZUIDSCHARWOUDE. Gister hielden de kinderen van de o.l. school hun iaarlijksch schoolfeest. De oudere leerlingen gingen per autobus naar Schiphol, terwijl in Amsterdam enkele bezienswaardigheden werden bezocht De iongere gingen op dezelfde wijze naar Schoorl. Ber gen en Egmond. Prachtig zomerweer begunstigde beide tochten, zoodat dit schoolfeest weer in alle opzichten is geslaagd. Bij de terugkomst werden de kinderen met muziek van het fanfarecorps inge haald, wat weer heel wat volk op de been bracht en het bewijs leverde, dat het schoolfeest de sympathie van de geheele burgerij heeft. Op het drietal voor predikant bii de Geref. Kerk te Noordscharwoude zijn geplaatst' cand. J. J. Oranje te Den Oever. cand. W. Reesicamp te Utrecht en cand. P. J. Richel te 's-Gravenhaee. Voor de leden van de L.G.C. is een bedrag van ongeveer f60.000 beschikbar gesteld als steunuitkee- ring. Het aantal leden bedreigt ongeveer 1400, zoo dal er gemiddeld nog geen f45 per lid te verdeelcn valt. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Onder genot van prachtig zomerweer hebben de ouden van dagen Woensdag hun autoreisje volbracht Een 13-tal luxe wagens, die bereidwillig beschik baar werden gesteld, waren op tijd op cle afritplaats present. Alvorens te vertrekken werden de dames verrast rriet een zakje fijne bonbons, terwijl de lieeren een tdóoéjê'.-'Sigaren. .vfafdMbr; hand gesteld, Toen aüon .plaats haddCR..genomen werd dg, reis aanvaard en' ging hét over Scnóori, Bergen, Egmoiid Binnen, Castricum naar Velserend, waar het prachtige na tuurbad bezichtigd werd. Na den inwendigen mcnsch versterkt te hebben werd de reis voortgezet naar het kopje bij Bloemendaal om vandaar over Noordwijk, Noordwijk aan Zee, Wassenaar en Den Ilaag een bezoek te brengen aan Scheveningeri. Na een wande ling op de Pier werd weer ingestapt en-ging het op Haarlem af.waar in I-Ieck's lunchroom heerlijk werd gedineerd. Na hier eenigen tijd vertoefd te hebben, werd de terugreis aanvaard. Behouden, en wel arri veerde het gezelschap te St. Maartensvlotbrug, al waar een bezoek werd gebracht in het café Homan. Hier wachtte een ware verrassing. De bekende „Funny Boys" van Schagerbrug. die altijd bereid zijn te helpen, waar dit noodig is, zaten op het too neel cn verwelkomden de bezoekers met opgewekte muziek. Het spreekt vanzelf dat de feestelijke stem ming hierdoor niet weinig werd verhpogd. Het was er echt gezellig, ook voor de zeer talrijke menigte, die aanwezig was om getuige to zijn bij de aankomst. Alvorens te vertrekken, werden door den heer Nic- rop hartelijke woorden van dank gesproken aan al len, die aan het welslagen hadden medegewerkt. Na mens de ouden van dagen werden bij monde van de ..heeren P. Breed cn Oom Gerrit woorden van dank en waardeering gebracht aan het adres van hen, die hun dezen hoogst genotvollen dag hadden bezorgd. De heer W. Zeeman, secr. van de afd. van den bond v. Staatspensionneering alhier kon niet nalaten te wijzen op het groote nut van premievrij staatspen sioen. Hij wekte dc aanwezigen op lid van de afdee- ling te worden en mee te helpen om dit mooie doel te bereiken. Toen was het weer de beurt aan de „Funny Boys" voor het geven van eenige nummers muziek. Het da verend applaus moge voor hen een bewijs zijn dat hun aanwezigheid op hoogen prijs werd gesteld. Het woord van dank dat de heer Nieroo hen bracht was o.i. meer dan verdiend. Hoogst dankbaar ge stemd vertrok ieder weer naar huis. De ouden van dagen hebben een uiterst mooie en ecnoegcliike dag •beleèfd. Wij, en zeker velen met ons. kunnen niet nalaten een woord van harteliiken dank te brengen aan het Bestuur van de afdeeling St. Maartensbrug v. d. Bond v. Staatspensionneering. voor al hun moeite en zorgen om dezen dag tot stand te bren gen. Men deelde ons mede. dat het bouwen van een woon- en winkelhuis voor rekening van den heer Verkroost te Julianadorp is opgedragen aan onzen vroegeren plaatsgenoot, den beer Bas Zeeman, aan nemer te Schagcn. SINT MAARTEN Toen de slager J. Besse uit Alkmaar Donderdag morgen per auto de Schager markt wilde bezoeken, had het noodlot echter anders beschikt. Langs den Valkkoogerdijk rijdende, met een tamelijk vaartje, en de gedachte bij de aankoop van een paard, hield hij geen rekening met het feit dat deze dijk veel boch ten heeft, met als gevolg, dat de auto van den weg afraakte en in -de dijksloot terecht kwam. Eenige schrammen aan het hoofd en een gebroken duim wa ren het resultaat dezer duikeling. Verloren: een damesmantel, gaande vanaf St. Maar tensbrug naar Langendijk. W I E R 1 N G E N Exploitatie monument. Bij beschikking van den Heer Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken is thans, na inschrijving, de exploitatie van het monument op den Afsluitdijk ge gund aan den heer Th. E. Conijn alhier. Aan deze vergunning zijn verschillende voorwaar den verbonden waaraan de exploitant zich zal dienen te houden. Gedurende de zomermaanden b.v. moet de toren van 8 u v.m. tot 6 u. n.m. geopend zijn» Van Rijkswege zal onder het monument, toegan kelijk vanaf de waterzijde, een kiosk voor den ver koop van met name genoemde artikelen o.a.: choco lade, fruit, ijs en reisherinneringen, wórden gebouwd. Ook mogen roei- en zeilbootjes worden verhuurd. De heer Conijn is aan het monument lang geen onbekende. Reeds twee jaren neemt hij daar een plaats in en gedurende dien tijd heeft hij het vertrou wen van de bezoekers weten te winnen. De exploitatie van het monument is bij den heer Conijn ongetwijfeld in goede handen en wij wenschen hem gaarne een goed succes. Bouwvergunningen. Bouwvergunning werd verleend aan J. Smit, tot liet oprichten van een smederij aan de Kliefstraat te Hippolytushoef en aan C. Moeijes te Den Oever tot den verbouw van zijn café aan de Zeestraat. Hinderwetsvergunningeü. Ingevolge de Hinderwet is vergunning verleend aan de Ned. Petr. Mij. „Purfina" te Rotterdam, tot het op richten van een benzinepompinstallatie op een per ceel van den heer J. H. Dekker aan den Konings weg. Id. aan de „Sinclair" P.C. te Den Haag op een perceel van den heer C. Everts in de Beltstraat al hier. Verkeerstelling. Ook in deze gemeente is Maandag jJ. een verkeers telling gehouden. Een 12-tal personen uit de werk verschaffing was hiertoe aangezocht. De uitslagen van de lelling zijn thans nog niet bekend, daar deze telling nog door meerdere zal worden gevolgd. Bin nenkort hopen wij den uitslag te kunnen mededee len. WARMENHUIZEN SCHOORLDAM. Gisteren was het hier feest: nog wel een gouden huwelijksfeest Het echtpaar Joost Mink en M. Minkde Waal herdacht onder groote belangstelling den dag. waar op ze voor 50 jaar gezamenlijk hun levensweg begon nen ziin. De buren in wijden kring hadden dit niet verge ten. ook de familie en kennissen niet. En 's avonds, de goede gewoonte bii zulke gele genheden getrouw, bracht Schoorl's Fanfarecorps de oudjes een serenade, terwijl zich achter de mu zikanten een file zomergasten en plaatsgenootcn had geschaard. Met een geestige toespraak gaf een der zomergas ten uiting van de waardeering welke vele voor de oude luitjes hebben, vooral door het feit. dat do oude Joost de rechterhand is van de liefhèbberii- visschers. En het bleef niet alleen bij woorden, een couvert „met inhoud" bezegelde het gesprokene. Onder de tonen van de vroolijke muziek werd gedanst. In een wijden kring bevond zich het gou den paar voor het eenvoudig huisje op den Rijks weg. en. men begrijpt, heel Schoorldam was op de heen. Zelfs was deze bijzondere drukte remmend voor liet op dezen weg zoo drukke verkeer. Menige auto stopte even. brengende als het ware een groet, aan het oude, doch nog zoo krasse echtpaar. Zulk een beiubeling zal Joost en Mietje nog wel lang in het geheugen blijven. HEERHUGOWAARD Donderdagavond hield dc Begrafenisvereeniging „pe. laatste Eer" een buitengewone ledenvergadering in lib'tr lokaal'van dén heer Rus. Dc'voorzitter, de heer v. d.- Meer, opende de ver gadering met een kort woord van welkom, waarna de notulen werden voorgelezen, die onveranderd wer den vastgesteld. Hierna was aan de orde het voorstel van het be stuur om de loonen der dragers te verlagen van f3.50 tot f3.—. De secretaris lichtte dit voorstel toe. Spr. wees cr op, dat er al sinds eenigen tijd een strooming in het bestuur aanwezig was, die de loonen van de dragers aan den hoogen kant vond. Vooral in dezen tijd, nu overal loonsverlaging plaats heeft, moet dit anders worden. De aanleiding tot het voorstel is geweest, de strubbelingen, die het bestuur heeft gehad met do dragers. Éénmaal met een begrafenis in Veenhui zen, toen men niet wist of de kosten wel gedekt zouden worden. Daar kwamen de dragers er tegen op, dat zij voorloopig slechts een gedeelte van hun vergoeding kregen. De tweede maal bij een begrafenis vanuit het huis voor ouden van dagen, toen de dra gers een halven gulden terug gaven. Toen wilde het bestuur de loonen met f0.50 verlagen, de vorige week is hierover een bijeenkomst geweest van het bestuur met de dragers, maar hier kon men niet tot overeenstemming komen. De heer Van der Meuten wijst er op, dat toen de vereeniging opgericht werd, er een schuld was van ongeveer f1100.Toen namen de dragers zonder morren genoegen met een vergoeding van f2.50, maar nu de vereeniging een reserve heeft van bijna f2000—, vinden zij een loonsverlaging niet noodig. De heer Porte acht de motiveering van het be stuur heel zwak, vooral daar de vereeniging er finan cieel heel goed voor staat. De heer Dedden zegt deze verlaging onbillijk te vinden. Het is niet noodig en indien het noodig was, dan moesten ook de anderen naar beneden. De heer Kooij zegt niet te begrijpen hoe het be stuur op deze gronden met dit voorstel heeft durven komen. Verder wijst spr. er op, dat geen van de le den er bij het ophalen der contributie over geklaagd heeft, dat de vergoeding voor de dragers te hoog zou zijn. Dan komt spr. er tegen op, dat als de verla ging doorgaat, dit voordeel misschien ten goede zal komen aan de niet-leden, daar het bestuur van plan is de tarieven voor hen te verlagen. De secretaris repliceerde hierop, maar gaf hier bij geen nieuwe gezichtspunten. Hierna kwam liet voorstel in stemming en werd verworpen met 8 tegen 15 stemmen. Bij de rondvraag wijst de heer Krijgsman er op, dat bij een begrafenis het verkeer steeds doorgaat. Het bestuur zal deze zaak onder de aandacht van de politie brengen. Hierna sluiting. Donderdagavond vond in het lokaal van den heer Mantel, onder voorzitterschap van mevr. Bommezii— Schaak de jaarvergadering plaats van de afd. Heer» hugowaard van den Ned. Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen. Na opening werd besloten, dat voortaan de notulen zouden worden voorgelezen. In de plaats van mevr. HeijneVan Slooten als secretaresse, die als zoodanig bedankt had, werd be noemd mevr. BierstekerRos. Het woord van dank door de presidente aan de afgetreden secretaresse gebracht, vond algemeene bij val. Hierna volgde voorlezing van het jaarverslag door mevr. v. d. Meer, die wegens door droeve familie omstandigheden afwezig zijn van de penningmeeste- resse, eveneens het financieele verslag uitbracht. Verworpen werd een voorstel om door een bijdrage van f0.20 per maand een kas te vormen voor een gezamenlijke uitgaansdag. Hierna volgde niededeeling van de diverse lezin gen, die voor a.s. winter op het program staan, waar na onder een woord van dank voor de prettige sa menwerking, werd gesloten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10