SLUIS- en BRUGWACHTER^ HUKT Donderdag 12 Sept. 'SS r. J. n. Advertentiën. Lessen Engelsch en Fransch spreekuur in de „Vlas- en Korenbeurs" Wijnhandel enz. D. B E E R S Kolven. Nationale Kolfwedstrijden van den Ned. Kolfbond te Grootebroek. Bandieten overvallen hoofdpostkantoor. Oorlogszuchtige rede van Mussolmi's schoonzoon. Successen der regeeringstroepen tegen Chineesche communisten. Italiaansch vice-consul met inkt besmeurd. De regeering achter de Stürmer. Aanrijding met doodelijken afloop. Aan den vooravond van het groote congres der NSDAP. Een nieuwe doodende straal. Bloedige botsingen tusschen Kroatische boeren en gendarmerie. Russische activiteit in Iran. Marktberichten. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze lieve Vrouw, Moe der en Grootmoeder, JANNETJE KEESMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. DE BOER, Barsingerhorn, Sept. 1935. op eene jaarwedde (behoudens goedkeuring van Hoofdingelanden) van f150.met vrije woning en tuin. Sollicitaties in te dienen voor 15 September a.s. Inlichtingen verstrekt de Secre taris. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den ANNA PAULOWNAPOL- DER roepen sollicitanten op naar de betrekking van -Voor de vele blijken van -belang stelling bij ons Huwelijk ondervon den. betuigen wij onzen hartelijken dank. J. LANGEDIJK. T. LANGEDIJK—Keizer. Langereis, Winkel, September 1935. Conversatie Correspondentie J. B. 't HOOFT Schagen Magnusstraat 173 Met ingang van en voorts ELKE DONDERDAG van n m. 4-6 uur houdt TANDARTS, te Anna Paulowna Vele soorten BESTE WIJNEN tegen verlaagde prijzen. Ook BESTE SIGAREN, van 2 'A, 3, I, 5 en 6 ct. v.h. Jb. POOL, KOLHOBN. Schager Roosjes Te huur: WOONHUIS, waarin winkel, geschikt voor zaak in de kom van Nieuwe Niedorp. Te bevragen bij J. v. d. STEEN, aldaar. Te koop: 2 hooydrachtige ZEUGEN, bij P. LAAN, Noordstroe, Wieringen. Te koop: Een STUIT MEST en le nabouw JULIANATARWE, bij J. MEELDIJK, Lotweg, Anna Paulowna. Te koop gevraagdIn goeden staat zijnde BRONGASLAMPEN, Adres: K. LEEUW, Buurt A 22, Wieringerwaard. Gevraagd: Een TWEEDE PLOEGER, bij N. DONABERGER, Waardpoldcr Kolhorn. Vierde dag. Verschillende korpsen en personeele kolvers waren heden weer opgekomen. Over 't algemeen waren de prestaties niet schitterend. Ook de korpsen hebben wel eens een betere dag gehad. Nog slechts een der korpsen heeft geheel afgekolfd, n.1. de Prins van Oranje te Goes. Dit korps met sajetballen bracht het tot slechts 291 punten, zoodat gemiddeld nog geen 190 punten per serie werd gemaakt. Van een gemid delde van 50 p. per serie voor een goeden kolver is men over 't algemeen nog verre afgebleven. Over de Helft te Nieuwe Niedorp maakte één serie voor 3 korpskolvers van 142 en ook Op Maat had een serie van genoemd aantal punten. Sta Vast te Bovenlcarspel bleef daar beneden met een van 139, evenals Onder ling Genoegen te, Hoogkarspel met 140 punten en Vriendenkring te Noordscharwoude met 138 punten. Verschillende series bleven beneden 100 of kwamen er iets boven. De kroon spant op het oogenblik nog Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude met een serie van 147 p. (toevalligerwijze iedere kolver 49 p.) en een van 155 p., waarbij de heer Rijper Sr. de hoogste serie van 58 p. sloeg. Officieele ontvangst ten raadhuize. De officieele ontvangst had heden plaats door het Dagelijksch Bestuur der gemeente Grootebroek. Tal van afgevaardigden uit de verschillende kolfclubs waren daarbij aanwezig, alsmede het eere-comité en verschillende belangstellenden. Het woord werd ge voerd door den burgemeester, die dank bracht aan den N.K.B., om in deze gemeente de Nat Kolfwed strijden te houden, en verder wees op het gedenk waardige feit van 50-jarig bestaan, de eminente fi guur van zijn voorzitter en de verdiensten van hem tegenover de kolfsport. De heer Van Balen Blanken dankte in welgekozen woorden het gemeentebestuur voor zijn bereidwillig heid en den steun daarvan ondervonden. Nog voerden het woord de heer Roosje, voorzitter van Sta Vast, de heer Ridder, voorzitter van de Pro- paganda-commissie en de heer Groot, lid van het Eere-comité en burgemeester van Andijk, die ieder op hun wijze den Ned. Kolfbond, zijn Hoofdbestuur en zijn Voorzitter op dezen dag hun hulde brachten. De Algemeene Vergadering. Opening. Maandagmiddag werd de iaarliiksche Algemeene Vergadering gehouden, waarop de meeste clubs waren vertegenwoordigd. De voorzitter opende deze bijeen komst met een hartelijk welkomstwoord en deed een beroep op de aanwezigen, om in al hun daden over eenstemming te brengen, opdat dit in het belang moge zijn van den N.K.B. Mededeelingen. Mededeeling wordt gedaan van ingekomen bericht van verhindering van verschillende personen. Verder dat de nieuw opgerichte kolfclub te St. Maartensbrug zioh bij den Bond heeft aangesloten. Notulen. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. Jaarverslag. In zijn jaarverslag, dat het voornaamste memoreer de van wat er in het afgeloopen jaar was gebeurd, werd in het bijzonder dank en hulde gebracht aan de kolfclub De Ridder St. Joris te Berkhout, die heeft gfezorgd, dat de kolfwedstrijden, aldaar ten vorige jare gehouden, zoo gunstig zijn verloopen. Daaraan zullen de beste herinneringen bewaard blijven. De baan was er selcht, doch de geest was er uit stekend. Herinnerd werd aan het 50-iarig jubileum van het presidium van den Ned. Kolfbond. door Dr. Van Balen Blanken op zoo voortreffelijke wijze ver vuld. Uit de rekening van den penningmeester, den heer A Kist bleek, dat het saldo van de gewone re kening f 318.13 bedroeg, dat van het Bekerfonds f 62.95 en dat van het Propagandafonds g 75.11. alzoo totaal f 456.19. Nagezien door de heeren C. dé Vries en J. Goet te Alkmaar bleek, dat alles in orde was bevonden, zoodat de penningmeester werd gedechar geerd. Bij de verkiezing van 4 Hoofdbestuursleden wer den de volgende heeren herkozen: M. D. Kalker te Amsterdam, J. Stammes te Nieuwe Niedorp. C. Bal der te Noordscharwoude en H. J. Molhoek te Goes. Allen namen hun herbenoeming onder dankzegging aan. Bij de besprekingen over de vraag, waar het vol gend jaar de Nat. Kolfwedstrijden en de Alg. Verg. zullen worden gehouden, deelde de voorzitter mee, dat een rooster is opgemaakt, waarbij de club te Utrecht als eerste voorkomt. Deze bedankt daar echter voor, zoodat nu Mik Wis te Koog aan de Zaan de gastvrouw zal zijn. „Op Maat" te Zuidscharwoude wijst er op. dat die club het volgend jaar 50 jaar bestaat, zoodat zij gaarne zag. dat daar een en ander plaats vond en bepleitte de wenscheliikheid. dat Mik Wis met haar voor deze gelegenheid zou willen ruilen. De afge vaardigden van deze club kunnen daartoe echter niet besluiten, daar zii haar voorbereidingen reeds heeft getroffen. Het resultaat van de besprekingen is. dat Mik Wis de aangewezene wordt en Volhar ding te Oudkarspel plaatsvervanger. In 1937 zouden daar de Nat. wedstrijden worden gehouden en Op Maat te Zuidscharwoude is dan voor 1938 aangewe zen. Bij de rondvraag wijst de heer Ero van Koog aan de Zaan op de moeilijkheid, om goede sajetballen te maken. Hij en de heer Dil beschikken nu over het 'noodige materiaal, om sajetballen te vervaardigen, die aan de hoogste eisehen voldoen. Hij biedt daar toe het gereedschap aan het H.B. aan. waarvoor Voorzitter hem hulde brengt. De heer De Vries van Alkmaar zou de rooster voor het ontvangen van de Nat. Wedstrijden zoo willen inrichten, dat zii wie deze eer nog niet te beurt is gevallen, het eerst in aanmerking komen. De Voorzitter antwoordt, dat. als een club daarvoor niet in aanmerking wenscht te komen, er een in de plaats komt. die nog geen gastvrouwe is geweest. Een voorstel van Binnen wijzend, om in 5 klassen te kolven, werd verworpen. Nog werd meegedeeld, dat ook voor ongelukkigen kans is een prijs te winnen en dat er beschikbaar zijn gesteld poedelprijzen voor gummi en saiet. Daarna sluiting met de gewone plichtplegingen. In de internationale ooncessie in Slanahal. In het hoofdpostkantoor van de internationale concessie in Sjanghai hebben vier Chineesche roo- vers een geldtransport ten bedrage van 100.000 dol lar overvallen. Het geld werd vervoerd door een ambtenaar der posterijen en een koelie onder be scherming van twee wachtnosten. Tiirlens de schiet partij werd de koelie gedood, terwijl de twee wacht posten zwaar gewond werden. De roovers vluchtten met hun buit in een gereedstaande auto De over val heeft in kringen van de internationale concessie in Sjanghai groot opzien gebaard. Dit is een van de meest drieste en best georganiseerde roofovervallen geweest die de laatste jaren zijn voorgekomen, De macht tegen eiken prijs Graaf Ciano, Mussolini's schoonzoon, de oud-mi- nister van pers en propaganda, die als oorlogsvrij williger in Oost-Afrika vertoeft, heeft Zaterdag te Asmara voor de radio een toespraak in het En- gelsch gehouden, die bestemd was voor het Ame- rikaansche volk. „Degenen, die de verantwoordelijk heid dragen voor de hoogste beslissingen in dit voor de wereldgeschiedenis belangrijk© uur, aldus graaf Ciano, vergeten niet, dat 43 millioen Italianen één enkelen wil hebben en één religie: Namens Musso- lini de toekomst en de macht van Italië te verze keren tegen eiken prijs en onverschillig tegen wien." Italië's besluit, de Abessijnsche bedreiging van zijn koloniën weg te vagen, is onherroepelijk. Het Italiaansche volk is bereid, zoo noodig, nog grooter verantwoordelijkheden te aanvaarden en bereid, zich met alle middelen, desnoods ook met de uiterste, te verzetten tegen ieder, die zou willen trachten, den loop der geschiedenis te stuiten. Graaf Ciano beschuldigde verscheidene Abessijn sche vorsten ervan alles te doen om den vrede t.e verstoren en om de wereld-oeconornie en de wereld civilisatie een rijke markt te onthouden. Dit is in een wereld, welke aan een ernstige crisis lijdt, een misdaad tegen de menschelijke solidariteit en tegen de moderne beschaving. Indiën Italië aan deze ge bieden weer orde en vrede gegeven zal hebben, zal voor kapitaal en arbeid een rijke, nieuwe markt worden ontsloten. Het besluit van Italië om het Abessijnsche gevaar ver te houden van de grenzen van zijn koloniën staat vast. De werkelijke vrienden van den vrede in Afrika en de wereld moeten thans weten wat het beteekent te spreken van sancties en andere midde len, welke Italië af moeten houden van zijn taak. Italië is vastbesloten en heeft dit ook openlijk be kend gemaakt, den tijd voor de pogingen tot een vreedzame regeling met Abessinië als geëindigd te beschouwen en in de toekomst geen beloften meer aan te nemen, aangezien deze vroeger nooit zijn ge houden. Door het in den strijd werpen van verscheidene divisies van het Nanking-leger en van de troepen van den voormaligen gouverneur van Hoepei, Yoeg Soet Sjoeng, die overgeplaatst is als commissaris voor de pacificatie van Noord-West China, is de regeering er na hevige gevechten in geslaagd, een belangrijke zege te bevechten op de communisten die, na uit Noord-Szetsjoean te zijn verdreven, een groot ge deelte van Zuid-Kanau hadden bezet. De ongeveer 5000 man sterke communistische troepenmacht, die in de laatste week Tsinansjen eri Tsintsjau had be zet, werd onder groote verliezen door de regeerings troepen teruggeslagen. Ook de uit Szetsjoean bin nengedrongen communisten werden teruggeslagen en belangrijke punten werden op hen veroverd. In het Zuiden van Kansoe hebben de communisten ver scheidene missie-stations verwoest. Naar de „New York Times" meldt, is de Italiaan sche vise-consul, prins Colonna, Zaterdagavond door twee Amerikaanschen, die, naar zij voorgaven, om inlichtingen wilden vragen, doch die in werkelijk heid een opdracht uitvoerden van de communistische liga tegen oorlog en fascisme, met inkt besmeurd. De beide vrouwen beweerden, dat zij de inktpot niet geworpen, doch tijdens een opgewonden debat over de Afrikaansche politiek van Italië, omver gegooid hadden. Voor den* rechter werd evenwel verklaard, dat een der gearresteerden, de nicht van een Me- thodistischen bisschop, had getracht de inktpot in het gezicht van den vice-consul te slingeren. Zij werd in hechtenis genomen. „Menschenmoordenaars van den beginne af." In de laatst verschenen editie van de Stürmer wordt de verschijning van een nieuw extra-nummer van dit blad ter gelegenheid van den Rijkspartijdag te Neurenberg aangekondigd, onder aanbeveling van dr. Ley, de leider van het Arbeidsfront, wiens hand- teekening onder deze aankondiging is afgedrukt. Zij luidt: Aan de dienstinrichtingen van het Duitsche Ar beidsfront De Stürmer geeft ter gelegenheid van den rijkspartijdag een extra nummer uit, getiteld: „Men schenmoordenaars van den beginne af". In deze editie zijn de Joodsehe revoluties van de oudheid tot het heden en in het bijzonder het marxisme van Karl Marx tot aan de „Komintern" (Communistische internationale) volledig behandeld. Dit extra-nummer moet zoo mogelijk in het bezit komen van ieder lid van het Duitsche Arbeidsfront. De dienstinrichtingen van het Duitsche Arbeidsfront worden daarom aangewezen ter grootst mogelijke verspreiding van dit extra-nummer. DE NADEELIGE INVLOED DER DROOGTE IN ITALIË. Het dorschen is nu zoo goed als afgeloopen. Ten gevolge van de aanhoudende droogte is aan den stand der voedergewassen aanzienlijke schade toegebracht. Ook de hooi-oogst had er onder te lijden. De rijst staat er algemeen goed voor. Bij de mais maakt zich het gebrek aan regen merkbaar. De wijnoogst wordt goed genoemd. De fruit-oogst is middelmatig. Gisterochtend is op den Arnhemschen weg ter hoog te van het Klein Seminarie de wielrijder Holtman, wonende te Apeldoorn, door n hem achterop rijdende personenauto, bestuurd door den heer B. uit Voorburg, aangereden. De wielrijder wilde naar links den weg oversteken, doch gaf niet tijdig een teeken, hetgeen hem noodlottig werd. Hij is in zorgwekkenden toe stand naar het R.K. Ziekenhuis te Apeldoorn over gebracht en aldaar gistermiddag overleden. De wiel rijder had een kind op zijn fiets, dat echter slechts licht werd gewond. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Gistermorgen is de 44-jarige gehuwde aribeider P. de Boer uit Farmsum, gemeente Delfzijl, bij het opstellen van een reclamebord ter gelegenheid van de tentoon stelling Noorderlicht 1935. op het gazon voor het hoofdstation Groningen, door dit gevaarte getroffen. De man is met ernstige verwondingen, o.m. heeft hij een bekkenfractuur bekomen, naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Neurenberg is geheel gereed gekomen voor het groote nationaal-socialistische partijcongres, dat daar morgen geopend zal worden. Overal worden nog vlag gen en op verschillende plaatsen tapijten aange bracht. Op het Zeppelinveld zijn nieuwe wegen aan gelegd en de groote congreszaal in de Luitpoldshain is geheel verbouwd en met vlaggen en vaandels ver sierd. De Luitpoldshain zelf heeft eenige groote tri bunes erbij gekregen en op de tribune van den Führer zijn reusachtige bronzen adelaars gemon teerd. Ook de kampementen zijn gereed om hun tij delijke bewoners te ontvangen en massa's levens middelen zijn opgeslagen voor de voedselvoorziening der duizenden, die verwacht worden. Op de stations is de drukte reeds begonnen. Morgen zullen nog slechts auto's met bijzondere vergunning in de stad mogen rijden. De overigen moeten buiten de stads- kom blijven om het verkeer niet te hinderen. Oorlog in het vervolg onmogelijk. Aan een artikel in „The Peopli" ontleenen wij het bericht, dat een Engelsche onderzoeker een nieuwe straal zou hebben uitgevonden met een ongekend vernietigende werking. De volle kracht zou een eind maken aan alle menschelijke leven op aarde. Deze straal, die Z-straal wordt genoemd, zou juist door haar heftige werking alle oorlog onmogelijk maken. In het Kroatische dorp Taborsko ontstonden bloe dige botsingen tusschen gendarmerie en boeren. De boeren hadden een vergadering belegd, waarvoor niet van tevoren bij de autoritieten vergunning was gevraagd. De vergadering was uitgeschreven door den op de lijst van den Kroatischen leider Matsjek gekozen afgevaardigde Domovic. Volgens de officieele lezing werden de gendarmes, toen zij er de aandacht op vestigden, dat niet aan gevraagde vergaderingen verboden waren, door de boeren met steenen bekogeld, waardoor zes gendar mes gewond werden, en wel een hunner ernstig. Toen uit de menigte bovendien nog vier revolver schoten gelost werden, hadden de gendarmes eerst waarschuwingsschoten gelost, waarna, toen de menigte bleef opdringen, op haar geschoten werd, In totaal zouden acht schoten gelost zijn, waardoor drie boeren op slag werden gedood, terwijl een vierde boer zoo hevig gewond werd, dat hij korten tijd la ter stierf. KIND IN TOBBE MET KOKEND WATER GEVALLEN. Het driejarig dochtertje van de familie Spakman te Sloch teren, geraakte bij het spelen in een tobbe met kokend water. Met brandwonden overdekt werd het meisje uit het water gehaald. Dr. Wester ver leende de eerste hulp, waarna het kind in hopeloo- zen toestand naar het ziekenhuis te Groningen is ver voerd. PRESIDENT ROOSEVELT OVER DEN AANSLAG OP ZIJN TEGENSTANDER. President Roosevelt. die momenteel te Hyde Park in den staat New York vertoeft, heeft in een officieele verklaring o.a. geïegd: „Ik betreur ten zeerste den aanslag op het leven van Senator Long. De geest van geweld is on-Amerikaansch en mag geen plaats in nemen in het openbare leven, en allerminst in een tijd, waarin het van belang is dat men de moeilijke problemen kalm en zonder hartstocht tracht op te lossen." President en mevrouw Roosevelt hebben Senator Huey Long een persoonlijke uiting van hun deelne ming gezonden. Het op 27 Augustus f.1. tusschen Rusland en Iran gesloten handelsverdrag geeft Rusland het recht on middellijk een aanvang te maken met den bouw van een groot voedseldepot in de nabijheid van Te heran. In de volgende twee iaar zullen 20 elevators in Iran door Rusland worden gebouwd. Voorts zal spoedig begonnen worden met. den bouw van een krachtstation van 2400 P.K.. een macaronifabriek en een groote bakkerij. WINKEL. 9 September 1935. Appelen f 17, peren f 17. pruimen f 47. au gurken f57, slaboonen f24, sniiboonen f412. aardappelen f 1—1.40. uien f 1—1.40. per 100 pond; meloenen f49. komkommers f 0.60—1.40. rabarber f0.501 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 9 September 1935. Aanvoer; 7600 Kg. witte kool f 1.50—1.6Ö. EEN HERSTEL Bij ons bericht over het opdragen van de II. Mis, enkele uren voordat het stoffelijk overschot van Ko ningin Astrid in de kist werd gelegd, verzuimden wij te vermelden, dat dit aan de Maasbode was ontleend. OUDE 1V/EDQRP Naar wij vernemen zal de tocht van ouden van da^ gen op Woensdag a.s. plaats hebben. Om 8 uur n.tT vertrekken de oudjes vanaf het Raadhuis. WARMENHU1ZEN Op den Zondag ƒ.1. gehouden turndag te Oterleek uitgeschreven, door den turnkring Alkmaar behaalde onze gymnastiekvereen. DASKO niet minder dan 10 prijzen, n.1. meisjes: B. Klant, le pr. hoogspringen, 2e pr. 60 M. hardloopen, D. Barsingerhorn 3e pr. 60 M. hardloopen. Dames: L. Moerbeek 2e pr. discus-, werpen, T. Mink, 3e prijs 100 M. hardloopen. Heeren: N. Barsingerhorn, le prijs 100 M. hardloo-- pen 12 sec., en 3e prijs hinkstapsprong. Voor de vereen, meisjes 2e prijs estafette. Dames 3e prijs estafette en 3e prijs Hindernisbaan. De heer N_ Barsingerhorn wist de kampioenstitel hardloopen te behouden. Hoelang vuur verscholen kan blijven is Zaterdag gebleken, toen met de opruimingswerkzaamheden bezig was van de brand, die 26 Aug. 1.1. heeft plaats gehad bij den brandstoffenhandelaar D. Zutt. Toen men de overblijfselen van de turf uit elkaar haalde begon het nog maar weer flink te branden. Dat is dus na een tijdsverloop van 12 dagen. Bovendien is er in die dagen tamelijk veel water gevallen. WIERINCiER MEER Tegen een onverlichte afsluitboom gere- den. De motorrijder G. B. uit Wieringerwerf, Zondag avond komende vanuit Medemblik op weg naar huis, reed pardoes tegen een onverlichte afsluitboom aan den Medemblikker weg, ter hoogte bedrijf Klein Hoorn, aangebracht door de wegherstellingen. Hoe wel aanvankelijk door de hevige slag het geval zich nogal ernstig deed aanzien, bleek gelukkig dat de berijder slechts eenige lichte ontvellingen had opge- loopen. De duorijder kwam er goed af, terwijl het mo torrijwiel hoegenaamd geen averij bekwam. SPANBROEK. Voor de draverij welke hier is uitgeschreven ter gelegenheid van dc kermis bestond veel belangstel ling; er schreven niet minder dan 15 paarden in. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een halsketting; een portemonnaie met eenig geld. Verloren: een bankbiljet: een armband; een taschie met abonnement en portemonnaie. AMSTERDAM, 9 Juli 1935. Aardappelen. Zeeuwschs bonten f3.20—3.60, ïd« Blauwen f3.203.60, id. bl. eigenheimers f2.402.80, Zeeuwsche eigenheimers f 2.20—2.80, alle soorten bon ken f2—2.40, ale soorten poters f2—2.40, Andiiker Bonten f3.20—3.60, Andiiker muizen f33.20. Andii ker bl. eigenh. f 2.40—2.80, Haarlemmermeer bon ten f3.40—3.60, Dito bl. eigenheimers f2.40—2.60. Di verse poters f 2—2.40, Dito Bonken f 2.20—2.40. Hille- gomimer zandaardappelen f3—3.50, Westlandsche muizen f 33.20, alles per 100 Kg. AMSTERDAM, 9 Sept. Veemarkt. 618 vette koeien, le kw. 50—54 ct., 2e kw. 42—&8 ct., 3e kw. 3440 12 stieren 3539 c per Kg. slacht- gewicht; 133 melk- en kalfkoeien f 125—170, 143 vette kalveren: 2e kw. 3742 ct., 3e kw. 2836 ct. per Kg. levend gewicht; 70 nuchtere kalveren f 47; 170 schapen en lammeren: Schapen f 1215, lammeren f 911; 413 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg. 50 51 ct. zware 49—50, vette varkens 48—49 ct. per Kg< slachtgewicht; 15 paarden f 60—100. ALKMAAR, 9 Sept. Aardappelen f 2—3.30, gele kool f 3.30, bieten f 2.20 roode kool f 2.204.90, uien f 0.602.60 per 100 Kg., aardbeien per doos 17 cent; andijvie f 0.50—2.60, bloemkool I f 1020, II f 3h, groene kool f 4—7, kropsla f 0.804.90, knolselderie f 3.804.90, kom kommers f 1—2, meloenen f 512, per 100 stuks, ap pelen f 26,50, augurken f 2—13, druiven f 10—14, peren f 16, pruimen f 8, sniiboonen f 5—15, toma ten f 1.50—2.50, prei f 3.80—6.90, peterselie f 1.50, sel derie f 0.501.20, wortelen f 2—6 per 100 bos, poste lein 1019 ct., spinazie f 0.821.03 per bak, spercie- boonen f 0.851.15, dubbele idem f 0.651.50 p. zak, witte kool f 1.10 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 10 September 1935. 7500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 2, eigenlh f 1.90—2.10, bl. dito f 2.202.30, drielingen f 2.10— 2.20, 2500 Kg. uien f 1.70—2.30, drielingen f 0.701, gele nep »f 2.702.90, 3500 Kg. spercieboonen f 47. Kroten 11.90, roodek ooi 2.503.40, witte kool 1.50—2, gele kool 3.50—4. D. witte 1.90—2.10. bloem kool 5—11.60, 2e soort 3.50, tomaten A 3.30. B 3.00. C 3.10. CC 2.10. druiv: Frank. 21.20—22.60. Alic. 22.40 NOORDSCHARWOUDE. 10 September 1935. 25200 Kg. aardapelen: Schotsche muizen f 2.80, groe ten f 2.10, r. duken f 1.30—1.50 eigenh. f 1.70—1.90, bl. dito f 1.80—2.20, driel. f 1.60—1.70, 19800 Kg. uien f 1.30—1.70, driel. f 0.70—0.90, grove f 1.90—2.10, gele nep f 2.50—2.S0. Zilvernen 470. spercieboonen 4S! kroten 1.501.70 roode okol 2.50—3.10, witte kool 1.20—1.70, gele kool 2.90-4,

Schager Courant | 1935 | | pagina 3