Ch H.Th. SSKMUZ Door N.V. „Atbonta" Zwart Heereiuijwiel IS Reclame=Verkoop Noordelijke Kring ingesteld Onze 8=dagen Q hebben wij verlengd tot en met Donderdag a.s. 4 dagen naar België, het maaien van alle soorten graan J. NOBEL St. ZUIVER AM. LICHTPEIROLEUM Oproeping. Plaatselijk Nieuws. WIERIN'GEN. SUCCES-NIEUWS. Het was Wfeer een drukken dag op Het Succes-ter rein. Heldevfsche Boys en Schagen waren ieder met 2 elftallen op bezoek, zoodat er volop gevoetbald kon worden. I-/et weer was echter nogal warm, doch niet tegenstaande speelden ze allen een goede partij. Om 10 uur trad Succes 3 tegen Held. Boys 2 aan, Het was een aardigen wedstrijd met aan beide zij den invallers, wat in den zomer wel voorkomt. Des niettemin werd er goed gespeeld en toen het eind signaal klonk, was de stand gelijk 44. Daarna traden de adspiranten op en wel Succes a tegen Schagen a, wat door Schagen a werd gewon nen met 3—1. Om 1 uur speelde Succes b tegen Schagen b, doch hier waren de jonge Spartanen de baas en maakten Succes b met 61 in. Succes 2Helderschc Boys 1, 62. Om half drie begon Succes 2—H.B. 1, onder leiding van den heer C. Metselaar. Succes had invallers, doch kwam sterk uit. Doch het liet zich aanzien dat ook Heldersche Boys een sterk elftal had, want S. bleef tot rust de mindere, daar de Boys met 0—1 de leiding hadden genomen. De voorhoede van S. was zeer onfortuinlijk met schieten. Na rust werden de bordjes verhangen, al spoedig maakte S. gelijk en direct daarna nam ze de 'eiding Achtereenvolgens wisten de S. voorwaartsen den stand op te voeren tot een half dozijn, waartegen de Held. Boys nog eenmaal scoorden, zoodat de uitslag was 62. A.s. Zondag officieele cpening van de nieuw ge bouwde tribune, waarvoor een sterke tegenstander zal worden uitgenoodigd voor Succes 1. Ook de Succesveteranen zullen een wedstrijd spe len tegen de Oudesluis veteranen. Dus a.s. Zondag allen naar het Succesterrein. ANNA PAULOWNA. Serie wedstrijden B.K.C. 2. Het prachtige weer van Zondag heeft het enthousi asme bij de wedstrijden niet gedrukt. Integendeel, wij zagen de spelers met een balhonger bezield alsof het midden-competitie was. Dit deed het bijwonen ervan tot een prettig werk maken. B.K.C. 2 plaatste zich door een 20 overwinning op O.K.B. uit Obdam in de finale. Twee goede goals van de Schipper hadden dit resultaat bereikt. Daarna heeft Dosko zich vrij gemakkelijk dc meer dere getoond van Groot Schermer (50). De finale tusschen de buren, B.K.C. 2 en Dosko beloofde dus alleszins spannend te zijn. Hoe aardig de reserve- ploeg van B.K.C. echter kan spelen, Dosko is haar evenwel nog iets te vlug af. De Oudesluizers won nen met 31 en togen met de welverdienden eersten prijs huiswaarts. O.K.B. smaakte de voldoening om althans den der den prijs mee te nemen. Groot Schermer werd in de verliezersfinale met 2—1 geklopt. WINKEL. Bij de op Zondag j.1. gehouden atletiekwedstrijden, waaraan werd deelgenomen door de gymnastiekver- eenigiügen te Kol hom, Aartswoud en Winkel, was de uitslag als volgt: 3-Kamp: 100 M. hardloopen, hoogspringen, hinkstap- spnong: le prijs „Sparta" te Winkel, verguld zilveren medaille; 2e prijs Kolhorn, zilveren medaille; 3e prijs Aartswoud, bronzen medaille. Estafetteloop op de rechte baan: le prijs Kolhorn, verguld-zilveren medaille; 2e prijs „Sparta", Winkel, zilveren medaille; 3e prijs Aartswoud, bronzen me daille. Kogelstooten veteranen: le prijs Sparta, Winkel, verguld-zilveren medaille; 2e prijs Kolhorn, zilveren medaille. Touwtrekken, veteranen: le prijs, Sparta, Winkel, verguld-zilveren medaille; 2e prijs Kolhorn, zilveren medaille. Iiindernisbaan: le prijs Sparta, Winkel, verguld- zilveren medaille; 2e prijs Kolhorn, zilveren medaille, 3e prijs Aartswoud, bronzen medaille. Bij kogelstooten werd dc grootste afstand, 8.35 M., gehaald door K. Keuris te Kolhorn. De hoogste sprong, 1.60 M., werd gemaakt door W. Keetman Wzn., te Winkel en N. Spaa-ns te Barsinger- horn. De verste sprong, 11.7S M., werd gemaakt door H.'Hoenson te Kolhorn. ZWEMMEN. In aansluiting on ons verslag ie van 3 Juni over de gemeenschappelijke vergadering van de zwem- clubs in onzen omtrek kunnen we nu meedeelcn. dat de Kon. Ned. Zwemibond het verzoek van die vcreenigingen, om een kring Noordeliik-Noordhol- land in te stellen, heeft ingewilligd. In den vervolge bestaat er dan ook zulk een kring waarin de bestaande clubs te Den Helder. Anna Paulowna, Schagen. Oude Niedorp en Heerhugo- waard zijn opgenomen. Tot secretaris is benoemd de heer P .Koordes te Schagen. De andere (4) bestuursfuncties ziln nog niet verdeeld. Het ligt in dc bedoeling elk der clubs een lid te laten aanwijzen. Den Helder aqeert! Hoewel de Helderschc Zwemvereeniging gaarne medewerkte aan de totstandkoming van den nieu wen kring ziet ze zich toch ook aan banden gelegd die voor haar minder nrcttig zijn. We vernamen ln dit verband dat H.Z.V. nu niet meer mag mee doen aan de kringkampioenschaooen van den kring waartoe zij (en ook de andereen die in de nieuwe kring ziin ondergebracht) tot nu toe deel uitmaakte, n.1. den kring Noordholland boven 't IJ. Waar den Helder met zijn verschillende puike krachten veel meer aardigheid aan krachtmetingen met de Zaansche en Alkmaarsche zwemmers heeft dan aan ontmoetingen met de veel minder sterke •tegenstanders van Schagen. A.P.. H.H.W. enz. heeft H.Z.V inmiddels aan den KNZB verzocht, voor haar een uitzondering te maken Gevraagd: 2 Werklieden, ook kunnende zichten. Aanmelden 's avonds na 7 uur, bij C. KAAN, Pastorie, Kolhorn. WIERINGERMEERPOLDER. Benoeming aangenomen. Naar wij vernemen, heeft de heer K. Kieviet, Gods dienstonderwijzer te Bergum (Fr.), zijn benoeming lot Voorganger van de Ncd. Herv. Evangelisatie in den Wieringermeerpolder als opvolger van Cand. K. O. Finkensiepcr, aangenomen. Met den motor gekapseisd. Toen de motorrijder K. te Middenmeer. de vooi zijn woning aangebrachte oprit wilde inrijden, speel de het mulle zand hem danig parten. Motor en be rijder maakten hardhandig kennis met moeder „Aar de". Gelukkig vielen slechts een paar onbeduidende ontvellingen en een verbogen spatscherm te betreu ren. Voetbaluitslag. Bij den j.1. Zondag gehouden wedstrijd tusschen Flevo INieuwe Niedorp II, op terrein Flevo, wist Flevo te winnen met 21. Oprichting Chr. School ver eeniging in den Wieringermeerpolder. Door de voorloopige commissie tot oprichting van een Vereen, voor Chr. Lager en U. L. onderwijs, in den Wieringermeerpolder, werd j.1. Zaterdagmiddag in het Geb. voor Maatsch. Werk, een vergadering bij eengeroepen, met het doel om te geraken tot oprich ting van een Chr. Schoolvereeniging. Deze vergade ring werd gepresideerd door den heer C. v. d. Vliet, hulppreidker bij de Ger. Kerk te Slootdorp. Plet ge bouw was geheel gevuld met belangstellenden. Na opening met psalmgezang, gebed en schriftlezing, zei de voorzitter, na eerst een hartelijk welkomswoord te hebben toegeroepen, het doel dezer bijeenkomst uiteen. Desgevraagd verklaarden alle aanwezigen voorstanders te zijn van oprichting eener chr. school vereeniging. De vereeniging zal te Slootdorp haar zetel vestigen en telt thans reeds 64 leden. De voor zitter leest nog de concept-statuten voor. Op één der artikelen zal op een volgende zeer spoedig te houden vergadering, nog worden teruggekomen, terwijl dan tevens bestuursverkiezing zal plaats vinden en ver dere plannen en richtlijnen worden bekend gemaakt. Hierna sluiting met dankgebed door L. Hoogen- doorn. Benoemd. Door de Directie van den Wieringermeerpolder is benoemd tot bewaker te Middenmeer in de vacature van H. den Hartigh, de heer P. Kramer te Noord- scharvvoude. JULIANADORP. Sport- en volksfeesten te Julianadorp. Zaterdagmiddag 2 uur werden de sport- en volks feesten te Julianadorp geopend met een rondgang van de Harmonievereen. Kunstzin. Daarna werden kinderspelen gehouden op het feestterrein, opgeluis terd door muziek. De uitslagen van deze wedstrijden waren de volgende: Jongens van 6S jaar, kruiwagens met vaatjes: le pr. een kegelspel, Klaas Hoornsman Az., 2e pr. een verfdoos, Jan Hoornsman Hz. Meisjes van 68 jaar, plankjes met hallen: le pr. een pop, Grietje Bakker; 2e pr. schoolbord, Nelie van der Werf. Jongens van 9—11 jaar, blaastrappen: le pr. een paar sportkousen, P. Hoornsman Az., 2e pr. een druk- doos. D. Stompedissel en 3e pr. een bal, G. Dekker. Meisjes van 9—11 jaar, stoelenwodstrijd: le pr. handwerk tafellaken, Coba Mooij, 2e pr. handwerk kleedje, Nel Glas. Jongens van 12—14 jaar, hindernisloop: le prijs een voetbal, Jaap Smit en 2e pr. een mondorgel, Jo Hondriks. Meisjes van 12—14 jaar, fietsen met hindernissen: le pr. een actetasch, Cootje Smit, 2e pr. een boek, Janny Kramer. De vliegerwedstrijden konden door gebrek aan deel nemers of liefhebbers niet doorgaan. 's Avonds 8 uur kwamen de deelnemers voor het bloemencorso opdagen. De deelname was niet zoo groot als het vorige jaar. Toch viel ook hier veel te bewonderen. De uitslag was: Serie groote stukken, lc pr. P. Constant met Zonsopgang; 2e prijs T. Speur met versierde auto; 3c prijs J. Wolthuis met versier de school-auto-omnibus. Serie kleine stukken: le prijs C, Boot met versier de kano. Serie kinderen: le prijs E. P. Breen met versierde kinderauto, 2e prijs A. Kant Rd. met versierde kin derfiets; 3e prijs T. Kant Rd., met versierde vliegende Hollander. De etalagewedstrijd is een succes geworden. De ver schillende deelnemers hadden werk van de zaak ge maakt. Het is voor hen dan ook een groote reclame geweest, want zelden zullen de etalages zoo nauw keurig bekeken zijn door het publiek. De uitslag was le prijs P. Constant met 99 punten, 2e priie O- van Nuland met 96 punten en 3e priis J. C. Oost. met 93 punten. Ook de publieksprijs viel ten deel aan P. Constant met 74 van dc 133 uitgebrachte stemmen. Dc Zondag werd ingezet met beoefening van het aloude katgooien. Menig vaatje werd stukgeluiup peld. 's Middags kregen we eerst weer een rond gang van de Harmonievereeniging met de gym nasten van „Turnlust'. De demonstralie werd begon nen met vriie oefeningen van de adspiranten. Daar na gaven deze kleuters een paar oefeningen aan liet paard, die getuigden van serieuze training. De dames gaven vervolgens een vriie oefening, die be geleid door muziek, getuigde van veel oefening en gratieus werd uitgevoerd. De heerenleden gaven een nummertje hoogrek. waar toeren te zien gege ven werden, die aan het talrijk opgekomen publick een daverend applaus ontlokten. De dames gaven tenslotte nog eenige oefeningen op de brug, welke correct werden uitgevoerd. Na dc gymnastiek-de- monstratie werd een aanvang gemaakt, met Hoog springen. Winnaars hiervan waren B. C. Kikkert van Den Helder met een sprong van 1.65 M. en J. Blaauboer van Anna Paulowna met 1.60 M. Voor het Touwtrekken waren vier ploegen van vier personen present. Mannen van zwaar gewicht. Na menig druppeltje zweet was de winnende ploeg K. Zon. T. de Weerdt. H. Del ver en J. Zeeman en de tweede ploeg A. Kossen. P. van Kempen. A. Hei.1- blok en J. Jimmink. Daarna werd Ringsteken op fietsen gehouden, waarbij de eerste priis behaald werd door A. Heiihlok. de tweede priis door T. dc Weerdt. Daarna vond 's avonds de voetbalwedstrijd tus schen J.V.C. 1 en Atlas 1 plaats, welke door Atlas 1 met 2—0 werd gewonnen en waarvan morgen een overzicht. Overigens werd een en ander door prachtig weer begunstigd zoodat het daar nu niet aan zat man koeren. NIEUWE NIEDORP. (Langereis.) Een ongeval. Zaterdagmorgen wilde de heer Cris Coops, eigenaar van het radio-distributiebedrijf, nog eenige herstellin gen verrichten aan liet net langs de Langereis. Nauwelijks de Oude Weg uit gekomen, had de heer Coops het ongeluk vanaf den dijk met zijn auto hals over den kop de Ringvaart in te rijden. Van de auto stak nog juist het dak boven het water uit. De heer Coops had voldoende tegenwoordigheid van geest, om eerst den wagen vol water te laten loopen, en daarna het portier te openen en zich zoodoende te redden. Behalve een nat pak, cn eenige schrammen aan hoofd en beenen, is de heer Coops er nog gelukkig goed afgekomen. Het bergingswerk trok natuurlijk veel belangstel ling. HEERHUGOWAARD. Brand. Zondagmiddag geraakte vermoedelijk door het spe len met vuur door kinderen, een hooischelf, staande achter het huis van den heer Zuurbier, aan den Veenhuizermiddenweg, in brand. De motorspuit, die spoedig aanwezig was, was het vuur spoedig meester. Ongeval. Zondagavond ongeveer 10 uur, geraakten nabij de Hervormde Kerk de wielrijders K. en v. L., waarvan de eerste volgens verklaring van omwonenden, zon der licht en aan de linkerzijde van den weg gereden zou hebben, zoodanig met elkaar in botsing, dat de fiets van K. geheel werd vernield en hij mede bloe dig aan het gelaat werd verwond, v. L. kwam er met enkel een kapot voorwiel af. Daar geen politie aan wezig was, ontstonden om de schuldvraag hevige woorden, die in de reeds vallende duisternis tot een vechtpartij ontaardden. Het talrijk aanwezige publiek wist echter verdei bloedvergieten van de opgewonden partijen te voor komen. Het eind van de geschiedenis, dat een in de nabijheid wonende rijwielreparateur de beschadigde karretjes naar binnen sleepte, met de belofte ze mor gen weer klaar te hebben. PETTEN. Onze plaatsgenoot, de heer S. Bakker, slaagde vo rige week voor de acte Duitsch 1. o. HARENKARSPEL. Bii de op Vriidag j.1. gehouden rekening van het Onderlinge Veefonds alhier, bleek dat over het af- reloopen kwartaal verzekerd waren: over Mei 1137. funi 1010 en Juli 989 stuks vee. De omslag werd bepaald over Mei f 0.40. Juni f 0.40 en Juli f 0.20, Gestorven of afgekeurd waren 14 stuks vee. Tot hoofdingeland van de Banne Harenkarspel werd herkozen de heer C. Francis» N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64 - DEN HELDER - Tel. 106. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplata mais 4.60 Maismeel 4.90 Gerstemecl, van zware inlandsche gerst 5.60 Paardenboonenmeel 5.90 Haver, zware inlandsche 7.00 Voertarwe, inlandsche A 5.70 Chevalicrgerst, geschoonde zware 5.70 Voerrijst incl. 7.00 Gemengd Kippenvoer 5.75 OCHTENDVOER CRK. incl. 7.60 Varkensmeel A 6.30 Varkensmeel B 5.80 Kalvermeel A 7.60 Kalvermeel B 7.45 Koeienmeel, 20-22 z. eiwit. 5-7 vet 5.70 Murwe Lijnkoeken, W.L., in kisten, dus netto 6.90 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek 5.40 Lijnzaadschilfers, S1JPESTEYN incl. 5.65 Gebr. Grondnotenkoek, 55 eiwit en vet 5.35 Gebr. Cocoskoek, blanke MEXO 6.00 Gebr. Soyakoek 5.50 Soyaschroot, inlandsch incl. 5.20 Gebr. Palmpitkoek 4.40 Tarwezemelen en tarwegrind Incl. 5.00 Vleeschbeendermeel, SWIFT incl. 5.50 Vischmeel. ca. 65 eiwit, 8—10 vet. max. 2 zout 8.00 Carnarina N.S. incl. 8.80 Diermeel, SCHAGEN incl. 7.50 Phosforzure Voederkalk incl. 7.00 TURFMOLM per pak 1.60 OPFOK VOER VOOR KUIKENS: A. lt 30. B 9.50, C 8.50 Alles per 100 K.G. - Gemalen en gebroken bruto voor netto. - Emballage op rekening. - Betaling contant en verder AHV- en onze bekende condities. PAPPOEDER, steeds verscb voorradig. ZAAIWIKKEN tegen concurrenten prijs. Koopjes in Dames-Japonnen en Mantels. Heeren Colbert-Costumes Sport-Costumes Jongens Pakjes en Jassen. Alle Bad-Artikelen Verkoop uitsluitend a contant Schagen een Filiaal geopend voor Autobanden en Onderdelen 6 en 15 Augustus: Ardennen, Wereldtentoonstelling en Grotten van Hann, f 25.— p. p., alles inbegrepen. Inlichtingen Spoorbuurt 16, Tel. 82 en Garage Moorman, Den Helder, Tel. 470. Dir. NAASTEPAD. Met dezen betuigen wij onzen harte- I ij ken dank, voor de vele belangstel ling bij de ziekte en het overlijden van onzen Echtgenoot en Vader, den Heer MARKUS VAN DER KLOOSTER. In 't bijzonder onzen dank aan de Doktoren BROEKENS cn WERNER en aan Zuster BEUNDERS. Uit aller naam, Wed. M. v. d. KLOOSTER- Heinstman. Kolhorn, Aug. 1935. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon KEES. AR1E BAKKER. ANT. BAKKER-Smit. Wieringerwaard, 3 Aug. 1935. Afd. Wieringerwaard. Ingezetenen van 65 jaar en ouder, die niet gevraagd zijn voor de AUTOTOCHT en toch wenschen mee te gaan, kunnen zich voor Dinsdagavond a.s. nog opgeven bij ondergetee- kende, Namens het Bestuur, A. C. WOESTENBURG, Secr. Ondergeteekenden bevelen zich be leefd aan voor met de graanmaaier-zelfbinder. Gebr. PenneUamp, Van L ;.ksluis Anna Paulowna Aan hetzelfde adres een Koe ge vraagd om de melk. z^n goed en niet duur. Steriliseerketels, Thermometers, Draadbodems, Deksels, Gummi- ringen, Inmaakkruiden, Perka ment. Kurken, Snijboonmolens enz. Zichten, Kolven en Strekels Klamp- en Schelfgaas en Netten, Puntdraad, Krammen, Draad nagels, Gieters, Koolteer, Carbo- lineum enz. Aanbevelend, Met ingang van heden 5 cent per Liter per vat a 200 L. Franco huis. G. BUTTËR Jr. Winkel Diegene, die Zondagavond te Win kel een heeft meegenomen, merk Veeno,-wordt in zijn eigen belang aangeraden dit bij LAAN te Winkel terug te bezor gen. Nummer is bekend. Bij inschrijving te huur aange boden: met Bloembollenschuur, waarin centrale verwarming, met erf en bloembollengrond, aan den Meerweg G GO, te Breczand, groot 4.94.50 H.A. Inlevering der inschrijvingsbil jetten uiterlijk 15 Augustus a.s., ten kantore van do N.V. De Haar- lemsche Hypotheekbank, Ged. Oude Gracht 65, te Haarlem. De huurcondities liggen ter inza ge in het café BORST te Breezand. Te koop: een stuit Koemest, bij P. VEL, Walingsweg, Wieringer waard. GESLAAGD. Mei. T. Bregman. alhier slaagde te Amsterdam oor het diploma Esperanto A. Zij was leerlinge an den heer K. Roggeveen alhier. Mei. Barkman alhier slaagde te 's-Gravenhage oor het. examen Hoog-Duitech L.Ó. OVERGEPLAATST. De heer A. Dankers. monteur bii den Technischon lienst der P.T.T.. alhier, wordt overgeplaatst, naar Tilburg. ALKMAAR, 3 Augustus 1935. On de heden gehouden botermarkt werd 70TïVz ct. betaald. Kipeieren (groothandel) f 3.15—3.50, en eendeieren f 1.90. ALKMA AR. 3 Augustus 1935. Aanvoer 13.000 kipeieren .5S60 Kg. f 2.903.10, 60—62 Kg. f 3—3.30. 62—64 Kg. f 3.10—3.40. 64—66 Kg f3,30—3,70, oendeieren f 180—2 per 100 stuks. Gevraagd: nette Baker, voor half Augustus, Brieven met con ditie onder lett. A, Bur. van dit blad ALKMAAR, 3 Augustus 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt 3 paarden f 100—150: 2 veulens f70—90 2 melkkoeien f 100—180: 12 nuchtere kal veren (slacht) f 0—10: 22 vette schapen f 12—16.50 4 lammeren prijs niet genoteerd, 6 biggen (10 we ken) f 1014: 2 bokken en geiten priis niet genot. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. 25000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 3.50— 4.30, Schoolmeesters f 3.30, eigenheimers f 4.20—4-.G0, bl. dito f 2.50—3.30, driel. f 2-2.20, 5000 Kg. uien f 0.80—1.30, nep f 2.80—3.30. drielingen f 2.10—2.G0, zilveruien drielingen f 2—2.50. Zilvernep f 4.40—5.10. 1600 Kg. sperciebooncn f 4.40 6. 20000 Kg roode kool f .101,80. 1500 Kg gele kool f3.504.20. 300 stuks bloemkool f 15.20—15.60. dito 2e soort f5.10. NORDSCHARWOUDE. 5 Augustus 1935. Schotsche muizen 3.604.50. grooten 1.90—2.40, R. Duken 1.301.50, bl. eigenheimers 220290. drielin gen 150—2.40. uien. driel 2.10. gele nep 33.40. zilver uien 0.601.30, drielingen 2.20—2.40, zilvernep 4.20 4,90, seprcieboonen 4,504.90, tuinboonen 1.50.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3