Raad Barsiogerhorn. Raad Zijpe. Raad Wieringerwaard Raad Schoorl Raad Warmenhuizen Vergadering op Dinsdag 3 September 1935, nam. 2.30 uur. Voorzitter-Secretaris Burgemeester Loggers. Aanwezig alle leden. Na opening volgt installatie raadsleden. Alle leden leggen de beloften af en Voorzitter spreekt de nieuw- benoemden hartelijk toe. Volgt wethoudersverkiezingen. Eerste stemming: J. Kistemaker 4 stemmen, G. Smit Gz. 3 stemmen. Be noemd de heer Kistemaker, die de benoeming aan neemt. Spr. zegt 't te doen onder zeer gemengde ge voelens, omdat hij hem steeds voorop heeft gestaan dat de heeren Smit en Burger wethouders zouden worden. Ik heb, zegt spr., deze zaak met den heer Burger besproken en vooropgezet,: ik vind het recht vaardig dat jelui een wethouder krijgen en wil jelui dan Smit steunen. Mij is toen geantwoord, dat de S.D.A.P. de heer Smit niet wenschte te stemmen. En zoo moet ik voor den goeden gang van zaken zelf wethouder blijven, 't Spijt mij, omdat Smit jaren lang deze functie heeft vervuld en hij heeft als zoo danig veel goeds gedaan, waarvoor spr. hem hulde brengt. Bij de tweede stemming krijgt de heer K. Burger 5 stemmen, de heer C. Smit Gz. 1 stem. De heer Burger is gekozen, die deze benoeming aanneemt. Hij zeide daarbij het volgende: Mijnheer de Voorzitter, Bij deze wil ik de navolgende verklaring uitspre ken en wel naar aanleiding van mijn benoeming tot lid van het dagelijksch bestuur onzer gemeente. De uitslag der Raadsverkiezing heeft wel duidelijk uit gewezen, dat hot onze partij de plicht oplegde om deze functie op te eischen en mede te vervullen. Nu is wel veel zelfbeschikkingsrecht de gemeenten ont nomen. En het is ongetwijfeld waar dat veel be slissingen in handen der regeering liggen. Zoolang het mogelijk is, moeten wij ons verzetten tegen re- geeringsbesluiten waarmede wij het niet eens zijn. Maar zet. de regeering krachtens de haar toekomende 'bevoegdheid door, dan is dit voor hare verantwoor delijkheid. Daarom zijn wij ook ten volle bereid om mede de verantwoordelijkheid te dragen. Wij verlan gen niet om steeds in de oppositie te staan, maar mede te werken om onze gemeente in deze zoo moei lijken crisistijd heen te besturen. Zouden wij ons aan dien plicht onttrekken, dan zou het democratisch be stuur gevaar loopen. Ziehier mijnheer de Voorzitter, waarom wij niet kunnen samengaan met lieden die politiek onbetrouwbaar zijn. De sociaal-democratie be oogd liet doel om eenmaal en wellicht in een niet ver verwijderde toekomst, ook deel te nemen aan het landsbestuur en het medewerken aan het dagelijksch bestuur der gemeente is daarvoor in zeker opzicht de grondslag, omdat door die samenwerking onze ge meentelijke zelfstandigheid weer verkregen kan wor den. Wat onze standpunten betreft, daar zal wel eens verschil over zijn, maar onze samenwerking is niet aan een program of overeenkomst gebonden, tenzij van ons crisisprogram, welke hierin bestaat werk gelegenheid indien mogelijk voor de werkeloozen en lotsverbetering voor midd<yistand en kleine boe ren. De arbeiders kunnen van ons geen wonderen verwachten, wij zijn niet in staat, om de toestanden van voor de crisis terug in het leven te roepen. Zij weten dat de crisis nog in alle hevigheid hecrscht en er zijn veel beslissingen die van boven af de ge meenten worden opgelegd, gel i jk ik in het begin van mijn betoog gezegd heb. Daarom is het aanvaarden van een bestuursfunctie in deze tijdsomstandigheden een zeer moeilijke, die soms wei eens aan kritiek en verdachtmaking onderhevig is, die wel eens on verdiend is. Doch wij aanvaarden deze taak met het doel om ons algemeen gemeentebelang steeds te be vorderen en voor te staan. Ziehier, mijnheer de Voorzitter, onze verklaring bij het aanvaarden van deze functie. Vergadering op Dinsdag 3 September 1935, 's na middags half drie uur. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart, burgemeester; Secretaris de heer de Boer. De raadzaal maakte een ongekend vroolijke in druk, doordat op de plaats van het nieuwe vrouwe lijke raadslid, Mevr. J. Vriesmangeb. Slot, een bouauet bloemen stond van den burgemeester tenvijl ons nog meer schoons wachtte, omdat een deputatie van de Sociaal-democratische Vrouwenclub aan me vrouw Vriesman een prachtig bloemstuk zou komen aanbieden. De dames schitterden echter door afwe zigheid, zoodat de bloemenmand eenzaam en verla ten in de vestibule van het raadhuis is blijven staan. Nadat de leden in handen van den burgemeester de vereischte eeden en beloften hebben afgelegd, gaat de burgemeester over tot installatie van den nieuwen Raad. Hij feliciteert allen hartelijk, hoopt op vruchtdra gende samenwerking en vertrouwt dat de raadsleden op eigen beenen zullen staan, los van hun partij. Hij hoopt dat zij zich niet zullen laten leiden door leuzen van de straat, maar door dc werkelijke belan gen voor het algemeen. De Voorzitter wijst daarna op de nog vrijstaande positie van deze gemeente, die niet tot de noodlij denden behoort, hetgeen de taak van den Raad dub bel verantwoordelijk maakt. Belangrijke zaken zul len aan het oordeel van dezen nieuwen Raad wor den onderworpen, hij voorspelt critiek, ja zelfs on rechtvaardige, en is er van overtuigd, dat het vaste element, n.1. Voorzitter en Secretaris van wie men beweert, dat zij de samenvoeging alleen bevorderen uit eigen voordeel, daarvan ruimschoots hun deel zullen krijgen. Hij wijst er tenslotte op, dat de door allen opgenomen taak, al de toewijding zal vorderen, die zij kunnen geven. Bij enkele stemming worden tot wethouders herko zen de heeren van der Sluys en Nannis, de eerste met 8 stemmen tegen 3 op den heer Dignum, de tweede met 7 stemmen, tegen 2 op den heer Dignum en 1 op den heer Jansma. Beiden nemen hun benoeming aan, na bun er kentelijkheid tc hebben uitgesproken voor de goede leiding, die de burgemeester in de afgeloopen vier maanden aan de zaken der gemeente heeft gegeven. Mededeeling werd gedaan inzake goedkeuring van ihet Raadsbesluit tot wijziging van de verordening op de heffing van secretarie-leges, van de wijziging van de veldwachtersverordening, de 5e suppletoire gemeentebegrooting, dienst 1934 en van de vaststel ling gemeenterekening 1933. De Voorzitter wijst er op dat het In deze gemeente dikwijls voorkomt, dat men overgaat tot bouwen, alvorens een vergunning te hebben gekregen, ia dikwijls zelfs voor haar te hebben aangevraagd. Het College van B. en W. meent hiertegen in het openbaar ten sterkste te moeten waarschuwen, daar in het vervolg tegen dit euvel ten strengste zal wor den opgereden. De heer Doorn bepleit een soepele houding, het geen de burgemeester toezegt, er echter den nadruk op leggend, dat er orde moet heerschen. B. en W. merken naar aanleiding van de opmer king des heeren Doorn in de vorige vergadering ge uit over het vaststellen de aanslagen in de nerso- neele belasting on, dat deze heer op schriftelijke aanmaning hunnerziids tot het verstrekken van be wijzen niet heeft geantwoord, zoodat zii aannemen, dat de heer Doorn zijn mededeelingen klakkeloos heeft gedaan, hetgeen zij betreuren, Voorzitter wenscht de twee nieuwe wethouders ge luk en hoopt, dat zij in de gelegenheid zullen zijn veel voor de gemeente te doen. Hij dankt recht har telijk den heer Smit voor het vele dat hij in de lange reeks van jaren, dat hij raadslid en wethouder is ge weest, voor de gemeente heeft gedaan. L>e heer Smit zegt, dat het hem moeilijk zal vallen en vreemd om de wethoudersplaats niet te bezetten. Zooals het echter is geloopen, is het eigenaardig ge gaan en niet juist. Er zijn hier 2 fracties en beide fracties hadden samen voeling moeten houden en ieder had zijn man moeten aanwijzen. Dat was of ficieel geweest. Spr. heeft er wellicht wat te lang mee gewacht. Maar spr. heeft Kater gevraagd, Kiste maker te verzoeken Donderdag te Schagen te ko men en met Kooijman, die daar steeds ia, de zaak te bespreken. Dat is niet gebeurd, Kistemaker was er niet Toen heb ik geprobeerd met ons vieren te praten op een poldcrvergadering en heb ik weer via Kater Kistemaker gevraagd te komen. Toen heb ik van Kater gehoord, dat Kistemaker het niet_ meer noodig vond en zelf met Kislemaktr sprekendC zeide deze, dat het te laat was en wist ik niet wat te doen. Want als ik te laat was, waarom heeft Kistemaker dan niet eerder gesproken? Inplaats van naar de S.D.A.P. te gaan, had Kistemaker met ons moeten praten. Hij heeft bij de S.D.A.P. zijn steun aangebo den en uitgelokt dat de S.D.A.P. hem zou kiezen. Wij hadden te voren met de S.D.A.P. moeten praten en daarom was het noodig, dat eerst wij vieren het eens waren. En nu wordt het tenslotte zoo voorge steld, alsof dat alles mijn schuld is, dat ik met dat wachten een bedoeling heb gehad. Wij hadden ons bij de beslissing neer te leggen, want met ons drieën konden wij weinig uitrichten. Het blijft een groote fout, dat Kistemaker eerst naar do S.D.A.P. is ge gaan en dat zal niet bevorderlijk zijn voor een goe de samenwerking. De heer Kistemaker heeft gewacht en verwacht dat Smit na de laatste raadsvergadering met ons vieren de zaak zou bespreken. Men wist dat bij mij voorzat dat de S.D.A.P. een zetel kreeg. Het hindert niemen dal dat ik tenslotte naar do S.D.A.P. ben gegaan. Ik had niet de bedoeling om mijzelf, maar om Smit naar voren te schuiven, en dat wilde men daar niet. Ik heb altijd gewild 1 wethouder van Barsinger- horn en 1 van Ivolhorn, zooals steods do gewoonte is geweest. En toen bleek, dat de S.D.A.P. Smit niet wil de, bleef er voor mij niets anders over, dan om ja te zeggen. Voorzitter verzoekt de heeren zich tot een korte verklaring te bepalen. Do heer Burger zegt, dat Kistemaker hij hem is geweest en de zaak is besproken zooals zooeven ge zegd. Spr. kon niet beslissen en moest ik met mijn mederaadsleden de zaak bespreken. Er bleek dat de S.D.A.P. den heer Smit niet wilde, wij hebben gezegd in geen geval Smit. Er is meer gebeurd dat ons er toe bracht hem onze stem niet te geven, dat moes ten wij in 't belang der democratie. De heer Kooijman zegt, dat het hem zeer spijt dat do heer Kistemaker eerst met de S.D.A.P. en niet met de 4 vrijzinnigen heeft gesproken. De heer Smit meent, dat de heer Burger het met zijn verdachtmaking te erg maakt. Ilot is alsof ik onbetrouwbaar ben, mij verwijt dat ik tot de N.S.B. behoor. Voorzitter sluit de discussies. De heer Kater heeft de wegwerkers der gemeente de gaten van de waterleiding zien stoppen. Voorzitter zegt, dat dit een overeenkomst is, waar do raad van weet. Wij doen het werk, het P.W.B. betaalt. Dat is om tal van klachten te voorkomen. Bovendien is het maar een halve dag werk geweest. Het raadslid Burger vraagt of nu de gemeente Barsingerhorn is opgenomen in de reeks van gemeen ten waar de arbeiders worden opgenomen in de land bouwbedrijven, er een commissie komt die alles re gelt. Voorzitter zegt, dat de Raad hier nog geheel in moet worden gemoeid en dat er een dusdanige com missie komt. Hierna sluiting. De heer Doorn deelt mede. dat ziin antwoord met deugdelijke bewijzen klaar ligt en hij met beant woording heeft gewacht tot de samenstelling van het nieuwe College van B. en W. vaststond. Tot vertegenwoordiger in den Kring Barsinger horn van den Vleeschkeuringsdienst wordt met al- gemeene stemmen gekozen mr. D. Breebaart en tot plaatsvervanger wethouder v. d. Sluiis met op een na algemeene stemmen. Daarna wordt overgegaan tot voorloonige vast stelling van de gemeenterekening 1934. alsmede van de rekeningen van het Armbestuur en het Weeshuls over datzelfde tijdvak. Het bleek, dat de gewone dienst sloot met een ontvangst van f243403.65 en een uitgaaf van f237301.76 en dus een batig saldo opleverde van f 6101.89. De kapitaaldienst saldeerde met een batig saldo van f 732.4-5. Hiervan bedroegen de ontvang sten f 9588.65 en de uitgaven f 8856.20. De saldi van het Burgerlijk Armbestuur bedroegen over 1934 in ontvangsten f 39972.59 en uitgaven f 38267.84. dus Eindelijk gaf bij al deze gunstige saldi ook de Eindelijk gaf bij al deze gunstige saldo ook de rekening van het Weeshuis een batig slot van f 898.38 bij een ontvangst van f 5191.32 en een uit gaaf van f 5092.94. Alle rekeningen werden zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. Het verzoek tot ontheffing van schoolgeld wegens werkloosheid, door Jb. Vriesman Pz. te Petten werd conform advies van B. en W. afgewezen met 6 te gen 5 stemmen. De heeren Blom en Veltman braken tevergeefs een lans voor dezen verzoeker. Besloten werd intusschcn dat hem te kennen zou worden gegeven, dat hij desgevraagd uitstel van be taling kan krijgen. Nadat de pensioengrondslag van de beide gemeen teveldwachters is vastgesteld op resp. f 1905 on f 1883, komt de rondvraag aan de beurt. De heer Doorn feliciteert beide wethouders met hun benoeming, doch zegt niet op den heer Nannis te hebben gestemd omdat hij die zijn vertrouwen niet kan geven. De heer Nannis ziet stelselmatig de be langen van de middenstanders en andere kleine zelf standigen over het hoofd en kijkt uitsluitend naar eigen partij. In zijn antwoord tart de heer Nannis om te bewij zen dat hij de kleine zelfstandigen benadeelt. Ove rigens zal hij niet antwoorden op persoonlijke aan vallen van den heer Doorn, die worden gelanceerd zonder bewijzen en eenige motiveering. Hij staat voor dergelijk spel te hoog. De burgemeester meent dat het beter is dat deze kwestie bij de a.s. begrootingsdebatt.en ter sprake komt, doch wethouder v, d. Sluys wijst op de wen- schelijkheid, de zaak nu uit te vechten. Hij, die toch ook lid is van het college van B. en W. is zich geen slechte behandeling van den middenstand bewust. Alle verzoeken worden met groote ernst onderzocht. Hij weet dan ook niet in welk opzicht hij is tekort geschoten. De Voorzitter acht het toch beter dat dergelijke be sprekingen tot de behandeling van de begrooting blijven rusten. De heer Dignum zegt het college ook namens de R.K. fractie volle medewerking toe. De heer Blom meent dat de kinderen van Burger- brug zeer goed naar Petten op school kunnen met het oog op de beschikbare ruimte. Ook B. en W. was dit opgevallen en zij zullen in besloten zitting daarover nader mededceling doen. De heer Jansma wijst, evenals de heer Veltman op dc slechte wegen in Petten. Onderzoek wordt toege zegd. Ook wijst de heer de Boer op de wenschelijklieid den dijk ZijpeAnna Paulowna af te graven, opdat men vanaf de Oudesluis een ruim gezicht krijgt op de Anna Paulowna en tevens het verkeer ter plaatse zal verbeteren. Nu het Hoogheemraadschap bezig is aan een nieuwen weg tusschen do Wicringerwaard bij de Twee wegen en de Zijpe was ook hier mis schien een oplossing te vinden. De heer Jansma wijst er op dat, de hoogte der dij ken door Gedeputeerden is vastgelegd. B. en W. zeggen onderzoek toe. Nadat de heer de Boer inlichtingen had gevraagd en verkregen over den verkoon van vleesch in blik en mevrouw Vriesman bedankt had voor de vrien delijke welkomstwoorden en de aardige bloemen- at.tentie van den Burgemeester, werd de vergadering gesloten. In ziin nieuwe samenstelling vergaderde de Raad Dinsdagmiddag 3 uur, onder leiding van Burgemees ter Haringhuizen, tevens secretaris. Alle leden waren present. Voorzitter stelt allereerst aan de orde de beëedi- ging van de raadsleden. Alle heeren leggen eed en belofte af. Daarna feliciteert voorzitter dc heeren, vooral do nieuwe loden. Dan volgde verkiezing Wethouders. In de eerste plaats voor de periodiek aftredende heer Koster: le stemming H. Koster 3, H. Sijbrands 2, .T. F. Goosens 1 en 1 blanco; 2e vrije stemming: II. Koster 4, H. Sijbrands 2 en weer een blanco. De heer Koster, is alzoo gekozen cn houdt de aan vaarding in beraad. Voor de vacature-Sleutel is do uitslag als volgt: le stemming: H. Sijbrands 3. C. J. Blaaul>oer 2. Chr. v. d. Kolk 1 en één blanco. 2o vrije stemming. Sijbrands en Blaauboer elk 3 stemmen en écn blanco. Bij horstomming, waaraan de betrokken personen niet deelnemen, verkreeg de heer Sijbrands 3 en do heer Blaauboer 2 stemmen. De heer Sijbrands neemt deze benoeming aan. Voorzitter spreekt den wensch uit dat de heer Sij brands al zijn krachten zal .inspannen voor de be langen der gemeente. Voorzitter hoopte ook dat do heer Koster 't zal aannemen. De heer Koster is iemand niet een zeer ruim inzicht en heeft een zeer good oordeel. In het afgeloopen tijdperk hebben we in het Dag. bestuur stoeds een aangename en uitstekende samenwer king gehad. Bij de rondvraag herinnert do heer Goosens nog oven aan de werkloosheid, waarover hij in de laat ste vergadering heeft gesproken. Voorzitter wil hierovor in comité wel iets zeggen. Er dient evenwel eerst een voorstel tc komen van het Dag. bestuur. De werkeloosheid heeft wel onze bijzondere aandacht. Do heer P. Visser heeft ook nog iets voor comité, zoodat de openbare vergadering hierna werd opge heven. De Raad dezer gemeente was Dinsdagmorgen om half elf ter vergadering bijeengeroepen. Voorzitter: Burgemeester S. G. L. F. van Fridagh. üc heer Gutter (SDAP.) was wegens ziekte afwe zig. Alvorens over te gaan tot de afwerking der agen da, legden alle raadsleden in handen van den voor zitter de eeden van reiniging en trouw of deden de vereischte beloften. Dc Voorzitter wenschte de nieuw benoemde raads leden de heeren C. Blom (SDAP.), Kaandorp (R.K.) en Winder (Schoorls Belang) geluk met hun benoe ming, de overige raadsleden met hun herbenoeming. De Voorzitter uitte de hoop, dat binnen het kader van de ook voor de gemeente Schoorl zeer beperkte autonomie de Raad weer haar beste krachten zal wij den aan hot belang van Schoorl. Nieuwe Wethouders. Bij de vervolgens gehouden wethoudersverkiezing verwierven de heeren F. Schermer (V.D.) en H. Bijl (R.K), elk 4 stemmen, de heeren Duin (V.D.) en Gut ter (S.D.A.P.), elk twee. Gekozen a)zoo de heeren F. Schermer (V.D.) en A. Bijl (R.K). Dc voorzitter feliciteerde de gekozen wethouders met hun benoeming en hoopte op een prettige samen werking in het college van B. en W. Notulen. De notulen werden zonder op of aanmerking vast gesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van de aan den Raad gerichte stukken en mededee lingen noemen wij de volgende: Vanden houtvester Staatsboschbeheer was in gekomen een schrijven, waarin werd medegedeeld, dat de pacht voor de zandmennerij „Het Hargergat" was verlaagd tot f5000 per 1 Jan. De Voorzitter stelde voor gezien de belangrijke ver laging, uitstel tc krijgen tot don ingang van de nieuwe pacht,termijn, n.1. tot 1 Mei. Van het ziekenfonds A.A.Z.A. was ingekomen een mededeeling dat de premieregeling voor werkloozen ook in Schoorl is ingevoerd, waarbij de belanghebben den dus een derde van de premie betalen. In verband hiermede vroeg" de heer of de mogelijkheid bestond dat werkloozen die door lange werkloosheid geen lid meer waren, thans weer op genomen konden worden en dan onder deze regeling violen. Den Voorzitter was het tegendeel niet bekend. B. en W. zouden de zaak behandelen. De heer Blom zegde toe zorg te dragen voor een lijst van de belanghebbenden in dit laatste geval. Rekeningen Gemeentediensten 1934. Dc commissie van onderzoek beslaande uit de hee ren Duin (V.D.), Guttcr (S.D.A.P.) en Schermer (V.D.), adviseerden hij monde van den heer F. Scher mer, tot vaststelling van de volgende rekeningen over het dienstjaar 1934: a. van het. Burgerlijk Armbestuur: in ontvangst en uitgaaf f 13.361.25, met een nadeelig saldo van f 432.22. b. van den Vleeschkcuringsdienst in den kring „Schoorl", in ontvangst en uitgaaf f3.246.58, met een boeking naar het reservefonds van f 448.14, Kapitaal- dienst in ontvangst en uitgaaf f 1375.52. c. Balans benevens verlies- en winstrekening van de Woningbouwvereniging „Schoorl" met een na deelig saldo voor Bouwblok A. f 1460.10, idem voor Bouwblok B. f751.22. d. van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf: Ba lans f 145.214.91, bezittingen en schulden f71.127.50, winst- en verliesrekening f26.900,50, met een boeking naar winst van f2.754.64. e. Van het Gemeentelijk Gasbedrijf: Balans f96.998.73, bezittingen en schulden f79.565.77, winst en verliesrekening f 14.708.72, met een boeking naar verlies vr i f3996.34. Wat de rekeningen d. en e. betreft, stelden B. en W. voor de winst van het G.E.B. te gebruiken ter dekking van het verlies van het, Gem. Gasbedrijf. Aldus besloten. Gemeenterekening 1934. Voordracht tot voorloopige vaststelling dienstjaar 1934 van de Gemcenterekcning. Deze sluit voor den gewonen dienst met een bedrag aan uitgaven van f 147.941.09 en aan ontvangsten van f 146.622.64, nadee lig saldo derhalve f 1.318.45. En voor den kapitaal- dienst met een bedrag aan uitgaven van f 13.680,22, en ontvangsten totaal van f 12.182.25, nadeelig saldD derhalve f 1.497.97. De Commissie adviseerde om de gemeenterekening voorloopig vast tc stellen. Conform besloten. Namen van straten, Voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan een drietal wegen en wel als volgt: Hargerzeeweg, waaronder begrepen, de weg loo- pende van den I-Ieereweg in de buurtschap Hargen, westwaarts naar de duinen en de zee. (In te trekken de tegenwoordige naam Hoogcnohveg.) Hoogenolweg; de weg loopende van den Harger zeeweg langs pension „De Hooge Nol'* naar den Ach terweg te Groet. Strandweg; de weg loopende van het einde Heere- wegHondsbosscheweg naar de strandtrap te Cam perduin. Als voren. Stichting gebouwtje voor de telefoon, Voorstel van B. en W. om aan hot Rijk te verkoo- pen den Noordwesthoek van een perceel in de buurt schap Bregtdorp, ter gi.ootte van pl.m. 160 M2. tegen een bedrag van f200. ten behoeve der stichting van een gebouwtje tot automatiseering van de telefoon, zulks onder voorwaarde, dat het Rijk langs den kori sten weg een kabel in den grond ten westen van het Gemeentelijk Gymnasiekgebouw legt en daarin houdt, terwijl tevens aan die zijde recht yan over pad verleend wordt, tenzij later het Gemeentebelang vereischt om eenen anderen toegangsweg te bepa len. Conform besloten. Rondvraag. De heer Blom (S.D.A.P.), informeerde naar de oor zaak, dat de werkverschaffing bij de Staatsboschbe heer niet als de laatste twee jaren begin of half September, maar eerst begin October opengesteld wordt Spr. zou graag zien, dat gezien de moeilijke omstandigheden waarin de werkloozen moeten leven, alsnog getracht zal worden deze werkverschaffing 15 September te doen beginnen. De Voorzitter zeide, dat hem medegedeeld was dat om technische redenen de werkverschaffing begin October pas opengesteld werd. Daar de raad zich met het verzoek van den heer Blom vereenigde, zal de Voorzitter een poging in de ze richting doen. Verschillende raadsleden spraken zich voor een avondvergadering uit, dc eerstvolgende vergaderin gen zullen derhalve des avonds belegd worden. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 3 Septem ber, 's middags 3 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; Secre taris de heer H. G. Rijs. De Voorzitter opent dc vergadering en heet alle leden welkom, speciaal het nieuwe lid, den heer Rozendaal en spreekt den wensch uit dat deze zich hier thuis zal gevoelen en de belangen van de ge meente naar beste krachten zal dienen. De leden leggen hierna in handen van den Voor zitter de bij de wet vereischte eeden af. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Wethoudersbenoeming. Volgt thans de wethoudersbenoeming. Met 6 stem men wordt benoemd de heer K. Molenaar (R.K), 1 stem werd blanco uitgebracht. Op de vraag van den 'Voorzitter verklaart de heer Molenaar zijn be noeming aan te nemen. De heer P. Slot (V.D.) wordt eveneens als wet houder gekozen, ditmaal met algemeene stemmen. De Voorzitter zegt dat het hem genoegen doet dat de beide wethouders, waarmee spr. 4 jaar prettig heeft samengewerkt, zijn herkozen. De heer Slot dankt de vergadering voor de uit spraak van vanmiddag. In verschillende gemeenten ziet men het anders. De raad heeft hier echter een gezonde opvatting, daar volgens traditie, welke partij de overhand ook had, steeds zooals dat vanmiddag is gebeurd, wet houders zijn gekozen. Het volgende punt van de ageiula, benoeming le den gascommissie, komt thans in behandeling. De heer dc Groot zegt een eventueele herbenoeming niet tc kunnen aanvaarden. Als leden van deze commis sie worden met 6 stemmen benoemd de heeren P. J. Minlt en W. Dekker. De winst op het gasbedrijf bedraagt f 2617.57. De heer Mink verheugt er zich over, dat waar spr. s fractie verkleind is teruggekeerd, de leden daarvan op hun oude plaats zijn hersteld. Dit is een mooi gezichtspunt voor dc toe'comst daar het een goede samenwerking waarborgt. «,v?ian£eboden wordt thans de gemeenterekening 1934. De ontvangsten bedroegen f 162.289.98, de uit gaven f 211.302.36, nadeelig saldo alzoo f 49.012.38i Daar de rijksbijdrage nog mpet binnenkomen en voor de werkverschaffing zai jlet nadeclig saldo ver moedelijk f 9000 bedragen. De heer Slot vraagt of door de opvoering van de opcenten tot 200 de slotopbrengst hooger is geweest dan in 1933. De Voorzitter zegt dat dit moeilijk is fe beant woorden en stelt voor dit naxler bij de behandeling der rekening te bezien. Als commissie van onderzoek voor de rekening wordt de raad. uitgezonderd de wetho»dorS benoemd Ingekomen was een aanvraag van .T. Smit Kz. om ingevolge de Lanriarbeiderswet geldelijke steun te verloenen ten bedrage van f 3150. om daardoor in bet bezit te komen van een plaatsje. Zonde*' hoofdelijke stemming wordt besloten, on der voorbehoud dat van het rijk geldelijke steun zal woeden verkregen, aan de aanvraag te voldoen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de begrooting van Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen. Als tijdelijk hoofd der school te Schoorldam is be noemd de heer Van Twuiver. Rondvraag. De beer Mink zou gaarne zien. dat B. en W. aan dacht schonken aan het goed functionneeren van de brandspuit. De yoorzitter zegt dat bij de laatste brand allen hun uiterste best hebben gedaan, doch de snuit die vele malen wordt geprobeerd, heeft op het kritieke moment geweigerd. De heer Dekker zegt brandwacht te ziin, doch' dat hii nimmer dienst, heeft gedaan of gpoefend heeft. De heer Molenaar meent, clat er hij de laatste 'wand gedaan is. wat er kon worden gedaan, doch" "riit het wel gewensriht dat met. het levende mate riaal ook wordt geoefend. De Voorzitter zegt toe. dat er ook' oefeningen met het levend materiaal zullen plaats hebben en brengt hulde aan de Alkmaarsche brandweer, maar oolc "an het personeel van de brandweer te Warmen- huizen. De beer Rozendaal dankt, voor de door 'den Voor zitter hii bet begin van de. vergadering gespreken vriendelijke woorden. Sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7