B. K. C.-Nieuwe fliedorp 5-2 Sportberichten uit Den Helder. DIVERSEN. Thuisclub in beste vorm. Sensationee- le puntenregen van de Schipper beslis send. (Van onzen sportredacteur). Slechts bij het neerplensen van het dreigende wol kendek hadden de omstandigheden voor den wed strijd B.K.C.—N. Niedorp nog slechter kunnen zijn. I)c stormachtige wind op zichzelf was al voldoende om het verblijf op het veld buiten de tribune tot een twijfelachtig genoegen te maken. In het toeken van dien harden wind heeft de wed strijd dan ook van het begin tot het einde gestaan. Voor BKC was hij minder lastig dan voor N. Nie dorp. Dat kwam omdat de thujsclub haar spel wist aan te passen en de bezoekende club niet. Het was net alsof in BKC de geest heerschtc: „hoe kunnen we ondanks den wind toch goed voethallen", en bij N. Niedorp een soort lijdelijke berusting had postgevat: „die verdraaide wind ook, er kan zoo niets van te recht komen". Kijk, dat verschil voelden wij nu aan en daarvan uitgaande kwam ons ook helder voor de geest te staan een logische lijn in de gebeurtenis sen, die tenslotte hun oplossing vonden in het eind resultaat., 5—2. Nieuwe Niedorp begint voor den wind. Uit den aard der zaak komen de eerste schermutselingen aan de orde voor de B.K.C.-goal. Het spel is nog maar pas aan de gang, BKC is nog niet ingespeeld en zoo ziet Peereboom kans om na 5 minuten van dichtbij liet net te vinden (0—1). De wind helpt na de aftrap wederom om liet spel voor do BKC-goal te brengen. Als dit nog even aan houdt en BKC's aanhang zich met reden verontrust komen er ecnige kleine feiten zich aandienen. Eerst zien we dat Tauber vooral en dan Prins en Van Tculingen ook vat hebben op het spel. De bal komt nu ook eens op de N.N. helft. En daarop ge ven ook de overige BKC-spelers ons de overtuiging dat ze er kijk op hebben. Zien we niet Hope een paar keer langs Peereboom glippen, rent Post niet onge hinderd langs de lijn? N. Niedorp zucht daarentegen onder de ban van den wind. Men meent blijkbaar, dat systeem niet noodig is om goals te maken. Sepers c.s. denken dat met verre, harde schoten te probeeren. Ze vinden Prins op zijn post en vooral Tauber duldt geen toe nadering binnen schotsafstand. Zoo blijft N.N.'s spel zonder pit, zonder gang. Des ondanks is zij nog even, dank zij den wind, in de meerderheid. Maar dan na ruim een kwartier is BKC volledig ingespeeld. De geelzwarte motor loopt op toeren. In alle gele deren wordt gewerkt En goed en vooral met overtui ging. Na 20 minuten reeds brengt dit vruchten. Een ren van Post langs de lijn, een voorzet, de beide ne ven de Schipper zijn toegeschoten en de kleinste scoort zonder te aarzelen, (11). Gelijk op gaat het spel tot rust en als het dan rust is heerseht er terecht tevredenheid bij BKC. Maar in de N.N. gelederen heerseht geen tevredenheid. He laas ook geen óntevredenheid die zoo aansporend kan werken. Een echte beroerde stemming is het, waaruit men zich allerminst verheffen kan tot een krachtigen wil om te winnen. Het bombardement Dan treden de partijen weer aan, nu BKC voor don wind. En als een ieder denkt dat we nu N.N. langza- merhand in vorm zullen zien komen, gebeurt er iets wat in de geschiedenis van de Poldersche club wel niet veel meer voorgevallen zal zijn. De bal gaat wat heen en weer, Hoep zet, oogcnschijnlijk te hard, voor; ook Beijne hecht er niet te veel aandacht aan, maar opeens springt de Schipper Az. toe, haalt den bal achterover en keeper Blokker grijpt mis (21). Dit was voor N.N. het begin van het drama. Zoo er nog eenig spoor aanwezig was geweest van heilige wil of zoo, het had die tegenslag moeilijk kunnen dragen. Voort ging het spel. Peereboom, Sepers, trachtend «ichzelf en het figuur van hun club te redden vonden geen passende omgeving om hun spel op te bouwen Want de B.K.C.-achterhoede was zoo trapvast en al wat daar voor in het yeld stond zat dusdanig op den bal dat de gelegenheid niet geboden werd om Ihet. verloren terrein te heroveren. Acht minuten na rust viel de beslissing. Het was de meergenoemde de Schipper, de „kleine Jan", die met 2 fameuze goals binnen de minuut de knoop doorhakte. Al wat B.K.C. was. sprong op-en danste. Het was dan ook een daverende ingeving van die de Schip per. De eerste maal pilcte hij een harde, schijnbaar Fverlorcn voorzet in bliksemtrein-vaart op. vlak bij de paal en flitste de bal in de goal. En de tweede maal daarmede zijn vierde doel punt makend als rechtsbuiten! rende hij als de rvvind door de opgedrongen backs, toen iemand het Ieder torenhoog had weggeschoten. En iuist toen de hal neerkwam, ving hij hem in volle ren met het pvoorhoofd op. Het vonnis was onverbiddelijk: als een kogel.vloog de bal in het net. Hierop heeft B.K.C. zich nog wel eenigen tijd dui delijk heer en meester getoond en in het bijzonder Post trachtte nog eens te scoren, maar het spel werd Wat kalmer, nu de uitslag welhaast vaststond. In die periode zag N.N. kans om iets op te halen. Een prachtig doelpunt moedigde dat streven op de ■juiste wijze aan. Keihard schoot Pccreboom tegen de onderkant van de lat en de tenigstuitende bal was na cenig geharrewar door Klaver in de goal gede poneerd (42). Verder liet B.K.C., dat ten allen tijde het spel tbleef leiden, het niet komen. En Post zag zijn wer- 3cen zelfs met een eigen doelpunt bekroond. Even rvoor tijd nam hij een corner, die er meteen inging! j(52). 'i Zoo verliep deze match die van N. Niedorp zoon slechte was en daarom van die zijde allicht gauw [vergeten zal worden. Maar B.K.C. heeft zoo goed gespeeld, dat we dezen Wedstrijd wel even mogen aanstippen. We zeiden het al: er sprak overtuiging uit en het doet zeer rveel goeds hopen voor de verdere verrichtingen in 'deze competitie. Namen noemen valt moeilijk, om dat het onbillijk kan zijn jegens de anderen. Maar met speciaal Tauber en Jan de Schipper Az.. de fweergaloozc goaltiesmaker van vanmiddag, te noe men. is niets misdaan. i Bij Nieuwe Niedorp viel Zondag weinig te waar- Vleeren. Zelfs lieten allerlei leemten zich zien. Zoo viel het op hoe de bekende achterhoede Van Her werdenRciinc is afgetakeld. Eerstgenoemde werd op slag voorhiigeloopen, en zijn buurman had na een uur spelen do heide babies Jan van Wees en Jan de iSchipper Az. nog niet door. En koepor Blokker stond veelal zoo raar te schut- Tferen, dat het op een oogenblik scheen of elk schot een eendvogel fcou zijn. Wat hebben voorts uitnemende krachten als Pcc reboom en de Weerd als ruggegraat beteekend? En wat bracht Sepers er van terecht? O, o. het was een droeve dag voor N. Niedorp. die Pinar voor een gering deel excuus kan vinden in do afwezigheid van Faus. Scheidsrechter Scheepmaker leidde uitstekend. VOLEWIJCKERS OP EIGEN TERREIN DCO.i SUCCES GEKLOPT. Volewijckers—Succes. 02. Succes heeft zich in Noord-Amsterdam flink ge houden en de Volewijckers een gevoelige nederlaag toegebracht. Deze wedstrijd heeft weer verrassing in de gelederen gebracht en ieders verwachting over troffen. Ze hebben hun ouden vorm weer gevonden en gespeeld voor wat zo waard waren. In 't bijzonder was het Posthumus weer die uitblonk. De V. daar entegen is een pracht-team, waartegen met pleizier tegen werd gespeeld en ook lang niet voor de poes. Om 2 uur floot scheidsrechter Th. v. Nunen van Amsterdam de aanvoerders bij zich om te tossen. V. wint de toss en verkiest in den straffen wind op te spelen. Albert brengt het leer in beweging en di rect nemen de V. den bal over en gaan op het S. doel af, doch de S. backs zijn in vorm en Piet weet van geen wijken. De S. backs zenden het leer weer naar de V. halfs en de S. voorhoede stelt voor de eerste maal de V. keeper op proef. Deze schijnt niet uit hetzelfde hout gesneden als Posthumus. Dan re- tourneeren de V.-backs den bal weer op de S. helft, doch Koorn en J. Idema weten van geen wijken. Ook de S. half linie is paraat en geven steeds goed door naar de voorhoede. Opeens zien wij Albert met den bal eenige V. spelers passeoren, hij geeft door naar J. Lont,, die direct onhoudbaar inschiet. 01. Dit ge beurde in de eerste vijf minuten. V. trapt weer af on is zeer gevaarlijk, vooral hun spil en buitenspelers, die goed voorzetten, doch steeds is er een S. speler die redding brengt. De S. met den wind in den rug ondernemen menigen aanval, doch door den harden wind gaan veel kansen verloren. De tijd verstrijkt en S. kon zijn voorsprong niet verder opvoeren. Ook de V. krijgen geen kans, zoodat de rustin gaat met 0—1. voor Succes. Na de rust krijgt V. den wind mee en een ieder denkt daJ er nu dingen gaan gebeuren in het voordeel van de Volewijckers. Doch de S. spelers denken er anders over. Vol élan werpen zij zich in den strijd en al spoedig zijn ze in het offensief. Steeds komen de S. opzetten én de V. raken hun vertrouwen kwijt. Bij een der S. aanvallen geeft C. Lont door aan J. Lont, deze geeft een trough-pass aan Albert en deze schiet meteen in. 0—2 voor Succes. Alles juicht over dit mooie doelpunt. De V. gooien er een schepje op, doch S. wijkt niet. Steeds geven de S. backs retour cn an ders zorgt Posthumus wel voor het gevaar. Het spel gaat geregeld gelijk op, doch doelpunten blijven uit. De Volewijckers hebben ook geen voordeel van den wind. Hun aangeven is te hard en gaan meestal uit. Wel worden menige corners geforceerd, doch gevaar lijk zijn deze niet. Als de bal weer in S. bezit is, geeft Rijkers flink door, Albert' rent alleen op het V. doel af, doch op het nippertje weet de V. hack redding te brengen. Inmiddels verstrijkt de tijd en S. houdt stand en als v. Nunen voor 't laatst het signaal Iaat hooren, is V. een geslagen elftal. Succes II—J.V.C. I. 2—2. Zeemacht IISucces III. 1—4. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp 2Strandvogels 2, 12. Een onvolledig Nieuwe Niedorp 2 heeft tegen het stevige Strandvogels 2 met 2—1 klop gekregen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven, daar na de rust Strandvogels maar sporadisch over de helft kwam. N.. Niedorp belegerde het Broeker haven-doel, maar een menschenmuur belette haar het scoren. Zooals reeds zoo dikwijls hiervóór ge schiedde, deed zich ook hier weer voor, de partij, welke het minst in den aanval was geweest, wist een doelpunt te maken. Het Strandvogels elftal is een pootig stelletje, allen werken hard, om in het bezit te komen van den bal, uitblinkers hebben we niet kunnen ontdekken. Een elftal echter dat door haar enthousiasme een moeilijk te overwinnen te genstander is, en zeker tot één der kampioenspreten denten zal gaan behooren. Het N. Niedorper elftal heeft lang niet slecht gespeeld, goed spel was ten eene male niet mogelijk, daar was de wind, welke dwars over het terrein stond veel te krachtig voor. N.'Niedorp heeft invallers voor Klaver en Bakkum, welke door ziekte van Grootes en Faus hun krachten voor N.N.V. I geven in den strijd tegen B.K.C. Er zal een kwartier gespeeld zijn als Toepoel den bal goed vrij speelt, een afgemeten voorzet geeft, cn daar door Geel op even goede wijze wordt ingekopt. 1—0. Een fraai doelpunt. Lang gniet N.V.V. van de ze voorsprong niet, als de N.V.V. achterhoede even van streek is, weet Strandvogels gelijk te maken, 1-1. Peereboom heeft pech als een kogel van zijn voet, door de paal gestopt wordt. Beide ploegen werken hard om de leiding, hoog en hard wordt er geschoten de eenige manier om aan doel toe te komen, althans nu. Met gelijken stand gaat de rust in. N. Niedorp was na de hervatting al direct in den aanval en zou dit tot het einde blijven. Maar de Vogels scoorden een doelpunt uit een verren hoogen hal van den rechtsbuiten, hoewel dit schot voor Bart moeilijk was te beoordeelen was het toch niet onhoudbaar 2—1. Hoe de Niedorper aanval en half- linie ookt rachtten gelijk te maken, alles vergeefsch, niets lukte en met een 21 nederlaag kwam het einde. Kuiper is als een aanwinst te beschouwen, althans hedenmiddag heeft hij een goeden wedstrijd ge speeld. Ook Wit was goed op dreef, Toepoel en Pee reboom waren voor do rust heel goed, daarna zak ten zij af. Schuurman was als invaller wat te licht voor dezen wedstrijd. De vastgestelde wedstrijd N. Niedorp aAkersloot a werd ter elfder ure uitgesteld PETTEN. PETTEN—SCHOORL, 3—2. De ontmoetingen PettenSchoort hebben immere iets van een plaatselijke derby. Voegen we daaraan toe, dat P. nog revanche had te nemen voor. de ten vorige jare geleden nederlagen en nog op haar eer ste punt wachtte, dan weet men de omstandigheden gunstig voor een pikanten strijd. Dat is het ook in derdaad geworden, zij 't ook dat de onderlinge ver standhouding goed bleef; meer pikant dan mooi, wat gelet op den krachtigen van doel tot. doel staanden wind begrijpelijk is. P. had eerst het windvoordeel en dank zij deze belangrijke factor belandde een goed door Eriks genomen corner in het doel. Dezelfde spe ler slaagde er bij een scrimmage in ten tweede male te scoren. Juist voor de rust lipte J. Vriesman uit een corner voor de derde maal de bal in de touwen. Ondanks deze doelpunten maakte de S. keeper een uitstekende indruk. Na de thee kwam S. aan bod. De eene aanval na de andere werd ondernomen en de r. huiten scoorde uit een daarvan het eerste tegenpunt. Kort daarna beoordeelde Raven een schot verkeerd hij meende dat de bal achter zou gaan en 't was 32. Geluk kig had de keeper daarna gelegenheid zijn fout weer goed te maken, met een waarlijk subliemen sprong voorkwam hij een zeker schijnend doelpunt. Inmiddels had P. begrepen, dat aanpakken 't pa rool was, wou men de overwinning veilig stellen. En er is aangepakt, vurig een onvermoeid gezwoegd. De binnenspelers hadden een juiste opvatting van hun taak, ze kwamen herhaaldelijk terug en mede hierdoor werd de voorhoede nog regelmatig aan 't werk gezet en de S. doelverdediger zal zeker nog wei nig last van de kou gehad hebben. Eenmaal schoot Eriks nog tegen de paal, maar verder kon P. het niet brengen, doch ook S. wist niet meer te doelpunten, zoodat het einde P. een luid toegejuichte overwin ning bracht. Vermelden we nog dat S. zonder Prins en Henneman speelde, terwijl Koel tijdens den wed strijd uitviel, nadat P. eerst J. Vriesman had moeten missen. Petten 2 heeft op haar wijze de clubkleuren hoog gehouden, door met 10 man spelend van het sterker geachte Dirkshorn te winnen (3—1). Een kranige pres tatie, die het beste voor de toekomst doet verwach ten. SCHOORL. Uitslagen: Schoorl IIAlkmaar III. 24. C.S. V. a—Schoorl a. 2—0. Petten ISchoorl L 32. Schoorl IIAlkmaar III. Alkmaar speelt eerst met den wind in den rug en weet zijn overwicht uit te drukken in 3 doelpunten. Dit overwicht was echter niet groot, daar Schoorl kans ziet in die periode ook tweemaal te scoren. En als we na de rust Schoorl het windje meegeven, den ken we dat het achterstallige puntje wel even zal worden ingehaald. Het wil echter niet gelukken. Vele aanvallen op het A.-doel worden ondernomen, doch geen doelpunten. Tot overmaat van ramp weet A. door te breken en haar voorsprong tot 42 te ver- grooten en hiermede komt het einde. ANNA PAULOWNA. Het voornaamste sportfeit mag met reden de prachtige 52 overwinning van B.K.C. 1 op Nieuwe Niedorp genoemd worden. Er was inderdaad, geen woord Fransch bij de manier waarop de geelzwar ten met volledige overgave deze zege hebben bevoch ten. Zie verder het speciale verslag. B.K.C. 2 en 3 ontmoetten elkaar om 12 uur voor de competitie N.H.V.B. 1-Ie derde had eerst voor den wind en vooral door het flinke open spel en het iuist profiteeren van Van Wilsum, was de ruststand 3—1 voorhet derde. Na halftime waren, om een geëikte term te- bezigen. de bordjes verhangen. Keizer. Van der Goes c.s. waren nu heer en meester met den wind achter zich. Toch hield het derde stand, waardoor B.K.C. 2 het niet verder bracht dan 33. Tusschen B.K.C. 2 en 3 zit natuurlijk wel verschil. Individueel zijn die van het tweede allen iets beter. Maarde onder linge samenwerking, het samenspel, kortom datgene waar het op aankomt is naar verhouding bij het derde beter. Dit geeft hun de kracht om zelfs het eigen tweede te weerstaan. Des morgens speelde B.K.C. a tegen H.R.C. a. De Racers hebben lang niet meer dat elftal van vorig jaar. Maar B.K.C. a is ook dusdanig van goede krach ten gedund, dat de S1 zege van H.R.C. volkomen verdiend was. Nochtans valt er veel te waardeeren in de jonge spelertjes van B.K.C. Blok en Paarde- koper vinden zoo goed als zeker hun weg naar bo ven. Ook van anderen: Ligtendag. Raven. Muntje- werf. om er enkele te noemen mag als ze wat groot er van stuk worden mag wat verwacht worden. Overschrijving. Gevraagd: M. Mieldijk van J.V.C. naar Atlas, J. de Kok van Helder naar Zeemacht; LI. van Berkel van Hollandia naar Sport; F. H. Reuvekamp Gille van H.F.C. (Haarlem) naar Sport; J. Veldman en C. Kuileman van D.T.S. naar Vrone; P. Schenk van S.V.W. te Wieringerwaard naar D.O.S.K.O, (dze aan duiding plaatst ons voor een raadsel Sp. Red. S.C.) Verleend: D. J. Manneveld van Sint Maarten naar Dirkshorn; D. Doorn, idem; J. Veldman en C. Kuile man, beiden van D.T.S. naar Vrone (Alg. Sp.); A. L. Braad van H.R.C. naar C.V.V.. Nagekomen aanvra ge: F. J. Wakker van Hollandia naar E.V.C., Edam en G. J. H. Pijpers van Texel naar Union (Nijmegen) Sp.kr. Consulaat Den Helder. In plaats van den beer C. J. Mol Jr., die in ver band met zijn scheidsrechtersloopbaan bedankt beeft als consul van den N.H.V.B. is te Den Helder aan gesteld de heer A. G. v. d. Linde, wonende Singel 112 te Den Helder. Scheidsrechters. Aangesteld door den N.H.V.B. is A. Bobeldijk te Spanbroek (Alg. Sp.) De onder het vorige hoofdje ge noemde heer Mol floot vorige week met succes zijn eersten derde klasse wedstrijd, die nog wel de match HollandiaAlkm. Boys was! Ook van verliezers zij de werd hem een compliment gebracht. Tikus Peereboom. Welke eenigszins ingewijde voetbalaanhanger kent Tikus niet, die eeuwige rechtsbuiten van West Fri- sia 1. Welnu, voorloopig is hij uit den strijd. Uitko mende voor het tweede elftal als midvoor had hij vorige week tegen Alcmaria 2 na 11 minuten spelens reeds het ongeluk zijn been te breken. Een spoedig en algeheel herstel zij zijn deel. In eer hersteld. De Sp.kr. meldt dat de volgende spelers weer ge rechtigd zijn uit te komen: M. Michels (Alkm. Boys) S. de Hart (M.F.C.) Olympisch voetbal. Helaas zullen in 1936 alleen die landen kunnen deelnemen, waar het „ongerepte" amateurisme nog de toon aangeeft. Uiteraard is de deelname daardoor zeer beperkt en o.i. ook vrijwel alle luister aan 't tournooi ontnomen Men schakele bijv. Engeland, Italië, Zwitserland, Bel gië, Frankrijk, Spanje, Oostenrijk, Hongarije, Argen tinië, Urugay, alvast uit. Natuurlijk blijven er nog heel wat over en van de genoemde landen zou even tueel toch ccn amateurelftal afgevaardigd kunnen worden, maar de sterkste ploegen krijgt men niet. Men behoeft voorts niet eens zoo erg pessimistisch te zijn om de mogelijkheid te veronderstellen dat er van de Berlijnsche Olympiade weer niets komt, even als in 1916. Voetbal in Rusland. In Rusland gaat men hard vooruit, en de publieke belangstelling schijnt ook zeer groot te zijn. Een Praagsch elftal speelde onder de oogen van 70.000 toeschouwers, aldus de Sp.kr. tegen het elftal van Moskou gelijk (3—3). Deze prestatie zou een Am- sterdamsch elftal, ja zelfs een Ned. elftal, moeite ge noeg kosten. Raymond Braine De oude Belgische middenvoor, die Tsjechisch prof geworden, toch weer naar zijn vaderland scheen te willen terugkeeren is voorloopig weer onder de pannen. Hij heeft, aldus de Spr.kr. een contract af gesloten met Sparta (Praag) waarbij hem gedu rende vier jaar een inkomen van circa 6000 gulden wordt gegarandeerd. ILN.V.B.-beker. De tweede ronde vindt plaats op 20 October. De competitie staat dan stil. In het Zuiden is de rege ling echter iets anders. Daar verspeelt men de twee de beker-ronde op 13 October, den dag van Luxem burgZuid Nederland. Op 20 Oct. vindt de competi tie daar volledig doorgang. Waarschuwing. De K.N.V.B. waarschuwt officieel aan alle ver- eenigingen, georganiseerd in neutraal verband, dat het verboden is te spelen tegen het te Amsterdam gevestigde „Paramaribo", dat aangesloten is bij de „Roode Sport Eenheid". Dat deze waarschuwing niet zinledig is bewijs* wel het feit dat het Hoornsche „Sport" voor 22 dezer een wedstrijd tegen die club vastgesteld had en... de toestemming van den N.H.V.B. er zelfs voor had verkregen. Vergeefsche reizen Het blijkt in de praktijk nogal eens dat aan art. 31 alinea 5 van het competitie reglement niet genoeg de hand wordt gehouden. De K.N.V.B. vestigt er dan ook geregeld de aandacht op. Het artikel komt er op neer dat een club, die een uilwedstrijd heeft te spe len, en de scheidsrechter van die match aan den con sul ter plaatse waar gespeeld zal worden kennis moeten geven van het tijdstip waarop zij van huis gaan en hoe ze nog voor dat oogenblik zijn te berei ken. Nalatigheid doet het recht op onkostenvergoe ding verbeuren. Ned. ElftaL De oefencampagne neemt voor den strijd op 3 No vember tegen Denemarken al weer een aanvang. Voor 23 Octobvr is een oefenmatch vastgesteld tegen Watford, een Engelsche prof uit de derde divisie. Over spelers. Weber zal wellicht spoedig een kans krijgen zich weer een plaats te verwerven. In A.G.O.V.V. speelt hij een pracht partij back en... Van Run is al 32. Vente speelt weer en maakt lustig doelpunten. Pellikaan zal 29 September tegen P.S.V. weer beginnen. Ierland—Nederland. De bond van de Iersche Vrijstaat stelt den K.N. V.B. voor liet bezoek van het Nederlandsche elftal op 8 December te bepalen. De K.N.V.B. heeft nog niet beslist. Bestuur K.N.V.B. Bij enkele candidaatstelling zijn de eerste voorzit ter, de heer Dr. D. J. van Prooije en de commissaris sen A. de Haan Az. en O. de Vries herkozen. (Sp.kr.) Nel van Balen's sprong Onze Kolhornsche berichtgever was wat te enthou siast over de prachtige hoogtesprong van Mej. N. van Balen Blanken. Inderdaad is 1.50 M. heel mooi, maar... lang geen Ned. Récord. Mej. Lien Gisolf im mers sprong voor eenige jaren tegen de 1.60 M. Dit ter rectificatie. We zouden Nel van Balen aanraden zich nu al leen op hoogspringen toe te leggen. Als ze er nog een naar centimeter op weet te leggen ligt Berlijn niet buiten do mogelijkheden. En dat is toch wel wat waard! Zesdaagsche. Pellenaars en Valentijn zullen samen rijden in de Parijsche zesdaagsche voor wegrenners. H.R.C. verliest! Helder verrast weder- S om. Ook de reserve-elftallen winnen. De Boys en Watervogels slaan Helder 3 en H.R.C. 4. Twee spannende wedstrijden waren in het Helder- sche ochtendmenu opgenomen. De Boys waren op be zoek bij Helder 3 en we hebben genoten van een prachtigen wedstrijd, waarbij Helder 3 verreweg het beste van het spel had, doch evenals verleden week door volkomen schotloosheid der voorhoede, de punt jes naar het vijandelijk kamp zag verhuizen, door dat Snijders pl.m. 20 minuten, na de rust, uit een uitval doorbrak en Kenter geen schijn van kans gaf. Dit doelpunt bleek bij nadere beschouwing het eeni ge van den geheelen wedstrijd te zijn, zoodat de Boys evenals verleden week met hun 1—0 overwinning dubbel en dwars tevreden zijn. De Watervogels hebben niet aan de verwachtingen beantwoord. Wel iswaar werd Racing 4 verslagen, doch de manier, waarop dit geschiedde, was niet een zoo als favoriet gestarte club, waardig. Integendeel, het waren de roodjes, die in dezen wedstrijd den toon aangaven, doch door 't sterker spel der W.-achterhoede slaagde ze er niet in, den achterstand in het begin te krijgen op te halen, zoodat het einde tenslotte met een 3—2 overwinning der zwartjes kwam. Nog enkele uitslagen van onze K.N.V.B.-ers: Helder 2—K.V.V. 2, 4—1: Z.F.C. 3—H.R.C. 3, 2—0; Wcst-Frisia 2—H.R.C. 2, 2—3. H.R.C. stelt teleur. Zoo is dan deze met zooveel spanning tegemoet ge- ziene strijd geëindigd met een 1—2 nederlaag der Ra cers. Een leelijke streep door hun rekening! Het door beide partijen vertoonde spel kan geen reden tot optimisme geven. Zoowel H.R.C. als Zaandijk speelden ver beneden hun kunnen. Nu stond er wel iswaar een „orkaan", doch deze mag niet al to zeer als excuus gelden, daar er dan toch nog behoorlijk spel geleverd kan worden getuigde de wedstrijd Hel derDe Volewijckers, verleden week gespeeld. Over den wedstrijd het volgende: Zaandijk wint den toss en verkiest tegen den ster ken wind in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor II.R.C. Uit een dezer wordt na pl.m. 4 min. spelen het eerste doelpunt gescoord: Zymni krijgt op het mid denveld de bal toegespeeld. Hij passeert eenige tegen standers en geeft dan een mooie througli-pass, waar uit Steffens, de rechtsbuiten van H.R.C., onhoudbaar doelpunt. Zaandijk is geenszins ontmoedigd. Ze be antwoorden het doelpunt met ecnige vinnige aan vallen. Bij een dezer weet van Es, de H.R.C. doelwach ter slechts op het nippertje te redden. Hierna is H.R.C. weer een tijdlang aan het woord, doch Zaan dijk houdt stand. Plotseling een Zaandijk doorbraak, Sicrsma en Post loopen elkaar in den weg. Van dit misverstand maakt de Zaandijk linksbuiten gebruik om alleen met den bal op 't H.R.C. doel af te ren nen. Hij schiet keurig in den uitersten hoek. doch van Es redt op schitterende wijze. HRC. is,gcsteund door den wind, iets sterker, doch de uitvallen van Zaandijk zijn en blijven gevaarlijk. Zymni is zeer af- tief; overal is hij bij, hij geniet echter een speciale bewaking, zoodat hij niet veel kan uitrichten. Een gevaarlijke doorbraak van Zaandijk leverts niets op, daar de rechtsbuiten, alleen voor den H.ILC.-keeper staande, hoog overschiet. Geleidelijk aan komt Zaan dijk opzetten. Haar aanvallen worden veelvuldiger. Tot tweemaal toe schiet de Zaandijk midvoor onver wacht in, waarbij HRC.'s doelwachter al zijn talent moet aanwenden om erger te voorkomen. De wind doet veel afbreuk aan het spel. Als Pol bij een H.R.C.- aanval keurig inschiet, weet de Zaandijk-keeper even fraai te redden. He tsamenspel van Zaandijk is iets beter dan dat van H.R.C. Wanneer Striet een over treding begaat, krijgt Zaandijk een vrije schop te ne men. Hieruit vloeit een geweldige scrimage voor 't H.R.C.-doel voort. De tijd verstrijkt meer en meer. En reeds denken we dat de rust met onveranderden stand zal ingaan, als de Zaandijk linkshalf de bal keurig opbrengt, naar zijn linksbuiten plaatst, door loopt en de pass van den linksbuiten inkogclt. Kee per van Es stompt de bal het veld in. De Zaandijk rechtsbuiten vangt hem op en schiet netjes in (1—1). Spoedig hierna is het rusten. De meening, dat H.R.C., nu er tegen wind in ge speeld moest Worden, wel „dik lclop" zou krijgen, is niet bewaarheid. H.R.C. is geen oogenblik zwakker geweest. Integendeel, zij zijn het eerste kwartier na de rust sterker geweest. De Zaandijk-verdediging met den keeper aan het hoofd, verdedigden echter zoo prachtig, dat H.R.C. niet vermocht te doelpun ten. In deze periode viel Dissel, de linksbuiten van II.R.C., op. De tweed helft is een getrouwe copie van de eerste helft geworden, met dien verstande, dat nu Zaandijk meest aanvallend is geweest. Het tweede doelpunt van Zaandijk ontstond indirect uit een cor ner. Hieruit werd de bal scherp voor het H.R.C.-doel geplaatst, v. Es stompt hem 't veld in, maar hij wera dadelijk weer ingeschoten (12). Kort hierna was het einde daar en kreeg Zaandijk wel iets meer dan haar toekwam, daar 'n glijk spel heter de ver houding zou hebben weergegeven.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6