Bekendmaking Ruipweg, afgesloten SFbrjicdtJ) Modebladen. RECLAME-VERKOOP in de gemeente Zijpe, Anna Paulownapolder duurt tot en met Zaterdag a.s. TWEEDE Boekhandel v.h. TRAPMAN 4 Co. ONZE 8-DAGEN 1 1 ÜT de OMGEVING Vakschool voor Meisjes voor Den Helder] en Omstreken. Advertentiën. op 7 Aug. a.s. VRIJWIELREMNAAF, Verkoop uitsluitend a contant Ch. H.Th.Schmalz CALLANTSOOG Gymnastiekdemonstratie. Ben geslaag- de uitvoering. •Zaterdagavond had op het terrein achter de O.L.S. een gymnastiekdemonstratie plaats, waaraan me dewerkten de vereeniging Olympia van Wieringcr- waard, U.D.I.—W.I.Iv. van Dirkshorn, Sparta te Win kel en Lycungus van Schagen, welke geleid werden door den heer S. Keesman te Schagen, die tevens algemeen leider der demonstraties was. Een zeer bijzondere attractie was de medewer king van het Dameskeurkorps van het Kon. Ned. G ymn asti e k v er bond onder leiding van den heer G. Kleerkoper te Amsterdam: het keurkorps be stond uit de volgende dames: Mej. W. Wolzak, Ned. kampioene, mej. G. Lasschuit, mej. A. Ludwig, mevr. Lenie Weggelaar, mej. Tonny Paezens, mevr. Blitz en mej. Annie Fieselen; hieraan waren toegevoegd do dames Kossen en Plantinga. Hoewel het weer niet medewerkte, kon het be stuur der V.V.V., dat de demonstratie had georga niseerd, toch tevreden zijn over de opkomst; er wa ren een goede 350 belangstellenden. Te ruim negen uur sprak de voorzitter van de V.V.V., de heer P. Vos Jbz„ eenige woorden van wel kom, waarbij hij speciaal zijn genoegen er over uit sprak, dat de loco-burgemeester H. Kruisveld en zijn cchtgenoote aanwezig waren. Spr. zegde de mede werkende vereenigingen en hun leiders hartelijk dank voor hun arbeid. In vlot tempo werden hierna de nummers afge werkt; de opmarsch met vaandelgroet vormde een waardigen inzet; lorsch woeien de vlaggen uit in den stevigen bries, terwijl het bekende turnlied weerklonk. Dan volgden de dames van „Olympia" met een zeer goed uitgevoerde knotsoefening, waar na de keurturnsters voor 't eerst het tererin be treden om eenige zeer fraaie brug-oefeningen uit te voeren. Bewonderenswaardig is de gemakkelijkheid en vlotheid, waarme de oefeningen worden verricht; soepele, kalme bewegingen zijn het, die de toeschou wer soms in de waan brengen dat hij het ook wel zou kunnen. Alle deelneemsters voeren hierna de Bonds Vrije Oefeningen K.N.G.V. voor 1935—'36 uit; bijna foutloos en zeer beheerscht worden de sier lijke oefeningen verricht; de ontwerper van deze oefeningen en den leider den heer Keesman, ons compliment. Een hartelijk applaus beloont dit boeiende schouwspel van gratie en lenigheid. Een drietal persoonlijke vrije oefeningen van de keurturnsters, do dames G. Lasschuit (Den Haag), Annie Ludwig en Lenie Weggelaar (beiden van Amsterdam) worden luide toegejuicht; de oefeningen muntten dan ook uit door originaliteit en phantasie. terwijl ook de verbinding tusschen de verschillende onderdeelen natuurlijk en ongezocht was. Bij de nu volgende ringoefeningen, kregen we eerst een juist denkbeeld van het. vermogen der keurturnsters. Het publiek was opgetogen over deze kranig prestaties, geen waaghalzerij, alles was tot in de puntjes ver zorgd; men kreeg den indruk van volkomen zeker heid. Een zeer fraai nummer, waarbij de nict-keurturn' sters de dames Kossen en Plantinga (Lutjewinkel) ook hun aandeel in het succes hadden. De duisternis was thans geheel ingetreden en in het licht van een felle lOOÖ-kaarslamp voerden thans een 4-tal dames van Sparta een rhythmische dans uit, waarbij een zangeres met pianobegeleiding „Rosen aus dem Sü- den" ten beste gaf. Een zeer aardig nummer ter afwis seling; de groote bewegelijkheid der dansfiguren hield het geheel frisch en monter en een luid applaus beloonde den leider den heer Keesman en de execu tanten. Voor het laatst treedt thans de keurploeg op met paardoefeningen (met tremplin) en enkele heeren met een hoogreknummer ('t. eenige heerennummer) waarna deze geslaagde avond tot het verleden be hoorde. De heer Kos spreekt een kort slotwoord, waarin hij alle medewerkenden dankt. Als aandenken biedt hij •de vier vereenigingen een herinneringsmedaille aan, terwijl hij de keurturnsters allen een draagmedaille uitreikt. Hierna volgde een zeer geanimeerd bal ïn de open lucht, dat ondanks den straffen wind tot diep in den nacht heeft geduurd. In den loop van den Zondag hadden wij nog even gelegenheid om de keurturnsters, waarvan enkelen Callantsoog als vacantie-oord hebben gekozen, te kunnen spreken. De keurturnsters zijn vol goeden moed op de kampioenswedstrijden te Hengelo, welke 12. December van dit jaar zullen plaats vinden. Mej. Wolzak is reeds driemaal kampioene van Nederland; op onze vraag hoe ze over baar kans bij de komende •wedstrijden dacht, zei ze bescheiden dat ze daar geen idee van had. Ook mochten we de meening van den heer W. Weggelaar, leeraar M. O. Lich. oef. te Am sterdam en leider van verschillende gymnastiekver- eenigingen o.a. „Bato", hooren. „De prestaties zijn zeer verbeterd, vergeleken bij 2 of 3 jaar geleden, het geen uit de vergelijking met andere medewerkenden duidelijk bleek; de dames gaan zeer sterk vooruit". Voor een niet gering deel zal dit o.i. aan de leiding Van den heer G. Ivleerekooper te danken zijn. LANGEND IJ K Bij beschikking van den Minister van Economische Zak enis vastgesteld, dat voor gele kool een bijdrage als steun zal worden verleend van 45 ct. gedurende het tijdvak 1 Jan.17 Febr. en een van 60 ct. van 17 Febr.28 April. Voor witte kool ziin die bedragen 35 ct, van 1 Jan.17 Febr., 50 ct. van 18 Febr.31 Maart en 45 ct. van 1 April tot 28 April, alles per 100 kg. Het maximumbedrag, tot hetwelk steun wordt verleend, is op f160000 bepaald. Daar het den veilingsbesturen bekend is, hoe de betrokken tuinders zitten te hunkeren naar de uit betaling van dien steun, is het te verwachten, dat met de werkzaamheden.om tot uitbetaling te kunnen overgaan, spoed zal worden gemaakt Er is al weer een verandering in de minimum prijzen voor diverse soorten van aardappelen ge bracht. Voor Eerstelingen^ Eigenheimers en Bintjes is deze nu voor Bonken, boven 55 m.M. f2.50, groote f 3; en drielingen f 1.50. Voor witvleezige aardappelen van grootte boven 40 m.M. f2 en voor drielingenf 1. .Voor export, zoowel voor bonken als groote f 2. Het verkeer tusschen Alkmaar en Langendiik. als mede de meer Noordelijk gelegen plaatsen is zeer druk. De smalle weg bii St. Pancras. belioorer.de tot de gemeente Oudorp en de banne Koedijk, zal nu worden verbreed. De voorbereidende werkzaamhe den waren al lang aan den gang, doch voor rijtui gen was het verkeer nog altijd opengesteld. Dat zal nu veranderen, omdat de aard van de werkzaamhe den verkeer niet meer toelaten. Het, verkeer zal nu worden gestremd en verwacht wordt, dat dit een paar maanden zal duren. Het verkeer zal nu weer, als indertijd bii de verbreeding van den Twuiiver- weg. voor het grootste deel door Hugowaard worden geleid, wat voor de vele weggebruikers een groot ongerief zal ziin. Een troost is het echter, dat nu een weg zal worden aangelegd, die berekend is op het moderne verkeer. We vernemen, dat het. Bestuur der Gemeen schappelijke Lichtbedrijven voor Langendiik en Sk- Pancras besloot aan de Commissie van Beheer voor te stellen de omzetbelasting voor electriciteit voor ïekening van het bedrijf te nemen. 2-jarige voorbereidende cursus. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: A. Beye, W. Bieze, B. Boerdijk, E. Bos, C. Bouwman, M. ter Brugge, P. van Bruggen, W. Buys, T. Dekker, R. Delver, E. Dissel, N. van Dok, G. Engel, H. Geus, J. Gode, H. Goedhart, H. Gomes, T. Graafland, B. Groet, M. v. d. Heuvel, J. Hocque, H. Hollander, H. Huigen, A. Huybers, J. Jacobs, J. van Kleef, G. Koch, J. Kok* J. Kooiman, A. Kootstra, C. Koster, T. Kwast, A. v. d. Leek, G v. d. Linde, J. Liefheid, E. Lous, H. Müller, M. Munier, A. Noordijk, L. Ridder, A. Roetman, C. Schermer, C. Schmidt, H. Slikker, P. Slikker, C. Smit, M. Staalman. A. van Twuijver, J. Uyleman, C. v. d. Veen, A. Verblauw, C. Verkerk. J. de Vries, M. de Vries, G. v. d. Waal, C. Wal, M. Wilckens, J. Woort, M. Wijma, J. v. d. Zalm, J, v. d. Zee, F. Ze gel te Den Helder, G. Klein en T. Kuut, te Wieringen, E .Buys, A. v. d. Goes, A. de Graaf en S. Schipper te Anna Paulowna. Niet bevorderd: 6. Het bewijs van het met vrucht doorloopen van het 2e leerjaar ontvingen: M. van Amerongen, H. van Bommel, E. Boogaard, A. Bosch, T. Bremer, .T. Buur man, M. Coelers, J. Couvreur, C. Duinker, R. Geus, C. de Haas, A. van Heems, B. Heiligers, S. Hollan der, E. Huurman. T. Kabel, A. Koorn, W. Koster, A. Kramer. T. Leen, L. Leibbrand, T. van Meer, T. Men- ses, N. Mulder, G. Nienkemper, W. Piscaer, C. de Ruyter, S. de Schipper, R. SchoorI, A. Slikker, C. Slikker, L. Snel, C. van Straaten, D. Teune, A. Thijs- sen, A. van Toledo, C. Veriiagen, P. v. d. Vlies, N. Vroom, T. Wagemaker, A. Walboom, L. Windsma te Den Helder, G. Omis en A. v. d. Schans te Wierin gen. Aan 1 leerlinge kon genoemd bewijs niet wor den uitgereikt. Opleiding Huisnaaister. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: T. Boo gaard, J. Bosselaar, J. van Doorn, C. Dortmundt, T. Freeken, L. Geerfse, E. Goedhart, G. Mulder, T. v. d. Put, K. Reuvers, E. Schot, A. Sprengers, C. van Strijcn, S. Troost, J. de Vlieger te Den Helder. Niet bevorderd: 1. Opleiding Hulp in de Huishouding. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: 'A. Eg- ner, M. de Gier, L. Groen, G. van Leeuwen, J. Mooy, A. Stroband, J. Taylor, N. Verfaille, W. Verfaille, C. Vos, O. Zegel te Den Helder, N. Bakker, S. Kooy en A. Minnes te Wieringen, S. Posthuma te Texel. Polo-club. Door de poloclub L.P.C. ziin thans twee zeven tallen samengesteld. Her eerste bestaat uit K. Kuiper d., P. Scheltus. P. Langendiik back. F. Hink spil en J. Oosterwiik, Holtrop en C. Kók voor Het tweede Pranger d.. L. Boot en C. de Geuss a„ Th. Maars spil, H. Verburg. W. Kuiper en P. Smit voor. Men begint thans al aardige vorderingen te maken. Uitvoer naar DuitschlaniL Was het tot nu toe wel mogelijk, dat uitvoer- machtigingen werden verleend voor partijen, welke buiten het Duilsche gedeelte van den uitvoer waren gekocht, met ingang van 22 Juli werd door de Necl. Groenten- en Fruit Centrale besloten voor geen en kel product meer een machtiging te geven indien niet gekocht is uit het Duitsche gedeelte van den aanvoer. Verscheidene artikelen werden van de mo gelijkheid tot uitvoer afgevoerd, zooals de verschil lende vroege groentensoorten, welke thans zoo goed als van de markt ziin verdwenen. De maximum re factureeren priis van de tomaten werd vastgesteld op f 15 per 100 Kg., terwijl alles naar Duitschland mag worden uitgevoerd. Voor de op 20 October. 17 Nov., 13 Dec.. 19 Jan. en 9 Febr. te houden Nationale Tooneelwedstriiden in Concordia ziin uitgenoodigd Helmers te Amsterdam met „Het lied van alle tijden": Jacob van Lennep te Haarlem met „Het bruidie uit het Westen". Hierna Beter te Koog a. d. Zaan met „Najaarsstormen" en Varia te IJmuiden met „Ex-Koning Peter". Als Jury-leden zullen optreden de heeren Hols- muller en Goetsch van Alkmaar en G. J. van Leer- sum te Winkel en de heer P. Deutekom te Noord- scharwoude als plaatsvervanger. Voor den slotavond zal het vroegere Kleine Tooneel de verzorging op zich nemen. OUDKARSPEL. Met de a.s. kermis zullen op het D.T.S.terrein wie lerwedstrijden gehouden worden, w.o. meer onze Wielerclub „Onderling Genoegen" haar medewer king zal verleenen. Verder is de bedoeling om een voetbalwedstrijd te houden tusschen D.T.S. 1 en een sterke K.F.C- combinatie. BERGEN Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij het overlijden van onzen Oom en Pleegvader, den Heer D. KRAMER, betuigen wij hartelijk dank. Hilversum D. OSSEN-Kramer. Schagen: P. HOPMAN. C. HOPMAN—Geel. Juli 1935. Verloofd: CATH. M. MOLENAAR, Twisk, en HJALMAR LEYDEN, Höör, Zweden. Schagen, 28 Juli 1935. Geen ontvangdag. Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland, maken bekend, dat de ter plaatse van de kruising van dezen weg met het kanaal en den provin cialen weg Stolpen-Schagen, van 29 Juli 1935 tot 10 Augustus daaraanvolgende voor alle verkeer - behalve voor voetgangers - zal zijn Haarlem, 24 juli 1935. Gedeputeerde Staten voornoemd, A. RöELL, Voorzitter. MEINESZ, Griffier. in den Het fabrikaat van een gerenommeerd en oud ijfly merk, alom bekend, dat een naam 'r*^ te verliezen heeft, biedt de beste garantie. BEDENK DIT BIJ AANKOOP VAN EEN RIJWIEL en let dan op het stempel op hevel en huls van de dit zoo belangrijk onderdeel. Al zijn er natuurlijk ook nog andere gewichtige factoren, die de duurzame waarde bepalen en de noodige aan dacht verdienen. wat aandrijving, vrijloop en rem betreft eische men N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64. - DEN HELDER. - Tel. 106 Vrijblijvende noteering af magazijn; Laplatamais f 4.70 Maismeel 5. Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek 5.50 Verder blijft de prijscourant volgens d.d. 20 Juli 1935, ongewijzigd. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestel len. HET VERKEER OP DEN KANAALDIJK. Een officieele tellino. Op een derd agen van de vorige week is het ver keer op den Kanaaldijk tusschen de Koediiker vlot brug en Alkmaar geteld. Op èèn dag passeerden ln de richting Alkmaar aldaar: 351 personenauto's. 53 autobusen. 160 vrachtauto's 5 idem met aanhangwa gens. 15 tractors met aanhangwagen 53 motorrijwie len, 1 idem met zijspan. 2 rijwielen met hulpmotor, 2 bakfietsen met. motor. 750 rijwielen, 8 transport- rijwielen. 5 bakfietsen. 13 bespannen vrachtwagens 2 handkarren en 12 voetgangers. In de richting Den Helder passeerden: 429 perso nenauto's. 52 autobussen. 1S5 vrachtauto's. 5 idem met aanhangwagen. 1 tractor. 16 idem met aan hangwagen. 60 motorrijwielen. 2 idem met ziispan. 1 rijwiel met hulpmotor. 7 bakfietsen met motor. 539 rijwielen. 19 transportriiwielen. 10 bakfietsen. 11 be spannen vrachtwagens. 2 handkarren en 13 voetgan gers. DINSDAG 30 JULI 1935. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending; 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gram.pl.: 10.00 Morgenwijding: 10.15 Gramofoonpl.; 10.30 En semble Lismonde; 11.00 Kookpraatie; 11.30 Vervolg ensemble Lismonde; 12.30 De Minstreels olv. J. Brill en gram.pl.: 2.30 Zang door Th. Bavlè (bariton) en H. v. Wielink (piano): 2.50 Voordracht O. Zeegers; 3.10 Gram.pl.: 3.304.00 Uit het Jaarbeurs-rest Carel Alberts en ziin ensemble; 4.15 Gram.pl.: 4.30 Radio- kinderkoorzang olv J. Hamel: 5.00 Voor kleine kin deren: 5.30 Ensemble Jettv Cantor: 6.30 R.V.U.: Dr. J. G. v. Dillen: Tijden van opgang en tijden van neergang (III); 7-.00 Gron. Orkestvereeeniging olv. Honderden koopjes in alle afdeelingen, Schagen K. Kuiler; 7.45 Gram.pl.: 8.00 Berichten: 8.05 Gron. Orkestverecniging; 8.20 L. Riemens: Jacques Urlus (met gr.pl.): 8.50 Gron. Orkestvereeniging olv. K. Kuiler; 9.15 Afdaling m. d. microfoon in de Vesuvi- us; 9.35 Disconieuws; 10.00 Kovacs Laios en ziin or kest m.m.v. H. Jager (zang): 11.00 Berichten; 11.10 12.00 Dc AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN (301 M.) KRO.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.ül.: 11.30—12.00 Godsd. halfuur: 12.15 Schlagcrmuziek en gramofoonpl.; 2.00 Vrouwenuur: 3.004.00 Gram.pl.: 4.15 Schlagermuziek: 5.00 Koorconcert: 5.30 Orgel- en vioolsoli; 6.00 Orkestconcert: 6.30 Vervolg oreel en viool: 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoonpl.: 8.00 Berichten S.05 Orkestconcert: 8.30 Symphonieconcert en lezing 10.00 Gramofoonplatcn en reportage: 10.30 Berichten 10.35 Revue-programma: 11.2012.00 Gramofoonpl. DROITWICH (1500 M.) 10è35—10.00 Morgenwijding; 10.05 Orgelspel S. Torch 11.50 Gramofoonpl.: 12.20 Tom Jones' kwintet: 1.20 New Victoria Cinema Orkest: 2.20 Gramofoonpl.: 2.50 Verslag Davis-Cup tenniswedstrijden: 5.35 Kwin- te; 6.20 Berichten: 6.45 Cricketnieuws: 0.55 Het Broadhurst septet: 7.20 Theaterorkest: 8.20 Revue programma: 9.20 Het New Georgian Trio: 9.50 Be richten: 10.10 Orgelconcert G. D. Cunninghem: 10.40 Het Walford Hvden Zigeunerorkest; 11.35—12.20 Lcw Stone en ziin Band. RADIO-PARIS (1548 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonpl.: 12.35 Concert; 9.05 Ka mermuziek: 11.10 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.202.20 Concert: 3.505.50 L. Prei I's orkest: 8.20 Strauss-concert: 9.05 Gramofoonpl.: 9.15 Hoorspel; 9.40 Zang en piano: 10.00 Strijkorkest: 10.4011.20 Symphonieconcert. KEULEN (456 Ml 6.50 Orkestroncert: 12.20 Concert: 4.20 Kinderkoor- zang: 5.20 Sted. Orkest van Solingcn; S.30 Solisten- concert; 10.40—11.20 Taallessen. de wensch zijner droomen. J Heerlijk zoo'n stoomboot." „Ja, dat zou je wel lijken, hè, zoo den heelen dag te rooken!*' BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M,: 12.20, 1.30—2.20. 5.20 en 6.10 Gram.pl.: 6.35 Kamermuziek: 7.20 Gramofoonpl.; 820 Pianorecital: 8.50 Zang: 9.20 Zang en gram.pl.: 10.30—11.20 Dans muziek: 484 M.: 12.20 Gram.pl.: 12.50 Omroeporkest; 1502.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest; 1030—11.20 Gram.pl. DEÜTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Vrooüjk programma: 10.20 Berichten: 10.50 Con cert: 11.05 Weerbericht: 1.20—12.20 Oscar Joost en zijn kapel.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3