Troepen concentratie in Abessynië Brei- Demonstratie Combi Koffie Timmer= en Werkhout Groote Houtverkooping DE AARDBEVING IN COLUMBIA. 50 dooden. Armelijke bewapening. ERNSTIG ONGELUK IN EEN MIJN. DE TREINRAMPEN IN SOVJET-RUSLAND. De Italiaansche vliegramp. Advertentiën. te Hoogwoud Nieuw Hout De groote te WINKEL Puik, krachtig en goedkoop Om de verkoopte Steunen! TOEN DE „GAAI" VERGING. it het aanteekenboekje van een verongelukten passagier. VAN EEN ROTS GESTORT. Jeugdige fietsrijder door auto gegrepen. Motorrijder in Kanaal geslingerd. DRAMA AAN DE GRENS? Barometerstand: 768. Temperatuur: 18 er. C. is 64 er. F. Verwachting: Matige wind uit noordwestelijke tot zuidwestelijke richting, helder tot licht bewolkt. Verdere voorutzichten: Mooi weer. ZONDAG GEKIEKT? MAANDAG ONTWIKKELD! 's MORGENS GEBRACHT, s AVONDS KLAAR. TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL. HOOGZIJDE 103 SCHAGEN. De vulkaan Galeras in werking. Dorp van den aardbodem weggevaagd. BOGOTA (Columbia): Een aardbeving, gepaard gaande met een hernieuwde werking van den vulkaan Galeras, kostte Dinsdag een vijftigtal personen het leven. De verbindingen in de provincie Narino werden verbroken. De hevigheid van de beving blijkt wel daar uit, dat het dorp Kangua bij Pasto geheel van den aardbodem is weggevaagd. Ook komen berichten binnen omtrent een groot aantal zwaar gewonden. De hulpmaatregelen worden ten zeerste be moeilijkt, omdat bijna alle straten zijn ver sperd. SUCCES' NIEUWE TRIBUNE. Zondagmiddag wordt de nieuwe tribune van de derde klasser „Succes", te Wieringen, in gebruik ge nomen. Na een muzikale rondgang van de Harmonie zal burgemeester Kolff de openingswoorden spreken. Daarna spelen de Succesveteranen tegen de ruine van DOSKO uit Oudesluis. En als bekroning van den middag volgt om on geveer 5 uur de match Succes 1D.È.C. 1. D.E.C. is een derde klasser uit Amsterdam, inge deeld 111 3 B. Deze vereeniging was voor een jaar of vijf tweede klasser en wel een zeer gevreesde. Na uittreding van allerlei goede krachten, als de Ajax- cied Itoeg is het echter ineens heel veel minder ge worden. Toch is het nu nog een pootige derde klasser. ANNA PAULOWNA. B.K.C. houdt Zondag in haar geheel rust. Dinsdagavond speelt B.K.C. 1 tegen Nieuwe Nie- dorp 1 te Barsingcrhorn. Waar dit een prachtige oefening kan zijn is het voor de spelers wel de moei te waard hun werk zoo te verdeelen dat ze beslist allen mee kunnen gaan... De bus vertrekt reeds om halt zeven zomertijd. VAN DE WIERINGER WIELERBAAN. Donderdagavond i.1. werden er wederom trainings- wedstrijden gehouden, welke door pl.ni. 800 perso nen zijn bezocht. De uitslagen der wedstrijden zijn: Tijd race over 500 M.. staande start: 1. Willemse, 40 scc.; 2. C. Dienaar 40 2/5 sec.: 3. J. Kreijger. J. Tichelaar, en F. Buschman. allen 41 sec.: 4. J. Munt- jewerf 412/5 sec. Sprint over 3 ronden: 1. Willemse; 2. J. Muntje- werf; 3. C. Dienaar. Totale uitslag beide ritten: 1. A. Willemse. 6 pun ten: 2. C. Dienaar 3 punten: 3. Muntiewerf. 2 p. Hierop volgde een klassementrace over 30 ron den met 5 klassementen. Het viel te betreuren, dat in dezen wedstrijd vele renners uitvielen, door vallen of pech. De winnaar van deze rit was J. Kuiper. 25 punten: als goede 2de S. Lont Gz.. wat een schitterende prestatie is. met 11 punten. Bravo Lont! No. 3 C. Korshuizen met 4 punten en no. 4. J. Hussaarts met 3 punten. Achtervolging over 10 ronden volgde hierop tus- schen N. Bakker en M. Deiikes. M. Deiikeswas na 7 ronden door Bakker ingehaald in 1 m. 57 sec. Tot slot kregen we een koppel wedstrijd over 100 ronden met 2 klassementen. De koppels waren de zen avond geheel verschillend, zooals wij dat ge woon waren. De volgende koppels namen deel: J. Kuiper»-F. Zoons. Kuiper bood aan om met den Benjamin van liet gezelschap te riiden, wat zeer op priis werd ge steld. Schitterend Kuiper! D. KlinkJ. Hussaarts. een pas beginnende renner, doch die met Klink een fraaie wedstrijd reed en verdiend hebben gewonnen op punten. C. Dienaar—C. Hollander. Hollander wist nog onder spannenden strijd 3 punten te win nen. doch moest opgeven door pech. H. MeiierJ. Muntiewerf. een sterk koppel, doch jammer genoeg moest Meiier den strijd staken wegens pech. C. KorshuizeH. Ottens. H. Ottens reed voor de eer ste maal een koppel wedstrijd mede. Ottens en Kors huize kunnen op een mooie wedstrijd terugzien. F. Buschman—N. Bakker, een koppel dat veel strijd gaf, doch jammer was het, dat Buschman door kram pen den strijd moest staken; toch wist Bakker zich nog eervol 3e te-plaatsen. Tusschcn Dien&ir en Muntjewerf werd een nieuw koppel gevormd. Uitslagen zijn: lste klassement: Klink 5 p., Hollander 3 p., Muntje- werf 2 p., Bakker 1 p. 2de klassement: Klink 5 p., Kuiper 3 p., Bakker 2 p, en Muntjewerf 1 p. Totaal uitslag: 1. Klink-Hussaarts met 10 p.; 2. Muntjewerf—Dienaar met 4 punten; 3. N. Bakker al leen met. 3 p. (bravo); 4. Korshuize—Ottens; 5. op 1 ronde achter KuiperZoons. De koppels Klink—Hussaarts en Kuiper—Zoons kregen een eereronde. Voor dezen wedstrijd waren door Alb. Schmidt 2 abonnementen gratis scheren en knippen, gedurende drie maanden ter beschikking gesteld voor dat kop pel, dat een ronde uitliep, deze zijn echter niet ge wonnen. TOEGANGSWEGEN NAAR HET BINNENLAND DOCA ABESSIJNSCHE TROEPEN BEZET. SLAVENHANDEL IN ETHIOPIE. United Press meldt uit Addis Abeba: Terwijl van Italiaansche zijde steeds weer'opnieuw gesproken wordt van uitgebreide Abessynische oor logstoebereidselen, wordt hier beweerd, dat het Abes synische leger zich nog steeds niet in gemobiliseerden toestand bevindt. Groote troepenafdeelingen zijn tot dusver nog slechts op vier punten van het land geconcentreerd. Het sterkste contingent is in het noorden gestation neerd onder bevel van Ras Kassa van Gondar en heen tot taak den gemalckelijken toegangsweg naar het plateau van Gondar te beschermen. Ook in Tigre zijn onder commando van Ras Siyoem sterke afdeelingen geconcentreerd, die het plateau van Adua moeten verdedigen. Ras Siyoem staat be kend als de meest krijgslustige van alle Abessyni schc voi'sten. In Addis Abeba zelf zijn betrekkelijk weinig tee ltenen van dreigend oorlogsgevaar waar te nemen. Van tijd tot tijd ziet men in de met menschen ge vulde straten aankomende of vertrekkende potentaten uit de provincie, omgeven door gewapende onderda nen. Hun wapenuitrustig is echter even armoedig als die van de onder commando der prinsen staande troepen. Alleen de ongeveer twintig duizend man sterke keizerlijke armee bezjt moderne wapenen. Van deze troepen ziet men er echter slechts weinige in het openbaar. Slavenrazzia's op Engelsch gebied. De waarde van een menschenleven. Het is weliswaar bekend, dat keizer Haile Selas- sie persoonlijk ernstige pogingen heeft gedaan, om de slavernij af te schaffen en dat hij het moet worden toegegeven ten dezen inderdaad iets heeft bereikt doch dit neemt niet weg, dat b.v. def bevol king van de provincie Maji tengevolge van de sla- ven-razzia's gedurende één enkele generatie van 30.000 tot 4000 zielen is gedaald en dat Abessynische sla ven-expedities naar het naburig Britsch territori um bijna dagelijks voorkomende gebeurtenissen zijn. Eén zoo'n slaven-razzia op Britsch grondgebied, de overval door den Anoeak-stam op de kolonie Beir in Engelsch Soedan in 1932, heeft een reeks even eigenaardige als langdurige onderhandelingen tengevolge gehad, welke tot uiteindelijk resultaat hadden, dat de gouverneur van Oeloo Baboor voor eiken geroofden inboorling vijftien volwassen run deren moest betalen. Door deskundigen is vastgesteld, dat. slechts tien procent van de gevangen genomen inboorlingen le vend aan de slavenmarkt komt: afgeleefde grijs aards worden achtergelaten, trwiil de meeste ge vangenen tijdens het transport van vermoeidheid honger en dorst een vreeseliiken dood sterven. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. Wagons van treintje omgeslagen. Eén arbeider zwaar, vijf anderen liehi gewond. In de ondergrondsche werken van de Staatsmijn Maurits te Lutterade zijn gistermorgen bij het ver voeren van mijnwerkers, van een treintje enkele wa gons omgeslagen. Zes arbeiders liepen verwondingen op. Een van hen, de 35-jarige mijnwerker A. Kusscl uit Linnenheuvel was er ernstig aan toe. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Heerlen ver voerd. Zijn toestand was gistermiddag zeer zorgwek kend. De andere vijf arbeiders liepen schaafwonden op. Duren nog steeds voort. Het D.N.B. meldt uit Moskou: Ondanks de strengst mogelijke maatregelen komt er geen einde aan de reeks spoorwegongelukken in de Sovjet-Unie. Naar de „Prawda" meldt, heeft kort geleden op een Noord-Kaukasisehen Spoorweg nog een ernstige trein botsing plaats gehad. Op het station Georgiewsk kwa men tegelijkertijd uit tegengestelde richtingen een personen- en een goederentrein aan. Door e enverkeerden wisselstand reed de goederen trein met volle kracht den personentrein in de flank en vernielde vier wagons. Volgens de voorloopige berichten werden achten twintig personen gewond, van wie zes levensgevaar lijk. De lijken der slachtoffers naar Caïro over gebracht. Alexandrië, 9 Augustus (R. O.): De geheel ver koolde lijken van de inzittenden van het neergestorte Italiaansche vliegtuig zijn gister naar Caïro overge bracht. De Italiaansche gezant, die zich tijdens de zomer maanden te Alexandrië bevindt, heeft zich eveneens daarheen begeven, om tegenwoordig te zijn bij het kisten van de lijken en om maatregelen te treffen voor het eventueel vervoer der lijken naar Italië. De oorzaak van d ramp is nog steeds onbekend, doch men blijft vermoeden, dat deze gelegen is in een ontploffing van een benzinetank. Alle gebouwen van de uitgebreide Italiaansche lco lonie te Alexandrië en te Caïro ylaggen halfstok* bij het Café van den Heer MODDER op Woensdag 14 Aug. a.s des v. m. 10 uur (n.t.) van partij best j Deurw. VAN HUIT j J 5) NIEUWE NIEDORP op Woensdag 14 Aug '35 v.m. 10 uur (o.t.) bij de Kolfbaan van den Heer H. KOSSEM, aldaar, ten overstaan van de Deurwaarders Kou- denburg Amoureus te Alkmaar, van: een groote partij w. o.planken, vloer- en schothout, latten, palen, enz. Alles best timmerhout. op 13 Augustus is doorloopend van 2 tot 8 uur des namidd. „Roodmerk" per half pond 40 ct. „Roodmerk" is heerlijk van smaak. Betere koffie is niet te leveren. „Groenmerk" per half pond 30 ct. „Groenmerk" is gemeleerd uit puik smakende en krachtige koffie's, Groenmerk is beter dan andere koffie's in dezen prijs. „Geelmerk" per half pond 24 ct. „Geelmerk" is naar den prijs gerekend een buitengewoon lekkere Koffie. „Blauwmerk" per half pond IS ct. „Blauwmerk" is samengesteld uit gezonde zuiver smakende Koffie's Voor eene kleine beurs het aangewezen merk. Bij 12 pond Roodmerk. Of 18 pond Groenmerk Of 24 pond Geelmerk Bij afname als hierboven aangegeven stellen wij de gebruikers van „Combi.Koffie11 in de gelegenheid gratis een keurig 16>deeiig Theeservies met fraai décor in hun bezit in krijgen. Bewaar de gestempelde Koffiezakken, Zij hebben groofe waarde. Vraagt inlichtingen bij de bekende „ENK ABÉ"-WIN KELIERS „2400 meter vlak boven de toppen bliksem 2100" en dan niets meer. Dezer dagen is melding gemaakt van het rapport van de deskundigen van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart óver de ramp van de Gaai. Zooals men weet, hebben deze deskundigen bij het onderzoek naar de oorzaak, belangrijke gegevens gevonden in het notitieboekje van een der omgekomen passagiers. Uit de aanteelceningen bleek, dat. de vlieger tegen de aanvankelijke veronderstelling in, op groote hoogte heeft gevlogen, maar door meteorologische invloeden werd gedwongen tusschen de bergen te dalen. Dit notitieboekje met aanteckeningen behoorde aan den heer Jos van Langen, redacteur van De Tijd. De familie van den omgekomene heeft het boekje afge staan aan de redactie van genoemd blad, die het nu heeft gepubliceerd. Jos van Langen teekende op: Milano 20/7 12 uur slaat de klok in de Gaai met 10-tal passagiers, meest Hollanders Drijvende wolken. De Tijd brengt ons op de hoogte van het ongeluk van de Maraboe, nadat een medepassagier ons op de hoogte had gebracht van de ramp van Zondag j.1. (Kwikstaat. Red.) Een wees gegroet en een schietgebedje tot Sint Christoforus geven vertrou wen al gauw boven de wolken; vrij regelmatig dwars door de wolken, alles wit stijgen 3000 M. (dit is geregeld af te zien van den hoogtemeter die voor in de. passagierscabine hangt, Red.) Regen tegen de ramen 4000 4500 boven de wolken hemelblauw zichtbaar 4600 4700 bijna 5000 regen klettert geen blauw meer regen half een knal dalen snel 4000 3800 3200 sneeuw 3000 2S00 2500 2400 vlak bo ven toppen bliksem 2100.-- De redactie van het blad teekent hierbij het vol gende aan: Hier zijn de aanteekeningen, die aanvankelijk dui delijk en regelmatig geschreven, maar vermoedelijk door het remous, het stooten van het vliegtuig in de buien, steeds krabbeliger worden, plotseling beëin digd. Het is dan korter of langer na half één en de laatst vermelde hoogte: 2100 M., wijst er op, dat het toestel reeds laag vliegt in den dalketel van den San Bernardinopas, waarvan de omringende bergketens tot over de 3000 Meter reiken. Nog slechts enkele mi nuten, seconden misschien, en het oogenblik van de catastrophe zal daar zijn. Het verloop van de vlucht kunnen wij van minuut tot minuut volgen. Eerst de bewolking boven het vliegveld Taliedo bij Milaan. Dan kort na het ver trek het regelmatig stijgen door de regenwolken tot op 4500 M. het hemelblauw zichtbaar wordt. Bijna 5000 M. is men hoog, als men blijkbaar weer zware wolken ontmoet. De regen klettert tegen de vensters en op. het metaal van den vliegtuigromp. Half één. Tot nu toe is dus alles goed gegaan. Maar dan, midden in de buien, wordt een knal gehoord. Is het onweerslag, een stoornis? Het toestel zakt snel. Beklemmend is de taal der opeenvolgende cijfers. Het tempo wijst op ongewone verschijnselen ijsvor- ming! Op 3200 M. sneeuwbuien: Lager en lager: 2400 M. „Vlak boven de toppen", schrijft van Langen. Het toestel vliegt dus reeds in buienflarden der onderste wolkenlaag, waardoor men weer tijdelijk zicht heeft op de aarde. Een bliksemschicht, de tusschen de ber gen al zeer geringe hoogte van 2100 Meter zijn de laatste bijzonderheden, die worden vermeld, het zijn het laatste woord en de laatste cijfers, die Jos van Langen schrijft.., Nederlandsche jongen in België veron gelukt. Het A.N.P. verneemt uit Luik: Gistermorgen tegen half tien vertrok een Neder-; landsch reisgezelschap met een autobus uit Luik' voor een tocht door het Ourthedal. Men volgde den grooten weg van Angleur naar Thilff en bii Colon- ster werd halt gemaakt om de fraaie omstreken te bezichtigen. Een ieugdig lid van het. gezelschap, een 20-iarige iongeman uit Leiden, wilde de om streken en ook een groepie reisgenooten fotogra feeren en beklom daartoe een ongeveer 30 meter hooge rots. Door het loslaten van een steen verloor hii het evenwicht en stortte langs de bii na rechte helling omlaag, waar hii bleef liggen met zoodani ge verwondingen aan hoofd en borst, dat hii kor ten tiid later is overleden. Uit Leiden wordt nog aan de N.R.Ct. gemeld: De zoo ongelukkig om het leven gekomen ionge man is de 19-iarige Matthiis van Wiik. uit de Jan Vossensteeg te Leiden. Hii was met drie vrienden de heeren Riel en Bon en nog een derde, allen uit Leiden, op de fiets naar België geweest, waar zii een tocht hadden gedaan, in ieudherbergen hadden ver toefd en verder in tenten hadden overnacht. Zij waren op den terugweg naar Leiden, waar zii gister hoopten aan te komen. Tienjarige jongen ernstig gewond. Gisteravond had te Oss een ernstige aanrijding plaats. De 10-iarige zoon van den heer L. kwam per rijwiel uit de Boterstraat. terwijl uit de Molenstraat een auto kwam, bestuurd door een oom van den iongen. De auto greep, daar ze de bocht te ruim nam. het rijwiel en slingerde den iongen op straat. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig en wer den ernstige verwondingen aan beide knieën gecon stateerd, terwijl het slachtoffer over inwendige pij nen klaagde. Nadat het eerste verband gelegd was is de iongen ter nader onderzoek naar het, St. An- naziekenhuis vervoerd. Bij het passeeren van 2 auto's. Gistermiddag ïs aan het Winschoterdiep de mo torrijder P. Vlas uit Groningen bii het passeeren van twee auto's in den zaohten berm aan den kant van den weg gekomen en over den kop in het Win schoterdiep terecht gekomen. De man werd vrij spoedig uit het water opgehaald, hii was echter bewusteloos en is. nadat met. goed gevolg kunst matige ademhaling was toegepast, naar het Zieken huis te Groningen overgebracht. Zijn toestand was gisteravond zeer ernstig. Marechaussée zwaar gewond gevonden; man later overleden. Nabij Budel (N.-Br.) heeft men, meldt het „Han delsblad" even over de grens een marechaussée aan getroffen, die zwaar gewond bleek te zijn en nog slechts zwakke levensteekenen vertoonde. De man werd terstond naar het militair hospitaal overge bracht, waar hij eenige uren later aan de wonden is overleden. Men vermoedt, dat zich hier een smokkeldramtt lieeft afgespeeld.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6