Charles Rex 3= Kantongerecht te Alkmaar. INGEZONKEN /TUKKEN RADIO Ethel M. Dell. Strafzitting van Vrijdag 20 September, Vonnis J. v. d. M., Scheveningen, overtr. art. 122 motor- en Rijwielwet, f 12 boete of 6 dagen. II e i 1 o o. DE OVERBUREN KRIJGEN OOK WEER WERK. De zaak tegen den ijscohandelaar Th .Br. te Hei- loo, die een verboden standplaats zou hebben inge nomen met zijn ijscomagazijn op Runxputte, werd voortgezet met het hooren van den verbalisant Ha- zelager. Deze vredesconferentie had echter al niet meer resultaat dan die to Genèvc en verklaarde de tot f7 boete of 7 dagen veroordeelde ijsco-exploitant met dit vonnis geen genoegen te willen nemen. Wat natuurlijk beteekent: Ik gooi het hoogerop! Alkmaar ZIJN VERWEER HAD GEEN RESULTAAT. Na verhoor van agent Dalenberg contra Willem v. d. P., die in den Alkm. Hout buiten de paden zou hebben geloopen, volharde verbalisant bij zijn ambts- cedig proces-verbaal en volgde alsnu veroordeeling tot f2.50 boete of 2 dagen. DE ZWARE ZONDARES. Mej. Martha de B.. 'n Alkmaarschê winkelierster, had de wet op de Zondagssluiting overtreden door aan 'n juffrouw, die noodgedwongen op den dag des Hoeren moest wasscben, n pakje Persil af te leve ren vanuit de huiskamer. Geld was er niet voor ont vangen. Het ging ook niet om de verdiensten, maar om iemand uit den nood te helpen, zei de leveran cierster, heden terecht staande en het proces-verbaal van agent Stoats niet juist achtende. Maar de ambte naar en de Kantonrechter waren een andere mee ning toegedaan en volgde dus veroordeeling tot f3 boete of 3 dagen. HENGELSPORTMISÈRE. De fabrieksarbeider Piet P. te Alkmaar, die er uit ziet of hij nog onder de leerplichtwet valt, had in den Geestmerambachtpoider gevischt zonder vergun ning en kwam er, dank zij z'n kunst om de teedere snaren in het gemoed des Kantonrechters op de juiste wijze te betokkelen, met slechts f2 boete of 2 dagen genadig af. De grondwerker Hendr. Z. zou in een spoorsloot met 2 hengels hebben gevischt, maar hij beweerde, dat het vischwater was gepacht door zijn zwager, die ook zelf tegenwoordig was en wel met 30 hen gels mocht visschen, zoodat aanhouding noodzake lijk werd geacht. Helder, EEN AUTO MAG NIET ALS TRACTOR VOOR WIELRIJDERS DIENEN. De levensverzekeringsagent Antoon St. had onder hevigen tegenwind van Den Helder getrapt en liet zich onder Schoorl op den Helderschenweg door 'n vrachtauto meevoeren om wat op verhaal te komen. Rijksveldwachter Strooker kreeg dat in de gaten en moest nolens volens proces-verbaal opmaken. De harde wind, zijn groot gezin en ongunstige financiën waren echter factoren, die den kantonrechter noop ten slechts 3 gulden boete of 3 dagen op te leggen. Het normale tarief is echter 8 a 10 pop, Men ge lieve hier wel nota van te nemen! VORSTEN DER DUISTERNIS. De metselaar Piet N. te St. Pancras had op den Bovenweg te lang over de gemeenteraadsverkiezin gen staan kletsen en kwam toen tot de treurige ont dekking, dat zijn fietslantaarn dienstweigerde. 1 gul den of 1 dag. Do koopman F. K. te Ileiloo verkeerde in dezelf de ongunstige conditie te Castricum, toen hij met een paar vrienden van het strand huiswaarts keerde, Hier deed het utiliteitssmoesje dienst, dat hij juist was .opgestegen. 3 gulden of 3 dagen. De heer Klaas S., 'n steuntrekkende los werkman te Alkmaar, wilde als galante ridder sans peus sons reproche, ondanks hij over geen lichtapparaat be schikte, zijn te Bergen wonende dullinea niet zon der behoorlijke bescherming huiswaarts laten pedde len en dit nobele gebaar had een bekeuring ten ge volge. Klaas moest zich heden verantwoorden en wond zich hevig op, toen hij tot f 3 boete of 3 dagen werd veroordeeld. Hij rekende den kantonrechter voor, dat hij, wanneer hij ging zitten, hem zijn steun werd onthouden en hij dan niet eens genoeg over hield om zijn huishuur te betalen. Met het vonnis werd dan ook geen genoegen genomen en we hoorden hem cenigen tijd op de griffie schreeuwen, vermoede lijk om hooger beroep aan te teekenen. O d o r p. OOK DAT PLEZIERTJE MOET HIJ MISSEN. De winkelier Nic. M. te Oudorp, had zijn vracht auto, waarvoor hij zoo iets als 100 gulden belastin betaalt, dienstbaar gemaakt aan eerbaar Zondags genot en was met zijn gezin en dat van zijn knecii naar Egmond aan Zee getuft, ten einde een genoeg lijk dagje aan liet koele strand door te brengen. Maai de auto boodt echter voor meer dan 8 personen ber ging en was ook niet goedgekeurd, dus daar zat c^e brave huisvader met zijn gebakken peren. Heden stond hij terecht, werd zeer minzaam behan deld, slechts tot 1 gulden of 1 dag veroordeeld, maar zijn Zondagsche snoepreisjes moet hij staken. Indien de wet streng wordt gehandhaafd, mag hij zelfs zijn knecht in de cabine niet eens meenemen, tot zulke idiote consequenties luidt het desbetreffende wetsartikel. Heerhugo waard. 'N HELDHAFTIG MANNETJE. De chauffeur-vrachtrijder Nic. K. uit Heerhugo- waard, had het lel in het holst van den nacht door Alkmaar te rijden zonder nummerbewijs of brandend achterlicht. In de Houtil werd hij geschept en thans veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen. Alkmaar. BLOEMEN GEVEN NIET ALTIJD GENOT. De bloemcnventor A. K. te Alkmaar kreeg deining met de politie, omdat hij een verboden standplaats met zijn geurige negotie in had genomen. Het is blijk baar een zeer verleidelijk kwaad, aangezien deze jon geling reeds voor de derde maal werd bekeurd. Von nis f2.50 boete of 2 dagen. Zijn collega Piet P. had volgens den verbalisant 15 minuten lang gezondigd, doch hij wees dit met verontwaardiging van de hand en zei: Ik zal dood neervallen als liet méér dan 5 minuten was! De Kantonrechter gaf echter te kennen, deze kracht proef niet te verlangen en'legde in casu 1 gulden boete of 1 dag op. Egmond aan Zee. DE BRAAM WORDT DUUR BETAALD. Op deze zitting ontbraken ook weer de traditio- neele bramenzoekers niet. Ook deze bramen hebben hun stekels en werden de Egmonder braam-snuffe laars W. V., W. V. Az.en L. P., ieder veroordeeld tot fl boete of 1 dag. Het feit was gepleegd in de dui nen van Bergen aan Zee. Alkmaar. DIE IS RADICAAL GENEZEN. Een koopman uit Egmonder Meer, Jan v. d. Z., had met een bakfiets het vooral wat naar fiets ruikt verboden Payglop bepcddeld en werd als nu de si gaar. Heden "terecht staande en tot f2 boeten of 2 da gen veroordeeld zijnde, riep hij verbitterd uit, dat hij het Payglop niet meer zien wou! Bergen. NATUURGENOT HEB JE OOK NIET ALTIJD VOOR NIKS. De heer W. A. P. was te Bergen de duinen inge trokken om van de heerlijke natuur te genieten, doch had geen nota genomen van het ongastvrije bordje, art. 461 W. v. Str., zoodat hij er leelijk intippelde en thans voor zijn natuurgenot 2 gulden boete moest be talen. De plaatsvervangende 2 hechtenisdagcn zullen dezen natuurminnaar zeker niet welgevallig zijn. Zuidscharwoude, 20 Sept. 1935. Geachte Redactie, Als getrouw lezer Uwer coürant, heb ik met be langstelling de diverse berichten gevolgd, over het z.g.n. plan-Zeeman. Over het gedeelte omzettisg der tegenwoordige cultuur,- in fruitcultuur wil ik lijst nu niet hebben. Alleen wil ik daarover opmerken, dat di verse, tot oordeelen daarover bevoegde personen een van den heer Zeeman zeer afwijkende meening heb ben, betreffende mogelijkheid van die cultuur en vooral omtrent do geschiktheid van den grond. Maar waar nu Uwe correspondent in het blad van vandaag, de aanleg van den weg Zuid-Noord, door het Ambacht, een levenskwestie noemt voor de Lan- gedijker dorpen, daargeeft hij niet alleen naar mijn, maar naar ik weet naar veler oordeel, een blijk van zooveel overdrijving, dat ik U Redactie, in overwe ging geef, om, alvorens nog meer van dergelijk ge schrijf op te nemen, U eerst eens ter plaatse voor te laten lichten. Waar geschreven wordt over de ge schiktheid, voor het aanleggen van nieuwe bedrij ven, wil ik opmerken, dat die mogelijkheid bestaat, indien de noodzakelijkheid gevoeld wordt, langs den nieuwen weg van Noordscharwoude naar Koedijk. De te projecteeren weg zou voor een groot deel komen te liggen langs land, dat voor de vestiging van be drijven de noodige geschiktheid mist, als daar zijn moeilijk te bewerken wegens gebrek aan teelaarde. Overigens heb ik niets tegen den aanleg van den weg als zoodanig, als do geiden ervoor kunnen wor den gevonden uit het wegenfonds, of uit het zestig millioen-plan. Wel heb ik er op tegen als het geld geleend moet worden door de Langendijker gemeen ten. De lasten welke op de burgers rusten, zijn reeds zoo hoog opgevoerd, dat. daarvan ook het einde is bereikt, afgezien of do Regeering toestemming zou willen geven. En dan nog de weg naar het Westen, om gelegen heid te scheppen om to bouwen. Nu, M. de R., als de toestand zich. naar wij hopen, zeer binnenkort zoodanig wijzigt dat er weer behoefte komt aan bouw terrein, dan is de tijd gekomen, om aan die behoefte te voldoen. Maar om nu te zeggen, daar moet een weg komen, dan kunnen de menschen daar bou wen, terwijl men nog niet weet waar de behoefte aan bouwterrein zal zijn, is mijn inziens wel wat ver op de zaak vooruit loopen, temeer waar voor den weg naar het Oosten reeds vele kosten zijn gemaakt, en het zeker is, dat daar een weg komt, en de grond langs dien verbindingsweg in handen van de gemeen te is, waardoor ieder idéé van speculatie is uitgeslo ten. i U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaat sing, noem ik mij, EEN GETROUW LEZER. DINSDAG 24 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.00 Gram.pl.; 9.00 Ensemble Lismonde; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Ensemble Lismon de; 11.00 Mevr. R. LotgeringHillebrand: Keuken termen; 11.30 Gram.pl.; 12.30 Cantabilé-orleest olv. E. Beeckman en Gram.pl.; 2.15 Gram.pl.; 2.30 Benny Vreden (liedjes en imitaties) m.rn.v. Mies Spruit (piano); 3.00 Gra.rn.pl.; 3.10—4.00 De AVRÖ-Decibels olv. Eddy Meenk; 4-.30 Radio-Kinderkoorzang olv. J. Hamel; 5.05 Voor kleine kinderen; 5.35 Kovacs Lajos en zijnorkest: 7.00 Mevr. M. Ketelaarvan Gogh: 10 Jaar Zonnestraal-collecte; 7.15 Gram.pl.; 7.30 Dr. J. van Essen: Stem en persoonlijkheid; 8.00 Berichten; 8.10 Gram.pl.; 8.50 5de episode van „De blauwe smaragd", van L. Willink. Leiding: K. Kleijn; 9.15 Omroeporkest olv. N. Gerharz. m.m.v. W. Strienz 'bas-bariton), en L. Walker (gitaar); 10.20 Causerie Gustav Czopp; 10.30 Vervolsr omroeporkest; 11.00 Be richten; 11.10 Gram.pl.; 11.15—12.00 De AVRO-Decl- bels olv. Eddy Meenk. HILVERSUM (301 M.) K.R.O.-uibzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.3012.00 Godsd halfuur; 12,15 Schlagermuziek en gram.pl.; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gram.pl.; 3.10 Or kestconcert; 4.15 Gram.pl.; 5.00 Kinderkoor; 5.30 Gr. pl. en orkestconcert; 7.15 Lezing; 7.35 Gram.pl.; (Om 8.00 Berichten); 8.20 Causerie; 8.30 Populair concert en lezing; 9.45 Gram.pl.; 10.00 Orkestconcert; 10.30 Berichten; Gram.pl.; 10.40 Orkestconcert; 1.30—12.00 Gramofoon platen. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Or gelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gram. pl.; 12.35 Ida Santarelli en haar orkest; 1.20 Het Schotsche Stvulio-orkest; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Gram.pl.; 3.55 Voor de scholen: 4.20 Causerie; 4.40 M. Sandra (sopraan) en het MacNaghten Strijkkwartet; 5.35 Het Cedric Sharpe Sextet; 6.20 Berichten; 6.50 Scarlatti-concert; 7.15 en 7.50 Lezingen; 8.10 BBC- Orkest; 9.00 „Puritan Lullabv", operette van Dyren- forth en K. Leslie-SimR'h; 10.00 Berichten: 10.30 Re portage uit Boedapest; 11.00 Het Bridgewater Harp Kwintet; 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en S.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Krett- ly; 9.05 Zang olv. Bonnaud; 11.10—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit rest. „Ritz"; 3.20—5.20 Louis Preil's orkest; 6.056.35 Gram.pl.; 820 Operamu ziek olv. Reesen; 8.55 Pianorecital; 9.20 Hoorspel; 10.45 Fransche muziek olv. Reesen; 11.2512.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.50 Concert; 1220 Omroeporkest, -koor en solisten; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Pianorecital; 5.20 Uit Koningsber gen: Omroeporkest en -kleinorkest; 8.35 Zie Deutsch- landsender; 9.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt, en. Radiotooneel. ROME (421 M.) 9.00 Variétéprogramma; 10.20 G. Arnaldi (piano) en Elena Cheli (sopraan). BRUSSEL (322 en 484 M.> 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoon platen; 8.20 Omroepor kest olv. Douliez; 10.30—11.20 Gram.pl.; 484 M.r 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Douliez; 1.502.20 Gram.pl.; 5.20 Salonorkest; 6.20 Gram.pl.; 6.50 en 7.35 Salonorkest; 8.20 Symphonieconcert olv. Defauw; 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) S.35 Rijkszending: „Das schnellere Schiff". spel met muziek; 9.20 „Der betrogene Kadi", opera van Gluck. Leiding: Schlemm; 10.20 Berichten; 10.50 Guitaar- en. pianorecital; 11.05 Weerbericht; 11.2012.20 Het Ber- lijnsch Philh. Orkest olv. P. Raabe en H. Abendroth. ZIJ PE TOEWIJZING AAN KORPSEN. De tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschre venen voor den dienstplicht, lichting 1936, zijn toe gewezen aan de navolgende korpsen: Oefeningsdetachement school Reserve-off. onber. artillerie, le ploeg, garnizoen Utrecht, tijdvak van inlijving 110 Febr. 1936: P. Bakker. Schooicomp. Pontonniers, le ploeg, garnizoen Dordrecht, tijdvak van inlijving 16—25Febr. 1936: Th. Leek. I Bat. Regt. Genietroepen, le ploeg, garnizoen Utrecht, tijdvak van inlijving 10—25 Febr. 1936: A. Swarthof. Regt. Wielrijders, le ploeg, garnizoen 's Hertogen bosch. tijdvak van inlijving 16—25 Maart 1936: J. H. van Eekeren. le schooicomp. Regt. Kustartilerie. le ploeg, gar nizoen Den Helder, tijdvak van inlijving 110 Mei 1936: M. M. Janssen en J. C. Slagter. I Bat. Regt. Genietroepen, 2e ploeg, garnizoen Utrecht, tijdvak van inlijving -0—25 Juni 1930: J. C. Bellis. 21e Reg. Infanterie, le ploeg, garnizoen Amers- foort, tijdvak v. inlijving 1625 Juni 1936: J. Schuijt. le Half-Regt. I Regt. Huzaren, 2e ploeg, garnizoen Amersfoort, tijdvak van inlijving 110 Juni 1936: A. Tuin. 6e Regt. Veldart. onberedenen, 2e ploeg, garnizoen Leiden, tijdvak van inlijving 10—25 Juni 1930: D. P. Groen. Zeemacht, 2e ploeg, garnizoen Den Helder, tijdvak van inlijving 23 Aug.1 Sept. 1930: A. van der Vlies. Korps Pontonniers en Torpedisten. opl. gasoffi- cier, le ploeg, garnizoen Dordrecht, tijdvak van in lijving 110 Sept. 1936: J. de Geus. 21ste Regt. Infanterie. 2e ploeg, garnizoen Amers foort, tijdvak van inlijving 110 Oct. 1936: J. de Best, G. Schoorl, W. P. Visser en D. Volder. Schooicomp. Pontonniers, 3e ploeg, garnizoen Dordrecht, tijdvak van inlijving 1625 Oct. 1936: A. S. Ligtliart. le schooicomp. Regt. Kustart.. 2c ploeg, garnizoen Den Helder, tijdvak van inlijving 16—25 Oct. 1936: P. Roozing. K OE GR AS JULIANADORP. MAISTEELT. Reeds langen tijd had het maïsveld op het bedrijf der N.V. „Volharding", dir. de heer J, H. van den Berg aan de Langevliet onze aandacht getrokken, echter niet wetend dat de bestemming er van een andere was, dan wij zelf dachten. Immers in de meeste gevallen wordt de mais als groenvoer ge bruikt of tegenwoordig ook wel gekuild. Dat is hier niet de bedoeling. Het betreft hier de teelt van mais en dan nog wel speciaal een soort die hier te lande riip wordt, want zooals aan een ieder bekend zal zijn, komt de mais uit overzeesche gewesten. En om nu ook zelf in deze behoefte voor ons land te kunnen voorzien, althans voor een groot, ge deelte, is reeds jaren gezocht om een soort mais te krijgen, dat hier rijp kan worden. Hierin is men in zooverre geslaagd, dat over het geheele land, di verse perceelen van dit kruisingsproduct zijn uitge zaaid, en waar de heer v. d. Berg dan voor onze omgeving de primeur daarvan heeft. De stand van het gewas, dat aan het rijpen is, mag zeer goed worden genoemd. Op het moment zijn de maïskolven aan het gewas te zien. Na de pluk moeten zij verder binnenshuis rijpen, om daarna machinaal afgewreven te worden, eniz. enz. FEUILLETON door 65. „Je denkt dus, dat ik haar niet liefhad?" vroeg Bmny met een zenuwachtige handbeweging. Jake glimlachte eventjes, toen hij den jongen in 't gloeiend gelaat keek. „In elk geval geloof ik, dat je haar nu niet meer liefhebt, Benny." „Je hebt gelijk!" zei Benny op afgebeten toon. „Dat doe ik ook niet meer. En ik wensch haar nooit yveer te zien nu ik weet wie ze is!" „Dat weet je niet", zei Jake. „Ze*is voor jou altijd feen onbekende geweest, een gesloten boek. En daar om twijfelde ik altijd Ik geloof, dat je haar nooit ge noeg hebt liefgehad, m'n jongen! Dat was 'tl" „Ik haar niet liefgehad!" riep Benny uit. Jake knikte. „Dan zou je haar beter hebben be grepen en haar beter hebben geholpen!" „Ik zou haar lief genoeg hebben gehad, als zij maar van mij had gehouden. Maar die schurk be kleedde bij haar altijd de eerste en de grootste plaats Ik heb nooit kans gehad!" „Dat heb je wel!" en weer speelde een glimlach om Öe lippen van den ouderen man. „Misschien niet ivaak, maar een kans heb je gehad. Wanneer ze zoo zeker van je was geweest, zou zo niet zijn weggeloo- pcn." „Niet? Kan ze dan zoo vast öp Saltash aan?" Ben ny uitte die woorden op cenigszins triomfantelijken ton. Jake blies een dikke rookwolk* de lucht in en keek die peinzend na. „Ik wacht op Saltash!" zei hij. „Hij kan nu 't bewijs leveren." „Heb jij dan eenig vertrouwen in hem?" Jake keek hem kalm aan en antwoordde: „Ik ge loof, dat er in het leven van iederen man een keer punt komt, wat hij ook moge zijn geweest, waarop hij plotseling ten goede keert. Dat heb ik zelf ook meegemaakt en ik weet dus wat dat beteekent. Nu is de beurt aan Saltash." „Kom, nonsens, Jake!" Benny keek hem aan met de oude bewondering in de oogen. „Jij bent altijd goed geweest, terwijl Charley heel wat andere din gen heeft gedaan." „Neen!" Jake sprak zonder eenige zelfverheffing. „Ik heb wel veel goed gemaakt, maar ik heb eerst heel wat ellende doorgemaakt en ik was bijna ge strand. Zoo gaat het hem misschien ook. En als dat zoo is, dan heb ik medelijden met hem, arme dui vel!" „Je kunt toch geen medelijden hebben met een ke rel als Saltash!" bracht Benny daar tegenin. Jake keek hem recht aan en zei: „Maar daarin vergis j'e je toch, Benny. Ik heb meer met hem te doen dan met jou. Jij zult er best overheen komen en mettertijd met Sheila Melrose trouwen. Maar Sal tash, hij is er veel erger aan toe en als hij dit goed te boven komt, is 't het sterkste wat ik ooit gezien heb. Wel, wat is er?" Benny was opgesprongen en keek Jake half ver schrikt, half verontwaardigd aan. „Jake hoe kom je er toe om dat te zeggen?" vroeg hij. „Wat?" zei Jake en glimlachte. „Ik geloof dat ik 't bij het rechte eind heb, is 't niet? Ik zag wel, uit welken kant de wind woei een poosje geleden. Wil je soms beweren dat jij dat niet hebt gemerkt?" Benny wendde zich af. „Loop naar de maan!" zei hij en zweeg daarop even. Jake rookte onverstoor baar door. Door zijn langdurigen omgang met hem begreep hij, wat er in Benny omging en toen de jongen zich weer omkeerde, wist hij al wat er komen zou. „Vind je me erg verachtelijk, Jake?" De vraag klonk beschaamd en bedroefd, Benny had het hoofd gebogen, hij keek zenuwachtig naar een Chineesch poppetje op den schoorsteenmantel. Zonder verder commentaar stond Jake op en sloeg broederlijk den arm om de gebogen schouders. „Ik geloof niet, dat je dat ooit bent geweest, jon genlief", zei hij vriendelijk. „Maar je moet eens luis teren naar den raad van een ouderen man en niet zoo hard van stapel loopen. Als je nog een beetje wacht, zal ze des te beter over je denken." „Ze zal niets van me willen weten", mompelde Benny, terwijl hij Jake's hand vatte, zonder echter de oogen op te slaan. „Zoo, denk je dat?" zei Jake. „Ik heb haar meer dan eens naar je zien kijken en den ouden ge neraal ook. Ik veronderstel dat beiden van meening waren, dat je je weggooide aan Toby en misschien hadden ze daar eenige reden voor. In. elk geval is ze je soort niet. Ik geloof dat ik je dat vroeger ook al eens heb gezegd." „Ik was gék", zei Benny en hij richtte zich op en keek Jake flink aan. „T Was Toby's schuld niet! Ze wilde zich niet met mij verloven, maar ik dwong haar er toe. Ik wist al lang ze was niet heelemaal oprecht. Maar ik dacht dat ik genoeg van haar hield om dat alles in orde te maken. Ik vergiste me en heb het niet gedaan." „En ben je nu wat wijzer geworden?" vroeg Jake glimlachend. „Ik begin nu in te zien, hoe dwaas ik ben ge weest", zei Benny berouwvol. „Je gelooft dus dat ik nog wel kans heb?" „Zeker!" zei Jak, „maar je moet het voorzichtig aanleggen. Je moet nog een paar hindernissen ne men, voor je aan 't doel bent." Hij zweeg een oogen- blik, drukte Benny hartelijk de hand en ging voort: „Zeg Benny, er is niets verachtelijks in als men zich vergist. Alleen als de zaken verkeerd gaan en we durven ze dan niet meer aan, dan is er reden om je te schamen. Ik heb er altijd m'n laatste dollar on der durven verwedden, dat je dat hooit doen zoudtl" „O, kerel!" riep Benny verlegen uit. „Daaruit blijkt alweer hoe weinig je men kent!' Jake bukte om boven den haard zijn pijp uit te kloppen. „Wat ik niet van je weet, jongenlief", zei hij, „dat is maar een bitter beetje, dus daar kun je wel over zwijgen. Maar ik ga naar Maud, heb je nog een boodschap?" „Ja!" Benny stond rechtop met schitterende oogen. „Veel liefs natuurlijk voor Maud en zeg haar dat ik nu natuurlijk vooreerst niet kom. Maar zeg aan Toby, dat dis ik het doe, ze zich over niets bezorgd hoeft te maken. We zullen elkaar niets verwijten. Zeg haar dat." „Dat zal ik", zei Jake.. Hij ging naar de deur, stond even stil en keek om. „O, ja!" zei hij, „en zul je 't niet met Saltash aan den stok krijgen. Laat hem zijn eigen potje maar gaar koken. Hij heeft een harde noot te kraken, maar toch geloof ik, dat hij alles weer goed zal maken als hij kan." „Hij is een rare kerel", zei Benny. „Nu goed, ik zal me er niet in mengen." Nadat Jake was weggegaan, ging hij zitten en haalde een brief uit den zak. Alle verdrietige trek ken verdwenen onder 't lezen uit zijn gezicht Het was de brief van een vrouw, die geschreven had, omdat ze behoefte had om te schrijven, niet omdat ze iets te zeggen had en toen hij aan het slot kwam, hadden zijn oogen een teedere uitdrukking. Hij staar de een oogenblik op de onderteekening en bracht die eindelijk half aarzelend aan de lippen. „Ja, ik ben een dwaas geweest, Sheila", zei hij zachtjes, „maar de hemel zij dank, ik heb dat bijtijds ingezien en ik zal me mooit meer op die manier vergissen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2