Sport van Zondag Van Ie Alkmaarsehe Nieuwe Niedorp Helder 4-3. 1-OJ.E. 1.5-2. Maandag 9 September 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9803 Het was een drukke voetbal dag gisteren in Alk maar. En dat, terwijl het geheele program, zooals het oorspronkelijk was vastgesteld, niet eens werd uit gevoerd. Want onze vierde-klasser Alkmaar, dat het thuis tegen het Amsterdamsche Electra uit een soortge lijke afdeeling had moeten opnemen, voor den K.N.V.B.-beker, verzocht naar de hoofdstad te mogen trekken, waar het zich met een 3-1 overwinning voor de volgende ronde wist te plaatsen. In het Sportpark vond een waar voetbalfestijn plaats. Niet alleen werd de middag in beslag geno men door twee ontmoetingen en wel om 2 uur Alc maria II—V.S.V. II, om 4 uur gevolgd door een tref fen tusschen de eerste elftallen dezer vereenigingen, doch ook het spel, dat werd vertoond, stond op zulk een peil, dat werkelijk van een festijn mocht wor den gesproken. ALCMARIA II—V.S.V. II. De einduitslag was 52 in het voordeel van Alc maria II, ruststand 11. Met dezen uitslag, die de Alcmaria-reserves wisten te behalen op die van V.S.V., kan onze stedelijke ver- ecniging zeker tevreden zijn. Want daardoor wordt duidelijk in het licht gesteld, dat de withemden dit jaar de beschikking hebben over verschillende plaats vervangers voor het eerste elftal, die er mogen we zen! Trouwens, de voorhoede, die er van rechts naar links uitzag als volgt: Koppel, Burgers, Hiemstra, v. de Pol, Pesie, bevatte spelers, die we in het afgeloo- pen seizoen herhaaldelijk in het eerste hebben ge zien. Dit is niet het geval met Burgers, die verleden jaar uitkwam voor Ó.V.V.O. I en thans als een der toekomstige spelers voor het hoogste elftal staat aan gemerkt. Het door hem vertoonde spel was van een zeer goed gehalte, al nemen wij aan, dat hij op zijn oude (rechts-buiten)plaats tot nog betere prestaties in staat zou zijn geweest. Ook Hiemstra gaf een uit stekende partij voetbal te aanschouwen, en wist en kele goals te maken. Eigenaardig, dat deze speler in het tweede elftal zijn schot schijnt te hebben terug gevonden. Te oordeelen naar wat we vandaag van hem te zien kregen, moet zijn falen in het eerste elf tal verleden jaar vermoedelijk voor een groot deel aan „Bühnenfie'ber" worden toegeschreven. Gememo reerd dient te worden het buitengewone werk van doelman Rampen, die in een periode van V.S.V. over wicht diverse vinnige schoten wist te stoppen wij noteerden o.a. een aanval der V.S.V.-ers, waarbij hij een door den midden-voor keihard en zuiver ingescho ten bal wist te keeren ten koste van het verlies van zijn bril en den bal en niettegenstaande dit de situatie toch wist te redden wat hem herhaaldelijk een ap plausje van het talrijk opgekomen publiek bezorgde. Ook de mid-half Scharlewie speelde uitstekend. Uitgesproken zwakke plaatsen telde dit elftal niet. V.S.V. II toonde zich een vurige tegenstander met een mid-voor, die het spel goed wist te verdeelen en het de witte achterhoede soms danig lastig maakte. Ook de keeper dient met deze spelers te worden ge noemd. Even later werden de eerste elftallen In het veld gefloten, waarbij Alcmaria verscheen met de vol gende opstelling: Jongmans. Bijlsma, Ooms. Rootring, de Grand, Lengers. Plas, Homan, v. Wieringen, de Jong, Gerritse. Voor den oorspronkelijk opgestelden Schokker speelde dus Ooms en we mogen aannemen, dat Alc maria dus in zijn sterkste formatie uitkwam. Wan neer we beginnen met onzen totaalindruk, van dit elftal weer te geven, dan kunnen we kort zijn door te zeggen, dat we ons al zeer zouden vergissen, wan neer onze withemden dit jaar niet zullen behooren tot de meest gevreesde tegenstanders. Toen verleden ;week de strijd werd aangebonden tegen Friesland, zag Alcmaria een elftal tegen zich in het veld ko men, dat in ieder opzicht minder was. Alcmaria kon zijn eigen spel spelen, maar we wisten, dat dit an ders zou zijn ditmaal, wat ook blijkt uit den eind uitslag 3O voor V.S.V. Een voorsprong heeft Alc maria den geheelen wedstrijd door niet gehad. Toch werd van het begin tot het eind een kamp geleverd., waarin een vuur en een enthousiasme aan den dag werd gelegd, zooals we dat nog maar zelden van onze Sportparkbewoners hebben gezien. Ontegenzeggelijk heeft de zomertraining onder de blijkbaar bekwame leiding van den heer Linjin, goede resultaten op.g\- leverd, want het team-werk was dikwijls uitstekend te noemen en stond op een hooger niveau als dat van het vorige seizoen. Nadat, even over vier uur is begonnen, golft het spel geregeld op en neer. Beide partijen zijn ongeveer tegen elkaar opgewassen en beide doelverdedigers moeten af en toe alle zeilen bijzetten om hun hei ligdom voor doorboring te bewaren. Toch heeft V.S.V. over 't algemeen het beste deel van het spel. De bal wordt door de bezoekers even sneller gespeeld en hun trappen zijn harder en forscher. Daarbij was Do Grand er blijkbaar aanvankelijk nog niet heele- maal in, terwijl Lengers zich, op wien overigens niets aan te merken viel, nog al eens bezondigde aan niet zuiver plaatsen. De Grand werd later veel beter en speelde ten slotte een uitstekende wedstrijd. Het spel was veertig minuten oud toen Ooms werd gepasseerd en de rechtsbinnen van dichtbij van de geboden, kans gebruik maakte. Enkele minuten la ter kreeg Alcmaria gelegenheid om gelijk te maken, toen het een penalty toegekend kreeg. Van Wierin gen echter wist daarvan geen gebruik te maken. En zoo ging dc rust in met een 1O voorsprong van y.s.v. Na half-time kregen we eerst een periode te zien van uitgesproken overwicht van Alcmaria en het duurde dan ook niet lang of v. Wieringen wist na uitstekend samenspel van de geheele voorhoede. waarbij de tegenpartij geen kans kreeg de bal ook maar aan te raken de partijen op gelijken voet te brengen. Daarover raakte het publiek in extase en ook de spelers schenen het er op te zetten, meer dere doelpunten te maken. Dat dit toen niet lukte, is toe te schrijven aan het sublieme spel van doel- verdediger en backs (vooral de links-back) van V.S. V. Langzamerhand begon echter V.S.V. weer meer in den aanval te komen en ze hadden succes, toen de scheidsrechter hen na een hands van Bijlsma een penalty toekende, die onberispelijk werd benut. En kele minuten later kwamen ze op heel gelukkige wijze aan hun derde punt, toen Bijlsma blijkbaar last had met zijn beenwindsels en daardoor niet kon ingrijpen. Bij ontstentenis van een verdediging had V.S.V. geen moeite no. 3 te scoren. Degenen, die gedacht hadden dat. Alcmaria thans een geslagen elftal zou zijn. vergiste zich. Integen deel. Het wierp zich kordaat in den strijd, gaf staal tjes van onberispelijk voetbal t.e zien, totdat een der V.S.V.-backs slechts kon redden ten koste van hands. Wederom een penalty, die ditmaal door de Grand, uitstekend werd genomen. Het publiek, dat er langzamerhand in raakte, als of het een competitiewedstrijd gold. riep om den ge lijkmaker die echter niet kwam. De partijen wo gen tegen elkaar op en het was het eerste V.S.V., dat wist te doelpunten. Weer zette Alcmaria er alles op met het gevolg, dat al heel spoedig de zwoegende de Jong op keu rige wijze een bal van rechts voorgezet wist in te koppen, 34. Het had er alles van of Alcmaria het toch nog tot een gelijk spel zou brengen, want nog eenige malen kreeg de V.S.V.-doelman die het den heelen tijd door uiterst zwaar te verantwoorden had gehad gevaarlijke schoten te venverken, o.a. van Gerritse, Maar er kwam geen verandering meer. V.S.V. behield de eer met 4—3, waarmee het zeker tevreden mocht zijn. En ook Alcmaria heeft alle re den met voldoening op dezen nuttigen oefenwed strijd terug te zien. Want het toonde zich een ge lijkwaardige tegenstander voor een eerste-klasser, die de reputatie heeft een goed eerste-klasser te zijn, iets wat voor een tweede klasser meer dan voldoen de is. Tenslotte wisten de Alkmaarsche Boys zich voor den K.N.V.B.-beker te qualificeeren voor de volgende ronde, door Texel met een 42 nederlaag naar huis le zenden. Dat de eilandbewoners het in Alkmaar niet tot een overwinning zouden kunnen brengen, daarop hadden we, eerlijk gezegd, gerekend. Maar we moeten erkennen dat ze liet de Boys moeilijk, hebben gemaakt en dat een overwinning onzer plaats- genooten langen tijd onzeker scheen. De Texelaren lieten zich kennen als een stevige ploeg, die stellig in hun competitie een voorname plaats zullen in nemen. Ze begonnen met de leiding te nemen, maar de rood-witten lieten zich daardoor niet ontmoedigen en voerden de score tot de rust geleidelijk op tot 3—1. Na half-time speelde de verdediging der gasten een heel wat gavere partij dan daarvoor, iets wat ook tot uitdrukking komt in de doelpunten. Elk der partijen wist in de tweede speelhelft nog éénmaal het. vijandelijk net te vinden. Intusschen waren het de Texelaren aan wie dit het eerst gelukte en met den moed der wanhoop speel den ze om een gelijk spel te forceeren, waardoor de Boys zouden zijn uitgebekerd. Ze werden in hun streven aangemoedigd door het feit, dat de gasthee- ren het er in de tweede periode af en toe wel eens wat bij lieten zitten. Niet altijd werden alle krachten ingespannen om het leer te bemachtigen en het tweede doelpunt van Texel was een direct gevolg van een niet-ingrijpen pp het middenveld. Toen echter de Boys op goede wijze een vierde doelpunt wisten te scoren, was Texel een geslagen ploeg. Over 't algemeen genomen heeft het door de Boys vertoonde spel ons minder kunnen bevredigen als vroeger wel eens het geval is geweest. Dat Indri niet meespeelde was een handicap, dit vergoelijkt, echter niet het ontbreken van het heilig vuur, waar door we onze rood-witten zoo vaak hebben zien win nen. Aanpakken, Boys! PROGRAMMA K.N.V.B. 15 September. Afd. I. Eerste Klasse: AjaxK.F.C.; XerxesA.D.O. Haarlem—R.C.H.: V.S.V.—H.D.V.S. Afd. II. Eerste klasse: Z.F.C.Stormvogels; D.F.C. D.II.C.; Blauw-WitFeijenoord; ExcelsiorV.U.C. Afd. Ir2Ar*' AteWiaria—Bloemendaal; Vrienden schaarKinheim; D.O.S.A.F.C.; 't GooiE.D.O.: U. V.V.Zeeburgia. 2B: West-FrisiaZ.V.V.; W.F.C.Hercules: Spar taanHilversum; B.F.C.Velox; O.S.V.O.V.V.O. 3 A: PurmersteijnK.V.V.; ZaandijkBeverwijk; SuccesH.R.C.: HelderVolewiicikers: Hollandia Alkmaarsche Boys. 4A: TexelB.K.C.; AndiikSparta: Nieuwe Nie- dorpAikmaar. Res. 2A: H.R.C. 2—D.W.V. 2: Alcmaria 2—West- Frisia 2. Res. 3A: K.V.V. 2—Hollandia 2; H.R.C. 3—Hel der 2. (Sportkroniek). N.V.V. zet een 3—0 achterstand om in een 43 zege. Voor de eerste ronde K.N.V.B. beker heeft de vier de klasser N. Niedorp het stoute stukje uitgehaald, cle sterke derde klasser Helder uit te schakelen met 43. Was de verwachting zeer terecht dat Helder de overwinning zou behalen (tot aan de rust gingen die verwachtingen nog op, n.m.1. 3—0 voor Helder), een na de rust in topvorm spelend Niedorper elftal heeft daar zoowaar alle berekening doen falen en Helder met leege handen huiswaarts gestuurd. Een presta tie waarop N.V.V. terecht trotsch kan wezen. Dat geeft moed (laten we hopen dat het geen overmoed wordt) voor de competitie die voor de deur staat. Als scheidsrechter Schmidt beginnen fluit, verschijnt Helder, op Evers na volledig, als volgt: Muller. Kluft, Spigt. Trap, Kiesewetter, Quant. Backhaus, B. de Boer, Kiljan, H. de Boer, Bijl. Het Niedorper team ziet er als volgt uit: Blokker. Van Herwerden, Reijne. De Weerd, Peereboom, Bakkum. Kistemaker, Visser, Faus, Sepers, Klaver. De ingewijde ziet dus, dat Grootes en Kaaij ontbre ken en Bakkum en Klaver hun plaatsen bezetten. Met Kistemaker werd nogmaals geproefstoomd; de T.C. zal hier wel geen berouw van hebben, want Kistemaker heeft goed voldaan en verdient zeker dat hij nogmaals een kans krijgt. De wedstrijd. Er zal ongeveer 5 minuten gespeeld zijn, als Hel der reeds de leiding neemt uit een harer gevaarlijke aanvallen. Wel had Blokker het schot aanvankelijk gestopt, doch doordat hij kwam te vallen, werd hij gepasseerd. 10. Kistemaker krijgt een corner te ne men, zet goed voor, het hoofd dat de bal er in moet slaan is er echter niet, weg kans! Helder is doorloo pend aanvallend, mooi wordt er gecombineerd, vlug wordt er afgegeven. N. Niedorp komt er bijwijlen niet aan te pas, doelman Blokker blijkt echter zijn dag te hebben en tal van knallen maakt hij onschadelijk. Ook Muller doet goed werk als Klaver hem een hard schot te verwerken geeft. Die Klaver is een verras sing, hij speelt heel goed, speciaal zijn schot is goed, hij heeft echter pech als Muller uit doel is gelokt en zijn hard schot door de lat gekeerd wordt. De paal en lat speelden wel een rol in deze match. Voor de rust had N. Niedorp daar veel mee te kampen, daar na was het Helder. Een door Klaver gescoord doel punt wordt terecht geannuleerd wegens buitenspel. Helder blijft doorgaan met, aanvallen, uit een dier uitvallen krijgt Bijl den bal te pakken, rent door en onhoudbaar voor Blokker verdwijnt de bal iri den ui tersten hoek 2—0. Kiesewetter al^ spil is goed op dreef, prachtig is zijn kopwèrk. Klaver geeft weer eens een goéde knal; de lat voorkomt echter y.erder .succes.. Helder, is geluk kiger, een o.ï. zuiver buitenspel doelpunt (een Helder man lag n.1. in het doel, wordt als goed aangere kend. 3—0. Visser is er finaal uit, zijn optreden is bijzonder zwak, zeer onbenullig is zijn balbehandeling'. Met N. Niedorp in den aanval komt de rust, met een flinke 30 Helder voorsprong. De thee heeft wonderen ver- richt bij de Niedorper ploeg. Er zal 5 min. gespeeld zijn. als Faus doorbreekt, een hard schot inzendt, maar evenals zoovele voorgangers wordt goal voor komen door de lat, de bal springt het veld weer in voor de voeten van Faus, die zich niet bedenkt en PROGRAMMA N.H.V.B. 15 September. IA: Bergen 1Zilvermeeuwen 2; C.S.V. 1Al km* Bovs 2; Vrone 1O.S.V. 3. 1D: Atlas—Helden 3; Held. Boys—H.R.C. 4; J.V.C; Petten: Schoorl—Succes 2. 2D: Alcmaria 4—Koedijk: Egm. Boys—Alkmaar 2; MevoD.T.S. 2: Alkm. Bovs 4—Oudorp. 2E: Aartswoud—Flevo: OudendijkN. Niedorp 2, 2F: H.R.C. 5—Helder 4; Oudeschild—Helder 5; DOSKO.—Sparta 2: Zeemacht—Texel 2. 3D: V.C.L.Twisk 2. 3E: Alkmaar 3Bergen 2; Ursem—Vrone 2; Alc maria 5Schoorl 2. 3F: H.R.C. 6—B.K.C. 2; B.K.C. 3—J.VC 2; Succes 3 H.R.C. 7; Watervogels 2—Zeemacht 2. 4F: Koedijk 2—Alkm. Boys 5; D.T.S. 3—Akersloot 2; Ursem 2—Oudorp 2. 4J: Callantsoog 1Dirkshorn 1; Dirkshorn 2N Niedorp 3; Petten 2Wieringerwaard 2. 4K: Aartswoud 2Flevo 2. Adsp. K.: Alcmaria a—A. Boys b; Alkm. Boys a— Alcmaria b; Vrone aD.T.S. a. Adsp. L.: Bergen aAlcmaria c: Schoorl aN. Nie dorp a; Akersloot aAlkm. Bovs c. Adsp. M.: C.S.V. a—D.T.S. b; Vrone bUitgeest" bï Oterleek a—Koedijk a. Adsp. P.: Twisk bFlevo a. Adsp. R.: Helder aH.R.C. b; I-I.R.C. aHelder h. Adsp. S.: Helder cJ.V.C. a; Succes aH.R.C. c'; H.R.C. d—Helder d. Adsp. T.: Helder eHelder f; Succes b—H.R.C. e. (Alg. Sportblad). hard langs Muller kogelt, 31. Het wordt zelfs 3^-2 als weer die Faus de verdediging gepasseerd is. e'n Muller voor de tweede maal geen schijn geeft, 3—2. Een op fraaie wijze gescoord doelpunt. Helder is ge.én schaduw meer van voor de rust, ook N. Niedorp is niet meer te herkennen, deze echter in tegenoverge stelde uitwerking. Er wordt nu door allen zéér goed gespeeld, bok Visser zit er best op en maakt zijp eerste helft weer geheel goed. N. Niedorp is niet spoedig tevreden, Pcereboom is nu linksbinnen gaan spelen, Sepert spil, dit gaat uit stekend zoo, zoo goed zelfs, dat als Peereboom den bal krijgt, door rent en van flinken afstand er voor Muller géén houden aan is, 33. De gelijk was daar. Kistemaker krijgt een kansje, zijn schot faalt echter. Helder krijgt een corner te nemen, als Blokker een kogel tot corner heeft verwerkt, maar evenals vorige maal wordt deze slecht genomen, eii zonder moeite door N.V.V. weggewerkt. Wat niemand had durven hopen, geschiedde! NW« netemt de leiding Faus heeft het zoowaar klaarge speeld door met een prachtig schot in den uitersten hoek den stand op 4—3 te brengen. Helder doet wan hopige pogingen om den stand gelijk te maken, &e- lijk spel was immers voor de witjakken voldoende. Blokker in het. doel is in zoo'n buitengewonen vorm, Reijne en Van Herwerden als back spelen zoo goed, dat er voor hun geen doorkomen aan is. Kiesewetter die nu midvoor staat, krijgt een vrije trap te nemen, onder zichtbare opluchting werkt Blokker den bal het veld weer in. Onder groot e spanning breken de laatste vijf minu ten aan. ieder goed supporter kent ze: 't is alsof ze om kruipen, die laatste vijf, vier, drie, twee, één minuut, 't Was dan ook een opluchting toen de ma tig leidende scheidsrechter het einde aankondigde, .neen, ieder kon nu weer herademen van de doorge stane emotie! Twee en twintig hard werkende jon gens hebben ons door hun heerlijk enthousiasme een prachtige .wedstrijd doen laten zien; een eerlijke kamp, waarin tenslotte de als favoriet gestartte het moest afleggen tegen een outsider; Van dit Niedor per elftal te moeten verliezen was voor Helder geens zins een schande, dat zij het ook verstonden, hebben zij ons voor de rust laten zien,. N. Niedorp opent de competitie 19351933 met een „kei" van een wedstrijd, het vermaarde Alkmaar komt nl. a.s. Zondag in N. Niedorp. Een ieder, die zich. de sensationeele ontmoeting van vorig seizoen herin nerd, zal ook nu weer getuige willen zijn, echter niet nadat hij de hoop en verwachting heeft uitge sproken, dat het een eerlijke strijd zal worden en een herhaling wordt voorkomen. Laten we hopen, dat een goede scheidsrechter zulks voorkomt. De wapenschouw voor de Competitie. Keurige en verdiende zege op O.D.E. Op kranige wijze heeft de Schagen-ploeg een einde gemaakt aan de nederlaagreeks, die de vorige ont moetingen allen hadden opgeleverd. Zij heeft daar door bewerkstelligd, dat de aanhangers allen vol daan huiswaarts zijn gegaan. De overwinning is vol komen regelmatig en verdiend behaald in een wed strijd, die op behoorlijk peil stond. Het laatste half jaar hebben we een dergelijken wedstrijd op het Schagen terrein niet meer meegemaakt. Men mag in dergelijke ontmoetingen geen competitiemaatstaf aanleggen, maar als men die van gisteren vergelijkt met wat de vierde klassecompetitie gewoonlijk biedt, dan mag voor dezen wedstrijd van een zeer goede kwaliteit gesproken worden. De zege was verdiend door uitbuiten van de zwak ke punten van het Amsterdamsche spel en profitee- ren van enkele kansen, geschapen door geestdriftig vasthoudend optreden. En al moge het waar zijn, dat het Amsterdamsche samenspel mooier was, 't werd door de Spartanen veelal overspeeld. De over winning is te meer verdienstelijk daar zij behaald werd op een sterke tegenpartij, O.D.E. speelt n.1. 3e klasse K.N.V.B. Een voorname factor in 't spel van Schagen was wel het ontbreken van bepaald zwakke plekken. Weliswaar hebben ze niet allemaal in alle opzichten voldaan, maar gefaald heeft niemand. Dat is toch stellig heel wat waard, want op zoo'n manier weten de spelers wat ze aan elkaar hebben en kunnen ze op elkaar vertrouwen. De geest van saamhoorig- heid en de zeer behoorlijke geestdrift van alle spe lers zijn al mede belangrijke factoren geweest in dezen wedstrijd. De wedstrijd. De elftallen waren als volgt samengesteld: SCHAGEN: Arnoldus Grootes Vlottes Molenaar R. Rus E. Rus W. Rus D. Ruig G. Boontjes D. Schoorl C. de Moor Scheidsrechter: K. Wit. v. Lochem Reis Kopenhagen Wertheim Prijs Rooselaar Beimbergen Polak Loonstein Verdoner Furth O.D.E. Na een hartelijke wederzijdsche begroeting van de captains won Vlottes de toss en verkoos het Weste lijke doel te verdedigen. En precies op tijd kon arbi ter K. Wit het sein geven tot den aftrap. Geheel zooals wercl verwacht zette de strijd in met een flink offensief voor de Amsterdammers. Reis schoot weldra uit een kans naast en daarna moesten Vlottes en Grootes, die er direct vrij goed in waren, elk eenmaal reddend optreden, 't Was vooral door de grootere snelheid, dat de Amsterdammers in deze beginperiode de overhand hadden. Maar daarna von den de Spartanen hun vorm. Weliswaar waren de aanvallen nog niet veel waard, doch er werd ten minste aangevallen en vooral de vleugelspelers W. Rus en de Moor deden daarbij goed werk. Toch bleef ook bij dit verdeelde spel O.D.E. iets sterker. Uit een zeer mooie voorzet van van Lochem geeft Wertheim Arnoldus den eersten bal te verwerken, door deze voorzet uitstekend in te koppen. Schagen onverwacht de leiding. En zooals 't zoo vaak gaat: de partij die 't minst in den aanval geweest was, maakte de eerste goal. Na goed spel van Rus en Boontjes krijgt D. Ruig een kans, welke hij benut, 1—0. Door dit resultaat worden de Spartanen door hun supporters luide aan gemoedigd. Het werd een partijtje voetbal, wat wij in langen tijd niet hadden aanschouwd. Van voet tot voet, van hoofd op hoofd. Dat was weer het oude Sparta. Met verbeten energie ging het verder. Steeds weer werd de vijandelijke veste bestormd. De ver: dediging hield moedig stand. Maar een dergelijke stormlinie had een tweede klasser nog niet kunnen tegenhouden. Steeds weer opnieuw worden de O.D.E. aanvallen afgeslagen. En opnieuw wordt dan een aanval opgebouwd. Zoo fijn en zoo geraffineerd, dat de O.D.E.'ers er machteloos tegenover staan. In de 27ste minuut is het dan ook dat W. Rus een diagonaal schot lost. De keeper is van dit onver wachte schot zoo onthutst, dat hij de Moor niet opmerkt, welke met een formidable kogel Schagen's tweede goal scoort, 20. Het spelpeil was nog steeds even hoog gebleven als na het begin. Doch thans wordt dit iets minder. Schagen wordt iets overmoedig door haar backs iets meer naar voren komen. Dit hield een gevaar in dat op een gegeven moment de O.D.E. voorlinie door kon breken. En zoo gebeurde het dat 10 minuten voor de rust Arnoldus het nakijken kreeg, door een geweldig hard en goed gericht schot van Wertheim, 21. Maar dit doelpunt werkte op de Spartanen weer als een rooae lap bii een stier. Het spel begon weer van voren af aan. Aanval op aanval werd on dernomen. Een doelpunt hangt in de lucht. Zou het voor de rust nog kunnen? Ja! Het kon. Loonstein, O.D.E.-back mist. De Moor erbij... Een voorzet en Boontjes geeft Furth geen schijn van kans. 31. Het publiek raakt enthousiast! Dat is voetbal. Dat is competitiestijl. Weer gaat het er opaf na den af trap. maar deze aanval wordt onderbroken, doordat arbiter Wit rusten fluit. We hebben totnogtoe een uitstekende eerste helft gezien met in uitzicht een nog betere tweede helft? Het kan haast niet. beter. Elf zwoegende Spartanen. Vechtende om hun plaatsje in het eerste elftal. En toch werd de tweede helft nog beter. Er werd met. meer1 overleg gespeeld. Goed uitgekeken. Men kon merken dat de spelers elkaar begonnen te begrijpen. Boontjes trapt opnieuw af en de tweede helft is begonnen. Direct nemen de Amsterdammers den bal over. Reis komt vrij voor Arnoldus. Z'n schot faalt gedeeltelijk maar toch duikt keeper Arnoldus net nog over den bal heen en het is 3—2. Een schitterend staaltje voetbal krij gen we te aanschouwen. R. Rus geeft den bal aan Schoorl. deze aan de Moor welke een uitstekende voorzet geeft. Boontjes kogelt daaruit keihard in. Keeper Furth is echter op z'n post en grijpt de bal uitstekend uit z'n heiligdom. Een angstig moment ontstaat voor de Schagen-veste als Vlottes mist. Het schot van Kopenhagen faalt, echter. Boontjes schiet in de volgende periode vlak naast. Het spel gaat weer razend snel op en neer met wisselende kansen Schagen is met schieten echter een tikje gevaar lijker dan O.D.E. Wanneer Boontjes is doorgebroken komt deze nog in duel met beide O.D.E.-backs. Boon tjes komt te vallen. De bal rolt een stiikie weg. Schoorl is er als de kippen bii en kogelt keihard langs Fuitti, 42. Na een uitstekende O.D.E.-aanval welke door Grootes wordt afgeslagen, krijgt de Moor ccn dot van een kans. Z'n schot wodrt echter op keurige wijze door Furth gestopt en weggewerkt. Schagen's spil. Rus geeft beide vleugelspelers om beurten werk. W. Rus geeft, een afgemeten voorzet, welke de Moor, Schagen's linksbuiten, in eenen in schiet, zonder dat. er een ander aan te pas kan ko men, 5—2. Door een misverstand in de S.-achterhoe- de, krijgt Prijs een kans. Z'n schot belandt echter in het zijnet. Schoorl weet echter aan den anderen kant ook geen raad met een dergelijke bal en schiet naast. Het spel wordt wegens kiutkramp van Prijs even onderbroken. Hij kan echter niet verder spelen en wordt vervangen door Cardozo. Deze versterking baat echter niet meer en zonder dat er verandering in den stand komt, fluit arbiter Wit. die vandaag uitstekend voldeed, inrukken. Schagen heeft een schitterende wedstrijd gespeeld tegen een zeer spor tieve tegenstander. SCHAGEN 3—PETTEN 2. 1—5. Drie buitenspel-doelpunten. Schagen 3 speelde in de morgenuren tegen Pet ten 2. De wedstrijd zou aanvangen om half elf. maar doordat eenige Spartanen op zich lieten wachten, werd op deze gewacht. Tenslotte werd met 9 spe lers begonnen. Langzamerhand werd het Schagen- elftal volledig. Eenige malen was arbiter Wit, er naast door tot driemaal toe Petten een goal toe te kennen, die in zuiver buitenspel-positie gemaakt was. De wedstrijd zelf was nauwelijks het aankijken waard. Er werd erbarmelijk geknoeid. In het P.-elf- tal zaten eenige uitstekende krachten, die- zeer wei nig tegenstand van de Spartanen ondervonden. Ten slotte won Petten nadat de Vries de eer had gered, met 51. S.R.C.OUD-S.R.C. 3—1. Als attractie had S.R.C. een wedstrijd georgani seerd tusschen het. tegenwoordige S.R.C.-elftal en de oud-spelers. In een geanimeerd partij Iie voetbal moesten de ouden met 31 de vlag strijken voor de jongeren. Dat zal de oudjes geducht tegengevallen zijn.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5