Het gevaar langs den weg. Woensdag 28 Augustus 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9795 Auto tegen een boom. De moord te Wildervank ONRUST IN GRIEKENLAND. Ontevreden krentenboeren. De moord op den heer Kroeze. Draverij te Beverwijk. MELK00RL0G IN LITTAUEN. - DeBilt seint Toppunt van brutaliteit. Een doode en een zwaar gewonde. Gisteravond omstreeks 7 uur is op den weg Eindhoven-Weert een auto-ongeluk gekeurd, waarbij een dame werd gedood, ter- - wijl •een andere dame zwaar werd gewond. In de kom der gemeente Maarheeze is nl. een auto bestuurd door den heer De Zeeuw uit Poeldijk, tengevolge van de gladheid van den weg, geslipt eiriin volle vaart tegen een boom gereden. In de auto zaten behalve de heer De Zeeuw, nog diens echtigenoote, en een ander echtpaar, de heer en mevrouw Lupeyn uit Den Haag. De gevolgen van de botsing waren ontzettend. De ruim 50-jarige mevrouw Lupeyn werd op slag ge dood, terwijl mevrouw De Zeeuw, zoo ernstig ge wond werd, daf.de ijlings ontboden geneesheer dr. Visschers uit Bud.el het raadzaam achtte haar naar het ziekenhuis te Weert over te brengen. Do beide heeren kwamen er zonder noemenswaar dig letsel af. De auto werd totaal vernield. AUTO OMGESLAGEN. Twee mannen gewond. Op den Hemweg te Amsterdam is gister middag tegen vier uur een personenauto, welke stadwaarts reed, omgeslagen, ten ge volge waarvan twee inzittenden werden ge kwetst* "(De bestuurder van het wagentje had twee man tien toegestaan mede te rijden, die- achteraf bezien vermoedelijk wel graag voor het genoegen hadden bedankt. Want eensklaps schoot de auto rechts uit. De bestuurder gaf tegenstuur, de wagen draaide een slag in het rond en viel daarna van de lage hel ling van den weg in een slootje. De inzittenden kon den zichzelf bevrijden. De bestuurder had een hoofd wond en vermoedelijk een schouderbladfractuur, een der passagiers schaafwonden aan hoofd en handen en een vermoedelijke breuk van het neusbeen. Een dokter, die voorbij kwam, verleende de eerste hulp en bracht de gekwetsten naar het Onze Lieve Vrou wegasthuis, waar zij verbonden werden en toen huis- 'waarts konden gaan. Van de auto was een der achterbanden stuk. Waarschijnlijk is dit de oorzaak van het ongeval. De wagen is later door een particulieren kraanwa gen op den weg geheschen en weggesleept. DRIE GEWONDEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK TE NIETAP. In het mulle zand geslipt. Te Nietap, gemeente Roden (prov. Groningen), is gistermiddag vlak bij de openbare lagere school, een auto, bestuurd door de ongeveer 3(Marige mevr. G. HazewinkelMeihuizen, uit Groningen, in het mulle zand van den nieuw aangelegden weg geslipt, gedraaid en tegen een boom geslagen. Daarna kwam de auto dwars over den weg te liggen. De wagen werd zoo goed als geheel vernield. De bestuurster raakte bewusteloos, doch kwam spoedig weer bij en bleek slechts lichte verwondingen aan het hoofd t.e heben. De naast haar zittende ongeveer 20-jarige dienstbode, mej. Van der M., kreeg een schedelbreuk Van de twee kinderen, die achter in de auto zaten, zoontjes van mevr. H., kreeg het jongste, dat on geveer drie jaar oud is, een beenfractuur. Het kind is door de kap van de auto geslagen. De drie ge wonden zijn per ziekenauto naar Groningen over gebracht. Het ongeluk gebeurde t.oen de snelrijden de auto moest uitwijken voor een springend paard en daarbij in den zach-ten berm tercht kwam. MOTOR BOTST OP AUTO. Te Gheeï (België) kwam een motor, bestuurd 'door den heer Jac. Douze, een Nederlandsch onder wijzer uit Valkenswaard, met als duoriider den Belg Albert Vos, uit I-Iamont, in botsing met een auto, bestuurd oor den heer Heylen. reeder te Ant werpen. De heer Vos werd op slag gedood. De 21-ja- rige motorrijder Jac. Douze werd zwaar gewond naar het Ziekenhuis overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen is bezweken, DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Een 80-jarige man gedood. Gistermiddag is in Overloon bij Venray de 80-ja- rige A. v. d. Weyer doodgereden door een vracht- -auto uit Vierlingsbeek. .De man was op jacht geweest met zijn hond. Op den weg van Overloon naar Vierlingsbeek liep de hond voor de auto. De oude man wilde het dier voor een aanrijding behoeden. Hij kwam daarbij te val len, zoodat hij de auto over zich heen kreeg. Toen geneeskundige hulp ter plaatse kwam, was de man reeds overleden. WIELRIJDER TEGEN VOORRUIT VAN EEN AUTO Zwaar gewond opgenomen Gisteravond is de 47-jarige wielrijder A. Ponsen uit Amersfoort, toen hij van het rijwielpad langs den Hoogeweg den rijweg overstak, door een achter hem Uit de richting Hoevelaken komende auto gegrepen en over de motorkap heen tegen de voorruit geslin gerd. De man is in zorgwekkenden toestand in het St; Elisabethgasthuis opgenomen. Verhoor van een gedetineerde te Gronin gen; men schijnt een spoor te hebben. Een gedetineerde, die voor een ander delict in de strafgevangenis te Groningen is opgesloten, is Maan dag door de justitie eens danig aan den tand ge voeld inzake den moord te Wildervank, welke eeni- gen tijd geleden op een ouden man, Kloeze genaamd, gepleegd is. Het slachtoffer werd destijds, aan een ■staaf ijzer gebonden, in het kanaal gevonden. Bedoelde gedetineerde heeft bekend, in de affaire een rol te hebben gespeeld, doch ontkende de dader fp 'zijn. Zijn naam wordt, ter wille van het onder zoek, voorloopig geheim gehouden. Men is in deze1 duistere geschiedenis blijkbaar op den goeden weg. De betoogingen nemen toe in ernst. - In het district Messina is de staat van beleg afgekondigd. - Een doode en ver schillende gewonden. De betoogingen in de wijnbouwgebieden van Zuid- Griekenland nomen een steeds ernstiger karakter aan. Zondagavond vond te Kyparissia een woelige be tooging plaats van kweekers tegen de rozijnen-cen trale. De betooging had een zuiver plaatselijk ka rakter. Dank zij de tegemoetkomende houding der autoriteiten, kwamen de kweekers spoedig tot kalmte en verklaarden zij de beslissingen van den bevoeg den minister te willen afwachten. Ook in Pylos (Messenië) ontstonden woelige be toogingen. De kweekers eischten een hoogeren ver koopsprijs voor rozijnen. De politie moest ingrijpen. Vijf personen werden gekwetst. De orde was spoedig hersteld. De correspondent van Reuter daarentegen meldt, dat de betoQgingen in de wijnbouwgebieden van Zuid-Griekenland één steeds ernstiger karakter aan nemen. Te Gargaliani hebben de wijnbouwers de staats^ autoriteiten afgezet en het magazijn van de krenten- organisatie in brand gestoken. Tot soortgelijke incidenten kwam het te Kyparissia Ook te Pylos hebben opnieuw incidenten plaats ge had. Het gebouw van de krenten-organjsatié is daar in brand gestoken. Voortg trachtten de betoogers te Pylos de nationale bank te.bestormen. Militairen konden de boeren ech ter uiteenjagen. Naar verluidt zouden meer dan duizend schoten gelost zijn. Te Kalamata is de algemeene staking geprocla meerd. Naar Reuter voorts nog meldt, zullen in verband met de afkondiging van den staat van beleg in het district Messenië de leiders van de opstandige bewe ging voor den krijgsraad moeten terecht staan. Ook te Pliilatria hebben botsingen tusschen wijn bouwers en de politie plaats gehad. Of hieribij slachtoffers gevallen zijn, is nog niet beleend. Naar het gebied der onlusten is een afdeellng troepen en een torpedojager gezonden. Het werk van communisten. Het A.N.P. verneemt nog uit Athene: Men heeft thans kunnen vaststellen, dat de op stand onder de krentenboeren het werk is geweest van communisten. Inmiddels is in Messina de rust hersteld. Alleen in Kyparissia dreigen nog ongeveer 1000 gewapende krentenboeren onder communisti sche leiding met tegenstand. In Gargalianos heb ben de autoriteiten hun functies weer hervat. Men hoopt, dat het gelukken zal de orde zonder bloed vergieten geheel te herstellen. Onder deze omstan digheden acht men het niet uitgesloten, dat Woens dag de staat van beleg wordt opgeheven. Een der verdachten legt een gedeelte lijke bekentenis af, Groningen. Naar men zich zal herinneren is de gemeente Wildervank in de eerste helft van Juni in beroering gebracht door het plotseling verdwij nen van een alleenwonenden ouden man. Kroeze genaamd. Na eenige dagen zoeken werd het lijk van den man, dat was verzwaard met eenige ijzeren staven, opgehaald uit het Oosterdie p in de nabij heid van zijn woning. In verband met deze gruwelijke vondst werden te Wildervank twee arrestaties verricht. Naar wij vernemen heeft thans een van beide gearresteerden een gedeeltelijke bekentenis afgelegd door te verklaren, dat hij bij deze zaak betrokken is geweest. Het onderzoek duurt voort. DE „NIEUWE KLANT" EN DE RIJKSDAALDERS. In verschillende plaatsen van Noordholland heb ben oplichters succes met de volgende, overigens niet geheel nieuwe, truc. Bij een bakker vervoegt zich iemand, die voorgeeft, dat hij juist naar de ge meente verhuisd is en zich als nieuwe klant komt melden. In den loop van het gesprek laat hij dan doorschemeren dat hij wegens de drukte van het verhuizen in oogenblikkelijke geldverlegenheid zit* waarop de bakker, blii met zijn nieuwen rklant, niet zelden bereid is hem een rijksdaalder te leenen. Van den verhuizenden heer wordt dan natuurlijk niets meer gezien. Mogelijk betreft het denselfden, persoon, die zich eenigen tijd geleden met hetzelf de doel als nieuwe parochiaan aan enkele pasto rieën kwam melden. DE GROOTSTE HAAI, DIE OOIT IN DE NOO sche vichtrawler „Fridericus Rex" bracht een van 100 centenaars had. Het is de grootste ha Toen men het dier openmaakte, kwamen uit PAARDENSPORT. Om den grooten prijs van Kennemerland. Donderdag 5 Sept. zal de jaarlijksche draverij op de korte baan te Beverwijk weer gehouden worden, waarhij de groote prijs van Kennemerland zal wor den verreden. De draverij te Beverwijk geniet in de drafsportwereld een uitstekende reputatie en het be hoeft niet te worden betwijfeld of ook voor 5 Sept. zullen weer vele eerste klas korte baandravers wor den ingeschreven. Aan prijzen is een bedrag van niet minder dan f750 uitgeloofd, verdeeld in een eerste prijs van f400, een tweede van f200, een der de van f 100 en een vierde prijs van f50. De Heine- >kens Brouwerij stelde voor den eigenaar van het winnende paard bovendien nog een fraaie plaquette beschikbaar. Er- zal nu gestart worden volgens de nieuwe me thode, nl. achter het startlint op commando van een gramofoonplaat en onder toezicht van den hoofd- starter, den heer B. Vaandrager. Van het elkaar „dooddraaien" aan de start kan dan geen sprake meer zijn, de ritten kunnen elkander sneller opvol gen en het gevolg daarvan is, dat de draverij op tijd geëindigd kan zijn. Het bestuur heeft ook nu weer gezorgd voor een attractie tijdens de pauze tusschen de eerste en de tweede omloop! Eenige renners van de B.R.C. „Ken nemerland" zullen op de baan een sprint-wedstrijd houden. De winnaar van deze sprint rijdt vervolgens een wedstrijd tegen den draver, die in de eerste om loop de snelste tijd heeft gemaakt. Het spreekt vanzelf, dat aan de inrichting van de baan weer de grootst mogelijke zorg wordt besteed. Het avondfeest. Na afloop van de harddraverij zal er nog volop gelegenheid zijn om feest te vieren. Het bestuur van de harddr. ver., vindingrijk als immer, heeft daarvoor weer iets origineels bedacht. In de avond uren zal de Beverwijksche Harmoniekapel, die ais haar gewoonte ook de course met muziek zal op luisteren, een muzikale wandeling door de gemeente maken, gevolgd door een taptoe op het stations plein. Ook deze taptoe, een voor Beverwijk ongekend schouwspel, wordt door de Harmoniekapel verzorgd. Des avonds te 10 uur wordt op de Koudenhorn een grootsch vuurwerk afgestoken. Na afloop vertrekt te 23.54 uur een extra trein naar Haarlem, met aan sluiting naar IJmuiden, Amsterdam, Den Haag 'en Rotterdam. Kowno verstoken van melk. Ernstige botsingen met de politie. De strijd die nu reeds een week door de hoeren in Littauen gevoerd wordt om de melkprijzen te ver- tlioogen leidde er gisteren toe, dat in Kowno geen ,melk te verkrijgen was. De melkcentrale die ook alle steden van melk doorziet, en die onder toezicht van den staat ge plaatst is, w§.s gieter/slechts, in staat de rhelk per (glas af te leVeren aan bezoekers van haar melksa- dons. Men "zal trachten alsnog'mogelijk te maken, dat levering in flesschen zoo spoedig mogelijk plaats kan vinden. De boycot die de boeren trachten te voeren had tot gevolg, dat de verschillende botsingen plaats von den, tusschen afdeelingen van de stakende boeren 'en de politie. Eenige reden hebben de boeren wel voor hun ac tie, aangezien de .melk den laatsten tijd slechts 2 pfennig per liter opbracht. Deze prijs schijnt een goed voorbeeld te zijn voor de prijzen, die op het oogcnblik voor landbouw- en veeteeltproducten in Eitauen gemaakt worden. Het D.N.B. meldt nog uit Tilsist: De boerenstaking, waaromtrent de Litausche pers voorloopig nog niets meldt, schijnt tamelijk scherpe vormen te hebben aangenomen. Naar verluidt, moest de politie bij een botsing met de stakingspostcn van de boeren, die over een afstand van veertig kilometer den hoofdweg van Zuid-Li- tauen, Marianpol-Alytus naar Kowno, belegeren, ook van de wapenen gebruik maken, tengevolge waar van twee boeren werden gedood en verscheidenen anderen gewond. Aan de zijde der politie is een doode te betreuren, terwijl zeven politiemannen die door de boeren met steenen bekogeld werden, verwondingen hebben op- geloopen. Over deze voorvallen zijn te Kowno de meest tegen strijdige geruchten in omloop. Het heet zelfs, dat de gendarmen op verschillende plaatsen aan de zijde van de boeren staan. Een feit is, dat vandaag de ge- heele bereden politie van Kowno ter versterking van den orde-dienst naar de nabijgelegen plaatsen gezon den is. Welke politieke gevolgen deze boerenbeweging, die zich voorloopig nog slechts in Zuid-Litauen in de omgeving van Suwalki openbaart, hebben kan, is op het oogcnblik nog niet te overzien. 1DZEE WERD BUITGEMAAKT. De Duit- haai aan land, die het respectabele gewicht li, die men ooit in de Noordzee heeft gevangen, zijn maag 5 centenaars haringen te voorschijn KOELER, Verwachting: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regenbuien, iets koeler in het Westen, in het Oosten koeler Verdere vooruitzichten: weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 752. Het dunne 'pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 13 gr. C. 54 gr. F. BESCHERMT UW HUID. Zonnebrandcrême, Nivea- olie. Notenolie, Sparta-olie en Crème Amilda-zonne bruin. Verkrijgbaar in TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL. HOOGZÏ.TDE 103 SCHAGEN. Inbreker vroeg in een politiebureau zijn fietsband op te pompen. Bij de politie te Oegstgeest vervoegde zich een wielrijder met verzoek zijn fietsbanden te mogen op pompen. Kort t.e- voren had de politie bericht gekregen, dat er een inbraak was gepleegd in het gesticht „Duin zicht" en in de rijwielbewaarplaats van het patro naatsgebouw der R. K. kerk, alsmede, dat er ge poogd waj=> in te breken bij den heer J. C. H. aan de Oranjelaan, waar een ruit van een der ramen was uitgesneden. Afgaande op het verschafte signalement, achtte de politie het niet onmogelijk, dat de wielrijder de in breker was. De man ontkende aanvankelijk, doch bij nader on derzoek bleek, dat deze wielrijder, de 32-jarige J. F. M. uit Amsterdam, een berucht inbreker was, die reeds verschillende, straffen achter, den -rug;^ l^ad, waarom hij aan een nader verhoor werd onderworpen. Hij -legde toen ee-n volledige bekentenis af. Na opgemaakt proces-verbaal is hij naar het huis van bewaring te 's-Cravenhage overgebracht. HEVIG NOODWEER BOVEN BERLIJN. Boven Berlijn ontlastte zich gistermiddag een wolk breuk, gepaard gaande met hevig onweer. Voor zoo ver tot nog toe bekend is, sloeg op elf plaatsen in de stad de bliksem in. In de Jungfernheide werd een arbeider op een fiets getroffen en op slag gedood. Vooral het district Spandau had van het onweer te lijden. Op zeven plaatsen sloeg hier de bliksem in. In de Potsdammer Strasse sloeg de bliksem in een tramwagen. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Op verschillende plaatsen werd het verkeer tenge volge van overstroomingen gestremd. VEERTIEN MILLE VERDUISTERD. Boekhouder tot een jaar veroordeeld. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-iarigen boekhouder van den Boeren- en Tuindérsbond. thans wonende te Utrecht, die terecht heeft gestaan wegens verduis tering van f14.000. Er was 8 maanden gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf met, aftrek van preventief. DE RELLETJES IN DE JORDAAN TE AMSTERDAM De toestand van de gewonden. Omtrend den toestand van de twee der drie ge wonden bij de relletjes in de Jordaan te Amsterdam die in het ziekenhuis zijn opgenomen, vernemen wij, dat een van beiden, S. de Kort, wonende aan ..de Lindengracht,, die met een schotwonde in het dij been naar het Binnengasthuis was gebracht, gis ter naar zijn woning is vervoerd. De 17-jarige W. van As uit de Egelantierstraat, die een kagel in de linkerhorst heeft gekregen -en in het Wilhëlminagasthuis wordt verpleegd, verkeert niet in levensgevaar. De kogel was echter gistermid dag nog niet verwijderd. Ik heb tegen mijn. vrouw gezegd, dat ik om 10 uur thuis zou zijnHet is al 5 minuten over 10, maar dat kan me lek ker totaal heelemaal niets schelen!....

Schager Courant | 1935 | | pagina 5