Modebladen. Kleeding naar Maat 591 Boekhandel v.h TRAPMAN Co Weet U SCHAGER ROOSJES een beter adres voor Hazardspel in de Wieringerwaard. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. S IJ T J E. Marktberichten. Zoo, ook een Torpedo in /'e fiets f' Nogal natuurlijk, het is nauwelijks.duurdec en je hebt er wat aan.. c VRUWIELREMNAAF OoA -mei. 2 of 3 i^er^ne£üru^n. HET IDEAAL VOOR DEN WIELRIJDER! N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64 - DEN HELDER - Tel. 103. Vrijblijvende noteering af magazijn:. Laplatamais Maismeel Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst Paardenbooncnmael Voertarwe, Inlandsche A Haver, zware Inlandsche Ghevaliergerst, geschoonde zware Voerrijst Gemengd Kippenvoer OCHTENDVOER CRK. Varkensmeel, A. i 5.00 5.30 5.30 6.00 6.00 6.60 5.00 incl. 6.80 5.80 7.80 6.40 5.90 8.00 7.90 6.90 7.40 incl. Varkensmeel, B, Kalvermeel, A. Kalvermeel, B. Ivoeienmeel, 2022 z. eiwit, 57 vet Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, dus netto Gemengde Koekjes W.L., 35—37 eiwit en vet 6.60 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek Lijnzaadschilfers, SYPESTEYN incl. Gebr. Grondnotenkoek, 55 eiwit en vet Gebr. Cocoskoek, blanke MEXO Gebr. Soyakoek Soyaschroot. Inlandsche incl. Gebr. Palmpitkoek Gebr. Sesamkoek. het voer voor JONGVEE 6.20 5.90 6.50 5.80 5.65 4.90 6.30 5.60 5.50 Tarwezemelen en Tarwegrind, incl. Vleeschbeendermeel, SWIFT, incl. Vischmeel ca. 65 eiwit, 810 vet, max. 2 zout 8.00 Carnarina, N.S. - incl. 8.80 Diermeel, SCHAGEN incl. 7.30 Phosforzure Voederkalk, DELFTSCHE, incl. 7.00 TURFMOLM per pak 1.80 Alles per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening. Betaling contant en verder AHV.- en onze bekende condities. 1 Biedt zich aan: net Meisje, 25 jaar, in klein gezin of bij heer al leen. Brieven onder lett. F, bur. v. d. blad Biedt zich aan: HUISHOUDSTER, 't liefst bij Heer alleen; er zal mee: op goede behandeling worden gelet als op hoog salaris. Br. onder lett FA, Bur. van dit blad. Ook voor Kinderkleeding. Pa/ tronen kunt U ook bij ons beste! len. dan Ch.ETh.Schmalz, Schap Coupeur en reiziger overal Ie ontbieden. Ingezonden stukken. VAN EEN ONTSPOORDE REGEERINGS- COMMISSARIS. Men kan veilig aannemen, dat de heer Voute als Gemeentelijk Commissaris belast met de controle op de gedragingen van de Berger Sportvereeniging (B.S.V.) Maandag 2 Sept. tijdens de zitting van den Gemeenteraad, onaangename, ja moeilijke oogcnblik- ken heeft doorgemaakt, toen de door zijne vereeni- ging georganiseerde kermis in bespreking kwam. De wel zeer povere resultaten, bereikt met de zoo luidruchtig aangekondigde reorganisatie, verwekten in den Raad hilariteit en de critiek is hem niet ge spaard. De geheele kermisopzet is een mislukking gewor den. Bracht deze opzet eenerzijds groote ontstem ming bij de neringdoende burgerij, anderzijds is de vereeniging er geen stap verder mee gekomen. Twee duizend centen, ziedaar de geheele winst met deze roofbouw op Bergen's zakenleven gemaakt. Te midden van deze débacle verrijst onze Gemeen telijke Regeeringscommissaris wel eenigszins als ridder van de droevige figuur. Wij voor ons hadden geen reden gehad deze zaak nog eens naar voren te brengen, wanneer de heer Voute, om zich een houding te geven, niet had laten verleiden tot het geven van een onjuiste voorstelling van zaken, wat betreft de beweerde noodzakelijkheid der reorganisatie. Hij doet het n.I. voorkomen alsof hij belangrijke mutatie'sin het bestuur had doorgedreven in ver band met de geheele geste der Vereeniging, waar onder dan het z.g. zorgelooze financieele beleid." „Verschillende bestuursfuncties", aldus ongeveer de beer Voüte, „werden waargenomen door ionge menschen, wel vol ijver, maar zonder noodige ge schiktheid". Maar wat zijn de feiten?f In 1932, dus drie jaar geleden, werd het bekend, dat de R.K. leden uit de vereen, zouden treden. Ondanks deze wetenschap ging B.S.V., op voor bracht van het toenmalige bestuur, onder voorzit terschap van den heer Onrust, over tot het doen ma liën van een kleedgebouw, dat 25 Sept. van dat jaar feestelijk werd ingewijd. De kosten bedroegen f1800. De betaling zou. bij ~ehrek aan baten, in iaarliiksche termijnen van f 100 geschieden, tenvijl natuurlijk rente werd ge bald. Waar armoede binnen treedt, vliegt de lief de heit venster uit. Zoo ook in het bestuur. Het be- "on te ontbreken aan de noodige samenwerking., r^et he<t gevolg, dat 29 November 1934 een groot r'eel van het voor den ongunstigen toestand der fi- '■"mciën verantwoordelijke bestuur... verdween. Van de oude garde bleef alleen de heer Onrust. Voor hen die heen gingen kwamen ondergeteeken- den in de plaats. De onderlinge verhouding werd een andere, gezien de verklaring van den heer On rust, dat hij het nog nooit zoo rustig en gemakke- ,:ik had gehad. Enfin, het bekende adres aan de Gemeente werd verzonden, want dit zagen onder- geteekenden wel in, dat er in verband met de on gunstige financiën iets moest geschieden. Het re sultaat was de Regeeringscommissaris. Wat de man heeft uitgevoerd? Niets Geen onderzoek naar de werkelijke toestand, geen bespreking hoegenaamd met het bestuur. Letterlijk niets. Dadelijk reeds kwam zijn eisch tot aftreden van ondergeteekenden ter tafel, wat wel het. beste bewijs is, dat hij van de geheele situatie de ballen niet wist. „Het was in het belang dervereeniging beweerde hij. Enfin, wii werden vervangen door een meester in de rechten en een ingenieur. Had er nu slechts een schijn van onderzoek plaats gehad maar zelfs in de raadszitting van 2 Sept. bleek de heer Voute van toeten noch blazen te we ten danw as hij ermee bekend geweest, dat onder geteekenden slechts een paar maanden nog maar bestuurslid waren en dus onmogelijk verantwoorde lijk konden zijn voor de situatie. Dan had hij ook geweten, dat het een grove on waarheid was, dat alle werkjes voor de vereeniging werden betaald, dat geen der bestuursleden ook maar een cent ontving, ales belangeloos verrichtten, zoo als het trouwens ook behoort. Maar een onderzoek was immers niet noodig. Naar buiten moest den indruk gewekt, dat snel en krach tig werd ingegrepen. Nu, er is ingegrepen. Het was in de volle beteeke- nis van het woord: God, zegen de greep!" Het werd helaas een misgreep. Wel moet de heer V. zich Dinsdag ellendig hebben ge voeld,. Welk fatsoenlijk man zou anders^ naar midde len hebben gegrepen, als de heer Voüte deed. En dit alleen om de aandacht van eigen onmogelijke po sitie af te leiden? Dat hij zich schame! Th. Jansen, voorheen le secretaris. C. Dubbeld, voorheen 2e secretaris. W. Dames, voorheen penningmeester. SPORT. I BERGER SPORTVEREENIGING. Ook de tweede dag een mooi sportief succes. De Alkmaarsche Boys gaan met de prijzen strijken. Een eindstrijd welke als een nachtkaars uitging. Een intieme plechtigheid na afloop, waarbij Jan Lud- ding werd gehuldigd. Ook de tweede dag van de beker-seri e-wedstrij den, georganiseerd door de Berger Sport Vereeniging op haar terrein aan den Kerkedijk, is wederom tot een groot sportief succes geworden, al hebben de uitsla gen niet dezelfde bevrediging geschonken als de vo rige week. Om elf uur werd de dag ingezet met een wedstrijd tusschen D.R.C. uit Burgerdam en het vijfde elftal van Alcmaria Victrix. Aangezien de Durgerdammers den eersten dag het vierde elftal dier Alkmaarsche club met 20 hadden geslagen, was de algemeen opinie, dat het vijfde elftal van Alcmaria geen schijn van kans zou hebben, Maar het kwam anders uit! D.R.S. speelde veel min der goed dan een week te voren en trachtte, toen zij zag, dat het niet zoo vlot ging tegen de hard- zwoegende withemden, door onnoodig ruw spel, voor deel te behalen. Gelukkig hield scheidsrechter dc touwtjes strak, anders hadden wij ongetwijfeld een onsmakelijke smijtpartij te zien gekregen. Temeer, omdat ook Alcmaria zich niet onbetuigd liet en met dezelfde munt terugbetaalde. Het werd met dit al een slechte wedstrijd, vrijwel geheel gebaseerd op het „kick and rush" systeem, met als zoo goed als geen verband in de ploegen. Even voor het einde zette Alcmaria een 2—2 stand om in een overwinning en we verheugden er ons over, dat we niet nog 2 maal 1% minuut naar dit spel behoefden te kijken. De tweede demi-finale tusschen B.S.V. en het re serve-elftal van de Alkmaarsche Boys was van een .heel wat beter gehalte en we aarzelen niet, dit den besten wedstrijd van de serie wedstrijden te noemen. Aanvankelijk was B.S.V. er absoluut niet in en tot 1 tweemaal toe ontsnapte haar doel op wonderbaarlijke wijze aan 'n doorboring. De eerste maal toen een rol ler buiten bereik van den keeper net langs den bui tenkant van den paal liep; de tweede keer. toen een kogel tegen den staander afketste. Alkm. Boys had den toen reeds met 1—0 de leiding en met een beetje geluk had het 3—0 voor de rood-wit geblokten kun nen zijn. Maar dit inspireerde tot groote daden en *t elftal werkte van dat oogenblik af, voor wat hét waard was. Vooral de achterhoede en de middenlinie zaten er geducht op en nog voor de rust lukte het Coevert met een prachtschot van verren afstand de partijen weder op gelijken voet te brengen. De strijd bleef daarna geheel open en bleef dit tot het einde toe. Hoe beide partijen ook zwoegden met 11 kwam het einde. Jammer, dat kort voordat de wedstrijd was afgeloopen, de aanvoerder van B.S.V. Gerrit Visser zijn enkel ernstig bezeerde en van verder me despelen moest afzien. Het wierp een schaduw op dit goedgeslaagde voetbalfestijn. In de tweede verlenging wisten de Boys met den on even goal te winnen, toen Jan de Moor in het doel van B.S.V., die tal van fraaie saves had verrient, een bal liet glippen. B.S.V. verloor den wedstrijd maar laten we direct zeggen: „met eereEr is hard en goed gewerkt en als de voorhoede meer is inge speeld, en wat soepeler gaat spelen, heben do Beige- naren een fraaie ploeg. Dick Min, Wim Daames, Cor Coevert en Jaap Tuin hebben een besten wedstrijd gespeeld. Fillet en Visser waren, evenals Arie Ram pen, niet erg fortuinlijk. De wedstrijd tusschen de A-adspiranten van B.S.V. en de B ditó van de Alkm. Boys, welke op de demi- finales volgde, was ér een van bijzonder goed ge halte. De B.S.V. ongens speelden een mooie, vlotte partij,. Er zat een mooi verband in de ploeg en dal met 10 werd verloren, was zeker niet te danken aan het betere spel der Alkmaarsche jongens. In tegendeel, de B.S.V.'ertjes waren constant in do meer derheid, maar het zat ze niet mee. Eerst werd tot tweemaal toe een strafschop gemist, later kopte Dick Oosterling, na fraai werk van Hans Buselman, diens voorzet precies tegen den paal. Jammer, maar we zullen maar denken, 'n volgend maal lacht For- tuna de jongens ook wel eens vriendelijk toe. De ploeg is er een van puik gehalte; de wil is er en dan redden ze het zeker best in de competities. We noemen geen namen, omdat allen zonder uitzondering, zich tot het uiterste hebben gegeven. De finale tusschen het tweede elftal van de Alkm. Boys en Alcmaria Victrix 5 werd een groote teleur stelling, omdat de Boys ver in de meerderheid waren en bij een 30 voorsprong het verder wel geloofden. De eindstrijd gii\g helaas als een nachtkaars uit. Een intieme plechtigheid. Dadelijk na afloop verzamelden zich op de veran da van het kleedgebouw de adspiranten van B.S.V. met hun oud-aanvoerder Jan Ludding, die, doordat hij den leeftijd van 16 jaar bereikte, zijn adspiranten verlaten moest. Bij monde van den Voorzitter der elftal-commissie den heer C. ten Bruggencate, werd aan Jan Ludding met eenige vriendelijke woorden een foto van 't acl- spiranten-elftal uitgereikt. De prijsuitreiking. Hierna had door den Voorzitter van B.S.V., den heer P. de Grauw, de prijsuitreiking plaats. Plaatsgebrek noopt ons, zijn rede welke, juist in verband met hetgeen over B.S.V. is te doen geweest van belang is tot het blad van morgen te laten liggen. Vergezeld van woorden van gelukwensch werden de volgende prijzen uitgereikt: Wisselbeker „De Bergenaar", aangeboden door de directie van de Schager Courant, aan Alkm. Boys 2; Zilveren lauwerkrans, tweede prijs, seriewedslrijden, aangeboden door eenige vrienden van B.S.V., aan Alcmaria Victrix 5; Elf zilveren draagmedailles eerste prijs adspiranten-tournooi, aangeboden door den heer J. Onrust, vice-voorzitter van B.S.V. aan Alkm. Boys b-adspiranten; Groote bronzen medaille, tweede prijs adsp.-tournooi, geschonken door het bestuur van B.S.V. aan de a adsp. van B.S.V.; Groote verguld-zil veren medaille, aangeboden door den heer N. Klink hamer, Stationsstraat, Bergen, voor het beste doelge- middelde, aan de a-adsp. van B.S.V. De volledige uitslagen. De volledige uitslagen van den tweeden dag lui den: D.R.C.Alcm. Victrix 5: 23; B.S.V.Alkm. Boys 2: 1—2; B.S.V.aAlkm. Boys b: 01; Alcm. Victrix 5Alkm. Boys 2: 0—3. Met groote voldoening kan B.S.V. op de gehouden serie wedstrijden terugzien, die dank zij een uitsteken de organisatie, vlot van stapel liepen en tot een. waar sportief succes werden. Drie Amsterdamsche bookmakers betrapt. Zondag voor de harddraverij zijn drie Amsterdam mers (bookmakers) in het lokaal van den heer H. v. d. Woude op lieeterdaad betrapt op Hazardspel. Men kon 5 kwartjes winnen door één kwartje te zetten op een bepaald nummer, wat door een tolletje uitgemaakt móest worden. Onze rijksveldwachter Samplonius kon hen op lieeterdaad betrappen. Het op tafel aanwezige geld enz. werd in beslag genomen. In overleg met den heer H. K. Koster, loco-burge meester, zijn de heeren buiten de gemeente gebracht, terwijl natuurlijk procesverbaalwerd opgemaakt. TVIER1NGERM EER Groote export van stroo. Merkbaar groot is de afzet van stroo voor deze cam pagne en dientengevolge heeft een levendige verzen ding per schip plaats. Al is de afzet niet beduidend groot, toch gaan ook thans weer partijtjes hooi ge perst uit voor binnenland. Van laatstgenoemd pro duct heeft echter alleen nog afzet plaats oogst 1934. Een goede stand van het koolzaad. Het voor dit seizoen voor het eerst met de machine aan rijen gezaaide koolzaad geeft een merkbaar mooie stand te zien. Met het oog op de aanvankelijk gun stige resultaten mag worden verwacht, dat ook aan dit machinezaai wordt geprefereerd boven de vrije hand. Wielrijders opgepast. Door onze politie te Middenmeer werd j.1. Vrijdag avond iemand bekeurd afkomstig: uit Slootdorp. ter zake het rijden zonder licht. Men neme zich in achi en zorge toch vooral voor een goede verlichting. HONDENTENTOONSTELLING TE ALKMAAR. Op de gisteren in den Muziektuin te Alkmaar ge houden hondententoonstelling, georganiseerd door de Nederlandsche Kennelclub ..Cynophilia", wisten eeni ge onzer plaatsgcnooten met de door hen ingezonden honden mooie prijzen te behalen. De Bouvier Bolero van den heer H. Willemse ver wierf een eersten prijs, het Pe-kingneesje van den heer C. Berkhouwer, een tweeden prijs, do Schnauzer van den heer C. D. Schmalz een eersten prijs, de Iersche Setter van den heer G. Anneveldt. een eersten prits, en de Samojeed van Jetske's Tom van den heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool 2 U (uitmuntendheid) prijzen en 2 speciale prijzen. Fraaie successen voor onze Schager hondenliefheb bers! ONZE NIEUWE MOTORSPUIT. Demonstratie op het Rensgars. Zaterdagmiddag arriveerde uit Alkmaar de voor onze brandweer bestemde spuit.. Door eenige leden van het Alkmaarsche personeel werd om ongeveer 4 uur begonnen met proefdraaien, om tevens het Scha ger personeel met de spuit op de hoogte te brengen. Alles ging goed, het ging zelfs uitstekend. Steeds Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man en Vader Evert van der Horst, in den ouderdom van 44 jaar. Uit aller naam, G. v. d. HORSTStammes. ARIE v. d. HORST. Anna Paulowna, 7 Sept. 1935. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 11 Sept. te Anna Paulowna, n.m. 3 uur. Eenige en algemeene. kennis geving. Geen bezoek. IN PLAATS VAN KAARTEN. N. BOONTJES en J. KEETMAN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter St. Maartensbrug, 8 Sept. 1935, IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren; Cornelie Nellie, Dochter van: iJjZË N. I. HALFWEEG en H. HALFWEEG— van Wageni ngen Kolhorn, 2 September 1935. Goede kwaliteit Verf is het voordeeligst in het gebruik en verkrijgbaar bij F*. J. RENOOIJ Schilder Schagerbrug Te Nieuwe Niedorp gevraagd voo direct Kosthuis. Br. m. uiterste prijs onder No. 220 WENSING's Boekh. Haarlem. Te koop: 10 oï 14 beste Biggen. bij L VLAAR, Anna Paulowna. 2-3^-jarige PAARDEN te koop, mak in het tuig. G. W. JIMMINK, Julïanadorp. hooger en hooger werd de druk opgevoerd, totdat on geveer een druk van 12 atmosfeer was bereikt. De pijpleiders raakten op dit moment de macht over de straal pij p kwijt, zij tolden over het Rensgars, ter wijl de spuit thans lustig door ging en als 'n wild dier her en derwaarts sprong, nat spuitende wie hij kon raken. Verschillende autoriteiten die bij de demonstratie aanwezig waren, o.a. de burgemeester en de wethou ders, maakten de één meer. de ander minder, op een door hen niet gewenschte wijze kennis met de nieu we spuit. Als natte poedels verlieten velen het tooneel, uit gelachen door hen die droog waren gebleven. NOORDSCHARWOUDE, 9 Sept. Aangevoerd 13S00 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 2.10, r. dukon f 1.20, eigenheimers f 1.90, bl. dito f 1.90—2.10, 4200 Kg. uien f 1.20—1.60, grove f 1.80, gele nep f 2.60—2.80, 5Ö Kg. zilveruien driel. f 0.90 1.10, zilvernep f 1.20, 4500 Kg. spercieboonen f 4—7.50, 22000 Kg. witte kool f 1.40—1.60. MEDEMBLIK, 7 Sept. Geklers. muizen f 1.201.25, kleine muizen f 0.55 0.60, witvl. aardappelen f 0.700.75, borgers f 0.95 1.10. gele nep f 1—1.05, per 50 Kg., slaboonen f 0.60 per 15 Kgi - BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. 7600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 2.20-^- 2.60, r. duken f 1.30, eigenheimers f 2.20, bl. dito f 2—2.30, driel. f 1.80, 9000 Kg. uien f 1.60—1.80, drie lingen f 1—1.20, gele nep f 2.803.10, 2300 Kg. sper cieboonen f 46.60, 2000 Kg. kroten f 0.60—1.90, 6000 Kg. roode kool f 2.50—3.20, 25000 Kg. witte kool f 1.10 1.70, 2000 Kg. gele kool f 2.50—4, 3500 stuks bloem kool f 1.50—9, II f 1.50—3.60. ALKMAAR, 7 September 1935. N.V. Eiervciling voor Holl. Noorderkwartier. Aangevoerd: 130.000 kipeieren: 56—58 Kg. f3—3.30,, 60—62 Kg. f3—3.40. 62—64 Kg. f3.10—3.50, 64—66 Kg. f3.40—3.60; éendeieren f2. ALKMAAR. 7 September 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 21 melkkoeien f 100—170; 20 nuchtere kalveren (slacht) f 412: 7 vette schapen f 1012; 5 schrammen en 3 bokken en geiten, waar van de priis niet genoteerd. WARMENHUIZEN. 7 September 1935. Schotsche muizen f 2.40—2.60, id. grove f 1.90—2.2Q, id.d rielingen f 1.70—1.80, eigenheimers 1.40—1.90. gele nep 2.20—2.70. uien 1.80—2.10. drielingen 0.90— 1.10. zilvernen 480. driel. 60—80 ct.. uien 60 ct.. roode kool 2.30—2.90. gele kool 3.70—4.20. witte kool 1.30— 1.50, per wagon f 137, Slaboonen 4—6.10, snijbooncn 4,10—5.10, peen 80 ct, - Heden overleed zacht en kalm, onze gehelde Moeder en Behuwd- moeder Teuna Nederveen, Wed. van PRINS, in den ouderdom van 87 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, R. DELVER. A. DELVER—Prins. Krabbendam, 8 September 1935.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3