Charles Rex De Langendijker Groentenveilingen, SPORT. Ethel M* Dell Ontstellende omzetcijfers over de eerste 7 maanden van 1935 20 pet. minder dan verleden jaar sombere vooruit zichten ingekuilde aardappelen gaan nog slecht van de hand voer goedge keurde pootaardappelen weinig vraag lage prijzen voor de verkochte vrij groote aanvoeren van verschillende kool soorten iets betere prijzen voor roode en gele kool bevredigend voor witte kool weinig aanvoer bloemkool on regelmatige prijzen wortelen slecht vrij groote aanvoer uien lage prijzen boonen zijn voor een deel onverkoop baar bieten laag tomaten buiten gewoon slechte prijzen veel te lage prijzen voor druiven. De cijfers, die De Tuinderij, officieel orgaan van het Centraal Bureau uit do Veilingen, deze week publiceert, omtrent den omzet aan de Noordholland- sche veilingen over de eerste 7 maanden van 1935, geven wel een treurig beeld omtrent den toestand, waarin in het bijzonder de Langendijker tuinbouw .verkeert. En vooral komt dit sterk uit, als men die cijfers vergelijkt met die over hetzelfde tijdvak van 1934, toen de omzetten ook al beneden het bevredi gende bleven. Over de eerste 7 maanden van 1935 bedroeg de omzet van de veiling te Broek op Lan- gendijk f 680.329 en in hetzelfde tijdperk van 1934 nog f 1.021.421, alzoo een vermindering van 33 pet. Nog sterker was de achteruitgang aan de veiling van den' Noordermarklbond te Noordscharwoude, waar de omzetten in genoemde tijdvakken resp. f 659.673 en f 1.040.771 bedroegen, alzoo een vermindering van 36 pet. Deze cijfers eischen geen verder commentaar. Zij bewijzen ten duidelijkste, dat, komt daarin niet spoedig verbetering, het er met de toekomstige ont wikkeling van den Langendijker tuinbouw zeer slecht voorstaat. Was men na de eerste 7 maanden van 1934 wat optimistischer gestemd aan Langen- dijk, en zag het er naar uit, dat het dieptepunt van de daling was bereikt, in 1935 moet die hoop weer worden opgeheven. De daling der prijzen is niet tot stand gekomen en in het bijzonder zijn de koolvei lingen, waaronder de beide groote veilingen aan Langendijk, behooren, daardoor getroffen. Somber der wordt het vooruitzicht voor onze Langendijker tuinders nog, als men bedenkt, hoe slecht de kool- oogst, er momenteel voorstaat. Tal van akkers wor den geteisterd door de twee beruchte koolziekten, de vallers en de draaihartigheid, terwijl de luizen plaag ook thans nog groote verwoestingen aanricht. De oogst zal over 't algemeen slecht zijn en werd geringe beschot nu maar gecompenseerd door hoo- gere prijzen, dan was er nog uitzicht. Nu is dit zoo goed als uitgesloten. Met de ingekuilde aardappelen had het de laatste weck wel beter kunnen gaan; van de gewone sor- teeriner liggen er nog heel wat onverkocht. Voor de betrokkenen zal dit wel op een schadepostje uitloo- pen. Overigens werden er nog belangrijke partijen aangevoerd. De grove Schotten brachten f 2 of 1 of 2 dubbeltjes meer op. De mooiste van de gewone liepen tot f 2.602.80, andere iets minder. Voor drie lingen werd f 1.70—2 betaald. De hoofdaanvoer be stond echter uit witte en blauwe eigenheimers. Groo te belangstelling' bestaat er echter niet voor deze aardappelen, zoodat ze tegen lage prijzen van de hand moeten worden gedaan. Blauwe eigenheimers brachten f 1.902.40 op, witte ongeveer een dubbeltje minder. Ronde Duc werd aanvankelijk voor f 1.40— 1.70, verkocht, later voor f 1.101.30. De aanvoer beliep ongeveer 20 spoorwagens. Vlug gaat het ook niet met den handel in de te velde goedgekeurde aardappelen, of schoon de tijd er nu is, waarop vroe ger vraag naar dit product kwam. Insiders beweren dat de vooruitzichten voor verkoop aan het buiten land niet gunstig zijn. Van de verschillende koolsoorten werd deze week vrij veel aangevoerd, in het bijzonder roode en witte Iets betere prijzen konden voor de roode kool worden bedongen, ofschoon ze toch nog laag moeten worden genoemd. De hoogste prijs werd gemaakt voor kool van ongeveer 3 pond; er werd f 2.60—2.80 voor be taald. Sorteeringen van 4 tot 5 pond brachten f 2.10 2.30 op en de sorteering van een hooger gewicht f 1.702. Ongeveer 25 spoorwagens werden hiervan geveild, verreweg het grootste gedeelte te Broek. Alles kon worden verkocht, dank zij de bevredigende vraag. De daling in de gele-koolprijzen is gelukkig tot staan gekomen; al het aangevoerde ging, vooral op het laatst der week, vlug van de hand, met stijgende prijzen. Werd aanvankelijk voor kool beneden 2 kg. f 2.80—3.10 betaald, later werd f 3.453.80 besteed, enkele partijtjes passeerden zelfs de f 4. Voor de groo te werd in de laatste helft der week f 2.60 tot ruim f 3 betaald. Over den loop van zaken, betreffende de witte kool, valt niet erg te klagen. De prijzen kunnen bevredigend heeten, ofschoon op 't laatst der week een kleine daling intrad. Voor eerste kwaliteit werd aanvankelijk f 1.80—2 besteed, later ongeveer 2 dub beltjes minder. Voor mooie zware kool werd soms door de zouters iets meer betaald. Bloemkool kwam er deze week weer niet veel aan de markt. Voor de allermooiste soms tot f 10 en f 12 betaald; verschillende partijen brachten echter min der op. Voor tweede soort werd f 1.503 besteed. De aanvoer van losse wortelen was ook gering; de prijs was niettemin laag, n.I. f 0.80. Vrij veel uien kwamen in de afgeloopen week aan de beide veilingen, echter in hoofdzaak gele uien. Wat aan zilveruien werd verkocht, bracht zeer ma tige prijzen op: nep gold van f 3.705.70, drielingen van f 0.801.50 en uien van 6090 cent. Grove (ge le) uien brachten slechte prijzen op, n.1. f 2.50—2.80, middelgroote f 1.C02, met enkele uitzonderingen daar boven, drielingen f 1.30—1.60 en nep f 2.70—3. Slecht ging het met de spercieboonen; een belang rijk gedeelte draaide door. Voor de verkochte werd f 45 betaald, soms f 67 voor zeer mooie partijtjes. Snijboonen bracluen nog minder op. De noteeringen voor bieten lagen tusschen f 1 en f 2, al naar kwaliteit en grootte. De grootste sortce- ring bracht de laagste prijzen op. Allerbedroevendst was de gang van zaken op de tomatenmarkt. Voor A, zoowel als voor B en C. werd f 3 of zeer weinig meer betaald; CC werd voor f 22.20 verkocht. Ook voor druiven was zeer matige belangstelling: Frankcnthalers gingen van f 22—22.40, Alicante van f 19 tot ruim f 21. ANNA PAULOWNA. B.K.C. SLAAT SCHINKELHAVEN. Met belangstelling werd tegemoetgezien hoe B.K.C. overzomerd zou zijn; daarvoor was de gelegenheid zoo gunstig mogelijk. Want voor den K.N.V.B.-beker had men een thuiswedstrijd geloot tegen de Amster- damsahe vierde klasser Schinkelhaven. Deze club is dit voorjaar uit de derde klasse gedegradeerd. De sporen van het derde klasseschap droeg deze ploeg nog. Het spel dat zij vooral in het begin liet zien, liet dat van B.K.C. in alle onderdeden achter zich. Dat de uitslag deze meerderheid in spelcapaciteiten niet weergeeft, is grootendeels een gevolg van het spel zelf: het was te kort om togen B.K.C.'s achter hoede succes te hebben. B.K.C. heeft zicfh getoond een elftal te zijn. dat met vertrouwen de competitie in kan gaan. Er werd met veel vuur gespeeld en in het spel ziln enkele verbeteringen gekomen van belang. Gepingel is nu absoluut niet vertoonda Samenspel wordt nu als onaantastbare eisch aangevoeld. Dat is wel eens anders geweest. Doordat men zich in den geest en in spelopvatting deze begrippen heeft eigen gemaakt, kan er nu langzamerhand sprake zijn van opvoering van spel- hoogte. Een mooi ding is al dat de grondbeginselen er in zitten. Verdere ontwikkeling kan een kwestie van tijd zijn en ook van het feit of steeds nieuw en goedwillend materiaal voorhanden is. Maar. om ter zake te blijven: B.K.C. heeft Schln- lcelhaven met 2—1 geklopt. Hiertoe was hard wer ken noodig, want de Amsterdammers waren, zooals gezegd, lang niet mis. Om hun vlugheid en bal handigheid te weerstaan, moest alles op alles gezet worden. Men kreeg het zoover dat S. in het veld niet overtuigend in de meerderheid kon zijn. En ook dat scoorkansen zich niet heelemaal alleen bij het B.K. C.-doel voordeden. Tenslotte schoot Jac. van Wees tweemaal goed raak en de Amsterdammers deden zulks bij al hun goede eigenschappen niet. waardoor de 21 stand voor B.K.C. wel verklaard is. Men zou kunnen zeggen, dat B.K.C. het minst on productief was. Onbenutte kansen deden zich aan de S.-zijde veel meer voor dan bii de thuisclub. Een droevig incident greep na een half uur plaats. Een keiharde bal van de Schipper Az. bracht den S.-rechiSback dusdanig in het ongereede dat de match 10 minuten moest worden gestaakt en de spe ler in kwestie zich onder doktersbehandeling moest stellen. Uit latere informaties mag blijken, dat het den S.-speler weer goed gaat. Over het spelverloop nog eenige opmerkingen. Na 6 minuten spelen heeft men den indruk ge kregen, dat S. sterker is en B.K.C. tot leering kan strekken. Juist hierop onderneemt B.K.C. een flinke aanval en Jac. van Wees kogelt van grooten af stand in; de nieuwe bal ontglipt den S.-keeper en het is 1—0. Vlak daarna echter dient S. op uiterst kalme wijze van antwoord. Uit. een uitgooi krijgt de midvoor den bal in ongedekte positie en doel punt kalm (11). Deze stand zou tot de rust gehandhaafd blijven. Dit werd niet voorzien. De B.K.C.-achterhoode was nogal eens „lek" en alleen te kort spel der Amster dammers ontnam hen de kans om er meer van te profiteeren. Vlak na rust kreeg Van Wees weer een pracht kans uit een voorzet van rechts die hij rnooi benut te ook; 21 was het toen. Hoewel S. hard werkte voor den gelijkmaker en Prins wel wat geluk noo dig had, bleef deze stand gehandhaafd. B.K.C. mocht zich dus zoo gelukkig prijzen deze beker-match te hebben gewonnen. Tevens verleent het een gunstig oordeel over deze laatste oefenpartii voor de competitie, want de Amsterdammers waren werkelijk lang niet zwak en er viel van hen in vele opzichten te leeren. Toch zij men niet te optimistisch. Volgende week tegen Texel uit zal men zich tenminste geducht moeten weren om een redelijk resultaat te bevech ten. De Texelaars moeten heel goed overzomerd zijn. B.K.C. stond als volgt opgesteld: Prins; Tauber. Van Teulingen: J. Steenvoorde. Hoen. K. Steenvoor de; T. Post. J. van Wees. J. de Schipper Jz.. Jac. van Wees. J. de Schipper Az. Scheidsrechter Doriee leidde uitstekend.- B.K.C. a verloor 's morgens met 72 van Helder B.K.C. b werd met 12-2. ~"sla°ren door Helder d. B.K.C. 2 verloor met 62 van Atlas 1. B.K.C. 3 verloor met 31 van Atlas 2. HOOGWOUD. V.C.L. I—PLEVO L 1—5. Zondag ging V.C.L. I naar Middenmeer. om daai deel te nemen aan de door Flevo uitgeschreven se riewedstrijden. V.C.L. verscheen met drie invallers in het veld. Dit was al een slecht begin, daar we nu de beste spelers moesten missen. We kunnen niet anders zeggen dan dat V.C.L. goed in den aan val was. Onze jongens weerden zich danig, maar konden niet verhinderen, dat. Flevo voor de rust al twee ballen in het net van V.C.L. had gewerkt, waar tegen V.C.L. er één plaatste. Na de rust kwam Flevo sterk opzetten, maar zooals gezegd. V.C.L. was ie zwak en kan er dan ook niets meer van maken. Flevo wist nog drie puntjes te maken en V.C.L. kon de achterstand helaas niet kléiner maken. V.C.L. verloor dus dezen wedstrijd en kwam daar door direct tegen Hauwert I te spelen. V.C.L. I—HAUWERT L 1—3. Na een korte rust. wat ook alweer in het nadeel van V.C.L. was. werd de strijd met Hauwert I aan gebonden. Dit was een mooi opgaand spel, de par tijen waren wel tegen elkander opgewassen. Jam mer was het ook in dezen wedstrijd, dat de beste schutters ontbraken, want hier was nog wel eens gelegenheid een puntje te maken. Maar de voor hoede was te zwak om de kansen te benutten. Hau wert heeft zich góed weten te weren en wist voor de rust den stand op 1—2 te brengen. Op het einde van den wedstrijd kreeg V.C.L. nog een bal in het net, zoodat de eindstrijd was beslist in het nadeel van V.C.L. We geloovcn wel. als de voorhoede van V.C.L. op normale kracht, had gespeeld, de uitsla gen er'wel eens anders hen kunnen uitzien. Zondag a.s. speelt V.C.L. haar eerste competitie wedstrijd tegen Twisk 2. JULIANADORP. J.V.C.-NIEUWS. Zondagmiddag ontving J.V.C. I bezoek van Zee macht I voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd. Om precies twee uur floot scheidsrechter Tigchelaar de beide elftallen in het veld. Zeemacht, in hun nieuwe oranje-iersev met witte pantalon en J.V.C. in het blauw-zwart vormde een fleurig gezicht. Zeemacht won den toss en koos het geringe wind- voordeel. In het begin was Zeemacht, geducht in den aanval, maar de beide backs van J.V.C. waren ge duchte struikelblokken voor hen. Toen J.V.C. echter iets ingespeeld was. ging de partij mooi gelijk op. Beide doelen verkeerden beurtelings in gevaar, maar tot doelpunten kwam het voorloopig niet. Eindelijk had J.V.C. Succes en wist den Zeemacht-keeper te verschalken. Zeemacht liet. het er echter niet bil De snelste rugzwemmer ter wereld, de DnitsohAmerikaan Adolf Kiefer. zitten. Ze wist vrij spoedig gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen met 2—1. J.V.C. speelde nu een tijdje slecht. Er werd gemopperd en gekankerd, maar het spel verbeterde er niet door. Eindelijk wist de linksbuiten met een juweel van een goal gelijk te maken. Nu kwam J.V.C. steeds meer opzetten. Steeds zaten ze voor het Zeemacht- doel. maar de stand bleef 2—2. Het was een aangename wedstrijd, die in de beste verstandhouding gespeeld werd. Wij geven Zee pzacht een goede kans in de tweede klas NHVB. Me nige eerste klasser zou aan zoo'n elftal de handen vol hebben. De volgende Zondag zal J.V.C. I de competitie In zetten met een thuiswedstrijd tegen Petten I. Dan gaat het weer om de puntjes en stijgt de spanning weer. WAARLAND. Voetbalnieuws. Con Zelo 1 speelde uit tegen Rood Wit 1 en wist verdiend te winnen met 3—0. De Con Zelo jun. brachten het er niet zoo goed af, die verloren een uitwedstrijd tegen Rood Wit Jun. met 4—3. OUDKARSPEL. De a.s. competitie. Onze plaatselijke voetbalvereeniging D.T.S. zal voor de a.s. competitie met niet minder dan 5 elftal len uitkomen, w.o. 2 adsp. elftallen. Verwacht wordt, dat het eerste elftal tot een goede prestatie in staat zal zijn. Ongetwijfeld zal het prima trainingswerk van den heer Hartiand te Alk maar hieraan niet vreemd zijn. D.T.S. goed succes! NATIONALE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VAN HET K.N.G.V. TE DORDRECHT. Aan genoemde kampioenschapswedstriiden hebben verschillende athleten uit Hollands Noorden deel genomen, n.I. Olympia, Wiermgerwaard, met de dames v. d. Kolk en Van Balen Blanken en de hee- ren Van Balen Blanken en K. Schenk: en de Z.S.C, met den heer A. Nottelman Op de 80 meter horden werd mef. v. Balen Blan ken kampioene met 14 sec.,'terwijl ze met versprin gen no. 3 werd met 4.87, met 2 centimeter verschil met 1 en 2. Op hoogspringen werden de Olympia-dames twee en drie met 1.40 M. achter mej. Leeksana. Den Haag. Op hink-stap werden KI. Schenk en A. Nottelman in de finale geplaatst. K. Schenk werd voor de 8ste maal kampioen, met een record-sprong van 13.85 M., terwijl Nottelman de derde plaats bezette. J. van Balen werd op de 400 meter no. 4 na z'n serie ge wonnen te hebben. De deelname was vrii goed en bovengenoemde prestaties kunnen een pracht bekro ning genoemd worden van een seizoen harde trai ning en serieus oefenen. door 56. Saltash gaf den knecht een wenk om heen te gaan. En daarna keek hij Jake vrijmoedig in de onderzoekende oogen. „Precies als in den ouden tijd," begon hij. ,,'t Eeni ge verschil is nu, beste Jake, dat ik het eerste den eindpaal heb bereikt." Jake keek van hem naar het slanke figuurtje op 'de tafel. Ze had een kleur en haar oogen glinsterden opgewonden. Hij keek haar eenige oogenblikken strak aan, voor dat hij al zijn aandacht vestigde op Saltash, die onverschillig zijn beurt afwachtte en met een non chalant gebaar do asch van zijn sigaret tikte. Jake sprak zacht, maar toch klonk zijn stem zeer beslist toen hij zei: „Als 't schikt, zou ik u wel graag een oogenblik alleen willen spreken." Saltash glimlachte. Hij keek naar Toby en wend de toen weer den blik naar Jake en vroeg toen met de vorstelijke welwillendheid die hem eigen was: „Met andere woorden, 't is uw wensch dat Lady Saltash heengaat?" „Maar ik ga niet" zei Toby beslist. Ze had de handen gevouwen en stond rechtop, niet bereid om toe te geven. Jake keek haar niet. meer aan, maar richtte zich onverstoord weer tot Saltash. „Ik wensch u alleen te spreken." Saltash keek' hem nieuwsgierig aan. Zijn lippen trilden verraderlijk, toen hij de sigaret in den monu FEUILLETON stak. Hij hield Jake uitnoodigend zijn koker voor. Jake hield het oog op hem gericht. Hij deed alsof hij 't niet zag. Saltash deed hoorbaar den koker weer dicht, een beweging die mo^st te kennen ge ven, dat 't hem begon te vervelen. Hij vertrok echter geen spier van zijn gelaat. „Is Benny bij je?" vroeg hij als terloops, terwijl hij een doosje lucifers uit den zak haalde. „Neen," was Jake's kalme antwoord. „Ik ben ge komen om u alleen te spreken." Saltash stak zijn sigaret aan en blies de blauwe rookwolkjes in de lucht. „Ben je van plan om me dood te schieten?" vroeg hij na een oogenblik stilzwijgen. „Neen!" antwoordde Jake onmiddellijk. „Dat zou zonde zijn van den kogel, dat is zonde voor man nen zooals jij!" Saltash lachte. „Daarom ben ik zeker zoo lang ln leven gebleven. En de rijzweep zie ik ook niet, Jake, vriendlief Je bent lang niet enthousiast genoeg voor de zaak. Mag. ik Je wat te drinken aanbieden om op gang te komen?" „Niets, dank je," zei Jake uiterst kalm. „Ik ga niet heen, voor ik gekregen heb, waarvoor ik ben geko men. Dat is alles." „Zoo, zoo!" zei Saltash. Een oogenblik flikkerden zijn oogen ondeugend. Toen was 't voorbij en ging hij de kamer door naar Toby. „Lieve kind," zei hij. „Ik geloof dat de zaak eerder zal zijn afgeloopen als je ons alleen laat." Ze keek hem smeekend aan, maar hij vatte haar hij den arm en bracht haar naar een deur die naar een aangrenzend vertrek leidde. „Voordat je een si garet zal hebben opgerookt ben ik weer bij je," ver zekerde hij haar. Ze keek hem weer aan en scheen grooten lust te gevoelen zich aan hem vast te klemmen. „Maar ik mag bij je blijven?" vroeg ze nog eens met trillen den lippen. Hij maakte een gebaar dat haar volkomen ge ruststelde. „Ben je dan mijn vrouw niet?" zei hij. Hij deed de deur voor haar open en haar bleef geen andere keus dan heen te gaan. Ze ging haas tig de andere kamer in, zonder den blik nogmaals om te wenden. HOOFDSTUK II. EINDELIJK OVERTUIGD. Nu, mijnheer!" zei Saltash en zijn stem klonk hard en scherp, terwijl de glimlach van zijn lippen was verdwenen. Hij kwam eenigszins uit de hoogte naar Jake toe en bleef voor hem staan. Jake zette zich schrap. „Zoo, u is dus met haar getrouwd 1" „Dat ben ik!" Dat korte antwoord klonk bijna uitdagend. Saltash fronste het voorhoofd. „Daar zou ik het bewijs wel van willen zien", zei Jake na een oogenblik. „Zoo, wilde je dat?" en weer schoten z'n oogen vuur en hij scheen op het punt om in woede los te barsten; maar toen bedaarde hij, glimlachte verach telijk. Hij leunde tegen den schoorsteenmantel en rookte zijn sigaret. „Zoo, wilde je dat, Jake!" her haalde hij op zoo verschillenden toon, dat de woor den in een andere taal schenen te worden gesproken. „En waarom als ik vragen mag?" „Me dunkt dat je dat wel weet", antwoordde Jake. „Zoo vind je? Jelui deugdzame raenschen denken altijd het ergste kwaad!" Saltash sprak op bitteren toon. „En veronderstel dat dat huwelijk nu eens niet wettig was, zooals je zoo beleefd bent om te veron derstellen, wat dan nog, m'n waarde Jake? Wat dan nog?" Jake keek hem onverschrokken aan. „Als dat het geval mocht zijn, gaat ze onmiddellijk met mij te rug!" Saltash keek hem doordringend aan, maar ver anderde niet van houding. „Ben je daar zoo zeker van?" vroeg hij bedaard. „Zeer zekerl" was 't antwoord. „En als ik haar nu eens niet liet gaan of zij wei gerde?" „In ieder geval!'' hernam Jake. „En waarom?" Saltash ging plotseling rechtop staan. „Vertel me eens waarom. Wat heb jij daar in 's hemelsnaam mee te maken!" „Dit", zei Jake, ,dat zij een meisje is dat bescher ming noodig heeft en dat ik haar die geven kan." „Ben je daar zoo zeker van?" spotte Saltash. „Ik geloof dat je vergeten bent, dat ik haar eerste be schermer geweest ben. Niemand, zelfs Benny niet, zou haar kunnen naderen zonder mijn toestem ming." „Ze was zeer zeker uw vondst", stemde Jake toe. „Dat heb ik heel goed begrepen, van het eerste oogen blik af, dat u die leugen omtrent haar hebt verzon nen. Maar ik dacht, ik hoopte, dat u dat had gedaan voor haar welzijn, niet in uw belang!" „Nu!" viel Saltash uit, ,.En als dat nu eens zoo was?" „Wanneer dat zoo was, dan was dat iets goeds, iets om vol te houden. Benny is een achtenswaardig mensch, hij zou haar hebben getrouwd en gelukkig gemaakt." Saltash glimlachte. „Benny heeft de kans gehad, maar die laten ontglippen. Een andermaal zal hij wel beter oppassen. Maar over Benny maak ik me niet bezorgd. Hij verdiende dat lot uit de loterij niet!" En daarom besloot u, hem die verdoemde poets te spelen en hem opzij te zetten." Saltash knipte met de vingers. „Ik heb mijn best voor hem gedaan, maar ik kon hem toch niet dwin gen tegen zijn wil. Waarom kwam hij haar niet ach terna toen hij wist dat ze was heengegaan. Wist hij niet waar hij haar zoeken moest?" „Juist omdat hij dat wist", hernam Jake. Saltash maakte een ongeduldige beweging. „Nu je zult je zin hebben, als je moet zien om te geloo- ven dat Charles Burchestcr een meisje kan bescher men tegen de booze tongen en zoogenaamde deugd zame menschen!" Hij haalde een enveloppe uit zijn binnenzak te voorschijn en wierp die driftig voor Jake op tafel. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6