De vechter van Carmona Raad Callantsoog. Woensdag 7 Augustus 1S35. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9780 Kort verhaal Italië streeft naar gebiedsvergrooting. Fascistisch oompiot om Zwitsersch Tes- sino bij Italië in te lijven. Londen, (A.N.P.): De „Daily Herald" meldt uit Genève: Een huiszoeking van de Zwitsersche politie ïn de bureaus van een dagblad te Bellinzona kanton (Tessino) heeft aan het licht gebracht dat fascisten een complot hadden gesmeed met het doel dit kanton, dat een Italiaansch- sprekende bevolking heeft, bij Italië in te lijven. In de eerste periode van het fascistische regiem heeft Mussolini er eenige malen op gewezen dat Tessino Italiaansch land is en op zekeren dag bij Italië zou moeten worden ingelijfd. Den laatsten tijd hebben de Italiaansche leiders niet in-het openbaar over deze kwestie gesproken, doch de door de politie ingestelde huiszoeking bij het blad „L'Adula" heeft aan het licht gebracht dat een on- dergrondsche propaganda-campagne in vollen gang is. Beweerd wordt dat de propaganda-organisatie ook de anti-fascistische vluchtelingen in Tessino bespion- neert. Van twintig politiemannen en één stier Voor zijn dood een qeheele wiik van New-York gedurende 20 minuten on sielten gezet. New-York. Een stier van 1800 nond. die be stemd was voor het slachthuis van Brooklvn heeft voordat hij aan ziin eind kwam. het genoegen se smaakt een wiilc van New York gedurende twintig minuten geducht on stelten te zetten. In Delaneev Street wipte het beest uit ziin wagen en ging aan den haal. Vrouwen en kinderen vluchtten in alle richtingen, tot de stier van het hollen genoeg kreeg en kalmweg plaats nam op den hoek van Allen Street en Broome Street, weigerend om maar een streepbreed uit den weg te gaan. Het was een ge zellig kiikspel voor een groote menigte, dat twintig politiemannen tevergeefs al hun kennis van ..cow- punching" aanwendden om het dier weer op gang te krijgen ten einde het naar ziin bestemming te brengen, en vervolgens de handen uit de mouwen staken om het stuk hoornvee op een vrachtauto te krijgen. Onder de vele vrouwelijke toeschouwers waren er. die vonden, dat de politie het arme beest niet moest mishandelen, anderen touwden de man nen van het gezag uit. als eowbovs van de kouwe grond. Onverstoord reden zii echter den vrachtauto achterwaarts naar den stier, legden een paar plan ken schuin, en bonden een touw om den hals van den weigerachtigen viervoeter. Viif politiemannen plaatsten zich aan het. touw om te trekken, drie mannen wrongen de staart van den stier en een tweede drietal duwde met. alle macht den gewlch- tigcn delinquent op. Eindelijk slaagden zii. onder het gejuich van de menigte er in. den stier op gang te brengen en met. een vaartje belandde het dier in de auto. welke hem in gezwinde vaart, naar het slachthuis bracht. Jongetje bij het baden verdronken. Eindhoven: Gisterenavond omstreeks 7 uur ïs in de „IJzeren Man", in het niet als zwembad in gerichte gedeelte, de 10-jarige G. A. H., die te Eind hoven bij familie logeerde en te Wassenaar woon achtig was, bij het baden verdronken. Niettegenstaan de onmiddellijk hulp toeschoot van geoefende zwem mers, die naar het slachtoffer doken, mocht het niet gelukken het kind levend aan den kant te brengen. CARMONA is een klein Spaansch stadje, dicht, bij Sevilla. Op een dag trok de plaatselijke douanewacht gewapend naar een klein Üïuisie. dat reeds buiten de stad temidden van olijvengaarden, lag. Cesar Altenez moest wegens smokkelarij op het stadhuis worden gebracht. De in hechtenisneming had plaats gehad. De kleine troep, Alterez in het midden, zette zich juist in beweging, toen de dertienjarige José Alterez, de zoon van dén arrestant, met een flinken stok gewapend de deur uit sprong en met woedende slagen den aanvoerder der wacht attaqueerde. Zijn kinderlijke trots kon het niet verdragen," dat zijn vader weggevoerd werd. Hij wilde hem bevrijden. Eerst lachte de hoofdman over den bengel. Toen echter de slagen steeds dichter op hem neervielen, probeerde hij zich met de vlakke kling te verdedigen. Te vergeefs, de kleine José was stevig en vlug, de hoofdman, eerst nog lachend, werd steeds heftiger en verblinder. Reeds werden zijn wan gen links en rechts door twee dikke roode striemen ontsierd, zijn oor was gezwollen, zelfs de hand, waarmee hij den sabel hanteerde, was ontveld. Toen gaf hij het op, wierp het wapen weg, stormde op den bengel af. wilde hem pakken en een pak slaag geven, maar als een aal glipte deze weg, bracht den hoofdman nog een slag toe, sprong over de omheinig en was weg. Dat was het eerste duel van José Alterez. Zeven jaar later was hij een der meest gevreesde vechters en duellanten van geheel Andalusië. De dertienjarige knaap was tot een krachtige, vastbera den en onverschrokken jongeman met een flink, trotsch gezicht opgegroeid. Zijn voorliefde voor het wapenbedrijf had hem jong in de vechtscholen en wapenzalen van Sevilla gebracht. Was hij reeds te voren een meester in het messengevecht geweest, nu leerde hij nog den stootdegen hanteeren, de floret laten suizen en de zware sabel zwaaien. Spoedig over trof hij zijn vechtmeester en vond in geen tak van het wapenbedrijf meer een werkelijk gelijkwaardigen tegenstander. Vechten was toen meer dan alleen maar een genoegen. Het was noodzakelijk. Bij de heftigheid en kracht der temperamenten bood slechts het duel de mogelijkheid om zekere meeningsverschillen uit Albury's burgemeester naar de Alkmaarsche kaasmarkt. Naar we vernemen, zal de burgemeester van het Australische stadje Albury, die, zooals bekend zoo'n grooten steun geweest is bij de noodlanding van de „Uiver" tijdens de Melbourne-race, de heer Waugh, Vrijdag de Alkmaarsche kaasmarkt bezoeken, om vandaar een tocht te maken naar den Afsluitdijk en Den Helder. haar trouwring na vijf jaar terug gevonden. B e r 1 ij n (A.N.P.)Een boerenvrouw, die nabij een boerderij in den omtrek van Kassei aan het peen trekken was, zag opeens een wortel, welke ongewoon dun was en die een bijzondere gele streek rondom had. Toen ze de peen wat nader bekeek, ontdekte zij, dat de gele streep haar trouwring was, welke zij vijf jaar geleden had verloren en die zij tot nu toe niet had kunnen terugvinden. De wortel was er recht door heen gegroeid. het ongeluk in de basaltgroeve. Lignitz (Duitschland): Er zijn tot nu toe in het geheel negen dooden te betreuren bij het ongeluk in de basaltgroeve bij Goldberg. de wereld te helpen en de degen was hèt wapen. De roem van José Alterez, de vechter van Carmona, drong over de grenzen van Andalusië! Zijn affaires hoopten zich op, drie of vier duels in de week waren niets zeldzaams en geen hiervan duurde langer dan eenige oogenblikken, meestal ontdeed hij zich dade lijk na het begin van het gevecht van zijn tegenstan der. Men zeide van hem: José Alterez heeft voor zijn duels een eigen kerkhof noodig. Was dat ook over dreven, toch is het een feit, dat hij eens in een vree- selijke reeks van duels in het verloop van minder dan een uur twaalf kampioenvechters uit La Palma voor een deel doodde, voor een deel buiten gevecht stelde. Ondanks dezen verschrikkelijken roem wa ren er steeds weer heeren, die onderhandelingen met hem aanknoopten. Zijn naam was in geheel Spanje en ver daarbuiten bekend. Hij werd naar Madrid aan het hof geroepen. De gezanten van vreemde landen lie ten hun kampioenvechters uit hun vaderland komen. Een geweldig strijdperk werd aangelegd en de Por tugees Gallega, de Elzasser 1'Alumette, de Italiaan Volpi, de Duitscher Trasmann zonken na elkaar ver slagen, en doorboord in het zand neer. Met het rapier in de hand gold José Alterez voor bijna on- overwinbaar. Een Provencaalsch edelman, meester in het gevecht met den stootdegen, daagde hem eens uit tot een tweegevecht op dit wapen. Stelde echter de voorwaarde, dat José van tevoren een schijnge vecht met hem zou houden. Toen hij echter reeds onder een instorting geraakt. Heerlen: Gistermiddag is de 25-jarige J. H. Stassen in een galerij van de staatsmijn „Maurits" onder een instorting geraakt. Met het opruimingswerk werd onmiddellijk begonnen. Toen men hem onder de steen-en vandaan had gehaald, was de ongelukkige reeds overleden. S. was gehuwd en vader van één kind. Het slacht offer was te Maastricht woonachtig. groote boschbrand in suffolk. Bij Dunwich, in het Engelsche Graafschap Suffolk' is Maandag een groote boschbrand uitgebroken. Ne genhonderd boomen zijn een prooi der vlammen ge worden. Inwoners van Dunwich en vacantiegangers hielpen bij het blusschingswerk. Gisterochtend vroeg was men den brand meester. Men vreest evenwel dat het vuur wegens de groote hitte weer zal oplaaieu, tenzij het zal gaan regenen. Vergadering van den Raad od Dinsdag 6 Augus tus 1935, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer H. Kruisveld. loco-burgemees ter; secretaris de heer Mr. D. Breebaart Kz. Afwezig is de heer Weii. Na opening volgt vaststelling der notulen der laatste 2 vergaderingen. bijna na den eersten stoot het gevecht van José's wa pen tegen zijn hals voelde en terwijl hij zich tever geefs inspande, om hem een stoot toe te brengen, her haaldelijk op dezelfde plaats getroffen werd, zag hij af van een werkelijk gevecht en werd niet meer ge zien. Op het hoogtepunt van zijn roem, senor José Alte rez was reeds lang een rijk man, had verscheidene vechtscholen, een arena voor stierengevechten van vele duizenden pesetas, leverde de vechter van Car mona zijn laatste en zwaarste duel. Hij had een uitdaging tot een twee gevecht de geheele wereld door gestuurd. En wel zou dit gevecht in alle soorten wapens, van mes tot floret, van degen tot macheto, het breede zwaard der Spaansche creolen, gehouden worden. Het duurde lang, voordat zich iemand aan meldde, totdat Basile Croquere, een mulat, de be- roemste vechter van Louisiana, in Spanje verscheen en zich tegenover José Alterez stelde. Hij had een eed gezworen, niet'in zijn vaderland terug te keeren, al vorens José, de vechter van Carmona, overwonnen te hebben. Onder de geweldige spanning van half Spanje, dai in het kleine Carmona samengestroomd was, begon nen de voorbereidingen voor dit gevecht. Buiten de stad werd op 't veld een cirkelvormig: striidoerk vast- gestampt. José legde zijn wapens hier neer, Croquere bracht de zijne. De secondanten stelden zich op en de toeschouwers namen hun plaatsen in, nog eens Hededeelingen. We vermelden: opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger; in kas was en moest ziin f 356.09. Een schrijven va.n Ged. Staten, houdende de be paling. dat bij benoemingen ten aanzien van den aanvangdatum geen terugwerkende kracht mag gei-:: den. Verschillende verslagen zullen bii de leden cir- culeeren. Besloten wordt tot een redactioncele wijziging ln de verordening, regelende het heffen van vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Uitgifte in erfpacht. Aan W. A. Hoep. architect (Breezand) wordt uit gegeven perceel no. 1 ten Oosten van den Dorpsweg» groot 690 M2. voor f 27.60. Rekeninaen 1934*.- Aangeboden wordt de gemccnterekening 1934 en die van het Burgerlijk Armbestuur over 1934. Voor den gewonen dienst sluit, de gemeenterekening in-, ontvangst op f 43.534.20. in uitgaaf op f 39.149.82; ba-, tig saldo f 4.384.38. De kapitaaldienst geeft aan ont»-' vangst f5.643.50, uitgaaf f5.599.50; voordeelig slofc f44. De rekening van het. Burg. Armbestuur sluit op een bedrag van f4932.36. batig saldo f 668.63. De leden van den raad. niet wethouder, zullen dq rekeningen onderzoeken. Ontheffing hondenbelasting. Aan P. den Boekei en G. Hollander wordt jaar; ontheffing hondenbelasting verleend. Op een verzoëkr van Kakebeeke werd afwijzend beschikt. Een verzoek om restitutie en ontheffing school-;, geld van J. Mooii wordt tot een volgende vergade-' ring aangehouden. Opnieuw vastgesteld worden de pensioengrond-:. slagen van den gemeenteveldwachter en den secre-. taris. Voor laatstgenoemde wordt die pensioengrond slag vastgesteld op f 1760. Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van dó. nieuw benoemde raadsleden. De heer Kruit heeft;, z'n benoeming nog niet aaneenomen. Een commis sie. bestaande uit de heeren Jimmink. Van DienenI en Kruit adviseert tot toelating, waartoe wordt be sloten. Ontslag van den heer E. E. Oterdoom* B. en W. stellen voor ontslag te verleenen op zijn' verzoek aan den heer E. E. Oterdoom. als gemeente- geneesheer en geneeskundige, belast met de vac-.', cinatie. en wel op de meest eervolle wijze. Conform wordt besloten. De Voorzitter richt waardeerende woorden aait het adres van den heer Oterdoom. De heer Oter doom heeft z'n werkzaamheden in hooge mate naar onzen zin verricht. Spr. wenscht den heer Oterdoom met gezin in z'n nieuwe woonplaats alle goeds toe. De heer Vries en trouwens de geheele raad. sluit zich hierbij aan. De nieuwe dokter. B. en YV. stellen voor te benoemen en in ver hand met de hangende samenvoeging van Callants oog bii Ziine. tijdelijk tot gemeentegeneesheer, belast met de vaccinatie, den heer J. J. Boerma arts te 't Zar.d. De lirrr Boerma wordt met algemeene stemmen benoemd. r- .r0n Rondvraag. De heer v. Dienen brengt alle leden dónk voor'de- medewerking en samenwerking in de afgeloopen 4 iaren. Dit had wel anders kunnen ziin. (Instem ming). De heer Kruit laat zich in den zelfden geest, uit», Spr. wijst den heer Breebaart aan als de oorzaak Van die goede verstandhouding. Hierna sluiting. maten de tegenstanders elkaar wederzijds en onder zochten hun lichamelijke hoedanigheden. Rustig, koud en beheerscht keek José Alterez zijn tegenstan der aan. De mulat glimlachte. Maar het was een hoonend, duivelsch lachen. En met een soort dierlijk instinct speurde José opeens ergens een loerend gevaar. Hij vestigde zijn oogen op Croquere. Deze glimlachte nog steeds. Toen riepen de onpartijdigen het eerste deel af. José echter liep plotseling ongewapend op zijn tegenstander af, nam diens degen van den grond op, liep tot aan de eerste rijen toeschouwers, greep daar een toevallig rondloo penden hond vast en verwondde hem met den degen het oor. Allen bogen zich naar voren, geen mensch begreep, wat dat beteekenen moest, daar Na eenige seconden lag de hond stijf en morsdood ep^ den grond. De wapens van den mulat waren vergif tigd. Een geweldig tumult brak los, de Spanjaards stormden het strijdperk in, bleek en sidderend stond de mulat daar, bijna had men hem gelyncht, indien niet José zich voor hem had opgesteld. Met eenige woorden kalmeerde hij het volk, stuurde het naar de plaatsen terug, nam zijn wapens op en dwong Basil Croquere tot den strijd. Dezen bleef niet anders ovex dan zich te verdedigen, en zoo begon het gevaar lijkste duel van José Alterez. Hij wist precies, dat de geringste schram den dood beteekende. Maar een gevaar, dat hij eenmaal kende, was voor hem geeii gevaar meer Ademloos zag het volk hun held met den tegen stander de wapens kruisen. Heen en weer sprongen de duellanten, pareerden, stootten toe. En iederen uit val, iederen stoot werd door een kort, geweldig gejoel begeleid, hetwelk den tegenstander in verwarring moest brengen. Om 't kwartier werden de wanens wisseld. Bij het messengevecht kreeg Croquere ech ter reeds een diepen steek in zijn arm. Bij het floret gevecht was José nog steeds niet gewond, de mulat bloedde reeds uit vele wonden, de sabel verwondde hem aan kaak en schouder en tot de macheto kwam het niet meer, want tevoren had reeds José's stoot degen den mulat beide longen doorboord, en lang zaam zonk Croquere voorover in het'zand. Geestdriftig doorbraken de Spanjaards de bar rières. José werd als een koning gevierd. Zonder de kleinste schram was hij uit den vreeselijken strijd als overwinnaar te voorschijn gekomen. Huldebetuigin gen werden hem overreikt, voorzien van zegels van vele regeerende hoofden, tezamen met het document, ciat hem tot ridder benoemde. Maar het was zijn laatste duel. Vier dagen la ter trad hij met zijn blooten voet in een roestigen spij ker. Een hevige bloedvergiftiging was het gevolg, een volle week worstelde de vechter van Carmona om zijn leven, totdat de dood de dappere kling van dezen onverschrokken vechter overmeesterde. Een zeldzaam voordeel! Maar nog slechts korte tijd kunt U hiervan pro fiteren. Uw winkelier geeft U bij aankoop van 2 pakken Presto, 7' 2 ct. een derde pak geheel gratis tegen inlevering van onderstaan de courantenbon. Dus voor slechts 15 cent ontvangt U 3 pakken Presto, het bekende voor- t r efféjijke zeeppoeder. N^èm in plaats van PRESTO gec-n ander merk zeeppoeder aan. U heeft reehti op PRESTO KWALITEIT! PRO 74-091 H

Schager Courant | 1935 | | pagina 5