Haad Wieringen. SPORT. Vergadering van den Raad op Vrijdag 23 Augustus 1935, des namiddag 2.30 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; se cretaris de heer C. F. van Duin. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing van de drie laatstgehou den vergaderingen, ze worden onveranderd vastge steld. Mededeelingen en ingekomen stukken. ...Ingekomen zijn o.a. een 6-tal jaarverslagen. Ver der van den heer A. H. Hoekstra, namens de intus- schen opgeheven esperantogroep .Sud Mara Stelo" het verzoek om kwijtschelding van de nog verschul digde lokaalhuur, over 1933. bedragende f 15.50. Op voorstel van B. en W. wordt het verzoek ingewilligd. Van de afd. Sohagen en Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters •het verzoek om aan H. M. de Koningin het voorstel te doen het maximum-aantal drankvergunningen voor deze gemeente van 13 op 17 te brengen, de wijkmaxima op te heffen en de drooglegging van de Wieringermeer eveneens op te heffen. B. en W. ad- viseeren afwijzend. Het komt hun voor. dat van algemeen standpunt bezien aan vermeerdering van het getal drankgelegenheden geen behoefte bestaat en dat bij inwilliging van het verzoek uitsluitend particuliere belangen gebaat, zijn. Zij wijzen er daar bij op, dat zij desliids van meening waren, dat met het toestaan van één vergunning in de Wieringer meer wel een algemeen belang gemoeid was. doch dat het desbetreffende voorstel door den Raad is afgewezen. Wel meenen zij, dat voor een wijziging in het aantal vergunningen te Den Oever en De Haukes veel te zeggen zou zijn, daar het centrum De Haukes in belang is achteruit gegaan, terwijl Den Oever in belangrijkheid als middelpunt is toe genomen. Nochtans aarzelen B. en W. om daartoe een voorstel te doen, omdat zij huiverig zijn, geves tigde belangen aan te tasten. Zij adviseeren daarom het verzoek af te wijzen. Zonder discussie wordt aldus besloten. Door de directie van de Wielerbaan wordt ver zocht voor het baanpaviljoen een verlof A te wil len verleenen. Het voorstel wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De gemeenterekening, dienst 1934 en de rekening der zeegras-exploitatie, dienst 19341935 worden hierna aangeboden. De rekeningen zullen worden nagezien door Mevr. Wit en de heeren Wigbout en Boersen. Aart. 3 der Verordening tot aanwijzing van de takken van dienst der gemeente voor de toepassing van artikel 252 der Gemeentewet wordt zoodanig ge wijzigd, dat daarin wordt gelezen voor 1 Juli 1935: 1 Juli 1936. Do her Oden herinnert aan de wenschen die ken baar zijn gemaakt om de zeegrasexploitatie te liqui deeren en spr. gevoelt dus niet voor deze wijziging. De heer Lont meent, dat zoolang er kapitaal is, er administratie is. De Voorzitter merkt op, dat het hier een vorm- quaestie is. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Op verzoek'van Ged. Staten wordt een redactiewij ziging aangebracht in de op 7 Juni j.1. vastgestelde verordening ter voorkoming van besmetting door de ziekte van Weil in zweminrichtingen en zwemge- legcnheden. Aan C. Hoogvorst wordt op zijn verzoek ontheffing van reinigingsrecht verleend. Verordening op de winkelsluiting. In de op 7 Juni ƒ.1. herziene en nieuw vastgestelde verordening op de winkelsluiting was een bepaling opgenomen, waarin werd toegestaan om op Zondag een bloemenwinkel voor het publiek geopend te heb ben des voormiddags van S tot 10 uur. Deze bepaling ontmoet bij den Minister bezwaar en het is B. en W. niet mogen gelukken den Minister van zienswijze .te doen veranderen. Daarom stellen B. en W. voor het bewuste artikel te laten vervallen. Aldus wordt besloten. Gratificatie aan den Rijksveldwachter brigadier. In 1932 heeft de brigadier der rijksveldwacht A. Bergsma zich veel moeite gegeven voor de inning van achterstallige hondenbelasting en 'toen voor zijn bemoeiingen f 25 genoten. Het komt B. en W. ook thans gewenscht voor zijn medewerking tot dat doel te verzoeken, omdat daar van zeker een hoogere belastingopbrengst kan wor den verwacht. Zij stellen daarom voor hem voor deze werkzaam heden wederom een gratificatie van f 25 toe te ken nen. Den heer Oden komt het voor, dat voor dergelijke bemoeiingen geen veldwachter noodig is, maar dat de bode dit werk wel kan verrichten. We hebben een plaatselijke verordening voor deze heffing, de belasting moet in Januari worden betaald, en ge schiedt dit niet, dan dient na een waarschuwing per dsurwaardersexploit het bedrag binnen te ko men. De Voorzitter herinnert er aan, hoe moeilijk het was de gelden binnen te krijgen en hoe, toen Bergsma zich met de inning belastte, de regeling veel verbe terde. Ook op het bijkomen van honden wordt door den rijksveldwachter gelet. De heer Lont verwacht, dat het hier betreft men- schen die niet geven om waarschuwing of aanma ning. doch op wie iemand in uniform moet wor den afgestuurd. Zonder stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De, het vorige jaar aangegane kasgeldleening van f 50.000, wordt op gelijke als de geldende voorwaar den verlengd tot uiterlijk 31 December 1935. Verlaging van personeele belasting voor koffiehuizen e.d. Evenals vorige jaren heeft de afdeeling Schagen en omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters zich weder met het verzoek tot den Raad gewend om over te gaan tot verlichting van de personeele belasting voor koffie huizen en dergelijke inrichtingen. Hoewel de caféhouders te Wieringen in de voor afgaande jaren goede zaken hebben gedaan, moet toegegeven worden, dat ook voor deze categorie van ingezetenen de tijden slechter zijn geworden en dat toepassing van het huidige tarief der personeele be lasting op deze zaken inderdaad zeer begint te druk ken, vooral nu het aantal opcenten tot 200 is geste gen. B. en W. stellen daarom voor, met Ingang van het volgende belastingjaar deze inrichtingen voor de heffing der personeele belasting gelijk te stellen met perceelen of perceelsgedeelten, vallende onder art. 11, par. 2, letter a., der wet. De heer Lont vraagt of de verlaging niet voor dit laar kan worden toegepast, het dienstjaar is inge gaan met 100 opcenten en het rijk heeft voorge schreven dat dit aantal 200 zal zijn. De Voorzitter ontraadt dit, vóór 1 September dient het besluit te worden genomen om de verlaging voor 1936 te kunnen doen gelden. De heer Wigbout zou zich tegen het voorstel-Lont verzetten, het zou onbillijk zijn voor deze mensohen de belasting te verlagen, terwijl andere bewoners meer belasting moeten betalen. De heer Lont wijst op de onbillijkheid dezer be lasting voor de caféhouders, die dus voor hun zaak personeele belasting moeten betalen. Het voorstel-Lont wordt niet ondersteund: het voor stel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. B. en W. deelen mede. dat uit de aangeboden ge meen tebegrooting voor 1935 blijkt, dat deze slechts sluitend kon worden gemaakt, doordat gerekend wordt op een zeer belangrijke slotuitkeering wegens opcenten op de dividend- en tantièmebelasting van de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken. Op zoodanige uitkeering valt nadien niet meer te rekenen, zoodat het vaststaat., dat aan het eind van het loopende jaar de gemeente noodlijdend zal worden. Voor het loopende dienstjaar heeft de Regeering reeds voorgeschreven, dat 200 opcenten zullen worden geheven. Gezien de slechte financieele toestand zal dus ook voor het jaar 1936 een heffing van 200 opcenten noodzakelijk zijn. B. en W. stellen daarom voor de verordening in dien zin te wijzigen. De heer Oden kan zich niet direct met de ver hooging dezer belasting vereenigen. Men mag zeg gen dat het Rijk dit wil, maar spr. meent dat daar om de raad nog niet tot. deze verhooging behoeft te besluiten. Het betreft hier bovendien een onbil lijke belasting. De Voorzitter wijst erop. dat het Rijk als eisch stelt, dat de belastingen zoo hoog mogelijk worden opgevoerd. B. en W. doen het heusch met bloedend hart. De heer Oden merkt op. dat de gemeente door het Rijk in moeilijkheden is geraakt. De heer Tijsen vreest, dat. als de gemeente dit besluit niet neemt, de gemeente volgend jaar wel verplicht zou kunnen worden, meer dan 200 opcen ten te heffen. De heer Oden wil dan de eisch van het Riik maar afwachten. De Voorzitter vindt het voor een goede verstand houding met het Rijk gewcnsciht, nu reeds het be sluit te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, tegen stemden^ Mevr. Wit en de heeren Wigbout. Qden en M. Kooij. Classificatie der gemeente. Nu het aantal op de personeele belasting gelieven opcenten tot 200 is gestegen, stellen B. en W. voor te bepalen, dat met ingang van het volgend belas tingjaar de gemeente Wieringen voor de heffing der personeele belasting naar de grondslagen huur waarde en mobilair ingedeeld wordt in de 6e klas se. Tengevolge hiervan zal niet alleen de grens voor belastingvrijdom van perceelen worden ver hoogd van f 100.tot f 125.zoodat alsdan ook voor perceelen met een huuwaarde van f100.tot en met f125.— geen belasting meer behoeft te wor den betaald, doch ook aftrek volgens art. 13 der wet wordt verhoogd van f95.tot f120.zooctat alle aanslagen een vermindering ondergaan. De heer Kooij vraagt of de gemeente niet. gevaar loopt, dat volgend jaar het Riik zegt, we zullen de opcenten met 50 verhoogen. De Voorzitter zegt dat dit gevaar altijd blijft be staan. Het riik kan ook niet accooi^l gaan met deze herclassificatie. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo- ten. De begrootingen. Aan de orde komt de vaststelling der begrootin gen 1935. Allereerst die van de Zeegrasexploitatie. De Voorzitter merkt on dat deze heermoting loopt over hef tijdvak 1 Juli 193430 Juni 1935. Zonder bespreking wordt de begrooting vastge steld, voor den gewonen dienst op f 1028.54. voor den kapitaalsdienst op f52903.50; vermoedelijk ba tig saldo niihil. Alqemeene beschouwingen. T.a.v. de gemeenteihegroofing houdt de heer Oden, namens de S.D. raadsfractie al gemeen e beschou wingen en brengt daarhiï bet volgende naar voren. Hoewel reeds ongeveer 2/3 van bet iaar is verstre ken. willen wit deze begrooting toch niet laten pas- seeren zonder een en ander er over te zeggen. Erkend moet worden dat bet besturen van een gemeente in deze langdurige crisis een zeer moei lijke taak is: vooral waar het riik on velerlei gebied de gemeente bemoeilijkt en diep heeft ingegrepen in de autonomie der gemeentehuishouding. Spr. wiist er on dat thans door eroote uitgaven voor werkverschaffing, steunverleening enz. een te kort is ontstaan. Het beleid van B. enW. ïn de afgeloopen periode beziendz, komt snr. tot de conclusie, dat veel zaken onafgehandeld ziin gebleven. De werkverschaffing b.v. wordt door de fractie een verkeerde opzet ge oordeeld. en is steeds door B, en W. en de meerder heid van den raad geweigerd onze plannen t.a.v. plaatselijke werkobiecten uit te voeren. Snr. herin nert aan de werken door den Wieringor Restuurders- bond aangewezen en op de poodzakeliikheid die door de fractie werd aangetoond om deze werken uit te voeren. Steeds zonder succes. Of voldoende aandacht is geschonken om subsidie uit het Werk fonds te verkrijgen, moet snr. helaas betwijfelen en snr. wiist on andere gemeenten wier nogingen in dit opzicht wel slaagden. Honderdduizenden wor den er verwerkt in den Wierïngermeer-nolder. Gewezen wordt op de groote behoefte aan een nieuwe begraafplaats buiten de kom van Hippolv- tushoef. verbetering van wegen, boomaannlanting langs de wegen, verfraaiing van het uiterlijk der gemeente, rechtstreeksche verbinding van Hippo- lytushoef met Wieringermeerpolder langs Hooge- weg. goede verbinding met den rijksweg te Hinp. en met. den Gesterweg en den Oever. Dat alles zou niet alleen een verfraaiing beteekenen. maar ook betere bestaansmogelijkheden scheppen voor den midden stand. Spr. betwijfelt of dergelijke zaken reeds in den boezem van het college ziin besproken. De ge meente staat er economisch zeer slecht voor. doch de hand zal aan de ploeg geslagen moeten worden. Spr. vraaet waarom geen pogingen worden aan gewend tot oprichting van cursussen voor de werk- looze jeugd. Van particuliere zijde zijn hiertoe po gingen aangewend, maar de zaak is bii het. college doodgeloopen. De Minister van Sociale Zaken stelt hiervoor gelden beschikbaar, dat moet het college toch ook bekend ziin. Spr. vraagt ook naar de circulaire van den Mi nister om de premies van het ziekenfonds gedeelte lijk voor rekening der gemeente te nemen, ten bate van werkloozen en daarmede gelijkgestelden. al thans een regeling te treffen met de ziekenfondsen. Spr. acht dit een groot belang, ook voor de ge meente. Op de begrooting toch zijn groote bedragen uitge trokken voor kosten ziekenverpleging enz. Is hier niets te bereiken? Spr. geeft het college ernstig in overweging spoedig met plannen in den raad te komen. Wat de belastingen betreft, meent de fractie dat B. en W. de regeering teveel gelegenheid geeft om maatregelen aan dé gemeente op te leggen. Door te late indiening der begrooting wordt de raad telkens voor het feit geplaatst om belangrijke besluiten te nemen. O.m. op 20 Dec. 1934 om de gemeente van de le naar de 3e klasse der gemeentefondsbelasting te plaatsen en 80 opcenten te heffen. Ondanks verzei en waarschuwing onzer fractie heeft de meerderheid van den raad dit voorstel aangenomen. B. en W. gaven aan deze regeling de voorkeur bo ven verhooging van personeele belasting, doch de laatste weken heeft de burgerij met schrik de gewel dige verhooging dier belasting kunnen constateeren. Had de raad dit destijds kunnen voorzien, hij zou zich waarschijnlijk wel bedacht hebben alvorens sanctie te verleenen aan de voorstellen van B. en W. Thans betaalt iemand met een inkomen van f 550 evenveel opcenten voor de gemeentefondsbelasting als iemand met f3000 of f 10.000 inkomen. Evenzoo iemand met een huis dat een huurwaarde heeft van f 125, als iemand met een huis eener huurwaarde van f500. De goede democratische regeling is in een slag van de baan. Onze fractie gaat echter in deze zaak vrij uit en draagt hiervoor geen verantwoor delijkheid. Spr. herhaalt, dat wij zeer goed beseffen de groote moeilijkheden en dat de gemeente niet kan doen wat zij wil, maar meer voortvarendheid mag worden verlangd. De begrooting is sluitend gemaakt en hierbij ge rekend op 100 opcenten op de personeele belasting. Thans is dat 200 opcenten geworden en is er dus een overschot van 1/3 van de opbrengst der P.B. is f 13C00. Kan nu niet worden overgegaan tot verhooging post bijdrage werkverschaffing en weer 3 cent toeslag op de ioonen worden gegeven? Dit kan toch worden geprobeerd. Een loon van 27 XA cent per uur, daar kan geen cent meer af. Spr. wijst dan nog op de wijziging die door de ge meenteraadsverkiezing in den raad zal plaats vin den. Het nieuwe Dag. Bestuur wacht een zeer zwa re taak. Spr.'s fractie zal de hierboven genoemde zaken opnieuw in den' nieuwen raad aan de orde stellen en spr. hoopt, dat dan een opiossing zal wor den verkregen in het belang van gemeente en hare bevolking. De Voorzitter zegt, dat verschillende dingen ge stuit zijn op de kosten. Onjuist is het te denken dat de 3 centen toeslag door d.e gemeente werd bijgedra gen, evenmin is het aan het gemeentebestuur te wij ten, dat er een cent afgegaan is. Spr. herinnert er aan, dat het gemeentebestuur per brief verzocht heeft die cent weer op het loon te leggen en het N.V.V. hééft, dit verzoek ondersteund. Het wachten is op antwoord op dit schrijven. De indruk die spr. heeft gekregen is, dat er veel kans bestaat dat die cent weer zal worden gegeven. Ook om een betere verbetering te krijgen met de Wieringermeer is het gemeentebestuur reeds vanaf het begin bezig, maar het gemeentebestuur heeft deze zaak niet verder kunnen brengen dan-de toe stand van thans. Wat de bijdrage van het Werkfonds betreft, men denke er aan, dat het Werkfonds rentelooze voor schotten verstrekt die in 10 jaren terug betaald moe ten worden eri anders blijft men aan het Rijk ver plicht. Meerdere gemeenten zien dan ook af van het vra gen eener bijdrage en Dén Helder raadt ons dit dan ook ten zeerste af. Dg heer Oden vindt, dat Den Helder ons onze eigen boontjes maar moet laten doppen, het ware beter dat Den Helder ons antwoordde op de kwestie van den Vleeschkeuringsdienst. Hierna wordt overgegaan tot postgewijze behande ling. Bij diverse posten worden wel inlichtingen ge vraagd of enkele opmerkingen gemaakt, maar wijzi ging van de geraamde posten heeft dit niet tot ge volg. De heer Oden heeft gehoord, dat de schippers e.d. te Den Haukes voor 'n emmer water 3 cent moeten betalen. In het woonwagenkamp daarentegen wordt veel water voor paarden gebruikt en niet betaald; spr. zou willen, dat die afnemers het water dan ook betalen. D.e Voorzitter zegt, dat door de woonwagenbewo ners vaak beweerd wordt, dat ze niet kunnen be talen, ze vragen zelfs wel toelage, enz. OM DEN K.N.V.B.-BEKER, Voor de K.N.V.B.-bekerwedstriiden die op S Sep tember voor vierde en derde klassers beginnen heb ben zich o.a. de volgende clubs opgegeven: Alcma- ria, West-Frisia, Helder, H.R.C., Alkmaar. Strand vogels, Texel. (Sp.kr.) LAGENDAAL. Men weet langer niet meer wat men aan Lagen- daal heeft. Voor eenige weken meldden de ot'ficieele mededeelingen van den K.N.V.B.. dat hij aangesteld was als scheidsrechter, 't Voetballen zou hij staken. Nu lezen we onder het R.'damsehe nieuws dat hil voornemens is volgend iaar voor H.B.S. uit te ko men om een plaats in te nemen naast Bakhuvs! Zou Lagen daal de krantenmenschen niet een beet je voor 't lapje houden? VERGADERING N.H.V.B. Op de morgen te Alkmaar te houden alg. verg. van den N.H.V.B. zal de pers nu weer welkom ziin. Wij mochten dat vernemen uit het Alg. Sportblad. In dit blad. dat onder oogen komt van alle bonds- en verenigingsbesturen, hadden we een ingezonden stuk doen opnemen, dat van dezelfde strekking en inhoud was als het artikel „Geen Pers" in ons blad van 17 Juni j.1. We drongen daarin aan op een eenigszins be hoorlijke reglementaire omschrijving van ons ver schoningsrecht ter vergadering. Om dit verzoek kracht bij te zetten was het noo- djg gebruik te maken van ons vermogen om de op 15 Juni gevolgde taktiek van het bestuur on logi sche gronden als zinloos en dom te kwalificeeren. Daarbij moesten eenige zinsneden worden gebezigd, waarin de naam „Brussel" werd genoemd om oe eenvoudige reden dat het; zooals ieder weet de „kwestie-Brussel" was die het bestuur huiverig maakte om de pers er in te laten. De redactie van het Alg. Sportblad begint echter haar onderschrift bii ons stuk met de mededeellng dat enkele passages waren geschrapt, omdat ze niet ter zake waren. En dat waren nu net toevallig die passages waarin wii de vraag stelden „is het bevorderlijk voor de algemeene aanname van de meest gunstige kant van de kwestie waarom het ging (wanorde tengevolge van overwerk of fraude) als het licht der openbaarheid wordt ge schuwd". Door wegneming van deze vraag o.a. wordt ons stuk ineens veel zwakker van betoogkracht en het stelt de redactie in staat met het volgende de massa der niet-uitpluizende en niet-volledig inge lichte lezers de gedachte bij te brengen, dat er ver der geen woorden over vuil gemaakt behoeven te worden. Het. blad schrijft, n.l.r „Overigens kunnen we mcdedeelen een verzoek van het bondsbestuur te hebben ontvangen om onze meening kenbaar te maken inzake het toelaten van persvertegenwoordigers ter alg. verg. We hebben ge antwoord dat daartegen onzerzijds geen bezwaar bestaat. We mogen dus veronderstellen, dat de wei gering tot, toelating vorige maal door den bonds voorzitter is geschied ter voorkoming van een ver keerde verhouding met ons blad en dat de heer Jonker Zondag a.s. als persoon even welkom zal ziin als ieder ander bezoeker van de A.V. Een motie lijkt, ons derhalve overbodig." Wat doet die geachte heer redacteur daar toch Op aandrang van Ged. Staten zijn de subsidies zooveel mogelijk geschrapt, o.a. ook de subsidie van de vereeniging tot drankbestrijding. De raad gaat er mee accoord. Mevr. Wit en de heer Oden bepleiten verhooging van den post onderhoud begraafplaats. Maar mis schien, zegt de heer Oden, krijgen we straks wel eens wat anders. De Voorzitter: Ik help U het wenschen. Voor kosten werkverschaffing in de Wieringer meer is geraamd f190.000; de bijdrage van het Rijk uit het werkloosheidssubsidiefonds en kosten steun verleening en werkverschaffing is geraamd op f 19S.OOO. De gewone dienst sluit met een post onvoorzien van f3000. Het uitgestorte bedrag dezer begrooting is onge veer f70.000. De begroóting wordt vervolgens vastgesteld. Benoeming onderwijzeres Westerland. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het vertrek van Mei. Boerendans, bevelen B. en W. Ier benoeming aan: 1. Mei. M. M. Seelemcïicr te Em- men; 2. Mei. W. M. Arlaud te Wieringen. Mej. Seelemeijer wordt met 10 stemmen benoemd, 1 stem werd blanco uitgebracht. De rondvraag. De heer Bakker vraagt of de Gemeenlandsweg nief geteerd moet worden. De Voorzitter merkt op dat de deskundigen het er niet. over eens zijn of teren wel gewenscht is. Dooi' den hoofdingenieur, die dikwiils op Wieringen én hij spr. komt, is deze zaak met den deskundige en een anderen hoofdingenieur besproken en de eerstbe doelde hoofdingenieur is nu met vacantie. zoodat een beslissing nog is uitgebleven. Spr. wijst erop dat nu de nieuwe rijksweg klaar is. het rijk zich bereid heeft verklaard den weg Hippolvtushoef Den Oever voor rijksrekening in orde Ie maken. Gebeurt dit echter dil iaar niet. dan is het natuur lijk de vraag of het riik volgend jaar ook de kosicn zal willen dragen. Vervolgens wijst de Voorzitter erop dat in de hui dige samenstelling van den raad vandaag voor 't laatst is vergaderd. In de vergadering van 3 Sen- ternber a.s. zullen de heeren Bosker en Kaan niet meer aanwezig zijn. Spr. wcnscht daarom een per soonlijk woord te richten tot den heer Bosker. Deze is vanaf 5 Sept. 1911 tot 3 Sept. 1935. dat is 24 jaren raadslid geweest, heeft in dién tiid de speciale be langen van de gemeente Wieringen behartigd en is i ook van 4 September 1917 tot 1 September 1931 wel- houder geweest. Hef was ook de lieer Bosker. die spr. als burgemeester heeft geïnstalleerd. Spr. was foen hii hier kwam. nimmer burgemeester geweest, en de heer Bosker heeft hem dan ook de beenm recht gezet en den goeden weg geweien. Altiid heeft er een prettige samenwerking bestaan, steeds heeft de heer Bosker spr. biigeslaan. de belangen der gemeente voorgestaan zonder te lellen op eigen belangen en die ziiner familie. Het spijt snr. dan ook dat de heer Bosker gemeend heef! zich niet meer beschikbaar te moeten stellen voor bet raads lidmaatschap. Spr. hoopt met ziin zoon op even prettige wiize te zullen samenwerken. Ook met den heer Kaan als raadslid en als wet houder heeft snr. prettig samengewerkt en hef spijt spr. dat ook de heer Kaan de belangen van de ge meente hier niet langer zal behartigen. Hii heeft met zijn beste kracht, zich van ziin taak gekweten. Spr. eindigt met den wensch dat heide heeren nog met veel belangstelling de zaken der gemeente zul len volgen. De heeren Bosker en Kaan danken den Voorzitter voor diens vriendelijke woorden. Hierna sluiting. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage G. NIEUWLAND, Bergen. onnoozel! Hij denke niet dat we ons met zoo'n kluitje in het riet laten sturen. O.i. heeft hii dit tegen beter weten in zoo'n draai gegeven en niet onmogelijk op aandringen van bondszijde. Wat a'nders te zeggen van het feit dat, de geachte redacteur, toen wij hem Vrijdag 16 dezer te Zaan dam opzochten en hem inlichtten het „ook te gek vond om los te loopen" en nu tracht met een zacht lijntje het bondschuitie om een klip te trekken. Bij de overdenking van een en ander komt ons werkelijk nog de gedachte op dat hel zoo late op nemen (vlak voor de Alg. Verg.) ook nog een bedoe ling had. Woensdag 7 Augustus zonden wij ons artikel door naar Zaandam. Donderdag 15 Augustus had het toch royaal met onderschrift opgenomen kunnen worden. Neen. aldus de redacteur, hii had het meteen maar even doorgestuurd naar Delveaux. de bonds voorzitter voor een antwoord, dan was de heelo kwestie opgelost en dan kwam het er Donderdag 22 Augustus in. Het stond er inderdaad in. maar ontdaan van één van ziin kernpunten en besloten met een zoethouder tje. dat ons niet tevreden stelt, van de '-edaclic In- plaats van een bijschrift van den bondsvoorzitter. Men weet nu de situatie nog voor de algemeene vergadering er is. Agendapunten. We moeten noe even deze rectificatie van het Alg. Sp. opnemen. Vorige week werd medegedeeld, dat de heer J. Thiissen, de voorzitter van H.R.C., candidaat was gesteld voor een open komende be stuursfunctie in den N.H.V.B. Dit is echter niet zoo. Wel is de heer G. Sougé te Alkmaar door Alcmaiïa Victrix candidaat gesteld. Voorslel. De ver. W.R.C. te Oostzaan heeft verder een voor stel om de regleinenteering van de strafrechtpleging te herzien. Nu is de toestand zoo. dat het Bestuur van den N.H.V.B. straft, alhoewel op advies van 'te strafcommissie. Maar het is datzelfde bestuur hii wie. men in beroep kan en moet gaan. Dit acht W.R.C. niet juist. Laat de Strafcommissie zelf straf uit spreken en laat het N.H.V.B.-bestuur alleen optre den voor de behandeling van Hooger Beroep. W.R.C.'s standpunt deelen wij. ZWEMMEN TE ANNA PAULOWNA. De zwemvereeniging .'t Oude Veer", dip in sa menwerking met de ver. „Het Witte Kruis" de groote kringwedstrijden organiseert, kan reeds bogen op een ongekend groote deelname. Zelfs rekening hou dend met enkele onvermijdelijke uitvallers en weg blijvers. komen ongeveer 70 zwemmers en zwem sters aan de start Vertegenwoordigd zijn H.Z.V. te Den Helder. De Wiel te Schagen, T-I.Z.V. te Heer- hugowaard, 't Skarpet te Oude Niedorp en 't, Oude Veer te Anna Paulowna. Inwoners van A.P. en omstreken kunnen de ge legenheid nu aangrijpen om zooiets in eigen om geving mee te maken. Muzikale opluistering zal de stille oogenblikiés vullen en U zult de wedstrijden kunnen volgen als of U zelf meedeed. (Zie verder adv.) Aan een vijftiental zwemmers en zwemsters wordt des morgens te elf uur de diploma-proef afgenomen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7