Vergadering van de Vierbond Plaatselijk Nieuws. Motorraces in Alkmaar. Het werk van den Keuringsdienst in 1934. op 17 Augustus 1935, 's namiddags 2.30 uur, in het Landbouwhuis te Alkmaar. Vertegenwoordigd zijn de veilingen te Broek op Langendijk: door de hoeren P. Slot, S. de Boer, W. Visser en Jb. Duif; Noordscharwoude: door de heeren J. Ootjers, Jac. Groen Az., J. Kliffen en A. Swager. Warmenhuizen: door de heeren P. Slot, W. Gutker, L. Doekcs en K. Molenaar. Obdam: door den heer .1. Steltenpool; De Koophandel: door de hoeren C. Wagenaar Kz. en J. Kramer. Daar de vergadering is belegd op verzoek van den Noorder Marktbond fungeert de heer J. Ootjers als voorzitter. De Voorzitter opent do vergadering met eenige woorden van verwelkoming. De Secretaris', de heer P. Klant, leest de notulen van de vorige vergadering, welke onder dankzeg ging van den Voorzitter worden goedgekeurd. De Voorzitter stelt thans het ccnige punt der agen da aan de orde, namelijk te trachten evenals in 19.'13 ccn prijsregeling te verkrijgen voor de gewone witte kool. In 1933 heeft de regeling zeer goed voldaan en tot algemeene tevredenheid gewerkt. Het vorige jaar zijn ook pogingen gedaan om een regeling te krij gen, doch toen is liet niet gelukt. Hoewel het ver loop in het vorige jaar niet geheel onbevredigend is geweest, meent hij toch dat een regeling te preferec- ren is. Hij acht deze niet alleen in het belang van de tuinders, doch ook van de zouters en zelfs van de Begeering, daar met ccpe regeling alle kans bestaat, dat het product voor loonenden prijs kan worden afgezet en dus voor dit artikel geen beroep op het Landbouwcrisisfonds behoeft te worden gedaan. Ilij heeft wel gehoord, dat door de zouters eenig bezwaar wordt gemaakt, doch hij hoopt, dat even tueele bezwaren kunnen worden ondervangen. De lieer Burg. Slot zegt, dat deze zaak het vorige jaar ook in den Vierbond is behandeld en toen is doorgegeven aan de Prov. Commissie. Deze laatste is het toen niet gelukt een regeling te verkrijgen, tengevolge van formeele bezwaren. In de laatste vergadering van zijn marktbestuur zijn van de zijde van de verbouwers van Deensche witte kool bezwaren naar voren gekomen. Men meende dat de groote Deensche witte in 1933 eenigs- zins in het gedrang kwamen tengevolge van de prijs regeling. Z.i. kan toch wel een goede regeling ge maakt worden, waarbij met deze bezwaren rekening wordt gehouden. Als een heffing op de Deensche witte noodig is, dan zal deze weer als toeslag op dit product moeten worden terugbetaald. De Secretaris zet uiteen hoe het verloop der zaken in 1934 is geweest. De heer C. Wagenaar zegt, dat de exporteurs in liet algemeen tegen een prijsregeling zijn. Ook de zouters zijn daarmede niet onverdeeld ingenomen. Het zal voor de laatsten van veel belang zijn hoe hoog de prijzen zijn. De tijden zijn sinds 1933 ver anderd. Nu alle conserven ook zoo goedkoop zijn, maakt liet voor den afzet wel degedijk uit of de kool f 1.25 of f 0.85 kost. Bovendien vreest hij de concur rentie van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Het is hem bekend, dat deze de doorgedraaide kool wil jnmaken. Indien dc Ned. Groenten- en Fruitcentrale Voor deze spotprijzen gaat distribueeren zijn de zou ters genoodzaakt te concurreeren en zoo goedkoop mogelijk in te koopen. In 1933 hebben de zouters van de Deensche Witte geen last gehad, omdat we toen spoedig winter kregen, thans zou dit anders kunnen zijn. Indien er een regeling komt, zal men zich daaraan in het geheele land moeten onderwerpen. Fabrikanten, die geen contract-kool of eigen kool hebben, voelen niets voor een prijsregeling, daar ze zoo goedkoop mogelijk willen inkoopen. Een aan- .voerregcling zullen allen wel voor zijn, maar dan zal de inventarisatie veel betrouwbaarder moeten worden dan deze in 1934 bleek te zijn. De heer Jac. Groen vait het tegen, thans dit ge luid van de zouters te hooren. In 1933 heeft de prijsregeling toch tot aller bevrediging gewerkt, ook ,van de zouters. Ten opzichte van de eventueele prijzen zijn de •tijden in zoover veranderd, dat de toestand voor de tuinders nog zooveel slechter is cn het nog meer noodzakelijk is, dat ze een loonende prijs voor hun product verkrijgen. Wc hebben het gezien met de .vroege aardappelen cn met de witte kool in 1933 dat een prijsregeling voor deze artikelen zeer goed mo gelijk is. Deze kans mag voor de witte kool niet ver zuimd worden. Hij had daarvoor ook de medewer king van de zouters verwacht. Hij is wel niet tegen een heffing, als het noodig is, 'doch nog liever zou hij zien, dat er geen heffing •kwam en dat een eventueele bijpassing uit het Landbouwcrisisfonds zou komen, omdat een prijs regeling tengevolge zal hebben, dat het Landbouw crisisfonds minder wordt belast. Wat de distributie betreft geeft hij den heer Wa genaar gelijk, dat deze dc zaak niet dwars moet zitten: De Voorzitter meent dat een prijsverschil van f 40 per 10000 Kg. kool voor den consument van zuur kool bijna niet merkbaar zal zijn, terwijl het voor den tuinder een levensbelang is. De heer J. Kliffen meent, dat in de eerste plaats opgetrokken moet worden tegen een dergelijke wijze van werken van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Dc Secretaris merkt op. dat ten opzichte van dc doelde distributie een verkeerde indruk gewekt ordt, deze heeft namelijk slechts plaats onder W3rkloozen en armlastigen. Door de distributie kan <le. prijs voor de andere consumenten dus niet be ïnvloed worden, daar deze het artikel immers niet kunnen bekomen. •»- De heer K. Molenaar zegt, dat de minimumprijs van de witte kool thans f 0.50 is. Als de kool daar voor weg moet. dan is de teelt niet loonend. We moeten dus trachten het product af te zetten voor e n hoogeren prijs en hij ziet daartoe met dit arti kel dc mogelijkheid. Ilij is het niet eens met hen, tl c beweren, dat een prijsverschil van f 50.per 10000 Kg. kool van beteekenis zal zijn voor den afzei van zuurkool. De heer Kramer is van meening dat een prijs van 190 voor de gewone witte zonder heffing, bii de zuur koolfabrikanten geen tegenstand zal ontmoelen. Het prijsverschil met de contractkool zou dan niet zoo groot zijn. Na eenige discussie wordt ten slotte besloten, dat men wat de prijzen betreft, zooveel mogelijk wil tegemoet komen aan de bezwaren van de fabrikanten en wordt geconstateerd, dat men het in beginsel eens is over de volgende punten: 1. Een prijsregeling voor de gewone witte kool. welke geldig is voor het geheele lar.d ia ge- wenscht. 2. Voor de gewone witte kool zal een minimumprijs moeten worden gesteld van i 1 per 100 kar. voor den inmaak. 3. Van de verkochte witte kool. welke minstens voor den minimumprijs ad f 1 word: verkocht moe'. fÓ.10 per 100 Kg. worden ingehouden. Dei»» inhou ding moet eveneens door de fabrikanten worden be taald van de kool, die uit eigen- of contractteelt door hen wordt verwerkt. 4 Gemelde inhouding zal in de eerste ol.aats die nen ter bestrijding van uit de regeling voortvloeien de kosten cn vervolgens om daarmede zooveel mo gelijk de mindere opbrengst aan te vuilen van de partijen, die hoewel ze voor den inmaak geschikt zijii toch niet daarvoor worden afgenomen. Voor zooveel de Inhouding voor ditd oei niet noodig zal zijn. zal deze pondpondsgewijze worden gerestitu eerd. 5. De veilingen zijn verplicht door een aanvoerre- geling de mogelijkheid van algeheele afname door de fabrikanten te bevorderen. 6. Deensche witte kool mag aleen voor inmaak en binncnlandsche consumptie worden verkocht als boven den veilingspriis een te bepalen bedrag als heffing wordt betaald, welke heffing moet worden vastgesteld in verband met de veilingsprijzen. met ais basis den prijs van f 120 per wagon. Deze heffing behoort, ten goede te komen aan de aanvoerders van Deensche witte kool in het tijdvak, dat de heffing geldt. 7. Bii bovenstaande regeling is het ongewenscht dat de Ned. Groenten cn Fruitencentr. de doorgedraaide kool zelf inmaakt. De vertegenwoordigers van De Koophandel zeggen toe. dat bovenstaande punten zoo spoedig mogelijk in een vergadering met de zuurkoolfabrikanten zul len worden besproken: het resultaat der besprekin gen zal daarna onmiddeliik worden medegedeeld, waarna de noodige verdere stappen kunnen worden gedaan. Rondvraag. De heer C. Wagenaar vestigt er de aandacht op. dat het eewenscht is. dat voor a.s. winter een aanvoerregeling wordt klaar gemaakt Met het oog on den gang van zaken met Duitsch- land is het verder van het grootste belang, dat de inventarisatie van de winterproducten zoo nauw keurig mogelijk geschiedt. Hierna sluit de voorz. de vergadering. j u't de OMGEVING VVIERINGEN WIELERBAAN. Op a.s. Donderdagavond zullen wederom belang rijke wedstrijden verreden worden op onze Wieler baan. Renners van Schagen. Den Helder en Alk maar, zoomede van Wieringen. zullen aan deze races deelnemen. O.a. ook weer een 50 K.M. koppel- wedstrijd. Zie advertentie in dit nummer. Wielerclub „Wieringen". De op Zondag gehouden trainingsrit is zeer goed verloopen, er waren 16 renners aan den start ver schenen. Er werd een koppehvedstrijd verreden zonder aflossing, in den vorm van een tijdrace, de koppels starten met 1 minuut tijdverschil. De A-kop pels, die door loting een B-klasser toegewezen kre gen. De volgende koppels werden gevormd: J. Bode- witz b—M. Dijkers a; II. Bodewitz aJ. Glim b; D. Klirik a—J. Kaptein b; J. Optholt bC. Hegeman a; Geerligs b—C. Korshuize a; S. Lont b—P. Plooij a; J. Visser bH. Ottens a; A. LutjeboerJ. Faber. Er werd door verschillende koppels de eerste ronden hard gereden, de ronden van 4 1/10 K.M. werd door velen afgelegd in 6 m. en 15 sec. Dit tempo was voor vele renners te hard, achtereenvolgens gaven op: M. Dijkers, J. Visspr, J. Kaptein, J. Bodewitz, H. Bode witz, J. Optholt, II. Ottens en C. Ilegeman door pech. Ei- waren na loerenden van de 13 te rijden ronden, 53,3 K.M., nog slechts 2 koppels in den strijd, nl. LontPlooij en Lutjeboer—Faber, terwijl Klink cn C. Korshuize den strijd alleen voortzetten. C. Hege man, die door pech was uitgevallen, reed na repa ratie nog 4 ronden op tijd, waarin hij den fraaien tijd van 2 m. 9 sec. haalde. Uitslag: koppel 1, P. Plooij S. Lont, tijd 1.34,30 u. No. 2 A. Lutjeboer—J. Fa ber 1 u. 39 m., 24 sec. D Klink alleen tijd 1 uur, 34 m., 1 sec. C. Korshuize tijd 1 uur, 34 m„ 30 sec. Zaterdag a.s. nemen 4 renners (geen licentiehou ders) deel aan grasbaanwedstrijden te Harlingen \Friesland), nl. IL Ottens, P. Plooij, T. Bodewitz, J. Bodewitz en S. Lont. Van de 2 laatsten wordt een re serve van. De wedstrijden beginnen om 4 uur 30 's namiddags. Dit beloven spannende races te wor den. Er staat een achtervolging-, koppelwedstrijd, enz. enz., op het programma Indien renners of supporters mee wenschen te gaan, kunnen deze zich opgeven bij S. Kaan, Hotel Centraal, of bij J. Cornelese, Zand- buren 7, tot Donderdag a s. Verscheurende dieren. In de afgeloopen week werden bij den veehouder A. Keijzer alhier 4 schapen door losloopende hon den verscheurd. De beesten zijn naar de noodslacht- plaats vervoerd waar zij moesten worden afgemaakt. Van het gebeurde is door de Rijksveldwacht proces1- verbaal opgemaakt. Een en ander zal voor de eige- naar(s) der honden vermoedelijk minder aangename gevolgen hebben, daar deze voo rde schade aanspra kelijk zullen worden gesteld. Verkoop visschersvaartuig Naar wij vernemen is de Wieringen 45, eerder eigendom van den heer S. Koorn Jzn.. alhier uit de hand verkocht aan Gebr. Kuijt te Den Oever. Voor ons ligt het jaarverslag 1934 van den Keu ringsdienst voor Waren in 't gebied Alkmaar, welk gebied 76 gemeenten omvat, met een totaal aantal inwoners van 266.292. Ook deze Rijksdienst heeft sterk den invloed van de bezuiniging moeten ondervinden, doch ondanks hebben de organisatie en wij/.e van werken van den dienst,, voorzoover dit bij dc groote inkrimping van het personeel mogelijk was, geen verandering ondergaan. Wat betreft de controle op waren wordt er in het verslag op gewezen, dat die op consumptie-ijs, waar van de verkoop telkenjare toeneemt, eerder ver scherpt dan verzwakt dient te worden. Het is ge noeg bekend, hoeveel gevallen van het toebrengen van nadeel aan de gezondheid kunnen worden ver oorzaakt door den verkoop van ondeugdelijk „ijs", door één verkooper op één dag. Ook de controle op de melk mocht niet al te zeer worden beperkt. Allereerst wordt gewezen op het veelvuldig voorkomen in dit keuringsgebied van mastitis streptococcen in de melk, door de veehou ders 'bij het vee bekend onder den naam van „drop", liet nagaan van de oorzaak hiervan tot de speciale kooien van den betreffenden veehouder toe, eisent zeer veel tijd. Dan konden bij verzwakking der con trole op de melk de zeer benarde omstandigheden van de veehouders dezen er gemakkelijker dan an ders toe brengen de melk met water te vervalschen. Voorkomen van dit ernstig misdrijf door geregelde controle is te verkiezen boven bestrijding ervan met zware straffen. Gok het artikel „brood" laat geen al te groote ver zachting der controle toe. De allernoodigste en de meest aan vervalsching blootstaande waren moeten in deze tijden, nu de huisvrouw toch al met zoo weinig middelen het hoogst noodige zich moet ver schaffen, toch zeker van deugdelijke kwaliteit zijn en de vereischte voedingswaarde bezitten. Bij de bemonstering der verschillende levensmid- NIEUWE N 1 ED O RP Middenstandsvereeniging. Algemeene vergadering van de Middenstandsver eeniging op Maandagavond 19 Aug., ten huize van den heer Kosscn alhier. Aanwezig waren slechts 11 leden. De voorzitter de heer C. van der Haagen opent met welkom en spreekt zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst, ondanks dat de agenda toch be langrijk genoeg is. Na enkele mededeelingen inzake bondsplannen, volgen uitgebreide besprekingen ter zake inning dubieuze posten. Men is het er tenslotte over eens, dat er een einde aan moet komen en de wanbetalers terdege tot de orde dienen te worden geroepen. Ver schillende mogelijkheden worden besproken welke tot een gunstig resultaat zouden kunnen leiden. Na bespreking wordt besloten een commissie te benoe men die zich met de voorbereidende maatregelen zal belasten en zich de noodige inlichtingen zal ver schaffen, welke de beste weg is om te komen tot in- casseering der bedoelde achterstallige gelden. Een tweetal heeren verklaren zich bereid de noodige in lichtingen in te winnen en de voorbereidingen te dezer zake te treffen. Wanneer de heeren hiermede voldoende zijn gevorderd zal opnieuw een vergade ring worden gehouden. Wenschelijk wordt het geacht dat iedere leveran cier voor zich van hun menschen nog eens betaling tracht te bewerkstelligen of deze in de gelegenheid te stellen op bepaalde voorwaarden de achterstallige gelden af te betalen. Zoo niets valt te bereiken zul len onherroepelijk strengere maatregelen worden toegepast, welke helaas voor de betrokken personen slechts onaangename gevolgen zullen kunnen heli- ben. Maar de leveranciers voelen zich noodgedwon gen deze maatregel toe te passen. In de rondvraag brengt de heer van der Stok de Districtszetel te Schagen ter sprake, welke deze op onfaire wijze zou hebben toegewezen gekregen en zou een actie willen voeren de zetel verplaatst zien te krijgen naar Alkmaar, waar de vergadering zich niet tegen verklaart. De heer de Jong spreekt zijn bevreemding uit over het feit dat door de vereeniging met de Schutkermis niets meer wordt gedaan. Door voorzitter wordt er op gewezen, dat de pogingen om wat te bereiken de laatste maal op een mislukking is uitgeloopen, en de vergadering er dan ook niet voor gevoelt opnieuw fiasco te leiden. Hierna sluit voorzitter met dank de vergadering met den wensch dat de actie i.z. de dubieuse posten een gunstig resultaat moge hebben. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Uitslag van de gehouden bloembollenveiling op Dinsdag 20 Augustus, door de N.V. Bloembollenvei ling „Breezand" e. o. te Breezand. Enkele vroege tulpen: Artus z 10-11 f 1.10. Enkele late tulpen: Inglesc Yellow, z 12 op fl.20, idem z 1-12 f 1.—; Moonlight z 1112 0.80—1.05. Darjvin tulpen: Prinses Elisabeth z 11-12 f 1. idem z 10-11 f0.75; Bartigon z 12 op fl.20; idem z 11-12 f 1.Will. Copland z 12 op fl.20; idem z 11- 12 fl.idem z 10-11 f0.75; Mad. Krelage z 12 op fl.20; idem z 11-12 f 1.Le Notre z 12 op f2.idem z 11—12 f 1.60; Victoire d'Oliviere z 11—12 f 1.idem z 10-11 f 0.80; Will Pitt z 10 f0.75; Clara Butt z 12 op f 1.25; idem z 11 f 1.idem z 10-11 f0.75. Hyacinthen: Enk.'Rood 19 op f6.idem 18-19 f5; idem 17-18 f 4.25; idem 16-17 f 3.50, idem 15-16 f 3. Enk. Rood Ladv Derby 19 op 7.—; idem 18—19 6.50 idem 17-18 f5.20, idem 16-17 f4.40, idem 15-16 f4.—. E. N. Empress I fl.45, idem II f 1.25, idem III f0.70; H. I. Imperator z 7-8 f0.08; White Excelsior z 8 op f 0.40; idem z 7-8 f 0.20; idem z 6-7 f 0.10. HOOGWOUD Zaterdag a.s. zal de Neomist Jo Stroom er zijn in tocht houden in de parochie. De stoet, die den Neo mist zal voorafgaan, zal bestaan uit ruiters, fietsers, Graallieden en leden van de Zangvereeniging. Fiet sers en ruiters vertrekken om half zes van het schoolplein naar Spanbroek, waar zij de landauer met Neomist en familie zullen afwachten, terwijl in Opmeer de dames zich bij den stoet voegen. Na een kort begroetingswoord bij den ingang der parochie vervolgt de stoet zijn weg door den Koninginneweg, de Pade, de Kerkelaan, waar het ouderlijk huis ge passeerd wordt, het Zuideind naar de Parochiekerk, waar de Zeereerw. Pastoor, Kerk- en Armbestuur, en een stoet bruidjes en misdienaars den Pater zullen opwachten, terwijl bij monde van den Pastoor de begroetingsrede wordt uitgesproken. De parochianen zullen hem begroeten met een welkomstlied in de kerk. Exemplaren van dit lied zijn voldoende op de kerkeplaatsen aanwezig. Daarna draagt de Neomist een kort lof op, aan het slot waarvan een Marialied gezongen wordt. Zondag om 10 uur betreedt de Neomist, voorafge gaan door bruidjes en misdienaars, de kerk; alsdan wordt weer gezongen het welkomstlied, waarna de plechtige Hoogmis aanvangt. Na de Hoogmis zingt het zangkoor de cantate „De Priester". 's Middags van 3i'A uur is er receptie in de school (ingang bij de voordeur, uitgang bij de ach terdeur). delen blijkt echter wel dat in vele groepen een groote verbetering optreedt, waaruit de nuttige wer king van den Keuringsdienst moge blijken. Tenslotte willen wij hieronder nog eenige cijfers laten volgen met betrekking tot het aantal monde linge en schriftelijke waarschuwingen, zoomede de resultaten, welke de processen-verbaal bii hunne be handeling door de Rechterlijke Macht hebben opge leverd. In totaal werden op grond van onze bevindingen ter plaatse of bii het onderzoek in het laboratorium 520 waarschuwingen gegeven. In 29 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt: n.1.: 1 proces-verbaal, wegens overtreding van het Aziinbesluit; 5 processen-verbaal, wegens overtre ding van het Broodbesluit; 1 proces-verbaal, wegens overtreding van de Crisis Zuivelwet. waarvan de handhaving mede aan de opsporingsambtenaren van den Keuringsdienst is opgedragen; 1 proces-verbaal, wegens overtreding van de plaatselijke keurings verordening: 11 processen-verbaal wegens overtre ding van het Melkbesluit: 10 processen-verbaal we gens overtreding van het Vleeschwarenbesluit. Bovendien werd medewerking verleend aan de op sporing van een melkvervalsching door toevoeging van water, waarvan het proces-verbaal via den Keuringsdienst voor Waren te Amsterdam werd In gediend. Het betrof hier een overtreder, die reeds meerdere malen voor hetzelfde feit was veroordeeld. Deze zaak werd bii schikking atgedaan. Wij had den gehoopt, mede met het oog op de bijzondere moeite, die deze monstername heeft gekost, dat een dergelijke knoeier daarvoor niet in aanmerking was eekomen. Van deze 29 overtredingen werden er 21 bii schik king afgedaan, waarbij totaal een bedrag van f378 aan boeten werd opgelegd, varieerende tusschen f75.cn f6. Van de veroordeelingen (in 6 gevallen) bewogen deze cijfers zich tusschen f 200.en f 10.terwijl 1 proces-verbaal werd geseponeerd en 1 nog niet was behandeld bij het gereed maken van dit ver slag. Totaal werd f270.— aan boeten opgelegd. In één geval, hetwelk watertoevoeging aan melk betrof, werd de verdachte voorwaardelijk veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Vele adviezen van allerlei aard werden ge geven. Spannende wedstrijden op de snelle grasbaan verwacht. Zondag a.s. is het kennis te Alkmaar. En even als alle jaren heeft Alcmaria V.V.V. voor dien Zondag zeer belangrijke motorsnelheidswedstrijden georganiseerd. Dat beteekent dus, dat Alkmaar dien Zondag vreemdelingen zal trekken uit geheel ons land en dat er dien middag op de snelle grasbaan gereden zal worden op de echte ouderwetsche ma nier. Het is een heeel durf, om nog motorraces te organi- soeren en de durf is nog grooter, als men bovendien een programma brengt, dat buitengewoon kostbaar is. Zoo is het in Alkmaar, waar voor dezen Zon dag niet minder dan 47 inschrijvingen op het pro gramma staan, waaronder ongeveer 30 seniores! Dat beteekent, dat alle Hollandsche cracks elkaar in Alkmaar zullen ontmoeten en hard zullen strijden om de prijzen. Hard zal het zeer zeker gaan, vooral nu de Duit- schers met nieuwe motoren komen en willen bewij zen, dat de Nederlanders bij hen achter staan! Zoover komt het echter niet. Een Bosman, een van Dijk, een Houtop, een Dalsum, een Hartman cn al die anderen, zij zullen vechten voor wat ze waard zijn. Zij zullen door de bochten ijlen op de meest ge durfde manier en het publiek zal adembenemende races zien, die een klaterend applaus zullen krijgen. Wie de Alkmaarsche baan kent, weet, hoe de mo torraces daar zijn. Die weet, dat AJkmaar's gras baan de snelste en gezelligste is van geheel Neder land. Die weet ook, dat in alle klassen strijd wordt geleverd, felle strijd steeds. Zij zijn de getrouwe be zoekers, die elk jaar weer komen. Zij, die Alkmaar niet kennen, moeten thans eens met deze baan kennis maken. Zij zullen er een middag beleven, die naar meer hunkert. Zij zullen een volgende keer terug komen, omdat ze eenmaal getuige geweest zijn van een onvergetelijken sport middag! Alkmaar draait Zondag! Dat is een belangrijke slagzin. En dus weten de kenners, dat ze elkaar Zondag in Alkmaar kunnen ontmoeten. Laten dien dag de rangen vol zijn. Laat een uit verkocht huis ó,e renners toejuichen bij deze echt ouderwetsche Nederlandsche motorsport. Alkmaar draait Zondag! Tot Zondag dus! 's Avonds 7 uur plechtig Lof met Te Deum en cantate. Vertrouwd wordt dat de parochianen, vooral zij, die aan den weg wonen, welke de stoet neemt, de vlag zullen uitsteken, zoo mogelijk met pauselijke wimpel. De heer G. J. Jonker heeft bericht, dat hij zijne benoeming tot brandmeester aanneemt. UITSTAPJE V.H.L. Ook de Vrijz. Herv. Lidmatenclub heeft eergisteren haar uitstapje gehad, 's Morgens om 7 uur had de afrit plaats. Het zou een flinke fietstocht worden: over Heerhugowaard, Rustenburg, Schermerhorn, Midden-Beemster naar Purmerend. Prachtig op tijd, werd Purmerend bereikt, waar de voorzitter Ds. Eikema zich bij de club voegde. Vandaar ging het verder door de Purmer naar Edam. Hier werd de buitengewoon mooie Ned. Herv. kerk bezichtigd. Toen nog een eindje fietsen, en in blijde, opgewekte stemming kwam men te Vo- lendam. Hotel Spaander was een welkom toevlucht oord na al die kilometers peddelen, enkele leden lieten de gelegenheid niet voorbijgaan zich te hullen in Volendammer dracht en zich aldus te laten foto grafeeren, en toen volgde de hoofdschotel: het be zoek aan Marken, waarvan alle 21 deelnemers zeer genoten hebben, onze Zwitsersche gast niet het minst. Een Markensch binnenhuisje bood allerlei verras singen, de Marker kleine meisjes mèt of zonder sterretje op de muts lieten zich gewillig kieken, kortom de tijd vloog om! Weer een heerlijk boot tochtje, en toen de terugreis aanvaard. Men zag in- tusschen de onmogelijkheid in, den trein te Oosthui zen te halen, dan maar doorgefietst naar Hoorn. In een stevig tempo kwam de club binnenrijden, nog juist op tijd. Vlug de fietsen ingeladen en de trein vertrok! Om kwart over 8 kwam de V.H.L. te Scha gen aan, dankbaar voor dezen mooien, zonnigen dag. ALG. VERG. R. EN TV. „WEST-FRIESLAND". Bovengenoemde vereeniging vergaderde gister avond ten lokale Prins. Een groot aantal renners was aanwezig. De heer D. Klos Pzn., opent met een hartelijk woord van welkom. Spreker stipt aan enkele geval len uit het afgeloopen tijdperk. Voorzitter dankt de heeren controleurs voor hun vele werk, gedaan voor de vereeniging. De notulen der vorige vergadering worden onver anderd goedgekeurd. In de vergadering wordt door de Heinekens Brou werij een schitterende beker geschonken. Als 2e secretaris wordt benoemd de heer J. Hussaarts van Schagerbrug, met algemeene stemmen. Voorzitter sluit met woorden van dank voor de aangename vergadering. NATIONAAL VISCHCONCOURS. Zondag a.s. wordt het reeds geannonceerde Natio naal Vischconcours gehouden door de H.S. „de Baars" alhier. Het concours zal plaats hebben aan de Schager Sloot bij Tolken. Zondagmorgen half 9 uur vertrek van het café Bontes. De deelname is zeer groot. n.1. voor alleenstaande visschers 66 man en voor den corps wedstrijd 7 corp sen met 56 man. De wedstrijd voor alleenstaande visschers is van 9—10 uur, voor corpsen van 11—12 uur. Voor de categorie alleenstaande visschers bestaan de prijzen in kunstvoorwerpen, voor den corpswed- strijd in bekers, kransen, takken en medailles. De prijzen zijn geëtaleerd bij de firma G. Ranke, Hoogziide. De prijsuitreiking heeft Zondag plaats in het café van den heer Van Erp. KONINGINNE-JAARDAG. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin heeft de Chr. Oranievereeniging hier ter plaatse het voornemen om Zaterdagmiddag kinder spelen te organiseeren. Het gemeentelijk sportterrein is daartoe aange vraagd. Tot H.H. winkeliers is het verzoek tot mede werking gericht, om prijsjes en verfrissching be schikbaar te stellen. De aanvang der spelen is 2 uur 's middags; de deelname is vrij voor jongens en meisjes van 7 tot 16 jaar. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Arie Nicolaas. zoon van Klaas Leeuwen- 1 amp en Dieuwertie Blaauboer: Getrouwd: Simon Deutekom en Maria Josina Ranke POLITIE. Gevonden: een handtaschje. Verloren: een rij wiel plaat ie. een portemounaie met eenig geld.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2