Nieuwe overstroomiigen in China VARIA Douglas-vliegtuigen in Amerika Vliegtuigongeluk leidt tot Godsdienstrelletjes. Advertentiën. Predikbeurten. Zooals we gister reeds meldden, is in een inham van het Wei Sjan I-Ioe-meer na de hevige regens van den laatsten tijd op dertig verschillende plaat sen een dijk doorgebroken, waardoor het water met groot geweld naar Noord Kiang Soe stroomde, overal groote verwoestingen aanrichtend. De bewoners van de getroffen streek gaven geen gehoor aan het bevel van de politie om aan het versterkingswerk van den dijk mede te werken en vluchtten in grooten getale. Men vreest dat de ca tastrofe een omvang zal aannemen gelijk die van West Sjantoeng. De voorzitter van het reddingswerk in deze streek schatte de aangerichte schade daar op 250 millioen dollar. Meer dan 80.000 k.m.2. zijn overstroomd. Het aantal vluchtelingen bedraagt ongeveer 6 millioen; zij bevinden zich in een toestand van wanhoop. Er is een beweging gaande onder hen, om zich in Zuid- China opnieuw te gaan vestigpen. De schade, die in de provincie Honan is aangericht, bedraagt 50 mil lioen dollar. Uit deze streek is ook een millioen menschen gevlucht, Het gebied, dat door het. water overstroomd is, heeft een omvang van 6000 km2. »Volgens het meteorologisch station te Kai foeng zou er in Juli 435 centimeter regen gevallen zijn. Drama in den Belgischen Congo. Te Bangassu, een kleine plaats in het noordelijke gedeelte van den Congo is een Italiaan, die verliefd was op een Belgische dame. binnengedrongen op eep receptie die ter eere van haar echtgenoot werd gehouden. Hij loste eenige revolverschoten op de Belgische dame en op een aanwezige Portugees en djéns echtgenoote, die hij alle drie doodde. Een po litieagent die hem wilde ontwapenen werd eveneens neergelegd. Ook de chauffeur de hem vervoerd had, en weigerde hem opnieuw in de auto te laten, werd door een revolverschot gedood. Men vond den waanzinnige later, nadat hij de hand aan zich zelve geslagen had, dood op den weg. KERK AFGEBRAND. Koster in de vlammen omgekomen. Gistertttorgen zeer vroeg is te Montevideo brand ontstaan in een kerk aan de Paso Molino. De koster 7.ag 2dch door de vlammen omsingeld en kon niet meer ontkomen. Hij is in het vuur omgekomen. Roekeloos motorrijder. Noodlottige botsing in de hoofdstad. Gistermiddag te ruim half vijf had op den hoek van de Raadhuisstraat en de Keizers gracht te Amsterdam een hevige botsing plaats tusschen een vrachtauto en een motor fiets waardoor de duo-passagier van laatst genoemd voertuig ernstig werd gewond en in het Binnen Gasthuis moest worden opge nomen. De vrachtauto reed in de Raadhuistraat bij de Westermarkt en wilde links af de Keizersgracht op rijden. Van tegenovergestelde richting dus van de zijde van den Dam kwam met, groote snelheid de 20-jarige motorrijder H. B. M. H., met als duo-passagier de 17-jarige jongen W. J. M., Een botsing kon door de groote snelheid van laatstgenoemde niet worden voorkomen. Met een hevigen slag vloog het motor rijtuig tegen de zware vrachtauto, met het gevolg, dat zoowel de- motorrijders als de duo-passagier op den grond werden geslingerd. H. kwam er af met lichte kaakverwondingen en vier tanden zijn hem uit den mond geslagen; de duo-rijder echter had een hersenschudding opgeloo- pen en moest in het Binnen Gasthuis worden opge nomen. De motorfiets werd wonder hoven wonder Rechts zeer licht beschadigd. De chauffeur van de vrachtauto werd niet gewond. JODIUM. Het voorkomen van het element jodium is bijna steeds op de wer king van levende wezens terug te voeren. Jodium is een betrekkelijk zeldzaam element, in zoover, dat men het nooit in groote hoeveel heden aantreft, maar aan den an deren kant is het zeer verspreid. Er zijn enkele, bijna alle zeer zeldzame mineralen, waarin het voorkomt, maar een groote betee- kenis hebben deze niet. Belang rijker zijn de afzettingen uit or ganisch materiaal afkomstig. Deze zijn in verhouding steeds rijk aan jodium, zooals bijv. steenkolen en turf, guano en verschillende phos- phaatafzettingen, die hun oor sprong aan levende wezens dan ken. Het laatste nemen velen ook aan voor de salpeter in Chili, die tegenwoordig de. voornaamste bron vormt, waaruit jodium-verbindin- gen worden verkregen. Nog een ander argument voor de stelling dat een groot jodiumgehalte op den organischen oorsprong van een afzetting wijst, kan uit het feit worden geput, dat de Russische en Indische petroleum rijk aan jodi um is, evenals het water dat met de olie mee naar boven komt. In zeewater vindt men ook jo dium, maar nog meer in de in de zee levende wieren en sponsen, die klaarblijkelijk het vermogen hebben bet jodium uit het zeewater in hun cellen op te nemen. In algen kan men tot 90 gram jodi um op 1 Kg. droge stof. in spon sen 14 gram aantreffen; in 1 liter zeewater daarentegen slechts Z milligram. Bij zoetwaterpl anten en GUNSTIGE ERVARINGEN. Mededeelicgen van een deskundige, den heer Wal- ter A. Hamïlton van de Transcontinental and Western Air. Amsterdam, 20 Aug. Het hoofd van den tech- nischen dienst der Transcontinental and Western Air in Amerika, de heer Walter A. Hamilton, die op Duitnoodiging van de K.L.M. naar Nederland is gereisd om de officials dezer maatschappij, in 't hij zonder den onderdirecteur, den heer P. Guillonard, op de hoogte te brengen van de ervaring, welke de T.W.A. heeft opgedaan met de Douglas DC-2-toestel- len, heeft daaromtrent op Schiphol een aantal mede- deelingen gedaan tegenover eenige journalisten. Uit de mededeelingcn van den Amerikaanschen deskundige stippen wij aan dat de T.W.A. de be schikking heeft over een vloot van 27 Douglasmachi- nes van het type DC-2, waarmede de „fastest coast to coasf'-dienst wordt onderhouden van New York naar Los Angel es. Er zijn heen en weer vier diensten per dag. Per machine wordt Gy2 a 7 uur per dag gevlogen; per maand worden door de toe stellen 900.000 mijlen in den geregelden dienst afgelegd. De maatschappij beschikt over 80 eerste en 80 tweede piloten; de totale duur van de reis, gedurende welke tweemaal van eersten piloot en éénmaal van tweeden pi loot wordt gewisseld, bedraagt vijftien uren. De toptijden inbegrepen wordt gevlogen met een gemiddelde snelheid van 165 mijl. In elk der toestellen is een automatische piloot in gebouwd. Een half millioen mijlen per week met Douglasvliegtuigen. Tezamen met de American Airways en de Eastem Airways worden per week' een half millioen mijlen met Douglasmateriaal afgelegd, de regelmatigheid van den dienst bedraagt, dank zij vooral ook de uitnemende grondorganisatie, 96 procent. Men vliegt onder alle weersomstandigheden en gewoonlijk in verband met de te passeeren berg achtige gebieden op een hoogte van 3000 tot 4000 meter. In het Westelijk deel van het traject heeft men vaak te kampen met onweersbuien, regen en hagel; in het midden-Westen komen zandstormen voor, terwijl in het Oosten bij New York het weer het best vergeleken kan worden bij dat ten onzent: mist en regen, alsook meermalen onweer. De weerberichtendienst is op het geheele traject uitnemend, terwijl mede strikt de hand gehouden wordt aa.n de voor verschillende „velden" van re geringszijde vastgestelde bepalingen, welke gericht zijn op de handhaving van een zoo groot mogelijke veiligheid. Dat niettemin in de 12 maanden, dat deze ,Douglas-dienst" in werking is. enkele ernstige en minder ernstige ongelukken zijn voorgekomen, kan slechts worden betreurd. Ook des nachts wordt druk gevlogen: zelfs langer dan op den dag. De heer Hamilton deelde nog mede, dat door de American Airwavs ll1/?. uur van de 24 uren per ma chine wordt gevlogen; deze maatscbannii. alsook de T.W.A. schrijven de Douglas- toestellen in drie faar af; op technische verordening derhalve. Ook de-K.L. M. heeft voor de afschrijving denzelfden tijdsduur vastgesteld. Naar de zegsman verder verklaarde heeft de technische dienst, van de T.W.A. •meermar len met Douglas D.C. 2-toestellen proeven ge nomen in dien zin, dat zij onder volle be lasting op één motor over een lang traject moesten vliegen. Volgens den heer Hamilton heeft men daarmede gunstige ervaringen op gedaan. Op een desbetreffende vraag deelde de heer Guillonard mede dat ook de K.L.M. met dergelijke controleproeven niet is ach tergebleven. Men heeft daarbij kunnen vast stellen dat een volbelaste Douglas DC-2 op één motor tot tweeduizend M. kan stijgen. Rest tenslotte nog de mededeeling dat door ae Douglasfabrieken te Los Angeles in een tijdsverloop van ongeveer 15 maanden niet. minder dan 113 van deze vliegtuigen zijn geconstrueerd. Helpende Mohammedanen verstoorden orthodoxe plechtigheid in Joegoslavië. - Twee dooden en 24 gewonden de balans. Belgrado. In Rogatitza (Bosnië) zijn tijdens een botsing tusschen de bevolking en de gendarmerie twee boeren gedood, vijf ernstig en negentien licht gewond. Volgens de officieele lezing was nabij de Orthodoxe kerk in Rogatitza een vliegtuig neergestort dat te voren propaganda-materiaal had uitgeworpen. Eeni ge Mohammedanen wilden den vlieger te hulp komen en staken daartoe het kerkplein over, waarop de or thodoxen protesteerden tegen de aanwezigheid dei- Mohammedanen, waarop heide partijen handgemeen raakten. Toen de gendarmerie de vechtenden wilde scheiden werd zij door allen gezamenlijk aangevallen en met steenen bekogeld. Vijf gendarmes en een of ficier werden hierbij gewond. Hierop werd van de vuurwapens gebruik gemaakt, met het bovenvermel de noodlottige gevolg. De geprikkelde menigte ging na het gevecht niet dadelijk uiteen, maar sloeg van 20 huizen de ruiten in. De koopprijs van de „Gelria', Vijftig duizend Engelsche ponden. Volgende week met Nederlandsche équi page naar Triest. Amsterdam, 20 Aug. Naar wij vernemen be draagt de koopprijs van het naar Italië verkochte mailschip „Gelria", dat deel heeft uitgemaakt van de vloot van den Kon. Holl. Lloyd 50.000 ponden, is 350.000 gulden, met levering in Triëst. Het schip, dat reeds geruimen tijd uit de vaart was genomen, wordt thans gereed gemaakt voor zijn nieuwe bestemming. Morgen vindt een inspectie plaats door Italiaanschc deskundigen. De „Gelria" zal waarschijnlijk in den loop van de volgende week met een Nederlandsche equipage naar Triëst vertrekken. 42 SLACHTOFFERS VAN DE HITTE IN CANADA. Montreal (Canada), Een van de heetste weekends van dezen zomer heeft het leven van 42 personen geëischt in de streek tusschen Prince Ed- ward eiland en Noordwest Ontario. Van He 42 over ledenen zijn er 31 door verdrinking om het leven gekomen. NOG GROOTER. De tonnage van de „Queen Mary" ver groot. Londen. Men verklaart thans dat de tonnage van de „Queen Mary", het zeekasteel van de Cunard White Star Line, dat thans te Clydebank wordt ver bouwd, 80.000 zal worden. Oorspronkelijk had men de tonnage geschat op '73 000 ton, doch enkele wijzigingen zal de inhoud •7.000 ton grooter doen worden. Verschillende vindingen zullen het comfort voor de passagiers doen toenemen. De „Queen Mary" zal op 21 Mei a.s. proefvaarten beginnen. ENGELSCH SCHAAKSPEELSTER OMGEKOMEN. Op vliegveld getroffen door schroef. Warschau. De bekende schaakspeelster Agnes Stephenson, oud 52 jaar, die. per vliegtuig uit Londen naar Warschau was gekomen, voor een dames- schaaktournooi, is op 't vliegveld Poznanien Lawica geti-offen door den schroef van een vliegtuig. Haar schedel werd verbrijzeld, zoodat. zij op slag dood was. De justitie is onmiddellijk overgegaan tot het instel len van een onderzoek. DE EX-KROONPRINS TE DOORN. Naar wij vernemen werd de ex-Kroonprins gister avond te Doorn verwacht voor een bezoek van en kele dagen aan den ex-Keizer. Nagekomen berichten WARMEN HUIZE* Kermis-Maandag had in de zaal van den heer Slikker een uitvoering plaats die verzorgd werd door de tooneelclub V.O.P. uit Warmenhuizen. De zaal was goed gevuld. Ten tooneele werd gebracht „Overschotje", comedie in 3 bedrijven, een stuk uit den tegenwoordigen tijd dat speelde in Rome. Het was een zwaar stuk, doch zonder moeite heb ben de spelers zich er kranig doorheen weten te slaan. Een dergelijke club, met zulk een kleine be zetting, en dan een stuk voor het voetlicht te bren gen als voornoemd is zeer goed enlcbaar dat. dit in spanning heeft gekost. De rollen waren heel goed verdeeld. Van begin tot het einde was de rol van „Overschotje" de spil. Dit was een vondeling en hieraan tengevolge aan opvoeding te kort was ge schoten. Wie hot spel goed heeft begrepen kon voelen welk een eerlijk hart in deze straatmeid lag verborgen. Meer effect nog was bereikt, als dc grimage wat beter was verzorgd geweest de pruiken vooral wa ren leSlijk. De stilte die den geheelen avond heersebte deed genoeg zeggen, dat allen van 't mooie spel genoten en hadden de spelers na afloop van een bedrijf, een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. V.O.P. kan dan ook op een succesvollen avond terug zien. Onder een gezellig lcermisbal, verzorgd door The A B.C. Boys in de keurig versierde zaal van den heer Slikker hield de bezoekers nog langen lijd bij een. EEEREÜGOWAARD Bij den op Zondag aan de Draai gehouden hengel- wedstrijd door .de plaatselijke vereen. D.V.S., waar aan door 25 personen werd deelgenomen, terwijl de controle werd uitgeoefend door de H.H. D. van Scha- gen en P. Brink, werd de eerste prijs (grootste baars) behaald door den heer H. Kamp, 2e door den héér N. Stet, 3e door den heer J. Stet, Eenige en algemeene kennis geving. Op 20 dezer overleed in Herne, Westfalen, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder llled. C. STEMMERMANN- geb. KUHNHEIM, In den ouderdom van 87 jaar. Namens de Familie, G. KOUSEBAND. Schagen, 21 Aug. 1935. Prijsopgaaf gevraagd van het Bewerken van 30 H.A. Stoppels met tractor en tractor-schijfegge, door C. BLAAUBOER, Van Ewijckskade 3, Anna Paulowna. Direct gevraagd: een Meisje, voor dag en nacht. Brieven letter N, Bureau van dit blad. LANGEND IJK ZUIDSCHARWOUDE. Door het vertrek van de hecren Kunnen en Keizer zijn twee vacatures in het bestuur der Ned. Herv, Kerk ontstaan. Nationale Kolfwedstriiden. Op de a.s. algemeene vergadering zal o.m. worden uitgemaakt, waar het volgend iaar de Nationale Kolf wedstrii den zullen worden gehouden. Met meer dan gewone belangstelling wordt die beslissing door de Kolfclub Op Maat alhier afgewacht. Deze club zou n.1. zeer graag zien, dat de beslissing zoo uit viel, dat Zuidscharwoude de gastvrouwe mocht we zen. Zii bestaat dan n.1. 50 iaar. Met klem zal door de afgevaardigden worden bepleit. Zuidscharwoude daarvoor aan te wijzen. Zij kunnen daarbij wijzen op de schitterende ontvangst, die den Ned. Kolfbond hier meermalen is bereid, terwijl algemeen geoor deeld wordt, dat een dergelijk jubileum het best kan worden gevierd tijdens de hoogtijdagen van den Ned. Kolfbond. ANNA PAULOWNA Bij het baden verdronken Dinsdagmiddag is de 21-jarige mej. M. van R., huishoudster bij den heer P. de Graaf in den Ach terweg, bij het baden in het Amstelmeer verdronken. Kinderen, die van het baden huiswaarts zouden keeren, zagen haar fiets en kleeren aan den kant van het water liggen, zonder dat iets van de baadster was te zien. Het vermoeden, dat haar een ongeluk' was overkomen, bleek gegrond, want nadat de heer de G. was gewaarschuwd, werd na drie uur zoeken mej. Van R, levensloos in het water gevonden. Daar het Amstelmeer ter plaatse niet erg diep is, is mej. van R. vermoedelijk tijdens het baden onwel gewor den. Z IJ P E POLITIE. Gevonden: een damestaschje. Verlo ren aan het strand te St. Maartenszee: een huis sleutel. WOENSDAG 21 AUGUSTUS. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 8 uur. Bijeenkomst. MADKT PURMEREND, 20 Augustus 1935. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 4-5.000 Kg., handel matig: Hoogste prijs f 16.50; 15 kleine boerenkaas f 14.50; 1 Goudschc kaas f 15; volvette^ f 16; 1741 Kg. boter f 1.25—1.40, weiboter f 1.101.15 per Kg. 556 stuks runderen to taal: 295 vette koeien 4048 ct. per Kg., handel stug; 98 geldekoeien f80120 per stuk. handel stug; 75 melkkoeien f 110165 per stuk, handel stug; 93 stie ren 3238 ct. per Kg., handel stug: 16 paarden f60 130 per stuk, handel stug; 150 vette kalveren 3045 ct. per Kg., handel matig; 260 nuchtere kalveren' voor de slacht: f 410 per stuk. handel vlug; voor de fokkerij f813 per stuk, handel vlug; 165 vette varkens: voor de slacht 3841 ct. per Kg., handel matig; 65 magere varkens f 1730 per'stuk, handel matig; 217 biggen f1017 per stuk. handel matig; 356 schapen f 818 per stuk. handel matig; 44 bok ken f3—13 per stuk, handel matig; 424 lammeren f49 per stuk, handel matig; kipeieren f33.50; eendeieren f 1.75 per 100 stuks; piepkuikens 4050 ct. per Kg.; oude kippen en hanen 2535 ct. per Kg. konijnen f 0.301.60 per stuk; duiven 40 cent per paar; 350 eendeieren A f 1.90. 4010 kipeieren A f 2.90 3.40. per 100 stuks. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer, 70.000 eendeieren fl.20—2.10; 60.000 kipeieren: 70— 80 Kg. f3.50—5: 65—66 Kg f3.40—3.60; 63—64 Kg f 3.30-3.50, 60—62 Kg f 3—3.30, 58—59 Kg f 2.90—3.20, 56—57 Kg. f 2.80—3. 53—55 Kg f 2.60.-2,90, 50—52 Kg f 2.402.60. 4049 Kg f 22.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 20 Aug. Aangevoerd: 21300 Kg. aardappelen Schotsche muizen f 3.30—3.70, grove f 2.20—2.30, eigenh. f 2— 2.90, idem grove f1.601.90; hl. aardappelen f 2.50;' gele nep f 3.10 tot f 3.30, 1525 Kg. uien f 2.2(1—2.30. driel. f 2.102.20, 3775 Kg. zilveruien, nep f 44.30, driel. f 2—2.10, uien f 0.60, 1300 Kg. roode kool f 2— 2.70, 2190 Kg. slaboonen f 45.80, 40 Kg. snijboonen f 4.60. MEDEMBLIK, 20 Aug. Schotsche muizen f 1.10—1.15, kl. muizen f 0.65— 0.75, grove aardappelen f 1—0.95, Borgers f 1.05—1.20, blauwe f 1.351.40, per 50 Kg., slaboonen f 0.600.65 snijboonen f 0.60—0.90 per 15 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 21 Aug. Aangevoerd zijn; 26100 Kg. aardappelen: Schot sche muizen f 3.30, grooten f 2.10—2.20, r. Duken f 1.40—1.70, eigenh. f 2.10—2.90, bl. dito f 1.90—2.30, bi. aardappelen f 2.90, driel. f 1.10—2.50, 9600 Kg. uien f 2.20—2.60, drielingen f 2.10—2.50, gele nep f 3.103.80 2600 Kg. zilveruien f 0.600.70, Drielingen 1.90—2.10, zilvernen f 3.80—5, 400 Kg. peen 1.60; 14800 Kg. spercieboonen f 46; 250 Kg. kroten 2.30; 2100 Kg. roode kool 1.30—1.50; 10700 Kg. witte kool f 1.60—2.10. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Aug. Aangevoerd zijn: 28000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 2.70—3.30, grooten f 1.90—2.10, r. Duken. f 1.40—1.50, egienh. f 2.40—2.90, bl. dito f 2—2.30, bl. aardappelen f 2.60, driel. f 1.50—2.20, 11000 Kg. uien f 2.20—2.50, driel. f 2—2.50, gele nep f 3.30—3.50. Zilvernen f 5; peen f 2; spercieboonen 45.60: bie ten 2.002.10, roode kool 12.50; witc kooi 1.70 2.10, gel o kool 2.10—2.80; bloemkool 10.50—11; 2e soort 3.30—4, -dieren is dit gehalte veel kleiner, evenals het water van rivieren en meren minder jodium bevat dan zeewater; maar toch is ook hier te constateeren, dat de organismen jodiumrijker zijn dan het medium, waarin zij leven. In het algemeen zijn kustgebie den jodiumrijk en neemt het jodi umgehalte af met toenemende ver wijdering van de kust. Dit is daarom van gewicht, omdat het voorkomen der kropziekte in ver band wordt gebracht met een te kort aan jodium in voeding en drinkwater. In het algemeen blijkt ook inderdaad, dat de krop in kustlanden minder voorkomt. Wanneer er eens een streek in zul ke landen wordt gevonden, waar men wel krop constateert,' dan komt dat, doordat vooral het drink water, misschien ook de groenten, minder jodium bevatten dan elders terwijl daarentegen de bodem even veel bevat als op andere plaatsen. Hoe dit verklaard moet worden, is nog niet geheel duidelijk. Mo gelijk is dat, er in jodiumrijke ge bieden veel los gebonden jodium in den bodem aanwezig is, dat het zij door het water gemakkelijk wordt opgelost, hetzij door de planten zonder moeite wordt op genomen. In de jodium-arme stre ken zou dan het jodium vaster zijn gebonden, zoodat het niet uit de bodem, in water opgelost, wordt verkregen. GROENTEN, DIE DE EEUWEN TROTSEERDEN. Tot de nationale gerechten, waar op wij, Nederlanders, het auteurs recht kunnen doen gelden, zal, dunkt ons, ook wel de „hutspot" behooren, die elk rechtgeaard Lei- denaar op 3 October dient te eten, als herinnering aan het ontzet van de sleutelstad. Drie honderd jaren zijn sinds dien verloopen en wij zijn dan ook geneigd een zekeren eerbied te ge voelen voor den ouderdom van onzen vaderlandschen hutspot, een eerbied, die ongetwijfeld in om vang zal toenemen als men be denkt, dat een der hoofdingrediën ten van dezen schotel, namelijk de wortelen, reeds meer dan vierdui zend jaar geleden op aarde voor kwamen. Onderzoekingen hebben aange toond, dat in do jongere steen periode zoowel wortelen als schor seneren en erwten in Europa, maar speciaal in Zwitserland, voorkwamen, waar de paalboeren groenten verbouwden, die zij on getwijfeld uit de in het wild groei ende planten geteeld en langza merhand veredeld hadden, waar door zij aan smaak wonnen. Later, in bet bronzen tijdperk, kende men ook linzen en nóg weer iets later een dik soort boonen. Perzië kende van ouds spinazie die onder den naam van ..Ispany" met graagte werd gegeten. Via Perzië werd de>ze groentesoort naar Tndië overgebracht, waar men haar Tsfany heette. In den loop der eeuwen \yerd ze in Klein-Azlë en Arabië onder den naam ïsfa- nadsj geteeld. De Arabieren brach ten deze groentesoort op hun ver dere veroveringstochten naar Span je en daarmede wellicht voor het eerst naar Europa; want nog altijd blijft het een open vraag of ook de Grieken en Romeinen dit gezon de voedsel reeds kenden. Van Span ie uit bereikte de sntna" zie Frankrijk; het duurde gerui men tijd eer deze groentevook in andere Europeesche landen burger recht mocht verwerven.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3