Sport van Zondag Berger Sportvereeniging, Maandag 2 September 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 979S V o ei b al. DIVERSEN. Grasbaan Wielerwedstrijden Sint Maarten. De eerste dag van de serie wedstrijden 'n groot sportief succes. De B.S.V.-adspiran- ten doen een gooi naar het beste doelge- middelde. Een regelmatig verloop; de beste elftallen winnen. Wie Had het durven denken, dat het op den eer sten dag der seriewedstrijden, uitgeschreven door B.S.V. t.er gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, zulk schitterend weer zou zijn? De geheele weck toch had het bijna onafgebroken geregend en al was al dat water ook uitstekend voor het pas herstelde terrein, de vrees was toch algemeen, dat ook het voetbalfestijn verregenen zou. En kijk, juist Zater dagavond liep de wind een ietsje naar het Noorden en het werd plotseling een Zondag met stralende zonneschijn haast iets te warm om te voetballen. De terreininrichting was keurig in orde; door een milde gift van den heer E. J. Voute, was er langs Kerkedijk en Oudburgerweg een jutebespanning aangebracht en deze ingeslotenheid gaf het geheel iets intiems. Honderd en twee en dertig spelers, tezamen ver tegenwoordigend twaalf elftallen hebben twee aan twee elkander in eerlijken strijd de overwinning betwist. Er werd gedurende den geheelen dag geen wanklank gehoord, zoodat gerust van een groot spor tief succes kan worden gesproken. Het zou natuurlijk ondoenlijk zijn alle wedstrijden aan een afzonderlijke bespreking te onderwerpen; wij volstaan derhalve met een globaal overzicht. Merkwaardig eigenlijk, dat er geen enkele verrassing viel te boeken en dus de uitslagen geheel lagen in de lijn der verwachtingen. De sterkste elftallen wonnen en zullen elkander zeker de volgende week, als de beslissingen vallen moeten, het vuur na aan de schenen werpen. De B.S.V.-adspiranten openden precies om 10 uur den voetbaldag en gaven het bestuur een fraai ge schenk op den vijftienden verjaardag van B.S.V., in den vorm van een geweldige overwinning op de ad- spiranten van Koedijk, die met niet minder dan 91 geslagen werden. Niet slechts plaatsten de jongens zich daardoor in de finale van het adspirantentour- nooi, doch ze doen nu tevens een prachtige gooi naai den grooten verguld zilveren medaille, welke door den heer N. Klinkhamer, stationschef te Bergen, werd aangeboden. Het elftal speelde vlot en goed en was stukken beter dan vorige week Donderdag te Alkmaar. Vooral de voorhoede was wel buitenge woon op dreef en heeft in Jan Eriks, Hans Bussel- man en Nico van den Berg een licht, doch uiterst handig binnentrio. Het tweede elftal van de jarige deed het tegen Alc- maria Victrix 5 minder goed. Weliswaar wisten de jongens tot driemaal toe een achterstand in te loo pen, doch Alcmaria nam voor de vierde maal de leiding en maakte daarna aan alle zekerheid een einde, door den stand op 5—te brengen. Toch kan dit tweede elftal als de jongens op elkander zijn in gespeeld een goede combinatie worden. Het mate riaal is er en als ook de wil er is, komt ook de rest .vanzelf. Het eerste elftal van B.S.V. dat daarna den strijd aanbond tegen den derde-klasser Ursem, stelde te leur en de uitslag 42 is wel een duidelijk bewijs, dat de krachtsverhouding niet al te zeer tot uiting kwam. We hadden inderdaad van B. S. V. meer ver wacht en er zal heel wat beter moeten worden aan gepakt, om het a.s. Zondag tot den eindstrijd te •brengen. I-Iet was vooral de voorhoede welke niet 'aan onze verwachtingen voldeed. Gerrit Visser die 'als midvoor debuteerde, hield het spel voortdurend op den rechtervleugel, maar dat mag toch o.i. geen reden zijn voor Arie Rampen als linksbuiten om anaar te loopen mopperen en klagen. Niet alleen is dit niet bevorderlijk voor een goeden geest in den ploeg, maar ook moet hij bedenken, dat het een fvolgende maal allicht beter gaat. Wim Dames was tnog ongetraind en daardoor bij lange na nog niet tfe oude. Het partijtje tussdhen de c-adspiranten van Alc- imaria en de b-adspiranten van de Alkm. Boys was het aankijken zeker waard. Ofschoon de Alcmarla- ■jpngens technisch beter waren, zaten de Boys er stugger op en «e wisten, feitelijk door een gelukje, iOiet de odd-goal op het nippertje te winnen, i Daarop kregen we een strijd te zien tusschen D. 'R.C. uit Durgerdam en het vierde elftal van Alc- •maria. Dat waren feitelijk twee partijen welke te gen elkaar opwogen en veel fraais vertoonden de heeren niet. Er werd gespeeld en dikwijls zonder eenig systeem. De overwinning van 20 voor D.R. C. was feitelijk te geflatteerd en werd hoofdzake lijk behaald door het enorme zwoegen der Bur gerdammers. De laatste strijd van den dag ging tusschen Koe dijk 2 en Alkm. Boys 2. Ofschoon Koedijk uitstekend begon en wij reeds meenden den besten wedstrijd van het tournooi te zullen zien, zakte het elftal ge leidelijk af en met de rust hadden de Boys reeds een .veiligen 40 voorsprong. In de tweede helft deden de Alkmaarders het wat kalmer en wonnen tenslot te met 50. Om kwart voor zes waren de wedstrijden afge- loopen. Slechts een kwartier later dan het officieele programma aangaf. Wel een bewijs, dat de regeling in orde was. De volledige uitslagen luiden: B.S.V. adsp.—Koedijk adsp. 91; Alcm. Victrix 5 B.S.V. 2, 53; Ursem 1B.S.V. 1 24; Alcm. Victrix adsp cAlkm. Boys adsp. b 0lr Alc. Victrix 4— p.R.C. 1 0—2 en Koedijk 2—Alkm. Boys 2. 05. Direct na afloop had de loting plaats voor de de mi-finales. Het resultaat was'als volgt: 111Z uur: D.R.C. 1—Alcm. Victrix 5, 12.30—1.30 uur B.S.V. 1— Alkm. Boys 2; 1.45—2,45 uur: Finale adsp. tournooi tusschen BSV adsp. en Alkm. Boys adsp. b. 2.45 4.30 uur:. Finale om den wisselbeker „De Bergenaar" STRAKS Straks rolt de bal. over de velden. Van Konings voetballheiligdom. Straks brengen elf paar voetbalbeen en. Je uren in vervoering oen. straks komt ook Jan Publiek en offert. Oefent critielc uit, en beveelt. Straks wordt het spel. in de finesses. Door .,'t offerdier, ie voorgekeeld. Straks laait de geestdrift, langs de lijnen, Straks brult weer het massale koor. Straks breng ik fijn mijn Zondaguren, Weer zalig als supporter door. JAN TIMMER. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp—Uitgeest Nieuwe Niedorp IISchagen II Nieuwe Niedorp ASchagen A 33 0—1 3—2 Traditiegetrouw werden ook dit jaar ter gelegen heid der schutkermis voetbalwedstrijden gespeeld, begunstigd door schitterende weersomstandigheden. Er was tamelijk veel publiek aanwezig om te genie ten der wedstrijden, welke Nieuwe Niedorp I tegen Uitgeest I, N. Niedorp II tegen Schagen II en de Niedorper adsp. tegen de Schagen adsp. A speelden. In aanmerking genomen, dat het vriendschappelijke ontmoetingen waren, is er toch door allen met een vuur gespeeld, als ging het om een kampioenschap. N. NIEDORP—UITGEEST. is een aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin geen van beiden elkaar de overwinning cadeau gaf, dat het een puntenverdeeling werd was het beste dan ook, wie er de sterkste was, we weten het niet. Had N. Niedorp dat tempo kunnen volhouden, waarop zij ons het eerste kwartier vergastte, dan had het er voor het Uitgeester elftal slecht uitge zien. Als Kistemaker de hal goed aan Faus afgeeft, maakt deze er 10 van. Kort hierop knalt Sepers de hal voor de tweede maal in het net, 20. In kor en tijd was het alzoo20 geworden. N.N. had hier mede voorloopig haar kruit verschoten. Het zou nl. een uur duren voor Faus voor den gelijkmaker zou zorgen. Uitgeest, min of meer overdonderd door het snelle tempo van N.V.V., ontkwam langzamerhand uit de greep los. Blokker kreeg nu zoo af en toe ook een bal op doel, waaronder één harde, die hem te machtig bleek, 21. Dit doelpunt beeft een machtige uitwerking op Uitgeest, er wordt nu stukken beter gespeeld, de strijd is nu weer geheel open. De rust kwam met een Niedorper 21 voorsprong. Uitgeest had de koyte rust goed gedaan. Met een gewijzigde opstelling stevenden zij al spoedig op het N.N. doel af. Van Herwerden en Reijne krijgen nu druk werk, dat is hun wel toevertrouwd, maar tegen een vluggen Uitgeest aanval moeten zij tenslotte ook het loodje leggen. Uitgeest slaagde er in haar achterstand om te zetten in winst en had aldus de leiding genomen met 32. Het derde doelpunt werd heel mooi dooi den linksbuiten voorgezet en op even fraaie wijze door den midvoor onhoudbaar ingeknald. Bij het tweede doelpunt vergat Blokker uit te loopen. N. Niedorp is door dezen gang van zaken wel eenigszins uit haar evenwicht. Het mooie snelle spel is geheel verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een zéér doorzichtig en ongevaarlijk spelletje heen en weer trappen. Zou N.V.V. deze ontmoeteing dan toch nog gaan verliezen, na zulk een mooien 20 voorsprong? Het kwam nog goed af, dat Faus er even voor het einde voor zorgde dat althans de eer gedeeld werd. Met een uitslag waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn, kwam het einde, dat de Uitgeester spil het tot het einde toe volhield, na zijn pijnlijke hot sing, was gelukkig voor hem en de man tegen wien hij aangebotst was; dergelijke botsingen blijven toch maar zeer gevaarlijk. NIEUWE NIEDORP II—SCHAGEN II. 0i. Een goed Verdedigend' Niedorper réservé elftal is er niet in geslaagd Evers ook maar eenmaal te pas- seeren. Had de voorhoede van gelijke kracht geweest als de achterhoede, dan had zulks zeker het geval geweest. Er was voor geen samenwerking, individu eel werd soms aardig gewerkt, als linie klopte het in 't geheel niet. Deugd en Klaver waren ook nu weer een sterk backstel, alle aanvallen liepen op dit stel, goed gesteund door Bart, op niets uit. Het was wel jammer dat Schagen uit een misverstand in de ach terhoede haai* eenigste goal wist te maken, anders had de stand blanco gebleven. Ook bij Schagen was de achterhoede Evers, Slikker en Boon, het sterkste deel. Het was zeer jammer dat een der N.V.V.ers (op zijn verzoek geen naam) het slachtoffer werd van Slikker's onfaire spel; danig gekneusd moest hij het veld verlaten. Schagen had een tamelijk sterk elftal, met bekende namen als Grootes, Peetoom, de Vries e.a. Al met al een weinig bevredigende neder laag. NIEUWE NIEDORP A—SCHAGEN A. 3—2. Was de verwachting dat Schagen een gemakkelijke overwinning zou behalen, hoe anders is het uitgeko men. Een totaal gewijzigd Niedorper elftal wist zoo waar te winnen. De debutanten in de ploeg hebben goed voldaan en mogelijk met een kleine wijziging zal dit elftal in de competitie een pittige tegenstan der blijken. Schagen had al spoedig de leiding geno men, van Ham liet de hal door zijn beenen gaan, een goedkoop doelpunt. 10. Leegwater geeft de voorhoe de verschillende malen de gelegenheid gelijk te ma ken; door treuzelen gaan verschillende mooie kansen om zeep. Na de rust pakt N.V.V. goed aan, met als resultaat, dat het Schager doel enkele gevaarlijke oogenblikken doormaakt. Het is Bakker die eindelijk Overschrijving. Gevraagd: M. J. Schouten van Alkm. Boys naar Alcmaria; J. de Boer van H.R.C. naar Helder; H. P. Jacobsz, van Held. Boys naar Helder (Sp.kr.); D. J. Manneveld van St. Maarten naar Dirkshorn; D. Doorn van St. Maarten naar Dirkshorn. Verleend: F. Leijen van St. Maarten naar Dirks horn per 14 Sept. a.s.; F. de Graaf van Helder naar J.V.C. per 1 Aug. 1936; verbetering: M. J. Schoordijk van H.R.C. naar Dirkshorn (Alg. Sp.); J. J. de Jong van Blauw Wit naar West Frisia (Sp.kr.) Scheidsrechters. Aangesteld tot K.N.V.B. scheidsrechter de heeren F. v. d. Kooij, Berkhout en J. P. Wieringa, Meder- blik (Sp. kr.) Adreswijziging. Het adres van den heer G. Sougé, bestuurslid N.H.- V.B., secr., van Alkmaar, is vanaf heden geworden Dr. Schacpmanstraat 3, Alkmaar. K.N.V.B.-beker. Alsnog hebben ingeschreven: B.K.C., Succes, Alk- maarsche Boys- (Sp.kr.) Zooals men weet krijgen we reeds Zondag 8 Sept. a.s. de eerste ronde voor de vierde en derde klassers. EngelandDuitschland Op 4 December a.s. speelt Duitschland te Londen tegen Engeland. Onze eerste interlandmatch gaat 3 November a.s. in Amsterdam tegen Denemarken. Kaarten zijn reeds aan te vragen hij de diverse clubsecretarissen. Programma K.N.V.B. De Sp.kr. publiceert reeds het programma voor de eerste en tweede klasse van afd. I en II tot 1 Dec. Natuurlijk heeft het geen zin alles over te nemen. Toch kan het geen kwaad de competitiekaas even aan te snijden. Alfd. I opent o.a. met AjaxK.F.C. op 15 September en afd. II Z.F.C.Stormvogels. De Tweede klasse. Alcmaria krijgt 15 Sept. bezoek van Bloemendaal. Daarna gaat men naar Kinheim, waarop A.F.C. naar Alkmaar komt. West Frisia begint met een thuismatch tegen Z.V.V. Op 22 Sept. gaat W. F. naar Hercules in Utrecht en 29 Sept. komt het sterke Hilversum te Enkhuizen. De lagex-e klassen zijn nog niet gepubliceerd. Men weet dat de K.N.V.B.-beker 8 Sept. en de competitie op 15 Sept. een aanvang neemt. Schorsing LeaAgpy. De schorsing van de H.R.C. 2 speler J. H. Leavey is van 1 Oct. tot 1 Sept. teruggebracht door den. N.H.V.B. Competitie N.H.V.B. Competitie N.H.V.B. Het Algem. Sp. deelt mede dat de competitie van den N.H.V.B. op 15 September zal beginnen. Consuls N.H.V.B. Tot consul van den N.H.V.B. zijn aangesteld de heeren O. Sieperda te Hoogwoud en D. Koster te Berkhout (Alg. Sp.) Rond het IJsselmeer. Een 27-jarige werldooze uit IJmuiden fietste vorige week in 18 uur tijd om het IJselmeer, een ti-aject af leggend van 414 K.M. pertransportfiets. Per race-fiets indien iemand hem die leenen wilde zou hij het gi-aag nog eens over doen. Een Amsterdamsche rijwielhandelaar gaf hem er een met de belofte, dat als hij het record brak, dé fiets zou mogen houden. Of hij zijn best. deed, Zondag 25 Aug. Helaas ont moette hij op den afsluitdijk een zwaren tegenwind, die veel van hem vergde. Hij deed over 352 K.M. (de officieele route) 12 uur 27 minuten, hetgeen juist een half uur te lang was. Maar hij zal het nog eens probeeren, vermeldt de Sportecho. Of hij de fiets nu ook mag houden we ten we niet. Wals stayer. De Sportecho meldt dat Wals zich a.s. winter ge heel op het rijden achter motoren gaat toeleggen. Zesdaagsche. De Int. Motorzesdaagsche wordt van 9 tot 14 Sep tember in de Beiersche Alphen gehouden. Uit .12 landen schreven aldus de Sp.Echo 250 motorrijders in w.o. 20 Nederlanders. De zes te rijden afstanden bedragen resp. 460, 480, 480, 480, 440 en 220 K.M. Op den laatsten dag boven dien een snelheidspi-oef van een ur. Voor de Internationale Trophee schreef Nedei-land met 2 ploegen in: eerste team: J. Fijma (Ariël), J. Moejes (Heerhugowaard, Ariël;) G. de Ridder, (BSA) Tweede team: G. Eysink (Eysink), G. Timmer (New Imperial) en J. Teeken (Ariël), een van de hem geboden kansen benut en de stand op 11 brengt. Toch herneemt Schagen de leiding uit een mooien aanval. 21. Nu neemt Nieuwe Nie- doi-p het spel in handen, ze zijn nu bepaald sterker. Booij haalt een sterk staaltje uit door geheel van achter af alles voorbij te snellen, de keeper incluis. 22. Het is Leegwater die uit een corner er 3—2 van maakt. Wel kwam Schagen tegen het einde sterk op zetten, het net weten zij niet te vinden, daar waren Cees Rootjes en Afs Booij te goed voor op di-eef. Als W. Woudt einde aankondigt, hebben de Niedorper adspii-anten een mooie ovei*winning behaald. Op een klein ten-ein, gelegen achter het Raadhuis in de gemeente St. Maarten werd door de R. en T. V. „West-Friesland" te Schagen grasbaanwedstrijden georganiseerd met de welwillende medewerking van den heer A. Swakman, meer bekend als „Ab" en „Antje". Het beschikbaar teri'eintje was wel klein, maar toch vielen deze wedstiïjden zeer in den smaak van het publiek. Het eerste nummer afvalrace, werd in twee series vei-reden met een finale. Ie serie: 1. P. Hoogland; 2. J. Visser; 3. J. Man neveld. 2e serie: 1. S. Visser; 2. J. de Boer; 3. B. Beuving. Finale: 1. P. Hoogland; 2. J. Manneveld; 3. J. Visser. Hierna werd een achtervolging gereden tusschen B. Beuving, en A. v. d. Werff. Na 9 ronden haalde Beuving v. d. Werf in. 1. Beuvin; 2. v. d. Wei-f. Spi-int: Eerste rit: le serie: 1. J. Mannveld; 2. Jongsma. 2e serie: 1. S. Visser; 2. J. de Boer. 3e serie: 1. J. Visser; 2. Kooij; 4e serie: 1. v. d. Werff; 2. Dek ker. 5e serie: 1. Hoogland; 2. Nieuwland. 6e serie: 1. Beuving; 2. Kapitein. Tweede rit: le serie: 1. Jongsma; 2. Manneveld; 2e serie: 1. S. Visser; 2. J. de Boer; 3e sei*ie: 1. J. Visser; 2. Kooij; 4e serie: 1. Dekker; 2. v. d. Werff; oe serie: 1. Hoo_gland; 2. Nieuwland. 6e serie: 1. Beu ving; 2. Kapitein. Beslissingsritten tusschen Manneveld en Jongsma: 1. Jongsma; 2. Manneveld en 1. v. d. Werff; 2. Dek ker. 2e ronde: le serie: 1. S. Visser; 2. Jongsma. 2e se rie: 1. J. Visser; 2. v. d. Werff; 3e serie: 1. Beuving; 2, Hoogland. 2e rit: le serie: S. Visser; 2. Jongsma. 2e serie: 1. J. Visser; 2. v. d. Werff; 3e serie: 1. Hoogland; 2. Beuving. Beslissingsrit: 1. Beuving, 2. Hoogland. Demi finale. Eerste rit: 1. S. Visser; 2. J. Visser. DE VLIEGENDE MENSCH VAN 1935. Op een Parijsche „tentoonstelling van kleine uit vinders" is ook een vliegapparaat te zien dat slechts uit twee vleugels bestaat, die heel veel gelijken op die van een gewone zwarte vlieg, zooals bovenstaande afbeelding laat zien. Of schoon deze poging om zich door middel van vleugels in de lucht te verheffen, niet nieuw is, maar al deze pogingen liepen tot nu toe op niets uit, beweert thans de Fransche uitvin der Louis Ballon, dat zijn apparaat het werkelijk zal doen. De afbeelding hierboven toont den uitvinder op het dak van het tentoonstellingsgebouw te Parijs voor een sprong naar be- neden, die de goede hoedanigheid van zijn vleugels moet bewijzen. Aan den „Grooten Prijs van Monza", de laatste auto-race, die dit jaar gehouden wordt, neemt voor de eerste maal ook een renwagen deel, die van een vliegtuigmotor voorzien is. Hierboven zien we het race-monster, een Alfa Romeo, die straks met duize lingwekkende vaart over de baan zal denderen. Tweede rit: 1. J. Visser; 2. S. Visser; Derde rit: L J. Visser; 2. S. Visser. Vierde rit: 1. Beuving; 2. S. Visser. Finale: 1. J. Visser; 2. Beuving; 3. S. Visser. Koppelwedstrijd 100 ronden. In dezen koppel wedstrijd over 100 ronden konden niet méér dan vier koppels starten. Hier laten we de deelnemende koppels volgen: Oranje-koppel: S. Visser—J. Visser; geel koppel BeuvingManneveld; blauw koppel De BoerHoog land; bruin koppel: NieuwlandDekker. Direct reeds ontspint zich een geweldige jacht. Het oranje koppel ontketent deze op een manier, die we zeker van hen niet hadden verwacht. Na 25 ronden wordt het eerste klassement vei-reden. Oi-anje 5 pun ten, geel 3 p., blauw 2 p., bruin 1 p. Het gaat steeds sneller. Er wordt zoo gejacht dat het tweede klasse ment met de 60 ronden wordt verreden. Thans won het oi-anje koppel opnieuw. Oranje 5 p., geel 3 p., blauw 1 p., bruin 2 p. Bij de 65e ï-onde is de stand als volgt: 1. het oranje koppel met 10 p., 2. het gele kop pel met 6 p., 3. het blauwe koppel met 3 p., en op 2 ronden 4 het bruine koppel met 3 p. In het derde klassement is het dat het gele koppel BeuvingManneveld de leiding neemt en tracht een ronde uit te loopen. Uitslag 1 geel 5 p., 2. oranje 3 p., 3. blauw 1 p., 4. bruin 2 p. Het bi*uine koppel woi*dt uit den strijcl ge nomen, zoodat het oranje, geele en blauwe koppel overblijven. Na geweldigen tegenstand van de gebi*. Vissei-, slaagt het gele koppel tenslotte op uitstekende manier om een x-onde te nemen. Er is dan nog 2 ron den te rijden. Ook het laatste klassement is duS voor geel. Algeheele uitslag: 1. het gele koppel BeuvingMan neveld met 16 punten. Op een ronde 2. S. VisserJ. Visser met 16 punten, oranje; 3. de Boer—Hoogland 8 punten, blauw. Op vier ronden 4. Nieuwland—Dek ker met 5 punten. Dit koppel was uit den strijd ge nomen bij de 85ste ronde. De prijzen werden met een hartelijk woord door den heer Klos uitgereikt in het lokaal van den heer Swakman, waax-na een ieder een dansje maakte. - NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen. Zondag werd de eerste rit verreden voor het kam pioenschap korte afstand voor de A- en B-klasse van de ren en tourvereeniging Ondex-ling Genoegen. Ge reden werd een sprint over 300 M. De uitslag hiervan was: 1. Jan Langendijk 7 pnt., 2. H. Quant, Wanmenhuizen 8 p., 3. J. Boon 9 p., 4. J. van Wonderen 11 p., 5, 6. en 7. C. Jongsma, P. Kort en J. Beentjes, elk 12 p., 8. J. van Zijl. Door de juniores werd het kampioenschap lan gen afstand vex-reden over 28 K.M. Hiervan was de uitslag: 1. T. Woldhuis; 2. Cs. Groen, 3. C. Zeegers, 4. P. Zeegers, 5. E. Bos, 6. P. Blom, 7. G. Bobelclijk, 8. K. Heidsma,

Schager Courant | 1935 | | pagina 5