ENKHUIZEN'S BURGEMEESTER GAAT HEEN. Brand in de hoofdstad. ONTZETTENDE OVERSTROOMINGEN IN OHIO. Herstel in het Australische bedrijfsleven. De vliegramp in Egypte. Verzet tegen overheidsmaatregelen. Misdadigersbende aangehouden. De overstroomingsramp in China. Te Meppel benoemd. De heer D. Baron Mackay, burgemeester van Enk huizen is met ingang van 15 Aug. als zoodanig te Meppel benoemd. De Enkhuizers zien hun burgemeester, die .zich in deze gemeente aller sympathie verworven hééft door zijn krachtig bestuur en door zijn aangename per soonlijkheid, ongaarne vertrekken. Ze wisten hem een toegewijde bestuurder en een man die od de hem eigen kordate wijze, hun belangen behartigde. Voor al voor de Zuiderzeevisschers is hij menigmaal op de bres getreden en zelfs wanneer zijn pogen niet met succes bekroond werd, was men overtuigd dat dit niet geweten kon worden aan zijn altijd warme verdediging hunner belangen. Na den dood van mr, Harm Smeengc werd Baron Mackay benoemd tot .voorzitter der Schippersvereniging Schuttevaer. De heer Mackay is drager van het kruis van Ver dienste .van het Ned. Roode Kruis. Bewoner bewusteloos. Amsterdam. Te ongeveer twee uur gister nacht ontdekte een agent van politie, dat brand was uitgebroken in perceel Malvasitraat 11. 2e etage, aan de overzijde van het IJ. De gordijnen voor het raam brandden. De agent wekte onmiddellijk de buren en liet de brandweer waarschuwen. Aanvankelijk was men van meening. dat niemand zióh in het perceel bevond, doch plot seling zag de agent iemand voor een dei* dakven sters staan. De gang stond vol rook. zoodat. de agent via het belendende perceel de woning binnen moest drin gen. Het gelukte hem den bewoner. D. de Vries, die reeds bewusteloos was naar buiten te brengen. De brandweer, die inmiddels ter plaatse was ge komen. slaagde er spoedig in het vuur te blusschen. De huiskamer en de keuken zijn voor het grootste deel uitgebrand. Verzekering dekt de schade: de oorzaak van den brand is onbekend, doch het is niet onwaarschijnlijk, dat deze ontstaan is door een 'weggeworpen sigaret, die in een kleerenkast te- ïecht is gekomen. De heer De Vries is in het. Binnengasthuis opge komen. Hii is weer bij kennis, doch kon nog niet door de politie worden gehoord. Materieele schade op 3 millioen dollar geschat. New York: De overstroomingen, welke reeds sedert eenige dagen verscheidene staten in Noord-Amerika teisteren, nemen ook in Ohio steeds dreigender vormen aan. Het water heeft vooral groote schade aan gericht in het dal van de Muskingum. De overstroomingen worden hier de hevigste van de laatste 22 jaar genoemd. De materieele schade wordt geschat op ongeveer 3 millioen dollar. Drie personen zijn verdronken. De overstroomingen zijn het hevigst sedert die van Dayton. welke voor den oorlog plaats vonden. De te velde staande gewassen zijn vernield, terwijl ver scheidene bruggen zijn weggespoeld. Het geheele treinverkeer is in het gebied van de watersnood ge staakt, terwijl honderden autobussen niet verder konden. Het ergste zijn er aan toe de steden Lore City, Flo rence en Cam'bridge. Wellington. In de laatste zitting van dit seizoen van het Parlement, heeft de waarnemende Eerste Minister Sir Alfred Ransom verklaard, dat aan de landbouwers een groote steun was verleend in den vorm van hooger omrekeningskoersen, lager rentelasten en diverse subsidies en concessies, die alles bii elkaar een bedrag vertegenwoordigen van 14 millioen pond. Dit was verkregen zonder de na tionale schuld te doen toenemen. Als bewijs dat het herstel zich in Nieuw Zeeland duidelijk kenbaar maakte, deelde Sir Alfred Ransom mede, dat in het iaar. geëindigd 30 Juni f.1.. de uitvoer 43 millioen pond had beloopen. en de invoer 34 millioen pond, tegen resp. 34.500.000 pond en 24.500.000 pond In het voorafgaande jaar De grootere invoer was een dui delijk bewijs van de gestegen koopkracht en het teruggekeerde vertrouwen. Wat het budget betreft, zoo was dit afgesloten met een voordeelig saldo van 1 millioen 600.000 pond terwijl het voorafgaande iaar een tekort van 2 mil lioen pond had opgeleverd. De bank-deposito's be droegen in de maand Juni gemiddeld 23.500.000 pond tegen 16.500.000 pond in de overeenkomstige maand van het vorige iaar. De werkloosheid was in de laatste maand niet zoo groot als verleden iaar en talrijke werkloozen konden tihans door de verbeter de verhoudingen in het bedrijfsleven te werk wor den gesteld. DROOGTE IN DRENTE. Zoo droog als het dezen zomer is. moet het in geen iaren ziin geweest. Vooral op de zandgronden in Drente is dit merkbaar. Boeren vertelden ons. en door eigen aanschouwen konden wii er ons van overtuigen, dat de late aardappelen nu reeds af sterven. Er ziin velden die totaal geel ziin. Andere aanwijzingen van de groote drooete vindt men in slooten. die volgens verklaringen anders nooit droog werden, doch nu geen druppel water meer bevat ten. Dat de drinkwatervoorziening te plattelande voor mensch en vee zeer veel zorg baart, valt te begrijpen. Een voordeel van de droogte is dat het koren prachtig binnen komt. Met. dat al wordt naar regen verlangd. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering te Nieuwveen werd de gemeenterekening over het dienstjaar 1934 aangeboden. Zij sluit met een batig saldo van f 5500, overeenkomende met circa 10 pet. der inkomsten. Dit resultaat pleit wel voor een zuinig beheer, daar werkloozensteun e.d. bijna f 4000 eischten, ter wijl de inkomens in deze gemeente zoo laag zijn, dat de totale personeele belasting, inclusief opcenten nauwelijks f 6000 opbracht. Steunverleening bleek na 1 Mei voorloopig niet meer noodig te zijn. Nog eenige bijzonderheden. Omtrent de vliegramp in Egypte (zie ook elders in dit nummer) worden nog de volgende bijzonderhe den uit Milaan gemeld: „Corriere della Sera" meldt uit Alexandrie, dat daar pas Donderdagavond de tragische dood van den Italiaanschen minister voor openbare werken Razza en den onderzoekingsreiziger baron Franchetti bekend werd. De machine was Dinsdagavond uit Ro me aangekomen en Woensdagochtend om 5.20 uur naar Massaoea vertrokken. Woensdagavond bereikte den Italiaanschen vertegenwoordiger te Cairo van de regeering in Eritrea het dringend verzoek een on derzoek te willen laten instellen naar het vliegtuig dat dien avond nog niet in Massaoea was aangeko men. Het Italiaansche gezantschap te Cairo stelde zich direct in verbinding met de commandanten der Engelsche en Egyptische vliegerafdeelingen. Brit- sche vliegers zochten het traject af, doch konden voor Port Soedan geen enkel sooor vinden. Pas 's avonds om vijf uur kwam bericht binnen dat een Engelsche vlieger het geraamte van het toestel op 20 K.M. van het vliegveld van Asmara in de woestijn had ontdekt. Niemand had vermoed dat het toestel verongelukt was zoo dicht bij de plaats vanwaar het was vertrokken. Het toestel was door de vlammen vernield. De motoren hadden zich in het woestijn zand geboord. De commandant der Britsche lucht strijdkrachten in Egypte stelde zich direct met den Italiaanschen gezant in verbinding. Deze begaf zich naar de plaats des onheils teneinde regelingen te treffen voor de overbrenging der lijken naar Cairo. „Egyptian Gazette" meldt, dat bij het eerste onder zoek zou zijn komen vast te staan dat het ongeluk veroorzaakt is door de ontploffing van den benzine tank. Door een wreed lot getroffen. Rome. De bladen leveren uitvoerig commentaar op het tragische ongeluk, dat den minister voor openbare werken Razza, baron Franchetti en zes andere personen het leven heeft gekost. De „Mossag- gero" schrijft dat deze personen door een wreed lot zijn getroffen, terwijl zij zich naar Oost-Afrika bega ven. Zij moeten dan ook worden beschouwd als de eerste personen die gevallen zijn op het veld van eer en wien in die hoedanigheid een saluut moet worden gebracht. Het blad geeft vervolgens de reeds door ons gepubliceerde levensbeschrijving van minister Razza, die zich in verschillende veldslagen heeft on derscheiden en drager is van twee oorlogskruisen en een decoratie, welke hem door Tsjecho-Slowakije is verleand. In Tsjecho Slowakije. De Vereeniging van maatschappijen met eigen filia len te Praag, heeft een vergadering gehouden, waar op verzet is aangeteekend tegen de beperkingen, die van overheidswege worden gesteld voor enkele soor ten ondernemingen. De vereeniging sprak de hoop uit dat de betreffende autoriteiten zouden gaan inzien, dat de regeeringsvoorschriften in dit opzicht zeer on aangename gevolgen zouden kunnen hebben, waarom op een mildere toepassing wordt aangedrongen. SLAAPWANDELAAR OP STRAAT GESPRONGEN. Te 's-Heerenberer is de zoon van den heer R. bil het slaapwandelen, hoewel ziin broer hem nog wil- 'de tegenhouden, uit het raam gesoroneen en van 8 meter hoogte op den steenen vloer gevallen. De iongen kreeg een armbreuk en verschillende inwen dige kneuzingen en hoofdwonden. De iongen kan zich van het voorgevallene niets herinneren. Rooverijen, moordaanslag, brandstichting en zedenmisdrijf bekend. VIJF MAN ACHTER SLOT EN GRENDEL. Vriezenveen. De gemeentepolitie te Vriezen veen heeft in samenwerking met de plaatselijke rijkspo litie en de Kon. Marechaussée in verband met een aantal misdrijven, dat in deze omgeving den laat- sten tijd is gepleegd, een vijftal personen in arrest gesteld. Allereerst werd gearresteerd de 22-jarige koopman A. M. uit de buurtschap Vriezenveensche- wijk, die aldaar een koe uit de weide had gestolen ten nadeele van de Wed. V. en deze te Rijssen op de markt had verkocht. Deze A. M. bleek verder een reeks van oplichtingen en verduisteringen te hebben gepleegd, zoomede valschheid in geschrifte bij zijn handel in rijwielen, radiotoestellen enz. Hij werd ingesloten in het Huis van Bewaring te Almelo. Uit de getuigenverhooren kwam aan het licht, dat een zijner vrienden, de 26-jarige veenarbeider J. B. uit de buurtschap Sibculo. de onlangs afgebrande woning van zijn vader in brand had gestoken. J. B. wegens dit misdrijf eveneens gearresteerd, heeft deze brandstichting volledig bekend. Ingesloten in het Huis van Bewaring te Almelo heeft deze J. B. aan de politie nog meer belangrijke bekentenissen afgelegd, waaruit blijkt, dat hij met A. M. in de maand Juni ook reeds gezamenlijk te Ommen een koe uit een weide heeft gestolen. Toen J. B. eenmaal door de mand gevallen was, heeft hij nog meer misdrijven bekend. Zoo was hij ongeveer vier jaar geleden met een anderen vriend van hem, J. KI., genaamd, des 's nachts op een stroop tocht uit. Bij een slager in de buurtschap Sibculo werd door inklimming een partij worst en spek ge stolen. J. B. had voor deze gelegenheid een jachtge weer bij zich. Toen het tweetal bemerkte, dat zij gevolgd werden door een hen onbekend persoon, en toen deze hen tot circa 100 meter was genaderd, werd na ampel overleg besloten dezen persoon maar neer te schieten. J.B. laadde daartoe zijn jachtgeweer en schoot op den man, die neerviel of wel zich heeft laten neervallen. Van deze poging tot doodslag is destijds niets naders bekend geworden, doch thans heeft J. B. een volledige bekentenis afgelegd. Verder zijn gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht de veenarbeiders H. M. en G.B. te Vriezenveen, laatstgenoemde is een broer van J. B., die bij de landbouwers B. te Langeveen en S. te Geesteren in Juli j.1. 65 kippen hadden gestolen en deze op de markt te Zwolle hadden verkocht. Ge noemde personen hebben terzake dit misdrijf ook een volledige bekentenis afgelegd. Uit getuigenverklaringen is eveneens vast komen te staan, dat J. B. voor enkele jaren, tijdens de sta king in de veenderijen alhier groote hoeveelheden turf in brand heeft gestoken, om den voorraad van de verveners zooveel mogelijk te verminderen, waar door spoediger tot hervatting van het werk zou wor den overgegaan. Al de in brand gestoken turf werd toen vernield, want aan blusschen viel niet te den ken. Wegens het plegen van verschillende zedenmis drijven werd de 33-jarige bakkersknecht B. G. uit de buurtschap Vriezenveenschewijk gearresteerd. Na een volledige bekentenis te hebben afgelegd werd ook deze persoon naar het Huis van Bewaring overge bracht. MEER DAN 100.000 PERSONEN VERDRONKEN, 14 MILLIOEN DAKLOOZEN. Sjanghai: Uit een officieele mededee- ling van den voorzitter van het Chineesche watersnoodcomité Hsuschihyin blijkt, hoe ont zettend veel personen om het leven zijn geko men en hoe een omvang de schade aanneemt, welke het hooge water van de Jangtse in de provincies Hoepei, Nganhwei, Kiangsi en Hoenan heeft veroorzaakt. In deze provincies zouden meer dan 100.000 personen om het leven zijn gekomen, terwijl minstens 14 millioen personen dakloos zouden zijn geraakt. De overstroomingen hebben meer dan 100.000 vierkante kilometer land verwoest. De materieele schade bedraagt volgens voor- loopige ramingen een half milliard Mexicaan- sche dollar. i u't A„,PUIR17 de OMGEVING W1ERINGEN Politie. Verschillen/de voorschriften, tegen overtreding waarvan op deze plaats reeds meerdere malen is gewaarschuwd, blijken toch altijd maar weer slacht offers te eischen. Thans waren het weer een 3-tal ingezetenen die zich schuldig maakten respectieve lijk aan overtreding winkelsluitingswet, berijden van de Vermaningssteeg en het laten losloopen van een hond. Proces-verbaal is tegen de overtreders opge maakt. Aanbesteding. Op 4 September a.s. zal te Den Oever worden aan besteed het uitvoeren van bageerwerken nabij Den Oever. De raming bedraagt f4500. Openluchtsamenkomsten. De Evangelische commissie der Gereformeerde Ge meente in deze gemeente bekwam vergunning tot 't houden van openluchtsamenkomsten, op 17 Aug. op het Kerkplein te Hippolvtushoef en op 24 Aug. a.s. op het Schoolplein te Westerland. Burgerlijke Stand. Van 2 t.ni. 8 Augustus 1935. Geboren: Jan. zoon van Jac. Davids en A. Broer tjes. Gehuwd: geene. Ondertrouwd: R. J. Blaauboer en H. Bergsma: H. Weerelts en B. van Wijngaarden. Overleden: P. Heijblok. vr.. Wed. van S. de Vries, 83 iaar. DEN OEVER. Uitslag aanbesteding. Door de Directie der Zuiderzeewerken werd cister te 's-Gravenhage onderhands aanbesteed de uitvoe ring van de wijziging van het buitenbeloop op een bepaald gedeelte van den afsluitdijk. Ingekomen waren 3 biljetten, tw. Zanen en Ver- 1 stoep met f 49.730.O. J. Bosker- met f 52200.en P. Daalder met f 52.900.Van de MUZ was, hoewel uilgenoodigd. geen inschrijving ontvangen. LANGE ND IJ K VERPLICHT VEILEN VROEGE AARDAPPELEN. De Centrale van vereenigingen voor den Aardap pelen-, Groenten- en Fruithandel, heeft aan den Minister van Economische Zaken een adres gericht waarin de aandacht wordt gevestigd op bet ver plicht veilen van de z.g. vroege aardappelen en het aan het veilen verbonden svsteem van telkens vast te stellen minimumprijzen. Tengevolge van dit svsteem hebben de handelaren gedurende de afee- loonen neriode meerdere malen schade geleden. Vooral oo de bij den groothandel aanwezige voor raden werden telkens onvermijdelijk, verliezen gele den, doordat meerdere oartiien eerst na twee of drie dagen de plaats van bestemming bereikten. Op deze duurdere voorraden werd steeds verlies geleden op het. moment dat op de veiling den minimumprijs werd verlaagd. Onder deze omstandigheden komt het de Centrale billijk voor. dat een onderzoek naar de gelerten sohade wordt ingesteld en de verliezen door verla ging der minimumnriizen op voorraden ontstaan, alsnog zullen worden vergoed. Ten tweede wordt er de aandacht gevraagd voor het feit. dat de heffing on aardappelen ner 1 Augus tus wordt opgeheven, doch dat geen restitutie wordt verleend op de voorraden, welke de handelaren zouden hebben op 1 Augustus. Er wordt aangedron gen op het instellen van een onderzoek naar de voorraden op dezen datum. Het komt de Centrale riiet billijk voor. dat de handel dit verlies moet dra gen. Tenslotte wordt bezwaar gemaakt tegen het ver plicht veilen van die aardappelen, welke anders niet via de veiling plachten te worden verkocht. Hieraan kleven verschillende bezwaren. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Juli '35. Geboren: Johan Fransis, zoon van Gerrit. Bakker en Grietje E. Heeman; Johanna, dochter van Jacob Duineveld en Aagtje de Vries; Henderikus Frans, zoon van Hendrikus de Bruin en Maria van Brug gen. Gehuwd: Cornelis Rustenburg, 26 jaren, te Heerhu- gowaard, en Klaziena Schuitemaker, 23 jaren te Noordsc'narwoude; Adrianus Bruin, 30 jaren, te Zuid- scharwoude, en Cornelia A. Becmsterboer, 2 jaren te Noordscharwoude. Overleden: Neeltje Wagenmaker, 55 jaren, wed. van A. Flokstra, wonende te Oudkarspel; Immetje Zut, 75 jaren, wed. van Bruijn Klaas; te Alkmaar: Neeltje Heeman, 36 jaren, cchtgenoote van Jan Swa- ger; Doortje de Geus, 83 jaren, wed. v. Jacob de Graaf, wonende te Oudkarspel. Levenloos aangegeven: een kind van Adrianus Groot en Anna Maria Elswijk. OUDKARSPEL. Burgerl, Stand overd e maand Juli 1935. Getrouwd: W. G. F. de Ruijter en J. van Herwer den. J. Wiersma en M. Slotemakcr. Overleden: Levenloos aangegeven kind van R. Rij keboer en C. R. van Dort. D. de Geus, 83 jaar, wed. van J de Graaf, overleden te Alkmaar. E. Quax, 18 jaar, dochter van D. Quax en J. Roskam, overleden te Alkmaar. Loop der bevolking over Juli 1935. Ingekomen: W. G. Roest van Haarlem. E. C. Rijper van Hooge en Lage Zwaluwe F. Griepsma van Has kerland (Joure). A. P. Borst van Haarlem. P. Zoo van Den Helder. J. Kaas van Amsterdam. Vertrokken: H. van der Klok naar Harenkarsti'*' J. Ivos naar Noordscharwoude. C. de Maijer naar Hoogwoud. M. Slotemaker naar Noordscharwoude. WIERINGERWAARD „De Oudjes uit" Uitgaande van het Bestuur van den Bond voor Staatspensionneering en daartoe in staat gesteld door financieele bijdragen der ingezetenen, heibben ongeveer 60 ouden van dagen il. Donderdag hun iaarliiksche uitgaansdag weer gehad. Met drie autobussen van de firma Naastepad werd om ruiim 8 uur afgereden via Winkel en Heerhugo- waard met als eerste aanleg Heiloo. Na aldaar iets te hebben genuttigd, werd de reis vervolgd via de Zaanstreek dwars door Amsterdam naar 'Diemer- brug als tweede pleisterplaats. Vandaar door 't Gooi naar Oud-Valkevecn. dat als einddoel op 't programma was vermeld. Daar hebben de oudjes zich uitstekend geamuseerd. De dwaaltuin met de spiegels was een ware attractie. Verder was op Valkeveen, dat een oppervlakte be slaat van 25 H.A., zeer veel moois te zien. Het mid dageten was er best. De mensohen lieten zich dan ook niet onbetuigd. Terug weer over Amsterdam en vandaar naar Haar lem en Alkmaar. In deze plaatsen werd ook weer halt gehouden. Te ongeveer halftien kwam het ge zelschap goed en wel en uiterst, voldaan in ons dorp terug, opgewacht door vele belangstellenden. In de zaal van den heer Schenk, die nog te klein was om allen te herbergen, werden ze voor de laat ste maal onthaald, terwijl de muziekvereeniging met. den heer Chr. v. d. Kolk als voorzitter, hun een hartelijk welkom toesprak, vergezeld van eenige populaire nummers muziek. Burgemeester Haringhuizen, die met. zitn vrouw ook de reis bad meegemaakt, gaf een aardige be schrijving van de reis en was ook zeer voldaan. De heer Harder sprak namens de ouden van dagen een woord van harteliiken dank aan het Bestuur van den Bond voor Staatspensionneering voor de mooie autotocht, terwijl de heer Limpers tot. slot. de muziekvereeniging hartelijk dank zeide voor de wiize waarop zii ons vanavond weer hebben ontvangen. Alles bii elkaar is bet dus weer een zeer goed geslaagde autotocht geweest,. ANNA PAULOWNA Een nieuwe vereeniging. Donderdagavond werd bii den heer W. Kossen een vergadering gehouden om tot oprichting van een hengelsnortvereenieing f.e komen. Behalve belansf- stellenden uit Anna Paulowna waren ook eenige leden van een Heldersobe hengelaarsvereeniging en een bestuurslid van den landeliiken bond aanwezig. Het doel der vergadering werd bereikt: de vereeni ging werd gesticht en een voorloonig bestuur ge vormd door de hoeren W. Kossen en .T. ter Burg. Het bemoeiliiken van bet vriie vissoben in de wa teren van den polder, maar in 't bijzonder in het Balgkanaal, gaf aanleiding tot. vragen aan en dis cussies met. de Heldersche hengelaars. Een van de eerste zaken, die de nieuwe vereeniging zal aan pakken. zal wel ziin te trachten daarin verandering te brengen. Loop der bevolkina. Ingekomen: J. F. v. d. Bern en gez. van Noord- wiikerhout; mei. C. A. M. Winnubst van Medem- blik; P. Balk van Wiidenes: mei. E. G. Groot, van Zuidscharwoude: mei. G. van Helden van Hazers- woude: W. R. ClaiiFijnheer en z. van Nieuwe Niedorp; mei. N. Liefhebber van Schagcn: A. van Bunder van Hulst: mei. A. A. Waiboer van Deven ter: G. Slakkeboom en gez. van Koudekerke: P. Wüstefeld van Dinslaken fDl.1: mei. M. v. d. Berg van Bergen fN.-H.); N. A. v. d. Kruk van Den Hél der. Vertrokken: J. W. van Kessel naar llbbergen: J. Sas naar Amerongen; L. Bosman en echte, naar Den Helder: P. van Diik naar Medemblik: F. J. Buschman' naar Den Helder: Wed. G. Dekker- Teer naar Beverwijk: J. v. d. Molen en echte, naar Alkmaar. Burqerliike Stand. Geboren: Anna Delia Margaret.ha. dochter van P. J. Komen en A. E. Oetelmans; Froderik. zoon van W. dé Jong en R. Herder: Trijntje, dochter van P. TToenson en G. Loop: Jan. zoon van J. Grim en TL E. Hooimeijer; Adriaanfie Annie. dochter van W. Tiel en A. Lips. Ondertrouwd: J. C. de Schipper en F. R. Plagmetrer G. J. van Wees en E. G. Groot; F. A. van Stem en G. A Looiiesteiin Overleden: M. Weiland—Puile. oud 44 iaar: P. Voormeii. oud 81 iaar. Politie. Gevonden: een dameshorloge: een armbandhor loge; zak gerstemeel. Verloren: een ias. CALLANTSOÓG Burgerlijke stand over Juli. Geboren: Wilhelmus Adrianus, zoon van W. P. Strooper en E. Veken, Agnes, dochter van J. Tamis én A. Ooijevaar. Gehuwd: Geene. Overleden: Aaltje Baken, oud 75 jaar, wed. van A. de Leeuw. Loop der bevolking over Juli. Ingekomen: M. J. Clercq, ec.htgen. van J. van Scheijen, van Den Helder naar B 39. Vertrokken: J. Hollander, van B 79 naar Amster dam; P. Hoep, van B no. 47 naar Den Helder; W. Vogel, van A. no. 1 naar Baflo. Vergunning verlotina. Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend tot het houden van een verloting aan de ..Commissie tot vervoer van schoolkinderen bii on gunstig weer" te Groote Keeten. Circus Reusz Althoff. Het circus Reusz Althoff heeft, Woensdag en Don derdag eenige geslaagde vertooningen gegeven met gedresseerde ezels en ponv. equilibristen, etc. Naar wii vernemen, waren de ondernemers nogal tevre den over de recette. Z IJ PE Burgerlijke sland van 2—8 Aug. 1935. Geboren: Aafje, dochter van Willem Breed en Trijntje Hollander. Ondertrouwd: Jan Bakker, oud 25 jaren, matroos te Vlissingcn, en Jansje Zeeman, oud 17 jaren, alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Maart je Jimmink, oud 72 jaren, wedu we van Daniël Marces. HARENKARSPEL Burgerl. Stand over de maand Juli 1935. Geboren: Cornelis Henricus, zoon van Hendrik Stam en Cntharïne Jonker. Agnes Maria Agattha Arlriana. dochter van Gerardus Hendrikus Essing en Latharina Maria Apeldoorn. Hendrikus Jóhannes, zoon van Jóhannes Tijm en Geertruida Maria Bom- mer. Cornelis, zoon van Cornelis Ploeger cn Grietje Sohuijt. Petrus Simon, zoon van Petrus Jóhannes van !|,r Stoop en Maria Johanna Dekker. Ondertrouwd: Wilhelmus Dekker en Geertruidus P'ankendaal. Gehuwd: Nicolaas I-Ioogzaad en Alida Anna Broer- son. Overleden: Cornelis Jóhannes Bleeker, oud 2 jaren.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15