Plaatselijk Nieuws. Raad Alkmaar. Raad Zuid=3charwoude Raad Broek op Langendijk. Raad OudkarspeL 40000 mijl te paard. Paardensport De Voorzitter begint met een woord van welkom, in 't bijzonder tot de aanwezige nieuw gekozenen, mej. Nierop en do heeren Appel, Leesberg en Raat, waarna de leden worden beëedigd. Vervolgens kreeg de wethouderskwestie haar be slag. De heer v. d. Vall gaf een overzicht van den gang van zaken, waarvan het verloop wel ongeveer bekend is. De heer Vogelaar was door het besluit .an den Raad van Arbeid niet bij machte een wet- nouderszetel in te nemen, terwijl de heer Langeveld door drukke werkzaamheden verhinderd bleek. Daar door was de voormalige oppositie niet-in staat een candidaat te stellen. Wel werden nog andere perso nen naar voren gebracht, doch deze werden onvol doende gesteund, zoodat van een ernstige candida- tuur niet kon worden gesproken,. De R.K. partij be sloot daarop 2 wethouderscandidaten aan te wijzen, aan de "S.D.A.P. overlatend haar eigen inzicht te bepalen. Van die zijde werd daarop alleen de can- didatuur van den heer T. Bonsema naar voren ge bracht, terwijl do beide R.K. heeren Klaver en v. Slingeland zullen worden gesteund. Dit was 't eind resultaat geweest, waarin ook een op het allerlaat ste oogenblik ontvangen schrijven van den Vrijheids bond geen verandering had kunnen brengen. Intussohen vestigt de heer v. d. Vall er den na druk op, dat geen partijafspraken zijn gemaakt, en dat ook het voormalig rood-zwarte blok in 't vervolg niet meer als zoodanig zal optreden. De heer Venneker heeft hieraan niets meer toe te voegen, waarna de hee Govers toch nog een kansje vraagt voor een college op zoo groot moge lijken grondslag. De heer Vogelaar begint echter al roet in 't eten te gooien. Het voorstel van den heer Govers was al leen te beschouwen als uitgaande van den Vrijheids bond. Daarenboven zou het beteekenen. dat men na enkele vergaderingen zou vastzitten aan Mr. de Groot als wethouder, dus aan iemand die in ge meente-aangelegenheden een geheel vreemde is. Aangezien de heer Vogelaar zich met een keuze van den heer Stoutjesdijk ook niet kan vereenigen, wil hij zich voorloopig bij het voorstel van de over zijde aansluiten, onder voorbehoud, dat daarin latei- zoo noodig wijziging zal kunnen worden gebracht. Ook de heer Sietsema gaat niet accoord met het voorstel van den Vrijheidsbond en zal dus stemmen op twee katholieken en één S.D.A.P.'er. De heer Govers ziet de doelloosheid in van het pogep van zijn partij en zegt er geen voorstel van te willen maken. De heer Venneker zou ten slotte nog wel hebben willen meewerken aan een college op breeden grond slag, indien het voorstel daartoe van alle verbonden oppositiegroepen was gekomen. Dit was niet het ge val geweest, blijkbaar gaan deze groepen dus zelf ook niet accoord met de candidatuur van den Vrij heidsbond. Hij bevestigt, dat geen program-afspraken zijn ge maakt, dat dus ook niet meer van een blok kan wor den gesproken. Nadat de heer Appel er op heeft gewezen, dat de heele wethoudersbenoeming een doorgestoken kaart is, wordt overgegaan tot de verkiezingen, waarvan het resultaat is: Vacature-Klaver: v. Slingerland 14 stemmen, 4 blan co; vacature-v. Slingerland: Bonsema 15 stemmen, 3 blanco; vacature-Bonsema: Klaver 14 stemmen, 3 blanco, Keijsper 1 stem. De rest van de agenda biedt weinig bijzonders. De commissies worden benoemd en de Raad in afdee- lingen verdeeld. Uitvoerige discussie vragen den bouw van het po litiebureau en den aanleg van den verbindingsweg BergerwcgHelderscheweg. Het nieuwe raadslid, Mr. Leesberg, stelde zich daarbij vooral op de bres voor de gemeentefinanciën. Tenslotte werd het zoo, dat bijna alle leden zich geroepen voelden hun inzicht te laten hooren. Er kwa men replieken en duplieken, waarbij men er Mr. Leesberg niet van wist af te brengen zijn amende ment, vólgens hetwelk f 6000.— extra onkosten uit de gewonen dienst zou moeten wox*den gedekt, te laten vallen. Met 8 tegen 10 stemmen bleef het college in de meerderheid. Het voorstel tot den bouw van een nieuw politie bureau en van een verbindingsweg BergerwegHel derscheweg werd vervolgens aangenomen. Gistermiddag 4 uur vergaderde de gemeenteraad in zijn nieuwe samenstelling. Vier leden maakten reeds deel uit van den vorigen raad, n.1. de heeren Du Burck, Dijkhuizen, Groen en Kramer, terwijl 3 nieuwe leden aanwezig waren, t.w. de heeren D. Bakker, P. de Geus en J. Weel. Voorzitter Jhr. van Spengler, burgemeester; Secre taris de heer G. C. Post. Eed en belofte. De Voorzitter opende de vergadering met welkom aan de herkozen en gekozen leden en deed voorle zing van de betreffende wetsartikelen, behelzende de aflegging van de vereischte eeden of beloften. De heeren Groen, Dijkhuizen, Weel en Kramer leggen den eed af, de anderen de belofte. Raadlidmaatschap geen sinecure. De Voorzitter spreekt thans de raadsleden toe en wijst er op dat de tijden voor de gemeente moeilijk zijn. Hij hoopt, dat in de komende 4-jarige periode overeenkomstig de eed of belofte, de belangen dei- gemeente in goede handen zullen zijn. Spr. wijst op de hooggeprezen autonomie, welke zoo lang mogelijk verdedigd moet worden. Het raadslidmaatschap eischt vooral tegenwoordig veel van de krachten der gekozenen en het is verre van een sinecure. Voor zitter spreekt de hoop uit, dat de leden het vertrou wen niet zullen beschamen, dat de ingezetenen in hen hebben gesteld. Benoeming wethouders. Met algemeenc stemmen wordt de heer Du Burck als wethouder herkozen; in de vacature-Bekker wordt gekozen de heer J. Groen. Beide heeren nemen hun benoeming aan. De heer Du Burck hoopt weer op dezelfde wijze als in de afgeloopcn 4 jaar naar zijn beste krachten de belan gen van de gemeente voor te staan, dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt weer op een prettige samenwerking met den raad en in het col lege van B. en W. Ook de heer Groen neemt zijn benoeming aan, of schoon hij daarbij de moeilijkheid heeft overwogen in verband met zijn andere drukke werkzaamheden Zuidscharwoude is echter geen wereldstad en het wethouderschap eischt niet zoo veel van zijn tijd als in een groote gemeente. Hij heeft 16 jaar zitting in den raad en in dien tijd waren de omstandigheden zeer verschillend aan de tegenwoordige. I-Iii sluit zich aan bij den wensch van den voorzitter, dat de tijden beter mogen wor den, hoopt op een prettige, eendrachtige samenwer king in het belang der gemeente en dat God hem de kracht en de gezondheid moge geven om zijn taak te vervullen. Voorzitter wenscht de benoemden geluk en wijst er op hoe vooral in den tegenwoordigen tiid veel aan het college van B. en W. Is opgedragen, vooral in verband met de werkverschafing en de steunver lening. Al zal er in het college van B. en W. wel eens verschil van meening zijn. een vanzelfsprekend iets, toch vertrouwt hij. dat men door eendrachtige samenwerking werkzaam. zal zijn in het belang der gemeente. Benoeming leden van de Commissie van Beheer voor de gemeenschappelijke Lichtbedrijven. In de vacature-Du Burck voor lid van de Commis sie van Beheer voor de gemeenschappelijke Licht bedrijven voor Langendiik en St. Pancras wordt de aftredende met algemecne stemmen herkozen: ook de lieer C. Kramer wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Als plaatsvervanger voor den heer Du Burck wordt de heer K. Dijkhuizen aangewezen en voor den heer Kramer de heer Bakker. Allen nemen hun benoeming aan. De rondvraag levert niets op. Nadat de Voorzitter heeft meegedeeld, dat binnenkort weer een raads vergadering zal worden gehouden, volgt sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer P. Slot, burgemeester. Secretaris de heer Schelhaas. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende met gebed, waarna de be- eediging van de nieuwe raadsleden plaats vond. De heeren Bonnet en Van der Molen legden do belofte af. De Voorzitter richtte zich tot de raadsleden, die nu allen weer zijn herkozen, en het vertrouwen van hun kiezers hebben behouden. Het is wel moeilijk. Er rust een zware taak op hen die leiding geven. Bijna dagelijks moeten maatregelen worden genomen welke men liever niet nam en andere nagelaten, wel ke men heel graag nemen wilde. De notulen werden door den secretaris voorgele zen, waarna ze werden goedgekeurd. Tot wethouders werden vervolgens gekozen de heeren A. Glas en C. Oijevaar, beidén aftredend. Tot plaatsvervangend wethouder werd de heer C. Koe dijk Cz. gekozen. In de commissie van beheer der gem. lichtbedrijven werden gekozen de heeren C. Koedijk en C. Oije vaar. Plaatsvervangers de heeren Zuidam en Bonnet. Deze benoemingen werden aangenomen. - De Wed. J. Schagen-Blankendaal verzocht weder om een toeslag te mogen ontvangen op haar pen sioen. Dit werd ingewilligd. Er waren een zevental verzoeken om ontheffing van de straatbelasting ingekomen. B. en W. stelden voor, hierop afwijzend te beschikken, daar de da tum van 1 Januari voor het eigendomsrecht geldt. Aangeboden ter voorloopige vaststelling de rekening 1934 der gemeente, idem van het Burg. Armbestuur en van de lichtbedrijven. De Secretaris deêlde de cijfers bede. Het totaal der gem. begrooting was f121.887.78. Het uitgestoten bedrag, waarvoor een rentelooze leening wordt ont vangen van het Rijk bedroeg f5326.68. De rekening van den kapitaaldienst sloot met een voordeelig saldo van f 198.50, die van het Burg. Arm bestuur sloot op f4441.07, waarin een gem. subsidie is inbegrepen van f3200.82. Na rondvraag, welke geen bijzonders opleverde, volgde sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond ten raadhuize. Voorzitter was de heer A. J. Wijnveldt, burgemees ter, tevens secretaris. Voorzitter opende deze eerste vergadering in de nieuwe constellatie met welkomstwoorden, waarna beëediging der nieuwgekozen raadsleden plaats vond. Mevr. PaarlbergHartland en de heeren Borst., Bakker en Kostelijk legden de belofte af. Voorzitter wenscht de leden geluk met het vertrou wen dat de kiezers in hen hebben gesteld. Het oude college heeft niet veel wijzigingen onder gaan, wat de personen betreft: 5 leden'zijn opnieuw gekozen, terwijl 2 nieuwe leden zitting nemen, maar onder deze twee leden bevindt zich een vrouwelijk lid, zoodat het vrouwelijk element voor de eerste maal haar intrede doet in de raadzaal. Ik hoop, dat U, mevrouw Paarlberg, zich spoedig thuis zult ge voelen in dezen kring. De politieke constellatie van den gemeenteraad heeft wel wijziging ondergaan, want een nieuwe po litieke partij heeft in den pex'soon van den heer Borst haar intrede in den Raad gedaan; een der zit tende partijen is versterkt, een andere zittende par tij daarentegen verzwakt uit de verkiezingsstrijd te voorschijn gekomen. Ik uit hier, zegt spr., ,dën hart- grondigen wensch, dat in deze wijziging in de poli tieke constellatie geen aanleiding zal worden gevon den tot een minder aangename verstandhouding. Een ieder Uwer bedenke wel, dat wij met elkander één groot huishouden hebben te besturen, welke wij met vereende krachten door deze zeer zware en moeilijke tijden moeten heen helpen. Onwillekeurig komen, zegt spreker, mij in gedach te de woorden, welke zijn gebeiteld boven den hoofdingang van de "voormalige gemeente Ransdorp, als onderschrift in het gemeentewapen, luidende als volgt: „Eendracht doet cleijne saecken bloeijcn, In macht en ooclc in welstant groeijen." Zeker critiek mag er zijn, maar laat deze altijd zijn gemotiveerd en opbouwend. Bedenkt, dat geen andere motieven mogen gelden, dan het belang der gemeente en van haar ingezetenen, van geen be paalde groep immers, maar van alle inwoners. Voorzitter hoopte, dat eendrachtig zal worden ge werkt aan de bevordering van het gemeentebelang en dat deze werkzaamheden met lust, ijver en nauw gezetheid worden opgevat. Wethoudersverkiezing. Overgegaan werd tot de verkiezing van wethou ders. De heer C. Borst deelde mede, als afgevaardigde van de C.P.If. zich gedrongen te gevoelen de eigen afgevaardigde te stemmen, omdat hij niet diegenen wilde stemmen, die niet met hun willen praten over de vervulling der functies. Spr. vestigde de aandacht op de houding van de S.D.A.P. en de groep de Boer, welke geen samenwerking wenschten.. Gekozen werd hierna de heer II. Bakker, met 5 stemmen. Eén werd blanco uitgebracht, één op den heer Bórst. Voor de tweede zetel werd de heer Bommer geko zen met vier stemmen, 1 op Kostelijk, 1 op Borst en 1 blanco. Beiden aanvaardden de benoeming, danken de voor het in hun gestelde vertrouwen. Voorzitter feliciteerde beide wethouders. Vooral in deze hachelijke tijdsomstandigheden vraagt het wet houderschap veel. Spr. hoopte op aangename samen werking. Voorzitter hoopte, dat, het gemeentebelang zal worden gediend en geen politiek belang. Voorz. richte woorden van dank tot den heer Kostelijk, die als wethouder niet meer terug komt. Het zal spr. vreemd aandoen, een ander tegenover zich te heb ben in B. en W. De heer Kostelijk zal zich hebben afgevraagd, waaraan hij dit verdiend heeft. Er zijn vele zaken door ons behandeld In de afgeloopen vier jaren zijn 96 vergaderingen gehouden en 1371 stukken behandeld. De heer Kostelijk heeft altijd heel veel ijver betoond en zich beschikbaar gesteld voor verschillende vaak minder aangename dingen, zooals bijv. de controle op de werkverschaffing etc. Dat U niet terugkeert is een gevolg van dep olitie- ke omstandigheden waaraan de toestand niet vreemd is. Spr. dankte den heer Kostelijk nogmaals voor de waardige wijze, waarop hij zijn taak ver vuld heeft. De heer Kostelijk dankt voor deze woorden. Spr. heeft steeds prettig samengewerkt, ook met den raad. Hij heeft nooit ontdekt, dat. hij fouten heeft gemaakt. Spr. heeft een gevoel dat er een andere oorzaak is van zijn niet terugkeeren. Spr. heeft, er geen woorden voor hoe hij de houding van de S.D. A.P. moet noemen, welke niet. met ons is komen praten. Dat is wel treurig, als men rekening houdt met de wijze waarop steeds brooderlijk is samen gewerkt.. liet spijt den heer Bakker persoonlijk, dat de heer Kostelijk het college verlaten gaat. Spr. heeft, de laatste zittingsperiode prettig samengewerkt. Wij hebben steeds het goede pad kunnen vinden bij verschil van meening. Wat betreft het niet spreken over de wethouderszetels wees spr. op de -verande ring in de politieke conste'llatie. Voor vier jaar wa ren er 432 v. d. stemmen, jiu 156. Voor vier jaar kreeg men het advies een democratisch college te vormen. Dat kon toen, maar nu de v.d. kiesvereen. is opgeheven en omgezet in alg. belang, zonder po litiek beginsel moest, het tafellaken worden doorge sneden. Thans luidde het advies samen te gaan met die partijen welke een ideaal en beginsel vol gen. Niettemin hoopte spr. dat de persoonlijke ver houding goed mag blijven. De heer Bommer dankte voor de benoeming. Ons is nog nooit een wethouderszetel aangeboden. Nu wij er een aangeboden kregen, hebben wij hem aan genomen, zeide spr. Nadat de heer Borst had uiteengezet en verklaard waarom niet aan deze verkiezing was meegewerkt, zegde spr. toe, dat als er voorstellen van belang werden gedaan voor de arbeiders,t hij daaiin mee zou kunnen gaan. Hierna werden de notulen vastgesteld. Medegedeeld werd o.m. dat de rekening 1933 door Ged. Staten was goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Ten behoeve van een tuinbouw cursus, te geven door de tüiiibouwvereen. De "Een dracht werd een verlicht en verwarmd schoollo kaal beschikbaar gesteld, gedurende twee dagen per week. Een adres van de tuinbouw vereen. De Eendracht houdende verzoek om een bijdrage in de verschuldigde rente voor de potcrbewaarplaats werd naar B. en W. gerenvoyeerd om prae-advies. Hierna was aan de orde de voorlóopige vaststel ling van de gemeenterekening, welke was nagezien door de heeren Zaagman, Bommer en de Boer. De heer De Boer bracht rapport uit. Alles was in orde bevonden. De ontvangsten waren f90.771.41 geweest, de uitgaven f S6.744.69. alzoo een batig saldo van f 4026.72 opleverende. Deze rekening werd aldus vastgesteld evenals de rekeningen van de lichtbedrijven. De rekening van het burg. armbe stuur werd vastgesteld met. een totaal aan ont vangsten van f 7801,61, uitgaven f 8307.65, nadeelig saldo f 506.04. Tot leden van de commissie van be heer der lichtbedrijven werden gekozen Mevr. de wed. C. Paarlberg—Hartland met vier stemmen en P. Kostelijk met 5 stemmen. Beiden namen de be noeming aan. Tot plaatsvervangende leden werden gekozen de heeren Jb. de Boer en P. Rijper, resp. met 6 en 4 stemmen. De drie leden van de commissie van toezicht op de landerijen werden op voorstel van den Voorzitter gehandhaafd, n.1. de heeren De Boer, Bommer en Kostelijk. Tot lid-voorzitter van het Burg. Armbestuur werd de heer Jb. de Boer, die afgetreden was, herkozen met 5 stemmen. Op den heer H. Bakker werden 2 stemmen uitgebracht. Dé heer De Boer nam de be noeming niet aan, wilde het aan een ander opdra gen. Het loopt spr. te druk. De Voorzitter dankte den heer De Boer voor het geen deze heeft gedaan voor de gemeente en ook voor de nooddruftigen. Bij de tweede stemming wordt de heer H. Bakker met 5 stemmen gekozen. De heer Bakker vraagt zich af, of hij deze benoe ming wel zal kunnen aanvaarden in verband met zijn gezondheid en zijn positie. De samenstelling van den raad geeft ons wel recht op een zetel in het B.A, Spr. vreest, dat als hij fouten maakt, dit per pam-. flet door de gemeente zal gaan, zooals al eerder is gezegd, dat „Bakker de menschen maar afscheept." De heer Bakker houdt de beslissing nog even aan.. De heer De Boer zal zoo lang zitting blijven houden, Bij de rondvraag werd nog medegedeeld, dat de baggerregeling geldt tot 29 December. De gelegenheid tot baggeren is dus aanwezig. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L. van den Berg al hier werd Dinsdag 3 September j.1. in openbare ver- kooping verkocht het woonhuis met café, genaamd De Moriaan, aan de Markt' te Schagen. In bod opge bracht tot f 8500, werd het in slag gemijnd voor f9650.door den heer G. Dorbeck te Schagen, zijnde de eerste hypotheekhouder. POLS GEBROKEN. De heer J. L. Overtoom, architect te Baarn, tijdelijk alhier, had het ongeluk bij het aanslaan van zijn auto-motor, zijn pols te breken. AANBESTEDING. Gisteren Dinsdag 3 September, werd voor rekening van den heer A. de Wit te Hoorn, aanbesteed het sloopen van bestaand pand, bewoond door den heer J. J. Castricum, alhier en het ter plaatse bouwen van 3 woningen met bergplaats. Architect de heer J. L. Overtoom te Baarn. Ingeschreven werd voor metsel- en timmerwerk door: F. Schotten te Schagen f9450.B. P. Zeeman te Schagen f8900.L. Doorn te St. Maartensbrug f8850.P. de Geus te St. Maarten f8800.J. v. Stipriaan te Schagen f 8725.Th. Boeltel cn Co. te 't Veld f8690.fa. Blaauboer en v. d. Hoven te Scha gen f 8575.Docdens en Schilder te 't Zand f 8368. M. Schipper te Schagerbrug fS334.C. P. Dekker te Schagen f8330.D. Koning te Schagen f8315.—; Gebr. Veeter te Schagerbrug f8180.A. Molenaar en A. J. de Koning te Hoorn f 8145.S. A. Knuwer te Schagen fSllO.P. Tuin te 'tZand f8050.G. Ko ning te Schagen f7959.M. Schoen te Schagen f 7843.—. Voor schilderwerk door: M. Baltus te 't Zand f750; W. ten Ivate te Middenmeer f650.;J. Goedhart te Schagen f 630.J. Schot te Schagen f 625.P. J. Renooij te Schagerbrug f 625.J. Koning en P. Hoe ve te Schagen f600.P. Weeland te Schagen f521; S. Snip te Schoorl f405. De gunning is aangehouden. HUIZEN VERKOCHT. In opdracht van den heer B .H. M. Becker te Haarlem kocht de heer Joh. Sprensrers alhier acht woningen aan de Kanaalstraat van den heer M. C. Tuinman. Geachte Directie, Naar aanleiding van Uw verslag betreffende de zwemwedstrijden De Wiel zag ik onderstaand gaar ne in Uw blad opgenomen. Bij voorbaat besten dank. U schrijft o.a.: Hoewel bij nadere beschouwing duidelijk wordt, dat het platteland meer moet gaan trainen, wil het de thans onbestreden superioriteit van den Helder nog eens aantasten. Wanneer U de uitslagen eens nagaat is no. 2 ge wonnen door Ilcerhugowaard; No. 3 gewonnen door Heerhugowaard; No. 5 alle prijzen gewonnen door Schagen; No. S gewonnen door Anna Paulowna; No. 12 gewonnen door Schagen; No. 13 gewonnen door Heerhugowaard. Hieruit blijkt dus duidelijk, dat den Helder geens zins onbestreden superieur is. Natuurlijk moet het platteland trainen en ook goed trainen, en dan zal het heusch niet lang meer duren of onze zwemsters en zwammers slaan naar buiten nog beter figuur. Hoogachtend, C. D. Schmalz, voorz. Sportclub de Wiel. Bij de beoordeeling der sterkte van een bepaalde groep, incasu Helder, moet niet gelet worden op de prijswinnaars, maar op het door allen gepres teerde en speciaal op de prestaties in de groepen waar het op aankomt. De door den heer Schmalz genoemde nos. 3 t.m. 8 geven de verrichtingen weer van jongens en meisjes en hoeveel goeds deze verrichtingen ook voor de toe komst beloven, zij kunnen niet als prestaties van de vertegenwoordigende ploegen worden gezien. Natuurlijk was onze bemerking allerminst bedoeld als een kleineering van het door anderen gepresteer de, maar- uitsluitend om er op te wijzen, dat Helder in de nummers, waar het op aankomt, een sterke plaats inneemt. Red. Een reis, die negen jaar heeft geduurd. Calcutta. (A.N.P.) Zie de wereld vanaf den rug van een paard, is het devies van den heer en me vrouw Starck uit Weenen. Zij zijn, na een afstand van ongeveer 40.000 mijl te paard te hebben afgelegd een reis, welken nc- Our Uhlan B, eig. J A. Mooij te Wieringei* waard, wint te Heemskerk. Onder flinke belangstelling en prachtig weer heeft Heemskerk gisteren zijn jaarlijksche draverij gehou den, welke zeer spannend is verloopen en in een schitterende overwinning van den inlandschen dra- vershengst Our Uhlan B is geëindigd. De hengst heeft een harde strijd moeten voeren in de ritten te gen Sister Patrick H, Bctty Worthy, en Rolls Royd. In geen dezer snelle ritten heeft hij ooit één misstap gegeven. Hulde aan den sportlievenden eigenaar en zijn helper. Er verschenen 23 paarden aan den start, waaronder de nieuwe import Sister B'ond, die nog niet geheel aan de verwachting voldeed. De baan was prima in orde en mooi tusschen de bosschen gelegen. Te ongeveer twee uur gaf starter Iloek het eerstq sein van vertrek. Eerste omloop: Rolls Royd, 320 M., klopt Oakland Baron B, 310 M., The Gleaner, 320 M., in 2 snelle ritten haar groote concurrent Johanna M, Betty Worthy, 320 M., na veel gedraai in 3 ritten SaHtf Harvester, 325 M., Anna Bradford's Guy, 320 M., in 3 ritten Ullysses, 310 M., één rit beiden witte vlag, Lady Bond, 325 M., stuurt Rentner, 315 M„ naar stal# Tamboer, 315 M., in 3 ritten Aychylos, 315 M., Pin- kerton, 315 M., klopt Edna M, 320 M. Our Uhlan B, 310 M.Up to Date, 310 M. Mixerin 315 M.Maric P, 310 M. Calumet Contender, 315 M., in 2 extra snelle ritten Sister Bond, 315 M., Sister Patrick II, 320 M.r- mocht alleen over de baan. Nordeck, 315 M., klopte nog Miss Everharda, 310 M. Tweede omloop: Tamboer sneuvelt in 2 ritten te* gen Sister Patrick; Nordeck evenzoo in 2 ritten te== gen Calumet Contender; Our Uhlan B klopt in 2 uiterst snelle ritten Betty Worthy. Mixerin klopt Pinkerton. Rolls Royd in drie scherpe ritten Lady Bond, thans gereden door L. Ensing. The Gleaner klopt Anna Bradford's Guy. Derde omloop: Rolls Royd, die enorm op dreef was, slaat in 3 ritten The Gleaner. Our Uhlan B klopt mooi in 2 ritten Sister Patrick H. Calumet Contender had 2 ritten voor Mixerin noodig. Beslissende omloop: Rolls wint in 3 ritten van Ca-* lumet. Our Uhlan stilstaand paard. Daarna liepen Rolls en Our Uhlan om prijs en premie. De eerste rit won laatstgenoemde alleen, de tweede verloor, hij met gexung verschil, doch de derde won Our Uhlan weer glansrijk. Zoodat de eerste prijs was, f300 benevens eert prachtig plaquette, voor Our Uhlan B, eig. J. A, Mooij te Wieringerwaard (eig.), de tweede f 150, voor Rolls Royd, eig. Stal II te Heeren veen (H. de Vries) en de derde, f50, voor Calumet Contender, eig. J, M. v. d. Berg, te Hilversum (J. v. Leeuwen Sr.); de viei'de prijs, elk f 10 voor de drie overgebleven paar- den, nl. The Gleaner, eig. W. H. Geersen te Hilvei** sum (J. M. v. d. Berg), Sister Patrick H, eig. J. Klax-en- beek te Amsterdam (L. Ensing) en Mixerin, eig. W, de Graaf te Oostzaan (D. Bcets). Hiermede behoorde deze draverij, waar sportief ge- reden is, weer tot het verleden. gen jaar heeft geduurd te Calcutta aangekomen. In April 1926 gingen zij van huis om de wereld rond te rijden. Sedert dien zijn zij in Russische gevan genschap geweest, en in Indië ontsnapten zij ver scheidene malen ternauwernood aan den dood. De heerStai-ek vei'telt, dat zij met zes paarden uit Weenen vertrokken, zij reden door Hongarije, Grie kenland, Turkije, Arabië en Pei-zië, dat toen nog niet Iran heette, en zij bereikten Afghanistan juist toen koning Amanoellah van den troon werd ge- stooten. In Oost-Turkestan werden zij door de Sov jet-regeerders achter slot en grendel gezet, doch na, twintig dagen werden zij, dank zij de bemiddeling van den Britschen consul te Kashgar in vrijheid ge steld. In China ontsnapten zij vele malen aan den dood bij den strijd van de nationale regeering tegen de communisten. Langs vele perikelen werd via Brirna Calcutta bereikt. Onderweg nam de heer Starek de gelegenheid waar om zijn avonturen op den filmband vast te leggen, hetgeen 19.000 voet rol- prent opleverde. Het echtpaar is voornemens hun lange rit te be ëindigen met een reis door Afrika van Caïro naar Kaapstad. Van daar willen zij naar de Vereenigdo Staten gaan om daar een lezingentoui'nce te hou den. Zij hopen daarmee geld genoeg te verdienen om naar Weenen terug te keeren. Na negen jaar, zei de heer Slarek hebben wij een beetje heimwee gekregen. Ofschoon wij bijna alle landen en groote steden van de wereld hebben ge zien, vinden wij Weenen toch de mooiste van Alle maal.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8