Plaatselijk Nieuws. Uit Bergen Uit de OMGEVING Berger Sportvereeniging. yPsUT" 1 Goed voorbeeld, doet goed volgen. Motor-ongeluk. Rede van den Voorzitter bij de uitreiking van den fraaien Wisselbeker „De Ber- genaar". Voordat de voorzitter van B.S.V., de heer P. de Grauw, den fraaien wisselbeker „De Bergenaar" aan de gelukkige winnaars, de spelers var^ het tweede elf tal der Alkmaarsche Boys, j.1. Zondag uitreikte, sprak hij een rede uit, waarvan we het volgende vermel den: Zooals u allen bekend zal zijn, bestond B.S.V. in de Meimaand 1933, vijftien jaren. Het ligt niet in mijn bedoeling u hier een overzicht te geven van al het geen er in die afgeloopen jaren in onze vereeniging voorviel. Ik kan volstaan met te zeggen, dat wij voor spoedige, maar ook zeer moeilijke tijden medemaak- ten. En het was wel juist de allermoeilijkste tijd, toen er feitelijk reden tot juichen moest zijn. Sombere wolken pakten zich samen boven de vereeniging, dreigden te vernietigen, wat met zooveel moeite en zorg was tot stand gekomen. Was het te verwonde ren, dat onder deze minder gunstige omstandighe den aan feest vieren in welken vorm dan ook, niet kon worden gedacht? Gelukkig is thans de zon weer doorgebroken, en al zijn de moeilijkheden nog bij lange niet uit den weg geruimd, het nieuwe bestuur dat optrad na de reorga nisatie,, gesteund door den ons van gemeentewege toe- gevoegden commissaris, hoopt met dien steun en met de volle medewerking van alle leden, van B.S.V. weer een krachtige vereeniging te maken, drachtig door eensgezindheid en door hechte vriendschapsbanden! ..Voor do vereeniging hier propaganda te maken, lijkt mij totaal overbodig, omdat er in de achter ons liggende weken zooveel over B.S.V. is gesproken en geschreven, dat zeker een ieder in Bergen, ja zelfs in den wijden omtrek, van het bestaan der Berger Sport Vereeniging op de hoogte is. Zelfs was de be langstelling in het doen en laten onzer vereeniging zoo groot, dat driekwart van de laatste raadsverga dering aan de gestes van B.S.V. moest worden gewijd. En dat alles, omdat ons bestuur het bestaan had, ee/ zomerfeest te organiseeren, dat duizenden een paar gezellige en vroolijke dagen heeft verschaft. Konden wij betere propaganda verlangen en kon den wij op sprekender wijze onzen vijftienden ver jaardag herdenken? Hoewel de finantieele opzet van het feest mislukte, werd het toch een groot mo reel succes, dat ons den moed heeft gegeven, om voorwaarts te gaan met vasten tred. Ik wil hier niet in bijzonderheden treden over de oorzaak van het mislukken van den oorspronkelij- ken opzet. Men heeft een en ander uitvoerig kunnen lezen in dag- en weekbladen en dus kan ik er ge voeglijk over zwijgen. Maar meer nog dan het zo merfeest, hebben de gehouden Seriewedstrijden er toe bijgedragen onze vereeniging bekendheid te ge ven in de voetibalcentra van Hollands Noorderkwar tier. De gedachte aan deze wedstrijden is spontaan in het bestuur opgekomen. Maar om seriewedstrij den te houden, dient er tenminste één prijs te zijn. iWelnu, de directie van de Schager Courant was da delijk bereid om voor dien prijs te zorgen en schonk ons een fraaien wisselbeker. Wij mochten dien prils ontvangen door de bemiddeling van ons bestuurslid, den heer C. ten Bruggencate. die 95 procent van de organisatie der wedstrijden heeft op zich genomen jfdrie hoera's). Het is hier de plaats, om voor dezen milden gift, len voor het werk dooro ns bestuuslid verricht, ahr- •telijk dank te zeggen. Aangezien de beker driemaal achtereen of vijfmaal in het geheel door eenzelfde vereeniging moet worden gewonnen, om haar defini tief eigendom te worden, bestaat er gercede kans, dat nog tal van jaren om dit zoo kostbare kleinood gal worden gestreden. En met groote dankbaarheid gewaagt spx*. dan Voorts van de verrassing door den heer D. Beeldman, die namens eenige vrienden der vereeniging 'n zil veren lauwerkrans aanbood, zoomede van die door den vice-voorzitter, den heer J. Onrust, die elf zilver gebronsde draagmedailles voor de spelers van het elf tal, dat het adspirantentournooi zou winnen, schonk en wiens vele werkzaamheden voor de vereeniging dankbaar worden genoemd. Tenslotte schonk het bestuur nog een bronzen me- jdaille als tweeden prijs voor 't adspiranten-tóurnooi. Vervolgens dankte spr. de besturen en de spelers jder vepeenigingen, die aan de wedstrijden deelnamen en hij deed dit ook voor de wijze, waarop zij elkaar bestreden hebben. Een niet minder hartelijk woord gprak hij ook tot de scheidsrechters en tot het be stuur van den N.H. Voetbalbond, om zich dan ten slotte te wenden tot den gemeentecommissaris, den 3i"er Voüte, die in den korten tijd, dat hij ons terzijde s nd, ons niet alleen in woord, maar ook in daad z< krachtig steunde. Zijn milde gaven, bestaande u de jute-bespanning, rondom ons terrein en een pt l nieuwe doelpalen met netten, zijn door onze ver- pf uging met grooten dank aanvaard. Laat ik van harte hopen, dat de heer Voüte ons g tal van jaren zijn krachtigen steun zal mogen bi ven geven tot groei en bloei onze>* neutrale Ber- Sport Vereen., welke, indien zij krachtig genoeg jt-- zoo'n fraai maatschappelijk werk verrichten kan. i(l angdurig applaus). Hierna ging de heer de Grauw over tot het uit reiken der prijzen, waarvan wij in ons blad van gis- jfceren reeds melding maakten. Met de B.S.V. veteranen naar Haarlem. De veteranen der Berger Sport Vereeniging trok- luni Zaterdagmiddag j.1. naar Haarlem's Tweede igd, maar hoe...! Eenige hoeren, die opgesteld t ïden, bleken al heel weinig zin te hebben om mee i gaan, want ter elfder ure kwamen de afberichten Jti uien. Enkelen vonden het zelfs voldoende om Mi ar zonder bericht weg te blijven. Het is dan ook tian het actieve optreden van onzen voorzitter en secretaris te danken geweest, dat wij nog met 10 man naar Haarlem trokken, en zoodoende de Tweede Jeugd niet teleurstelden. We hebben daar dan ook een leuken vriendschappelijken wedstrijd gespeeld en kregen, al met al een flinke nederlaag te slikken De verstandhouding tusschen beide ploegen was bui tengewoon goed, maar dat kan toch ook niet anders, wat jou Wim!... en Piet!... als ik mij niet vergis ko men onze Haarlemsche vrienden over een paar we ken nog een keer bij ons op visite. Maak je al vast maar klaar! Proost!... Rechtshalf. HOOGWOUD AARTSWOUD. Zondag jl. behaalde onze gymnastiekvereeniglng bij den gehouden athletiekdag te Andijk niet min der dan 18 personeele prijzen en een vereenigings- prijs. Wel een bei 'ijs, dat de jongens en meisjes sterk zijn in deze sport. Vroolijk en dubbel tevre den kwamen ze hier 's avonds in ons dorp aan. HA HENKARSPEl Tfot bestuursleden van den polder Schagerwaard is bü candidaatstelling herkozen de heer A. Staumcs, aldaar. WARMEN HUIZEE Deze dagen vergaderde de afd. Warmenhuizen van de N.T.B. in „Ons Huis". De Voorzitter wekte de le den en hun vrouwen op om de prole§tvergadering te Alkmaar bij te wonen op Zaterdag 14 September, in het gebouw de Harmonie. Verder werd gesproken over de verschillende acties in de naaste toekomst. De schuldenlast der kleine boeren en tuinders leidt tot ondragelijke toestanden. Pacht en rente kunnen vanwege de slechte uitkomsten van bedrijf niet meer worden betaald. Moeilijkheden met Boerenleenbank en andere instel lingen zijn in aantocht.. De steunwetten zijn voor de kleine tuinders een strop gebleken. Voor het Volkscongres te Amsterdam op Zondag 22 September, werden twee gedelegeerden gekozen en wel: Aris Vergay en P. Wildeboer. Dit congres zal de leuze Werk en Welvaart pro- pagceren. In het voorbereidende comité zitten perso nen van allerlei rang en stand, o.a. Anna van Goch- Kaulbach, Martien Beversluis als intellectueelen, be nevens vertegenwoordigers van de arbeiders-organi saties. Verdei werden de moeilijkheden der Afd. onder de oogen gezien. De aanwezige leden en het bestuur besloten, om met alle kracht de afdceling wat meer leven in te blazen. Een propagandaspreekbeurt zal worden gehouden in den komenden winter. Na gezellige doch ernstige discussie over verschil lende vraagstukken, volgde sluiting. Tentoonstelling W.E.M.I.T. Zaterdag en Zondag bad een tentoonstelling plaats georganiseerd door de Middenst.andsvereeniging „Sa menwerking" onder den naam van WEMIT (War- menhuizer Eerste Middenstands-Industrie Tentoon stelling). Zaterdagavond ongeveer vijf uur begaf het fanfa recorps TAVENU zich per auto van den brandstof- fenhandelaar Jb. Delver naar Schoorldam, een be langrijk deel onzer gemeente, om daar de inwoners te vergasten op een paar vroolijke marschen en hier door de stemming er wat in te brengen. Te ongeveer half negen heette de voorzitter, de heer P. Dissel in café Slikker de aanwezigen har telijk welkom. Spr. vond het jammer dat onze bur gemeester hierbij niet aanwezig kan zijn. De beide ■wethouders zijn echter wel tegenwoordig, waarvoor voorzitter zijn dank betuigde. Het woord werd nu gegeven aan wethouder K. Molenaar (loco-burge meester), die de tentoonstelling officieel zou openen In schitterende bewoordingen heeft spreker zich van dezen taak gekweten. Spr. wees op de moeilijke tijden, op de nood waarin ook de middenstand ver keert en roemde de moed waarmede de neringdoen den maar steeds weer trachten de gang er in te houden. Hetgeen hier door den middenstand naar voren is gebracht achtte spr. prachtig. De eigen zakenmen- schen toonen aan dat ze in geen geval ten achter zijn, vergeleken bij andere plaatsen.. Elke stand af zonderlijk bespreken kon spr. niet, maar als wethou der der gemeente deed het hem een plezier de keu- rigen stand van het gem. gasbedrijf te zien. Spr. eindigt met de ingezetenen van Warmenhui zen op te wekken toch zooveel mogelijk plaatselijk te koopen en onze middenstand hierdoor te steunen. Daverend applaus, gevolgd door een mooie potpour ri van TAVENU. Hierna werden de verschillende mooie stands be zichtigd en nam het bal en de film een aanvang. De eerste dag mocht als buitengewoon goed geslaagd worden beschouwd. Zondags was het zeer druk. Al dadelijk bij zaalope ning om 3 uur kwamen tamelijk veel bezoekers ook van buiten de gemeente. Het weer werkte buitenge woon mee en hier hing tamelijk veel van af, omre den het dansen in de openlucht moest geschieden. Een prachtige dansvloer van ongeveer 60 M2. onder de boomen en modern verlicht, aangebracht door A. de Geus, met muziek van de ABC-Boys, een gelegen heid, die niet mooier kon. Van begin tot het einde was het druk en gezellig hier evenals binnen. De standhouders waren zonder uitzondering allen te vreden. Mooier kan het niet, want juist dit was het waar het om ging. Na sluiting bleven de standhouders met hunne employé's nog even een en ander bespreken en werd door enkele personen een woordje gesproken over het welslagen van deze tentoonstelling en dank gebracht aan allen, die tot dit welslagen heb ben medegewerkt. De WEMIT kan met succes hierop terugzien. ANNA PA IJ LOWNA CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Het consultatiebureau, hierboven genoemd, zal op 13 September a.s. geopend worden, en onder leiding staan van Dr. Olree. Met ingang van dien datum zul len dus alle moeders uit Anna Paulowna en omge ving de gelegenheid krijgen des Vrijdags om de veertien dagv van half vier tot half vijf met hun kinderen, voor zoover deze niet ouder zijn dan an derhalf jaar, op de zittingsuren te komen, en raad in te winnen, hoe zij het beste de gezondheid van de zuigelingen kunnen bevorderen, en dreigende ziek ten het hoofd te bieden; verder kunnen zij verne men, welke voeding voor elk kind de juiste is. De meeste moeders weten wel, dat de voeding van de zuigelingen zeer nauwkeurig geregeld moet worden,' om het kind te laten gedijen, en dat voor elk kind apart weer bijzondere voorschriften noociig zijn. En zij weten ook wel, dat een juiste voeding voor de ge zondheid onontbeerlijk is. Men begrijpe dus wel: het bureau is niet bestemd voor zieke kinderen. Deze hooren op het bureau niet thuis, en mogen er zelfs niet komen. Want de ziekte, Mijneheeren, wij zullen den wedstrijd om het kampioenschap moeten aflasten, want wij zijn met onze schijven voor de verzwa ring van het halter aan het eind van den akker! INSCHRIJVING HANDELSREGISTER 310 September 1935. Nieuwe Zaken: Den Helder: Woningbureau .De Speurder" (eig. J. Dik Jr). Boerhavestraat 50. W ii z i g i n g e n: Alkmaar: de Graafs Levensmiddelenbedrijf. Ap- pelsteeg 6. Overgegaan aan: C. J. de Graaf; N.V. Wo ningmaatschappij „Alkmaar", Vogelenzang 18. Be stuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar: H. Heertjes, Rochdalestraat 37, schilder en behanger; Den Helder: Stichting „De Katholieke Pers", Keizerstraat 85—89. waaraan een bepaald kind lijdt, kan wel eens een besmettelijke zijn, en dit eene kind zou de andere kinderen, die op het bureau komen, kunnen aanste ken, en daarmede zou dan precies het tegendeel bereikt worden, van wat het bureau beoogt. Het is niet noodig, om nog verder uit te wijden over het belang van de consultatiebureaux. Op alle plaatsen, waar een dergelijk bureau bestaat, toonen de moeders door een druk bezoek, dat zij van de be- tcekenis van dit belang doordrongen zijn. Moge dit ook het geval blijken te zijn te Anna Paulowna, en het consultatiebureau, dat in de Chr. school aan de Zandvaart gevestigd is, zich in een druk en blijvend bezoek verheugen! Hengelsport. De hengelaarsvereeniging hield Zondag haar eer sten ondcrlingen wedstrijd in de Middenvliet. De vier prijzen, die beschikbaar waren, werden gewonnen door: 1. J. A. ter Mijtelen met 24 stuks; 2. P. Winnubst met 9 stuks, 3. P. Nieuwenhuizen met 7 stuks en 4. H. A. Sierhuis met 6 stuks. In het geheel werden 61 baarzen gevangen, waar van slechts een boven de gestelde maat was. De an dere zestig gingen dus weer terug in hun element, met de boodschap, dat ze maar gauw groot moesten worden! K O E G R A S JULIANADORP. SPAN PAARDEN OP HOL. Maandagvoormiddag geraakte een span paarden van den heer D. J. de G., die gespannen waren voor een wagen, op hol. In vliegende vaart ging het lieele geval langs den weg, die daar het land in loopt. Vol ontzetting werd een en ander nagestaard, want. de jeugdige bestuurder Anth. v. M., zat op den wagen. Deze ziende, dat zijn krachten te kort schoten, om de paarden weer in bedwang t,e krijgen, nam een kloek besluit en heeft de wagen aan de achterzijde weten te verlaten. Spoedig daarna lagen paarden en wagen in een moddersloot. Inmiddels schoot van alle kanten hulp toe, die de paarden weer spoedig op den wal haalden. Een der dieren had eenige ont vellingen opgeloopen. terwijl ook eenige schade aan het rollend materiaal aangericht was. Het liep ech ter beter af, dan het zich op het eerste gezicht liet aanzien. J t BAMC WOENSDAG 11 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. en pianospel J. Jong: 9.00 H. Wiggelaar (viool) en D. Wins (pia no); 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken: 10.00 Morgen wijding VPRO.; 10.15 Voor Arbeiders in de Continu bedrijven; 12.00 Trio Sam de Gorter; 12.40 Gram.pl.; 1.10 Vervolg Trioconcert; 1.45 Zenderverz.; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Orgelspel C. Steijn; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Harrv Lew's Rerï;o Three: 6.30 R.V.U.: Dr. G. Stuiveling: De oprichting van de Nieuwe Gids; 7.20 Palestiinsche Arbeidsliederen door S. H. Englander en vioolsoli door N. de Kliin; 8.00 Herha ling SOS-herichten: 8.03 Nieuwsberichten en VARA- Varia; 8.15 M. Orobio de Castro (cello) en D. Wins piano); 8.45 „De Kostwinner", spel van Somerset Maugham, m.m.v. het VARA-tooneel olv. Willem v. Cappellen; 10.15 Orgelspel J. Jong; 11.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gramofoonpl.; 10.30 Morgendienst; 11.00— 12.00 Cellorecital Ed. Biele; 12.15 Gramofoonnl.; 12.45 Kwintet olv. P. v. d. Hurk en Gram.pl.; 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars; 3.00—3.45 Gram.pl.; 4.00 Pianorecital; 5.00 Kinderuur; 6.00 Causerie J. Kits; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Landbouwhalfuur; 8.00 Berichten; 8.05 Orgelconcert M. E. Bouwmeester; 9.00 Prof. Dr. H. J. Gunning. De leugd heeft de toekomst; 9.30 Gr. pl; 9.55 Berichten; 10.00 Het Heksterkwartet; 11.00 —1.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie: 11.20 Gr. pl.; 11.50 Orgelspel Q. MacLean; 12.35 Ch. Manning's orkest; 1.35 Orgelconcert H. Darke; 220 Het Schot- sche Studio-orkest; 3.10 Verslag van de St. Leger- paarderennen; 3.50 Sted. Orkest Bournemouth; 5.05 Gram.pl.; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berich ten; 6.50 Orgelspel R. Dixon; 7.20 Orkest olv. H. Lod- ge; 8.20 Fred Hartley's Noveltv Kwintet m.m.v. Bri- an Lawrence; 8.50 „Friday the thirteentih" hoorspel; 10.00 Berichten; 10.20 Amerikaansch nieuws; 10.35 A. Collins (viola) en K. Cooper (piano); 11.20—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert, olv. Tou che; 6.10 Gramofoonpl.: 7.40 Dito; 8.20 Zang. viool en orgel; 9.05 Hoorspel; 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.202.20 Strijkorkest olv. Thvregod: 3.20 Gramo- 'oonpl.; 3.505.50 L. Preil's orkest; 8.20 Operamu- iek; 9.35 Volksmuziek; 10.00 Reportage; 10.40 Om- oeporkest; 11.20 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) I.50 Orkestconcert; 11.05 Concert; 12.20 Uit Breslau: >mroeporke6t en het Silezisch.Gouw-Svmphonie-or- :est; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Zang en piano: 5.35 Orkest concert; 7.20 Omroepkwintet; 8.20 Hoorspel; 9.50 Om roeporkest; 10.50—12.20 Omroeporkest; ROME (421 M.) 9.00 Radiotooneel; hierna dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl.; 5.20 Omroepor kest olv. Douliez; 5.20 Gramofoonpl.; 6.35 Vervolg Omroeporkest: 7.35 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest; 10.30 11.20 Populair concert: 4S4 M.: 12 20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest; 1.502.20 Gram.pl.; 5.20 Orgelconcert 5.50 Gramofoonpl.; 6.50 Zang en plano; 8.20 Svm- phonieconcert; 10.30—11.15 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M 1 8.20 Uit Munchen: Kulturtagung in Opernhaus; 9.50 Concert uit Munchen: 10.20 Berichten: Hierna dia loog: 10.50 Pianorecital: 11.05 Weerbericht; 1120— 12.20 Barnabas von Geczy en zijn dansorkest. W I ERïNGEN DEN OEVER. Vervolg Florafecsten. Voor den Maandag stond op het programma een gecostumeerde voetbalwedstrijd, welke door gebrek aan deelnemers niet kon doorgaan. Hiervoor is in de plaats gekomen tonglijden voor jongens. De uit slag van deze glijpartij, die veel bijval oogstte luidde als volgt: le prijs A. Baartman, 2e prijs IC. v. Wijn gaarden, voor de kleineren le prijs Bos, 2e prijs P, Boorsma. Hierna volgde hardloopcn voor dames met hinder nissen: le prijs J. de Boer, 2e prijs J. Kaan—Keijzer, 3e prijs J. Tijsenv. Heukelen, 4e prijs E. van Kals- beek. Na dezen wedstrijd, die nog al lang duurde, kwam de clou van den middag, n.1. touwtrekken voor dames en heeren. Eerst werd door de heeren getrokken in twee ploegen van twintig man. Winnaar de ploeg van Jn. Tijsen Jz. Jr. Door de dames werd ook in twee ploegen getrokken, winnaars de ploeg van Mevr. M. TijsenWiegman. Dit was tevens het eind van de feestelijkheden van dezen middag. Des avonds werd in de concertzaal van den heer Lont een uitvoering door Apollo gegeven voor de le den van Flora. Daar we deze dagen al zooveel ge schreven hebben over Flora en Apollo willen we eindigen met de mededeeling dat deze uitvoering voor een goed bezette zaai uitstekend geslaagd is. Een prima leerschool, In Amerikaansche militaire kringen is men van meening, dat in geval van een Italiaansclien inval in Abessynië de militaire operaties van Italië door militaire waarnemers uit alle landen gade geslagen zullen worden, aangezien dit de eerste maal zal zijn dat in de praktijk de samenwerking tusschen lucht strijdkrachten en troepen getoest zal worden. Ook Frankrijk versterkt zijn garnizoen. Zondag j.1. zijn troepen uitgezonden ter versterking van de garnizoenen in Fransch-Somaliland voor het geval de vijandelijkheden tusschen Italië en Abessynië mochten uitbreken. Nederlander in België gedood. Gisternamiddag is te Verviers (België) de heer C. H. Rutten, technisch ambtenaar bij Publieke Werken te Heerlen, met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een voertuig. De heer Rutten werd bewusteloos opgenomen. Hij is te Verviers overleden. Mevrouw R., die op de duo gezeten was, werd slechts licht ge wond. BERUCHT BANDIET IN AMERIKA GEARRESTEERD. De „openbare vijand no. 1 van Philadelphia". An- thony Cugino, alias Tony Stinger, is gisteren gear resteerd op een perron van de Metro door zes poli tieagenten die door een teleurgestelde vrouw ge waarschuwd waren. SPARTA. Spcedeischende algemeene vergadering van de V.V Sparta en Supp. Ver. G.Z, Maandagavond vergaderden in lokaal Raven de le den, donateurs van de V.V. Sparta en leden van de Supp. Ver. Geel-Zwart, voor belangrijke besprekin gen betreffende beide vereenigingen. Voorzitter Leguit opent met een hartelijk woord van welkom. Het is feitelijk een wonder dat zoovelen aanwezig zijn. Voorzitter licht de aanwezigen in, dat deze spoedeischende vergadering is belegd om te ko men tot het houden van een fancy fair, ten einde de kas te stevigen. Het bestuur had reeds eenige com missies benoemd en vraagt thans de toestemming der vergadering tot het houden dezer fancy fair. De heer Lutjeharms Sr. vraagt of men zich wel be denkt, dat een fancy fair geld kost en welke lokali teit men daarvoor denkt te nemen. Voorzitter Leguit antwoordt, dat men het oog heeft op de garage van den heer C. Boontjes aan 't Noord. De heer K. Roggeveen zet uiteen hoe men een fancy fair moet houden en dat men daarvoor een ontzag gelijk aantal menschen noodig heeft. Deze fancy fair zal worden gehouden van 24 t.m. 26 October a.s. Vele stands zullen in deze fancy fair het geid uit de zakken der bezoekers kunnen halen: oliebollen, zuurkraam, kegelkraam, enz. enz. Kortom van alles zal men er kunnen vinden. De navolgende commissies zijn stilzwijgend be noemd Commissie van indeeling en aankleeding: S. en J. Paulusma, C. Prins, V. Vlottes en D. Ruig. Comm. voor het ophalen van prijzen, etc. de h.h. R. van Haren, J. Anneveldt, G. Koch Sr. en H. Mid delbeek. Finantieele en Propaganda Comm. de h.h. C. Beste- vaar, S. Breebaart, C. Molenaar, R. Rus en A. Vader. Personeele Commissie: de heeren C. Keijzer, IC Roggeveen, C. Tuinman, G. Koch Sr., J. Molenaar en J. Holtz. Bal-Masqué Comm.: J. v. Ketel en echtgenoote, W. Rus, mej. B. de Nijs. De jury voor het Bal Masqué zal later worden be noemd. De hoofdcommissie wordt gevormd door de heeren K. S. Leguit en W. C. v Geelcn. Thans volgt de rondvraag. De heer J. Broer vraagt eenige inlichtingen over het Schager Beker-tournooi. Voorzitter Leguit antwoordt, dat hiervoor dit jaar geen voldoende tegenstanders waren te vinden, zoo dat dit wordt uitgesteld tot het volgende jaar. Besloten wordt, dat de diverse commissies a.s. Woensdag, des avonds half negen in lokaal C. Boon tjes bijeen komen, teneinde de fancy fair in de fines ses uit te werken. Wordt gevraagd naar de training. De heer Leguit deelt mede, dat er half September weer zaaltraining zal worden gehouden onder leiding van den heer Keijzer. De voorzitter sluit de vergadering, de wensch uit sprekende, dat de fancy fair moge slagen en dat al len zullen medewerken, niet alleen bij de fancy fair, maar ook op het groene veld. VERKOCHT. Het woonhuis annex café en stalling, genaamd ..de Moriaan", aan de Markt alhier, bewoond door den heer P. Baars, en eigendom van den heer G. Dorbeck, is onderhandsch verkocht aan den heer C. van Mook te Den Helder.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2