Afscheid Dokter Oterdoom SPARTÜ l-D.T.S. I Rondom de Groene Tafel Corset-specialiste DAMES! 'n Kalasiris fa.G.de Waard, Schagen 1 UlT de OMGEVING stand en de verliefde Eramy voorziet hem van al les, wat er voor een concertavond bij vorstin Kinsky noodig is. Bij de eerste accoorden van zijn nooit voltooide symphonie in B-mineur luisteren de gasten ge boeid toe totdat een schelle lach van een dame de voordracht onderbreekt. Met een schril accoord breekt hij het stuk af, en wanneer het gelach van de jonge gravin geen einde schijnt te nemen, verlaat hij dien beleedierd het paleis. Thuis wacht Emmy op hem en bij haar vindt hij troost voor de hem aangedane belcediging. AI zijn po gingen om zijn groot muziekwerk te voleindigen zijn vergeefsch. Hij krijgt, een aanstelling als muziekleeraar van de heide dochters van gilaaf Esterhazy in Hongarije, doch met ontstelling merkt Schubert, dat de oudste dochter dezelfde dame is. die bij 't concert bij vorstin Kinsky zoo luid gelachen had. Spoedig is Emmy Passenter vergeten, onvoltooid ligt de begonnen liefdesbrief aan haar tusschen de muziekstukken en tusschen de jonge gravin en Schubert weeft Amor zijn draden steeds nauwer en vaster Tentoonstelling van Vet Wei* devee en Vette Schapen. Op het marktplein werd Donderdag jl. de door de Vereeniging tot het houden van Jaarlijkscho Paasch- tentoonstellingen van Vee georganiseerde tentoon stelling van vet weideveo en vette schapen gehou den. In een 4-tal rubrieken waren een 37-tal nummers ondergebracht, terwijl er ongeveer 80 schapen wa ren aangevoerd. De volgende bekroningen werden toegekend: No. 1. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, afgewisseld: le prijs f10 H. J. E. van Hoorn, Wie- ringcrwanrd; 2e prijs f5, Joh. de Veer, Schagcn; 3e prijs f2.50, II. J. E. van Hoorn, Wieringcrwaard; be- stuursprijs Jac. de Veer, Schagen. No. 2. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, met 6 breede tanden: le prijs f 10, A. Marees, Bar- singerhorn; 2c prijs f5, Joh. de Veer, Schagen; 3e prijs f2.50. als voren; bestuursprijs als voren. No. 3. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, met 4 breede tanden: le prijs f 10, S. Bleeker, Beem- ster; 2e prijs f5, A. Spaans, Kolhorn; 3e prijs f2.50, S. Bleeker, Beemsler; bestuursprijs Joh. de Veer, Schagen. No. 4. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe met 2 breede tanden: le prijs f 10, R. Bakker, Wie ringcrwaard; 2o prijs f5 P. Posker, Schagen. No. 5. Voor de beste vette Schapen: le prijs f5, firma H. v. d. Kamer; 2e prijs f2.50, D. Jimmink Dz., Wieringerwaard. A.s. Woensdag 28 Aug., van half elf tot half vier, gelegenheid tot raadplegen van eerste klasse geeft U de onmisbare steun en tevens een goed figuur. VERKOOPING BOERDERIJEN EN BROOD BAKKERIJ. Door Notaris Mr. C. J. de Lange uit Alkmaar, werd Donderdag 22 Augustus bij afslag en combinatie over gegaan tot de openbare verkooping van twee boer derijen te Koegras, gemeente Helder en wel ten ver zoeke van den heer N. P. C. Best te 's-Gravenhage De perc. 1 tot. en met 10, met uitzondering van perc. 5, in huur bij den heer Kaan, waren 15 Aug. j.1. in bod gebracht en kwamen nadat door den heer J. Blankman uit Koegras de perc. 4 en 8 nog waren gemijnd, tot een bedrag vun f 36878.50. Voor deze boerderij in het geheel was geen kooper. Perc. 5, uitmakende de speelplaats bij de school, is aan de gemeente Helder gekomen voor 1 750. De perc. 11 tot en met 20 kwamen na afslag en combi natiën tot een bedrag groot f 29391.31 en werd in zijn geheel gemijnd op f 1700, zoodat deze boerderij nu kwam op 1 31091.31. Kooper was hiervan de heer P. J. Peereboom, bur gemeester van Broek in Waterland. Een en ander tezamen kwam dus tot een totaal bedrag van f 68720.16. Voor dat met de afslag der boerderijen te Koegras een aanvang werd gemaakt werd insgelijks door Notaris Mr. C. J. de Lange uit Alkmaar, in de zaal van den heer J. Igesz alhier te koop aangeboden: de bakkerij met erf enz te St. Maarten, eigendom van den heer M. Louw alhier. Het perceel werd in bod gebracht op f 1450 en daarna gemijnd op f 30, zoo dat dit perceel kwam op f 1480. Kooper werd de heer G. Jongens te St. Maarten. SPARTA-NIEUWS. Voor a.s. Zondag zijn voor Sparta 1 en 2 vriend schappelijke wedstrijden vastgesteld. Het bekende D.T.S. van Oudkarspel komt dan met 2 elftallen op bezoek. Met het vooruitzicht dat over eenige weken de competitie weer zal beginnen en de afdecling, waar beide eerste elftallen van Schagcn en Oud karspel dit jaar in spelen, alle elftallen van gelijke kracht zijn ongeveer, zijn wij zeer benieuwd naar deze verrichtingen. Wegens het uitstedig zijn van de Moor en Boontjes komt Sparta I uit met het volgende elftal: Arnoldus, S. Grootes, V. Vlottes; J. Weeland, R. Rus, E. Rus; W. Rus, D. Ruig, D. Schoorl, W. Biersteker, J. Fran zen. Sparta 2 beschikt ook over een sterk elftal, n.1. T. Bijpost, A. Slikker, M. de Haas, P. Boontjes, S. Breebaart, Jb. Molenaar, J. Peetoom, P. de Vries, G. Paulusmg, II. Veenstra, S. Paulusma. Reserves: Evcrts, J. Boontjes, A. de Wit. Voor de vele voetballiefhebbers kan het dus een mooie middag worden. De wedstrijden beginnen om 1 en 3 uur. MODERNE BEDRIJFSVOERING BIJ DE POST. Voor het eerst waren Donderdag op de Schager markt acquisiteurs van den Riikstelefoondienst. Naar wij vernamen, overtroffen de resultaten wel ke deze heeren bereikten, verre de daaromtrent ge koesterde verwachtingen. MARKTOVERZICHT. Aan de Donderdagschc vetmarkt was een tentoon stelling verbonden. Zwaardere koeien hebben we wel gezien met een tentoonstelling: hier was geen uitvlieger te zien. De duurste koe kwam on f210. pl.m. 26 ets. De handel was zeer matig. Vermeld kan worden, dat de grootste collectie slachtkoeien- prijswinners werd gekocht door den bekenden slager J. van Leeren uit Haarlem. In onze gemeente wer den ook priiskoeien gekocht, zooals Den Helder en elders. Wij hoorden dat het groote gros was ver kocht. De handel in kalfkoeien was stug. Geldekoeien matig. Vette kalveren, handel goed. 36—55 gld. Graskalveren matig. Nuchtere kalveren stug, prijzen jets minder. De handel in paarden was goed. veulens trekkend. Oude slachtschapen 12—17 gld., matig. Jonge vette Ilcil Caesar, zij die sterven gaan, groeten maar zóó grootsch, zoó fier als deze aanhef zou doen vermoeden, was het heengaan van ons ten doode op geschreven raadscollege toch niet. Trouwens burge meester Cornelissen heeft, al bijzonder weinig van een Caesar, ook al verzinkt zijn machtig hoofd tegen woordig in een weinig flateuse „helmhoed" (dat is te zeggen buiten hoor niet in de raadzaal!) Ook de verdere „entourage" bij dit heengaan was verre van indrukwekkend. Het was met een paar povere speechjes, dat de niet- weerkeerenden, dat dit Dagelijksch Bestuur, werden uitgeluid. Onze burgemeester lijkt al evenmin op een Aristoteles als op een Caesar en daarom ging 't zooals wij t van hem gewend zijn, nuchter en onbeholpen, eigenlijk wat stumperig, 't Was een afscheid in „klein formaat', wat dat betreft pas send bij wat heenging! Wij hebben al eens meer gezegd, dat wij ons Dage lijksch Bestuur in haar geste en beleid niet bewon derden. Wij hadden alle hoop bij hun optreden, alle verwachting en 't was van harte dat wij als redactie de nieuwe wethouders onze sympathie verzekerden, en weinig waren de perikelen die zij onzentweg© op hun poiltieken levensweg vonden. Veel contact is er echter nooit geweest, geiso- feerd als hun positie in velerlei opzicht al weldra was, zelfs ten opzichte van eigen partijgenooten. Weinig was hun durf, verre van breed hun beschou wing en 't kon niet uitblijven of de houding van dezé B. en W. was weinig beheerscht en overheer- schcnd tegenover den Raad. Het vertrouwen was er eerst wel, maar het respect, het ontzag dat kreeg geen vaste fundeering door daden. En menigmaal hebben wij de voorstellen van B. en W. zien kelderen als gevolg daarvan. Zwakheid was het stempelend kenmerk van dit college, gebrek aan voortvarendheid de overwegen de karaktertrek. Goede bedoelingen zaten zeer zeker bij hen wel voor, rechtschapenheid en eerlijkheid waren bepaald wel do drijfveeren daarvoor onzen dank en erkentelijkheid. De heer K. Bakker, vele jaren de vertegenwoordiger der S.D.A.P., kon het refreintje inzetten: .dass kommt nicht wieder! Ook hij heeft zijn zwanenzang gezongen en zijn lof en hulde uit 's voorzitters mond gekregen. Deze afgevaardigde heeft veel gezegd, vele malen vele woorden gesproken, maar wij hebben ons nooit kunnen losmaken van den indruk dat hier de kwan titeit de kwaliteit moest bedekken. Zijn terugvallen in het ambteloos leven achten we geen verlies en wij kunnen ons levendig indenken dat de S.D. schapen tot 18 gld., matig. Lammeren voor de weide 5S gld., stug. Voor de slacht f 6.5010.50, niet druk. Varkens aangevoerd, prijzen iets minder tot 9V£ ets. Hier was weinig vraag naar. De biggen golden ook iets minder, tot 16 gld. de besten. Schrammen geen aanvoer. Op de kippenmarkt zeer gewoontjes. Over 't geheel veel bezoek. Z IJ PE 'T ZAND. Woensdagavond 21 dezer had bij den heer G. A. de Wit alhier het afscheid van dokter Oterdoom en gezin,, welke, zooals we reods eerder vermeldden, naar Hilversum zijn vertrokken, plaats. De avond werd geopend door den heer W. Doe- dens namens de vereen. Plaatselijk Belang, welke vereen, dezen avond arrangeerde. Docdens droeg vervolgens de leiding van dezen avond over aan Bur gemeester Breebaart die, zooals hij dit uitdrukte, als „ceremoniemeester" zou fungeeren. Daar dokter Oterdoom van vele bijna alle plaatselijke en gewestelijke vereenigingen bestuurslid was, werd door de resp. voorz. dezer vereenigingen het woord gevoerd. Als eerste spreker kondigde Mr. Breebaart aan den heer C. N. de Wit namens de Harddr. vereen. De Volharding, waarvan dokter 10 jaar bestuurslid was. Vervolgens sprak de heer C. Nannis voor de Vereen, van Ziekenhuisverpleging Noord-Zijne en Cal- lantsoog, van welke vereen, dokter geneeskundig ad viseur was vanaf de oprichting. Nannis deed zijn woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardeering in den vorm van een mooie rooktafel. Daarop sprak Z.Eerw. heer Pastoor van Zuvlen namens de Katholieke zieken, waarbij hij memo reerde, dat dokter altijd met groot respect de ka tholieke overtuiging heeft geëerbiedigd, waarvoor hij hem dan ook dankt. De heer Dekker sprak daarna voor de Vereen. Nut en Genoegen, waarvan dokter 11 jaar lid was, waarvan 10 jaar als voorzitter. Spr. deelt hierna mede, dat dokter Oterdoom als eerelid-der vereen, is benoemd. Vervolgens spreekt de heer W. Doedens namens Plaatselijk Belang en wijst er ten overvloede op dat mede door dokters onvermoeide ijver de vroegere modderpoel in ons dorp is vervangen door mooie asphaltcering. Spr. biedt hierna aan een vulpen in etui, welke, naar hij hoopt, door dokter dagelijks zal worden gebruikt. De heer Jippcs spreekt hierna, zooals hij het uit drukt, als remplacant, daar de heeren de Moor en de Boer niet aanwezig konden zijn, voor de N.H. vereen. Het Witte Kruis, afd. Zijpe en Callantsoog. Spr. houdt hierbij een propagandatoespraak voor voornoemde vereen, tot de aanwezigen, om vervol gens dokter Oterdoom te danken voor diens vele werk tijdens zijn ruim 14-jarig adviseerend bestuurs lidmaatschap. voor de vereen, gedaan. Een pracht bloemenmand met roode rozen en witte lelies biedt hij hierna aan. Dezelfde spreekt hierna namens de afd. Oudesluis van het Centraal Genootschap Kin- derherstellings- en vacantiekolonies. De heer Vos spreekt namens de V.V.V. te Cal lantsoog, speciaal als voorzitter der jury bij het houden der strandfeesten. Spr. heet ook den nieuwen dokter, Dr. Boerma, hartelijk welkom. Namens dc V.V.V. biedt Vos een mooie penteekening, voorstel lende het dorp Callantsoog, aan. De heer van Mcerten spreekt hierna namens het Burg. Armbestuur van Callantsoog, waarbij hij een beroemd gezegde van Schiller citeert. Dokter Oter doom wordt hierbij aangeboden het wapen van Cal lantsoog, gegoten in brons door de beeldhouweres Annie op 't Land. De heer B. Elzer spreekt als vertegenwoordiger der afdeelingen 't Zand en ook Callantsoog van net Centraal Genootschap, en doet zijn woorden verge zeld gaan van een mooie bureaulamp. Ook namens de schoolfeestcommissie van de O. L. school spreekt de heer Elzer tot den scheidenden voorzitter. Ds. Witkop krijgt vervolgens het woord en spreekt namens de protestante zieken en ook als persoonlijk vriend. Hij spreekt vervolgens vriendelij* A.P.'ers in onze gemeente naast den heer Orsel, (die, jammer genoeg, wellicht zal heengaan en waardoor do S.D.A.P.-fractie dan haar eenige geroutineerde leider zal verliezen) aan andere partijgenooten „be ginsel en belang" hebben ia handen gegeven. Of deze nieuwen het zullen doen, de toekomst heeft het antwoord in haar schoot. En de demping van het Noord? We kwamen ein delijk tot het resultaat waartoe logisch denken en zuiver aanvoelen van de situatie B. en W. en de Raad direct had moeten brengen, nl. tot een voor bereiding door het nieuwe college van B. en W. en een beslissing van den nieuwen Raad. Dr^ ging echter niet van een leien dakje, want B. en W. hielden aan hun standpunt, beslissing van de Noorddemping in deze zitting, vast. Noch een telegram des heeren Buiskool, waarin uitstel werd verzocht, noch een betoog des heeren Schoorl, onderstreept door zijn a.s. wethouder-col lega, den heer Orsel, kon B. en W. overtuigen. En ook de aanvullende speeches der heeren De Veex en Bakker brachten geen oplossing. De loop der dingen, of liever der 'verschillende stemmingen, gaf de uitkomst. De principieele uitspraak van directe demping, waarop de heer Van Erp aanstuurde, kwam er niet. Ook de in de zeer naaste toekomst in uitzicht ge stelde demping met daaraan vastgekoppeld werk- object voor de werkeloozen, des heeren Schoorl, ver kreeg geen meerderheid. En het was wel vreemd \0at juist door de stem des heeren v. Erp. die directe demping wilde, maar niet had kunnen verkrijgen, deze eenigszins uitgestelde beslissing kelderde. Hier had wat meer objectiviteit moeten worden betracht cn in deze den doorslag moeten geven. Er kwam echter duidelijk vast te staan, dat er ook nu reeds in deze onvoltallige vergadering een meerderheid voor demping van het Noord is. Wijzelijk werd het idéé van het college van B. en W., om het Noord maar niet te dempen, niet in stemming gebracht en dit zoovcclste échec den hee ren gespaard. Veel plezier hebben B. en W. van hun blinde halstarrigheid dus niet gehad en wij begrijpen nog niet, hoe zij als stervend college, dat toch volkomen had afgedaan, aan hun idéé bleven vasthouden. Wanneer zij nog iets hadden gewild in positieven zin, en uit hun voorstel een warme* scheppings drang had gesproken, wij hadden ons nog kunnen indenken dat men daaraan blijft vasthouden. Maar zooals nu de zaken stonden, was het kinderachtig dwingen met een weinig hcroisch slot voor hen-zelf. Zij stierven zooals ze geleefd hadden. ke woorden van welkom tot den nieuwen genees heer Dr. Boerma cn diens echtgenoote, waarop een klinkend applaus volgt. Na de pauze sprak dc heer Holema, Brigadier commandant der llijksveldwacht tc Schagen, na mens de Politie en dc cursisten van rle door dokter Oterdoom gehouden cursus van E.H.B.O. Burgemeester Breebaart zegt hierna een slotwoord, namens de Gemeente Zijpe, cn als vriend persoon lijk. Spr. herinnert aan het vele lief en leed dat de familie Oterdoom mee- en doormaakte. Hij doet tenslotte zijn woorden vergezeld gaan van een prach tig literair werk: over Marie Antoinette. Dokter Oterdoom neemt hierna het, woord om in een P/2 uur durende rede, alle sprekers stuk voor stuk te beantwoorden. Hij merkt daarbij op dat het- igeen hij hier te 't Zand en omgeving heeft gedaan, zoöweJ op medisch als op vereenigingsgebied, door hem is gedaan als te zijn een plicht. Dat hij dezen plicht echter op een manier heeft volvoerd dat het zooveler waardeering waardig was, getuige dc vele blijken van belangstelling bij zijn vertrek, doet hem veel goed. Hij dankt Ds. Witkop speciaal voor de vriendelijke woorden tot zijn opvolger gesproken. Vervolgens spreekt hij zijn specialen dank uit tot de Raden der gemeenten Zijpe en Callantsoog voor het aan hem verleende eervolle ontslag als genees heer in dienst dezer gemeenten. De aanwezige doktoren Groenhart, v. d. Sluis, van Slooten, Boerma en Swaters spreekt hij hierna toe. Waarna hij zijn bizonderen dank beluigt voor de door ook andere, niet aanwezige doktoren, onder vonden medewerking. Nadat dokter zijn andere zooals hij noemt „stille medewerkers" stuk voor stuk heeft behandeld en bedankt, wordt een luid driewerf hoera op 'den scheidenden populairen geneesheer, diens vrouw en kinderen ingesteld, waarna een ieder de gelegenheid wordt geboden persoonlijk afscheid tc nemen. Officieel is dokter O'erdoom met de zijnen dus nu vertrokken van hier. Reeds eerder wenschten wij hen vanaf deze plaats niets dan goeds en een pret- tigen werkkring in hun nieuwe woonplaats. Gehoord de verschillende uitlatingen van dezen avond hebben wij echter een goeden hoop dat de vertrekkeiulen 't Zand cn omgeving niet zullen vergeten en kun nen daaraan dan ook gerust nog toevoegen: Nog vele malen tot weerziens hier. OUDESLUIS. AUTO TE WATER. BESTUURDER GERED. Vrijdagmiddag geraakte tegenover de boerderij van den heer .1. Kater, de auto van de firma T. uit Schagen, in botsing met een vrachtauto, die van het erf van den heer K.. den weg daar ter plaatse op kwam rijden en hem pardoes midden in de flank trof. Door de botsing geraakte dc Hupmobile te water en was het den chauffeur niet mogelijk het bad te ontkomen. De auto, die van den hoogen walkant te water geraakte, kwam zoodanig te vallen, dat de pogingen, die de bestuurder aanwendde om uit de auto te komen, mislukten en het was dan ook ge lukkig. dat weldra rappe handen de auto wisten te kantelen en toen de inzittende, bedekt met kroos e,d. gelegenheid kreeg uit de auto te stappen. Door de vriendelijke hulp van den heer Tiisen te Winkel, die daar met ziin vrachtauto passeerde en ook in ander opicht dc reddende hand had toege stoken. kwam de bestuurder te Schagcn. waar hij zich van ziin natte plunie kon ontdoen, om daarna ziin werkzaamheden te hervatten. Dc auto werd later opgehaald door de firma Plevier. Dc vrachtauto, die van liet erf van den heer Ka ter kwam, was afkomstig van den heer H. Delver te Wieringerwaard. LANGEND IJ K Luizenplaag. De koolgewassen hebben thans reusachtig te lij den van de bladluizenplaag; op verschillende percee- len is het zeer ernstig gesteld. Vooral bij de huizen moet het volgens onzen zegsman heel erg wezen. Een paar goede regenbuien zouden hiertegen een probaat middel zijn. Het blijft maar droog. NOORDSCHARWOUDE. Het auto-ongeval. Blijkens voor de politie afgelegde verklaringen heeft het ongeval zich toch nog iets anders toegedra gen dan aan ons was meegedeeld, hoewel het „im grossen Ganzen" op hetzelfde neerkomt. De persoon die te water is gereden, reed voor, toen de ander hem passeerde en zijn auto door te vlug naar rechts om te halen aanreed, zoodat hij de macht over zijn ZONDAG A.S. Aanvang 3 uur. stuur kwijt raakte met het vermelde gevolg. De veroorzaker van het ongeval, naar wie naspo ringen worden gedaan, was Vrijdag nog niet gevon den. Het bleek een uitvoerder te zijn, terwijl de heer die bijna het slachtoffer was van dit ongeval, een inspecteur van de Amst, Ballast Mij. was. ZUIDSCHARWOUDE. Donderdagmorgen werd een schuit met grauwe erwten van den bouwer Duif te St. Pancras door schipper Bruin met zijn motorboot in den grond ge varen. Ongeveer 2000 Kg. erwten kwamen in de Voorburggracht terecht. Zoo goed en zoo kwaad het ging heeft men ze opgevischt en op het terrein van de firma Kramer te drogen gelegd. Voor den be trokkene beteekent het ongeval een schadepost BROEK OP LANGENDIJK. Bollenveiiing. Het wordt eerder erger dan beter op de bloembol lenveiling. De belangstelling voor de veiling, welke de Langendijker Groenten Centrale Vrijdagmorgen hield, de vijfde van dit seizoen, was heel gering. Hieruit blijkt wel, dat er niet veel behoefte meer is aan de bloembollen. Het aantal koopers, dat nog ter veiling komt, wordt steeds minder. De aanvoer was deze keer pl.m. 925.000 stuks. Hiervan is dan een gedeelte, dat verleden week al doorgeloopen is, maar dat nu nog eens moet worden geveild om aan de voorschriften te voldoen van het Bloembollensanee- ringsbesluit, n.1. dat de onverkoopbare bollen twee maal moeten worden geveild dm in aanmerking le komen voor opslag voor de regeering. Zoodoende krijgt men vast al een groot gedeelte, dat onver kocht blijft. Maar ook van de „versche" bollen is slechts weinig verkocht geworden. In totaal waren er twee partijen welke een kooper konden vinden, n.1. 15200 stuks Darwin Bartigon, welke f 1.20 per 100 stuks, den minimumprijs opbrachten en 2250 st. Van der Neer, welke mei den minimumprijs van f 1.50 per 100 stuks werden betaald. Hoewel in kweekerskringen wel het nut van de saneering wordt ingezien, al zijn de meeningen hierover niet onverdeeld, de bollenhandelaren den ken er anders over. Evenals in de bollenstreek wordt geconstateerd, zagen wij een der auto's van een der handelaren prijken met het opschrift „Weg met de Saneering." NOORDSCHARWOUDE. DE NATIONALE TQONEELWEDSTRIJD. Omtrent de alhier te houden nationale tooneel- wedstrijd vernemen wij. dat de voorbereidende werk zaamheden gereed zijn. De deelnemende vereenigin gen zullen met de volgende tooneelstuklcen optre den: De Haarlemsche tooneelver. Jacob van Lcnnep met de comedie in drie bedrijven „Het bruidie uit het Westen" (Een geldhuweliik); De rederijkerska mer „Helmers" van Amsterdam met het romantisch tooneelspel „Het lied van alle tijden". „Hierna Bo ter" van Koog-Zaandijk zal optreden met Najaars stormen, een nieuw stuk van den bekenden schrijver Henk Bakker. De vereeniging Varia te IJmuidcn komt met het blijspel „Ex-koning Peter". De laalste avond wordt verzorgd door de leden van het vroe gere tooneelgezelschap „Het Kleine Tooneel". De op te voeren stukken ziin alle nieuw voor den Langendiik. De prijzen voor dezen wedstrijd ziin ats volgt: le prijs een zilveren tak en f 125; 2e prijs een verguld zilv. tak en f75; 3e prijs Zilveren medaille en f 50; 4e prijs een zilveren medaille en f 50; voorts diverse prijzen voor regie, samenspel, tooneelaanklee ding, beste tooneelspeler(ster). De jury bestaat uit de heeren H. F. Holsmuller, Alkmaar; R. P. Goettsch. Alkmaar; G. J. van Lcer- sum. Winkel. Plaatsvervangend lid de heer P. tckom, Noordscharwoude. WIERINGERWAARD Woensdagavond omstreeks 9 uur geraakte aan den Sluizervveg een paard bespannen voor een dres- seerkar en bestuurd door een ruiteres, Mej. R. S. uit Anna Paulowna te water, doordat het paard bij het passeeren van een vrachtauto schrok en pardoes te water sprong. De dame wist er nog bij tijds af te springen. Dë heer K. Schenk Kz., die daar toevallig passeerde en zijn zwempak bij zich had, begaf zich te water en wist met veel moeite het paard van de kar los te krijgen, om daarna het paard op het land van den heer van der Oord te laten springen. De kar is later aan den wegkant er uit gehaald. Mej. S. had deelgenomen aan de Ruitersport te Middenmeer. behoudens eenige schade aan de kar en tuigen j 't ongeval dus goed af. ANNA PAULOWNA Openbare vergadering van den Raad der gemeen te Anna Paulowna op Dinsdag 27 Augustus 1935, des namiddags te acht uur ten Raadhuizc. Punten: Notulen. Mededeeling, o.a. dat door het Bestuur van de R.K. school te Breezand eene aanvrage zal worden ingediend om gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor aanbouw van een nieuw lokaal aan de bestaande school en tot uitbreiding van de installatie voor de centrale verwarming. Verzoek van N. Zwarthoed om ontslag als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim en als lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in dc hondenbelasting. Wijziging van de voorloopig vastgestelde rekening over 1933. Voorloopig vaststelling van de rekening over het jaar 1934. Rondvraag. HOOGWOUD AARTSWOUD. Begunstigd door een mooien zomerdag trokken dc oudjes Woensdagmorgen het dorp uit, om hun jaar- lijksch uitstapje te maken. De reis ging over Hoorn, Edam en Volendam. Door dit laatste typisch dorpje werd zeer kalm gereden, opdat men alles goed kon zien. Vlak achter Amsterdam werd voor het eerst halt gehouden om iets te gebruiken. Door de mooie omstreken van Hilversum met zijn pracht gebouwen als Raadhuis, AVRO en VARA gebouwen enz. ging het naar Laren. Hier werd in den zomertuin van t luxe ingerichte Hamdorf Hotel, een warm maal ge bruikt, wat allen zich goed lieten smaken. Onder den indruk van het prachtige natuurschoon van 't Gooi, trok men nu naar Oud Valkenveen, hier werd even aan het strand vertoefd, om later in den lom merrijken tuin een kopje thee te gebruiken. Op den terugweg werd nog even nabij Amsterdam gepauzeerd en reed men door de Zaanstreek naar Alkmaar met een rit door den Hout en langs „Wes- terlicht". Na eenigen tijd hier te hebben vertoefd, ging het huiswaarts. Dankbaar opgewekt en ten hoogste voldaan kwam het gezelschap monter en wel omstreeks 9 uur in het dorp aan. De organisatoren kunnen weer tevre den op dezen goed geslaagden dag neerzien.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6