Nieuwe abonné's Sekser Courant gratis K.N.V.B. N.H.V.B.=uitslagen Uit Wieringer Wielerbaan. Spoorwegstaking in Mexico. Fnwh dorp door brand geteisterd. DAG VAN VERRASSINGEN. AJAX EN FEIJENOORD VERLIEZEN K.N.V.B.-overzicht van 22 September. Voor zoover men aan de hand van den eersten Zondag al het recht had op goede gronden verwach tingen te uiten, ten aanzien van den K.N.V.B. uitsla gen, moet men nu spreken van een dag van verras singen. AFDEELING L Daar is allereerst de 4—3 nederlaag van Ajax te gen Sparta. Weliswaar heeft Sparta' den Zilveren Bal gewonnen en is Ajax vorige week tegen K.F.C. niet zoo meegevallen, maar een nederlaag lijden is toch een vreemde gewaarwording bij Ajax. Wel een bewijs overigens hoe de superioriteit van deze ploeg overal reeds in ieders geest heeft postgevat. De 2—0 overwinning van HDVS op Haarlem had den ook niet velen verwacht. Voor dé Schiedammers die door inwendige strubbelingen met een nagenoeg geheel nieuwe ploeg begonnen zijn, beteekent een en ander een groote moreelen steun. KFC bracht het tegen VSV niet tot overwinning, Ja niet eens tot een tegengoal (02), hetgeen ons tegenvalt. RCHXerxes werd 21. Met dezelfde cij fers won HBS de Haagsche derby van ADO. HBS sukkelt met haar achterhoede. De oude Vermetten moet het nog steeds opknappen. De voorhoede met Bakhuys, Van Vliet en Ophorst kan deze zwakte niet altijd vergoeden. AFDEELING II. Als Feijenoord van plan is om in het a.s. voorjaar haar nieuwe en kostbare stadion in te wijden met kampioenswedstrijden, is zij nu toch wel op den ver keerden weg. Ook de tweede match liep op een ne derlaag uit. Met 2—3 zag F. zich thuis geslagen door DFC. Dat zijn al 4 verliespunten bij elkaar voor Feijenoord. Aangenaam verrast het goede figuur van ZFC's geheel verjongde ploeg. Nu werd DHC te Delft ge klopt (21). Stormvogels sloeg HFC (3—2), waar door de IJmuidenaren zorgden dat op hen ook het oog gevestigd blijft. DWS viel eenigszins tegen. Zij startte tegen Excelsior met een 3—3 gelijk spel. Bo venal mag het voor DWS Vrij groote aantal tegen- punten opgemerkt worden. AFDEELING III. S.C.H. heeft het zoet eener eerste klasse overwin ning ook nu niet gesmaakt. Weinig scheelde het overigens maar; met een 21 zege trok Ensch. Boys naar huis. Go Ahead ging op het goede pad voort door Wageningen met 2—0 te overwinnen. Mooier resultaat nog boekte Enschede met een 40 op ZAC. Heracles sloeg Tubantia (20) en PEC hield AGOVV er met 3—0 wel verdienstelijk onder. AFDEELING IV. PSV speelde alweer gelijk. Thans in de plaatse lijke match tegen Eindhoven (22). Dit zou niet zoo erg zijn als NAC haar eenige concurrent zou wor den. Want de Bredanaars dolven tegen Longa het onderspit (1—3). Het valt echter nog niet te zeggen of zich geen andere candidaten zullen opwerpen en daarom is elk puntenverlies schadelijk. Het genoem de Longa bijv. zou zich als zoodanig kunnen aan dienen. En MVV dat Roermond met 4—1 klopte. Wel licht is men met BW ook nog niet klaar. Met 1—0 klopte dit NO AD thuis. In Zuid-Limburg sloeg Ju- liana Bleijerheide met 10. AFDEELING V. Voor de spanning in het Noorden is het een prettig symptoom dat GVAV althans Zondag tegen Veloci- tas op kon (11). Wanneer Be Quiclc, dat Hoogezand klopte 21 zich er weer bij voegt, wacht ons een aardigen strijd. Friesland verraste met een tweede overwinning. Nu op Veen dam (52). Ook Sneek deed goed werk. Zij won met 31 van HSC. Hetzelf de resultaat boekte Leeuwarden tegen Achilles. Een K.N.V.B.'ERS IN NOORD-HOLLAND. Tweede klasse A. Alcmaria heeft zich inderdaad kunnen handhaven tegen Kinheim. De cijfers (21) zeggen overigens wel dat onze verwachte vrees voor Kinheim's wil tot her stel niet ongegrond was. E.D.O. bleef de rechte weg bewandelen. Met 4—2 won zij van D.O.S. 't Gooi sloeg Zeeburgia thuis met 21. Bloemendaal en U.V.V. speelden gelijk (2—2)'. A.F.C. verloor thuis van Vriendenschaar. (24). Laatstgenoemde boekte daarmee al haar tweede over winning in nieuwe omgeving. 2B. Wcst-Frisia hield zich aan onze voorspelling. Met 30 won ze in Utrecht van Hercules. Hilversum re kende met W.F.C. af (51). Z.V.V. overwon O.S.V. (10). Velox won van de Spartaan en O.V.V.O. van B.F.C. Derde klasse A. H.R.C. heeft niet aan de verwachtingen beantwoord tegen Zaandijk, door met 21 te verliezen. Helder daarentegen wel. Ze klopte Alkm. Boys, naar we hoorden uiterst regelmatig met 41. En Succes? Wilt u wel gelooven lezer, dat onze oogen als broodbordjes werden bij het openen van de Wieringer copie! Met 20 hebben de kranige Succes mannen van de Volewijckers gewonnen. Ziezoo Suc ces, nu is alles van vorige week weer goed gemaakt. Bravo, namens al onze lezers! Ongetwijfeld zal deze zege nog wel even herdacht zijn op het Thorbeckeplein of daaromtrent. Waarvoor alle reden was. Vierde klasse A. Uitslagen; BKC.Nieuwe Niedorp 52; Sparta Texel 8—2; Alkmaar—DTS. 3—3; Strandvogels—An- dijk 22. We hebben elders uitvoerig ons oog laten gaan over B.K.C..Nieuwe Niedorp, waarnaar we dan ook ver wijzen. Texel is te Schagen wel ongemeen uitgeschoten. Hebben de Texelaars tegen B.K.C. zooveel talenten verborgen gehouden? Of heeft Sparta het er bij la ten zitten? Men leze het verslag. D.T.S. heeft ons aangenaam verrast. Omgekeerd hadden we van Go Ahead meer verwacht. Strandvogels heeft gedaan wat wij haar toedachten, n.1. gelijk gespeeld tegen Andijk. Scheidsrechter Met selaar zond ons over deze match enkele inlichtingen. Ook hier was de wind oorzaak van middelmatig spel. Men lette er voorts niet op om laag te spelen en wat meer het hoofd te gebruiken, hetgeen in deze .om standigheden het eenige geneesmiddel is om er nog iets van te maken. Het was een faire partij. Andijk wist voor den wind tweemaal te doelpunten, doch na rust nivelleerde Strandvogels dezen voorsprong al spoedig. Keeper Van Beek van Andijk is wel een doelman van groote gestalte, maar zijn geringe vlugheid was mede schuld aan do doelpunten. Over 't terrein e. d. van Strandvogels vroegen we ook eens om inlichtingen; men praat hier soms over een buitendijksch moeras, zoodat we gaarne deze officieele lezing van scheidrechter M. weergeven, die aan S. recht doet wedervaren. Het terrein heeft de vastgestelde afmetingen. De grasmat was keurig in orde, de krijtlijnen ook, zoodat het bestuur een tien verdient. Er is voorts een consumptietent, een goede kleed gelegenheid. kortom alles is perfect in orde. Alleen zou men er iets van kunnen zeggen, besluit de heer M., nl. dat het rondom in de slooten ligt, maar er is ook altijd wel een stok te vinden om een hond te slaan. Van een en ander gaarne acte! 22 September. 1 D.: Helder 3—Held. Boys 0—19; H.R.C. 4—Wa tervogels 23; Succes 2J.V.C. 2—2; Petten— Schoorl, 3—2. 2 F; Helder 5Helder 4 41; OudeschildSparta 2 5—2; Texel 2—H.R.C. 5 1—2; M.L.D.—D.O.S.K.O. 3—3. 3 F: J.V.C. 2—H.R.C. 6 1—2; H.R.C. 7—Watervogels 2 1—2; Zeemacht 2—Succes 3 40; B.K.C. 2B.K.C. 3 33_ 4 J: Dirkshorn 1Petten 2 13; Callantsoog 1 Dirkshorn 2 30; Wieringerwaard 2—Sparta 3, S. niet opgekomen. Adsp. R.: Helder a—Helder b 5—3; H.R.C. bSparta a 2—2; B.K.C. a—H.R.C. a 1—8. Adsp. S: J.V.C. aH.R.C. d 150; Helder dSucces a 0—1. Adsp. T; H.R.C. eSparta b 12; Helder fSucces b 2—3. OVERZICHT. Zooals onze Heldersche berichtgever elders be aamt is de seizoenopening van de Watervogeels niet zoo geweest als we ons dat hadden voorgesteld. Een magere, geenszins overtuigende zege op H.R.C. 4 was haar oogst. Ook uit de tweede Held. Boys overwinning schijnen we geen al te verstrekkende conclusies te mogen trekken. Eenigszins valt tegen het gelijke spel van J.V.C. op Wieringen. Petten daarentegen valt ons mee. Het was maar goed dat de Pettemers voord en wind voor 3 goals zorgden. In de tweede helft maakte Schoorl er in gelijke omstandigheden 2, zoodat Petten op het kantje af won. In de tweede klasse bevreemdt de uitslag van Hel- der's vierde tegen het vijfde wel eenigszins. D.O.S.K.O. heeft het er op 't oog best afgebracht. Zou M.L.D. nog wel iets van haar vroegere kracht over hebben? Petten 2 volgt in 4 J een goede weg! WIERINGERWAARD. Wegens het niet opkomen van Sparta 3 is de. voor W.W. 2 vastgestelde competitiewedstrijd, niet door gegaan. Voor spelers en de scheidsrechter een te leurstelling. Al met al heeft heeft het voetbalmin- nend publiek uit W.W. nog geen wedstrijd in het sportpark te zien gekregen. Ook voor volgenden Zondag staan weer twee uitwedstrijden op het pro gramma. Adspirantenwedstrijden van Olympia. 's Middags waren we getuige van interessante wedstrijden, welke voor de adspiranten uitgeschre ven waren door de G.V. „Olympia". Deze vere,eni- gig tracht door training en het organiseeren van wedstrijden bij de adspiranten reeds krachten klaar te maken, om, wanneer de oudere athleten straks hun plaatsen moeten inruimen, met athleten voor den dag te komen, welke in staat zullen zijn, om den goeden naam, welke Olvmpia op athlethiekge- bied-heeft. hoog t.e houden; Dat de kans van slagen groot, is, bewezen reeds eenige uitblinkers. Voor alle deelnemers bestonden de wedstrijden uit een driekamp. Voor de jongste deelnemers uit 40 M. hardloopen, verspringen, houtiesrapen, voor de ouderen inplaats van houtiesrapen. kogels! ooten. Bij de meisjes waren de vereischten: 40 M. verspringen, hoogspringen. Reeds bij deze adspiranten noteerden wij van de jongens met evrspringen 4.14 M. en een kogelworp van 8.92 M. Bij het hoogspringen behaal de Ant. Bakker reeds 1.27% M. De uitslagen luidden; Jongens: 6 t.m. 8 jaar: 1. J. Koomen 8 p., 2. C. Mosk 5 p.,; 9 jaar 1. D.Kaan 6 p: 2. E. Lnbinski 6 p; 10 tm. 13 jaar: 1. G. van Balen Blanken 8 p; 2. K. Kaan 7 p.; 14 t.m. 16 jaar: 1. Br. Dekker 6 p; 2. J. Visser 4 p.: ouderen: 1. P. Voorthuizen 9 punten. Meisjes 8 t.m. 9 jaar: 1. R. Hoogeveen 7 p., 2. G. Saai 5 p., 10 t.m. 11 jaar 1. A. Mul 7 p., 2. J. Mosk 5 p. 12 t.m. 13 jaar: 1. N. Rczelniau 7 p., 2. G. Voorthuizen 6 p.; 14 t.m. 15 jaar: 1. B. Oostdijk 8 p., 2. Ant. Bakker 7 p., 3. M. Stammes 2 p. de OMGEVING LANGEND IJ K DE VERHOOGING VAN DEN TUINBOUWSTEUN. Het is nog maar kort geleden, dat de NoordHol- landsche tuinders is protestvergadering bijeen kwa men om de nooden, welke er onder de. tuinbouwen- de bevolking zijn, naar voren te brengen en in een motie ter kennis te brengen aan de regeering. Uit het op deze vergadering gesprokene kwam naar voren, dat men thans toch aan het einde was van het lijdzaam afwachten, of het der regeering ernst was, dat deze de tuinbouw zou helpen. Onomwon den werd de vraag gesteld of de regeering zich wil de uitspreken of zij den tuinbouw wilde helpen of niet. Dan wist men tenminste waar men aan toe was. Naats de volle 100 productiesteun werd een aanvullende steunregeling gevraagd en aangedron gen op spoedige hulp. Thans is die hulp, zooals.in ons nummer van Za terdag reeds is gemeld, gekomen in den vorm van een verdubbeling van het voor den steun aan den tuinbouw beschikbaar-gestelde bedrag, zoodat thans f 12 millioen hieraan kan worden besteed. De volledige uitbetaling der richtprijzen is steeds het doel geweest, waarnaar de Nederlandsche Tuin- dersbond gestreefd heeft en naar 't schijnt, zal de volledige uitbetaling van de richtprijzen door deze verhooging van het steunbedrag mogelijk zijn. Ongetwijfeld zal deze mededeeling door de tuin ders met blijdschap begroet worden. Of deze steun- verleening echter voor de bewoners van de kool streek voldoende zal zijn, durven wij te betwijfelen, gezien de enorme schade, welke de te velde staande gewassen hebben geleden tengevolge van de luizen plaag. De opbrengst zal hierdoor ten zeerste worden beïnvloed. De steun op de productie zal dan ook voor degenen, die door deze luizenplaag bezocht zijn geworden, niet het gewenschte gevolg hebben. Er zal voor hen iets anders moeten worden gedaan om .in het leven te kunnen blijven. Wielrennen Zondagmiddag j.1. zijn op de Wielerbaan groote wedstrijden gehouden. De aanvang was bepaald op 2 uur. Door de slechte weersomstandigheden werd dit echter half drie. Hoewel eerst niet zooveel publiek aanwezig was kwamen er later verscheidene bij. Het weer heeft zich tot het einde der wedstrijden toe, goed gehouden, deze waren echter net afgeloop.cn of het stortregende. We laten hier even de uitslagen volgen: le rit Omnium: le serie v. Es (daar Schönermarck niet opgekomen was en Leijenaar. No. 1 Leijenaar 14 sec.; 2e serie: Meijnders, Kamminga (daar Meu- lekamp niet opgekomen was). No. 1 Meijners 14 sec. Finale sprint Omnium: Om de 3e en 4e plaats: Kamminga en van Es. No. 1 van Es 14 sec. Om de le en 2e plaats: Leijenaar en Meijnders, No. 1 Leije naar Wedstrijd 1B. Klassementrace 20 ronden Omnium met. 4 klassementen. Uitsl. le klassement: Meijnders 4 pt., Kamminga 3 p., Leijenaar 2 p., van Es werd niet geplaatst wegens hinderen. 2e Klassement: Van Es 4 pnt., Meijners 3 pt., Kamminga 2 pt., Leijenaar" 1 pt. 3e Klassement. Van Es 4 pnt., Meijnders 3 pt., Kamminga 2 pt. Leijenaar 1 pt. 4e Klassement Meyn- ders 8 pnt., Leijenaar 6 pt., Van Es 4 pt., Kamminga 2 pt. Totale uitslag: Meijnders 18 p., van Es 12 p, Leijen- naar 10 p., Kamminga 9 p. Wedstrijd 1 c: Koppelachtervolging, 15 ronden Om nium, met aflossing: Van Es—Meijnders op 0 meter, LeijenaarKamminga op 100 meter. Het koppel LeijenaarKamminga werd ingehaald door van Es Meijnders na 8 ronden in 2 m. 15 sec. Totale uitslag der Omnium luidt: van Es—Meijn ders 110. 1 met 22 pt., Leijenaar—Kamminga no. 2 met 14 punten. Wedstrijd no. 3: Australische jachtracé. De renners startten op onderlingen afstand in de baan van 33 M. De renner die gepasseerd werd moest de baan verlaten. Hier volgen de namen der renners in volg orde van afval: S. Herder, J. Glim, M. Snoodijk, H. Ottens, S. Lont, H. Ottens. Zoodat I-I. Ottens winnaar werd. De winnaar van dezen wedstrijd ontving een gratis abonnement voor knippen en scheren van Alb. Schmit, coiffeur alhier. Dit waren allemaal renners van de Wielerclub „Wieringen". Wedstrijd no. 3: Olympische Ploegachtervolging over 25 ronden. Ploeg A startte op 0 Meter en be stond uit: D. Klink, J. Kuiper, Bakker, Valkoog en Hollander. Ploeg B startte op 100 meter: Lodewijks, Jansen, Bak, Ofman, Sther. Ploeg B werd ingehald door Ploeg A na 10 ronden in 2 m. 48 sec. Wedstrijd no. 4. Koppel wedstrijd voor nieuwelin gen over 100 ronden met 2 klassementen. Uitslag lsto klassement: DerksePronk zwart 4 p.; Hegeman— Bakker, bruin 3 p.; Glas—Duineveld, zebra, 2 p.; Kos senKorshuize, geel lp. 2e klassement: DerksePronk, zwart, 8 p., Glas Duineveld, zebra, 6 p., HegemanBakker, bruin, 4 p.; KossenKorshuize 2 p. Totale uitslag: No. 1. GlasDuineveld, zebra, 8 p.; no. 2. HegemanBak-, ker, bruin 7 p.; no. 3. Kossen—Korshuize, geel, 3 p., no. 4 op 1 ronde, Derkse—Pronk, zwart 12 p. Na de pauze volgde wedstrijd no. 5, koppelwedstrijd over 300 ronden, d.i. 60 K.M. met 6 klassementen. De totale uitslag luidt: no. 1 van EsMeijnders, zwart met witte sterren, 21Vz Pd No. 2. KlinkKui per, wit met zwarte sterren 20*4 p., No. 3 Bakker- Bak, rood 12 p.; No. 4. op 1 ronde Lodewijks—Jansen 10 p. Deze wedstrijd was zeer spannend; de tijd was 1 uur 30 minuten. Er zijn ook verschillende premies verreden, o.a. van de fa. Thijs Kort twee sportpetten enz. enz. Deze middag was zeer spannend en sportief. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Grasbaanwielerwedstrijden. Zondagmiddag hield de Ren- en Tourvereeniging „Westfriesland" te Schagen, grasbaanwielerwedstrij den op het terrein van den heer C. van der Sluis te St. Maartensvlotbrug. Het terrein" verkeerde in uit stekende conditie, hoewel het door den regen glad was geworden, waardoor talrijke valpartijtjes plaats vonden, welke alle zonder ongelukken afliepen. Me dewerking was gegeven door den heer Homan, café houder aldaar, waar heeren renners zich konden ver- kleeden en waar na afloop der wedstrijden gezellig kon worden gedanst. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Afvalrace: 1. J. Visser, 2. P. Hoogland, 3. J. O. Nieuwland. Sprint: 1. J. Smit, 2. J. Franzen, 3. S. Visser. Klassementsrace: 1. B. Beuving, 2. Manneveld, 3. Kapitein. Koppel wedstrijd over 50 ronden: Het koppel Wil- lemse—J. Smit gaf voorgift op de andere deelnemen de koppels, wat door de jury toegestaan werd. Een zeer sympathiek gebaar van dit zeer sterke koppel. Uitslag was tenslotte na mooien strijd: 1. Willemse— Smit. Óp een ronde 2. De BoerVroone (Den Helder), 3. J. Visser—S. Visser, 4. ManneveldBeuving. Het was een zeer geslaagde wedstrijd, waarnaar het aanwezige publiek met genoegen gekeken heeft. Met de a.s. kermis zal waarschijnlijk weder aldaar een wedstrijd worden gehouden. krijgen vanaf heden de Bffl tot 1 October Uitvoer naar Duitschland slecht. Fatale gevolgen van betalingsmoeilijkheden. De gevolgen van de betalingsmoeilijkheden van Duitschland worden voor onze tuinbouwers steeds ernstiger. In de laatste maand viel alweer een ster ken achteruitgang waar te nemen in waarde en ge wicht van den groenten-export naar onze Oosterbu ren. De waarde van de Augustus-export, die in 1929 nog f 6.601.000 beliep en in 1934 verminderde tot f 2.753.000 is nu gedaald tot f 1.710.000! Dit is alzoo éen achteruitgang, vergeleken met Augustus 1934, van 38 pet.! Aan gewicht werd in Aug. 1929 nog 62036000 Kg. groenten naar Duitschland verzonden in Aug. '34 slechts 35041.000, doch de laatste maand 25908000 Kg.! Dat is met Aug. '34 vergeleken een ach teruitgang van 26 pet. De tomatenuitvoer daalde van 10158000 Kg. ter waarde van f 704000 in Aug. '34 tot 7321300 Kg. en f 606000 in 1935. Voor bloemkool was dit resp. 1.880.000 Kg. voor f 141.000 en 1117000 Kg. voor f 64000; voor druiven 804.000 K.G. voor f 277000 en 589000 Kg. voor f 198000; voor boonen 8827000 Kg. ter waarde van f 863000 en 4126000 Kg. ter waarde van f 232000; voor uien 429000 Kg. ter waarde van f 30000 en 270000 Kg. ter waarde van f 18000; voor aardappelen 992000 Kg. voor f 49000 en f 295000 voor f 10000. Pootaardappelen werden nu heelemaal niet uitgevoerd. Tot bestuursleden van de banne Noordscharwoude zijn herkozen de heeren P. de Geus G.Gz. te Alk maar en T. Kostelijk Tz. te Noordscharwoude. Uitvoermoeilijkheden naar Frankrijk. We vernemen, dat de overeenkomst inzake contin- genteeringen voor den invoer van groenten in Frank rijk, welke op 1 Oct. a.s. eindigt, is verlengd tot 31 Dec. Er zijn echter slechts zeer kleine contingenten vastgesteld en bovendien zijn op den invoer zoo hooge heffingen gelegd, dat nog maar een deel van het toegestane contingent kan worden benut. Indertijd heeft het Centraal Bureau van de veilin gen in Nederland denMinister van Economische Za ken verzocht, te willen bevorderen, dat bij de af te sluiten contingenteeringsovereenkomst zou worden overeengekomen, dat de administratie der Fransche groenten- en fruitcontingenteeringen weer aan de Nederl. regeering zou worden toevertrouwd: dat de heffingen op invoervergunningen voor groenten wor den afgeschaft, aangezien de Fransche invoerrechten alléén reeds een zoodanige belasting op den invoer vormen, dat iedere verhooging practisch prohibitief wordt en dat bovendien het Fransche invoerrecht op uien, hetwelk tot f 400 per wagon was verhoogd, aanzienlijk zou worden verminderd. Echter zonder het minst- resultaat. Frankrijk heeft onder die om standigheden weinig beteekenis meer als afnemer van onze groenten. TEXEL. Bij Kon. Besluit is met 1 October benoemd tot heemraad van den polder Eijerland op Texel, C. Kie viet te Texel, uiterlijk tot het eindo van het zit tingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn gewor den. WINKEL Door de vroegere leerlingen van den landbouw- cursus te Lutjewinkel, is opgericht een vereeniging van Oud-leerlingen, waarvan het bestuur is samen gesteld als volgt: Voorzitter Jacob Brugman Dz. Jr.j Secretaris Henk Molenaar; Penningmeester K. Jon- gerling; Vice-voorzitter Jb. Reijne; Vice-secretaris H. van der Wal Sz. Het doel der vereeniging is, het doen houden van lezingen en het maken van excursies, en voorts door onderling contact hun landbouwkennis te vermeer deren. WIERINGEN Accomodatie Monument Afsluitdijk. Het bezoek aan het Monument op den Afsluitdijk is, sedert de openstelling van den afsluitdijk, boven verwachting groot geweest en het is in verband hier mede dat men het noodig heeft geoordeeld ten ge rieve der bezoekers eenige accomodatie aan te bren gen. Had men aanvankelijk de bedoeling deze in een tweetal kleine gebouwtjes ter weerszijden van het bouwwerk aan te brengen, hiertegen heeft de bouw meester van het monument, de heer Dudok, zich uit schoonheidsoverwegingen verzet met het gevolg, dat een en ander thans onder het monument (beneden- vloers) zal worden ingericht. Met de verbouwing is belast de Hollandsche Beton Maatschappij te Am sterdam, welke met de werkzaamheden inmiddels is aangevangen. Zeer ten gerieve van het publiek wordt in een sedert lang gevoelde behoefte thans voorzien. Het woon -en winkelhuis van den heer Alb. Lont aan de Nieuwstraat alhier is bij onderhandschen ver koop overgegaan aan M. Mostert Jbz. te Ilippolyr tushoef. 'ANNA P ATJ T. OW N A Bij Kon. Besluit is met 1 October benoemd tot heemraad van den Anna Paulownapolder, C. Tijscn te Anna Paulowna, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden. Z IJ P E Politie. Gevonden; een rijwielbelastingplaatje 1935/1936 in ■étui. PETTEN. De werkloosheid weer gestegen. Aan een 13-tal arbeiders bij het Hoogheemraad schap is met ingang van de volgende weck ontslag aangezegd. En een gevecht tusschen grootgrondbezitters. Het D.N.B. seint uit Mexico-City: Het geheele Spoor wegverkeer van Vera-Cruz is stilgelegd, doordat de arbeiders van de spoorwegmaatschappij, die eigena res is van de_ spoorlijnen in deze havenstad, wegens een loon conflict in staking zijn gegaan. De treinen, die uit het binnenland komen, blijven een station voor Vera-Cruz staan. Men heeft in allerijl troepen gerequireerd, teneinde eventueele onlusten te voorkomen. In het plaatsje Lajoya, tusschen Lalorca in den staat Jalisco en Tanhuato in den staat Michoacan, lcwam het tusschen grootgrondbezitters tot ernstige botsingen over het bezit van diverse landerijen. Daar bij werden zestien personen gedood en vele gewond. In twee uur tijd half afgebrand. Reuter seint uit Grenoble. In minder dan twee uren zijn zeventien huizen en de kerk verwoest door een brand in het kleine edorp Uuilles, in het berg- massief van Oisans.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7