Raad Wieringen. Raad Oudkarspel. Uit Bergen. Predikbeurten. Vergadering .van den Raad der gemeente Wierin- g;n, op Vrijdag 9 Augustus 1935, des namiddags 4 uur. Wijl de Burgemeester met verlof is wordt de ver gadering gepresideerd door den heer P. Kaan Czn., loco-burgemeester. Secretaris: de heer C. F. van Duin. Afwezig de heer L. Wigbout. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en deelt mede, dat zijn ingekomen de volgende stukken: .1. van den voorzitter van het hoofdstembureau, liet proces-verbaal van de zittingen van het hooid- stembureau en van de stembureaux; 2. van den Voorzitter van het Centraal Stem bureau, het proces-verbaal van de zittingen van het Centraal-Stembureau; 3. mededeeling van den Voorzitter van het Cen traal-Stembureau dat alle benoemden hunne benoe mingen hebben aangenomen. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter stelt daarop aan de orde: Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van den Ge meenteraad. Do Voorzitter deelt mede, dat de geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den Raad zijn ingeko men. In verband hiermede stelt de Voorzitter voor over te gaan tot onderzoek dier geloofsbrieven, waar toe wordt besloten. De Voorzitter benoemt, tot leden van de Commissie belast met het nazien der geloofsbrieven de hoeren J. Bosker en Th. Boersen en mevr. D. WitSlikker, welke tot dat onderzoek onmiddellijk overgaan. Na heropening der inmiddels geschorste vergade ring rapporteert, de commissie bij monde van den heer J. Bosker, dat zij do geloofsbrieven heeft onder zocht en in orde bevonden, weshalve zij voorstelt alle gekozenen tot leden van den Raad toe te laten, t.\v. mevr. D. Wit—Slikker en de hoeren M. Bakker Szn., Th. Boersen, O. J. Bosker, J. Doves Szn., M. de Haan, M. Kooij Pzn., J. Lont Czn., D. Oden, J. Tijseri, Jzn. en L. Wigbout. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter brengt alsnog spoedshalve ter spra ke een brief van het R.K. Armbestuur, strekkende voor gezamenlijke rekening in een blindengesticht te doen opnemen Theo van Hoesel, waarvan de kosten voor elk der beide lichamen f150 per jaar bedragen. De heer Oden vraagt of een toezegging ook blijft gelden bij eventueel vertrek uit de gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat dit stellig niet de be doeling is. Wordt mot. algemeene stemmen goedgevondèn. De vergadering wordt daarop gesloten. NET BIJTIJDS GERED. Donderdagmiddag was de 16-jarige Jaap W. uit Bergen met zijn jongere broertje Bavo, voorbij het stille strand te Borgen aan Zee aan het baden. Plotseling raakte de jongen in een mui en verloor dem grond onder z'n voeten. Daar bij niet, of althans onvoldoende kon zwemmen, riep z'n broertje luid keels om hulp. De rpenschcn, die zich aan het strand bevonden, dachten aanvankelijk aan een spelletje, doch kwamen spoedig (ot de ontdekking, dat. er iemand in de onmiddellijke nabijheid van de kust in levensgevaar verkeerde. Een tweetal heeren'spoedde zich naar de plek, waar de jongen in de diepte was verdwenen en smaakte het genoegen hem spoedig aan liet strand te kunnen brengen. De jongen, die reeds bewusteloos was, kwam door het toepassen van kunstmatige ademhaling spoedig weer bij, doch bleef dringend de hulp noodig hebben van de leden der Reddingsbriga de, die spoedig met hulpmiddelen in de weer waren, den drenkeling weer tot het normale leven terug te brengen. Vooral een der damesleden van- het IJ te Amsterdam weerde zich geducht om den jongen, die het zeer benauwd had, door het binnengekregen zee water, verlichting te verschaffen. Het duurde lang voordat er medische hulp kwam 'doch toen eindelijk dr. Poot uit Bergen verscheen, was de jongen al zoover bij, dat hij per brancard door de politie naar zijn woning aan den Kerkedijk te Bergen, kon worden vervoerd. Wij moeten nogmaals een waarschuwende stem doen hooron, voor het baden op het z.g. vrije strand, waar in het geheel geen toezicht is en de zee uiterst gevaarlijk moet worden genoemd. DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. Over een paar maanden voldoende her steld, om in de gemeente terug te keeren Naar wij van B. en W. vernemen, bevindt onze burgemeester zich thans in een Kuranstalt te Godes- berg am Rhein, cn is aldaar onder medische behan deling. Zijn broer, mr. J. J. H. J. van Reenen, die hem onlangs bezocht, heeft aan R. en W. de groeten van den burgemeester overgebracht en medegedeeld, dat de behandelende geneesheer hóópte, dat Mr. van Ree nen na een paar maanden voldoende hersteld zal zijn, om in de gemeente terug te keeren. Examen Esperanto-diploma A. Voor het te Amsterdam gehouden examen ter ver krijging van het esperantodiploma A slaagden mevr. J. de Ruytervan Herwerden te Oudkarspel; Mej. J. M. Boulonois te Alkmaar, de heeren G. Luinge en F. Zeiler te Bergen (N.H.), en P. Rem te Heiloo, allen opgeleid door den heer A. Pascha te Bergen. BERGER SPORTVEREENIGING. Het zomerfeest afgelast, dank zij een zon derlinge houding van B. en W. van Ber den. Zooals wii in ons blad van i.1. Woensdag meldden, verleenden B. en W. van Bergen aan do Berger Sport Vereeniging vergunning tot het houden van een vicrdaagsch zomerfeest op haar terrein aan den Kerkediik. Dank zij een actie van lieden, die meenden in dit zomerfeest een concurrentie te zien van de bestaan de dorpszaken, hebben B. en W. ter elfder ure voor dit feest bepalingen in het leven gerocnen. welke van dusdanigen aard waren, dat het bestuur van B.S.V. er niet aan denken kon een en ander door gang te doen vinden. Zij zou met bet houden van een zomerfeest, ge schoeid op een leest, als door B. en W. bedoeld, on getwijfeld een fiasco hebben geleden en den naam der vereeniging in de gemeente in discrediet heb ben gebracht. Wii vragen ons af: wie vergoedt nu de belang rijke door B.S.V. geleden schade, als gevolg van de zonderlinge houding van het college van B. cn W. dat zijn eens gegeven woord niet gestand deed. en daarmede de voetbalverecniging in ernstige mate dupeerde? Dat dit muisie nog wel een staartje zal hebben, lüdt o.i. gc.-n ...ijiel. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Voetbal. De wedstrijd tusschen D.T.S. II en de mannen van Jac. Met's Automobielbedrijf is een nederlaag gewor den voor de D.T.S.-ers. Ze konden het niet bolwerken en moesten met 3—7 hun meerdere erkennen in het Chevrolet-elftal. BROEK OP LANGENDIJK. Bollenveiling. Vrijdag 9 Augustus werd de derde droge bollenvei ling gehouden door de Langendijker Groenten Cen trale, onder de conditie van contante betaling met 'n vergoeding hiervoor van pet. per maand tot aan Mei 1930. De aanvoer was deze veiling grooter dan de voor gaande, n.1. ruim 860.000 stuks. Daarentegen was de belangstelling, zoowel van kweekers- als van hande laarszijde geringer. Van de 200 nummers, welke wer den geveild werd slechts een klein gedeelte verkocht De andere vonden geen afnemer en zullen nog een maal moeten worden geveild om in aanmerking te komen voor opslag voor de regeering. Het is wel een treurig beeld aan deze veilingen, wanneer de wijzer van het afmijntoestel steeds doordraait, doordraait. De soorten welke onveranderd doordraaien zijn Murillo, Bartigon, Inglescombe Yellow, Theeroos, Cla- ra Butt etc., te veel om op te noemen. De noteeringen waren hedenmorgen als volgt: Darw. Will. Pitt 12 en op 1.20—1.25; 11 1.—; Darw. Farnec. Sanders 10 0.70; D.V.T. Vuurbaak 12 op 1.50; Darw. Le Notre 12 op 1.20; 11 1.Darw. Sultan 12 op 1.20; 11 1.Darw. Will. Copland 11 op 1. NOORDSCHARWOUDE. Ongeval. Vrijdagmiddag had alhier een ongeval plaats, wat gelukkig goed is afgekomen. Dé 13-jarige A. Scheltin- ga was met de 7-jarige Dieuwertje Hoekstra in een schuitje gevaren naar de conservenfabriek Verburg, om boonen te halen. Hierbij zou het meisje het bootje vasthouden, doch dit geraakte van de wal af met gevolg, dat het meisje in het water viel en on der een motorboot terecht kwam. De 13-jarige jongen bet gevaar inziende, zag nog juist een gedeelte van de linkervoet onder de motorboot vandaan komen, wist de voet te pakken en het meisje naar zich toe te trekken, waardoor zeer zeker ernstige gevolgen werden voorkomen. KOE DIJ K Niet toegelaten als raadslid. In de Donderdag gehouden raadsvergadering der gemeente Koedijk was aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. Geadviseerd werd het gekozen s.d. lid, den heer W. Butler niet als zoodanig toe te laten, omdat dit in strijd zou zijn met art. 2o f. van de Gemeentewet. De echtgenoote van den heer Butter is schoonmaak ster van het gemeentehuis en art. 25 litt. f. bepaalt, dat van het raadslidmaatschap zijn uitgesloten amb tenaren, vanwege het gemeentebestuur aangesteld, of daaraan ondergeschikt. Ook de echtgenoot van de in dit artikel van het lidmaatschap uitgeslotene, kan geen lid van den raad zijn. De heer Butter werd niet toegelaten. Men zal tegen deze beslissing van den raad in be roep gaan bij Ged. Staten, om te onderzoeken in hoe- ,verre een schoonmaakster van het raadhuis ambte naar in den zin der wet is. ZIJ PB De heer Geert van Bruggen heeft aan 't Buurtje een nieuw perceel laten bouwen, waarin hii zijn bekende zaak heeft heropend. Het is een keurig: perceel, dat op den hoek aller aandacht trekt en zeer zeker een groote verbetering mag worden ge noemd. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond ten raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spenglèr, burge meester. Secretaris de heer K. G. Reinders. Allen waren aanwezig. Ingekomen stukken. Het Witte Kruis verzocht, een subsidie te mogen ontvangen voor de ontsmettingsinrichtingen. Goedgekeurd waren van Fed. Staten terugontvan gen verschillende raadsbesluiten.. Het Nationaal Crisis-Comité berichtte dat de bij drage van dit Comité in de extra hulp aan werkloo- zen voor het eerste halfjaar 1935 op f158.is vast gesteld. Dit bedrag is inmiddels ontvangen. Het Comité van de Vereenigingen van Burge meesters en Secretarissen in de kantons Hoorn, Pur- mereneï, Alkmaar en Schagen verzocht adhaesiebe- tuiging op een door dit comité aan den Statcn-Gene- raal verzonden adres, waarin wordt aangedrongen geen keuringsdiensten voor waren op te heffen. B. en W. stellen voor namens B. en W. adhaesie te betuigen, bij wijze van uitzondering op de ge volgde gewoonte, dat in den regel geen adhaesie wordt betuigd. De heer Kwadijk had eenig bezwaar tegen een zin snede in het adres, waarin er op wordt gewezen, dat een gedeelte der kosten door de zakenmenschen kan worden betaald. Spr. vond het beter, dat het Rijk alles maar betaalde. Nu komt het weer op den con sument terecht. De Voorzitter was van andere meening en zeide, dat dit als een versterking van het adres moest wor den beschouwd, daar er belanghebbende fabrikanten zijn, die zich bereid verklaard hebben, een deel te betalen. Na nog cenige gedachtenwisseling besloot men adhaesie te betuigen. Aanbieding rekeningen 1934. Vervolgens werden aangeboden dé gemeentereke ningen 1934 en die van het Burg. Armbestuur en der Lichtbedrijven. De gemeenterekening gaf een nadeelig saldo aan voor den gewon endienst van f 7.40 en een voordee- lig saldo voor den kapitaaldienst van f 2178,68. In de commissie tot nazien dezer rekeningen wer den de heeren Kooi, Kwadijk en Schrijver benoemd. Onderzoek geloofsbrieven. De heer Van der Abeele niet toegelaten. Hierna was aan de orde het onderzoek van de ge loofsbrieven, der nieuwgekozen raadsleden, de heeren J. Ootjers, N. Kooi, J. van den Abeele, A. Kwadijk, P. Duijves, L. Schrijver en A. Barten Pz. In de commissie werden benoemd de heeren Ootjers, Barten en Schrijver. Na onderzoek, dat pl.m. 40 minuten duurde, bracht de heer Ootjers rapport uit van de bevindingen der commissie. De heer Ootjers deelde mede. dat. de geloofsbrie ven alle in orde waren bevonden, zoodat men zou kunnen adviseeren. tot toelating der nieuwsrekoze- nen over te gaan. De meerderheid der commissie MOND- EN KLAUWZEER. Commissie van bestrijding. In verband met geruchten, dat in diverse deelen des lands zich verdachte ziekte-verschijnselen voor doen onder het rundvee is te Purmerencl eene verga dering gehouden van veehouders en veehandelaren, ter bespreking van de middelen welke ten dienste staan van eene bestrijding van het mond- en klauw zeer. Het feit, dat in 1923—1924 ruim 800.000 runderen in Nederland aangetast waren en 1926'27 wederom ruim 600.000 terwijl in 1929.30 ruim 300.000 dieren aangetast waren en weer drie jaar later in 1932'33 nog eens 300.000, d.w.z. het feit dat de laatste tijden regelmatig om de drie jaar de ziekte epidemisch op trad, heeft in veehouderskringen voedsel gegeven aan de vrees, dat 1935'36 weer een „ziektejaar" zal kun nen worden. Er heeft zich staande deze vergadering gevormd eene „voorloopige commissie van advies voor de be strijding van het mond- en klauwzeer in de provincie Noord-Holland. Als Voorzitter dezer Commissie treedt op de heer K. Bijvoet. Rijperweg 25 te Midden-Beemster en als Secretaris de heer H. Out, Vooruitstraat 79 te Pur- merend. Verder namen zitting in de Commissie de heeren Hein Nooan te Marken-Binnen. Lou Vader te de Stolpe (Schagerbrug), Jan de Wit te Beemster en S. Pronk te Wijde-Wormer, allen veehouders en veeihandelaren. De Commissie stelt zich o.m. ten doel in de prak tijk proeven te doen nemen met de ten dienste staande Immunisatie- en Geneesmiddelen, alsook de waarde van aanbevolen geneesmethoden aan de nraktiik te toetsen ten einde, na opgedane onder vinding. veehouders van deugdelijk advies te kun nen dienen en aldus bii te dragen tot de bestrijding van de ziekte en hare gevolgen. Ingezonden stukken. EEN WAAKZAAM RAADSLID! In den gemeenteraad van Oude Niedorp is het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling ter sprake gekomen. De heer Waiboer. die zich overigens nim mer veel aan ontwikkelingarbeid gelegen laat leg gen. heeft gemeend, zijn werkzaamheid ook tot deze materie te moeten uitbreiden. Sic transit! Deze heer beweert twee dingen. Ten eerste, dat op de Arbeidersavondschool, welke door de scholen- dienst van het Instituut wordt gehouden, onderwijs wordt gegeven, dat. in strijd met. de wet is en ten tweede, dat hii daarover geen schriftelijke bewijzen heeft, maar wel mondelinge. Wij willen het volgende vaststellen; Het raadslid Waiboer heeft nooit eenig lesmateri aal van de arbeidersavondschool onder oogen ge had. Hij heeft nooit de moeite genomen, om er eens navraag na te doen. Hij heeft nooit een lesavond meegemaakt. Hii weet zelfs niet eens hoe een Ar beidersavondschool werkt, of zelfs maar hoe de naam is. Maar hij heeft aan de een of andere bittertafel bab beltjes gehoord en zelf meegebabbeld. Op niets af. En ontziet zich nu niet, om in een openbaar college in sinuaties te plaatsen tegen personen en instellingen. Welnu, wij hebben niets te verzwijgen. Wij hebben aan het gemeentebestuur van Oude Niedorp al het lesmateriaal toegestuurd, opdat dit zich 'n oordeel kan vormen. Maar nu eischen wij van genoemd raadslid: dat hij in het openbaar bekend maakt, van wie hij zijn mondelinge bewijzen heeft en dat hij duidelijk aanwijst, welke in strijd met de wet zijnde dingen er aan dé arbeidersavondschool te Oude Niedorp. worden verkondigd. Doet hij dit niet, dan moeten wij helaas constatee- ren, dat dit raadslid, waarmee het geenszins een ge noegen moet zijn te debatteeren, zich schuldig maakt aan praatjesmakerij. Wij zijn benieuwd. Het schoolbestuur van de A.A.S. te Oude Niedorp. heeft echter bezwaar tegen de toelating van den heer Van den Abeele op grond van de volgende fei ten: en eerste is de heer Van den Abeele niet direct, maar wel indirect., ambtenaar van de gemeente. Dat is niet geheel het. zwaartepunt, maar hii is ook be last met het innen van de gelden der gasfabriek, dus ook van de gelden van de gemeente. De meer derheid adviseert dan ook. den heer Van den Abee- len niet toe te laten. Persoonlijk is spr. er niet zeker van, dat geen toe lating mogelijk zal zijn. maar omdat hii er niet geheel zeker van is. durft hij niet tot toelating ad viseeren. Een der leden was van overtuiging, dat het onmogelijk was. Spr. wilde echter niet zoo ver gaan. Dit advies is dus gegrond op artikel 25 litt. f en g. De Voorzitter verzocht nauwlettend te willen luis teren, naar wat hii nu zou zeggen. Wii hebben het standpunt gehoord, waarop de commissie staat; Voorz. gaf nu in overweging, met algemeene stem men dit advies te aanvaarden. Het is een zakelijk geval. Het is absoluut niet zeker hoe de jurispru dentie zal uitvallen. Het ligt voor de hand dar ae betrekkingen van den heer v. d. Abeele in strijd zijn met de benoembaarheid. Het is hier niet de plaats, om uit te maken, of de wet er zich niet tegen verzet. Het zou een wijs besluit zijn. als men bet advies van de commissie opvolgde. De betrokkene heeft dan de gelegenheid ziin recht te zoekeu. Spr. wees op een volgens hem dergelijke kwestie in Den Haag. waar een norlier van een gemeente lijke stichting, belast met de incasso van gelden voor die stichting beschouwd werd als ambtenaar, in den zin van art. 25 van de wet. De heer Schrijver, de minderheid der commissie van onderzoek kon niet met de meerderheid mee gaan, omdat er volgens hem geen termen aanwezig zijn om den heer Van den Abeele niet toe te laten. Spr. ziet in hem geen ambtenaar, aangesteld en on dergeschikt aan het gemeentebestuur. De jurispru dentie heeft spr. nagegaan. Er komt een geval voor van een opzichter van een weg, welke door een commissie uit de drie gemeenten wordt beheerd, die tot den raad moest worden toegelaten, omdat hij on dergeschikt was aan deze commissie en niet aan de gemeente. Ook is de gasfabriek niet een aan de ge meente rekenplichtige administratie, maar aan ge meenten. Het is een gemeenschappelijk bedrijf. Daar om kan de heer V. d. A. niet worden beschouwd als een ambtenaar van één gemeente. Spr. heeft de stel lige meening, dat toelating moet volgen. Daarom is spr. er voor. Waar is tenslotte de grens? Deze weg moet niet verder worden gevolgd. De heer Kwadijk steunde den heer Schrijver. Tot stemming overgaande werd de heer Van den Abeele met 5 tegen 2 stemmen niet toegelaten tot den raad. De Voorzitter memoreerde hierna hetgeen door den heer Kansen in het belang der gemeente is gedaan. Het heeft voorz. gespeten, dat de heer Kansen zich niet meer beschikbaar heeft gesteld. Hij heeft altijd waar het de gemeentefinanciën gold, een welover wogen oordeel uitgesproken. Spr. vertrouwde, dat de heer Kansen als ambteloos burger en in andere func tie nog jaren lang het werk van het gemeentebestuur zal volgen. Als voorzitter van het burg. armbestuur heeft de heer Kansen nog een mooie taak te vervul len. Voorzitter dankte namens den raad en persoon lijk voor des heeren Kansens vele goede werken. De heer Kansen dankte voor deze welwillende woorden en voor de samenwerking in het college on dervonden, zoowel van den burgemeester als van de raadsleden. Daarna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond, 9 Augustus ten raadhuize. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, tevens secretaris. Mededeelingen; Voorzitter deelde mede, datf de Minister van Sociale Zaken den geldigheids duur der steunregeling voor werkloozen heeft ver lengd tot en met 28 Dec. 1935; dezelfde Minister den geldigheidsduur voor de proef in het vrije tuinbouwbedrijf heeft verlengd tot en met 31 December 1935: het bedrag der Rijksbijdrage in zake kosten werk verschaffing en steunverleening over 1934 is vast gesteld op f 6372.77; zijnde 44 pet. van de werkelijke kosten, in totaal groot f 14.483.56, zoodat een bedrag van f 8110.79 voor rekening dezer gemeente blijft; Mej. W. G. Roest de benoeming tot onderwijzeres heeft aangenomen en op 2 Juli j.1. in functie is ge treden; H. C. Bakhuys dank betuigt voor verleende reduc tie op de pachtsom over. 1934; Verschillende ingekomen stukken passeeren de voorzittershamer. Allen voor kennisgeving aangenomen. Aanbieding gemeenterekening. Hierna werd aangeboden de gemeenterekeninc over het. dienstjaar 1934. met bijbehoorende reke ningen van Burg. Armbestuur en Lichtbedrijven. De gemeenterekening sloot voor den gewonen dienst met een voordeelig saldo van f 4026.72. Ka pitaaldienst saldo nihil. De winst van het gasbedrijf geeft aan. dat. een winst is gemaakt van f 1750.85, die van hei electri- citeitsbedrijf f 6062.85. De rekening van het burg. armbestuur sloot in ontvangsten op f7801.61. uitgaven f 8308.65; het na deelig saldo was alzoo f 507.04. De gemeente-subsi die bedroeg f 7200. De geheele raad behalve de wethouders werden met het onderzoek belast. De heer Eecen gevoelde er niet veel voor, nu hij toch zoo straks heengaat. Voorz. antwoordde hierop, dat allen vrij blijven. Men heeft nog zitting tot 3 September. Voorzitter merkte naar aanleiding der rekening- ciifers nog op, dat men een bevredigend slot had verkregen. Vergunningsrecht; B. enW. stelden voor. de verordening op de. hef fing van vergunnningsreoht zoodanig te wijzigen, dat. dit recht wordt bepaald naar den omzet, i.p.v. naar de oppervlakte. Aldus besloten. Verder stelden B. en W. voor. de gemeentewoning aand en Oosterdijk. wiik B 110 onderbandscb te ver huren aan den heer J. J. Riiioer voor f 1.50 d. week. De woning was reeds door den huurder betrok ken op 8 Juli. Allen voor. Aan de orde was hierna het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden van den raad. mevr. PaarlbergI-ïartland. en de heeren H. Bakker, P. Kostelijk .Jb. de Boer. P. Rijper, M. Bommer en C. Borst Pz. Het onderzoek geschiedde door de heeren Eecen, De Boer en Zaagman. Na heropening wordt tot toelating geadviseerd en daartoe besloten. De Voorzitter merkt op, dat deze vergadering1 geer vermoedelijk de laatste zal zijn van dezen Raad' én men deze laatste vergadering zou kunnen beschouwen als de sluitsteen van een 4-jarige periode. Mocht ik, zegt spi*eker, bij het begin dezer 4-jarige periode constatecren, dat wij in kommervolle omstan digheden leven en onze gemeente daarvan in hooge mate den terugslag ondervond, helaas kan ik aan het einde der 4-jarige periode geen ander geluid la ten hooren, dan dat het met de welvarendheid der ingezetenen en de gemeente steeds bergafwaarts is go- gaan. Hoe de toestand heden ten dage is behoef ik' niet nader te omschrijven, daar deze u allen genoeg zaam bekend is. De samenstelling van den Raad heeft in deze Ha rige periode geen wijziging ondergaan. Bestond in den aanvang der periode eenige onderlinge wrijving tus schen de leden gelukkig niet van persoonlijken doch van zakelijken aard geconstateerd mag wor den, dat deze geen oorzaak is geworden van een min der vruchtbare samenwerking. In de vergaderingen is den goeden toon steeds be waard en de leiding der vergaderingen is mij altijd gemakkelijk gemaakt, wat ik met groot genoegen constateer. Ik heb gesproken van samenwerking is noodig om door deze moeilijke tijden heen te komen en geluk kig heeft het in de afgeloopen vier jaren daaraan niet ontbroken. In alle maatregelen, welke het college van bur gemeester en wethouders heeft moeten nemen, stond do Raad achter het college en juist deze me dewerking was Burgemeester/en Wethouders tot groo- ten steun. Voor deze medewerking breng ik den Raad harte lijk dank. Straks zullen in deze vergaderzaal niet terugkee- ren de heeren Eecen en Zaagman; laatstgenoemdo heeft gemeend zich niet meer beschikbaar te moeten stellen en eerstgenoemde is het slachtoffer geworden van gewijzigde stroomingen op politiek gebied, waar aan de zeer abnormale tijdsomstandigheden niet vreemd zijn. De heer Zaagman is sinds 23 November 1928 lid van den Raad en de heer Eccen juist één vierjarige periode. Beiden hebt gij met lust, ijver en toewijding op de bres gestaan voor de belangen der gemeente cn ieder volgens Uw inzicht en overtuiging, deze be langen behartigd. Ik dank U beiden hartelijk voor Uwe medewerking bij het besturen dezer gemeente cn hoop, dat U ook in de toekomst de belangen van onze gemeente niet zult vergeten. Waar U, mijnheer Eecen, als no. 2 prijkt op de lijst-Kostclijk, is het geenszins onmogelijk dat U nog eens tot het raadlid- maatschap wordt geroepen. Ik twijfel er niet aan of U zult dan wederom bereid worden bevonden aan die roepstem gevolg te geven. Ik hoop dat het U heiden goed mag gaan en indien in het gemeentebelang op U een beroep zal worden gedaan, al zij het dan in een andere functie, U deze medewerking niet zult onthouden. Nogmaals wensch ik U en Uw gezin het beste tot in lengte van dagen. Nadat de heer Kostelijk den heer Eecen had be dankt voor de aangename samenwerking en zijn spijt had uitgedrukt, dat zijn partijgenoot niet meer in den raad terugkeerde volgde sluiting. ZONDAG 11 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur. Ds. v. d. Kieboom. GEREF. GEMEENTE. Geen opgave ontvangen. E. V. MARANATHA. Dr. v. Peltlaan 1). Bergen, voorm. 10.30 uur, de heer D. G. W. Mol» van Scihoorl.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10