inwin:: De oorlogskansen van Mussolini. Raad Helder. ERNSTIGE AUTOBOTSING BIJ UTRECHT De weerspannige werklooze te Alkmaar. Felle brand te Tilburg. TOCH EEN ITALIAANSCHE INVAL? Damdoorbraak m Osaka. Een verklaring van den lijfarts van keizer Selassie. Raad Heerhugowaard. WETHOUDERSVERKIEZINGEN IN DE GROOTE STEDEN. Advertentiën. Timmer= en Werkhout Marktberichten. Vele inzittenden gewond. Gisterenmiddag heeft op den Amsterdam- schen straatweg onder Utrecht een ernstige botsing plaats gehad tusschen een autobus en een zware vrachtauto, die beladen was met triplexplaten. Door het plotseling, roekeloos manoeuvree ren van een motorrijder werd de chauffeur van de vrachtauto gedwongen om naar links uit te wijken waardoor hij in botsing kwam met een autobus. De passagiers, die aan de linkerzijde za ten, kregen allen snijwonden. Gelukkig bleken de kwetsuren niet zoo ernstig als op het eerste gezicht leek, zoodat slechts drie der inzittenden naar het zieken huis behoefden te worden vervoerd, vanwaar ze, na te zijn verbonden, naar huis konden vertrekken. Hoogere straf geëischt. 'Amsterdam. Eenige maanden geleden vervoegde de Aikmaarsche werklooze los-werkman N. K. zich aan het bureau voor Maatschappelijken Steun. Het antwoord, dat hij op zijn aanvrage kreeg, was niet naar zijn zin en de man eischte den directeur te spreken. Deze was niet aanwezig en de ambtenaar gelastte K. heen te gaan. Noch overreding, noch be velen konden hem hier echter toe brengen. Tenslot te werd de politie te hulp geroepen, maar ook de verschijning van eenige ordebewaarders bracht hem niet tot andere gedachten. Hij klampte zich aan het loket vast, zoodat de agenten hem met geweld uit het gebouw moesten sleepen. In optocht ging het naar het politiebureau, waarheen K. zich demonstra tief liet dragen. Een proces-verbaal wegens wederspannigheid had ftot gevolg, dat de los-werkman, die reeds meermalen terecht had gestaan wegens dergelijke feiten voor den politierechter te Alkmaar moest verschijnen, die hem tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeelde. Officier en verdachte gingen echter om verschil lende redenen in hooger beroep. Gister stond K. voor het Hof terecht. „Ik protesteer tegen dat verzet", meende verdach te ter zitting te moeten opmerken. „Ik was in een openbaar gebouw en ik moest er zijn om steun te krijgen. Verzet heb ik me heelemaal niet" Pres.: De politie moest je tot F bureau dragen. Verd.: Dat is geen verzet... Pres.: De beoordeeling kunt U wel aan ons over laten. De Procureur-generaal Mr. Versteeg was van mee rling. dat de straf door den politierechter opgelegd te licht was. Spr. requireerde drie weken gevangenis- ptraf tegen verdachte. Arrest 17 September. Wolmalerij in vlammen. Omstreeks tien uur gisteravond is brand uitgebro ken in de wolmakerij van de firma Dröge aan de Lange Schijfstraat te Tilburg. De brandweer is met groot materiaal uitgerukt. Het vuur greep snel om zich heen. LONDEN, 3 September (A.N.P.: Alhier uit.Di- tredaoea ontvangen berichten schijnen het gisteren [verspreide gerucht te bevestigen, volgens hetwelk jecn ïtaliaansche voorhoede van 2500 man de Abes sijnsche grens met Erythrea, heeft overschreden en jdc daar wonende Danakilen op de vlucht drijft. In de idorpen niet ver van Diredoea komen voortdurend [vluchtelingen aan en er wordt met alle beslistheid 'de verzekering gegeven, dat het overschrijden van ide grens een feit is. Uit Rome wordt inmiddels dit bericht officieel te lgengesproken. Negen dooden, zes gewonden. Tokio, 3 Sopt. (A.N.P.): In het district Nakakotsji [(prefectuur Osaka) is tengevolge van den hevigen regenval de dam van een waterreservoir doorgebro ken. Bij de overstrooming, die daardoor werd ver oorzaakt, zijn 9 personen gedood en 6 ernstig ge- iwond. De nieuwe Raad vergadert. Na heftige discussies de aftredende wethouders herkozen. Op den len Dinsdag in September vergaderde de [Raad onzer gemeente in haar nieuwe samenstelling. Aan den bestuurstafel nestelden eenzaam de Bur gemeester en den Secretaris. De Voorzitter opende de vergadering en heette in het bijzonder de nieuwe raadsleden welkom, de hoop uitsprekende voor een aangename samenwerking. Vervolgens worden de vereischte eeden en beloften (afgelegd. Voor kan worden overgegaan tot de wethouders- verkiezingen, vraagt de heer Schoeffelenberger (Oppo sitie) het woord om te protesteeren tegen de wijze van beraadslaging over de verdeeling der wethouders zetels. Dertien van do een en twintig raadsleden heb ben thans voorgeschreven wie wethouder moet wor den. Dit is dictatuur. Het woord „democratie" is door de partijen, die hiermee schermen, niet in praktijk gebracht. De heer Biersteker (Gem. Belang) verklaart mede namens zijn fractiegenoot Dr. Teenstra Kuiper ook te zijn genegeerd. Tellen wij niet mee?, vraagt spre ker. De S.D.A.P., met de R.-K. en de V.-D., deelen de lakens uit en tpch vertegenwoordigen zij slechts 43 pet. der kiezers. Wat hier gebeurt is koehandel. Niet de bekwaamste, doch de voorman der sterkste fractie wordt wethouder. Macht gaat boven recht, want de teruggang der stemmen had de S.D.A.P. tot bescheidenheid mogen manen. De Uithof (Nationaal Herstel) is ook niet ge- fraaupicegd» doch wel verzocht de candidaten voor „Drie rensachtige valleien, bijna zoo diep als de Grand Canyon zullen de legioe nen van Mussolini in hun opmrrsch naar het Noorden des lands te genhouden." New York. 3 Sept. (A.N.P) Omtrent de oorlogs kansen van Mussolini, ingeval deze inderdaad tot den aanval op Abessiniö mocht overgaan, verklaar de dr. Thomas Lambie, die gedurende langen tijd de lijfarts is geweest van Ilaile Selassie en die in Abessiniö verblijf heeft gehouden van 1919 tot korten tijd geleden, o.m., .dat Mussolini er nooit in zou sla gen, Abessiniö te veroveren. De Duce kan stroomen troepen zenden naar de lage landen, hij kan zelfs Addis Abeba met zijn strijdkrachten overweldigen, maar de Abessijnsche troepen verslaan en het land in een zelfs ook maar gedeeltelijke onderwerping brengen, dat zal hem nooit lukken, gezien het feit, dat het geheele land bij wijze van spreken met prik keldraad bezaaid is iedere heuvel een fortificatie vormt. De Abessijnsche hooglanders, die hartstoch telijke krijgslieden zijn, die geenszins voldoende in zicht hebben in het belang der gebeurtenissen, zul len nooij hun wapens 'neerleggen. Zoolang er nog 1 bergoord is, waar zij zich kunnen terugtrekken, zul len zij de guerilla blijven voeren. Drie reusachtigo valleien, bijna zoo diep als de Grand Canyon zullen de legioenen van Mussolini in hun opmarsch naar het Noorden des lands tegen houden. Hierheen zullen de Abessijnsche troepen, zonder eenige twijfel na eenige schermutselingen terugtrekken. De Italianen zullen hun artillerie zelfs niet over de eerste dezer kloven heen kunnen brengen en wanneer de Abessijnen naar de bergen te rugtrekken, zal Mussolini ze zelfs niet met vier mil- lioen man kunnen overweldigen. Verder gaande met zijn uiteenzettingen, zeide Lam bie nog, dat naar zijn meoning de oorlog ongetwijfeld een zeer wreede zou worden. De Italianen, aldus ver klaarde hij, zullen misschien krijgsgevangenen kun nen maken. De Abessijnen zullen dat niet kunnen, daarvoor hebben zij niet genoeg levensmiddelen. De keizer zal geen bevelen geven tot het afmaken van vijanden, maar wanneer zijn troepen eenmaal de guerilla geopend hebben, zielen zij eenvoudig in de onmogelijkheid verkeeren krijgsgevangenen te maken. De eventueele gewonden zullen onduldbaar lijden. Er zal slechts een Abessijnsche Roode-Kruis-een- heid zijn voor ongeveer een millioen man, zonder re kening te houden met mogelijke gevangenen. Het Roode Kruis zal met enorme moeilijkheden te kam pen hebben en er zullen maar weinig andere Ame- rikaansche en Engelsche doctoren aanwezig zijn. Wij hebben een aantal jeugdige Abessijnsche inboorlin gen opgeleid voor hospitaalwerk, maar verpleegsters zijn er niet. Wij venvachten alle zendingen medica menten uit Engeland te zullen ontvangen. Dr. Thomas Lambie verklaarde ten slotte nog, dat hij Woensdag a.s. naar Abessynië vertrekt, teri-> einde aldaar het Abessijnsche Roode Kruis te orga- niseeren. wetlioüders te stemmen. Spr. vindt dit een brutaliteit en zal aan de politieke vertooning niet meedoen. De heer Bot (Chr. Dem.) is van dezelfde meening. De leider der S.D.A.P.-fractie, de heer Van der Vaart, verbaart de beleedigende toon der sprekers. De heer Bot was wèl uilgenoodigd. Van een beraad slaging met de oppositie-partij verwachtte men geen heil. Verandering van bezetting der wethouderszetels was niet gewenscht. I^e S.D.A.P. is bereid op breede basis stadsbesturen te helpen samenstellen. Spreker wil geen uitvoerig debat, doch protesteert tegen de wijze van voorstelling van zaken. Men heeft een wil de stemming willen voorkomen. Hoewel nu de voorzitter voorstelt de debatten te sluiten, wil de heer Van Loo (Vrijz. Dem.) zeggen, dat het overleg geen dictatuur is geweest, doch men krijgt toch niet alle 21 raadsleden in één schuitje. Bij de eerste stemming blijken te zijn uitgebracht op den heer v. d. Vaart 16 stemmen, en 4 blanco. Als 2e wethouder kiest men den heer W. de Boer, met 19 stemmen, met 1 blanco, terwijl de heer Smits 13 stemmen verwerft, tegen 3 op den heer Eijlders (Anti-Rev.) en 4 blanco. Gekozen zijn alzoo tot wethouders de hecren P. S. van der Vaart (S.D.A.P.), W. de Boer (Vrijz. Dem) en P. A. Smit (R. Kath.), allen aftredend, die ver klaren hun benoeming aan te nemen. Nadat nog eenige punten der agenda langdradig zijn behandeld en de Raadscommissies zijn vastge steld, wordt overgegaan tot de rondvraag, die, be houdens enkele onbeduidende dingen, niets op leverde. Daarna sluiting. Dinsdag 3 Sept. 's namiddags 3 uur kwam de nieuwe raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Sulman Meijer ter vergadering. De heeren leggen of de vereischte eeden of belof ten af. Voorzitter feliciteert de heeren in een harte lijke toespraak. Wethouders verkiezing. Naar aanleiding hiervan bedankt de heer Quant voorzitter voor de gelegenheid, die voorz. den nieuwen raad gisteravond gegeven heeft om hier in de raad zaal bijeen te komen voor een onderlinge bespreking van dit punt. Spr. deelt mee dat men is overeen gekomen, dat er bij vrije stemming eerst een wethou der van de R.K. Partij wordt benoemd, daarna een wethouder van de linksche partij. Bij de stemming krijgt de heer G. Krom 6 stem men en de heer P. Tromp 5 stemmen. Voor den link- schcn wethouder moet tweemaal worden gestemd, daar de heeren Kooij en Dekkers met de eerste stem ming elk met 5 stemmen uit den strijd komen, v. Elten kreeg 1 stem. Bij de 2c stemming kreeg Kooij 6 en Dekkers 5 stemmen, zoodat de heeren Krom en Kooij als wethouders werden gekozen. Beide heeren nemen hun benoeming aan. Voorz. feliciteert de nieuw benoemde wethouders met hun functie en zegt dat ook aan hun de critiek niet zal worden onthouden, doch met wederzijdsch vertrouwen en goede samenwerking zullen wij trachten de moeilijke problemen zoo goed mogelijk op te lossen. Verder wijdt voorzitter een woord van dank tot den heer Tromp voor de prettige samenwerking, die zij altijd hebben gehad. De heer Tromp had vanaf 1931 tot '1935 wethouder geweest en had over veel zaken een juist en helder oordeel, daarvoor brengt voorz. hem zijn welgcmeenden dank. Een paar bezwaarschriften (schoolgeldheffingen) blijven gehandhaafd» AMSTERDAM: Gisteren werden tot wet houder gekozen de heeren: S. R. de Miranda, E. Boekman en F. van Meurs, allen sociaal democraten; Mr. G. C. J. D. Kropman (r.k.); G. Baas (a.r.) en Jac. Rustige (c.h.). De heer Baas heeft zijn benoeming in beraad gehouden. ROTTERDAM. 4 Roode Wethouders. Tot wethouders werden gisteren gekozen de volgende vier sociaal-democraten, de hee ren: De Zeeuw, Brautigam, Ratté en Van Dijk. Verschillende mededeclingen worden voor kennis geving aangenomen. Schoolgeld. In verband met bijzonder omstandigheden stellen B. en W. voor de door de wed. H. P. Koger geb. Weel nog verschuldigde schoolgelden over 1934 ad -f 28.80 oninbaar te verklaren. Goedgevonden. Gemeenterekening 1934. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit en het rapport van de commissie tot het nazien der reke ning stellen B. en W. voor de rekening over 1934 voorloopig vast te stellen. Aldus besloten. Rekening G.E.B. 1934. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit en het rapport van de commissie tot nazien der rekening stellen B. en W. voor, de rekening van het G.E.B. over 1934 voorloopig vast te stellen. Goedgekeurd. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1934. Onder aanbieding van het rapport van de commis sie tot het nazien der rekening stellen B. en W. voor de rekening van het Burg. Armbest. over 1934 goed te keuren. Goedgekeurd. Aan de agenda wordt nog toegevoegd een voorstel tot het plaatsen van 34 lantaarns aan den Westdijk en 3 lantaarns aan den nieuwen weg van het uit breidingsplan. Goedgekeurd. Voorts wordt nog goedgekeurd het voorstel tot 't stichten van een reservefonds voor bijzondere doel einden. Hierna spreekt de heer Dekkers nog eenige woor den tot Burgemeester en Raad. De heer Kooij sluit zich bij de woorden van den heer Dekkers aan. Hierna, sluiting. Nagekomen berichten NIEUWE N I E D O R P In ons raadsverslag dezer gemeente is in den beginne verzuimd te vermelden, dat mei. v. d. Mo len als waarnemend secretaresse is geinstalleerd en de vereischte eeden heeft afgelegd. Zondag U. werd de Schutkermis ingezet met voet bal wedstrijden. waarover wij reeds verslag gaven in ons nummer van Maandag. Na afloop dezer wed strijden konden de beide café's zich in een zeer be vredigend bezoek verheugen. Schitterende muziek trok velen naar de gladde dansvloer, wat tot laat in den nacht voortduurde. Maandag was alleen in de Prins Maurits gelegen heid tóf 'dansen. Terwijl des avonds het optreden in deze zaal, van de zeer bekende en gevierde goo chelaar Larette tamelijk veel belangstelling trok. Het was dan ook weer geweldig wat deze kunste naar het publiek op de hem prettige en humoris tische wiize liet zien. Men staat bij zooiets gewoon paf. Het optreden van zijn beide mede-artisten met zang en piano zonk dan ook ongeveer in het niet, en het was het publiek zonder twijfel welkomer ge weest als in hun plaats de heer Larette nog een extra nummertje gegeven had. Ne afloop hield het bal de aanwezigen nog lang gezelig bijeen. Voor Dinsdagmiddag was een damesvoetbalmatch georganiseerd, waarvoor van den kant van het pu bliek nogal belangstelling bestond. Ónder geiuich betraden de beide elftallen het veld. De Zwarten weerden zich geweldig tegen de Witten. De Witten konden het ten slotte niet bolwerken en verloren met 32. Jammer dat zich tijdens den wedstrijd nog een incident voordeed, dat voor een der speel sters, Jannv Visser minder goed afkwam. Op een gegeven moment kwam zij zoo ongelukkig te vallen, dat zij haar sleutelbeen brak en dit door Dr. de Boer gezet moest worden. Later zagen wij haar gelukkig weer (hoewel met de arm in verband) op het kermisterrein loopen. Des avonds had een Veteranen-voetbalmatch plaats tusschen Nieuwe- en Oude Niedorp, waarover elders in dit nummer verslag wordt gegeven. Na afloop van dezen wedstrijd werd de kermis voortgezet in de Prins Maurits, waar een Champag ne-ba! werd gegeven, waarvoor geweldige belang- steling bestond en waarmede de Schutkermis op intens vrooliike wijze, waaraan de muziek een zeer groot aandeel had, werd besloten. W 1 N KEI Loop der bevolking en burgerlijke stand 1—31 Augustus 1935. Geboren: Anna Cornelia, dochter van Jan Bax en Elisabeth van Stipriaan. Petrus Franciscus Adrianus, zoon van Adriana Allegonda Beekmans. Gehuwd: Geene. Overleden: Cornelis Timmerman, 72 j., Hendrik Bijhouwer, 69 j. te Hoorn. Dirk Pluister, 83 j., te Alk maar. Levenloos aangegeven kind van Gerardus Rempt en Jeltje de Leeuw. Ingekomen personen: Ruurd Steenbeek, van Bor- culo, nu D 68 inw.; Jacob Slikker, van de Rijp, nu A 16. Simon Slegt en gezin, van Edam, nu A 33. Evert W. Diepeveen, van Ede, nu A 157 inw. Vertrokken personen: Heinrich J. de Wit, van B 4, naar Heerenveen, Jubbega. Jan Koekoek en echtg., van A 751 naar Alkmaar, Landstraat 6. Alexander A. Riedel, van D 78, naar Grootegast, Opende. WIERJNGERMEER Onze poststukken doorweekt. Als gevolg van het gisteren plaats gevonden auto ongeluk aan de Haukes, waar de postwagen te water geraakte, arriveerden de voor onze dorpen bestemde poststukken ook gedeeltelijk doorweekt. Rijden zonder licht. Door de politie te Slootdorp werd jl. Maandag bekeurd wegens rijden zonder licht de wielrijder B. te Slootdorp. Zonder licht rijden is in vele opzichten gevaarlijk. Het koren rijden opnieuw begonnen. Na eenige dagen stagnatie, ontstaan door den re gen, gaat het koren bijeenrijden thans in nog vlug ger tempo, dan voorheen. Groote graanschelvcn, de bekende pyramiden, verrijzen als paddenstoelen op de centrale dorschplaatsen. Hoe nuttig overigens ook, toch heeft de gevallen regen aan de te velde staande gewsssea geen goed gedaan. te Schagen, a.d. Loet, op het terrein van den heer K. NOTTELMAN, op Donderdag 5 Sept. a.s. des namiddags om V/2 uur (n.t.) van een beste partij Deurw. VAN HUIT. 5 pond prima dik Koevet f 1.50 Gebr. KWELDAM Schagen Tel. 64 TELEFOONKABEL ENGELAND—EUROPA VERNIELD. Londen. Op 9 mijlen afstand van Dover is gis ter door een sleepboot per ongeluk een telefoonka bel vernield, welke Engeland verbindt met een ge deelte van het vasteland van Europa. Een kabelschip van de Engelsche posterijen is op het oogenblik reeds bezig, den kabel te herstellen. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. De nieuwe provinciale weg. Eerlang zal een aanvang worden gemaakt met den aanleg van den provincialen weg langs den Waard- dijk, We vernemen, dat deze weg zal worden gelegd naast en beneden den tegenwoordigen weg, die dus hooger zal komen te liggen en waarop een fiets pad zal worden aangelegd. Het gevolg van een en ander zal zijn, dat verschillende buizen in den Zuid- scharwouder polder zullen moeten verdwijnen; slechts 2 zullen er blijven bestaan en wel de twee groote boerenhuizen aan weerszijden van den Hasse- laarsweg. HARENKARSPEL DIRKSHORN. De Moedercursus alhier, docente mej. Leegwater, is Dinsdag aangevangen met 19 deelneemsters. PURMEREND, 3 September 1935. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 53.000 KG. Handel matig. Hoogste prijs f 17.50. 17 partijen kleine Boerenkaas f 16.00, 4 par tijen Goudsche kaas f 18.50, volvette kaas f 18.00 per 100 kilo alles met rijksmerlc; 1142 Kg. boter fl.45 1.55 per Kg. weiboter fl.25 per Kg. Runderen, totaal 624 stuks. 315 vette koeien 4454 ct. per Kg., handel vlug; 129 gelde koeien f80120 per stuk, handel stug: 70 melkkoeien f 110165 per stuk, handel matig; 110 stieren 3238 ct. per Kg. handel stug; 12 paarden f 60130 per stuk, handel stug; 207 vette kalveren 3045 ct. per Kg., handel matig; 2S8 nuchtere kalveren: voor de slacht f410 per stuk, handel matig; voor de fok f813 per stuk, handel matig; 176 vette varkens: voor de zouterij 38 —42 ct. per Kg., handel matig; 54 magere varkens f 1628 per stuk, handel stug: 329 biggen f10—17 per stuk, handel matig; 563 schapen f818, handel matig^ 30 bokken f312, handel matig; 517 lamme ren f511 per stuik, handel matig; kipeieren f3 3.40, eendeieren f 1.85 per 100 stuks; Piepkuikens 45 —55 cent per Kg., oude kippen en hanen 25SZV2 ct. per Kg., konijnen f 0.30—1.70 per stuk: 1130 eend eieren A f 1.851.90, 1292 kipeieren A f 3.103.50 per 100 stuks. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. afdee- ling eieren. Aanvoer 80.000 eendeieren f 1.252.20; per 100 st.; 65.000 kippeneieren: 70S0 Kg. f3.70— 4.60. 65—66 Kg. f 3.40-3.50, 63-64 Kg. f 3.20-3.40. 60—62 Kg. f3—3.30. 58-59 Kg. f 2.90-3.10. 56—57 Kg. f2.80—2.90. 53—55 Kg f2.60—2.80, 50—52 Kg. f2.50— 2.60, 4049 Kg. f 1.90—2.40 per 100 stuks. AMSTERDAM, 3 September 1935. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f3.60r-4. idem blauwen f3.60—4, idem blauwe eigenheimers f2.80 3, id. eigenheimers f2.402.60, id. eigenh. poters f22.20, id. blauwen poters f22.20. id. bonten po ters f22.10, id. bl. eigenh. poters f22.20. iel. bon ken f22.20. IJpolder eigenheimers f 2.60^—2.80. id. bl. eigenheimers f2.602.80, id. eigenh. poters f2 2.20, id. bonten f 3.60—4, id. drielingen f 2—2,20 An- dijker blauwen f 3.20—3.40, id. bonten f 3.60—4. id. muizen f 3—3.20. id. kleine muizen f 2—2.20. id. bl. eigenh. f 2,20—2.60, Langendijker muizen f 3—320, id. bonken muizen f 2—2.20. Anna Paulowna zand- f2—4, Hillegommer zandaardappelen f 34. Noordw. id. f 45. Drentsche eigenih. f 3.604, per 100 Kg. MEDEMBLIK, 3 September 1935. Geldersclie muizen f 1.201.25, grove muizen 90 95 ct.. witvl. aardappelen 7075 ct., borgers f 1.05 1.10, uien 7080 ct.., gele nep 9095 ct.. per 50 Kg.: slaboonen 6065 ct.. snijboonen f 1.05—1.15 p. 15 Kg. WARMENHUIZEN. 3 September 1935. Schotsche muizen f2.70. id. drielingen fl.70, eigen heimers fl.502.4-0, gele nep f2.70—2,90, uien f2.10 2.20, id. drielingen f 1.30, id. grove f2.30, zilvernep f4.60, roode kool f 1.60-2.40, gele kool f3.30—3.60. witte kool f 1.601.S0, id. per wagon f 173.sla boonen f 47.60. bieten f 11.60. Aanvoer: 35600 Kg. aardappelen, 2400 Kg. gele nep. 100 Kg. uien. 7400 Kg. roode kool, 2400 Kg. gele kool. 63700 Kg. witte kool, 4320 Kg. slaboonen. S00 Kg. bieten. 150 Kg. snijboonen. BROF.K OP LAXGEXDIJK. 4 September 1935. 8500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 2.40, grooten f 22.20, r. duken f 1.50, eigenh. f 1.90, bl. dito f 1.702.40, drielingen f 2, 8500 Kg. uien f 1.70 2, drielingen f 1.101.30, gele nep f 2.802.90, 3500 Kg. spercieboonen f 46.40. Kroten f0.80—1.70, roode kool f 1.70—2.40, witte kool f 0.901.80, gele kool f 2.603.40, bloemkool f3.S0—11. 2e soort 1.50—2.70. NOORRSCHARWOl'DE. 4 September 1935. 22600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen I 2.80, grooten f 2.102.30, r. duken f 1.50, eigenheimers f 2 —2.10, bl. dito f 1.90—2.10, drielingen' f 2, 11600 Kg. uien f 1.401.90, drielingen f 1.301.50, grove f 2.10 2.50, gele nep f 2.602.80, 1250 Kg. zilveruien drie lingen f 11.10, nep f 3.704.50, 17000 Kg. spercie boonen i 4—6.70, 75 Kg. kroten f 1.20, 2500 Kg. roodè -kooi i 210-^60, 16500 Kg. witte kool f 1.30—1.80.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2