RAAD VAN SCHAGER Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 24 Augustus 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. £7%*2 Vergadering van den Raad op Vrijdag 23 Augustus .1935, des namiddags te kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; waarn. secretaris de heer C. Mol. Afwezig de heeren Mr. Dr. Buiskool en Van NulancL De notulen worden vastgesteld. Ingekomen stukken en adressen. Ingekomen is het jaarverslag van de Woningfcouw- yereeniging „Schagen" over het jaar 1934. Ged. Staten keurden goed: besluit geldleening S 70.000; suppletoire begrootingen 1934; Een verdiend standje. T.a.v. de in een der suppletoire begrootingen ge raamde bijdrage in de kosten van verhuizing van den oud-concierge der o.l.s. merken Ged. Staten op: Het is ons niet duidelijk waarom uw college toen van Scheijen achteraf weigerde zich aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen, omdat hij meende, dat hij de kosten, als hij niet zou worden afgekeurd, niet zou kunnen dragen zich niet be reid heeft verklaard de eventueele kosten van de keuring voor rekening van de gemeente te doen ne men. Was dit geschied, dan zou dit in het belang zoowel van de gemeente als van Van Scheijen zijn geweest. Voor de gemeente omdat bij afkeuring de kosten van het geneeskundig onderzoek ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zouden zijn gekomen en bij niet-afkeuring de gemeente slechts een bedrag van pl.rn. f 25 verschuldigd zou zijn geweest, terwijl de gemeente thans 6 weken loon of f 173 plus de verhuiskosten van Van Scheijen naar Apeldoorn ad f 50 heeft uitbetaald; voor Van Scheijen, omdat' deze dan invaliditeitspensioen, in gaande op den datum van zijn ontslag, had kunnen krijgen. Ged. Staten hebben voor dit maal in de uitgave berust. Het heeft intusschen hun aandacht getrok ken, dat het onderhavige raadsbesluit, waaraan fi- nantieele gevolgen waren verbonden, in strijd met art. 22 der Rekeningsvoorschriften 1931 is uitgevoerd voordat de desbetreffende finantieele regeling hunne goedkeuring had ontvangen. In verband hiermede meenen zij erop te moeten aandringen, dat deze voorschriften in het vervolg stipt worden nageleefd. Burgemeester schijnt dit standje nogal vermake lijk te vinden, want lachend vertelt hij hoe B. en W. naar aanleiding daarvan de besluiten tot aankoop brandspuit enz. hebben opgezonden naar Ged. Sta ten, ofschoon dit wel is gekocht, maar niet betaald. Voorts keurden Ged. Staten goed: besluit aankoop gedeelte van „de Mient"; besluit grondruil met J. Castricum Hetzelfde college zónd bericht van ontvangst der wijziging van de politieverordening. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. De duur der kermis. Onder overlegging van de terzake ingewonnen ad viezen deelcn B. en W. mede, dat van hen geen voorstel tot verkorting van den duur der kermis is te wachten. In de adviezen van beide middenstandsvereenigin- gen en van „Algemeen Belang" wordt gewezen op het belang dat 2 Zondagen in de kermisweek vallen en op het belang dat de standhouders gedurende 8 dagen hun inkoopen in onze gemeente doen. De heer Van Erp, die deze zaak aanhangig heeft gemaakt, kondigt voor de volgende raadszitting een voorstel van hem aan tot verkorting der kermis. Tegen wilde handelaren. Ingekomen is een adres van J. Voerman e.a. groen tehandelaren, die verzoeken maatregelen te willen nemen tot het weren van venters in aardappelen en groenten enz., welke niet in onze gemeente woon achtig zijn (z.g. wilde handelaren). Verwijzende naar de adviezen van de beide mid- denstandsvereenigingen, en van Algemeen Belang deelen B. en W. mee, dat de meerderheid van hun college op het verzoek afwijzend wil beschikken, terwijl de minderheid in het college zelfs verder zou willen gaan dan in het verzoek wordt gevraagd, door zelfs een verordening in het leven te roepen, waarin wordt bepaald, dat voor nieuw op te richten zaken de toestemming van B. en W. noodig zal zijn. De heer Schoorl, hoewel best begrijpend het stand punt der adressanten, meent dat het niet in het be lang zou zijn van Schagen. als centrum - en als marktplaats, om aan hot verzoek te voldoen. De beer Blaauboer, minderheid van B. en W., wijst er op, hoe het steeds moeilijker wordt om het brood te verdienen. Hij zegt, dat verschillende werkeloozen met paard en wagen naar buiten zullen gaan om hun kost te verdienen en meent dat door het beperkte van het afzetgebied en het steeds grooter worden der distribuanten, de winsten grooter moeten worden om een bestaan te vinden. Dat noemt spr. in een tijd als thans, dat de distributie goedkooper moet wor den, tegen de draad in en acht hij optreden van de overheid om dit tegen te gaan, noodig. Spr. zou een verordening wenschen om het stichten van nieuwe zaken tegen te gaan en aan B. en W. het oordeel of een bepaalde branche nieuwe zaken gedoogd. De heer Orsel zegt, dat er wellicht veel goeds is in hetgeen de heer Blaauboer zegt, maar de uitzon deringsplaats die Schagen bekeledt. maakt dat voor Schagen onmogelijk. De heer Bakker is het met den heer Blaauboer niet eens en zegt niet te begrijpen, hoe deze zooiets kan wenschen, waar de Zuivelfabriek, waarvan de heer Blaauboer het hoofd is, juist overal binnenvalt als concurrent. Spr. wijst op de bekende regeerings- circulaire. Wel wil spr. het weren van steeds nieu we winkels. De heer Blaauboer oordeelt, dat waar van hooger hand de voorschriften anders luiden, het 't. best is de zaak verder onbesproken te laten. Het bevreemdt hem echter, dat de heer Bakker als socialist, socia lisatie willend, het van boven wil regelen en van onder door die voorstelling, wil laten zooals 't is. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen met den heer Blaauboer tegen. Het dempen van het Noord. Van C. Br^et en andere bewoners van het Noord was het' verzoek ingekomen om over te gaan tot demping van hét Noord. Adressanten wijzen er op dat de verontreiniging der sloot, mede in verband met de werkzaamheden daar, steeds toeneemt en de breedte van de straat voor het tegenwoordige ver keer zeer onvoldoende is te noemen. De vereeniging „Algemeen Belang" drong aan op Spoedige demping van de sloot op het Noord vanaf de Steenen pijp tot de Veldstraat, met gelijktijdige uitvoering van het uitbreidingsplan betreffende het Hoog, althans dit uitbreidingsplan inzoover uit te voeren, dat de hoek van het Hoog en het Noord voor het verkeer zal worden verbreed, door verwij dering van de hoekhuizen, een en ander met gelijk tijdige instelling van het tweerichtingsverkeer. Mocht uitvoering van het uitbreidingsplan t.a.v. het Hoog op belangrijke finantieele bezwaren stuiten, dan wordt in overweging gegeven tijdelijk een weg te leggen achter de huizen van liet Hoog tusschen Veldstraat en Halerweg. Aan dit adres van „Algemeen Belang" betuigde de Schager Handeldrijvende en Industrieele Mirt- denstandsvereenigïiig adhacsie. De kosten van het dempen, rioleeren en bestraten van het Noord worden door den gemeente-architect geraamd op f 19308, terwijl de kosten voor het maken van een weg tusschen het Hoog en de Veldstraat, met inbegrip van de kosten van aankoop van 'ri huis met grond (perceel Oom) en 2 strooken grond, ge raamd worden op f 4500. Zooals uit het reeds vorige week door ons vermel de prae-advies van B. en W. blijkt, is dit college van oordeel, dat door de tot standkoming van den nieuwen provincialen weg een groot gedeelte van 't doorgaand verkeer zich niet meer zal bewegen via bet Noord. Zij wijzen voorts op de ongekende hoo- gere uitgaven, op een navordering van pensioensnij- dragen over de jaren 1922 t.m. 1930, die van den Pen sioenraad is ontvangen en die ongeacht de nog na der op te geven rente f 6577.01 bedraagt, terwijl het bovendien steeds moeilijker wordt de belastinggelden op te brengen. Zij adviseeren dan ook tot liet aan nemen van een afwachtende houding en tot afwij zing van het verzoek. Mr. Buiskool had telegrafisch om uitstel van be handeling gevraagd, op welk telegram Voorzitter na dere inlichtingen had gevraagd. Deze waven ingeko men, maar B. en W. wenschten toch behandeling. De heer Schoorl herinnert, dat hij een voorstander was van Plan B en bewerkstelligd had, dat vanwege de provincie faciliteiten waren gegeven bij het ma ken van de haven en den Halerweg. Spr. had toen reeds de wenschclijkheid van do voorziening op het Hoog en de demping van het. Noord bepleit en hij kan zich dan ook niet vereenigen met afwijzen van het verzoek. De mooie verbreede Halerweg wenscht spr. niet to laten doodloopen op het Noord. Goede toegangswegen naar Schagen zijn 't waar het bestaan en de welvaart van Schagen nauw af hangen. En voor Noord-Zijpe en Callantsoog behoort een goede toegangsweg niet via de Loet, doch via het Noord. Spr. zal dan ook aan. liet. voorstel van B. en W., om het verzoek van do Noordbewoners af te wijzen, nooit zijn stem geven. Een andere kwestie is oi' onmiddellijk tot demping moet worden overgegaan. Spr. persoonlijk wil deze zaak bezien in verband met liet vraagstuk der werk loosheid en waar met de demping een flink bedrag gemoeid is, wil spr. de demping doen plaats vinden wanneer het aantal werkloozen eerlang weer nij pend zal zijn. Spr. vindt het een belangrijk en nut tig werkobject en stelt dan ook "voor liet adres van de Noordbewoners aan te houden en eerlang, als het aantal werkloozen dat vordert, tot demping over te gaan. In de tweede plaats doet spr. dat voorstel, om dat hij hoopt, dat de nieuwe raad straks voltallig zal zijn en dan deze zaak onder de oogen kan zien. De heer De Veer wil deze zaak ontruiming Hoog en demping Noord in tweeën splitsen. Spr. oordeelt dat de verruiming van den toegang via 't Hoog, ur genter is dan de demping van het Noord. Hij vindt het jammer, dat, t.a.v. cle voorziening op 't Hoog er alleen is een begrooting van den gemeente-archi tect, want waar het hier ramingen betreft Van bezet tingen van particulieren,'was 't beter geweest, dat, overleg had plaats gehad. B. en W. willen de oplossing door aankoop van een perceel aan het Noord en door aankoop van een stukje grond aan den kant van de Veldstraat. Spr. acht dat weggegooid geld, want aan den kant van de Veldstraat moet z.i. de oplossing niet worden gezocht. Spr. wil wegnemen het hoekhuis dat aan de gemeente toebehoort, dan wordt een weg van 13 meter verkregen, Wordt dat gemeentehuis gesloopt, dan blijven 2 zoo goed als bouwvallige huizen over en de eigenaren zullen gedupeerd worden, omdat het groote vervoer er langs komt en spr. zou dan met die 2 eigenaren overleg willen plegen om tot aankoop te komen. Op die wijze wordt een oplossing verkre gen, die aan alle eischen voldoet. Wat het Noord betreft, spr. heeft reeds vroeger demping bepleit, omdat uitvoering in een geheel goedkooper is, doch hij kan meegaan met het idéé van Men heer Schoorl, om het als werkobject te be waren. Misschien is zoo'n werkobject. reeds deze winter noodig en dan zou spr. daar allereerst de demping van bet Noord voor willen aanwiizen. De heer Van Erp doet zich kennen als voorstan der van het dempen van 't Noord. Hij heeft reeds jaren geleden demping van de Loet bepleit en nu dat in tweeën is geschied, is spr. maar matig tevre den over de uitvoering. Spr. acht dat niet de minst kostbare wijze en spr. vreest dat dit euvel ook t.a.v. 't, Noord zal blijken. Uit commercieele overwegin gen hadden B. en W. reeds eerder moeten onder handelen. in verband met de uitvoering van de ka naal werken. Voor :t vrkeer is demping noodzake lijk en voor Schagen was bet minder kostbaar ge weest. Als het adres wordt, aangehouden tot het nieuwe college van B. en W. er over oordeelt, zul len de kanalen reeds zoover gevorderd zijn, dat het nadeelig is voor de kosten. Spr. zou 'f liefst het heele Noord willen dempen en spoed willen betrach ten. Nu is de .gelegenheid er om grond te krijgen. Wat de verdediging van den beer Schoorl betreft voor het dempen van het Noord, in verband met de verbreeding van den Halerweg, spr. begrijpt niet dat de heer Schoorl daar dan niet eerder op geha merd heeft. Het is wel het goed recht, van den heer Schoorl om B. en W. aan te vallen, maar de heer Schoorl had dan zelf ook meer voortvarendheid moten toonen. Spr. verzoekt B. en W. nader de demping van het. Noord onder de oogen te zien. De heer Bakker meent dat de nieuwe nrimaïre weg de toegangswegen naar Schagen zal ontlasten en het vervoer over het Noord zal z.i. eerder af- dan toenemen. Met, het oog op de stankverspreiding is demping echter gewensoht. In spoedige uitvoering ziet spr. echter.geen voordeel voor Schagen en spr. wil het als werkobject bewaren. Men heeft spr. me degedeeld dat bij de Kanaalwerkcn eerder te kort dan te veel srond is en spr. meent daarom dat B. en W. niet te laat. maar op tiid zijn. Wat de huizen op 't, Hoog betreft, spr. raadt aan radicale oprui ming; de huizen in de Veldstraat zitten nu al in een moeras en zullen anders nog meer in 't gedrang komen. Spr. wijst tenslotte nog op de wenscheliik- heid. de werkloozen zoo min mogelijk naar de Wie- ringermeer te zenden en kan meegaan met het voor stel de zaak niet van de baan te schuiven, doch de zaak te bestudeeren. De heer Stam vindt, demping van het. Noord wel wenschelijk, maar niet, direct noodzakelijk. Er moet echter iets gebeuren met het Hoog en de oplossing die B. en W. willen, achter de huizen van 't Hoog om. daar kan snr. zich mee vereenigen. De heer Orsel zegt dat Schagen goede toegangs wegen behoeft, een zakenman doelde spr. reeds mee door de verbetering van den weg Sohagen-Ziidewind menschen in zijn zaak te krijgen, f]ie anders naar Alkmaar gingen. Snr. wil de demping echter aan houden als werkobject en deelt mede dat vandaag reeds aan arbeiders ontslag is aangezegd. Spreker ontkent de finantieele moeilijkheden niet. maar men moet ook waken tegen een zuinigheid die de wijs heid bedriegt. Spr. is het eens met den heer De Veer om de verbeterng van den toegangsweg tot de haven aan te houden. De heer De Vries zegt dat B. en W. ten volle het belang van goede toegangswegen inzien, doch hun overweging is dat demping wel wenschelijk is, en in een tijd waarin het niet op geld zou aankomen uitgevoerd zou moeten worden. Nu vinden zij liet een verstandige politiek af te wachten en te zien hoe de toestand zich zal ontwikkelen. Het Noord is steeds voor Zijpe en Callantsoog den toegangsweg geweest en hoewel het doorgaand verkeer via de Loet zal gaan, verwacht spr. dat het directe verkeer van Noord-Zijpe—Callantsoog evengoed langs het Noord zal gaan, misschien gedeeltelijk via de Loet naar Schagen. Spr. onderschrijft dat Schagen door de kanalen en wegen een kans krijgt als nooit te voren en een gemeentebestuur dat deze gelegenheid zou laten voorbijgaan, zou niet. van blaam door het tegenwoordige en het nageslacht vrij zijn te pleiten. Maar Schagen zal zich nog menig groot offer moe ten getroosten. Is dat noodzakelijk dan de tanden op elkaar en moet het gebeuren, maar dan moet al lereerst de noodzakelijkheid vast, staan. En B. en W. achten die niet aanwezig. De kwestie van 't Hoog moet eerder opgelost worden. Spr. wijst er op dat we zuinig met de centen moeten zijn. In onze omtrek genieten diverse gemeenten de zegeningen van de toeziende voogden. Treft ook ons dat, dan zal de droom van groot Schagen tot het verleden behoo- ren. Spr. wijst er voorts op dat de leening van f 70.000 ons budget met een kleine 5 duizend per jaar drukt, dat verschillende bronnen als gasfabriek, vrijwel zijn opgedroogd. Ook de Voorzitter maant tot voorzichtigheid aan. Een hoogere autoriteit heeft spr. die wenk gegeven. De lieer Schoorl merkt op, dat het zijn bedoeling was het uitstel zeer kort te doen zijn. Spr. acht dem ping van het Noord wel noodzakelijk is. Zijn bedoe ling is alleen aanhouding om de geheele vraag op liet juiste tijdstip en op de juiste wijze op te lossen. De heer De Veer wijst er den heer Van Erp op dat als er grond was, demping van het geheele Noord zeker 't goedkoopst zou zijn, maar nu moet de dem ping los van de kanaal werken bezien worden. Spr. bepleit nogmaals directe verbetering van den toe gangsweg naar de haven via 't Hoog. Met de dem ping van het Noord kan dan rekening worden gehou den met de werkverschaffing. Juist oondat, de grond van elders moet worden aangevoerd, is het een mooi werkobject. De heer Blaauboer betoogt ook dat verruiming van 't, Noord urgent is, want als straks de Lagedijk wordt doorgegraven, komt het verkeer reeds langs den verhreeden Halerweg. De heer Van Erp stelt voor thans principieel te besluiten tot demping van het Noord en de plannen daartoe door B. en W. te doen verwerken. De heer Bakker wil als oud-raadslid den nieuwen raad niet binden. tiet voorstel-Van Erp in principe te hesluiten tot demping vanaf de Steenen Pijp tot aan de Veld straat en de zaak in handen te stellen van B. en W. wordt verworpen; voor stemde de heer Van Erp. Uitvoerig wordt nu gediscuseerd over de vraag of nu in stemming zal worden gebracht het voorstel van B. en W. of dat van den heer de Veer t.a.v. de verbetering van den toegang naar de Hale, en ten slotte wijst de heer Schoorl er op dat B. en W. in dit opzicht geen voorstel aan den raad doen. Wel leggen zij begrooting en teekening over, docli van een voorstel is geen sprake. De heeren Stam en Blaauboer bepleiten onmiddel lijke verbetering, zooals B. en W. dat wilden. Het voorstel De Veer, om met de eigenai'en der perceelen op 't Hoog in overleg te treden wordt ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen, maar het voorstel om op korten termijn tot demping van het Noord te besluiten, doch als werkobject, te doen uitvoeren, wordt verworpen met 5 tegen 4 stem men; tegen stemden de heeren Van Erp, Stam, Kla ver, De Veer en Blaauboer. De palingverkoop. Door den heer S. II. J. v. Drunen, pachter van een standplaats voor den verkoop van paling gedurende de kermis 1935, wordt restitutie van de halve pacht som verzocht, omdat andere personen (niet-pach- ters) ongestraft de gelegenheid te baat hadden ge nomen op het kermisterrein paling te verkoopen. B. en W. stellen voor adressant een reductie van f 35 te vcrlcenen. De heer Bakker wijst er op dat Van Drunen zon der eenige voorwaarde t.a.v. concurrentie heeft in geschreven en spr. noemt 't te gek monopolie op te eischen. Als op het verzoek wordt ingegaan, kunnen straks ook anderen eenzelfde verzoek doen. De heer De Vries merkt op dat er slechts 3 vaste verkoopgelcgenheden zouden zijn en de heer Blaau boer zegt dat het in strijd met de gewoonte was, dat er een auto heeft gestaan, waaruit paling werd verkocht. Op verzoek van den heer Orsel gaat de raad in co mité en na heropening gaat de raad accoord met 't voorstel van B. en W. Namen van straten. B. en W. stellen voor het plein voor het water- leidinggebouw den naam van „Laanplein" te geven en het gedeelte van den Laan vanaf perceel wijk E no. 62 tot en met pereeel wijk E no. 93, waaraan in den volksmond de naam Stille Laan is gegeven, ook officieel deze benaming te verleenen. Goedgevonden. Vastgesteld wordt eene suppletoire begrooting 1935, tot een bedrag van f 1100. Rekeningen 1934. De commissie belast met het onderzoek der reke ningen 1934, welke commissie bestond uit de hee ren Bakker, Schoorl en De Veer, had enkele opmer kingen t.a.v. de rekeningen der bedrijven; zoo werd er aan herinnerd dat besloten was het winstsaldo van het G.E.B. in de gemeentekas te storten, niet dus in het vernieuwingsfonds, terwijl de in de rekening gasbedrijf opgenomen posten betreffende het verlies saldo ten onrechte waren opgenomen. Over enkele uitgaven kosten van ziekenverpleging zal de commissie in comitévergadering een opmer king maken. Een post van f 40 vergoeding van het rijk van een deel der jaarwedde van den agent der arbeidsbe middeling over 1934, moet nog worden opgenomen. De commissie verzoekt voorts om van de jaarver slagen der Lichthedrijven een exemplaar aan elk der raadsleden toe te zenden. Met de door de commissie gemaakte opmerkingen gaan B. en W. accoord, terwijl aan het hierboven vermelde verzoek der commissie toezending van het verslag van het gas- en het electricieitsbediïjf zal worden voldaan. Door den waarnemenden Secretaris wordt toege licht hoe de strop t.a.v. de vordering van de pensi oenbijdrage is ontstaan. Het is ontstaan nadat door de nieuwe pensioenwet 1922 andere berekening van de grondslagen plaats vond. In 1923 en 1924 is de zaak voorloopig gecontroleerd en de gemeente kreeg toen f 900 terug. In 1931 echter werd een buitendienst door den pensioenraad ingesteld en van 1922 is men toen tot de verschillen gekomen. Diverse stemmen gaan op dat het bericht dier na vordering toch veel te laat komt. en ook acht men het niet goed er zich bij neer te leggen, dat de rente moet worden betaald. De heer Van Erp geeft in overweging de zaak aan hangig te maken bij .de Vereeniging van Nederl. Ge meenten. De Voorzitter zegt overweging toe. De rekeningen worden voorloopig vastgesteld. Vastgesteld wordt het kohier der straalbelastin^ 1935 tot een totaal bedrag van f 6147.48. De rondvraaft De heer Bakker zegt dat de firma Deutekom op 't. Noord een erfscheiding, een klein slootje doeti dempen en nu de Straatbewoners last van den ba©« ger ondervinden. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Van Erp wijst op den toestand van de sloot achter de perceelen van de heeren Raven c.s« op de Loet. Spr. geeft voorts het college in overweging of, nu de afname van gas sterk verminderd is en de ex»* ploitatie minder gunstig, misschien personeel gemist kan worden. De Voorzitter zegt dat dit wel niet het geval zal zijn. Door het 3-ploegenstelsel zijn 3 stokers noodigj voorts een lantaarnpoetser, fitter en de directeur, heeft dringend een klerk noodig. Zooals bekend i9 besloten de losse arbeiders om de andere week te la* 'ten werken. De heer Van Erp betoogt dat als een particulier be drijf zijn omzet ziet dalen, maatregelen tot bezuini* ging zullen worden genomen. Spr. wijst er op hooi er is een leerling fitter, die straks weer in vasten] dienst zal worden genomen en zooals dat steeds ge* beurt verhooging van salaris zal dan volgen. Spi\ meent dat er genoeg vast personeel is. De Voorzitter zal het met den directeur der licht* bedrijven bespreken. ;'i De heer Van Erp vraagt hoe het zal gaan met; den post die geraamd is voor het amoveeren vanl de oude school en voor verkoop gronden. Spr. vraagt of het nieuwe college van B. en W. daar aandacht aan zal schenken. De Voorzitter gelooft dat het Rusthuis op een oor na gevild is. ii De heer Blaauboer zegt dat, de plannen rijpen. Do commissie heeft tot half December tiid gekregen. Ten afscheid. De Voorzitter wendt zich thans tot de heeren Blaauboer en Bakker, die straks geen deel meer zullen uitmaken van het raadscollege. Spr. bedankt den heer Blaauboer hartelijk voor de wijze waar#P hij de gemeentebelangen heeft behartigd. Zijn zaken lieten niet altijd toe present te zijn, maar de heer, Blaauboer nam zijn functie op nauwgezette en uit-» stekende wijze waar. Spr. dankt ook voor de prettige wijze waarop hij met den heer De Vries en spr. heeft verkeerd. Het was niet altijd botertje tot den boom* vooral niet in den beginne, maar de heer Blaau boer gooide altijd olie op de golven, was iemand met een vriendelijk en goed karakter, is een rustge-i vende persoon geweest. Wel heeft spr. wel eens op* gemerkt, dat de heer BlaauSoer altijd in de contra mine was, maar de zaken werden weer goed geplooid want de verschillen droegen een eerlijk karakter* De heer Bakker was iemand met een geheel andere politieke beschouwing, spr. heeft geen politieke be schouwing maar was iemand die niet uitsluitend de belangen zijner partij zocht, maar die zijn mee ning uitte in het belang van de zaak. Hij dreef niet altijd priori do pailijbelangen door. Ook met den heer Bakker heeft spr. prettig samengewerkt. De heer Blaauboer dankt den Voorzitter voor de vriendelijke woorden en zegt dat het hem genoegen doet te hooren, dat de samenwerking prettig was en de meeningsverschillen nimmer tot, verwijdering leidden. Spr. dankt den Voorzitter en ook den raad voor de goede samenwerking en tegemoetkomende houding. Toen spr. tot wethouder wérd benoemd, heeft hij de wensch uitgesproken, dat het krakeel, waardoor Schagen 'n slecht figuur maakte geëindigd zou zijn. Het doet spr. genoegen, dat dit de laatste jaren het geval is geweest en spr. hoopt dat de nieu^ we raad in dezelfde sfeer zal mogen vergaderen. De heer Bakker dankt den Voorzitter ook voor de vriendelijke woorden en roemt de onpaiHijdige hou ding van den Voorzitter. Op politieke gezindte werd nooit gelet. Spr. hoopt dat zoowel voor de partij als voor de gemeente betere dagen zullen aanbreken en dat onze mooie gemeente zal mogen groeien en bloeien. Ook dankt spr. de raadsleden voor de sa-» menwerking, als spr. eens 'n minder prettig woord heeft gesproken, dan bedenke men dat dit nooit de persoon, maar de zaak betrof. De heer Van Erp zegt, dat hij 4 jaar geleden met blijdschap zijn stem aan deze beide wethouders heel't gegeven en spr. heeft in de voorbije periode gemerkt dat zij dit vertrouwen waardig waren. Vóór dien tijd viel daar wel eens aan te twijfelen. Spr. hoopt dat ook het volgend college dat vertrouwen waardig zal zijn. Op 't oogenblik betwijfelt spr. dat echter nog. De Voorzitter zegt, dat dit sympathieke woorden zijn, maar spr. twijfelt niet aan 't toekomstige col lege. Hierna sluiting. VERBOUW KAPPERSZAAK. Na onderhandsche aanbesteding Is de verbouw van het perceel, waarin thans nog is gevestigd het bijkantoor van de Hoomsche Crediet,- en Effecten- bank, en in welk perceel de kapperszaak van den heer J. C. Pronk alhier zal worden gevestigd, opge dragen aan den laagsten inschrijver, den heer M* Schipper, aannemer te Schagerbrug. De verbouw is geschiedt naar het ontwerp en on der architectuur van den heer Chr. Dekker. POPPENVERLOTING. Eenige weken geleden werd door enkele Dames en Heeren, om de uitzending van een patiënt mogelijk te maken, een verloting georganiseerd, terwijl- tevens do gelegenheid bestond om te raden naar den verjaar dag van een babypop. De loten werden grif verkocht en op no. 105 viel de staande pop met garderobe. Dit nummer bleek in het bezit van mej. Rong, terwijl voor do andere pop 12 Januari de juiste datum was. Niemand had deze datum geraden, zoodat geloot werd tusschen mej. N. Roggeveen en Mevrouw de Boer-de Moor, die beiden 13 Januari als verjaardag hadden opgegeven. Laatstgenoemde was de gelukkige. Over het finan cieel resultaat van het geheel was- de commissie goed tevreden. THEATER ROYAL. Leise flehen meine Ll.eder een wonder mooi filmwerk, geinspireerd op de onsterfelijke mu ziek van Franz Schubert en gedragen door den su- bliemen zang van de bekende Martha Eggerth. Dit filmwerk valt deze week te genieten in Theater Royal. Franz Schubert, het onsterfelijke genie, wien het in zijn leven allesbehalve goed ging, leert op zekeren dag op zijn traditioneelen gang naar het pandjes huis Emmy, de dochter van den pandjeshuisbaas Passenter, kennen. Schubert krijgt opdracht in het paleis van vorstin Kinsky te concerteeren. Dit brengt hem zeer in ver legenheid, want rok, hooge hoed, pantalon, schoenen en alles, wat er nog bij behoort, hangt en ligt in het pandjeshuis. In weerwil van Schuberts herhaald veiv zoek, weigert Passenter de kleeren zonder geld terug te geven. Eeuwig zegeviert de liefde over liet gezond ver*

Schager Courant | 1935 | | pagina 5