Arrondissements-Rechtbank Charles Rex Woensdag 4 September 1935. SCHAGER COURANT. te Alkmaar. Een kakatoe met een ruime en. beschaafde vocabulaire. Et hel DelL 8 VOOR DEN POLITIERECHTER. ZITTING VAN MAANDAG 2 SEPTEMBER. Den Heïdep, I HARDHANDIGE HELDERSCHE LIEFDE. Een 35-jarige Heldersche visscher, in de Alkmaar- sche rechtszaal al niet minder bekend dan op den grooten haring vijver, genaamd Jan B., had een lia- son met zekere juffr. Tr. de R.. wier inan, J(b. M., ziekelijk is. Het scheen echter dat het vrouwtje deze verhouding wilde beëindigen, althans toen Jan in den avond van 30 Mei omstreeks 11 uur zijn gewone visite bracht, werd hij uitgenoodigd op te hoepelen, waarop de afgewezen galant zoo driftig werd. dat hij de vrouw aangreep, haar op de straat wierp en met het hoofd op de steenen bonkte, zoodat zij een bloedende hoofdwonde en een hersenschudding be kwam. die haar 14 dagen aan het, ziekenhuisbed kluisterde. De ruwe meneer stond heden terecht en werd niet met bijzondere voorkomendheid behan deld. Hij is trouwens reeds ettelijke malen ter zake diefstal, verduistering en mishandeling veroordeeld. Voorts bleek dat het paartje het weer had bijgelegd en tegen den ziekelijken echtgenoot een echtschei dingsproces aanhangig is gemaakt. De Officier trok duchtig van leer, en noemde verdachte een gevaar lijken kerel, hoewel moest worden toegegeven dat ook de vrouw niet is wat ie noemt. Gerequireerd werd 5 maanden gev, die door den Politierechter tot 3 werd gereduceerd. Wierïngen. EEN MANNETJE. DAT STEEDS MEER TEGEN 1 VIEL. De 55-jarige Jacob B., 'n arbeider uit Wierrngên, is een klein parmantig ventje, dat niet afkeerig is van een stevig potje bier en op 23 Juni, toen hij in kennelijken staat verkeerde, den brigadier Bergsma nog heel wat last had bezorgd, door zich met kracht tegen zijn arrestatie te verzetten. Zijn verschijning in de rechtszaal heden was geen bepaalde zege tocht, want hoewel hij duchtig snoefde op zijn po pulariteit en beweerde dat alle kinderen van Wie- ringen hem toeroepen: „Dag Jacob". was ziin straf register lang niet blanco en prijkte met 3 veroor deelingen ter zake beleediging en mishandeling. De Officier, die telkens door Jaap werd geïnterrum peerd, werd woest en requireerde 30 gulden boete of 15 dagen, waarop de Politierechter, die ook al ïniet veel met het lawaaierige ventje in de pet had. hem veroordeelde tot f25 boete of 15 dg. hechtenis. Den Oever. DE KLAPLOOPENDE BELG. I Een 34-jarige huis- en keukenschilder uit Gent, 'Juliën v. V., was den grond van zijn dierbaar va 'derland, waar hij reeds ettelijke veroordeelingen had ondergaan, te warm geworden en naar Holland lafgezakt, in de hoop daar arbeid en brood, althans onderstand te krijgen. Nu. die onderstand genoot hij al heel spoedig en zal hij voorloopig ook nog zes tmaanden genieten, want hij werd ingerekend ter 'zake diefstal van een rijwiel, benevens een over hemd, een paar sokken, een werkjas en een fantasie- broek, alles toebehoorende aan den heer Rómar Zoldersma, die een en ander in een schuurtje te Den Oever had gedeponeerd. Monsieur Juliën, thans 'logé van den Staat der Nederlanden en gecostu- meerd in het bekende pensioncostuum, beweerde niet de bedoeling te hebben gehad, zich het rijwiel toe te eigenen, welke bewering, gelet op zijn straf rechterlijk verleden, waaruit bleek dat hij lang niet zuiver op de graad was, waar het vermogensdelic ten betrof „cum grano salus" werd geaccepteerd. Het verbaasde den Politierechter ten zeerste, dat deze Belg de illusie koesterde, in Nederland, waar zooveel werkloozen zijn, werk of onderstand te vin den, maar misschien zal mr. Ledeboer zich nog veel meer verwonderen, wanneer wij hem verzekeren, dat niet enkele, maar honderden, misschien wel duizen den Belgen in Nederland werkzaam zijn. Wat de verdachte betrof, hij werd veroordeeld t.ot 6 maan den gev. en bestaat het voornemen hem dan direct over de grens te zetten. De heer Juliën, blijkbaar content voorloopig weer „onder de pannen" te zijn, verklaarde in het von nis te willen berusten, Warmenhuizen. KLEINE OORZAKEN, GROOTE GEVOLGEN. De 59-jarige slager Jan van L. uit Warmenhuizen, die met zijn rechteroog gewoonlijk in zijn linker neusgat peutert, wordt nogal eens geplaagd door kwajongens uit de buurt, met malle boodschappen en toen nu op 10 Juli de 13-jarige Klaas Mink hem een pond varkensstaartjes bestelde, werd hij zóó woedend, dat een scherp slagersmes in de richting van den spotlustigen knaap wierp, welke worp he laas zeer ongelukkig aankwam, zoodat de jongen een ernstige verwonding in het been kreeg en acht dagen moest verpleegd worden. De oude slager stond thans voor deze gevaarlijke driftuiting terecht, maar ontkende de bedoeling te hebben gehad, den iongen aldus te verwonden: vol gens zijn lezing was het mes op de steenen terecht gekomen en toen in het been van den knaap ge sprongen. Hij was zelf zóó geschrokken, dat hij naar achter was geloopen. Voorts verklaarde de man be reid te zijn, de kosten der medische behandeling te betalen. De Officier noemde een dergelijk optre den zeer lakenswaardig en had oorspronkelijk het voornemen gekoesterd, gevangenisstraf te vorderen, doch wilde zich thans bepalen met f50 boete of 25 dagen te requireeren, tot welke straf de comparant door den Politierechter dan ook werd veroordeeld. Koed ij k. HET WERD HEM DUCHTIG INGEPEPERD. In St.-Pancras en environs bestaat in sommige niet al te ordelijke kringen een zekere animositeit tegen den ambitieuzen rijksveldwachter van Beek, die zich onalngs reeds demonstreerde door de ver nieling van eenige ruiten in zijn woonhuis, waarvan de daders nog altijd op het kerkhof rusten. Men had ook het. voornemen gekoesterd hem bij gelegenheid der Koedijker kermis eens en corps te onthalen op een stevig pak slaag, doch de politie was hierop geprepareerd, en dreef na het sluitings uur der café's de samenzweerders met behulp van den gummiworst huiswaarts. Ook de 20-jarige ath- lcet en broodbakker Gerrit Gr. werd op een derge lijke nadrukkelijke wijze door brigadier Dijk tot doorloopen aangemaand, doch bij beantwoordde deze „zachte" wenk. door den brigadier een leelijk© bloedneus en een blauw oog te slaan en hem met een soort worstelgreep op den grond te werken. Hij stond thans voor deze in den nacht, van 23 op 24 Juni gepleegde ernstige feiten terecht en deze zaak was voor hem dubbel gevaarlijk, omdat hij in 1933 reeds was veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf voorwaardelijk, welke straf nu ook dreigt te zullen worden geëxecuteerd. Het handtastelijk op treden tegen het gezag was natuurlijk een doom in het oog van den Officier en requireerde mr. v. d. Feen niet minder dan 6 maanden gev. De verdachte beweerde dien nacht geen alcohol houdende dranken te hebben gebruikt en evenmin had hij behoord tot het complot contra v. Beek. Wel was hij boos geworden, omdat Brigadier Dijk hem met den gummistok een slag gaf. De politierechter instrueerde den brigadier nog, in 't vervolg na het aangekondigde sluitingsuur nie mand meer gelegenheid te geven om zijn gelag op te maken of zelfs maar 'n sigaret op te 6teken. On middellijk verwijderen was het parool. Tenslotte werd Gerrit Gr. veroordeeld tot 3 maan den gev., waarop deze verklaarde in dit vonnis te willen berusten. Schoor!. EEN RECALCITRANT DIE ER BETER AFKWAM. Een 24-jarige timmerman uit de Zijpe. Theo V., had op de Schoorlsche kermis de bloemetjes eens buiten gezet en zich heftig verzet tegen den rijks veldwachter Strooker die hem uit het café. alwaar het sluitingsuur was aangekondigd, wilde verwijde ren. De door een serie potjes Pils opgewonden houtbewerker, had zelfs de nestels van Strooker's uniform afgerukt. Thans was hij beter te spreken, wat echter niet belette, dat hij tot f 30 boete of 15 dagen werd veroordeeld. Middenmeet EEN MOOI COMPLIMENT. Een zekere niet verschenen heer uit Medearublilc, met name Arien O., had een tweetal jachtopzieners uit den Wieringermeerpolder. een kwalificatie toe gevoegd, die moeilijk is te definieeren, zulks uit ont stemming over het feit, dat hij een overtreding van art. 461 had begaan en deswege was bekeurd. Vol gens verklaring van den getuige v. d Sluis is Arien 'n „beroepswerklooze". Vonnis f 15 boete of 10 dagen. Twisï. OOK ZIJN MOND WAS TE GROOT. De veldwachter van Twisk werd door zekeren Piet H.. die bekend staat als 'n praatjesmaker en zoo ongeveer 10 maal is veroordeeld, gecomplimenteerd met de woorden „schoruim" en „lapswans". De veldwachter nam dit niet en het resultaat was. dat Pit heden werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. O.-B J o ïc k e r. DE GALANTE AUTOMOBILIST De heer Daniël KI. had een leuk kippet je een auto ritje aangeboden en om zijn galanterie nog wat meer luister bij te zetten, zei hij het met bloemen, die hij echter roofde van den seringenboom uit den tuin der Ned Herv. Kerk te Oosteblokker. De koster echter bespeurde dit amoureuze vanda lisme en de politierechter legde heden den galan ten Daniël f10 boete of 5 dagen op. Enk huizen. DE EER VAN ZIJN AUTO VERDEDIGD. Een te Enkihuizen wonende meneer Sidonius van G. werd op 7 Juli zoo opgewonden, omdat eenige opgeschoten jongens zich vroolijk maakten over het antieke aspect van een voor zijn woning geparkeer de auto. dat hij een der spotboeven, den 17-jarigen Cor Buisman, een bloedneus en een blauw oog tim merde Hij werd heden op ziin beurt opgefrischt door f 10 boete of 5 dagen. W o g n um. DE GRASDIEF ZELF „TE GRAZEN" GENOMEN. De reeds herhaalde malen veroordeelde heer Pieter KI. te Wognum, kon heden weer een nieuw nummer aan deze eereliist toevoegen, aangezien 'hem ter zake het afmaaien van een andermans gras werd opgelegd f 10 boete of 5 dagen. Enk hulzen. DEZE VOORSTELLING GING NIET DOOR. De 55-jarige bakker Juriaan de W. uit Enkhuizen stoffeerde de bank der boetelingen naar aanleiding van het feit. dat hij van den agent Ubbels in het openbaar zou hebben verklaard, dat deze politie man had gestolen. De niets kwaads vermoedende Officier had den beleedigden agent niet als getuige gedagvaard, doch nu kwam de verdediger mr. Tho mas, met 2 dames als getuigen a décharge aanzet ten en daar was absoluut niet op gerekend. De zaak werd dus aangehouden en de behandeling op 16 Sept. a.s. bepaald. DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending. S.00 Gram.nl. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Lismonde en de clamatie A. v. d. Horst. 12.30 Gram.pl. 1.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.45 Zang door Betsy Kinsberten. A. d. vleugel E. Veen: 2.00 Cantabile-orkest olv. E. Beeckman. 2.45 Vervolg zang en piano. 3.00—3.45 Ver volg orkestconcert. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.pl. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 En semble Jetty Cantor. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Omroeporkest olv. A. v. Raalte. 8.00 Berichten. 8.05 Mededeelingen. 8.10 „In één adem", gevar. pro gramma m.m.v. Kavocs Lajos' orkest: Pierre Palla (piano), de Cavelli's (accordeon), en Louis Noiret (hum.). 9.20 Ik ben van de week in-bij geweest, door G. Czopp. 9.30 Omroeporkest olv. A. v. Raalte mmv. M. Orobio de Castro (cello). 10.30 Gram.pl. 11.00 Berichten. 11.2012.00 John v. Brüclt's orkest, uit „Palermo", Scheveningen. HILVERSUM (301 M.) 8.009.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00-12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst olv. Ds. J. L. de Vries. 10.45 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. 2.00 Handwerkles. 3.00—3.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing Ds. C. Brunt, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenar- Adelaide (Australië). Maurice, de witte kakatoe van een familie te Norwood in Australië heeft een zeer uitgebreide vocabulaire zonder dat daar de ge peperde woorden, welke dergelijke gevederde vrien den veelal plegen te bezigen, in voor komen. Wam neer hij een vliegtuig hoort roept hij „Aeroplanes big aeroplane mother". Bij nat weer zegt hij „listen, it 's raining", waarbij hij het geluid van water in een afvoerpijp maakt, 's Morgens wekt hij het heele huis houden, met zijn roep om het vuur aan te maken. Maurice is kind in huis en eet en drinkt hetzelfde menu als de anderen; hij neemt thee alleen aan, wanneer ze warm is: Hij houdt van koffie en cacao en stelt 's zomers een hoeveelheid aardbei-limonade op hoogen prijs. Bij zijn ontbijt gebruikt hij, evenals zijn mevrouw een iepel voor zijn pap. Af en toe gaat Maurice met den motor mee, zit-i tend op de schoot van zijn meesteres, als hij langs 's heeren wegen vliegt. Hij heeft muzikale ooren en blijft rustig luisteren wanneer er 's avonds laat piano wordt gespeeld. Wordt de radio aangezet, dan con stateert hij, dat dit zijn program is. Hij hoort ter stond het gerammel van het servies en zegt dan, dat hij binnen wil komen om te eten. Dan houdt hij zich niet kalm voordat hij binnen gebracht is en voor zijn maal zit. Maurice. zooals hij zich zelf noemt, levert een heel menschelijke lach wanneer er in de familie grappen worden verkocht. Hij spreekt met een lage stem, en ofschoon hij af en toe in onzin vervalt, kunnen de meeste dingen, die hij zegt, gemakkelijk verstaan worden. Sedert zijn prille jeugd is hij bijna altijd den familiekring geweest en klaarblijkelijk heeft hij de meeste woorden van haar aangeleerd. beid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert S. P. Visser en gra- mofoonmuziek. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Re portage. 7.30 Journ. weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Berichten. 8.05 Arnhemsche Orkestvereen. olv. J. Spaanderman, mmv. M. Engelenburg (piano). 9.00 Causerie Dr. C. J. Honig. 9.30 Studentenliederen (Gr. pi.). 10.00 Berichten. 10.05 Vervolg concert. 10.45— 12.00 Gramofoonmuzielc, DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Or gelspel R. Tims. 12.05 Het Rutland Square en New Victoria Orkest olv. N. Austin. 12.50 Gram.pl. 1.35 Pat- tison's salonorkest. 2.35 Gram.pl. 3.20 Vesper. 4.10 Sted. Orkest Harrogate olv. L. Cohen. 5.05 Orgelcon cert H. O. Hodgson. 5.35 Casani Club Orkest olv. Ch. Ivunz. 6.20 Berichten. 6.50 Het Vario-Trio. 7.20 „Main street. of song", geva.r programma, 8.20 BBC-Symho- nie-orkest olv. Sir Ilenry Wood, mmv. J. v. d. Gucht (tenor), en L. Tertis (viola); 10.00 Berichten: 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Het Olof Sextet. 11.20 Voor dracht. 11.3512.20 Grosvenor House Dance Band olv. S. Lipton. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Doyen. 3.50 Orkestconcert. 5.10 „La fausse Agnès", spel van Destouches. 8.00 Gram.pl. 8.50 Orkestconcert. 11.10— 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3.20—0.05 Om roeporkest olv, Reesen. 8.30 Reportage. 9.002.20 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.50 Concert. 12.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 2.35 Gram.pl. 4.20 Viool en piano. 5.20 Concert uit Leipzig. 7.20 Omroepkwintet. 8.30 Oude dansmuziek. 9.0 Radiotooneel; 9.20 Omroeporkest olv. Buschkot- ter. 10.5012.20 Uit Berlijn: Omroeporkest olv. Weigel ROME (421 M.) 9.00 „Manon Lescaut", opera van Puccini. Orkest!.: R. Santarelli. Koorl. G. Conca. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl. en zang; 1.30—2.20 en 5.20 Grampl. 6.35 Vioolrecital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Sympho- nieconcert olv. L. de Vocht. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: J. Schnijder's orkest. 1.302.20 dito. 5.20 Dansmuziek; 6.20 Zang; 6.50 Pianorecital: 7.35 Gr.pl. 8.20 Salonorkest olv. Walpot. 10.30—11.20 Dansmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Radiotooneel. 9.10 Het Berl. Philh. Orkest olv. E. Praetorius. 10.20 Berichten. 10.50 Zang en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek olv. W, Crüger. FEUILLETON door 52. „Wat ga Je doen?" vroeg Saltash. Benny aarzelde, hij zag er ellendig uit. Saltash raakte hem even als liefkozend met een rijzweep aan. „Wat scheelt er aan, Benny?" vroeg hij. „Denk Je, dat ik je wat heb voorgelogen?" Benny keek hem aan. „Ik wil niet met je twis ten," zei hij, 't Is 't niet waard." „Dank" je,' zei Saltash met een kort lachje. „Je stelt m'n vriendschap dan wel heel hoog! Zeg me .eens, wat je gaat doen!" „Wat kan 't jou schelen wat ik ga doen!" en een oogenblik kwam er een glans in zijn oogen, die de •wanhopige uitdrukking er uit deed verdwijnen. „Ik iVraag je toch niet om hulp!" „Dat begrijp ik!" zei Salt&sli. „Maar ik zou je ïoch een handje kunnen helpen. En zooals je zelf Ihebt gezegd, er is geen enkele reden, waarom we geen goede vrienden zouden blijven. Er is geen en kele reden om boos te ziin dan dat fa mij zonder eenige geldige reden voor leugenaar hebt uitge maakt" „Spreek Je dat dan tegen?" zei Benny. Saltash trok onverschillig de schouders op. „Misschien, maar, zooals je hebt gezegd 't is 'de moeite niet waard. Maar in elk geval heb ik een zeker recht om te weten wat je voornemens bent te doen, nu ik, zooals ik meen te moeten aan nemen, je niet ten volle overtuigd heb. „Een recht!" riep Benny uit. „Ja, een recht!" en Salta&h's stem werd plotseling zachter. „Misschien ben je vergeten maar mis schien herinner je je nog wel, dat ik Nonette onder mijn bescherming heb genomen op den dag dat zij die kwam inroepen en die heb ik haar tot nu toe altijd verleend. Wat haar aangaat, gaat ook mij aan!" „Ik begrijp!" zei Benny, terwijl hij koel voor hem stond en hem aankeek, „dat ik jou verant woording schuldig ben, bedoel je dat?" „Daarvan trachtte ik je te overtuigen." Een oogenblik later schoten Benny's oogen vuur. maar even daarna had hij zijn kalmte herwonnen, Wanneer Jake tegenover hem had gestaan, dan zou hij openlijk in verzet zijn gekomen, maar Saltash, dien hij nog nooit in zijn leven had weerstreefd, kon hij niet zoo gemakkelijk weerstand bieden. Op heel kalme wijze wist hij altijd tegenstand te voorkomen en toch zijn doel te bereiken. Ook nu k)vam hij waar hij wezen wilde. Voor hij 't zelf wist, had hij Benny's tegenstand gebroken. „Ik ga naar haar toe," zei hij, „en vraag haar naar de volle waarheid omtrent haar verleden." „Is een vrouw in staat om dat in zijn vollen om vang te doen?" vroeg Saltash. ,Als ze 't niet doet, zal ik 't wel voelen!" hield Benny vol. „En wat schiet je daarmee op?" vroeg Saltash op eenigszins spottenden toon. „Kan men soms ook niet te veel weten? 't Is soms gevaarlijk alles al te nauwkeurig te bezien, mon ami. En dan leggen wij 't loodje!" „Denk je dan, dat ik tevreden zou zijn als ik niet wist?" hernam Benny. Saltash haalde cle schouders op. „Ik vermoed al leen. dat fe den verkeerden weg inslaat, om fe vol doening te verschaffen. Maar dat is jou zaak, niet de mijne. De hemel heeft je een schat in den schoot geworpen en omdat je niet weet waarvan die ge maakt is, breek je die aan stukken, om dat te weten te komen. En daarna zul je die wegwerpen, omdat je de verschillende stukken niet meer pas send aan elkaar kunt krijgen. Je begrijpt niet, en zult dat ook wel nooit begrijpen, dat het beste in het leven datgene is, dat we niet zien en slechts ten deele begrijpen. Er klonk eenige ernst uit zijn woorden en Benny merkte op, dat hij ze met een zekeren eerbied uit sprak. Het was als ontdekte hij iets heiligs, temid den van veel slechts. Dat deed hem zonderling aan, en ofschoon hij overtuigd was, dat Saltash hem, ten minste in één opzicht, trachtte te misleiden, wijzig de dit zijn meening toch meer ten gunste van Saltash. Tegen zijn overtuiging en tegen zijn wil, zag hij in Salta&h, den vriend. „Bedoel je", ging hij voort, langzaam sprekende en de oogen voortdurend gericht op het donkere gelaat voor hem, „dat je nooit hebt getracht te weten te ko men waar ze vandaan kwam wie ze eigenlijk is?" Saltash maakte een afwerende beweging. „Mon ami, het laatste heb ik altijd geweten. En het eerste, och, dat behoefde ik niet fe weten!" „Maar", de woorden kwamen hem slechts met moeite over de lippen, maar zijn blik bleef onafge wend op Saltash gericht, „zeg me dan, alsof je voor God stond, zeg me dan wat je gelooft dat zij is!" „Wat ik weet dat ze is", verbeterde Saltash, „dat zal ik je zeggen. Zeker, ze is een kind dat een blik heeft geworpen in de hel, maar een kind gebleven is!" „Hoe meen je dit?" vroeg Benny. Saltash's oogen één zwart en één grijs, fonkelden. „Ik meen", zei hij, _„dat de vlam haar wel heeft geschroeid, maar nooit bepaald aangeraakt!" „Weet je dat zeker!" Benny's stem klonk schor. Er sprak angst uit zijn blik. „Man, zeg me om Godswil de waarheid!" „Dat is de waarheid", hernam Saltash. „Maar hoe weet je dat? Je hebt geen enkel bewijs. Hoe kun je daar zoo zeker van zijn?" hij kon niet voorkomen dat de angst in zijn stem hoorbaar was. „Hoe of ik dat weet!" Saltash's woorden klonken hard en scherp. „Welk bewijs ik heb? Benny, weet je zoo weinig van de wereld, ken je de vrouwen zóó slecht! Welk bewijs verlang je? Kijk haar maar in de oogen!" Uit zijn eigen stem klonk hartstocht en het drong' ten laatste tot Benny door, dat hij de volle waarheid had gesproken. Dat begreep hij in dat oogenblik. Hij vond dat hij nu niet verder gaan kon cn 't was niet noodig ook. Plotseling, als een bede om vergiffenis, stak hij de hand uit, die Saltash vatte en hartelijk drukte. „ïs 't nu voldoende?" vroeg hij met zijn gewonen, zon derlingen glimlach. „Ja, 't is voldoende!" zei Benny en keek hem flink in de oogen. Zonder een woord verder te spreken gingen zij een oogenblik later ieder zijns weegs. Er was niets meer te zeggen. HOOFDSTUK XIV. De laatste troef. Saltash at dien middag alleen. Hij was in een rustelooze stemming en buitengewoon verstrooid, zag nauwelijks wat hem werd voorgezet en roerde zijn wijn niet aan. Eindelijk stond hij wrevelig van tafel op. „Ik ga op 't platform een sigaar rooken", zei hij tegen den hofmeester, die hem had bediend. „Wan neer er iemand voor mij mocht komen, laat die dan in de muziekkamer op mij wachten!" „Uitstekend, mylord! En waar wilt u de koffie gebruiken?" vroeg de man ondérdanig. Saltash lachte. „Niet daarboven, dat zal ik je maar besparen. Zet het maar op het spirituslichtje in de muziekkamer, dan vind ik het wel. Jelui behoeft geen van allen op te blijven. Ik doe het licht wel uit." „Uitstekend, mylord." {Wordt veryplgd.);

Schager Courant | 1935 | | pagina 9