SPORT. 1U,T Oe gevolgen van ile lintbouw te en nog wat. OMGEVING HEERHIJ GO WAARD Feestavond. Zondagavond gaf do muziekvereeniging II.U.G.O. een feestconcert. Van deze gelegenheid maakte zij go bruik om haar directeur, den heer*F. A. van Mever te huldigen. Do zangvereeniging „Ons Genoegen' en de gymnastiekvereonigiug T.A.V.E.N.U. verleenden hiertoe hun medewerking. Omstreeks 7 uur werd de heer Van Mever door de medewerkende vereenigingen van liet station gehaald vanwaar men met muziek van II.U.G.O. in optocht naar de zaal trok. Ongeveer een uur later begon het concert. De zaal, die geheel met publiek bezet was, was voor deze ge- gelegenheid feestelijk versierd. Eerst gaf het kinderkoor van Ons Genoegen een paar nummertjes, waarmee het veel succes oogstte. Vervolgens heette de heer P. Glas de aanwezigen en in het bijzonder.„Ons Genoegen'' en T.A.V.E.N.U. namens II.U.G.O. welkom. Dit feest, aldus spr., geldt in hoofdzaak den directeur en de leden, wegens de dit jaar behaalde successen. Op het eerste concours, dat te Heemstede behaalde II.U.G.O. een eerste prijs met een derde cereprijs. Dit was al een prachtige prestatie. Maar op het 2o concours te Duivendrecht was dat nog groater. Daar werd een eerste prijs be haald en een eerste eereprijs met lof der jury. Dat dit een schitterend succes was loopt te meer in het oog, als we in aanmerking nemen, dat aan dit con cours door 50 vereenigingen werd deelgenomen. Dat deze successen behaald konden worden, vindt voor namelijk zijn oorzaak in het werk van den direc teur. Spr. feliciteert den heer van Mever met de be halade resultaten. Spr. zegt, dat de vcreeniging be hoefte gevoelde naar directeur iets blijvends aan te bieden, waarop d«n heer Van Mever een koffergra- mofoon werd overhandigd, aan mevrouw Van Me ver werd een bouquet aangeboden. Hierop feliciteerde de heer P. Blauw, voorzitter van Ons Genoegen, den beer Van Mevers namens de zangverceniging. Spr. zei, zeer goed te weten wat liet betcckcnt een plattelandsvereeniging niet alleen gedurende langen tijd op een hoog peil te houden, maar dit zelfs nog op te voeren. Spr. wees er op dat Ons Genoegen altijd met de andere plaatselijke ver eenigingen meeleeft. Hierop bood spr. den heer Van Mever namens Ons Genoegen bloemen aan. Hierna vvenschte do heer S. Dekkers, voorzitter van T.A.V.E.N.U., II.U.G.O. en haar directeur van harte geluk met de behaalde resultaten. Spr. wees er op, dat de heele gemeente meeleeft met H.U.G.tf;, dit blijkt zeer goed als II.U.G.O. naar een concours gaat. Ook de heer Dekkers bood den heer Van Mever na mens do gymnastiekvereniging een bouquet aan. Vervolgens speelde H.U.G.O. De Pelikaan, een marsch van Adr. J. Maas, waarna do heer Van Me ver het woord nam. Spr. zegt, overstelpt te zijn door alle niet verwachte huldebetuigingen. Spr. geeft toe, dat de prestaties van II.U.G.O. bewonderenswaardig zijn, maar al die successen had ik niet kunnen be reiken, als er in H.U.G.O. niet een vaste wil was en als niet ieder lid, van de beste tot de minste kracht, liefde voor do muziek voelde. Daar deze dingen aan wezig zijn, werkt spr. graag in deze vereeniging. Spr. dunt ook namens mevr. Van Mever voor de cadeaux. Spr. vindt het zeer leuk, dat de andere vereenigingen van hun belangstelling hebben doen blijken en betoogt, dat ook II.U.G.O. haar zusterver- ecnigingen een warm hart toedraagt. Vervolgens speelde H.U.G.O. Ouverture Philadel- phique van Paul Gilson. Met deze eerste nummers behaalde H.U.G.O. op het concours op de Flora te Heemstede een le prijs, tevens het hoogste aantal punten van dien dag en de derde eereprijs. Het vol gend nummer, de Ariane Concert Ouverture van L. Boyer. word prachtig gespeeld. Dit was wel het bes te stuk van den heelen avond. Vervolgens voerden de dames van T.A.V.E.N.U. eenige oefeningen uit. waarna het gemengd e koor van Ons Genoegen eenige nummers ten beste gaf. Na de pauze trad het gemengd koor van Ons Ge noegen weer op, waarbij bet veel succes oogstte met „Bozen uit hot Zuiden", een wals van Strauss. Daarna speelde II.U.G.O. Fete de Kuit, een fantaisie ballet van R. Deneufbourg en Alma, marsch van Ju les Era. Strauwen. Deze nummers werden op uitste kende wijze ten gehoore gebracht. Met deze twee nummers behaalde H.U.G.O. op het concours op do Veka-4>aan te Duivendrecht een eerste prijs met 395 punten, liet hoogste aantal punten over dit geheele concours, tevens de eerste eereprijs. Hierna werden nog uitgevoerd Variété sur La Veuvc Joycux van Frans Léhar en Marsch Des Snobs van Fcrn. Rous- seau. Uit hetgeen we dezen avond gehoord hebben is wel gebleken, dat de lof die den heer Van Mever en H.U.G.O. is toegezwaaid, alleszins verdiend is. Hierop sprak wethouder Kooij nog ecnigo woordey van waardeering, waarbij hij het publiek opwekte H.U.G.O. financieel te steunen. De avond werd met een gezellig bal besloten. Werk. Naar we vernemen zal de firma Ilermes en de Moei, te Heiloo, aannemers van het leggen van het dijklichaam voor den provincialen weg Muizendijk— Boterhuizen, eerlang een aanvang maken met het uitdiepen der betreffende slooten. - Hangelwedstrijd. Zondagmiddag hield D.V.S. haar vierden hcngel- wedstrijd in dit seizoen tusschen Lange Balk en zwembassin in de ringvaart langs den Westdijk. 28 Leden namen hieraan deel. Ie Prijs (grootste baars) A. Swinkels; 2e prijs (grootste aantal baarzen) A. de Vries; 3e prijs H. Schermer. Totaal werden 23 maatbaarzen gevangen, waarvan de grootste 27 c.M. Pas op uw hond. Blijkens de voor dit jaar geldende belasting voor honden, moeten alle dieren voor den len Octobcr van een penning voorzien zijn. Daar verwacht wordt dat niet alle eigenaren zich hieraan zullen houden, wordt een hok gebouwd voor tijdelijke huisvesting, waaruit puk, of does of Fanny slechts zullen worden verlost door voldoen der ver schuldigde belastinggelden. Aangereden. Maandagmiddag werd de 18-jarige mejuffrouw H. S., dienstbode bij den heer Hoogland, gemeenteont vanger alhier, door een uit zuidelijke richting komen de vrachtauto bij de R.K. kerk in de sloot gereden, Waarbij zij een verzwikte pols opliep. De auto, waarvan door eenige jongens, die daar ter plaatse speelden, slechts een vaag signalement kon Worden opgegeven, reed door. OPMEER BERGEN JEUGDIGE INBREKERS AAN HET WERK. Op Zondag j.1., ongeveer 3 uur n.m., kwam Mr. Top, rechter in de Arrondissements-rechtbank te Haarlem, in zijn villa aan de Breclaan tot de ontdekking, dat er was ingebroken. Hij was om 12 uur heengegaan en keerde om 3 uur terug, zoodat de inbraak in dien tusschentijd moest zijn gebeurd. Bij onderzoek bleek, dat vier ruiten waren stuk geslagen. l)c dieven waren op twee plaatsen binnen gedrongen en wel in de keuken en in de voorkamer, in beide door een ruit. In de keuken bleek de deur naar de gang op slot e zijn, waarna de dieven hun weg zochten door de kamer. Slechts enkele voorwerpen van geringe* waarde wer- ien vermist. Mr. Top waarschuwde onmiddellijk de-gemeente en rijkspolitie, die na 5 minuten ter plaatse waren. Zo stelden een onderzoek in bespeurden vinger- en voetafdrukken en sporen van inbraak. Uit het on derzoek bleek dat de daders, twee 10-jarige jongens uit deze gemeente waren, n.1. G. P. en I. v. W. Beide verdachten die gearresteerd werden, legden een volledige bekentenis af. De gestolen voorwerpen werden in hun bezit aangetroffen en door de politie in beslag genomen. Bij nader onderzoek kwam tevens vast te staan, dat deze jongens behoorden tot een troepje, dat reeds meerdere kleine diefstallen hier en te Alkmaaro.a. op de kermis heeft gepleegd. Proces-verbaal is tegen de jeugdige booswichten opgemaakt. I AN GEN DIJ K fa. Vischwedstrijd. Zondagmorgen om 5 uur werd alhier een visch wedstrijd gehouden door de Hengelsportvereeniging T.O.P. Het was gunstig weer voor de baarzen en er werd dan ook flink gevangen; de meeste waren maat baarzen die werden gevangen. De uitslag luidt als volgt: le prijs B. Bruinsma met grootste baars 24 c.M.; 2e prijs Baardemaker met 8 stuks, 3e prijs J. Valk piet 7 stuks; 4e prijs P. Groot met G stuks; 5e prijs P. Davidzon met 3 stuks; 6e prijs F. Boersma met 2 stuks; 7e prijs J. de Gier met 2 stuks .De heer Baar- (!-: rr ving in het laatste half uur nog een snoek baars van 4b c.M.; daar deze echter beneden de maat Svas, werd hij weer terug gegooid in hetzelfde water. DE LUIZENPLAAG. We vernemen, dat van verschillende zijden, in het bijzonder van autoriteiten, belangstelling wordt aan den dag gelegd voor maatregelen, welke kunnen wor den genomen voor die tuinbouwers, welke ten zeer ste de nadeelige gevolgen van de luizenplaag onder vinden. Een en ander zal ook onder de aandacht van den regeeringscommissaris voor den tuinbouw wor den gebracht. De werkelijke gevolgen van de ramp zullen echter eerst bekend zijn, als alle kool is ver kocht, zoodat, worden maatregelen genomen, deze eerst definitief na de koolcampagnc zullen kunnen worden vastgesteld. In ieder geval zal er iets moe ten gebeuren. - Men deelt ons mee, dat door wederzijdsche wel willendheid van Vakonderwijs en het comité tot stich ting van een Fröbelschool voor Broek op Langendijk en Zuidscharwoude, een schikking kan worden ge troffen voor het onderbrengen dier school in een der lokalen van de o. 1. school in laatstgenoemde ge meente. OUDKARSPEL. Door het nieuwe college van B. en W. is als loco- burgemeester aangewezen de heer I-I. Bakker en als tweede wethouder de heer B. Bommer. NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen. De tweed rit om 't lange afstandskampioenschap, een race over SO K.M. voor A en B klasse, had het vol gende resultaat: A-klasse: 1. P. Kort, 2. J. Beentjes en 3. Quant. B-klasse: 1. W. Dekker en 2. H. Kuiper. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school, hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. NIEUWE N1 EDO RP FLORALIA. Ook Nieuwe Niedorp is niet ten achter gebleven met zijn Floraliafeest en heeft dit Zaterdag en Zon dag op waardige wijze gevierd. En hoewel tijdens de dagen van voorbereiding de weersgesteldheid van 'dien aard was, om er van terug te schrikken, werd de eerste dag buiten verwachting begunstigd door zeldzaam mooi zomerweer en was men dan ook vol goeden moed, dat het geheel weer zou slagen. In ('s zaal van den heer Kossen waar dit jaar de tentoonstelling werd gehouden, waren de verschil lende inzendingen op keurige wijze tentoongesteld. Hoewel de afd. bloemen en planten wel eens beier vertegenwoordigd is geweest, was het geheel toch weer een massale inzending, die er wezen mocht. De jury heeft dan ook vrij zeker wederom geen gemak kelijke taak gehad. De verschillende prijzen werden als volgt vastgesteld. Collectieve inzending. Stekplanten: le pr. A. San ders, 2e pr. Wim Fijnheer, 3e pr. Jb. Wetsteen. Begonia: le pr. P. Visser, 2e pr. S. G. Wit, 3e pr. Jb. B. de Jong. Geranium: le pr. J. v. Herwerden, 2e pr. P. Visser, 3e pr. A. Prins. Calceoloria: le pr. Ph. Koomen, 2e pr. Jb. B. de Jong, 3e pr. C. Schoen. Coleus: le pr. Jb. B. dc Jong, 2e pr. P. Visser, 3e pr. C. van der Haagpn. Fuchsia: le pr. J. Keetman, 2e pr. Ph. Koomen. Uitgereikte stekplantjes aan de schoolkinderen. Agratum: le pr. C. Leegwater, 2e pr. Coba v. Her werden, 3e pr. Corri Edam. Eerv. verm. Nelly Hart, P. Schoen, Gejo Wit en Gerrit Vetman. Asters: le pr. G. Vetman, 2e pr. Gejo Wit, 3e pr. P. Schoen. Eerv. verm.: Gré Toornstra, Jb. Schoen, Greta Goet en Gerrit Langedijk. Bouquetten: le pr. Wim Fijnheer, N. Niedorp; 2c pr. H. Band te Winkel. Eerv. verm.: W. Fijnheer; Jb. Burger, N. Niedorp. Inzending vrije planten: le pr. mevr. R. Kuiper Glas; 2e pr. A. Sanders, 3e prijs Mevr. Drost. Eerv. vermelding: O. Strijbis drie en de wed. K. Brugman. Collectie cactussen: le pr. Mej. E. Boot, 2e pr. Me vrouw v. Herwerdende Jong: 3e pr. Ds. D. Haars; Eerv. verm. mevr. Rempt, E. Brouwer en Jb. B. dc Jong. Afd. vruchten. Fruitmanden: 2e pr. H. Kanis, 3e pr. A. Cappon. Cellectie vruchten: le pr. A. Beets te Harenkarspel 2e pr. Jb. B. de Jong N. Niedorp, 3e pr. G. Koedooder te Winkel. Eerv. verm. A. Peereboom, N. Niedorp. Peren: le pr. P. Strijder, 2e pr. Jb. Langereis, 3e prijs Wim Fijnheer. Appelen: le pr. S. Wit Cz., 2e pr. A. Cappon, 3e pr. D. Rempt. Photografie: le pr. J. A. Porte, Winkel; 2e pr. B. v. Leersum, id.; 3e pr. E. Band, N. Niedorp; 3c pr. E. Burger, id.; eerv. verm. J. Blankman, Hoogwoud. Extra prijs voor vergrooting: B. v. Leersum, Winkel, eerv. verm. J. Burger, N. Niedorp. Heeren huisvlijt: le pr. E. Martijsick, Winkel, 2e pr. P. Dekker en echtg. id., 3e pr. C. Bijhouwer, Am sterdam, eerv. verm. P. Schoon, Bergen en C. de Graaf N. Niedorp, Fr. Moeijes, N. Niedorp. Heeren teeken- en schilderwerk: le, 2e en 3e prijs en 2 eerv. verm. allen voor A. Groen te O. Niedorp. Dameshuisvlijt: le pr. E. Band, N. Niedorp, 2e pr. Mevr. DonkerGutker, Hoogwoud; 3e pr. Trien Jes, N. Niedorp, eerv. verm. Trien Beers. Kinderhuisvlijt: le pr. A. and, N. Niedorp, 2e prijs J. Schoen, id., 3e pr. A. Rezelman, id., eerv. verm. Jo Strijder, id., R. de Jong te Hoogwoud. Dames handwerk. Spreien: le pr. Mevr. Wilkcn Wit, Winkel; 2c pr. mevr. BrouwerKwaad, Alk maar, 3e pr. mevr. wed. P. Wit, Winkel, eerv. verm.: mevr. C. Rootjes—Moeijes, Oudkarspcl. Breiwerk: 1. I-Ienny Toornstra. Nieuwe Niedorp: 1. Mevr. RootjesSchoorl, Oude Niedorp: 2. Mevr. Wed Siewerts, idem; 2. Mevr. Jb. B. de Jong, Nieuwe Nie dorp; 2. Mevr. Poen te Oude Niedorp; 3. Mei. N. in 't Veld. Oude Niedorp; 3 Mej. A. de Jong. Winkel; 3. Mej. T. Groenveld, Oude Niedorp. Eervolle verm.: Mevr. JesBlokker, Mevr. RezelmanMolenaar. N. Niedorp, Mevr. Biersteker, Oude Niedorp, mevr. Van Herwerdende Jong en Mej. I. Kooij te N. Niedorp. Gewone dameshandwerken: 1. Trien Kamp, Win kel met kussen; 1. Mevr. Dr. de Boer. N. Niedorp, met kussen 1. Mevr. Peereboom—Witscn. id. met DIRKSHORN I—PETTEN II, 1—3. In een maar weinig mooi gevenden wedstrijd, voor al bedorven door den schuin over het veld staanden wind, heeft Dirkshorn ae meerdere moeten erken nen in Petten. Petten, dat met 10 man speelde, heeft echter verdiend gewonnen, hun spel was feller, beter afgewerkt, er was meer balcon.trole en vooral werd er beter uitgekeken met het plaatsen. Voor den wind spelend kreeg Dirkshorn echter al een 20 achterstand te boeken tengevolge van het sterke „rammelen" in de achterhoede. Deze was er somtijds hopeloos uit: mistrappen en verkeerd el kaar begrijpen. De voorhoede bracht het in deze pe riode ook niet lot een groot overwicht, ondanks hot windvoordecl. Dadelijk na rust werd er door D. uit stekend gespeeld tegen wind in, er kwamen een paar heel gevaarlijke aanvallen met een goede door braak van v. Teulingen, waaruit deze onberispelijk met een hard schot wist te doelpunten. Bij een dezer aanvallen werd door de Petton-achterhoede hands gemaakt in 't gevaarlijke gebied, maar de kans werd onvoldoende benut; het te zachte schot werd door den P.-kecper uitstekend uit de hoek gegrabbeld. Slechts tien minuten duurde deze opflikkering en toen zakte het spaipeil weer danig en had keeper Slik menig benauwd moment door te maken, door z'n onzeker spelende achterhoede. Nog eenmaal wist Petten te doelpunten, zij het o.i. in zuivere buitenspel-positie. Maar de scheidsrechter kende de goal toe, hoewel hij op dat moment een andere richting uitkeek. Maar een beslissing is een beslissing en denk er om jon gens: niet redekavelen tegen een scheidsrechter, ook al is bij „twijfelachtig", maar spelen en nog eens spelen, trachten het verlies weer in te halen. HOOGWOUD. V.C.L. 1—BERKHOUT 2, 6—1. V.C.L., die aanvankelijk op eigen terrein zou spe len togen Berkhout 2, trok door ingebraehto wijziging zelf naar Berkhout. V.C.L. heeft waarlijk weer een goeden dag gehad, en de twee eerste competitiewed strijden zijn dan ook een waar succes geweest. De heersehende gedachte, dat VCL niet zou win nen, was vrij algemeen, maar door goed combinatie spel, de voorhoede was vooral goed in vorm, heeft men alles kunnen bereiken. VCL won de toss en zocht haar voordeel van den wind, die net als verleden week een weinig zijdelings over het veld ging, en daardoor nog wel eens een schot deed missen. Voor Wijcrt de Boer, die niet aan wezig was, zagen wc nu D. dc Jong als midvoor, en dc spilplaats bezet door Jac. Benit, welke beiden uit stekend hebben voldaan. Jn. Bakker kwam daardoor als invaller in de achterhoede en heeft zich kranig geweerd. Voor de rust waren beide partijen gelijk in hun 1 spel te noemen. We zagen ook van Berkhout goed Ingezonden stukken. In groote lijnen cn over de geheele wereld doet het gezag vrijwel niet anders dan de gemeenschap vijan delijke daden. Het groute gezag vernietigt de levensmiddelen en laat de bevolking hunkeren naar voedsel. Al sedert eeuwen wikkelt het gezag ons in oor logen. Ook nu weer hangt het zwaard van Da- mocles aan een paardehaar, boven het hoofd van ieder mensehen kind. Zoo beschouwd, is het eigenlijk geen wonder, als het kleine gezag, het gezag van een plattelandsge meente, als Schoorl is, zich spiegelende aan het groote boven omschreven gezag, cle werkelijke be langen van het dorp en van vele daar buiten, niet anders weet te dienen, dan in avcreclitschen zin. Er is door toepassing van den lintbouw al menig mooi plekje van de duinen achter de gevels van meestal leelijkc huizen verdwenen. Van de reeds opgeborgen mooie stukken duin, die vanaf den straatweg gezien, onvergelijkelijk schoon, waren, ziet men soms nog door een spleetje tusschen de huizen, hier en daar een glimpje van het mooie wat daar verborgen ligt, als een aanklacht tegen het dorpsgezag, dat een zoo groote ontwijding van het natuurschoon niet heeft tegen gegaan. Er zijn nog maar een paar mooie duingezichten over. Een er van ligt te Aagtdorp vanaf de gebr. Bijl tot „Rusthof". Ilct andere ligt te Catrijp, even voor de bocht, waarvan rechts de heer Schoone woont. Dat gezicht op do duinen te Catrijp is wonder mooi. Tegen den voet der duinen ziet men de mooie so bere lijnen van de gebouwen der broederschap. Even meer naar rechts, schiet een scherp rood dakje uit het groen, gelijk een geraniurabloern. Nog enkele pitto reske huiskes schijnen daar uit den grond, heel be scheiden, even omhoog te zijn gekomen, enkel en al leen om het majestueuze van de duinen nog te ver- grooten. Midden in dit paradijs is een groote vlak van licht roomkleurig zand en nog meer naar rechts het spitse torentje van het kerkje, wat door het over- lieerschcn der prachtige duinenrij, veel kleiner schijnt, dan het is. De afstand van den weg tot de duinen is bij toeval buitengewoon gunstig, om van dit heerlijke, onver-! gelijkelijk© duinlandschap te kunnen genieten. Afge^ zien van liet genot dat een dergelijk duinlandschap ons zelf geeft, als bewoners van het dorp, en ook aan de menschen uit de omgeving, die dit natuurlijk ook niet zonder extase voorbij gaan, hebben deze schoone plekken ook nog een prachtige kant voor ons dorp, ui zij zijn een attractie, wat de vreemdelingen naar Schoorl trekt. En nu klinkt het wel erg gek, maar toch is het de bittere waarheid, men is op 't oogenblik weer bezig dit natuurschoon ook weer op te bergen achter een zdomp steenen. Weer wat kleiner wordt het gezichtsveld naar dit wonderlijk mooie stuk natuurschoon. Een rukje nog, en 't zal ook weer verdwenen zijn. Het gezag zwijgt. Zwijgt echter niet als het de men- schen op de meest pietluttige wijze kan plagen en dwars zitten. Daarvan zou ik voorbeelden kunnen noemen, ik doe dit nu niet, omdat het met deze waarschuwing geen direct verband houdt. C. KRILLER. spel en een sterken aanval werd menigmaal onder nomen, maar VCL wist die steeds te bezweren. Toch kon Berkhout ondanks hare verdediging niet verhin deren dat Cees Benit de eerste doeltreffer maakte. Luchies liet oogenblikkelijk daarna, met een ver schot den bal ten tweede male in het net van Berk hout verdwijnen. De rust ging in met 2—0. Na de rust had Berkhout niets meer in te bren gen, ondanks den tegenwind voor VCL. Berkhout.'s doel werd goed bewerkt. Een penalty genomen door 1). de Jong leverde weer een puntje op. En het was weer Luchies dié op verrassende wij ze voor de vierde maal het leer in het doel van Berkhout deed belanden. Dit gebeurde alles, toen er nog maar ongeveer vijf min. was gespeeld. Opnieuw ging VCL tot, den aanval over en wist Cees Benit den stand op 5—0 te brengen. Hierna was de beurt aan Berkhout. De bal was terecht gekomen voor het VCL-doel, Grootewal, die al eenige goede schoten had gehouden, had door de schermutseling, die plaats had, niet het juiste gezicht op den bal cn zag hem plotseling in zijn net verdwijnen. liet kan een geluksballetje worden genoemd, maar enfin, hij' lelde. Wim Lak kreeg nog eenmaal den bal op de schoen, maar door den sterken wind ging de bal net naast het doel, Jammer, want het was een fel schot. Hierna wist aiweer Cees Benit den bal in het net van Berkhout te werken, waarna kort daarop de scheidsrechter het einde floot. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag werd op 't terrein van de v.v. Rood Wit te 't Veld een voetbalwedstrijd gehouden lus- clien de Rood-Wit-veteranen en de Oude Niedorp- .eteranen. De opbrengst van dezen wedstrijd kwam ten goede aan het Crisiscomité. Door het slechte weer was de publieke bclagigstel- ing niet bijzonder groot. Oude Niedorp wint den toss en verkiest met den schuin over het veld staan den storm mee te spelen. Voor rust een vrijwel gelijk opgaanden strijd. De Rood-Wit-veterancn verdedigen wanhopig en doen af en toe gevaarlijke aanvallen. De voorhoede-spelers van Oude Niedorp worden door de enthousiast spe lende Rood-Wit-achterhoede geen seconde vrij gela ten. Vlak voor rust maakte Buddendorf zich mooi vrij en plaatste afgemeten voor doel, waar Kriller in schoot. Zoo leidde O.N. met 10. Na een voortreffelijke kop thee in café Brouwer stellen beide ploegen zich weer op. De sterke Rood- Wit-achterhoede is nu naar voren gekomen. Bij O.N. zien wij Heinis nu als linksbinnen en Van Zoonen als linksback fungeeren. Het is of er een ander O.N.- clftal in 't veld staat. Rood-Wit heeft niets meer in o brengen. De enkele aanvallen loopen nog dood in le listig opgezette buitenspelval. De O.N.-achlerhoe- !e speelt nu weer in goeden vorm. De middcnlinie werkt weer op volle toeren en de voorhoede krijgt 't 'P zijn heupen. Achtereenvolgens vinden Kriller, Langedijk en Heijnis het doel. Als dc stand G0 ls voor O.N., doet Rood-Wit een uitval. De uitloopende 'oelman Klaver en Van Zoonen loopen beiden op den bal toe. Klaver schiet tegen Van Zoonen aan en de bal springt in het verlaten doel. Met 61 voor de O.N.-veteranen komt het einde. Scheidsrechter Groen leidde goed> vloerkleed. Eerv. verm.: Mevr. Strijker te Winkel, met kussen' Mej. Trien Kamp te Winkel, met thee- muts; Mej. M. Schagen te Scha.gerbrug met een kleed en Mevr. Brouwer te N. Niedorp met kleedje. le prijs Mevr. KrillerHopman, Oude Niedorp, schoorsteenlooper; 1. Mej. Trien Kamp te Winkel met kapstokkleed; 1. idem met theemuts; 1. Mevr. Moeijes, N. Niedorp met kleedje; 1. Mej, R. Bart, N. Niedorp met zakdoekdoos; 1. Mej. M. Schagen te Schagcrbrug met bedstel 1. Wed. C. Wit, N. Niedorp met elf kleedjes; 2. Mej. G. Vel te Wieringerwaard met kleeoje- 2 idem met bedstel; Mej. T. Bijhou wer te Winkel met nachtzak; 2. Mej. G. Brugman te Aartswoud met kleedje; 3. Mej. M. Schagen te.Scha- gerbrug met bedstel. Eerv. verm.: Mevr. Donker Gutker te Hoogwoud met kleedje; Mej. C. Rootjes te O. Niedorp met. kleedje; Mej. Nelly Visser te N. Nie dorp met ontbijtlaken. Meisjes handwerken: 1. Janny Edam, Hoogwoud, nachtpon; 2. Tine Stammes, N. Niedorp met laken en sloop; 2. Tr. Kat, idem, met, kleedje; 3. Janny Edam, Hoogwoud met kussen; 3. Luus Berkhout, O. Niedorp met schortje; 3. Janny Edam, Hoogwoud met schortje; 3. idem met zeven slabbetjes; 3. Mej, A. v. d. Oord te O. Niedorp met bladwijzer. Na afloop hiervan werd de tentoonstelling des Za terdagmiddags te ongeveer 4 uur door den heer S. v, d. Stok als voorzitter der Floraliaverecniging geo pend, die in zijn openingswoord de aanwe-zigen van harte welkom heette en in 't bijzonder B. en W., welks vertegenwoordiging op hoogen prijs werd ge steld. Na een woord van dank aan de juryleden voor het vele werk dat zij in deze weer hebben gedaan, is het woord aan Burgemeester Pluister, die in zijn speech waardeerendc woorden tot het Bestuur richt voor het vele en nuttige werk dat zij met het organi- seeren van deze jaarlijksche tentoonstellingen tot stand brengen. Als hierna de luidspreker, opgesteld door den heer Oudendijk van Wieringerwaard zich laat hooren. wordt de rondgang over de tentoonstel ling begonnen en hebben wij kunnen constateeTen, dat het voor de commissie niet gemakkelijk moet zijn geweest een en ander op deze wijze uit te stal len, waardoor van 't geheel een keurig overzictht is verkregen geworden. De tentoonstelling heeft zich mogen verheugen in een gezellig en druk bezoek. Van de aanwezige at tracties werd zeer druk gebruik gemaakt en zullen deze zeer zeker hebben bijgedragen het financieel© gedeelte goed te maken. Hoewol begunstigd door het buitengewoon mooie weer, werd Zaterdagavond van het tuinfeest en dan sen in de openlucht geen druk gebruik gemaakt. Er waren echter heel wat mensc'hen op de been om de verlichting van den tuin te zien. Een en ander gaf vanaf de straat een aardig schouwspel. Zondag was het weer niet gunstig, wat het fanfare corps Excelsior echter niet. kon weerhouden een muzikale rondgangd oor het dorp te maken, met de hieraan verbonden speldjesverkoop, met medewer king van een aantal jonge dames. Ilct weer hield zich intusschen goed en Excelsior maakte een suc cesvolle tociht. Hoewel door het ongunstige doch gelukkig droog weer de verlichting niet mooi uitkwam, was Zondag avond het tuinfeest goed bezocht en verwierf het op treden van een achttal dames van dc gymnastiek- vereen. Olympia van Wieringerwaard onder leiding van den heer Keesman, een welverdiend applaus. Een cn ander werd uitgevoerd op muziek van Oudendijk Het deed ons echter eenigszins vreemd aan onze olaatseliike Damesgvmnastiekver. Hébé niet te zien optreden. Het geheel werd afgewisseld door enkele nummers muziek van Excelsior, die als altijd weer geheel belangeloos haar medewerking heeft willen verleenen. Het bal-champèlrc trok dezen avond veel belangd- stelling. Na afloop van het tuinfeest was er nog lang een druk bezoek aan de tentoonstelling, hadden de attracties nog druk werk en werd er nog menig trosje druiven verschalkt en was het reeds vrij laat gewor den, tóen dc laatste bezoekers huiswaars gingen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2