O s s. Charles Rex Raad Winkel. Vergadering van den Raad op Dinsdag 27 Augustus 1935, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burgemeester; secre taris de heer A. de Ridder. Afwezig de heer Kamp. Xa opening der vergadering gaat de Raad direct in comité. Na heropening worden de notulen goed gekeurd. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat t.a.v. tewerkstellen van werkloozen in het vrije bedrijf met bijslagrege ling gebleken is, dat de plaatsing niet zoo eenvoudig is als werd verondersteld. Allereerst komen daarvoor in aanmerking werkloozen ter plaatse. Kan ter plaat se daarin niet worden voorzien, aangezien er geen werkloozen zijn, dan mogen arbeidskrachten wor den betrokken uit een andere gemeente, doch niet zonder goedvinden van de plaatselijke commissie en niet zonder toestemming van den Inspecteur der Rijkswerkverschaffing. In verband hiermede kan van terugwerkende kracht geen sprake zijn. De plaatse lijke commissie is thans als volgt samengesteld: Voorzitter de Burgemeester, lid werkgever de heer J. de Veer en lid werknemer de heer P. Kort, De veldwachterswoning is inmiddels verhuurd ge worden voor een huurprijs van 13.50 per week aan Sj. Wiersma te Winkel. Het perceel, het laatst bewoond door wijlen H. Bijhouwer, is toegewezen aan A. Klare te Winkel. 'Aangezien de heer C. de Wit als tijdelijke leer kracht aan de U.L.O. school te Winkel volgens be schikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en .Wetenschappen voor Rijksrekening te werk kan worden gesteld, zoolang het getal leerlingen 61 of meer bedraagt, is deze tewerkstelling als gevolg van de daling van het getal leerlingen tot 58, met 1 Au gustus vervallen en zonder nadere machtiging niet te handhaven. Inmiddels worden pogingen aangewend om aan de school voor U.L.O. alsnog machtiging te verkrijgen voor het hebben van een derde leerkracht. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. De verordening op de heffing van hondenbelasting is door Ged. Staten goedgekeurd. Ged. Staten hebben besloten de jaarwedde der wet houders op f 150.te bepalen. Ged. Staten deelen mede, dat blijkens zienswijze der regeering een wethouder presentiegeld als lid van een stembureau mag genieten. Ged. Staten hebben goedgekeurd de» verordening regelende de jaarwedden van het personeel verbondn aan dn keuringsdienst voor waren. Voor kennisgeving aangenomen. V De jaarwedden aan de gasiabriek. yt Ingekomcn is een besluit der Commissie van be heer der gemeenschappelijke Gasfabriek tot nadere regeling der jaarwedden en deze te verlagen als volgt: a. het salaris met emolumenten van den Direc teur te verlagen met 10 b. de jaarwedden met emolumenten van het ove rige personeel te verlagen met 6 c. deze verlagingen te doen ingaan op 1 Septem ber 1935 of zooveel later tot de definitieve beslissing is gevallen. Overeenkomstig artikel 26 der gemeenschappelijke regeling is dit besluit onderhevig aan de goedkeu ring van de Raden der beide gemeenten. De meerderheid van het College van B. en W. stelt voor deze regeling goed te keuren. De heer Dekker acht zich als lid der gascommissie verplicht zijn meening kenbaar te maken. Spr. be hoort in de gascommissie tot de minderheid en ging met het daar genomen besluit niet accoord. Spr. heeft zich daar echter niet geuit, omdat hij wel begreep, dat waar men algemeen de voorgestelde kortingen nog amper voldoende achtte, zijn idéé toch geen in stemming zou hebben verkregen. Spr. is niet voor deze nieuwe salarisverlaging, niet omdat spr. niet voelt de druk van de tijden, niet ziet do toestand der gasfabriek. Integendeel, spr. wijst er echter op, hoe reds bezuinigingen.zijn toegepast-: lc. toen een stoker wegging en een nieuwe wcrkregeling werd ingevoerd, waarbij deze man kan worden gemist. Er werd een verlaging voorgesteld van 6 over 3/4 van het sala ris. Dat is echter teruggenomen en werd het 10 juist de pensioenbijdrage. En om nu wederom deze korting toe te passen die ons als 't ware in de schoe nen wordt geschoven, daar is spr. niet voor te vinden. De opeenvolging is spr. te vlug en 't is of er geen jaren meer in 't verschiet liggen. Spr. is wel voor ccnige korting te vinden, maar niet voor zulk een snelle verlaging. De heer Van Zoonen heeft reeds in het college van B. en W. gezegd, dat de toestand van de gasfabriek niet zoo is, dat spi'. zich zou moeten neerleggen bij eenige versobering. Spr. zou zich kunnen vereenigen bij een Balariskorting van den directeur van 6 voor het personeel van 3 dan is het ongeveer gelijk als bij de verwerkingsinrichting. Maar wat nu van hoo- gerhand ons wordt opgedrongen, daar gaat spr. niet mede accoord. Do heer Brugman wijst er op, dat de meerder heid van B. en W. niet meegaat uit lust om de loo- nen te verlagen, maar wel als gevolg van den eco- nomischen toestand, als gevolg van den toestand des gasfabriek. De rechte gang van zaken aan de gasfabriek dwingen ons tot bezuiniging, dwingen ons om de loonen te herzien. Het bedrijf is zóó, dat wij alle zeilen moeten bijzetten en spr. wijst op het tekort van vorig jaar, toen Nieuwe Niedorp en Winkel ieder f3000 moesten bijpassen Het tekort is nu wel niet zoo hoog, maar er is toch nog een tekort. Gas- prijs verhoogen kan niet, met het oog op de goed- koope petroleum en de electriciteit. De prijs is zoo laag als maar kan en daarom moet er wat anders ge beuren. En als de gulden gaaf blijft, dan is het per soneel er beter aan toe dan 5 jaar terug. Voorzitter acht het niet goed dat de heer Dekker in de gascommissie zijn meening niet heeft kenbaar gemaakt. In eerste instantie had hij daar behooren te spreken. Verder wijst spr. er op dat wij als Raad van Winkel het voorstel niet hebben aan te nemen of te verwerpen. De Raad van Nieuwe Niedorp heeft het aangenomen, verwerpt men het- hier, dan zal in een gemeenschappelijke raad van Niemve Niedorp en Winkel de beslissing vallen en van die beslissing zal Nieuwe Niedorp bericht aan Ged. Staten doen. Spr. wijst op den toestand der gasfabriek, die zeer zwak is. Men kan bijna spreken van noodlijdend cn met het oog daarop acht spr. deze korting niet onbillijK. De heer Van Zoonen wil alle zeilen wel bijzetten; maar een voornaam ding wordt over het hoofd ge zien. Spr. zegt dat de gasfabriek een groote leening heeft a 6 rente met een groote aflossing. Welnu, als men dan de loonen wil verlagen, verlaag dan ook de vaste lasten der fabriek. Als men dat niet doet en de regeering wil alleen aan de loonen tornen cn niet de vaste lasten verlagen, gaat spr. daar niet mede mee. Voorzitter ontkent, dat de gasfabriek alleen nood lijdend is door die leening. Laat daar globaal geno men f 1500 mee kunnen worden uitgewonnen, dat maakt het verlies van f6000 als vorig jaar nog niet goed. En bovendien alleen voor deze fabriek kan de regeering toch moeilijk een wetsontwerp maken. De heer Van Zoonen beredeneert dat de regeering maar steeds inflatie wil naar één kant. Op de loonen alleen moet gekort, op 't andere niet. De heer Dekker wijst op 't feit, dat de loonen aan de fabriek in vergelijking met andere gemeenten steeds aan den lagen kan zijn geweest. Dc heer Brugman acht het verKoerd de korting der loonen af te wijzen omdat er een groote leening is. Elke particulier die een groote leening heeft loopen, zal de tering naar de nering moeten zetten en dat moet ook bij de fabriek. De heer Van Zoonen gelooft wel dat ook uit den boezem van den Raad voorstellen waren gekomen om in te grijpen. Maar dat opdringen van boven af moet spr. afwijzen. Laat men de volle verantwoordelijkheid op den gemeenteraad laten, dan zou er ook wel het een of ander gebeuren. Maar die dwang wil spreker niet, vooral niet omdat van bovenaf alleen aan de loonen wordt getornd. I-Ict voorstel om do loonen tot de hierboven aange geven te korten, wordt verworpen. Voor de hee- ren Brugman en De Veer. Er zal nu een gecombineerde vergadering komen. Ingekomen zijn diverse verslagen, o.a. van verga deringen van de gascommissie en van een vergade ring van de commissie voor den Vleeschkeurings- dienst, kring Barsingerhorn. Ten opzichte van het verslag der gasfabriek wijst dc heer Brugman er op, dat terwijl er werken in dc wegen zijn verricht voor den Prov. Waterstaat, een gedeelte der kosten door de gemeentegasfabriek zijn betaald voor verleggen van buizen etc. Spr. meent, dat waar de Prov. Waterstaat bestaande toe standen verandert, deze ook alle kosten heeft te dra gen. Voorzitter en de heer Dekker wijzen op de be staande concessievoorwaarden en* dat de buizen lig gen in anderer eigendom. De Prov. heeft de mantelbuizen reeds betaald en het omleggen der bui zen de fabriek. Hier is al veel oereikt. Ged. Staten volharden, doch ook de meerderheid van den Raad. T.a.v. de wijziging der begrooting 1935 wordt me degedeeld: De beslissing van den Raad van 23 Juli jl., waarbij de door Ged. Staten gemaakte en gewenschte wijzi gingen om tot een sluitende begrooting voor 1935 te komen, werd verworpen, is ter kennis gebracht van Ged. Staten. Door Ged. Staten wordt als antwoord daarop medegedeeld, dat voor de door hen ge maakte opmerkingen niet kan worden afgeweken. Mocht de Raad echter aan enkele punten niet wen- schen te voldoen, dan zullen Ged. Staten dit ter ken nis van de door de Regeering ingestelde Commissie brengen, welke zich dan zal kunnen beraden, of deze voorwaarden nader aan de eventueele verleening van een extra subsidie moeten worden verbonden. Indien de loonen van de werklieden reeds met het plaatselijk loonpeil in overeenstemming zijn, dan wa re zulks bij de terugzending van de bcgrooting nog maals uitvoerig mede te deelen. B. en W. stellen bij meerderheid voor ter verkrij ging van een goedgekeurde begrooting aan de eischen door Ged. Staten gesteld, tegemoet te komen. Voorzitter zegt, dat de heeren bij het uitbrengen van hun stem er aan moeten denken wat het be lang der gemeente is. Die Westfriesche stijfhoofdig heid, dat voorop zetten van de vrijheid, is heel mooi, maar men kan dat niet al te ver doorvoeren en daar om, laten de heeren hun hoofd een beetje buigen. De heer Van Zoonen zegt, dat nu Voorzitter on h^m een beroep-doet, hij er zeker op mag wijzen, wei soe pel te kunnen zijn. Het gaat ook hierbij weer om de loonen en spr. ontkent, dat deze loonen boven de plaatselijke loonen zouden zijn. En waar dit met cij fers is aangetoond, kan spr. zijn overtuiging niet prijs geven Spr. juicht het toe. als Ged. Staten aan de door de regeering ingestelde commissie de be zwaren van den Raad van Winkel zullen meedeelen. Spr. wil graag van die commissie vernemen in hoe verre de loonen, waarover het hier gaat, boven de plaatselijke norm gaan. Voorzitter zal de verschillende door Ged. Staten geëischte bezuinigingen in stemming brengen. Verhooging schoolgelden. Allen voor. Verhooging bijdrage voor ontsmettingen in geval len van besmettelijke ziekten. Allen voor. Volgen de verlaging der salarislasten. De heer Dekker acht een loon van f 19.80 niet te hoog en wil niet verder verlagen. De post geneeskundige hulp salaris geneesheer met 5 verlagen. Allen voor. Post medicijnen met 5 korten. Allen voor. Salaris wijkverpleegster met 5 korten. De heer Van Zoonen zegt. voor de gasfabriek de loonen te hebben willen verlagen met 36 dus ook zich met deze verlaging van 5 te zullen ver eenigen. Allen voor. Loon wegwerkers met 5 verlagen. Verworpen met de heeren De Veer en Brugman voor Loon arbeiders tonnen met 5 verlagen. Verwor pen met de heeren Brugman en Do Veer voor. Deze loonsverlagingen gaan 1 Sept. a.s. in. Ged. Staten zullen van deze besluiten bericht ont vangen. De post reiskosten wordt met f50 verlaagd en de post verteringen en presentiegeld stembureaux be paald op f4. Dit met algemeene stemmen. Zoo ook de subsidie vervallen voor de Zwem- en Badinrichting; het bedanken voor het lidmaatschap Zuiderzeevereeniging. De bijdrage voor het kanaal OudkarspelKolhom mag voor 1935 niet hooger geraamd dan f400, in- plaats van f500. Allen voor. Subsidie muziekcorps moet geschrapt. Allen voor. De belastingposten moeten veranderd als is aan gegeven. Allen voor. De bijdrage uit het extra werkloozensubsidiefonds mag niet hooger geraamd dan 99 Allen voor. De vermakelijkheidsbelasting moet bepaald op 20 Allen voor. „Onder voorbehoud dat zal worden nagegaan of vrijstelling kan worden verkregen voor plaatselijke vereenigingen. Men .wijst in deze op het besluit in Nieuwe Niedorp genomen. De rekeningen van 1934. Aangeboden worden de diverse rekeningen 1934 en wel op de volgende cijfers: Gemeenterekening. Gewone dienst: Ontvangen f 109.076.42, uitgegeven f 118.023.38, nadeelig saldo f8.946.96. Kapitaaldienst: Ontvangen f33.040,33, uit gegeven f26.148.25. Batig saldo f6.892.08. Algemeen Burgerlijk Armbestuur: Ontvangen f 15.373.17. uitgegeven f 15.236.88. batig saldo f 136.29. Gemeenschappelijke Gasfabriek 1934. Gewone dienst: Ontvangen f37.932.42, uitgegeven f39.221.90, nadeelig saldo f 1.289.48. Kapitaaldienst: Ontvangsten f20.167, uitgaven f20.167, saldo nihil. Tot leden der Commissie voor het nazien der re keningen worden benoemd de leden van den Raad, niet behoorende tot het College van Burgemeester en Wethouders. Bij de rondvraag wijst de heer Dekker op de be grooting der verwerkingsinrichting. Daarin wordt een toeslag voor overwerkuren verwerkt. Daar is spr. geen bewonderaar van. Spr. had liever op de loonen niet gekort, maar dan ook geen overwerkuren. Voorzitter zegt, dat de heer Dekker dit punt bij de algemeene beschouwingen over de gemeentobegroo- ting had kunnen behandelen. De heer Raven wijst op de gemeen tewoning, door mej. Peetoom bewoond, de achterdeur is niet bruik baar. Voorzitter heeft hierover nog geen bericht ontvan gen, maar zal direct onderzoeken. Voorzitter zegt verder, dat deze vergadering de Men blijft in Oss maar in de weer De zaken uit te zoeken, En men begint aan allen kant Afdoend succes te boeken. „Wild West", dat steunde op geweld, Brutaalweg samenspannen, Stort als een kaartenhuis ineen Voor enk'le dapp're mannen! We wennen alweer in de krant Aan de bekentenissen, Maar laten w' ons, juist nu vooral, Niet in één feit vergissen! Dat feit is de spontane moed Van hen, die dit bereiken, Hun durf, hun speurzin en hun plicht, Die weten van geen wijken! Ze wisten 't, toen hun taak begon, En d' opdracht was gegeven: Wij wagen in dit roovershol Dag in dag uit ons leven! Er loert een doodelijk gevaar Bij nachtelijke tochten, Vanachter boomen langs den weg, En op de donk're bochten! Hun onverschrokkenheid hield stand, Krachtdadig en bezonnen Werd in het dreigend, zwijgend Oss Almaar terrein gewonnen. Totdat de hoofdman van 't verzet, De leider van de bende, Al 't geen hij schrikkelijk misdeed In éénen nacht bekende! Uit OSS klinkt niet meer SOS, Men hoeft niet meer te fluist'ren, Of in het eenzaam boerenhuis Met kloppend hart te luist'ren. Er kwam weer licht en veiligheid, Nu angst en schrik vervaagden, Bravo voor mannen van de wet, DIE DAAR HUN LEVENS WAAGDEN!! Augustus 1935. KROES, (Nadruk vei'boden.) laatste is van een 4-jarig tijdperk, waarin de Raad in dezo formatie bijeen is. Dit tijdperk is 'n waarlijk zere moeilijke periode geweest met een economische inzinking zooais zeer zeker geen onkel raadscollege zal hebben meegemaakt. Het is een tijdperk geweest, waarin zware lasten zijn opgelegd en waarin de ge- meentefinantiën in disorde zijn geraakt. Of er zich al sympthomen van verbetering voordoen, spr. durft dit iiiet te zeggen, maar veel licht ziet spr. nog niet aan den economischen hemel. Toch uit spr. de hoop dat voor een volgend college een betere toekomst moge aanbreken. Spr. herinnert er aan, hoe zijn voorganger wegens gezondheidsredenen zijn ontslag heeft aangevraagd en tot herstel van gezondheid naar hoogere gronden is vertrokken. Dat herstel is er helaas nog niet geheel en de heer Koster doet thans weer een nieuwe kuur. Spr. hoopt dat volkomen herstel mag volgen en hij nog vele jaren van een welverdiende rust zal mo gen genieten. In de samenstelling van den Raad is in zooverre verandering gekomen, dat de heeren Raven en Kort daar tusschentijds zitting hebben genomen. De heer Raven komt terug, de heer Kort niet. Voorzitter brengt hem dank voor al hetgeen hij in het belang der gemeente heeft gedaan en hoopt dat hij ook buiten den Raad zich aan de gemeenschap Winkel zal blijven geven. De heer Kort dankt voor de aangename samenwer king, waarna sluiting volgt. BUILLETON door E t h c 1 M. Dell. 47. „Wat voer je hier uit?" vroeg hij. „Dat wilde ik jou net vragen," zei Benny. „Ik kom hier 's avonds dikwijls. Je hebt hier zoo'n mooi uit zicht. 't Is mijn lievelingsplekje. Maar jij „Ik kom hier om dezelfde reden," hernam Saltash. „Ik dacht dat je nog hier of daar op zee dobber de," merkte Benny op. Saltash lachte. „Dat deed ik ook. Maar ik blijf daar niet, beste Benny. Do machine van „The Blue Moon" kreeg averij, niet ernstig, maar we keerden terug om dat te laten herstellen. Je kunt nooit weten, waarvoor je op zoo'n eerste reis komt te staan. En buitendien was ik nieuwsgierig om te weten hoe de zaken hier stonden. Hoe gaat 't mon ami, alles wel?" „Uitstekend!" anwoordde Benny. Saltash stak den arm door dien van z'n vriend. „En hebben Nonette en jij den trouwdag al vastge steld?" Benny werd plotseling stijf, alsof die vraag hem onaangonaam aandeed. Maar 't volgende oogenhlik was dat weer voorhij cn vertrouwelijk antwoordde hij: „Zoo half en half. Maar ik vraag mezelf af, Charley, is ze nog niet wat jong om te trouwen. Ze heeft tot dusver nog weinig van de wereld gezien. Vindt je 't eigenlijk niet minderwaardig om met haar te trouwen, voordat ze dezelfde kansen heeft gehad ais andere meisjes?" „Lieve hemel neen!" riep Saltash uit. En hij keek van onder zijn lichtelijk gefronste wenkbrauwen B ny onderzoekend aan. „Hoe kom je daar zoo bij?" Benny kreeg een kleur. Hij leunde met de armen op het hek en keek het dal in. „Sheila Melrose sprak er vanmiddag over," zei hij, „ofschoon ik eerlijk moet bekennen, dat het vroeger ook al eens in mij was opgekomen. Ze heeft nog weinig mensrben gezien, Charley. En en zooals ik al zei, ze is nog jong. Tk wil geen mishmik maken van haar onwetendheid." ,'t Leven is veel te kort om over zulke dingen te donken." zei Saltash. „Trouw met haar nu je haar kan krijgen. Als ik hetzelfde had eedaan in mijn iouerd, zou ik heter af zijn dan nu." Benny glimlachte. „Misschien had Je dan nu ge- wenscht, dat je 't maar had nagelaten." „Wie weet!" hernam Saltash. „Maar luister eens. Ik ben eigenlijk terueaekomen om je huwelijk bij te wonen. Waartoe dient dat wachten. Het is ner gens voor noodig. Larpent heeft er niets tegen. Hij is 't in tegendeel volkomen met me eens, hoe eer hoe beter." „Wel, wel, vindt hij dat!" zei Benny, niet zonder eenige bitterheid. „Nu, je kunt niet anders verwachten," hield Sal tash vol. „Hij heeft zijn werk en is nu niet wat men een huisvader noemt. Hij is ook geen verkwis ter, dus behoef je niet zoo'n air aan te nemen, mon vieux." „Dat deed ik niet!" hernam Benny. Saltash lachte en klopte hem op den schouder ..Luister eens. Tk spreek nu voor je eigen best. Vraag nu niemand meer om raad en in de allerlaatste plaats Sheila Melrose. Je gaat je eigen gang en trouwt. Je hebt geld, dat weet ik en ik hoop dat het geen reden voor je zijn zal om je baantje eraan te geven. Hou het, dan krijg je het weduwenhuis (huls bestemd voor de weduwe, als de Lord overleden is en de oudste zoon zijn plaats heeft ingenomen) om in te wonen, zoolang als ik nog leef en ben ik een maal dood, dan trek je in 't kasteel." „Wat!" riep Benny uit en keerde zich om. „Char ley, houd je mond toch! Wat is dat nu voor praat. Je doet altijd net of ik aas op je kasteel! Je moet trouwen en een eigen erfgenaam hebben'. Ik wil niet door je geadopteerd worden!" Saltash lachte weer spottend, maar op dat oogen- blik sprak er toch overtuiging uit zijn woorden. „Je moet doen wat ik je zeg, mon aml. En wat de goden je gezonden hebben zult ge zonder tegen stribbelen aannemen. Wat mij betreft. Ik ga m'n eigen weg. Trouwen doe ik niet en ik zal nooit een erfgenaam uit m'n eigen geslacht hebben. Jij houdt meer van Burchester dan ik. En daarom zal het na mijn dood aan jou komen. Geloof je, dat jij en Toby er gelukkig zullen zijn?" „Och, zwijg toch!" zei Benny nog zeer ontstemd, ..je praat waarachtig of je morgen sterven zult!" „Waarschijnlijk niet!" hernam Saltash luchtigjes, ..maar ik geloof toch niet, dat ik stokoud zal wor den. Ik ben een man die veel durft wagen en als je altijd hoog spel speelt, loop je ook kans veel te verliezen." Een oogenblik liet hij de scherts varen en hij was ernstiger dan Benny hem ooit gezten had. Intusschen klopte hij hem zachtjes op den schouder. ,,'t Leven is een lamme vertooning, wanneer je van alles hebt genoten en aan 't eind ervan bent gekomen, overtuigd, dat je nooit meer iets goeds zult kunnen beleven, noch doen! Maar dat zul Je nooit ervaren, mon ami. Je bent zoo verstandig ge weest om altijd op den goeden weg te blijven en je zult zien, dat dat tenslotte voldoening geeft. Dat heeft Jake je geleerd, is 't niet? Je mag je geluks- ster wel dankbaar zijn, dat je hem tot schoonbroer hebt gekregen inplaats van mij." „Praat nu geen nonsens!" zei Benny ruw. Saltash lachte. „Nu, dan zullen we verstandig praten heel verstandig. Ik neem aan, dat je voortgaat de plaats te beheeren? Als je er genoeg van hebt, moet ik iemand anders zoeken, maar ik ben met den gang van zaken volkomen tevreden. We zullen morgen eens alles in oogenschouw ne men, ook het weduwenhuis. 't Is een aardige bezib ting, je weet wel. Je hebt 't uitzicht op Graydowit, me dunkt, dat zal jelui wel lijken." Benny wendde zich tot hem. „Hou op, Charley," zei hij. „Daar kan ik niet over spreken. Dat kan ik niet aannemen. Je bent veel te goed. Ik heb nooit iets gedaan om dat te verdienen!" „O zeker!" zei Saltash plotseling, „je hebt een massa voor me gedaan. Ja bent altijd een goed vriend voor me geweest, wat ik ook deed, van m'n kinderjaren af." En hij keek met zijn donker gelaat den jongen vriendelijk in de vochtige oogen. „Je hebt altijd mijn partij gekozen, is 't niet, Benny?" „O, maar dat is niets. Iemand behoort toch op te komen voor z'n vrienden!" „Ook als hij weet, dat ze 't niet waard zijn?" vroeg Saltash lachend. „Ja, zie je, dat is nu net iets voor jou. Dat. is het eenige waarin we overeen stemmen. Maar ik ben heilig overtuigd, dat je 't niet meer voor me zoudt opnemen als je eens wist hoe'n deugniet ik in mijn hart ben!" „Toe zwijg!" „Bien, mon cher!" We zullen weer over jou zaken praten. Ben je al ondertrouwd? Ik hoop toch, dat ik je getuige mag zijn. Maak een beetje voort als je blieft, want ik kan hier niet zoo lang blijven. Ik moest nu eigenlijk in Schotland zijn. Kun je nu niet dadelijk den datum bepalen? Je kunt den kleinen wagen krijgen en verlof zoolang je wilt. De oude Bishop kan dezen winter de zaken nog wel waar nemen en Maud kan het weduwenhuis voor jelui in orde maken. En ik zal me dan weer vrij voelen om 't ruime sop te kiezen, geheel zonder zorg." „Je bent veel te goed voor me," zei Benny. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6