Raad Oude Niedorp. Charles Rex s= Kantongerecht te Alkmaar. Ethel M. Dell. Vergadering van den Raad op Vrijdag 2 Augustus 1935, 's avonds om hal acht. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemeester- secretaris. Alle leden zijn aanwezig; één vacature. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen. Hiervan vermelden we: Bij Kon. Besluit is het beroep ingesteld door het Bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van eene neutrale bijzondere school aan de Langereis, ge vestigd te Hoogwoud, tegen de beslissing van Ged. Staten, tot ongegrondverklaring van zijn beroep te gen het besluit van den raad van 27 September 1934, houdende afwijzende beschikking op de volgens art. 72 L. O. wet 1920 gevraagde medewerking tot stich ten eener school aan den Langereis, ongegrond ver klaard. Dat bij Kon. Besluit is beslist, dat het beroep van den raad, tegen de beslissing van Ged. Staten, inza ke bijdrage ingevolge art. 13 L. O. wet aan D. de Ruijter, wegens het bezoeken door zijn dochtertje He lena van de Christelijke School te Heerhugowaari, geen aanleiding is tot vernietiging van het besluit van Ged. Staten, doch dat de door dit college bepaal - de vergoeding eerst ingaat op 17 Februari 1935. De Minister van Soc. Zaken heeft de geldigheids duur der steunregeling verlengd lot en met 28 De cember 1935. De Minister van Soc. Zaken heeft op verzoek van B. en W. de z.g. loonbijslagregeling bij opname van werklooze arbeiders in het land- en tuinbouwbedrijf in deze gemeent van kracht verklaard. Algemeen wordt betreurd dat deze regeling voor onze gemeente zoo laat in werking is getreden. De bijslag geldt immers alleen voor die arbeiders, die men méér in dienst heeft, dan in de overeenkom stige periode van het vorige jaar. In de drukke sei zoen! ijd was de regeling echter nog niet van kracht; nu is er geen behoefte meer aan. De heef Bakker oordeelde dan ook, dat de regeling nu van weinig of geen waarde is. De Ministers van Binn. Zaken en van Financiën hebben bezwaar tegen voteering van gelden voor in enting tegen roodvonk en diphterie van kinderen. Ter inzage liggen proces-verbaal van opneming van kas en boeken en verschillende verslagen. Onderzoek geloofsbrieven. Ingekomen is een schrijven van den voorzitter van het centraal stembureau, houdende mededeeling dat P. Wijnker zijn benoeming tot lid van den raad in de vacature-Slijkerman niet heeft aangenomen en dat in verband daarmede is benoemd verklaard J. Droog te Zijdewind. Een schrijven dat J. Droog zijn benoeming tot lid van den raad in de vacature-Slijkerman aanneemt. Ren schrijven betreffende de plaats gehad hebbende verkiezing voor leden van den raad, alsmede ken nisgevingen, waaruit blijkt dat alle benoemden hunne benoeming hebben aangenomen, alsmede de ingeko men geloofsbrieven. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemden, alsme de die van den heer Droog, worden onderzocht door een commissie, bestaande uit de hccrcn Kolkman, De Heer en Molenaar en in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.a.: Een adres van K. Hollander c. a. om in aanmer king té komen geplaatst te worden bij den aanleg van den weg VerlaatAartswoud. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nomen, daar inmiddels allen geplaatst zijn of ander werk hebben gevonden. Verzoeken van J. Nagelhout te Moerbeek en K. v. d. Oord, om ontheffing van de door hen verschul digde bijdrage voor het vervoer hunner kinderen per autobus naar de O. L. school te Oude Niedorp over de jaren 1934 en 1935. Waar het hier een vrijwillig aangegane overeen komst betreft, waarvan de verplichtingen der ge meente van haar kant ten volle zijn nagekomen, stel len B. en W. voor niet in te gaan op ontheffing over 1934 en voor 1935 een nieuwe regeling in overleg met betrokkenen te treffen. Allen voor. De lieer Kolkman informeert naar de houding die B. en W. zullen aannemen bij het nadere overleg. De Voorzitter zegt, dat dit moeilijk te zeggen is; gratis vervoer vindt spr. te ver gaan. Een verzoek' van A. Dekker en 'A. Groot te Moer beek om vervoer per autobus, ook gedurende de zo mermaanden. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Conform wordt besloten. Nog zij vermeld, dat bovengenoemde heeren ieder f5.per jaar in de vervoerkosten zullen bijdragen. Een schrijven van de vereeniging van Burge- -meesters en Secretarissen, in het voormalig kanton Schagen, inzake bijdragen voor werkloozen aan zie kenfondsen, houdende advies daartoe niet over te gaan, zoolang geen verlaging der premiën is inge voerd. Een adres van bet College van Directeuren van keu ringsdiensten, betreffende de geheele of gedeeltelijke intrekking der warenwet. De Vereen, van Nederl. Gemeenten heeft zich reeds voor het behoud der Warenwet gespannen, zoodat wordt voorgesteld het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Kolkman zou, als het iets gaf, toch graag adhaesie aan het adres betuigen. De heer Van Zoonen is' reeds tegen adhaesi©betui ging, omdat in het adres staat vermeld, indien het Rijk daartoe niet bij machte is, de neringdoenden dan zelf maar de kosten van de keuring moeten dragen. Alsof de middenstand al niet genoeg belast is. De heer Kolkman: Dan verhalen die het maar weer op de verbruikers. De heer Van Zoonen tracht aan te toonen, dat dit niet mogelijk is. Suppletoire begrooting 1935. Besloten wordt tot de vaststelling van een supple toire begrooting 1935. De post onvoorzien is door deze begrooting niet noemenswaard veranderd. Doordat de le ambtenaar tijdelijk zijn intrek moet nemen in een sanatorium, heeft de 2e ambtenaar recht op een vergoeding gekregen, die gelijk is aan het verschil der respectieve Jaarwedden, wat dus zeg gen wil, dat nu de 2e ambtenaar tijdelijk het salaris van den eersten zal genieten. In de kosten van de ver pleging in het sanatorium draagt de gemeente bij. Dit is het gevolg van een clausule in het ambtenaren reglement. In den regel zijn ambtenaren, in vasten dienst niet verzekerd, zoodat de Voorzitter op een vraag van den heer Kolkman kon antwoorden, dat de Raad van Arbeid in deze gevallen uitgeschakeld is. Wijziging van verordeningen. Gewijzigd wordt do verordening op de heffing van keurloouen. Het betreft hier de uniforme regeling voor levering buiten de gemeente. In de verordening regelende het heffen van ver gunningsrecht, wordt een redactioneele wijziging ge bracht. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot ver mindering der schoolgeldaanslagen 19341935 van C. van Twuiver te Heerhugowaard en I-I. Fijma te Oude Niedorp cn van Van Hest te 't Veld, naar aanleiding van door betrokkenen ingediende reclames. Waar de reclames juist gebleken zijn, wordt voor gesteld te beslissen als uit de ontwerpbesluiten blijkt. Aldus wordt besloten. Benoeming hooistekers. B. cn W. stellen voor te benoemen: D. v. Zoonen, Oude Niedorp, J. Buisman, iel., P. Wijnker, Zijdewind, D. de Groot, id. Deze hoeren worden met algemecnc stemmen be noemd. Rondvraag. De Voorzitter spreekt woorden van dank aan het adres van den heer Slijkerman, voor al het werk in 't belang der sein. sedaan. Spr. wiist speciaal op de moeite en zorgen die de heer Slijkerman zich beeft getroost, toen de gemeente de landen in het. Frik heeft geëxploiteerd. Een woord van dank is zeker op zijn plaats. De heer De Heer vraagt naar de straatverlichting. Komen er nog lichtpunten bij? De Voorzitter verwacht, dat spoedige overeenstem ming zal worden bereikt met het P.E.N. over de lichtpunten, die niet in gebruik zijn. Is die overeen stemming er, dan zullen B. en W. zoo spoedig moge lijk met voorstellen komen. De heer De Heer wijst verder op do noodzaak van het ophalen van de oprit der Oude Niedorpcrbrug. De Voorzitter zal onderzoeken aan wie het onder houd van deze oprit is en dan verder de zaak be spreken. Ook de. heer Kolkman dringt aan op haast met de verlichting. Op Zijdewind is nog al wat te verande ren en het P.E.N. werkt eenisszins traas. De heer Waiboer wil B. en W. laten onderzoeken of het niet mogelijk Is, aan de gemeenschap goed- koope kaas en boter te verstrekken. De Voorzitter zegt, dat niet eenvoudig te vinden. Toestemming van hoogerhand moet worden verkre gen, en die toestemming zal men zeker niet geven. Er is wel een margarine-regeling. I>e heer Waiboer: Waarom geen boterregeling? Spr. zag graag dat B. en W. in die richting hun licht op staken. De Voorzitter bestrijdt de mogelijkheid van het idéé van den heer Waiboer. Bovendien is dit meer terrein voor een veehoudersorganisatie. De heer Waiboer dacht van niet; B. en W. zijn de leidende mannen in de gemeente. Die kunnen met zooiets voor den dag komen. Spr. vindt tenslotte goed, dat deze materie nader in B. en W. zal worden uitgeplozen. De heer Waiboer vraagt verder of een ambtenaar het recht heeft les te geven voor een Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Waiboer: Maar toch niet in die richting, in strijd met de wet. De Voorzitter zegt, dat wanneer dat zou blijken, geen lokaal meer kan worden beschikbaar gesteld. Overigens heeft Voorzitter geen klachten gehad. De heer Van Zoonen protesteert tegen de insinu- eerende wijze, waarop de heer Waiboer spreekt over den heer Budendorf en het Instituut. Het is toch geen revolutionnair complot. Als de heer Waiboer weer eens wat heeft, raadt spr. hem aan, wat meer besla gen ten ijs te komen. Men maakt zoo stemming te gen personen en richtingen. De heer Waiboer zegt slechts een vraag te heb ben gesteld. Spr. heeft geen schriftelijke bewijzen. De Voorzitter herhaalt dat hem nooit iets van een revolutionnaire stemming is gebleken. Spr. waar schuwt er tegen om lichtzinnig iets te zeggen. Tenslotte vraagt de heer Waiboer, wie de vacanties regelt. Deze zijn geregeld bij verordening. De heer Waiboer zegt, dat bij het vervoer der kin deren is gebleken, dat er wel een dag of 10 verschil bestaat in aanvangdatum der vacantie. Gelijke vacan- tie zou beter wezen. De Voorzitter zegt, dat daar alleen de vervoerder belang bij heeft. Hierna sluiting. Strafzitting Vrijdag 2 Augustus. Vonnis: R. V., Alkmaar, aanrijding bij de Emmastraat, f 10 boete of 5 dagen. Sim. B., Beemster f 40 boete of 20 dagen, vee terug gegeven. Alkmaar. 'N TIK OP DES BRUGWACHTESRS HOOFD, DIE NIET WERD TOEGEDIEND, MAAR TOCH IN REKENING WERD GEBRACHT. De chauffeur Jan K., geveltourist, Waagtorenbe- klimmer cn vuistvechter, kreeg op 26 Mei bonje met den vlotbrugwachter J. Harder, omdat hij het waag de, ondanks dat deze vlotte vlotbrug voor het ver keer werd afgesloten, toch de tocht over de Rubicon te wagen. Toen de brugwachter zich daartegen ver klaarde en zich voor nam, tegen het vrijpostige jong- mensch proces-verbaal op te maken, gaf Jan te ken nen, hem alsdan in dit speciale geval 'n tik op z'n hoofd te zullen geven. Gelukkig gaf hij aan dit nobele voornemen geen gevolg, wat hem heel wat onaange naam heden bespaarde, maar toch nog oorzaak was, dat hij tot 6 gulden boete of 3 dagen werd veroordeeld terwijl het in normale omstandigheden met 2 pop zou zijn afgepast! Limmen. DAAR SCHIJNEN MEER VAN DIE KLUNGELS TE ZIJN. Het heeft er allen schijn van. dat sommige auto mobilisten gewoonweg geen rekening houden met de uitgestoken richtingaanwijzers, indien een voor rijdende autobestuurder den rijweg wenscht over te steken De vorige week stond voor dit feit reeds te recht 'n Duitsche dokter in de rechtswetenschap, die heden tot f 15 boete of 5 dagen en f50 schadevergoe ding werd veroordeeld, heden was het een meneer uit Hilversum, J. W. v. S., die op 12 Juni geen notitie had genomen, dat de expediteur Piet Bakker te Lim men den rijweg onder Limmen naar links wenschte over te steken en daartoe behoorlijk met zijn richting aanwijzer had gemanoeuvreerd, zoodat een aanrijding volgde en de roekelooze Hilversummer 'n schade van pl.m. 40 gulden bekwam, die hij nota bene nog op den expediteur wenschte te verhalen. Maar daar zal hij vermoedelijk wel naast grijpen, aangezien hij he den werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. H e i 1 o o. DE LIEFDADIGE SCHOONZOON. De heer Pieter G. te Heiloo, méér rietdekker dan. bollenkweeker, had op zijn grond zoowat 4 aren tuit pen en narcissen staan ten behoeve van zijn schoon moeder, 'n oude arme weduwe! Niettemin werd hij als grondeigenaar te grazen genomen en rustte op hem de verplichting zich aan te sluiten bij de Sierteeltcentrale. Piet had dan ook eerlijk pogingen aangewend, doch zijn aangifte, vast gelegd in de bekende ambtelijke rompslomp van pa perassen, was onvoldoende gefrankeerd en werd door en Centrale, die er geen cent bij legt, geweigerd. Dus was schoonzoon er gloeiend bij en mocht 'zich nog gelukwenschen, dat de kantonrechter de gevorderde f30 boete tot f7.50 of 5 dagen reduceerde. Heiloo. ER KWAM WAT SENSATIE IN DE BOLLEN- AFDEELING. Een voormalig bollenkweeker J. S. v. T., te Heiloo, die zich later aan het chauffeeren had gewijd, bleek echter nog 7 aren Narcissenbollen land in gebruik te hebben. Met de Sierteelt Centrale had hij zich niet ingelaten, wat hem al direct 'n besparing van 7 maal 3 pop, dus f21 bracht; zooals de ambtenaar spijtig opmerkt. Maar hij werd er nu ook danig tusschen genomen en de conversatie met ambtenaar mr. Tack was ver van aangenaam. De chauffeur beriep er zich op, dat de bollenteelt z'n vak niet meer was en hij er geen cent mes verdiende. De ambtenaar stijgerde niet minder hoog op en bedreigde do strafbare bol- lenkweeker-chauffeur direct de Centrale op te zul-, len bellen met last om onmiddellijk met het oproo- den van de bollen te beginnen. Een en ander werd niet onduidelijk onderstreept met een eisch: veroor deeling tot f 60 boete of 30 dagen hechtenis. Het begon nu hard tegen hard te gaan, doch na dat de chauffeur wat water in zijn zure wijn begon te doen en de Kantonrechter, na nog een gemoede lijke vermaning te hebben gegeven, tot slechts f 15 boete of 10 dagen veroordeelde, is misschien de kans op een minnelijke schikking niet uitgesloten. Als Jan nu maar vriendelijk de door h,em verfoeide Sier- centrale 'n pootje geeft. Broek op Langend ij k. VIJF LANGEDIJKERS OP 'N RIJTJE. De heeren L. K., C. R., A. B., J. B. en J. K., allen jongelui van omtrent 20 jaar, ingezetenen van Broek op Langendijk, hadden op Zondag 30 Juni op het ter rein geloopen der Broeker Zwemvereeniging, wat door een bevoegde, den heer A. Kooij, zou zijn ge constateerd en compareerden nu als verdachten. Zij beweerden echter, dat destijds geen verbods-bordje aanwezig was, zoodat verhoor van den thans onge- stelden getuige Kooij noodzakelijk was. Ook zal dan een zuster van dien mijnheer Kooij worden gehoord en de verdachten eveneons getuigen décharge mede brengen. Deze onbelangrijke zaak, die voor onbepaalden tijd werd uitgesteld, belooft dus nog zeer belangwekkend te worden. Schoorl. DAAR MOET JE GEEN KUNSTEN VERKOOPEN. De landbouwer N C. uit Hensbroek, re^d op 2 Juni te Schoorl per fiets en nam tengevolge van mis verstand, een bocht tegen de regels van het verkeer, wat direct werd opgemerkt door den altijd paraat zijnden burgemeester, met het resultaat dat de be trapte trapper uit Hensbroek werd veroordeeld tot niet minder dan f4 boete of 4 dagen. De ambtenaar had zelfs 10 pop gevraagd!. Schoorl. NOG MEER SENSATIONEEL NIEUWS UIT SCHOORL. Schoorl was nog niet uitgepraat, want direct ver scheen hierop 'n ijscohandelaar H. V., die op 23 Juni aldaar zou hebben gevent zonder vergunning. De ijscoman liet zich echter niet zonder protest kisten en beriep zich op den wettig erkenden IJscocon- sumptiebond, waarop de Kantonrechter zoo nieuws gierig werd. dat de zaak ter verdere behandeling tot a.s. week werd opgeschort. FEUILLETON door 30. Ze waren nu de eerste opening in den muur voor bij en klommen verder naar een tweede. Benny lichtte zijn woorden niet nader toe, daar hi; al buiten adem was van 't klimmen. De treden wer den al smaller en de trap steiler. Zijn gezellin klom 7.00 vlug, dat hij moeite had haar bij te houden. Er scheen geen eind aan die klimpartij te komen. Weer gingen ze een der schietgaten voorbij en plotseling drong het lot hem door, dat dat schep seltje daar vóór hem trachtte buiten zijn bereik te komen. Het schoot hem plotseling door het hoofd, ze tartte hem, ze stak den draak met hem. De een of andere booze geest bezielde haar. Ze wilde hem dwingen haar tc volgen en evenals een flikkerlicht ju 't duister, deed die gedachte hem eerst duizelen en dreef hem daarna voort. Zijn polsen sloegen on stuimig. Benny Brian had iets duivels in zich cn iedere Uitdaging werd maar al te graag door hem beant woord. Hij schreeuwde luid en de echo herhaalde dien kreet. 't Was de meest dwaze wedren, dien hij ooit had bijgewoond. Ze liep maar al voort langs dc steile flraalcndc trap, als had ze vleugelen aan de voeten liet hem een heel eind achter zich. Hij volgde baar, bijna buiten adem, met inspanning van al 5njn krachten. Somtijds struikelde hij op de ongelijke ïreden, maar toch ging hij voort, steeds tot grootere haast aangespoord door het vluchtende vlindertje, dat hij bijna uit het oog verloor. Eens had hij haar bijna ingehaald, maar hij strui keldc en weg was ze weer. En hij hoorde hoe ze a! vluchtende hartelijk lachte. 't Scheen of er geen eind kwam aan die trap. Zijn hart bonsde, maar hij wilde het niet opgeven. Ze zou hem niet de baas zijn, dat ondeugende nest, dat vlindertje, dat hem van het begin af aan zoo bijzon der had aangetrokken; waardoor, dat wist hij zelf niet. Hij zou haar dien overmoed betaald zetten, en haar leeren, dat hij meer was dan een speelpop. Hij zou haar toonen Plotseling sloeg boven hem een deur dicht. Hij be greep, dat zij de spits van den toren had bereikt en zich op de borstwering liad gewaagd. Een zonderling onverklaarbaar gevoel maakte zich van hem meester, 't Was groot endecis angst. Ze was zulk een woest schepseltje en ze was in zulk een opgewonden stem ming. Hij scheen de kilte der omgeving te voelen en 't was alsof zijn hart door ijzige vingers werd aan geraakt. 'tWas natuurlijk een grapje alleen een grapje. Maar grapjes eindigen soms op noodlottige wijze en Toby Toby was geen gewoon mensch. Ze was lichtzinnig en onnadenkend. Welke van die twee hoedanigheden op haar van toepassing was, wist hij niet recht. Misschien had ze van beide iets. Maar buitengewoon was ze stellig. Hij wenschte dat hij aan haar wensch geen gevolg had gegeven, Wan neer hij had geweigerd om mee te gaan, zou ze al leen dien tocht in het duister niet hebben aanvaard. 't Was al te dwaas, 't Was toch eigenlijk al te gek om hier naar die sombere plek tc gaan zonder licht. Haar verdwijnen en het toeslaan van die deur had hem veel kalmer gemaakt. Hij noemde zichzelf een dwaas ëh vervolgde be daarder zijn weg naar boven. Het ging te ver. En hij had dat moeten zien aankomen. Plotseling stootte hij tegen een ijzeren deur en vloekte weer. Dit was geen grapje meer.. De deur week niet, hij rukte er aan, alsof het een levend wezen was ,dat hem den weg versperde. Hij begon te denken, dat zij haar aan den buiten kant had gegrendeld, toen zij plotseling meegaf en hij languit voorover viel in het heldere maanlicht. Hij stond achter de borstwering en voor hem strekte het perk met de donkere boomen zich uit. tot aan de zee. Het eerst wat hem trof was, dat hier niemand was. 't Was of zijn keel werd dichtgeknepen, 't Was verschrikkelijk. Achter hem sloeg de deur dicht en dat was alles wat hij hoorde on dien prachtigen Juni-avond. In die doodsche stilte klonk, het hem onaange naam in de ooren, als het luiden van een klok. t Vond weerklank in zijn hart en hij wist dat hij angstig was Met den moed van de wanhoop trachtte hij zijn angst meester te wofden en liep een eind verder. De muur was dik, maar tusschen de kahtee- len reikte die maar tot aan zijn knieën. En daaronder gaapte de afgrond, de vreeselijke, donkere diepte. Hij keek over de muur en zag het steenen terras, dat door de sterren flauw werd verlicht, ver bene den hem. De tuin en het park waren donker en vaag zag hij tusschen de boomen het meertje glin steren. Hij dreigde te stikken en trachtte zich tot kalmte te dwingen. Ze moest natuurlijk ergens dicht bij hem zijn Maar de opgewondenheid was geweken en hij voelde zich ellendig, angstig en doodmoe. Hij trachtte te roepen, maar zijn stem weigerde hem den dienst Hij leunde tegen de borstwering en trachtte zijn be daardheid te herwinnen. Toen ging hij weer verder en kwam in een steenen gang, achter de muren van het kasteel, tusschen twee kanteolcn, waarvan het eene uitstak boven het middengedeelte van het kasteel, het andere, aan zijn rehterkant, boven het terras, dat honderd voet of meer daar beneden was gelegen. De verlatenheid en de stilte schenen hem vijan dige machten. Hij had een vaag besef, dat hij »liep waar hij niet hoorde. De opgewondenheid was ge weken. Hij rilde in dien zoelen lentenacht, terwijl hij langs de kanteelen rondliep. Maar nu was hij zichzelf weer meester en staande in 't heldere sterrenlicht, riep hij haar. „Toby, Toby, kom nu te voorschijn, zeg ik Je. Ik maak geen gekheid, 't Ts geen spelletje." Maar hij kreeg geen antwoord, 't Bleef even stil als te voren. Zijn adem stokte en toen hij zich langs het voorhoofd streek, voelde hij dat 't vochtig was. „Toby!" riep hij nogmaals en deed nu niet eens zijn best om zijn 9tem niet boos en verontwaardigd te doen klinken. „Is 't nu uit? Kom terug!" Ze antwoord e niet en kwam evenmin, ofschoon hii de overtuiging had, dat zij hem had gehoord. Hij hijgde van woede en ging vastberaden verder. Hij wist dat men de kanteelen slechts kon omloopen tot aan de noordelijke zijde van het kasteel, waar die eindigden in een enkelen muur, die daar eeuwen geleden was gebouwd als' bescherming tegen vijande lijke overvallen. De oostelijke kant kon slechts worden bereikt langs dien muur. Daar moest hij haar vinden en kon zij hem niet meer ontsnappen. Toen hij zich dit herinnerde begon hij weer moed te vatten. Zij kon hem nu niet langer ontwijken. Hij versnelde zijn pas. Z'n boosheid stond op zijn gezicht te lezen. Ze was te ver gegaan en dat zou ze weten ook! Hij ging den hoek van den walmuur om. Nu moest hij dicht hij haar zijn, maar plotseling stond hij stil, want hij hoorde haar spottend lachen en het geluid kwam vanachter het torentje, waar door hij op de borstwering was gekomen. Hij keerde zich woedend om en ging den zelfden weg terug. Zoo was hij nog nooit beetgenomen. Hij was boos heel erg boos. Weer ging hij den hoek om en kwam bij het torentje. Zijn oogen waren nu aan de schemering gewend, maar nog zag hij haar niet. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6