Groot Zomerfeest Addis Abeba ontstemd. Tentoonstelling te Bergen 4 dagen Kermis BUSSEN OP DEN AFSLUITDIJK IN BESLAG GENOMEN. Marktberichten. 100 Menschen op den Afsluitdijk. PAUS J ViSCHUWT. KLAAS, De Sociëteit „BURGERKRING" O p t o ch t Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Berger Sportvereeniging. Feest niet slechts voor de leden, maar ook voor de ingezetenen en voor de gasten. In de Meimaand welke achter ons ligt, bestond de Berger Sportvereeniging 15 jaar. De tijden en de om standigheden waren er toen niet naar, dit feit op conigerlei wijze te herdenken. Die omstandigheden hebben zich thans in zooverre gewijzigd, dat B.S.V. na tie reorganisatie geworden is een kerel die houdt van sport maar ook van een pretje. Behalve de op 24 Augustus en 1 September a.s. Ie houden scriewedstrijdcn, waarover wij reeds een en ander moedeelden, heeft, 't bestuur met toestemming van B. en W. van Bergen, van Vrijdag 16 Augustus tot en met Maandag 19 Augustus op het voetbalter rein aan den Kerkeuijk een zomerfeest georganiseerd, dat, bedriegen de voorteekenen niet, grootscli opgezet zal worden. Ofschoon eerst Donderdag de inschrijvingen voor het huren van standplaatsen sluiten, heeft reeds thans een groot aantal kramen, spellen en vermake lijkheden van verschillende aard ingeschreven. Behalve voor de eigen leden der vereeniging, zal dit feest voor Bergen's ingezetenen, maar ook voor de gasten, er een worden, dat klinkt als een klok en waarover nog langen tijd zal worden nagepraat. Want alle bewoners van Noord-Holland boven het IJ moeten er aan kunnen deelnemen. Wij hebben er in jaren te Bergen zooiets niet gehad. Binnenkort hopen wij meer bijzonderheden te kun nen geven, doch kunnen nu reeds mededeelen, dat de toegang tot het terrein geheel vrij zal zijn. Abessynië gaat aan de macht van den Volkenbond twijfelen. Volgens te Rome uit Addis Abeba ontvangen be richten, hecht men in Abessynië weinig waarde, aan de besprekingen tc Genève en acht men het uitbre ken van vijandelijkheden onvermijdelijk. Het besluit der besprekingen tc Genève heeft te Addis Abeba bitterheid en ontstemming teweegge bracht, daar men den indruk heeft, dat Abessynië te Genève van zijn plaats verdrongen is. Men acht in Abessynië het feit, dat geen toezeg ging is gedaan om tijdens den duur der bemidde lingspogingen af te zien van wapengeweld, van bij zondere beteekenis. Gistermiddag is de resolutie van den Volkenbond te Addis Abeba gepubliceerd. Men merkt hier op, dat in de maand respijt Italië zijn voorbereidselen in So- maliland en Eritrea kan verhaasten, terwijl Ethiopië gehouden is aan inactiviteit door het verbod van uitvoer van wapenen en munitie in vele landen. Men is te Addis Abeba zeer pessimistisch. Een hoo- gc ambtenaar verklaarde aan Reuter: „Wij voelen, dat icderen dag, welke verloopt, zonder dat Italië een beslissende verklaring aflegt dat het niet zijn toevlucht tot geweld zal nemen, Italië toestaat zich heter voor tc bereiden tot den aanval. Achterwege gebleven parade. De ne^us heeft een koerier gezonden naar de 60.000 Wallami-Undonta-krijgers, die nabij de hoofdstad ge legerd zijn, en hen mede te deelen, dat zij de stad niet moeten binnen mnrcheeren, aangezien de negus in verband met den Volkenbond geen militaire be toogingen wenscht. Derhalve is alleen een demonstra tie van de patriottische jeugd gehouden, welke een rustig beloop heeft gehad. Abessynië is een christelijk land. In Etiopische Katholieke kringen en op het mini sterie van buitenlandschc zaken te Addis Abeba wordt ontkend, dat de Fransche Katholieke missie- statie tc Dubbo zou zijn aangevallen, en dat mgr. Ja- rousseau te Harar zou zijn helecdigd, zooals dc Ita- liaansche pers berichtte. Mgr. Jarousseau, die sedert 57 jaar in Ethiopië v oont, wordt door de bevolking en doord en Negus y er hoog geacht. De leden van dé Duitschc, Arabische, Armeensche, Grieksche, Russische, Zwitscrsche, Turksche en Por- tugeesche kolonie in Ethiopië hebben een protest on derteekend tegen de woorden van Mussolini: „Ethio pië regeert dc andere rassen met onrecht en wreed heid." Zij verklaren, dat Ethiopië een Christelijk land is c i gastvrij voor vreemdelingen. Engeland bereid zich voor. De Britsche regeering heeft inlichtingen gevraagd a in haar vertegenwoordigers te Cairo en Bagdad óver eventueele militaire maatregelen, welke nood zakelijk zouden kunnen zijn in verband met het Ita- liaansch-Abessvnisch geschil. Men gelooft dat het waarschijnlijk is, dat de Britsche militaire strijdkrach ten in het Oosten geplaatst zullen worden onder com mando van Lord AUenbv. Japansche wapenleveringen. Verschillende Engclschc avondbladen melden, dat de Abessynische regeering Vrijdag j.1. een contract met Japan zou hebben gesloten voor een grootc le verantie van wapens en munitie. Dc leverantie zou bestemd zijn om dc moderniseering van dc bewape ning van Abessynië te bespoedigen. Tegelijkertijd zou den dc voorbereidingen voor het zenden van Japan sche militaire en handelsattaches zoo goed als vol tooid zijn. I Abessynië ontvangt talrijke aanbiedingen van vrijwilligers. Het ministerie van buitenlandsche zaken te Addis 'Abeba ontvangt dagelijks honderden aanbiedingen van vrijwilligers uit alle landen. Veelal zijn het of ficieren, die zich aanbieden voor het Ethiopische le ger. In totaal zijn thans reeds 5000 aanbiedingen ont vangen, ongeacht de aanbiedingen, welke hij dc ver schillende consulaten zijn binnengekomen. SPORT. INDEELING DER COMPETITIES. Reeds gepubliceerd. De Sp.kr. van gisteravond meldt reeds de officiee- le indeelingen voor de a.s. voetbalcompetitie. Voor ons is het volgende van belang: 3A wordt: Alkm. Boys, Beverwijk. Helder. HRC.. Succes, Hollandia, KW., Purmersteiin. Zaandijk en De Volewiickers. Aldus 10 vereenigingen. een speci fiek Noord-IIol landsche kring boven 't IJ vormend. Immers de Volewijckers zijn in Amsterdam—Noord gehuisvest. 4A wordt: Alkmaar. Andijk. BKC.. DTS.. Nieuwe Niedoru. Schaffen. Texel en Strandvogels (bij toe lating) aldus 8 clubs. We zien dat men Uilgeest niet hij de Noordelijke groep heeft gehaald. Het voor behoud achter den naam van Strandvogels is slechts van formeelen aard. Indien de vereeniging over een voldoende aantal leden een een behoorlijk terein be schikt is dc toelating reeds een feit. De nieuwe vierde klasse biedt prachtige perspec tieven voor dc clubs in onze omgeving, om het tot een kampioenschap te brengen. Succes is er uit en het o.i. sterke. Uitgeest is er niet bij gekomen. De nieuweling Strandvogols is natuurlijk een vraaatee- ken. Mogen we voor de spanning hopen dat de ken nismaking goed uitvalt. Vorder zuilen de clubs zich er rekenschap van moeten geven dat Vrone er niet meer is om dc ach terdeur gedwee te sluiten. Hopcnlijk spoort dat de zwakkere broeders aan. We kunnen nog niet meedeelen of dc gunstige pro motieregeling gelijk Succes de laatste maal zoo te stade kwam, wederom aan 4 A ten deel zal vallen. We constateeren wel dat er weer 7 vierde klasse afdeelingen zijn en 3 derde klasse afdeelingen. Er kan dus op gerekend worden dat men 2 promotie competities van 3 clubs krijgt (2 vierde klas kampi oenen en één derde klas hekkesluiter) en 1 zoo'n competitie van 2 clubs (1 hekkesluiter derde klasser en 1 kampioen vierde klasser). Gezien de samenstelling van de derde en vierde klasse afdeelingen en vooral gelet op de herkomst van de ingedeelde clubs durven we vrij zeker te be loven dat de zelfde gunstige regeling als vorig jaar voor 4 A weggelegd zal zijn. Officieel gepubliceerd is deze regeling echter nog niet. Zoo men weet heben we de hoogcre indeelingen reeds Zaterdag j.1. bekend gemaakt. W 1 E R I N O E N Tegen mej. J. O. geb. J. te Oosterland, is door de Rijksvëldwacht proces-verbaal opgemaakt wegens eenvoudige beleediging. Zij zou n.I, mej. R. te Dm Oever hebben uitgemaakt voor iets wat met eerlijke opvattingen niet vereenigbaar was. Dies diende mej. R. een aanklacht in. Houdt uw honden vast. Tegen enkele inwoners van Den Oever is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 24 der A. P. (het los laten loopen van honden). Minister van Waterstaat bezoekt den Afsluitdijk. Maandagmiddag bezocht de Minister van Water staat Jhr. Ir. O. C. A. van Lidt.h de Jeude den af sluitdijk. Zijne Excellentie was vergezeld van Dr. Ir. J. A. Ringers, Directeur-Generaal van Waterstaat Hoofdingenieur Ir. W. Kamp van den dienst der Zui derzeewerken en Ir. F. J. B. G. Geers, vertegenwoor diger van den dienst te Den Oever. Drukte bij de A.T.O. Het reizigersvervoer over den Afsluitdijk op het traject AlkmaarLeeuwarden v.v. neemt de laatste dagen zoodanig toe dat. de A.T.O. met eigen materiaal alleen hierin niet meer kan voorzien en herhaalde lijk bussen uit particuliere bedrijven te Leeuwarden, Alkmaar en Wieringen inlascht. WARMENHUIZEN Op liet Zondag j.1. gehouden muziekconcours te Duivendrceht, behaalde het fanfarecorps TAVENU. onder leiding van den heer G. Anderson uit Alkmaar, een eersten prijs in de eerste afdeeling. Bravo TAVENU., een woord van hulde voor deze prestatie. Aan onzo veiling1 werd verhandeldi n: Juli 1935 Juli 1934 Aardappelen 1.191.694 K.G. 1.390.850 K.G. Bloemkool 2.030 stuks Zilveruien 24.425 K.G. 77.150 K.G. Slaboonen 356 K.G. 3.301 K.G. Roode kool 2.275 K.G. 13.750 K.G. Snijbooncn 25 K.G. Gele nep 1.575 K.G. Gele uien 50 K.G. Gclo kool 000 K.G. De omzet bedroeg in Juli 1935 f 47.133.,28 tegen f62.467,13 in Juli 1934. K O E G R A S JULIANADORP. Sport- en volksfeesten. Tot slot van de genoemde feesten werd Zondag avond de voetbalwedstrijd J.V.C. 1Atlas I gespeeld op het J.V.C.-lerrein. Om ong. 7 uur stelden J.V.C. en Atlas zich op, om met de muziek van Kunstzin een rondgang om het dorp te maken. Onder een paar opwekkende mar- schen ging het naar het J.V.C.-terrein. Daar had zich reeds een flink publiek verzameld. Om circa 7.20 uur liet scheidsrechter H. C. Augusteijn tossen. Atlas won de toss en kreeg het nadeel van de zon, wat voor J.V.C. een groote handicap was. Van beide zijden werden aardige aanvallen opgezet, welke echter geen resultaat opleverden. Soms ontsnapte het J.V.C.-doel ternauwernood aan een doorboring, maar ook het Atlasdoel doorleefde gevaarlijke oogenblikken. Ge doelpunt werd er echter in het eerste half uur niet. Toen wist Atlas met eer pracht schot dc leiding te nemen. J.V.C. liet zich echter niet ontmoedigen, maar wist het toch niet tot een doelpunt te brengen, zoo dat de rust ingang met 10 voor Atlas. Na'de rust hetzelfde gelijkopgaande spel. Van bei de kanten werden aardige aanvallen opgezet, maar geen enkele had succes. Reeds dachten we dat in den stand geen verandering zou komen, toen de mid- voor van Atlas een opgelegde kans kreeg en deze wist te benutten, waardoor de stand op 2—0 kwam. Hiermee kwam lief einde. Dc wedstrijd droeg dik wijls een te forseh karakter, zoodat de scheidsrechter genoodzaakt was heel wat vrije schoppen uit tc dee len. Niettegenstaande dat leidde hij don wedstrijd uitstekend. Na afloop reikte de heer Tichelaar aan Atlas den fraaien prijs voor dezen wedstrijd uitge loofd uit. Het officicele programma was hiermede afge werkt, maar wie meent dat hiermede alles afgeloo- pen was, die heeft het toch wel mis, want in de diverse kermisetablissementen word op ongedwongen manier dc pret voortgezet. Naar men ons mededeelde hebben alle spulleba- zen geen reden tot klagen gehad, zoodat hieruit afge leid kan worden, dat er tamelijk wat bezoek is ge weest. Voor den dans kon men in dc café's Prins Hen drik en.'t Centrum terecht, waar het trouwens ook zeer gezellig toeging. En als we nu nog vermelden dal alles in ruime mate begunstigd werd door een prachtig Augustuszonnetje, dan kan het toch niet anders of do volksfeesten van de Harmonie Kunstzin zijn voor dc volle honderd procent geslaagd. Onveilig Schagen. De inbraken in onze gemeente volgen elkaar snel op. Was het verleden weck de heer R., die met een minder gewenscht bezoek vereerd werd. in den nacht van Zondag oo Maandag was de beurt aan de familie H.. groentehandel. in de Landbouwstraat. Tegen 4 uur 'smorgens hoorde de ongeveer 20- farige dochter des huizes allerlei ongewone geluiden en dra werd het haar duidelijk, dat „vreemd volk" in huis was. Zij was zoo onthutst, dat haar de keel als het ware werd dichtgeknepen en geen geluid over haar lippen wilde komen. Do inbreker, die het eenvou dige slot van de achterdeur gemakkelijk had kun nen openen had. om zich een veilige aftocht te verzekerne, ook de staldeuren open gezet. Hij ging zee systematisch en grondig te werk. In de beneden verdieping werden alle kasten en laden geopend. Uit het buffet werd een nortemonnaic met ruim een gulden klein geld ontvreemd, terwijl ook twee nieuwe belastingplaaties een welkome buit werden. Daarna kwam dc eerste verdieping, waar de fa milie slaapt, aan de beurt. Lichten werden aan- en uitgeknipt en ongetwijfeld zou de rooftocht verder zijn voortgezet als niet eindelijk het meisie. dat met groote angst zat te luisteren, was eaan gillen. De heer H. is zeer doof, doch ziin echtgenoote, plotseling wakker geschrikt, begreep direct wat er gebeurde en 6chudde haar man wakker, onderwijl haar stem parend aan die van haar dochter. Natuurlijk nam de dief toen snel de vluc-ht. Of één dan wel meerdere inbrekers in huis waren, kon het meisio niet zeggen. Vermoedelijk slechts éen. Zoowel de Rijks- als gemeentepolitie stellen een onderzoek in. Het is te honen, dat de dader of daders spoedig gevat zullen worden, want het wordt zoo langzamerhand tiid, dat aan de serie inbraken een eind wordt gemaakt. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een nortemonnaic met cenig geld. Verloren: een paar sokjes: een roode blaeser en een gabardine reg.enias BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Simon Deutekom. boekdrukker, oud 24 jaar, wonende te Heiloo en Maria .Tosina Ranke, zonder beroep oud 23 jaar won. te Schagcn W I ERINGERM EER Bedrijfsongevallen. Dc arbeider J. L., werkzaam hij een der dorschma- chines, kreeg een draad, zooals gebruikt wordt bij ie draadpers, in het oog, zoodat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Do heer G. kwam op minder prettige wijze in aan raking met een zclfbindcr. Een vinger werd totaal verbrijzeld en afgeknepen, terwijl een tweetal vingers bovendien nog zwaar werden gewond. Heelkundige hulp werd ook daar ingeroepen.. Dc patiënt werd naar een der ziekenhuizen vervoerd. In de grasvelden wreekt zich de aanhou dende droogte. De hardnekkige en aanhoudende droogte begint op duidelijk waarneembare wijze haar invloed op ver schillende hoogere grasvelden te doen kenmerken. Vele kavels toonen een geel tot roodac.htigen tint, ten bewijze dat neerslag zeer noodig begint te worden. Een scherp contrast daarmee vormen de geïnfil treerde stukken grond, dat zijn de kavels, ingelegd in boezem- of bronwater, pl.m. 20 c.M. beneden het maaiveld. Heel goede resultaten hiervan kan men zien in do ettelijke honderden H.A. groote secties A. en E. Een ontwerp is gereed voor het plaatsen van een 'zinker onder het kanaal De HaukesSlootdorp, waardoor een combinatie ontstaat van genoemde secties A en E. De korenoogst vordert zeer snel. Dank zij de bij uitstek zéér gunstige weersgesteld heden, gaat bet met de graanoogst, .full-speed". Van af den vroegen morgen tot den laten avond kan dag-olijks in vaste regelmaat mechanisch worden ge maaid. In de maai- en dorsch-campagne heeft thans ook de graan-maai- en dorschcombvne en ..pickun" een werkzaam aandeel. Ondanks alle mechanisatie ech ter geeft de W.-meer graanoogst en i>ni ^woners en aan velen bewoners der randgemeenten de zoozeer gewenschte werkgelegenheid in ruime mate. AMSTERDAM, 5 Augustus. Aardappelen. Zeeuwsche eigenheimers f3.604; dito blauwen eigenheimers f 3.604; Bonte star i'3.604, Diverse soorten bonken f 3.20—3.40, diverse soorten poters f 3.203.40, Westlandsche Muizen f 4.605, Andijker. Muizen f 4.605, Andijker Blau- won eigenheimers f 45.60, Hillegommor zandaard- appelen f 45, Anna Paulowna zandaardappelen f 45, afwijkende zand- f 34, IJpolder en Haar lemmermeer eigenheimers f3.40—3.60, dito blauwen f3.60—4, dito poters f 3.20—3.40, Zuid-Hollandsche eigenheimers f 3.403.60. AMSTERDAM, 5 Augustus 1935. Veemarkt. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 5-46 vette koeien, waarvan de prijzen waren: te kw. 5457, 2e kw. 4252, 3e kw. 3040 ct. per Kg. slachtgewicht; 15 stieren 3639 et. per Kg. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeicn f 120— 160 per stuk; 147 vette kalveren: 2e kw. 3844 ct. 3e kw. 3036 ct. per Kg. levend gewicht; 60 nuch tere kalveren f 47.50 per stuk; 106 schapen f 12— 14 per stuk; 546 varkens: vleeschvarkens 90—110 Kg. 4S49 ct., enkele hooger; zware varkens 4748 ct., vette varkens 4647 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktoverzicht: Runderen groote aanvoer, ge drukte handel, en prijzen. Vette kalveren flinke aan voer, handel slepend, prijzen lager. Varkens flinke aanvoer, kalme handel en prijzen hooger. ALKMAAR. 5 Augustus 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 112 vette koeien f75190. han del stug; 22 vette kalveren f 30—65 per Kg. 4575 ct. 68 nuchtere kalveren (slacht) f 412; 5 vette scha pen f 15.5017; 309 vette varkens (zware) per K.G. 3S41 cent handel goed. WARMENHUIZEN. 5 Augustus 1935. Schotschc muizen f3.904.40. id. grove f2.102.5Ö, id. drielingen f2.10—2.50, eigenheimers f3.204. id. grove f2.30. id. drielingen f2.50. Aanvoer; 6550 Kg. aardappelen.- ALKMAAR. 5 Augustus 1935. Aardappelen f 2.204.10. aalbessen f712. andij vie f 0.50—2. appelen f 4.50—7.50. augurken f 311. bloemkool I f 10—20. II f 3—6. bieten f 2.10. dop erwten f 7.50—8.50. druiven f 22—28. gele kool f 2.S0, groene kool f 2.504. kropsla f 0.502.40, komikom- mers f 12. meloenen f 1036, peren f 4. peterselie f 1.80. perziken f 4.50—15. postelein 2752 ct.. rabar ber f 3—5.50, roode kool f 1.20—2.40. selderie f 0.90— 1.90. spinazie 4368 ct.. sniiboonen f 2.507. dubbele snerciehoonen f 070—1.15. tuinhoonen f 12.50. to maten f 4.506.50. uien f 3.30—6.30. wortelen f 27, zwarte hessen f 79. MEDEMBLIK. 5 Augustus 1935. ^'■hntsche f 120—1/n grove muizen f0.95 fl. borgers f 1.351.55 per 50 Kg.: slaboonen f 0.70 0.75, snijboonen f 0.651 per 15 Kg. DE JUSTITIE TREEDT TEGEN REISVEREENIGING OP. Leeuwarden: De ambtenaar van Kct O. M. bij het Kantongerecht te Leeuwarden, mr, van Gjlze, heeft gistermorgen in samen werking met de marechaussee te Makkum en te Leeuwarden, op den Afsluitdijk zeven autot bussen met 100 reizigers van de roisvereonL ging „.De Samenwerking" te Sint Anna Pa rochie, ifi beslag genomen. Met deze bussen werden wilde diensten door het heele land onderhouden. De voertuigen zijn naar de Ma rechaussee-kazerne te Leeuwarden overge bracht. De bussen waren gehuurd door de Vries' Holland* sche Reisvereeniging „Samenwerking", en behoorden aan verschillende eigenaren. Tot dusverre kon de overheid tegen het systeem van deze „vereeniging" weinig doen. Wilde men de reizen medemaken, dan diende men zich tegen ean contributie van 50 cent als lid te doen inschrijven, waarna men „na ballotage" van de goedkoope dienv stcn kon gebruik maken. Statuten, ledenlijsten, huishoudelijk reglement, al les was tip-top in orde. Blijkbaar meent de Ambtenaar van het O. M. te Leeuwarden thans toch een zwakke plek in de orga nisatie te hebben ontdekt. Een gedeelte der gestrande passagiers is op kosten der vereeniging naar de plaats hunner bestemming vervoerd. De anderen keerden naar Leeuwarden te rug. Büif sterk in de verdediaint*. De paus ontving* gister op ziin vaeantie-verbliif te Gastel Gandolfo den bisschop van Berlijn. Boven dien heeft hij vijftig ionge Duitsche pelgrims toe gesproken. De paus zeide o.a.: „Het is noodzakelijk zich niet te laten ontmoedigen, doch bereid en sterk te blijven in de verdediging. Het is triest te moeten denken aan den strijd, dc sommigen voeren tegen God en Jezus Christus voor het moderne heiden dom." WEER EEN NEGER GELYNCHT. Piltsburg: Een woedende menigte drong de ge vangenis te Pittsburg in den staat Mississippi binnen* overweldigde den cipier en haalde een neger uit zijn. cel, die beschuldigd werd een blanke vrouw te hebben aangerand. De menigte sleepte don neger mee en voerde hem een eind buiten de stad, waar htj werd gelyncht. Gisterochtend werd het lijk gevonden, hangende aan de brug over de Yalobusha. BROEK OP LANGENDIJK 6 Augustus 1935. Schotsche muizen 3.46—4.50, grooten 1.96—2.50, ei genheimers 3.104.20, bl. dito 2.203.20, drielingen 22.40, uien 4504.80, drielingen 22.30, uien 2.30»— 2.90, zilveruien 11.30, driel. 2.16—2.20, zilvernep 4.765 peen 2, sperceboonen 4.'06,40, bieten 3, 10.000 K.G. gele kool f2.60—3.60; 8000 K.G. D. Witte Kool f 1.302, 100 stuks bloemkool f 10.9013.20, dito 2e soort f5.10—6.40; 6000 K.G. tomaten:» A f920—9.70. B f9.76—10.40; C f77, CC f3.80; 270 K.G. druiven F f42.80—43.20, A f42.60. NOORDSCHARW~UDE, 6 Augustus 1935. Schotsche muizei. 3.604.60, grooten 2.102.80 R. Dukx 1.70, eigenheimers 3.403.80, bl. dito 2.603,30, drielingen 12.10, uien 2.40, drielingen 22.20 gele nep 2.80—3.40, zilveruien 0.70—1.50, drielngen 2—220 zlvernep 4,36—5 spercieboonen 5—7 kroten 1,26 roode kool 1,26-1,90 gele kool 3 20—3 70 WINKEL. 5 A— 'ms 1935. Appelen f5—1 n f 2—8. aalbessen f 4—10, kruisbessen f 3 ozen f 2532. tomaten f 4 5, slaboonen f >oonen f 46. aardappelen; f 1.802.30. alle- 00 pond; andijvie f 11.10, perziken f 57, k ommers f 1.50—3, per 100 st. Algemeene kennisgeving. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze eenigste Lieveling in den aanvallige leeftijd van ruim 3 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, K. SWAAG. G. SWAAG-Kant. Barsingerhorn, 5*Aug. 1935. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 8 Aug., nam. halfdrie, te -igerhorn. te Oudesluis houdt 7 en 8 SEPT. a.s. een van Handwerken, Huisvlijt en Vruchten, in lokaal BUISMAN, waar vóór7Sept de inzendingen moeten zijn, 9 Sept. wordt een gehouden van versierde fietsen etc. terwijl 's avonds de verloting zal geschieden gevolgd door een gezellig BAL/ Het Bestuur. Te koop: Partij mooi fijn hard Dekriet A. BAKEN, Belkmerweg, 't Zand TE KOOP: Een Philips plaatstroomapp. met lamp en radio-onderdeelen alles weinig gebruikt 1. L. Th. GRO- NEMAN, Barsingerw. Wieringerwaard

Schager Courant | 1935 | | pagina 2