Kolven. De Nat. Kolfwedstrijden van den Ned. Kolfbond te Grootebroek. Paardensport Uit onze omgeving. Maharadja van Patiala bszoekt de Zuiderzeewerken. PETTEN. PETTEN—DOSKO, 4—3. Indien zooals in dc tooncehvereld een slechte re petitie een goede uitvoering zou beteekenen, dan kon- d en we voor zoover het Petten betreft, de competitie ïuet vertrouwen tegemoet zien, want de ontmoeting PettenDosko was verre van fraai. Inzonderheid had van Petten,, gelet op 't verschil in klasse, wat beters verwacht mogen worden. Veel kan weliswaar gewe ten worden aan dc te lange rustperiode en 't oude peil zal uiteindelijk wel weer bereikt worden, doch de spelers zullen goed doen door er met inzet van alle krachten naar te streven, dat dit zoo spoedig mogelijk gebeurt. Daarbij dient bijzondere aandacht geschonken te worden aan 't combineeren, niet al leen in de lengte maar ook bijv. om een tegenspeler te omspelen in de breedte. Verschillende keeren za gen we wel een poging daartoe, doch aan de afwer king ontbrak het nogal eens. Daarnaast trachtc men het tempo op te voeren. Over 't wedstrijdverloop zullen we kort zijn. D. scoorde 't eerst en behield dezen voorsprong tot kort voor rust, toen Boontjes dc gelijkmaker in 't net deponeerde. Na de thee scheen 't aanvankelijk beter te vlotten; Boontjes, die dezen middag een uiterst productieve bui had, kreeg gelegenheid den stand op 31 te brengen. Dit inspireerde de Oudesluizers tot grooter krachtsinspanning en vooral door ver dienstelijk werk van den linkervleugel kwamen de partijen weer op gelijken voet. In de laatste minuut hergaf Boontjes met een fraai onverwacht schot uit een voorzet van J. Vriesman Petten weer dc leiding. Eindstand 43. SCHOORL I—D.T.S. I, 3—4. 'Als training voor de a.s. competitie was Zondag il. D.T.S. I op bezoek. D.T.S. komt al dadelijk goed op zetten. doch ziet voorloonig nog geen kans te doel punten en als Schoorl er ook wat beter inkomt, zien wc een vrijwel gelijk opgaand spel. Toch is het D.T. S.. dat mooi doorbreekt en onhoudbaar voor Geurts het eerst het net vindt. Doch spoedig daarop zet Koel mooi voor het D.T.S.-doel. We zien even een kluwen van spelers en dan ineens de bal in 't net rollen, 11 gelijk. Dan is het spoedig rust. Even na rust maakt D.T.S. er 21 van en als eeni gen tijd later Beeldman dicht bii het strafschopge bied hands maakt, maakt Harrv Kuiiper er met een keiharde schuiver 31 van. Dit wordt Schoorl te machtig, een doorbraak volgt, en weer zien we den bal uit een hoopje spelers komen en weer verdwijnt deze in het D.T.S.-doel. 32. We zouden haast zeg gen dat Schoorl iets beter op komt zetten of dat D. T.S. geregeld iets in de meerderheid zijnde, wat af zakt. Een mooi schot van Nab weet de keeper nog juist al vallende corner te werken. Maar ook D.T.S. zit niet stil. er wordt keihard op het S.-doel gescho ten en of Geurts het niet goed kan zien. hij dook er juist overheen. Nu volgt nog een goed opgezette aanval van links Koel zet mooi voor en Nab kopt prachtig voor den D.T.S.-keeper onhoudbaar in. Met dezen stand 43 voor D.T.S. komt het einde. Een stand die heel goed de verhouding weergeeft. D.T.S. speelde bepaald iets beter dan Schoorl. Intus- schen was het een goede en leerzame oefenwedstrijd voor het begin der competitie. Voor dezen wedstrijd waren wij getuige van de wedstrijden Schoorl adsp.D.T.S. adspiranten, die eindigde in een gelijk spel 22 en Schoorl veteranen—D.T.S. veteranen, die denzelf- 'den uitslag had.als van de beide le elftallen, n.1. 43 voor de D.T.S. oudjes. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen D.T.S. Schoorl vet.D.T.S.. vet. 3—4. DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: A. J. Plante van Quick (Den Haag) naar Alcmaria; C. Baars van Alkmaar naar Alkm. Boys; J. P. Scheurleer van H.R.C. naar Helder: J. de Jong Hz. van West-Frisia naar Z.N.C. (Zeist). Verleend: N. Boots van Alkm. Bovs naar O.N.A. (Gouda) (Sp.kr. In eere hersteld. De volgende spelers zijn weer gerechtigd om uit komen: J. H. Leavey (H.R.C.)J. Huisman (B.K. C.); E. Oostendorp en J Post (beiden Held Bovs). Administrateur benoemd. Volgens de off. med. vand en N.H.V.B. is Mr. D. Zijlstra na een jaar op proef te zijn aangenomen, met 1 Juli j.1, definitief aangesteld. Protesteeren. Protesteeren kost geld! Dat blijkt ons nu weer aan de hand van de Sp.kr. die de afrekenine ver meldt van de Protest Commissie. Alcmaria Victrix en D.O.S. moeten elk f 56.65 betalen voor hun protest. Waar Alcmaria echter won. neemt- de K.N.V.B. de kosten over. Texel is echter niet zoo gelukkig. Zoo men zich nog herinneren zal, protesteerde Texel naar aanlei- Voortzetting van de wedstrijden. Buitengewoon groot was de eerste dagen de belang stelling voor deze wedstrijden, in het bijzonder van de zijde der kolvers. Niet minder dan 70 partijen werden den eersten dag geslagen, en 99 den tweeden dag. Dat geeft hoop, dat de bedoeling van het Hoofd bestuur om nl. den laatsten dag tijdig gereed te zijn, in vervulling zal gaan. En dit vooral, nu vandaag, Zondag, de kolvers van hier en ginds in grooten ge tale zijn opgekomen. Men begon vandaag, al om 9 uur, nadat de laatste slag denzelfden morgen om half twee was geslagen. Natuurlijkerwijze is nog weinig van den uitslag te voorspellen en wat de prestaties betreft, het gaat er mee als vorige jaren: keurige slagen naast andere, die heelemual niet aan de verwachting beantwoordden. Van de personeele kolvers heeft tot nu toe de heer A Timmerman te Oudkarspel de hoogste serie gemaakt, een schitte rende prestatie, nl. 56 punten. De officieele opening. Om ruim 2 uur Zondagmiddag had de officieele opening plaats door Dr. Van Balen Blanken. Alvo rens dartoe over te gaan, sprak de voorzitter van „Sta Vast", de heer Itoosje, een welkomstgroet tot de talrijke aanwezigen en in het bijzonder tot Dr. Van Balen Blanken, die heden zijn 50-jarig bestuurslid maatschap van den Ned. K. B. viert, waarvan 26 jaar voorzitter. Hooggestemde feestrede. De feestrede en de officieele opening van de wed strijden werd gehouden door Dr. Van Balen Blanken, waarbij hij er aan herinnerde., dat zoo ooit het spreekwoord „Kleine oorzaken, groote gevolgen", waarheid bevat, dat dit in het bijzonder het geval is met den Ned. I<. B. Een afgeëxerceerd militair student, een afgetreden assistent in de verloskunde, oen pas gerecruteerd arts had zich gevestigd in Span broek, hopende daar zijn vleugels te kunnen uitslaan, zijn levenslust, kracht en moed te ontplooien, om DRAVERIJ TE WIERINGERWAARD. Betty Worthy wint. Men behoeft niet altijd naar een groote draverij tc gaan, waar soms 30 paarden starten, om van span nende sport getuige te zijn. Dit is Zondag te Wierin- gerwaard bewezen. Van de 15 ingeschreven paarden verschenen 12 aan de start, welke van het begin tot het einde elkaar fel hebben bestreden. Tenslotte is Betty Worthy als winnares uit het strijdperk ge treden. Al hadden wij ook in de derde rit om prijs en premie disqualificatie van laatstgenoemde ver wacht. Te ongeveer twee uur werd begonnen; de baan was aan den zwaren kant. Eerste omloop: Betty Worthy (325 M.) klopt in 2 ritten Edna M (320 M.); Our Uhlan B (315 M.) in drie ritten Benker (315 M.), die een goede verrichting liet zien; Navarra (315 M.) viel op den zwaren gras haan niet mee en verloor in 2 ritten van Marie P (310 M.); Grettchen H (325 M. klopt gemakkelijk Qualiteit (315 M.) Quick G 310 M., verloor van Saraband 315 M.. ter wijl Nordeck 315 M. Minnie M. 310 M. in 2 ritten weer naar haar veulen stuurde. Tweede omloop: Nordeck klopt Marie P: Grett chen H gemakkelijk Saraband: Bettv Worthy in 2 ritten Our Ulhan B. die het zware paard niet paste. Finale: Grettchen H klopt in 3 snelle ritten Nor deck; Betty Worthy stilstaand rit. Om de eerste en tweede prijs klopt Betty in 3 ritten Grettchen die goed op dreef was. De uitslag was: 1. f100 Betty Worthv. eig. S. v. d. Oord te Haarlemmermeer, ber. A. J. Cats: 2. f40, Grettchen H.. eig. N. J. Silver te Oudesluis (A. Not- telman); 3. f20. Nordeck. eig. A. .T. Cats te Sloter- diik. ber. eigenaar, terwijl de vierde prijs f 10 werd verdeeld door Our Uhlan B. eig. J. A. Mooii te Wieringerwaard. ber. eigenaar: Marie P. eig. J. Wa genaar te Buitenveldert. ber. eig. en Saraband, eig. J. Strooper te 't Zand, ber. eig. Omstreeks zes uur trok het talrijke publiek vol daan huiswaarts. De Sportclub kan op een goed geslaagde dag terugzien. ding van D.T.S.Texel (22) daar het meende dat scheidsrechter Augusteiin ten onrechte een buiten spelgoal annuleerde. Hoewel men zeer zwak stond, protesteerde men toch: zonder succes evenwel. De rekening bedraagt f35.99. Voorts is een protest van Alkmaar niet in be handeling genomen. Kosten f5. Men bedenke zich dus nog eens voor men pro testeert! Consulaat Succes. De heer D. Oden te Hippolvtushoef is weer belast met de keuring van het voethalterrein van Succes. Dispensatie adsp. De N.H.V.B. besloot, aldus het Alg. Sp., om aan adsp. die op i Aug. 1935 11 jaar oud waren alleen dispensatie (toestemming tot spelen) te geven, in dien zij vóór 1 Jan. 1936 12 jaar worden en indien een doktersverklaring wordt overgelegd, waaruit blijkt dat zij geschikt zijn om te voetballen. Promotie-Degradatie. Eveneens deelt de N.H.V.B. mede. dat aan het ein de van het komende seizoen op promotie-degradatie wedstrijden kan worden gerekend tusschen de eer ste en. tweede klasse; een nadere uitwerking volgt. Junioren-competitie. Nu de K.N.V.B. door gebrek aan belangstelling van het instellen van junioren-competities moet af zien, zal de N.H.V.B. deze aangelegenheid wederom ter hand nemen. Ingeschreven hebben o.a. reeds Alc maria a en b, Hollandia a en West-Frisia a. Junioren zijn zij die 1 Aug. il. nog geen 18 laar waren. Commissies N.H.V.B. Het Alg. Sp. meldt, dat de verschillende commissies voor het seizoen 19351936 als volgt zijn. samenge steld: Dagelijksch Bestuur: Delvaux, voorzitter; Stuur man, secretaris; Onrust, penningmeester. Strafcommissie: Schregardus, voorzitter; Van Ke tel (Schagen), secretaris; J. Hoorn. Protest-commissie: W. Katoen, voorzitter; Thijssen (Den Helder) en Baas, leden. Sub-commissie Den Helder van de Scheidsrech- terscomipissie: Vlam, voorzitter; Mol, secretaris; Den Draaijer, Goedknecht, en Oden, leden. West-Friesland: Vader, voorzitter; Van Ketel, secre taris; Leguit, lid. Alkmaar: Soujé, voorzitter; Geervliet, secretaris; Beeldman, lid. Terreincommissie: o.a. D. Oden. Elftal-commissie N.H.V.B.-elftal: Soujé, voorzitter; Teer, secretaris; Baas, Vlam en Mars leden. Medische commissie: Brat, voorzitter; De Vries, secretaris; Nanninga (Schagen) lid. daar arbeid en geestesleven te ontplooien, om daar zijn idealen te benaderen, die hij in vervoering zich zeiven gesteld had. Edoch, de diepe scheiding tus schen een Amsterdamsch studenten- en studieleven en een stille, kalme en eentonige dorpssfeer laat zich niet zoo gemakkelijk overbruggen en doet wel eens de klacht uiten en een verzuchting slaken. Een daarvan was op een goeden keer: „Burgemeester, ik houd het hier zoo niet uit. Zoo saai en een zoo crimineels verveling is een niet te overkomen be proeving". En, zoo vertelt de feestredenaar dan ver der, hoe de eerste kolfsocieteit te Spanbroek en Op meer werd opgericht en hoe die oprichting, met en thousiasme werd begroet. Meegedeeld werd op wel ke wijze de naam „De Vier Eenen" in de wereld kwam: eenheid en natuurlijkheid, het pleit zelf zoo eigen, hadden het gewonnen van de deftigheid, die Amicitia, Excelsior, enz., was. Het ging er voortref felijk, dank zij ook den steun der dames, die er zoo over verheugd waren, dat de mannen nooit laat thuis kwamen („nou dat zelle we nou maar zoo leite"). De kolfsociëiteit trok veler belangstelling en stond in hoog aanzien. Ook met de uitgeschreven kolfwed strijden ging het uitstekend; het was de wedstrijd, het genot, je feesten. Men kwam er weldra toe, ook Nationale Kolfwedstrijden uit te schrijven. Zij slaag den uitstekend. De hoofdprijs werd op f100 gesteld, in gouden tientjes uit te keeren, en verder meer la gere geldprijzen. De le prijswinnaar werd tot koning uitgeroepen. Het misbruik, dat met het uitloven van geldprijzen was ingeslopen, werd weldra afgeschaft. De feestredenaar herinnert verder aan de ge slaagde pogingen om het spel te veredelen en aan de successen van de Nationale Kolfwedstrijden en het nut, dat daarvan voor de kolfsport uitging, toen, op initiatief van „De Vier Eenen" de N.K.B. werd opge richt. Zoo zijn we nu gekomen, zegt de feestredenaar tot den dag der dagen, die in goudglans pralend met welkom, welkom! Heil u, heil u! werd ingeluid. Die gouden jubeldag, die van een halve eeuw vriendschap spreekt! Zoo'n jubeldag verdient door een daad, zijner waardig, in de geschiedenis van den Bond te worden vastgelegd! Werd bij den lsten Nat. Wedstrijd de prijswinnaar als koning der kolvers uitgeroepen en, kwam de kroon door zijn kinderloos overlijden vrij, daar is de tijd gekomen, om het kampioenschap bij den Kolfbond in te stellen. Dat te kunnen doen en daardoor aan onze wedstrijden een cachet te kunnen geven, waardoor onze Bond een eereplaats in het ver- eenigingslcven der toekomst zal innemen, danken wij aan het onvergetelijke voorrecht en het niet genoeg te waardecren feit, dat het H. M. do Koningin en Z. K. H. de Prinses heeft behaagd, voor onze wed- W 1 E R 1 N G E N DEN OEVER. Zondag te half 6, ruim anderhalf uur nadat de vorst hier werd verwacht, arriveerde begeleid door de Rijksverkeersinspectie te Amsterdam, de Maha radja van PatiaJa met zijn gevolg in een drietal auto's aan de verkeersbrug te Den Oever, ter be zichtiging van den afsluitdijk en de zich daarin be vindende sluiswerken. De vorst was vergezeld van de zes princessen en twee Britsch-Indische hoogwaardig heidsbekleders, voorts van Kolonel Bowles, Sir en Mevrouw Pattrick en Mr. Pauli van de Foto-topo grafische afdeeling m vasten dienst van den Maha radja. Het hooge gezelschap werd aan het begin van den afsluitdijk ontvangen door Ir. F. J. B. G. Geers. eerst-aanwezend ingenieur van den Dienst der Zui derzeewerken. Voorafgegaan door de auto van Ir. Geers werd in zeer langzaa mtempo gereden naar 't monument op aen afsluitdijk, waar zien een groot aantal belangstellenden bevond in afwachting van de komst van den vorst. Hier stapten allen, ook de prin cessen uit, waarna men den kruin van den afsluit dijk besteeg om van hier uit de Waddenzee te aan schouwen. Dank zij het heldere zicht was Texel in zijn geheele lengte zichtbaar. Het gezelschap vertoef de hier geruime ntijd en liet zich met zichtbare be langstelling door Ir. Geers voorlichten. Hierbij bleek de Maharadja geen leek te zijn op het gebied van waterbouwkundige werken, daar de vorst op zeer gemakkelijke wijze de technische uiteenzetting volgde. Ondertusschen vermeidden de princessen zich met heen en weer wandelen, daarbij uiteraard in hun kleurige gewaden met hun roode schoonheids vlek jes tusschen de wenkbrauwen en zilveren dito op de linkerneusvleugel van de fijn besneden gezicht jes, veel belangstelling trekkende van het publiek. Na ongeveer een half uur ter plaatse te hebben ver Joefd, begaven de prinsessen zich wederom in hunne auto's, terwijl de Maharadja en de overige leden van het gezelschap het monument bestegen om van daar uit van het mooie vergezicht te genieten. Voortdurend werd door verschillende leden van het gezelschap gefilmd en zelfs een van hen besteedde enkele meters film aan een paar leuke Wieringer meisjes. Wij vernamen ondertusschen dat de vorst op weg van Amsterdam naar den afsluitdijk een groote belangstelling aan den dag legde voor speci fiek Hollandsche bijzonderheden met name het land schap met zijn molens, de Hollandsche watersport en het Hollandsche vee. Telkens dienden de chauf feurs even in te houden als dergelijke bezienswaar digheden werden ontmoet. Motorpech met een der auto's was oorzaak van de zeer vertraagde aan komst. Niettemin haastte de vorst zich in het ge heel niet en had zelfs den wensch te kennen gege ven op den terugreis over Edam en Volendam te rijden, teneinde oo kin deze plaatsjes nog even te vertoeven. Te kwart over zes werd de terugreis van af het Monument aanvaard. Bii de uitwateringsslui zen werd nog een kwartier gepauzeerd, aangezien de vorst den wensch te kennen had gegeven, deuren en schuiven van die sluizen in werking te zien. Precies half zeven werd de tocht naar Volendam aangevan- Rie Geerligs; 2. Jopïe Smit; 3. Annie Dekker. Afri kanen: 1. Jan Alkemade; 2. Annie Dekker; 3. Her man Wielart. Lobelia's: 1. Rie Geerligs; 2. Lammie Schuiling; 3. Dirkje Spigt. Planten, uitgereikt aan volwassenen: Salvia's. De dames: 1. De Beurs, 2. Groet, 3. Jes. Fuchsia's; de dames: 1. De Beurs, 2. Groet, 3. Har der Jr. Sedums; de dames: 1. Groet, 2. de Lange, 3. Naas tepad Jr.. Vrijeigzen dingenGroep Cacteeën. De dames: 1. Metselaar, 2. Langereis. Cacteeën: de dames 1. de Lange, 2. Tauber, 3. Jongej. de Graaf. Bloeiende planten: De dames: 1 Van der Goes; 2 De Lange; 3. Harder Jr. Bladplanten: De dames: 1 Groet. 2 Keppel. 3 Blaau boer. Eervolle vermeldingen: Annie Dekker (fuchsia), Nel Raven (Afrikaan), Wim Schuiling (collea) en. de dames Harder Jr. (sedum). Tauber en Dekker (cactus). Van der Goes (bloeiende plant). Maakte de afdeeling Floralia. naar onze meening, minder indruk dan het vorige jaar (we bedoelen hier de particuliere inzendingen en niet die van de bloemkweekers-handelaars. die juist .zeer mooie stands hadden) de middenstanders kwamen in grooter aantal exposeeren en in het openingswoord, dat de heer Koorn Zaterdagavond sprak, dankte hij naast de inzenders(sters) van planten en bloemen, ook vooral hen voor hun aanwezigheid op deze ten toonstelling. Spr. bracht eveneens dank aan B. en W. voor het verleenen van vergunning tot het hou den van een verloting, aan de jury, voor de wilizo waarop zii zich van haar moeilijke taak kweet; aan den heer Slikker voor het beschikbaar stellen van zijn zaal; aan den heer Dekker, die zoo'n groot aan deel had in het geschikt-maken van deze zaal. voor het bezoek der schoolkinderen, kortom aan allen, die op de een of andere wijze tot het slagen er van meewerkten. Over gebrek aan belangstelling had men niet te klagen. Zondag, in den vooravond, waren reeds dui zend toegangsbewijzen verkocht en nog steeds kwa men toen nieuwe bezoekers. Vooral na afloop van de gondelvaart! Wat was daarbij een volk op de been aan de Kleine Sluis en wat trof men het uitste kend met het weer! Een experiment .dat zeker nog eens herhaald zal worden, want, zoo ergens, dan heeft de organiseerende commissie daar succes moe gehad, 't Was een buitengewoon aardig gezicht, al die versierde en verlichte kano's, over 't gladde water en tusschen 't riet voort, te zien glijden en we be klaagden de jury, die de beschikbare prijzen moest toekennen. Zij had zeker wel iedere deelnemer een belooning willen geven. Maar dat gaat nu eenmaal niet. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs Annie Dekker; 2e prijs Nic. Keijzer; 3e prijs Bouke Zon; 4e prijs Rinus Wissekerke. Dezen, even als de bovengenoemde prijzen, werden Zondagavond door den heer Koorn uitgereikt, nadat de heer C. Kaan Az., die met de heeren C. Rezelman Dz. en R. Rezelman de jury voor de gondelvaart vormde, nog had uiteengezet, voor welke moeilijkheden men hij de beoordeeling kwam te staan. Daar het in het late uur onmogelijk was een juist oordeel over de versie ring te vellen, had men bij het toekennen der prijzen in hoofdzaak de verlichting laten gelden. De heer Koorn mocht tenslotte met recht constates- ren, dat het geheel goed geslaagd was. Duivensport. Bij de wedvlucht van „Altijd Verder", gehouden vanaf Oudenbosch (afst. 145 K.M) waren 60 duiven in concours, die om 8.15 uur in vrijheid werden gesteld. De als eerste om 9 u. 54 m. 32 sec. geconstateerde duif vloog met een snelheid van 1419 M. per minuut; de laatste prijswinnaar duif,, geconstateerd om 10 u. 11 m. 55 sec. vloog 1251 M. per min. Prijzen behaalden: G. de Boe 1, 5 en 11; J. van Steijn 2: A. Liefhebber 3, 10, 12 en .13; P. de Vries 4, 9 en 14; G. v. d. Berg 6; W. Blaauboer 7, 8 en 15. HEERHUGOWAARD geu. WIE RIN GEN. Oeversche kapeltoren gerestaureerd. Het is alsof ook de toren van de oude kapel op zijn eigen wijze wilde bijdragen tot verhooging der feest vreugde, temidden der Floraviering. De laatste belet selen zijn deze week weggenomen cn het. schilderach tige torentje prijkt weder in zijn volle schoonheid boven' Den Oever. Slechts de oude Wieringers zul len zich de laatste restauratie, ongeveer 60 jaar ge leden, nog kunnen herinneren. De laatste jaren ging het mis zoowel met den toren als met het uurwerk, hetwelk als gevolg van het uit het lood zakken niet betrouwbaar meer aanwees. Gelukkig is bijtijds in gegrepen en heeft de aannemer, de heer W. Hermans, in samenwerking met den schilder C Bakker Jaczn., kans gezien den kapeltoren in zijn zelfde gedaante, maar dan ook op geen enkel punt afwijkend, te doen herrijzen, frisch, aantrekkelijk en pittoresk en, wat eveneens van belang is, een thans zuiver loopend uurwerk. ANNA PA TJLOWNA Floralia- en Middenstandstentoonstelling Na onze inleiding over deze tentoonstelling in het blad van Zaterdag j.1. zullen we ons nu in hoofdzaak bepalen tot de opgave van de bekroningen. De jury die deze moest toekennen, bestond uit de dames Ba ken, de Graaf, Harder, 't Hart, Keijzer, Rezelman, Vorstman en Van der Waal. Haar uitspraak was: Planten, uitgereikt aan kinderen: Collea's: le pr. strijden 2 eereteekenen beschikbaar te stellen, om zoo 't Nationale ervan te bekronen. Staande worden nu twee coupletten uit het Wilhelmus gezongen, om uiting te geven aan de dankbaarheid en verknocht heid aan Land, Volk en Koninklijk Huis. Burgemeester van Grootebroek spreekt. De Burgemeester van Grootebroek, de heer Schrijn- der, heeft daarna in een keurige improvisatie het Hoofdbestuur van den N.K.B. geluk gewenscht met het gouden jubileum, dank aan allen gebracht, die er aan hebben meegewerkt, hier de groote wedstrijden te houden, het kolfspel geroemd als een spel van vriendschap en broederschap, geschikt voor een har monische ontwikkeling van de krachten van geest en lichaam, een andere sfeer scheppende dan men dien bij sommige andere soorten van sport aantreft en ten slotte een beroep gedaan op het H. B., om een inter nationaal karakter aan de kolfsport te geven. Na afloop werd door Dr. Van Balen Blanken ge recipieerd. De receptie. Om vier uur had de receptie plaats. De 'ubileeren- de Voorzitter van den Nederlandschen Kol mond werd gecomplimenteerd, niet alleen door de vele kolfvrien den, maar ook door vele belangstellenden. De Harmonie Crescendo bracht een serenade onder groote belangstelling. De voorzitter, de heer H. v. Veldhoven complimen teerde de jubilaris, waarna Dr. G. C. van Balen Blanken de Harmonie bedankte in de volgende speech: Ik waardeer ten hoogste de hulde, welke gij aan mij brengt door deze serenade. Heel mijn leven heb ik arbeid, kunst en wetenschap aan elkaar willen verbonden zien. Gij beoefent de kunst welke een op wekking en tevens troost kan wezen voor menschen die cr behoefte aan hebben; muziek is een edele kunst, waarvan gij mij heden hebt waardig gekeurd om er van te genieten. Dat. doét mij goed en stel ik op hoogen prijs. Ik weet ook dat een kunstgezelschap <lo deugden van matigheid, oefening en training bezit. Daarom heb ik gemeend u niet uit te noodigen om u een drankje te offreeren, maar heb aan uw w.n. voorzitter een enveloppe met inhoud overhandigd; ik weet, dat dergelijke vereenigingen altijd moeilijkhe den hebben om financieel bestaan te kunnen bliiven. Laat deze kleine attentie er toe bijdragen, dat u nog lang de schoone kunst moogt beoefenen en dat nog zeer velen er van mogen genieten. Nogmaals hartelijk dank voor de hulde aan mij gebracht. Met een lang zal hij leven, besloot de Harmonie de serenade. VEENHUIZEN. Zaterdagmorgen werd brand ontdekt in de schuur van den heer W. Hooiveld in de Fuik. Daar de schuur als bergplaats dienst deed van tarwe, erwten en bloembollen en de inhoud niet verzekerd was, is de schade groot Gelukkig is het vlakbij gelegen woon huis behouden gebleven. Oorzaak is onbekend. WARMENHUIZEN AFSCHEID KAPELAAN ROZEHART. Onder zeer groote belangstelling had dezer dagen het afscheid plaats van kapelaan Rozenhart, die be noemd is te Delft. De groote zaal van het Patronaat was tot in alle hoeken bezet. Bij het binnentreden van de zaal door den schei denden geestelijke werd Roomsche Blijdschap door de aanwezigen gezongen, begeleid door „Soli Deo". De voorzitter van de katholieke vereen, benevens Dr. van Hesteren hadden zich bij de geestelijken ge schaard. De Zeereerw. heer Pastoor opende deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze en memoreerde ofc lereerst het droevige overlijden van Zijne Eminentie den Bisschop van Haarlem. Vervolgens overgaande tot het onderwerp van dezen avond, n.1. het afscheid. Hoewel reeds lang verwacht, kwam het benoemings- bericht toch nog onverwachts. Voor zoover nog ver staanbaar was, vernamen wij van den Pastoor, dat de scheidende kapelaan veel, ja zelfs zeer veel in deze parochie tot stand heeft gebracht. Vooral op het gebied van Jeugdwerk en organisa tie was Kapelaan een prima adviseur, en een uit stekende leider. Dat zijn werk, in de twee jaren hier verricht, door velen wordt gewaardeerd, bewijst wel de overgroote opkomst van de Parochianen. De Pastoor dankte den Kapelaan persoonlijk voor ziin hulp en bijstand en dankte ook namens de ge heele Parochie voor al hetgeen hij ten behoeve van de Parochie Warmenhuizen heeft gedaan, en als blijk van waardeering overhandigde de Pastoor den scheidende geestelijke een enveloppe met inhoud. Woorden van waardeering en dank werden ge sproken door: Een tweetal misdienaars. R. Mosch Gz. als Senior der St. Jozef Gezellen Ver., W. Dekker als voorzitter van den L.T.B., J. Slippens als voorzitter van den Volksbond, W. Bakker als voorzitter van de Hanze. Een lid van den K.J.C. Jac. v. Baar Jr. als voorzit ter van het fanfarecorps „Soli Deo". K. Molenaar, die sprak als voorzitter van het zang koor en als vertegenwoordiger van den Burgemees ter, die verhinderd was aanwezig te zijn. Legdeur namensde R.K. Rijwielclub. Joh. de Groot als voorzitter van het Wit-Gele Kruis en namens het Kerkbestuur. W. Koot als voorzitter van de Voetbal vereniging „V.I.O.S." en als jeugdleider. P. Tesse- laar namens de Ontwikkelingsclub „Utéle Dulci". Vervolgens werd het woord gevoerd door Dr. v. Hesteren, die in den breede uitwijdde al hetgeen kapelaan Rozenhart in deze Parochie heeft gewrocht. Den Dr. van Hesteren eigen, heeft deze spreker ka pelaan Rozenhart op schitterende wijze uitgestippeld als de stuwende kracht van katholiek Warmenhuizen, en zeide dat wij allen hem noode zien vertrekken. Namens de katholieke organisaties werd hem thans een prachtige klok geschonken, hetgeen in grooten dank werd aanvaard. Als laatste spreker trad thans naar voren kapelaan Rozenhart, die begon met den pastoor te danken voor zijne waardeerende woorden en voor de genoten lei ding. Vervolgens heeft de kapelaan de verschillende sprekers in het kort beantwoord, en ook hen dank gebracht voor de medewerking en aangename saaheJ* werking. Na een kort woord van den pastoor werd deze bij eenkomst gesloten, waarna de aanwezigen in de ge legenheid gesteld werden kapelaan Rozenhart de hand te drukken.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6