DE UNDDAG Floraliafeesten te Den Oever. 1 u,t de OMGEVING ■■■■■■■■BiaNmntr''" *"vn«n«HaM Z IJ P E OUDESLUIS. Zaterdag en Zondag is hier de aangekondigde Hand werk-, Huisvlijt- en Vruchten tentoonstelling gehou den in café Buisman. Evenals vorige iaren is ze ook deze keer weer bijzonder goed geslaagd en wa ren de vele en fraaie inzendingen, vooral on het ge bied van handwerken, alleszins een bezoek waard. Fraaie palmen van de firma Kruit, keurige verlich ting en mechanische muziek vaD den heer L. Velt- man gaven het geheel een recht gezellig aanzien. De voorbereidende werkzaamheden waren ver richt door de dames M. en K. Korver. T. Asjes en A. Buisman. De jury voor handwerken bestond uit de dames G. KaterSleutel. WinkelBrak en A. Kap- tein. Voor huisvlijt de heeren K. Kreiiger en H. Jon ker en voor vruchten de heeren W. Bos en D. Stam mes. De volgende prijzen werden toegekend: Kinderen: Kruissteek: le priis B. Keesman: le prijs D. Ruig, Schagen; 2e prijs Nel Zwart. Texel; 2e prijs Gene Jimmink; 3e prijs Emmie Bouwman. Haakwerk: le prijs Annie Kater; le prijs Nel Zwart, Texel. Borduren: le priis Jannie Geerligs; 3e prijs Emmie Bouwman. Teekenen: le priis Jaap Heemskerk; le priis Daan Jimmink. Fijn haakwerk: le priis Iet Schenk; 2e priis Gr. Tiel: 3e prijs Gré Vel. Wieringerwaard. Filewerk: le prijs Gré Vel, Wieringerwaard; 2e priis dezelfde. Richelieu: le prijs M. Schagen, Schagerbrug; 3e prijs dezelfde. Hardanger: le prijs Ka. Korver. Frivolite's: 3e prijs Gré Vel, Wieringerwaard. Tule-stopwerk: 2e prijs Iet. Schenk. Kunstbreiwerk: le prijs Ka. Korver; 2e priis N. Swarthof, Burgerbrug. Breiwerk: le prijs M. Korver; 2e prijs N. Korver Rol; 2e prijs M. Schagen. Schagerbrug; 3e prijs V. JimminkSwan. Fijn Borduurwerk: le priis M. Korver: 2e prijs K. ZanderKooij, Wieringerwaard; 3e priis N. Asjes. Wolborduren: le priis N. Bakker, Schagerbrug; 3e prijs J. Besse, Schoorl. Gobelinwerk: le priis Ka. Korver; 2e priis A. Buis- pian. Naaiwerk: le prijs M. Korver :2c priis Gré Vel, Wie ringerwaard; 3e prijs A. de GraafBakker. Scha gerbrug. Weefwerk: le priis Iet Schenk: 2e prijs dezelfde; 3e prijs D. C. Wit, Schagen. Wonderweefwerk: le prijs A. Droogvan Wor- knm; 2e prijs A. Waiboer—Jimmink, A. Paulowna. Kelemwcrk: 2e priis J. Molenaar; 3e priis Gré Jimmink. Haakwerk (groot): le priis J. Nobel: le priis M. Paarlberg; 2e prijs M. v. d. Steen. St. Maarten: 2e prijs M. Kréijger Jd., 3e prijs G. KaterSleutel, Wie ringerwaard. Applicatiewerk: le prijs J. Kant—Breed. Kruissteekwerk: le priis M. Korver; 2e prijs S. Molenaar, Schagen; 3e priis N. Asjes; le priis T. de Boer, Alkmaar; 2e prijs M. Keetman. 't Wad: 3e priis M. Schagen, Séhagebbrug. Knutselwerk: le prijs S. Vogelenzang, 't Zand: 3e priis D. P. Willig. Anna Paulowna. Brandschilderwerk: 2e prijs K. Korver; 3e priis J. Nobel. Houtsnijwerk: 3e priis J. W. Metselaar 3e priis P. Swan, Dirkshorn. Figuurzaagwerk: 2e prijs J. Besse: 3e priis dezelfde; 3e prijs R. de Jong, Wieringerwaard; 3e priis C. Rens, Groet. Teekenen: 2e prijs Gré Jimmink; 3e priis B. Keu ris. St. Maartensbrug. Fruit. Clapp's Favorite: le priis W. v. d. Ham, Wieringerwaard: Reverent Wilkens. 2e priis dezelf de; Jansus Liebel, 3e priis dezelfde; Louise Bonne, 3e prijs dezelfde; Beurré Hardi. 3e prijs dezelfde; Collectie Peren en Appelen. 2e priis Jac. Kater. BURGERVLOTBRUG. Zaterdagavond is alhier een commissie gevormd tot het houden van kinder- en volksfeesten, op de a.s. kermisdagen. Inteekenlijsten zullen daarvoor circuleeren. Voor verdere bizonderheden zie men komende adv. LANGEND IJK Naast de vele moeilijkheden, waarmee de tuinders reeds te kampen hebben, doen ernstige geruchten do ronde in tuinbouwkringen dat de Noorsche regeering plannen heeft een Valuta-Centrale in het leven te roepen. Dat men deze plannen met leedwezen tege moet ziet, is begrijpelijk, als men weet, welke ramp zalige gevolgen het instellen van een dergelijke Cen trale door Denemarken voor onzen export heeft ge had. Van een invoer van 2.192.000 Kg. ter waarde van f 484.000 aan groenten en fruit in 1930, liep die over 1934 terug tot 497000 Kg. ter waarde van f 3S000 in 1934! De heer J. Kramer te Zuidscharwoude is in plaats van den heer C. Wagenaar Kz., aangewezen als lid voor de zgn. Bevrachtingscommissie in de Kamer van Koophandel. Uit betrouwbare bron vernemen we, dat de stand van de groenten en in het bijzonder die van de verschillende koolsoorten in Duitschland over 't al gemeen slecht is. Als dit land nu maar niet te veel moeilijkheden aan onzen invoer in den weg legt. OUDKARSPEL. NED. TUINDERSBOND Zaterdagavond vergaderde ten lokale van den heer C. Vis de afdeeling van den Nederlandschcn Tuindersbond. De opkomst der leden was bevredi gend. De Voorzitter, de heer N. Kaan. opende de vergadering, hij wees daarbij op de zeer benauwen de omstandigheden en de internationale verwikke lingen. en on de geringe steun wrlke van Riikswege op onze producten wordt verleend, en waardoor bet noodig is. dat alle belanghebbenden, tuinders en anderen Zaterdag a.s. op de protestvergadering aan wezig zijn. De notulen werden vastgesteld, nadat eenige op merkingen waren gemaakt door de heeren W. Bak ker en P. Volkers. Ingekomen was een schrijven omtrent een te hou den congres voor „Welvaart en Werk". De V.V.S.IT. verzocht een vertegenwoordiger te willen aanwijzen om als gedelegeerde naar Rusland te gaan. De heer W. Bakker eevoelde er wel voor. dat een af^^voard'n-^e werd gezonden. De heer C. Borst Pz. stelde voor de hiervoor te hou den bespreking bij te wonen, om dan gezamenlijk een vertegenwoordiger aan te wijzen voor de dele gatie. Werd aan het bestuur ongedragen. Aan de orde was hierna de bespreking van de proiestvergadcring van Zaterdag a.s. Voorzitter enf een overzicht van de voorgeschiedenis en de nood zakelijkheid ervan. De voorscbot-uitkeering bedroeg voor den Noor- dermarktbond f35.per bedrijf. Dat beteekent niet meer dan een drietal weken levensonderhoud. Dp monseben moeten tlhans leven ten koste van derd«« Ook in deze gemeente is dit het geval. Daarom moet geprotesteerd worden tegen rot-toestanden in het tuindersbedrijf. Een gemeentelijke steunregeling? Het volgende punt was de bespreking van een gemeentelijke steunregeling. Voorzitter deelde mede. dat men zich er over ver wonderd heeft, over de tuinders die zoo maar door werken zonder meer en toch maar rustig blijven. De menschcn zullen echter toch moeten leven. Daar voor is in de eerste plaats noodig betere steunrege ling. Om aan den nood tegemoet te komen, zou een gemeentelijke steunregeling kunnen worden inge steld. Het moet hoofdzakelijk gaan om de tuinders op hun bedrijf te houden. Het is niet de bedoeling dat de gemeente noodlijdend wordt gemaakt. De heer C. Hink meende, dat de tuinders, die in de werkverschaffing komen, toch ook door de ge meente moeten worden betaald. Spr. wees nog op het bedrag, dat door het gemeentebestuur is gevo teerd voor steun aan tuinders, voor een paar iaar terug, dat niet heelemaal is uitgekeerd. De heer C. Borst deelde mede. dat van bet res- teerende bedrag pl.m. 1000 gulden aan het Crisis comité is uitgekeerd. De lieer W. Jonker vond dat de tuinders een zelf de steun moesten ontvangen als voor de arbeiders in de ..proefgemeente" wordt verleend. Daarvoor moet worden gedemonstreerd. Voorzitter antwoordde, dat het Rijk er niet toe overgaat, steun te verleenen aan menschen, die nog in hun bedrijf werken. De N.T.B. heeft daarop meer dere malen gewezen. Er wordt van meerdere zijden uit den N.T.B. op het in het bedrijf houden van de tuinders aangedrongen. Voorzitter verwachtte, dat er velen zullen ziin, die dezen winter niets zullen hebben te verkoooen. De heer Jonker wilde als men dan in werkver schaffing moest, in .wei'kverschaffing op het eigen bedrijf. De heer W. Bakker meende, dat de tuinders bitter gebrek hebben. Men moet geen medelijden hebben met hen. die wel betalen kunnen. De Voorzitter meende, dat het gemeentebestuur wel gelegenheid zou vinden voor werk. Maar het moet er op aan, dat de tuinders op hun bedrijf bliiven. De heer C. Bonst wilde geen twee heeren dienen. Men moet voor de arme tuinders opkomen. Er be staat gelegenheid dat ontheffing van personeelc be lasting wordt gegeven. Men moet een gemeentelijke steunregeling aanvragen aan de gemeente. Opgemerkt werd, dat het niet zo: aangenaam is, om naar het Armbestuur te gaan. Er werden ook klachten geuit over de behartiging van de werkzaamheden door een der armvoogden. Na nog eenige uitvoerige besprekingen werd be sloten aan den gemeenteraad een sfeun regeling van gemeentewege aan te vragen. Na rondvraag volgde sluiting. Uitstapje U.L.O. De oudste leerlingen van de U.L.O.-school hebben hun tweejaarlijksck schoolreisje weer achter den rug. Met twee touringcars van de H.A.B.O. ging het deze keer naar Berg en Dal. Op de heenreis werd Utrecht aangedaan, waar de Dom beklommen werd. Daarna werd de tocht voortgezet naar Arnhem en daar het openluchtmuseum bezocht. Het was een zeer leerzaam bezoek. Nu ging men naar het hotel Berg en Dal, waar van het kostelijk uitzicht genoten werd. Voor het naar bed gaan een kleine marsch, waarop een gezonde slaap volgde. De andere dag ging men nog een bezoek brengen aan het Valkhof en daarna naar Burgers dierenpark. Er was nog wat tijd beschikbaar, die gebruikt werd om het kasteel Doorwert te bezichtigen. Daarna ging men dankbaar en zeer voldaan naar den Langendijk te rug. Geen regen, tenminste niet van beteekenis, nu en dan een September zonnetje droegen het hunne er toe bij om dit uitstapje volkomen te doen slagen. Lang zal het in de herinnering der leerlingen blij ven. In beroep. De heer J. van den Abccle, die, zooals bekend, niet tot den gemeenteraad werd toegelaten op grond van zijn ambtenaar-zijn bij de gemeenschappelijke lichtbe- drijven van de Langendijker gemeenten en St. Pan- cras, is in hooger beroep gegaan bij de Kroon. Tn dit zeer uitgebelde, beroepsschrift wordt door v. d. A. erkend, dat het bedrijf eigendom is van de verschil lende gemeenten, maar hierdoor wordt niet vastge steld, de mate van ondergeschiktheid van de com missie van beheer aan de gemeenten en met name aan een dier gemeenten, de gemeente Noordschar- woude. Uiteengezet wordt, dat de begrooting en reke ning de goedkeuring behoeven van Ged. Staten en niet zooals bij een gemeentelijke instelling door den gemeenteraad worden vastgesteld. De commissie van bebeer voert een geheel zelfstandig bestaan. Met uit zondering van de overlegging van de rekening en be grooting.. Zelfstandig bepaalt de C. v. B. de tarie ven en met name voor het aanstellen van ambtena ren en werklieden is nog nooit de goedkeuring ge vraagd van of medegedeeld aan de gemeenten. Als de commissie wel ondergeschikt was aan de ge meentebesturen, zou een tariefswijziging aan de ge meenten moeien worden voorgesteld en worden vast gesteld. De bevoegdheid van de aanstelling van ambtenaren is niet aan de Comm. van Beheer „overgedragen", maar vloeit voort uit de zelfstandige taak van de com missie. Het ambtenarenreglement is ook door deC. v. B. vastgesteld, niet door de gemeenten. Hiermee staat vast, dat de bevoegdheid nadrukkelijk in han den van de Commissie van Beheer is gesteld. Noord- scharwoude heeft geen zeggenschap over de aanstel ling van ambtenaren, dus kan v. d. A. niet worden beschouwd als een vanweg het gemeentebestuur aan gesteld ambtenaar, noch aan een aan de gemeente ondergeschikte administratie. Tenslotte wordt venvezen naar een beslissing van de Kroon d.d. 1 Mei 1910 in een soortgelijk geval, waarbij de Raad van State bepaalde, dat, daar aan de Commisie volgens de e^troffen regeling een zelf standig bestaan en een zelfstandige taak is gegeven, waarbij medezeggenschap van de betrokken gemeen tebesturen is uitgesloten, en met name voor de aan stelling van personeel geen medewerking of goed keuring van die besturen is vereischt. de betrokken persoon niet kan worden geacht te zijn een ambte naar, vanwege het gemeentebestuur aangesteld, ter wijl hij ook in geen enkel opzicht aan dat bestuur on dergeschikt is. De uitslag van deze kwestie, welke de gemoederen danig in beweging houdt, wordt met belangstelling tegemoetgezien. SINT MAARTEN VALKKOOG. Hengelsportvereeniging „Sla 'm aan de Haak". Een rumoerige wedstrijd. Zondagmorgen gingen weer onder veel spanning een 2S-tal hengelaars naar den Voorpolder te Dirks- horn. Alles ging goed tot de jongelui een beetje druk werden. De voorzitter moest eenige leden een standje geven, daar het een vischwedstrijd was en geen klets- club. De prijsuitreiking vond plaats bij M. Kuiper. le prijs J. van Schoorl, de grootste 19 c.M.; .2e pr. B. C. Schut, 18 stuks; 3e pr. P. Kistemaker 17 st.; 4e pr. A. Kosscn 14 st.; 5e pr. A. Boontjes, 12 st.; 6e pr. C. Boontjes 11 st.; 7e prijs S. Kuiper 10 stuks, 8e pr. C. Wester 9 st.; 9e or. A. Kos, 9 st.; 10e pr. R. Blok 8 st.; 11e pr. J. Boontjes 8 st.; 12e pr. M. Kuiper 7 st.; 13e pr. P. Appel, 7 st., 14e pr. R. Bijpost Jr., 6 stuks, 15e prijs A. Wit, 5 stuks. Aantal baars 180. Schagen. van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Evenals vorig jaar werd ook dit jaar door de Districtsfederatie van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbe drijf weer besloten tot het houden van een Landdag te Schagen. Waar het gevorderde seizoen echter de mogelijldieid openliet, dat het weer, alle goede voor nemens van het Districtsbestuur ten spijt, minder gunstig zou kunnen zijn (men denke slechts aan de meerdere dagen, op welke god Pluvius ons gedurende de laatste paar weken een wel wat al te groote mild heid betoonde), had het bedoeld bestuur, om voor alle gebeurlijkheden gereed te zijn, zich behalve van den Muziektuin, ook van het Theater Royal verzekerd. Gelukkig bleken de weergoden echter in een bij zonder gunstige stemming en, hoewel Zondagmorgen de lucht nog wel eenigszins betrokken was, kwam er al gauw wat opheldering, zoodat 's middags het weer zelfs bij uitstek gunstig mocht heetcn. Toen te ongeveer half twaalf het terrein geopend werd, waren dan ook al spoedig enkele honderen aan wezig en in de middaguren groeide dit aantal nog voortdurend aan, zoodat te omstreeks drie uur op on geveer een duizendtal mocht worden gerekend. Uit alle gemeenten uit de omgeving waren er aanwezig, zoowel uit de meest-nabije als Zijpe, St. Maarten, Barsingerhorn en Wieringerwaard, als uit de verder afgelegene, als Anna Paulowna. Wieringen, de Wie- ringermeer, Winkel, enz., ja zelfs was er een auto bus met landarbeiders uit Bleijaard (Friesland) ge arriveerd, om dezen landdag mee te maken. Nadat de Voorzitter der Districtsfederatie, de heer D. Burger, met een kort woord de Landdag had ge opend, gaven enkele afdeelingen van den Arbeiders- Sportbond eenige oefeningen op brug en paard, zoo wel als verschillende vrije oefeningen ten beste. Ook de Jonge Pieter Jellen (waarbij nog zeer kleine peu ters) weerden zich daarbij reeds flink. Vervolgens gaf het Heldersche Fanfarecorps enkele WIERINGEN Met eenigszins guur, doch gelukkig droog weer zijn Zaterdagavond de traditioneele Florafeesten in gezet met een muzikalen rondgang door het dorp met de muziekvereeniging „Apollo" onder leiding van haar onder-directeur, den heer Jac. Bakker, welke zeer veel publiek op de been bracht, 't Slot van den rondgang werd gevormd door een bijeen komst in de groote tent van den heer Scheltus, wel ke geplaatst was aan den Gasthuisweg. Hier opende de voorzitter van Flora, de heer C. Tiisen M.Czn. met een welgekozen woord de tentoonstelling. Laat ons maar direct zeggen, dat alles wat hier te aanschouwen viel, wederom de stoutste verwachtin gen heeft overtroffen. Door bestuursleden in samen werking met Wouter Hegeman was het tentoonstel lingslokaal in een ware lusthof van bloemen en planten herschapen. Alles opgesteld in keurige gras gazons gaf een bijzonder fraaien aanblik. Het vak manschap van de heeren kwam hier bijzonder aan den dag. Verder was door rappe handen het geheele gebouw keurig versierd. Een woord van hulde aan het bestuur „Flora", is hier zeker op zijn plaats. Den heer C. Koorn Vzn. een woord van dank voor al het geen hij belangeloos beschikbaar stelde voor de grasgazons, enz. In dit schitterende bloemen- en plantenmilieu sprak de heer Tijsen voor een talrijke schare be zoekers zijn openingswoord uit. Spr. bracht in de eerste plaats een woord van dank aan de leden van „Apollo" voor hun medewerking. Verder verheug de het spr., weer zoo'n groot aantal inzendingen aan wezig te zien, te meer daar het hier ingezondene geen beroeps doch alles amateurvverk is. Met een woord van welkom aan „Apollo", daarbij nogmaals de goede harmonie memoreerende, verklaarde de voorzitter deze 29ste tentoonstelling voor geopend. PI ierop werd nog een marsch ten gehoore ge bracht, waarna talrijke bezoekers in- en uitwaarts gingen, laatstgenoemden om zich op het feestelijke kermisterrein te vermaken. Hier is het den geheelen avond ruk geweest en zweef- en andere kermis-at- tracties maakten goede zaken. Ook de verschillende café's, al dan niet met gelegenheid tot dansen wa ren druk bezocht en boden een gezellige toevlucht. Zondagochtend, terwijl het tentoonstellingsgebouw voor het publick gesloten bleef en de keurmeesters, de heeren Van Amersfoort, bezig waren hun, onge twijfeld moeilijke, taak te vervullen, hebben wij nog eens op ons gemak de diverse inzendingen bekeken. Hierbij vielen ons enkele inzendingen op, welke door hun uitgebreidheid speciaal de aandacht trokken. Daar was om enkele voorbeelden te noemen, de in zending van den heer Arie Bakker, een rijke sortee- ring cacteeën, welke een lust om te zien was. Daar naast een iets kleinere, doch met 51 stuks, niet min der belangrijke inzending cacteeën van Mej. Ma Poel, welke ook een speciale vermelding verdient. Dan een fraaien hoek pronkjuweeltjes, inzending van den heer V. Koorn Jzn., en de niet minder aan trekkelijke stand van Mevr. Houwing-de Wit. Dat de keurmeesters hier geen lichte taak hadden uit te voeren, stond vast. Na den geheelen ochtend bezig te zijn geweest konden eerst tegen 2 uur de resulta ten in hun geheel worden overzien. De uitslagen der keuring luiden als volgt: Begonia's: le prijs P. Poel; 2e prijs Wed. W, Snooi; 3e prijs C. Wiegman; 4e prijs P. Bakker Ezn.; 5e prijs C. Bakker Jzn.; 6e prijs A. Keijzer (Hippol.); 7e prijs D. Verfaille; 8e prijs S. Verfaille; 9e prijs J. Hegeman; 10e prijs Jb. Molenaar. Een 5-tal bestuursprijzen werd toegekend aan A. Poel Nz., Ma Tijsen; M. Bakker, J. Metselaar en M. Tijsen Czn. Primula Abionia: le prijs C. Bais; 2e prijs Wed. W. Snooi; 3e prijs J. Metselaar Jbzn.; 4e prijs Wed. W. Hermans; 5e prijs A. Buma; 6e prijs F. Doesburg Een 3-tal bestuursprijzen werd toegekend aan J. Bakker Pzn., P. Poel en D. Verfaille. Fuchsia: le prijs S. Tijsen Jbzn.; 2e prijs W. Stadig; 3e prijs II. Grootemaat; 4e prijs Jb. Kuiper; 5e prijs Gez. M. en G. Tijsen; 6e prijs P. Klein Sr. Een 2-tal bestuursprijzen werd toegekend aan Wed. D. Tijsen en Jb. Molenaar. Hortensia: le prijs niet toegekend; 2e prijs P. Blankman; 3e prijs M. Zegel Groepen planten; le prijs Jan Smit Gzn.; 2e prijs H. Grootemaat; 3e prijs D. Bakker Johzn.: 4e prijs S. Zomerdijk; 5e prijs W. Stadig; 6e prijs C. Bakker Jaczn. Een 3-tal bestuursprijzen werd toegekend aan Jac. Kuiper, Gez. Tijsen en D. Verfaille. Groepen Cacteeën: le prijs Arie Bakker; 2e prijs Ma Poel; 3e prijs C. Cornelissen; 4e prijs Neeltje Zomerdijk 5e prijs J. Koorn Vzn.; 6e prijs Jac. Lont smid); 7e prijs Terpstra; 8e prijs C. Tijsen M. Czn. Mooist gekweekte plant: le prijs bladbegonia, Jb. Kuiper; 2e prijs idem, Jan Bakker Johzn.; 3e prijs Aloé, Dirk Verfaille; 4e prijs Asperagus Sprengerie, Poel; 5e prijs Ster v. Bethlehem (blauw), Wed. W. Hermans. 8 bestuursprijzen in deze afdeeling wer den toegekend aan resp. S. Wagemaker met Aza lea; M. Tijsen met bladbegonia; J. de Wit, met Cli via; D. Blaauboer, met Ster van Bethlehem (wit); muzieknummers, waarbij weer duidelijk de voortref felijke eigenschappen van dit corps naar voren tra- den. Ook het gezelschap Is. Romijn, dat voor den Land- arbeidersbond niet onbekend is, wijl het in den atge- loopen winter voor dien Bond een tournée heelt ge maakt, waarbij tal van propagandavergaderingen zijn bezocht, wist met haar ten deele geestige, ten deele ernstige voordrachten het talrijke publiek voor zich in te nemen. Heel goed klonken ook de liedjes van Rita Ross. De heer H. van der Wielen, lid van liet Hoofd bestuur, sprak hierna een propagandistisch woord, waarnaar met belangstelling werd geluisterd en het welk door een dankbaar applaus werd beloond. Dan volgt de pauze, die echter door den Arbeiders- Sportbond werd benut, om hierin nog enkele oefenin gen te geven. Na de pauze wordt door de Arheiderszangvereeni- gingen van Winkel, Kolhorn en Wieringerwaard, wel ke allen onder denzelfden Directeur (den heer Kos), werken, de bekende Striidliedercnfantasic ten gehoo re gebracht. Vergeleken bij het vorige jaar, toen deze zelfde vereenigingen hiei ook mede den Landdag opluisterden, was er wel eenigen vooruitgang in dit optreden te ontdekken. Opnieuw geeft dan het Heldersch Fanfarecorps enkele mooie nummers, om weer op dezelfde prettige wijze als vóór de pauze, te worden afgewisseld door het gezelschap Romijn, waarna tenslotte dé Arbeiders- zang vereeniging „De Stem des Volks" van Anna Pau- lowna, onder directie van den heer Rusting van Den Helder, een zestal mooie nummers laat hooren. .lam mer genoeg ging hiervan echter veel verloren, wijl wegens het gevorderde uur, de verst afwonen den ge^ noodzaakt waren op te breken en ouders met kinde ren, weer uit de omgeving, mede het terrein verlieten, waardoor eene hinderlijke drukte ontstond. De zeer beschaafde wijze van zingen van deze vereeniging had namelijk meer aandacht verdiend. De optocht door Schagens straten, welke hierop volgde, werd mede doordat het hiervoor iets te laat werd, ongunstig beinvloed, hoewel hieraan toch nog een belangrijk rantal mannen en vrouwen deelnamen. Te kwart voor zeven werd deze demonstratie door den heer Burger ontbonden, waarbij hij aan allen die tot het welslagen van Landdag en demonstratie hadden meegewerkt, een hartelijk woord van dank richtte en aanspoorde tot eendrachtig schouder aan schouder staan ter bereiking van betere toestanden en ecne mooiere samenleving. J. de Wit met Coleus; Dirk Verfaille, met Scdum Sieboldi; Dirk Verfaille, met Tratus Canlia; N. N.,- met Kentia Palm. Bouquetten v. kinderen; le prijs Trijntje Metse laar: 2e prijs Nettie Rotgans: 3e prijs Jac. Kaleveld; 4e prijs Miek Smit; 5e prijs Vrouwtje Blankman; 6c prijs Clazien Lont. Een drietal bestuursprijzen werden toegekend aan Jeanette Lont, Eva Kaleveld en kinderen J. Rotgans. Het eerste nummer op het programma van de Florafeesten luidde voor den Zondag „behendigheids wedstrijden", welke om twee uur aanvingen, nadat hieraan voorafgaande .Apollo" een muzikale rond gang door Den Oever naar het feestterrein had ge maakt. Een talrijk publiek was opgekomen en veel vuldig werd er onbedaarlijk gelachen om de zotte intermezzo's. De wedstrijden eindigden circa vijf uur met het volgende resultaat: la prijs f 10 C. v. d. Ivreeke; 2e prijs f7.50 M. Tijsen; Jzn.; 3e prijs f5 S. Lont Gzn.; 4e prijs f2.50 P. Piooij; 5e prijs fl F. v. d. Ivreeke; 6e prijs, eveneens een gulden, J. Klein. Na afloop der wedstrijden begaven de talrijke be zoekers zich naar het kermisterrein, waar weldra een uitbundige pret heerschte. Tegen negen uur des avond schaarde een ieder zich achter „Apollo", teneinde in fakkeloptocht zich naar den Molgerdijk te begeven, waar hot vuurwerk zou worden afgestoken. Enkele duizenden stelden zich op en langs den dijk, om met hun „oh'sen „ah's" het vuurwerk te begroeten. Precies half tien ging de eerste vuurpijl de lucht in en vele magni fieke stukken volgden zonder tusschenpoozen, onder de groote instemming van het publiek. Voor al het slotnummer „Leve Flora", geflankeerd door draaiende zonnen, vuurspuwende toortsen en knal lende vuurpijlen vormde een schitterenden aanblik. Zeer voldaan trok een ieder na afloop van het vuur werk wederom onder de vroolijke tonen van een. door „Apollo" gespeelden marsch naar Den Oever, waar het kermis- en dansvermaak weldra hoogtij vierde en tot laat in den nacht voortduurde BARSINGERHORN Door B. en W. is in de laatstgehouden vergadering aangewezen als le loco-burgemeester de heer Jb. Kistemaker, Aan de Provincie Noord-Holland is door B. en W. vergunning verleend tot het doen bouwen van een dubbele dienstwoning en een deurenloods bij de nieuwe schutsluis in het kanaal KolhornSchagen te Kolhorn. Door B. en. W. is ingevolge de Hinderwet vergun ning verleend aan do Stichting Joodsche Arbeid te Nieuwesluis tot" het oprichten van een slachtplaats in het werkdorp aldaar. Zondag j.1. hield de Postduivenvereniging „De Reisduif" een vlucht van Oudenbosch, een afstand van 134.957 K.M. De uitslag luidt: H. J. Ulehake, nos. 1, 10. 11, 15, 17. Deze verwierf tevens een medaille voor de eerst- aankomende jonge duif. J. Wit, no. 2; C Droog, nos. 3, 4, 5 en 6; N. Saai, nos. 7, 8, 9 en 19; G Bos, no. 12, P. J. Enkt, no. 13, 14 en 20, R. de Roo, nos. 10 en 18. HARENKARSPET DIRKSHORN. Zondagmiddag concerteerde in den tuin van den heer Th. Yff de muziekvereeniging „Onder Ons", di recteur de heer P. Pranger. Geopend werd met de bekende rnarsch: Aux bords du R'nin, van Herzer, gevolgd door: Ouverture „Tan- crcd" van Rossini. Hot contact tusschcn publick en orkest was toen reeds volledig. In het nu volgende nummer: Impressions d'Alger van Blemant, waren naast soms wat uitheems klin kende, ook zeer schoone gedeelten te genieten, terwijl in: Fragmenten uit ..Coppelia Ballet" van Delibes.rte keurige overgangen onze bewondering wekten. Na de pauze werden nog onberispelijk uitgevoerd: Ouverture Symphonique van Vlessing en Unvollen- dete, 1ste deel, van Schubert benevens: Rosen aus dem Sflden. Walzer van Joh. Strauss. Dit laatste nummer, licht en los als het gespeeld werd, viel wel buitengewoon in den smaak van de luisteraars. Met „Marsch finale" werd het fijne, uitstekende concert besloten. Blijkbaar hadden directeur en leden zich reeds geheel aangepast. De tuin was geheel bezet, terwijl op straat zich ook nog vele toehoorders ophielden. OPMEER Alhier werd Zondag een vischwedstrijd gehouden, door de Hengelsportvereeniging T.O.P. Om 4 uur S morgens waren alle leden op een paar na op de brug aanwezig, en om kwart over vieren werd afge reden naar de Langcreis, waar gevischt werd op karper. Het mocht echter geen der 17 leden gelukken een karper te vangen. Wel werd zoo nu en dan een blei verschalkt, maar deze telden niet mede voor de prijzen. Het karperen had in het geheel geen succes. Prijzen werden bestemd voor den volgenden wedstrijd, dan echter op baars.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7