Charles Rex Uii Bergen. LAGELANDSPOLDER. Ethel M- Dell INTERNATIONALE VEREENIGING „BELLAMY". Gewestelijke bijeenkomst te Wijk aan Zee. Op een ideaal gelegen duinterrein achter café-res taurant „Berg en Dal" te Wijk aan Zee werd Zon dagmiddag een gewestelijke bijeenkomst der Inter nationale Vereeniging „Bellamy" gehouden, georga niseerd door de afd. Beverwijk dier vereeniging. Rond en op het feestelijk met vlaggetjes versierde terrein was het een gezellige drukte, veroorzaakt door de talloozen uit Amsterdam, Haarlem, IJmui- den en Schoorl, die gekomen waren om deze bijeen komst bij te wonen. Het was wel een weinig be schamend voor de afd. Bergen, dat er zoo weinig leden den fraaien en toch heusch niet zoo verren fietstocht hadden ondernomen en dat het bestuur dier afdeeling door geen der leden was vertegen woordigd. Het weer was Schitterend en leende zich bij uit stek voor een samenkomst in de open lucht. Ergerlijk was het fntusschen, dat de bijeenkomst, welke om één uur officieel een aanvang zou nemen, eerst om kwart vóór twee begon. Gelukkig ver kortten een trekkend muziekkorps en een banjo speler den tijd met het ten gehoore brengen van vroolijlce wijsjes. Nadat de heer mr. dr. P. IJssel de Schepper uit Den Haag een humoristische voordracht, getiteld „De Bankbreuk" had ten beste gegeven, opende de Voorzitter eindelijk tegen twee uur en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, namens de afd. Bevenvijk. Spr. verheugde zich over de groote opkomst en constateerde met vreugde, dat uit alle oorden van Noord-Holland boven het IJ. leden der I.V.B. aan den roepstem der afdeeling Beverwijk hadden gehoor gegeven. Spr. hoopte, dat allen bij het naar huis gaan zouden kunnen zeggen, dat ze een prettig samenzijn hadden gehad en gaf daarop het woord aan den heer mr. dr. P. IJssel de Schepper voor het houden van zijn rede. Rede mr. dr. P. IJssel de Schepper. Ons gezellfg bijeen-zijn onder het stralende licht van de zon in deze prachtige omgeving doet ons allen onwillekeurig terugdenken aan het gewone leven; aan onzen strijd om het bestaan, welke zoo heel moeilijk is, aldus ving spr. aan. De groote ellende in de wereld is het, welke de menschheid drukt en wii allen kiiken uit naar iets. wat ons uit die ellende redden kan. In dezen tijd, waarin alle menschen het overvloedig zouden kun nen hebben, heerscht er armoede en ellende. Wij Ne derlanders zijn een vrij volk en als zoodanig dienen wij te wcton, waarom het gaat. Wij moeten onze redding zien, belichaamd in de gedachten van den grooten Bellamy, den ziener, die ons gezegd heeft hoe het komon zal. Hij heeft ons den weg gewezen naar verbetering: zijn gedachten dragen ons heen over de moeilijkheden, Natuurlijk gaat dat niet in eens, maar moet dat langzaam aan gaan. Velen, waaronder vooral de jeugd kunnen het oude niet loslaten, maar dat zal toch moeten, omdat de tijd .er rijp voor is. Alles wordt bestuurd door een Groote kracht. Die kracht is bewuste harmonie, er dient orde, regelmaat cn logica te zijn. Vele men schen noemen die kracht God, anderen weer noe men haar anders. Maar wat doet de naam ertoe? Alles toch immers is één groot geheel, dat leeft in harmonie. Dat noemen wij de kosmos, en de ont plooiing heet de evolutie. Als broederen dienen wij de handen ineen te slaan, moeten wij tezamen op bouwen zonder af te breken. De menschen die „neen" zeggen tegen het oude, en „ja" tegen het nieuwe, die hebben wij Bellamis- ten noodie: (Applaus). Menschen dus. die ervoor vechten willen! Uit het bewust individualisme ontstond het kapi talisme en het geld is de schuld ervan, dat we in de ellende zitten. Nu is ieder mensch, een egocentrisch mensch. Maar dat mag en dat kan zoo niet blij ven. De mensch zal wijs worden door de doorge stane ellende van dezen tijd. We moeten allen naar het bewuste gemeenschapsgevoel, naar de broeder schap. Dan eerst wordt de mensch, menschwaardig. Dat nu is de evolutie van de Schepping! Maar dan moet ook het oude worden overboord gegooid. Want de fout van dit stelsel is het gebrek aan koopkracht en dit gebrek is nooit meer goed te maken. Alle nieuwe afzetgebieden zijn door den oorlog afgesloten en hierdoor ontstond de ontstellende werkloosheid. Aan het oude stelsel is niet meer op te lappen, daarom overboord ermee. (Applaus). Schaf af het winstsysteem; werkt met elkaar en voor elkaar. Nu is de tiid er riio voor. maar dan moet ook de meerderheid van het Nederlandsche volk de Regeering erop attent maken, waar ze heen wil. ineens gaat dal niet. maar we hebben een brug. Er liggen 45 bruggen klaar, om ze te grijpen. Brengen we het zoo ver, dan is de mensch weer een wezen, dat recht heeft om te leven, dan zijn wij allen weer God's kinderen, die gedragen worden door de Groote Kracht van het Heelal. In de nieuwe maat schappij zal een ieder werken naar zijn aard en als dat zoo is, dan komt er weer arbeidsvreugde en arbeidslust. Zoo hopen we dan eenmaal den nieu wen tijd te krijgen, wanneer er een Bellamy-golf gaat over ons land, wanneer wij allen helpen de brug te slaan om tot het nieuwe stelsel te komen. En dat zullen we! (Daverend applaus). Na deze enthousiaste en pakkende rede, ver maakte de heer Henri Nolles de aanwezigen met ernst en luim en oogstte zeer veel bijval. Door het veel te late aanvangsuur waren wij niet in de gelegenheid de rede te hooren van den heer H. J. Boogaard uit Den Haag, die spreken zou over het nieuwe stelsel van Edward Bellamy. Aangezien wij Bellamy's gedachten en denkbeel den reeds verschillende malen in onze kolommen afdrukten, hebben wij gemeend heen te mogen gaan, erop vertrouwende, dat de Bellamy-heweging nu voldoende bekend is bij onze lezers. WINKEL Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden op Zaterdag 3 Augustus 1935. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Rekening 1934. Aan de orde wordt gesteld de rekening over 1934, zooals die voorloopig door Molenmeesters is vastge steld, in ontvangst op f 184.62, in uitgaaf op f 185.56, nadeelig saldo f0.94. Deze rekening wordt in handen gesteld van een commissie, onderzocht en in orde bevonden, waarna deze overeenkomstig het voorstel der commissie wordt goedgekeurd. Begrooting 1935. De door Molenmeesters overgelegde begrooting wordt na bespreking met Stemgerechtigde Ingelanden goedgekeurd in ontvang enuitgaaf op f 137.06. Als gevolg van de in 1934 plaats gehad hebbende eindaflossing eener geldleening, kan voor 1935 verla ging van lasten plaats hebben met f 1.per H.A. Kohier 1935. Het kohier voor 1935 wordt vastgesteld met een aanslag berekend naar f6.per H.A. en invorder baar verklaard vóór of op 1 December 1935. De lijst van Stemgerechtigde Ingelanden wordt vastgesteld met een getal van 9 stemgerechtigden, elk uitbrengende 1 stem. Verkiezing. Tijdens de vergadering is gelegenheid gegeven voor deelname aan de stemming ter benoeming van een Molenmeester, ter voorziening in de vacature ont staan door het bedanken van den heer Jb. Koster. Het resultaat der stemming wijst uit, dat tot Mo lenmeester is benoemd de heer J. H. Zwart, burge meester te Winkel. WINKEL. Lood der bevolking en burgerlllke stand 1—31 Juli 1935. Geboren: Piet, zoon van Pieter Beers en Aaltje Kamp; Grietje, dochter van Willem Keetman Wzn. Jr. en Geertruida M. Silver; Jan Christiaan, zoon van Jan Christiaan Benit en Trijntje de Haan. Gehuwd: Carel de Bruin, 24 iaar. filiaalhouder te Van Ewijcksluis en Neeltje K. Slikker. 21 iaar. Overleden: Geene. Ingekomen personen: Grietje Zoutsma. van Waaxens, nu D 16 inw.; Aaldrik Kroon en gezin, arbeider, van Barsingerhorn. nu Strook D 41: Gerard Werkman en gezin, arbeider, van Barsingerhorn. nu Strook D 74a; Alida Peereboom. van Nieuwe Nie- dorp, nu Lutjewinkel, Weereweg; Hendrik H. en Jan H. Zwart, van Assen, nu Boschstraat A 190; Foekje Douma. van Barsingerhorn. nu A 236 inw.: Antonia Roepen, van Den Helder, nu A 169 inw.: Johannes G. J. Gersen, bakker, van Broek od Langendiik. nu Strook D 56; Margaretha Koeten, van Den Helder, nu A 242: Paulus Zorge. bakker, van Z.- en N.- Schermer. nu Strook D 56: Willem de Feijter. van Hontenisse. nu Strook D 37a: Eva M. de Feijter, van Boschkanelle. nu Strook D 37a: Jacob van Scheiien. arbeider, van Zijpe. D 33. nu Lutiewinkel B 42: Cor- nelis Lodder, manufacturier. van Niepwc Niedorp, nu A 157; Maartie Dikstaal, geh. met C. Lodder, van Wognum, nu A 157. Vertrokken personen: Klasina G. Voorn, van A 16 naar Wieringerwaard: Pieter Kooiiman en echtg. van D 2. naar Alkmaar; Necltie K. Slikker naar Anna Paulowna: Hendrik J. de Boer. van B 18. naar Oucte Niedorn: Jan Noorman en gezin, kleermaker, van D 37a naar Kolhorn. Keern; Jan Ponse. bloemist knecht. van A 209 inw.. naar Alkmaar: Adriaan Bakker, bakkersknecht, van A 159, naar Barsinger horn. ANNA PAULOWNA Alg. vergadering B.K.C. Voorzitter Kaan kon, na 31 aanwezigen welkom te hebben geheeten, de algemeene ledenvergadering openen, die Zaterdagavond in het clublokaal werd gehouden. Tot afgevaardigde ter N.H.V.B. vergadering op 25 Aug. te Alkmaar werd een der bestuursleden aange wezen. Men zal onderling nog uitmaken wie deze weinig begeerde taak zal vervullen. Na een korte be spreking en stemming werden de leden T. Post en J. Huisman weer als lid aangenomen. Hieraan werd het besluit toegevoegd dat bedanken tijdens de zo mermaanden met het doel van contributie te zijn vrijgesteld, niet meer geapprecieerd kan worden. Verzocht zal worden om het 2e elftal in de tweede klasse N.H.V.B. in te deelen en het 3e in de 3e klas se. Zoo mogelijk zal ook een vierde elftal worden ge formeerd. Dit zelfde voorbehoud nam het bestuur zich voor ten aanzien van de indeeling van 2 adspi- rantenelftallen, hoewel adsp. leider Van der Goes in een krachtig pleidooi onvoorwaardelijk voor het in deelen van een a cn een b ploeg pleitte. De voorzitter bracht weer eens het punt ter sprake dat reserves zich gekleed aan de lijn moeten bevin den. Het agendapunt training, lokte een langdurige dis cussie uit. De voorzitter begon met te constateeren dat de belangstelling voor de lessen van Tauber en Hoep die hun kennis onlangs hebben opgedaan, van den K.N.V.B.-trainer Karei Kaufman zoo goed als nihil geworden is. Toch moet er worden getraind, wil men het verder brengen. Met voorbeelden illu streerde de heer Kaan de noodzakelijkheid van trai ning nog. De heer Hoep, inmiddels ter vergadering gekomen, deed een opwekkend woord in deze aangelegenheid hooren. Hij wilde het vooral probeeren met de z.g.n. „mentaltraining", die in zoovele gevallen getoond heeft vruchten af te werpen. Hoep wilde zich daar wel geheel voor geven. Hij wensclite dan elk elftal als geheel bij elkaar te zien om zoodoende door sa menzijn en samentraining tot een hechte band te komen tusschen de spelers onderling. Hoep wilde desnoods wel wat dwang om de spelers aan deze werkwijze te laten gewennen. Voorzitter Kaan versterkte de woorden van den heer Iloep nog met er op te wijzen dat. een goede geest in het elftal belangrijker is dan de aanwezig heid van enkele uitblinkers. B.K.C. 3 is daar in het afgeloopen seizoen een sprekend voorbeeld van ge weest. Men zal nu trachten den boven aangegeven weg in te slaan. Daartoe komen Woensdagavond reeds het le en 2c elftal te samen. Besprekingen over een bezoek aan Grauw (pas 3e klasser geworden in Friesland), een adspiranten- dag te Anna Paulowna en enkele vragen van den heer Jb. van Wees over wedstrijden van B.K.C. 1 heb ben deze vergadering besloten. W I E RINGEN Onderwij». De heer H. N. Cornelisse, hoofdonderwijzer aan de O. L. School te Westerland, slaagde op het Donderdag j.1. te Utrecht gehouden examen voor de acte En- gelsch L. O. Wieringen op reit# Op een daartoe gedaan verzoek van de V.V.V. Wie- ringenWieringcrmcer, werd medegedeeld, dat in de Juli-maand ter gemeente-secretarie werden afgegeven 24 Bewijzen v. Nederlanderschap, en 9 paspoorten, 2 paspoorten werden verlengd. Daarbij verzocht men ons er op te willen wijzen, dat het in het algemeen gewenscht is zich voor het verkrijgen van Bewijzen van Nederlanderschap en paspoorten vroegtijdig aan te melden. Speciaal zij die zijn geboren in andere gemeenten dan Wieringen, doen het beste bij aanvragen van paspoorten onge veer 14 dagen en bij aanvragen van een Bewijs van Nederlanderschap ongeveer 1 week tevoren inlichtin gen te vragen. Hierdoor kunnen dikwijls extra-kosten worden bespaard. Hinderwet. Ingevolge d e Hinderwet is vergunning aange vraagd tot het oprichten van een benzinepompinstal latie door de N.V. Bat. Imp. Mij. (Shell) te Den Haag, bij het nieuw te bouwen restaurant van den heer A. Klein, op den hoek Rijksweg—Akkerweg. Z IJ PE 'T ZAND. De in ons nummer van Zaterdag geanonceerde trainingswedstrijden bij den heer H. Schrieken, al hier, hebben niet plaats op Zondag 11 maar op Zondag 18 Agustus. WIERINGERWAARD Zaterdagavond vergaderde de Sportclub onder lei ding van den heer H. Limpers. De jaarlijksche handicap-draverij zal worden ge houden den 8 September, nam. twee uur, op de gras- baan van den heer J. A. Bakker, om prijzen van f 100.f40—, f20.— en f 10.—. De entrée werd vast gesteld op 55 cent, belasting inbegrepen. Aangezien de Penningmeester niet present was, kon de rekening niet worden nagezien. Als commissiele den tot het nazien der rekening werden aangewezen de lieeren H. v. d. Woude en C. van Zandwijk. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren Jb. Koning en J. Kistcmaker, die heiden werden herko zen. De wensch werd nog naar voren gebracht, dat de Wieringerwaarder ingezetenen de Sportclub even meer financieel zullen steunen, opdat het bestuur niet zal behoeven te liquideeren. HEERRUGOWAARD Burgerl. Stand over de maand Jnli 1935. Geboren: Maria Cunera. dochter van Jb. v. Langen en M. Meereboer: Maria Catharina. dochter van C. Kraakman en Ca. Nan: Petrus Johannes. zoon van H. J. Beers en Cornelia Loos: Adina Maria, dochter van P. Roozendaal en E. Jonker: Ouirinus Antonius. zoon van G. Jonker en C. Smit: Theodorus Gerardus zoon van P. Tromp cn E. Buurman: Andréas Theo dorus. zoon van A. Breed en A. N. Wester: Geertruda Maria, dochter van A. P. A. Overtoom en M. Borst: Hendrik Willem, zoon van J. Elzinga en J. Gerding: Geertruida Agatha. dochter van Ch. J. Schuit en E. M. Koenis: Johannes. zoon van G. E. Koopman en E. J. v. Dijk: Petrus Gerardus. zoon van P. Mooii en U. E. Oudeman: Jacob. zoon van H. Reiine en A. v. Slooten; Maria Cornelia. dochter van W P. Bakkum en M. Blankendaal: Johanna Maria, dochter van D. de Boer en M. de Groot. Ondertrouwd: Th. Stoop, 23 jaar en M. M. Haring, 26 iaar; D. Langediik. 25 iaar en A. Mul. 24 iaar: Th. J. Blokdiik. 29 iaar. Grootebroek en M. Swinkels, 22 iaar; M. Visser. 27 iaar en C. Renses. 25 taar. Gehuwd: M. Blauw en M. A. Kosteliik; C. J. Kaag en C. M. Hoogland; D. Lindeboom en C. G. Meiier: C. Dekker en N. A. Hoogland: D. Langediik en A Mul; Th. Stoop en M. M. I-Iarine; Th. J. Blokdiik en M. Swinkels. Ingeschreven een echtscheiding. Overleden: Aafie Weel, 62 iaar. wed. van D. Bruiins: Elisabeth Wagemaker. 36 iaar. echtg. van N. de Jong: Maria Margaretha Molenaar. 18 faar, dochter van R. Molenaar en A. Raven: Petrus Johan nes Beers. 16 dagen, zoon van II. J. Beers en C. Loos. FEUILLETON door 31. Ziedend van toom liep hij den geheelen weg te rug tot de ijzeren deur, die achter hem was dicht geslagen. Hij deed die driftig open, want het was hem nu duidelijk, dat zij hem was ontsnapt door zich daarachter te verbergen en nu stond zij waar schijnlijk op de trap. En toen hoorde hij haar plotse ling weer lachen, op grooten afstand achter hem in noordelijke richting. Hij keerde zich woedend om, te zeer verontwaar digd om verbaasd te zijn. Ze scheen vleugels te heb- iben als Mercurius, dat was duidelijk, maar hij zou haar wel krijgen! En weer ondernam hij denzelfden tocht en zocht en keek in iedere opening, uiterlijk kalm maar inwendig woedend. Hoe hij zocht en keek. hij vond niets. Overal de zelfde verlatenheid, dezelfde stilte. Ze was hem weer ontsnapt en hij stond machteloos, maar nu kende zijn woede geen grenzen meer. Nog driftiger, en meer opgewonden door het vergeefsche zijner pogingen, keerde hij om en besloot haar aan haar lot over te laten. Ze kon dan alleen verstoppertje spelen en zou daar ongetwijfeld wel gauw genoeg van krijgen. In elk geval was hij niet voornemens naar haar pijpen te dansen. Ze had hem nu tot het uiterste gedre ven. Hij kwam bij de deur van het torentje, waarnaast een steenen bolwerk zich verhief. Toen kwam een kleine witte gedaante te voorschijn, die met een sierlijk gebaar de eiken deur ontsloot en hem open hield om hem te laten voorbijgaan. 't Was een brutaal stukje, dat bij een anderen man zijn uitwerking niet zou hebben gemist. Saltash zou er hartelijk om gelachen hebben en ruiterlijk hebben erkend dat ze hem te slim af was geweest. Maar Benny was jong en onstuimig en trilde nog van woe de. Ze had hem voor den gek gehouden, hem angst aangejaagd en vernederd; hij was er de man niet naar, om dat maar kalmpjes te verdragen. Hij aarzelde een oogenblik, keerde zich toen om een sloot haar in de armen. HOOFDSTUK XIII. Het eind van 't lied. Zij gaf een luiden gil toen hij haar pakte; ze weer streefde en streed als een krankzinnige voor haar vrijheid. Maar Benny hield haar vast. Hij was heel angstig geweest, maar nu de spanning geweken was, kwam alle bedwongen hartstocht tot uiting. Hij hield haar vast, eerst zooals een jongen een kameraad vasthoudt, die hem tot het uiterste heeft getart, maar toen zij hem zoo wanhopig weerstreefde, werd een nieuw gevoel in hem wakker, deed het bloed als vuur door zijn aderen stroomen en kwam hij tot het bedwelmende besef, dat hij voor 't eerst van zijn le ven een vrouw in de armen hield. Het kwam over hem, als een openbaring en 't was hem als was hij overgegaan in een andere wereld. Ze had hem te zeer op de proef gesteld en hem uit zijn evenwicht doen slaan. Hij was niet bestand tegen die meerdere en oneindig grootere prikkeling. Hij was zijn hartstocht niet langer meester. Hij was door haar aanraking opgewonden, als had hij uit een gouden beker een bedwelmenden drank geproefd. Hij hoorde zichzelf woest lachen bij haar vruchtelooze pogingen om zich aan hem te ontwor stelen en in 't volgende oogenblik had hij haar vol komen in zijn macht. Hij drukte zijn brandende lippen op haar trillen den mond. Maar toch weerstreefde ze hem nog. En ofschoon hij haar kuste, beantwoordde zij die kussen niet. Ze sloeg naar hem; stompte hem wanhopig met haar kleine handen, trapte met de voeten, totdat hij haar letterlijk van den grond tilde en haar slank lichaam tegen zijn borst drukte. „Jou klein, dwaas schepseltje", zei hij, haar hals met vurige kussen bedekkende. „Hoe durf je! Denk je heusch dat ik je zal laten gaan nu?" De hartstocht die uit zijn stem sprak en de wijze waarop hij haar hield omkneld, verschrikten haar. Plotseling weerstreefde ze hem niet meer, maar werd een steenen beeld gelijk. „Laat me los!" zei ze op ijskouden toon. „Ik'wil niet!" antwoordde Benny. Hij was zichzelf niet meer meester van opgewondenheid en hield haar vast omkneld. Hij kon niet meer terug en wenschte dat ook niet. „Jou woeste, kleine vlinder!" en hij kuste haar nogmaals, „nu heb ik je gevangen en laat je niet meer los". „Je hebt je nu gewroken!" en hijgend stoof Toby achteruit. „Je je je bent een schoft, als je nog meer wilt!" Zonderling, maar deze woorden kalmeerden hem meer dan menig vrouwelijk protest zou hebben ge daan. Hij zette haar weer op den grond, maar hield haar nog vast. „Ik heb nog niet met je afgerekend", zei hij eenigs- zins norsch. „O, dat weet ik wel", zei ze op bitteren toon. „Je bent precies als alle mannen. Je bent niet tot een nobele handeling in staat. Daar hebben de mannen zelfs geen begrip van!" Dat stak hem. „Nobel of niet nobel, 't is allemaal je eigen schuld?" zei hij. „Dat ge dacht, dat ik zoo'n sul was, die je straffeloos voor den gek kondet hou den, kan ik niet helpen!" „Neen, 't is nooit jou schuld!" Ze trachtte zich uit zijn omarming los te maken, maar toen 't bleek dat hij onverzettelijk was, staakte zc die poging. „Neen, je bent geen dwaas, Benny Brian je bent een beest ccn lafaard nu weet je 't!" „Wees voorzichtig!" waarschuwde Benny en zijn oogen fonkelden kwaadaardig. Maar zij lachte verachtelijk. „O, ik ben niet bang van je! Je bent nog maar een jongen en je schaamt je al over jezelf!" Hij bloosde diep, maar liet haar nog niet los. „Alles goed en wel! Laat dat allemaal waar zijn!" zei hij. „Neem 't zooals je wil. Feiten blijven feiten!" „Welke feiten?" vroeg Toby. Hij klemde haar vaster in de armen. „Zeg, denk je dat ik je gaan laat na dit?" Ze haalde diep adem. „Wat meen je? Ik ik begrijp niet wat je meent!" Haar stem klonk eenigszins zenuwachtig. Weer trachtte zo zich los te maken, maar hij gaf haar geen kans. Maar alle ruwheid was nu verre van hem. Zijn antwoord klonk zelfs eenigermate waardig. „Ik meen, kleine, woeste vlinder, dat, nu ik je een maal heb, ik je houd. Je moet met me trouwen en me nemen zooals ik ben!" „Met je trouwen?" vro,eg Toby ongeloovig. „Ja! Nu wat zou dat! Wil ik niet?" En Benny's knap gelaat kwam vlak bij het hare. Hij lachte, maar sprak zelfs op eenigszins vleienden toon. Toby zweeg een oogenblik. „Ben je gek?" „Heelemaal niet!" zei Benny. „Ik ben volkomen in ernst. Weet ie niet. dat als dergelijke dingen fe de baas worden, je je er niet meer van kunt losmaken. We kunnen onmogelijk weer zijn zooals vroeger alsof er niets gebeurd was. En dat zou je niet wil len ook, is 't wel?" Er was nu iets smeekends in zijn toon. Toby maak te een gebaartje waaruit bleek, dat ze weer eenigs zins was gerust gesteld. „Ik weet 't niet", antwoordde ze aarzelend. „Je bent toch niet boos, hé?" vroeg Benny zacht. Ze aarzelde. „Ik was 't!" „Ja, maar nu, nu 't tot je doordringt, hoe heerlijk zou 't zijn om samen door het leven te gaan. We zijn toch altijd goede vrienden geweest?" „Ja, we zijn goede vrienden", zei Toby eenigszins weifelend. .Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7