Meeding naar Maat Opnemen v. arbeiders in Landbouwbedrijven Aangifte Woning met Schuren Ch,H,Th,Schmalz, Schagen VIlREIRICffO De Bilt seint Advertentiën. Schagen Tentoonstelling van inzending Handwerk-, Huisvlijt- en Vruchtententoonstelling Belangrijke Timmer* en Werkhout Lessen ENGELSCH en FRANSCH Paardedekken J. NOBEL, Weet U een beter adres voor U,T OE OMGEVING CALLANTSOOG De eerste kermisdagen, Zondag j.1. werd de jaarlijksche kennis ingezet met een voetbalwedstrijd tusschen Callantsoog I en Dirkshorn I. Na een spannenden strijd eindigde de wedstrijd in een gelijk spel (44), hetgeen de ver houding vrij goed weer geeft. Om vier uur vonden op de buurt volksspelen plaats voor heeren. Een voor ons dorp geheel nieuw spel, n.1. blaastrappen, werd geïntroduceerd. Alle deelne mers kregen aan een been een opgeblazen varkens blaas, waarna op een teeken van den kamprechter allen probeerden elkaar blazen stuk te trappen. Na een spannenden kamp kwamen als prijswinnaars te voorschijn de heeren T. Mooij f4, J. Weij f3, C. Os kam f2 en K. Baken fl. Het aantal deelnemers be droeg 33. In de café's en op het kermisterrein heerschte een gezellige drukte. De bioscoop trok veel bezoek met de film „Als je jong bent", waarin de hoofdrol werd vervuld door den bekenden zanger Joseph Schmidt. Ook Maandagmiddag was er veel belangstelling voor „De Nachtelijke Ruiter", een Wild-West film. Heden avond draait de griezelfilm: „De man met de was sen beelden", welke zeker weer veel bezoek zal trek ken. Maandagmiddag vonden kinderspelen plaats. Van de zijde van het publiek was er groote belang stelling. De verschillende spelen vielen zeer in den smaak. Na een middag vol spanning namen de prijs winnaars verheugd hun prijzen in ontvangst. Tijdens de spelen mochten de kinderen gratis gebruik ma ken van den zweefmolen, waarvan natuurlijk druk gebruik gemaakt werd. De uitslagen der spelen lui den: Groep I: Jongens 68 Jaar, hoütjesrapen: le prijs Jan van Iperen; 2e prijs Jan Roos, 3e prijs Gerard van Honschoten. Groep II: Meisjes 6—8 jaar, eierloopen: le prijs Maartje Roos, 2e prijs Guurtje Blom, 3e prijs Jannie van Delft. Groep III: Jongens 9—11 jaar: Hoeden ophangen, le prijs Alje Breed, 2e prijs Piet Roos, 3e prijs Arie Baken. Groep IV: Meisjes 9—11 jaar, zakloopen: le prijs Rina Hollander, 2e prijs Trijni Zwaan, 3e prijs Aagje van Scheijen, 4e prijs Jannie Vriesman. Groep V: Jongens 1214 jaar, zakloopen met hin dernissen: le prijs Klaas Hollander, 2e prijs Jan Prins, 3e prijs Jacob Breed. Groep VI: Meisjes 1214 jaar, muilezelrace: le prijs Trien Roos, 2e prijs Jannie Hollander, 3e prijs Ali Schothorst. In totaal waren er 66 deelnemers. ANNA PAÜLOWNrA KINDERSPELEN. We schreven reeds, dat de kinderspelen grooten- deels uitgesteld zijn tot Woensdag a.s. Voor de kin deren van de R.K. school in de Spoonbuurt gingen ze wel door. De uitslagen waren hier: Jongens: le kl. houtjes rapen: 1 Willem Philipsen, 2 Piet de Goede, 3 Bennie Harmsen, 4 Theo Alkemade. 5 Ad. Mevissen. 6 Theo Weijers. 2e kl. turfrapen: 1 Wim Preijde. 2 Piet Rozenbroek, 3 Nic. Koelewijn. 3e kl. zakloopen: 1 Kees v. d. Berg. 2 Kees Rozen- broék, 3 Bernard Zwirs, 4 Bert Brinkman. 4e kl. hardloopen op handen en voeten: 1 Piet v. d. Voort, 2 Wim Mevissen, 3 Jaap Kessel, 4 Nic. Kabel, 5 Maarten v. d. Hoek. 5e kl. tonnetje kruien: 1 Dirk Meiier. 2 Siem Smit, 3 Jan Kuijs, 4 Bernard de Koning. 6e kl. broodhappen: 1 Jan Huijbens. 2 Camille David, 3 Grad Philipsen, 4. Nijs v. Loon. 7g kl. blind pasagierkruien: 1 Kees Schraina. 2 Jan Smit, 3 Piet Neuvel, 4 Ton Preijde. Meisjes: le kl. vlaggetjes in stoof zetten: 1 Ria v. Maris. 2 Doortje Elferink, 3 Rietje de Vries. 2e kl. aardappelrapen: 1 Alie Smit. 2 Trien Kuijs, 3 Annie Sikking. 3e kl. ballen op bord: 1 Mien Stolte. 2 Cor Kramer 3 Trees Huijbens. 4e kl. ballen op flesschen: 1 Annie Heuvel, 2 Jo Schrama, 3 Nelie Komen, 4 Trien Smiers. 5e kl. waschophangen: 1 Loeffie Verver. 2 Mariet- je Ruitenburg. 3 Rika van Kessel. 6e kl. op reis gaan: 1 To v. d. Berg. 2 Marie Leek, 3 Mien van Dijk, 4 Marie de Koning. 5 Corrie Rui tenburg, 6 Rie Harmsen, 7 Stien v. d. Hoek. 7e kl. ringsteken op fiets: 1 Marie Kuijs. 2 Tini v. d. Kroon, 3 Marie v. Kessel. 4 Truus Harmsen. SINT MAARTEN Kermis. Indien de spreuk „Lachen is gezond", waarheid bevat, dan telt Sint Maarten heden wel zeer veel gezonde menschen. Uitbundig is er gelachen door de vele aanwezigen, welke de zaal van den heer Schrij ver gisteravond vulde, om de dolle klucht: „Ketty jokt nooit", door de tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel voor het voetlicht gebracht. Door een prima rolkennis, een uitnemend elkaar begrijpen enz., gelukte het den leden van „Jong Leven" om een dusdanige vertolking ten beste te ge ven, als wij hier slechts zelden te zien krijgen. Laten we geen namen noemen, want zonder uit zondering vervulde ieder zijn taak zoodanig, dat het spel ver boven het gewone dilettantisme uitkwam. De vele toeschouwers zullen den heer Schrijver dankbaar zijn, dat hij het heeft aangedurfd om „Jong Leven" te engageeren. Het krachtig applaus aan het einde hield zeker een tot weerziens in. BARSINGERHORN Zondag jl. hield de hengelclub „Vischlust" weder om een wedstrijd in de Bleekmeer. Liet het weer zich Zaterdagavond nog slecht aan zien, Zondag was het schitterend, zoodat alle deel nemers weer van de boottocht konden genieten. De wedstrijd werd een succes, daar door 47 visschers 407 stuks werden gevangen. Do uitslag van den wedstrijd was: le prijs, grootste baars 29.9 c.M., D. Wardenaar Tz.; 2e prijs K. Bak ker, 26 stuks; 3e prijs J. de Smit, 23 st. Deze verwierf tevens de plaquette, die door één der leden beschik baar was gesteld voor het kleinste baarsje. De win naar schonk deze plaquette aan de club voor de me- daillekast, een attentie, die ten zeerste op prijs werd gesteld. 4e prijs D. Bloem, 22 st.; 5e prijs Jo van Stipriaan; Ge prijs Joh. Geel, ieder 20 st.; 7e prijs N. Leijen, 19 st.; 8e prijs Jb. van der Heide, 15 st.; 9e prijs W. v. d. Loo, 13 st.; 10e prijs Jb. Vogelenzang. 12 st., die tevens beslag wist te leggen op den prijs voor de grootste baars op één na; 11e prijs P. N. Spaans. 12 st.; 12e prijs H. IJzer, 13e prijs P. Zwak- man. ieder 11 st.; 14e prijs J. Duursma, 15e prijs F. Middelkoop, ieder 10 st.; 16e tot en met 22e pr. A. Bergman, H. Fijnheer, W. Biesboer, K. de Jong, Jb. van Stipriaan, S. Bergman, A. Duursma, ieder 9 st.; 23e prijs K. Dekker, 24e prijs J. van der Veer, ieder 7 stuks. Voor de G controleurs waren 6 prijzen beschikbaar gesteld. Uitslag: Joh. van der Klooster, kaas; R. IETS WARMER. Verwachting: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, wienig verandering in tempera tuur. Verdere vooruitzichten: langzamerhand iets warmer. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 764. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 16.5 gr. C. 62 gr. F. UW BRIL STUK? Opticien TERLEP repareert ze vlug, goed en goedkoop. TERLEP'S DROGISTERIJ, Hoogzijde 103, Schagen. PAARDENSPORT. BEVERWIJK. De inschrijvingen voor de Harddraverij 36 paarden aangegeven. Voor de a.s. Donderdag te houden harddraverij zijn 6 paarden ingeschreven, nl.: Anna Bradford Guy, Calumet Contender, Axlee, Odessa, Tamboer, Qualiteit, Rentner, Our Uhlaan B, Sister Bond, Johanna M, Glossy Silk, Nordeck, Eachi- los, Hedwig, Rolls Royd, Francis May, Mixerin, Quita, Harvest Lee, Sally Harvester, X Smiling, Fa- tima, Fanfare, Marie P, Miss Everharda, Uniform, Weidlooper, Arnim, Sister Patrick H, The Gleaner, Mac. Gregor, Rose Morgan, Betty Worthy, Senator Brewer, Our Dream, The Great Eva. De loting is Donderdagmorgen te 10 uur in café „Bellevue", Breestraat, alhier. Tevens wordt dan de handicap bekend gemaakt. Wijnjeterp, doos sigaren; G. Koster, pijp; D. van Twuijver, karper; C. Smit, worst; A. Zwakman, karper. De geest onder de deelnemers was uitstekend, zoo dat ook deze wedstrijd weer tot genoegen van allen is geslaagd. Naar wij vernemen, heeft mej. S. Watertor, onder wijzeres aan de O. L. school alhier, als zoodanig ont slag gevraagd tegen 1 November a.s. W ARMEN EV1 ZEN Rijtoer ouden van dagen. Evenals andere jaren is het de commissie ook dit jaar gegeven de ouden van dagen uit deze gemeente een rijtoer aan te bieden. De reis was naar Amster dam, alwaar een boottocht werd gemaakt door de havens en grachten. Het weer was de oudjes zeer gunstig en het zonnetje heeft veel bijgedragen tot het welslagen van dezen voor hen onvergetelijken g. 's Avonds werd de stoet van auto's en bussen het dorp ingeleid, door de beide plaatselijke fanfare corpsen. Naar wij vernemen, heeft de heer Kutterink. chef van de Ned. Spoorwegen alhier per 1 September f.1. den dienst met pensioen verlaten. Het veilingsbe- stuur, alsmede kooplieden hebiben dit feit niet on gemerkt laten voorbijgaan en hebben als blijk van waardeering hem een rijwiel geschonken. Ook het gezamenlijke trampersoneel heeft den heer Kutterink eenige stoelen geschonken. Het is te hoopen. dat de heer Kutterink nog vele jaren met ziin gezin van ziin welverdiend pensioen mag genieten. Aan de veiling werd verhandeld in: Aug. 1935 Aug. 1934 Aardappelen 550.950 kg. 370.815 kg. Zilveruien 107.975 kg. 42.890 kg. Slaboonen 44,909 kg. 66.075 kg. Gele nep 55.350 kg. 107.750 kg. Roode kool 50.175 kg. 59.850 kg. Gele uien 30.675 kg. 108.600 kg. Gele kool 8.200 kg. 21.700 kg. Witte kool 47.100 kg. 19.650 kg. Snijboonen 355 kg. 1.890 kg. Bieten 200 kg. 1.325 kg. Do omzet bedroeg in Augustus 1935 f25.027,21 te gen f33.758,23 in Augustus 1934. Hier valt niets te lachen. Moskou. Dat men niet altijd aan alles den ken kan, heeft Nikolas Andreleff in Laiscevo. een plaatsje in de nabijheid van Moskou, dezer dagen op gevoelige wijze moeten ondervinden. Hij had eenigen tijd geleden een vrouw, die hem beviel, ge huwd en moest tot ziin verbazing na het huwelijk vaststellen, dat zijn echtgenoote zich op zeer be sliste wiize met de politiek bezig hield. En hoewel dit hem al heel weinig pleizier deed. zag hii geen kans om de verkiezing van ziin echtgenoote tot pre sidente van de plaatselijke Sovjet tegen te houden. Om haar handelingen echter beter te kunnen con troleeren, bezocht hii iederen avond de vergaderin gen en hoorde daar in stille vertwijfeling de vurige toespraken van zijn vrouw aan. Maar alles heeft zijn grenzen, toen ziin vrouw zich op zekeren avond wat al te zot aanstelde, barstte de echtgenoot in een daverend gelach uit. dat zoo aanstekelijk werk te, dat al heel spoedig alle dorpsbewoners zaten te schateren van het lachen. Partiigenoote Andreleff, die inplaats van de ernstige partiigenootcn een me nigte grinnikende gezichten tegenover zich z? liet kort besloten haar man arresteeren. Gisteren werd hij tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Heden overleed in 't Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, na gedul dig doch smartelijk lijden ons meiske JAC0BA MIENES in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 7 jaar. Haar diepbedroefde Ouders en Broertje, P. I. MIENES Az. E. E. MIENES-Buisman Heer-Hugowaard, 2 Sept. '35 Na een smartelijk lijden van vijf weken is van ons heengegaan ons geliefd Kleinkind JAC0BA MIENES in den hoopvollen leeftijd van 7 jaren. Haar diepbedroefde Grootouders, f. BUISMAN J. J. BUISMAN-v. d. Goes Heer-Hugowaard, N., 2 Sept. '35 Burgemeester en Wethouders van brengen ter kennis van de land bouwers (bedrijfsleiders) in deze gemeente, dat zij die voor bijslag krachtens de circulaire van den Minister van Sociale Zaken d.d. 27 Augustus 1935. Nr. 60-2924a, Afd. W. en S. in aanmerking wenschen te komen en derhalve willen medewerken tot het opnemen van arbeiders in hunne bedrijven, zich vóór 9 September a.s. ter Secretarie kunnen aanmelden, alwaar hun een formulier ter in vulling zal worden uitgereikt. De bijslag van de overheid wordt gegeven in het loonbedrag, dat in het tijdvak van 15 Sep tember tot en met 31 December 1935 in een bedrijf is uitbetaald boven een bepaald minimum be drag, welk loonbedrag wordt vastgesteld voor de verschillende gewassen welke in 1935 zijn ver bouwd. De Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing geeft aan, hoe veel per H.A. en per gewas, al naar gelang van het landbouw gebied, dit minimum loonbedrag zal zijn. Schagen, 2 September 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Holl. Mij. van Landbouw te SCHAGERBRUG op Maandag 16 Sept. '35 voor deze tentoonstelling behoort te geschieden vóór of op Zon dag 8 September a.s., bij de heeren H. REZELMAN te Schagerbrug of C. van der S L U IJ S te St. Maartensvlotbrug, bij wien tevens het programma gratis verkrijgbaar is. De heeren Rezelman en Van der Sluijs zullen Donderdag 5 September aanwezig zijn in Hotel I G E S Z te Schagen voor het in ontvangst nemen van opgaven van inzendingen. Namens het Bestuur: H. REZELMAN, Voorzitter. C. VAN DER SLUIJS, Secretaris. te Oudesluis, op 7 en 8 September in de zaal van den heer Jn. BUISMAN. Gelegenheid tot inzenden, ook van buiten de gemeente, op Don derdag 5 Sept., van 9 tot 12, 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Terughalen M*aandag 9 Sept. van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Zaterdag om 3 uur opening der Tentoonstel ling en Zondags om 2 uur. Het Bestuur der Sociëteit „Burgerkring" te Schoorldam op Vrijdag 6 Sept. a.s. v.m. 10 uur (n.t.) w.o. zeer goed t.v.v. de Fa. A. H. VERBURGT Zn* te Amsterdam. Deurw. VAN HUIT. Provinciale Waterstaat van Noord-Holland. Te huur aangeboden: en ERF te Harenkar spel D 113, voor f 2.50 per week, waterleiding inbegrepen, Schriftelijk te bevragen bij den Hoofdingenieur-Directeur, Nieuwe Gracht 47, Haarlem. Conversatie Correspondentie J. B. 't HOOFT, Schagen, Magnusstr. 173. NederlanJsche Spoorwegen Een dag op reis voor hal ven prijs I 10 Sept. verkrijgbaar J ZomerDagretours (alleen in voorverkoop) van Den Helder naar AMSTERDAM, alken Woensdag en Zondag en van Den Hel der en Schagen naar DEN HAAG en ROT TERDAM, eiken Dins dag en Zondag. Vraag even strooibiljet in alle malen voorradig, even als Strengen, Leidsels en Bitten. Vliegendood, in bussen vanaf 40 cent en Spuiten» Aardappelstoompannen en roos* ters voor afkokers. Stofzuigers, Rolbezems, Kamer- bezems, Zwabbers, Stoffers, Blikken enz. Aanbevelend, St. Maartensbrug, dan Coupeur en reiziger overal te ontbieden. Negen invloedrijke regionale bladen, die systematisch geheel Noord-Holland boven het Y bestrijkenDie als „hut»» vriend" komen in ruim 80.000 gezinnenI Geheel Noord-HoHand voor den adverteerder berelkbaef met één greep I Ziedaar wat de nieuwe combinatie vai» de »N.H.P.« U biedt: Een Introductie In de 80.000 gezinnen, waar De Zaanlander, het Zaanlandsch Nieuws- en Adver» tentieblad, De Waterlander, de Advertentie Editie van D« Waterlander, De Noord Amsterdammer, Noord-Hollaiut de Alkmaarsche Post, de Schager Courant en de Heldersch* Courant met belangstelling gelezen worden I Door een gecombineerd advertentietarief is het U mogelijk in alle 9 bladen gelijktijdig te adverteeren tegen zeer lagen prijs. Voor de totale oplaag van 80.000 exemplaren betaalt U bij afname van 5000 regels b.v. slechts 45 cent per regel I Dat is dus wel een zéér voordeelige gelegenheid om te adverteeren I Uitvoerige Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door onl Centraal Administratieadres, Stationsstraat 71-73 te Koog aan de Zaan (Telefoon Zaandam 81460). Vraag ze re$<i# nu aan, met het oog op de Najaarscampagnes 1

Schager Courant | 1935 | | pagina 4