En het regeeringsbeleid Plaatselijk Nieuws. Het bezuinigingsontwerp Schagen-nieuws. Predikbeurten. Wat al te drastisch optreden. Antwoord van prof. Aalberse namens de R.K. Kamerfractie aan de regeering. Wat Ir. Albarda er van zegt. Woensdag heeft de Kamer de behandeling van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitga ven voortgezet. De heer Aalberse (r.k.) was de eerste spreker, zegt, dat het onbeleefd zou zijn op de rede van den minis ter-president niet te antwoorden, al kan dat antwoord niet volkomen uni sono zijn. Het is daarom nog geen dissonant en kan het verschil in toonhoogte zelfs goed klinken. Spr. wijst er op, dat over wat in Juli is gebeurd, zich legenden hebben gevormd die niet kunnen wor den aanvaard. Waar men ten onrechte sprak over poging tot afschuiving van verantwoordelijkheid, kan verweer daartegen niet uitblijven. Groote bladen heb ben geschreven dat de katholieke Kamerfractie een kabinetscrisis heeft uitgelokt en men stelde deze ver antwoordelijk voor de gevolgen, n.1. de onrust op de geldmarkt, de daling van den gulden, enz. De katholieke fractie heeft dat echter niet gedaan, omdat ze het niet kon. Er is door haar geen motie van afkeuring voorgesteld en ook het bezuinigings- ontwerp is niet verworpen. Hoe of dan het conflict ontstaan is? De diepere oorzaak lag in het meeningsverschil over het verder te voeren regeeringsbeleid van het vorig ministerie. Er was verschil over handels-, ordenings- en wel vaartspol itiek. Spr. zoekt naar een voor hem aanvaardbare reden waarom dr. Colijn er toe kwam om in Juli de ver trouwenskwestie te stellen. Zelfs een normaal par lementair kabinet kan niet van een fractie eischen dat zij openlijk haar vertrouwen uitspreekt. Het is mogelijk dat een fractie dit niet kan doen. En als een fractie dat niet kan doen, mag het voor een kabinet nog geen reden zijn om af te treden. Wij hadden geen ander motief als het landsbelang en voor een groote fractie als de onze, is het niet steeds gemakkelijk te bepalen wat het landsbelang is. Als een groote fractie op de kritiek, de daad van afkeuring laat volgen, is er direct het conflict. Men heeft hier vaak te doen van het kiezen van het minste van twee kwaden. Wij hebben tegen het vorig kabinet deze groote grief, dat het onze keus ontijdig heeft willen bepa len. Wij hadden kunnen weigeren te antwoorden, zoo is ons gezegd, maar dat had dezelfde beteekenis gehad als het beleid afkeuren. En bovendien was het laf geweest. Dr. Colijn heeft inzonderheid de katholieken ge vraagd of zij nog vertrouwen stelden in het algemeen regeeringsbeleid. In de Handelingen is daaraan toe gevoegd: „door het achterwege laten van ondermij nende critiek". Dat kon omtrent de beteekenis van Dr. Colijn's vraag naar spr.'s inzicht geen verande ring geven. Maar hij had alleen te antwoorden op "Wat Dr. Colijn in de Kamer had gevraagd. De regeering heeft,-nadat spr. had geantwoord, Schorsing der beraadslaging gevraagd en in een vorm die de katholieken zeer heeft gegriefd. Wij werden met communisten en soc.-revolution- ^jairen in één hoek gedreven. Dat was onnoodig en .voor ons grievend. Dat de katholieken verantwoordelijk waren wat Hoen op de beurs en elders is gevolgd, daarvoor is een eigenaardige waarheidsliefde voor noodig. De heer Colijn heeft gezegd, dat het kabinet be leid is wat gebeurd is, te vergeten. Spr. heeft ge meend ronduit zijn meening te moeten zeggen. Spr. heeft in Juli de zes groote fracties gevraagd jpf zij bereid waren mee te werken aan een nationaal kabinet van herstel. Vier wilden dat, twee niet. En voor een parlementair kabinet bleven maar twee fracties over. Eén dezer twee achtte het ongewenscht een kabinet te vormen, dat steunde op de helft der Kamerleden en zooals Schaepman het uitdrukte, af hankelijk was van de buikpijn van een kamerlid. Spr. heeft toen verzocht van zijn opdracht te worden Ontheven. Dr. Colijn is daarna geslaagd. Maar spr. Vraagt, waarom heeft het demissionnair kabinet geen maatregelen genomen tegen goudafvloeiing? Dan had liet vormen van een nieuw kabinet onder rustiger omstandigheden kunnen plaats vinden. Waarom is er geen parlementair kabinet gevormd. Spr. had wil len meewerken. Spr. vraagt waarom Dr. Colijn met zijn kabinet wel weer in zee ging, zonder dat het (conflict was opgelost? Onder beweging in de Kamer zeide Mr. Aalberse, dat als Dr. Colijn zijn rede van gister op 23 Juli had gehouden, er geen conflict zou zijn gekomen. Spr. hoopt dat dit kabinet niet zoo teergevoelig is als het vorige. Het kabinet doet verstandig aan te nemen dat liet vertrouwen er is als de Kamer van het tegen deel niets zegt. Het komt voor een kabinet altijd .vroeg genoeg. Wat het regeeringsprogram betreft, kan worden gezegd: lang gewacht en toch verkregen. Wat spr's Jractie wenschte en wat nu in het program voorkomt, tal spr. onbesproken laten. Spr. hoopt dat de memo rie Vfm antwoord nopens het vaste-kosten-ontwerp ppoedig kome. Spr. betreurt dat het wetsontwerp te gen bepaalde executies niet vroeger is ingediend. Wat spr. over devaluatie denkt is bekend, maar liij oordeelt dat als de regeering denkt dat aan deva luatie niet meer is te ontkomen, het haar plicht is het initiatief daartoe te nemen uit voorzorg dat niet Speculanten enz. hun slag slaan. Als het kostenpeil iiiet omlaag is te brengen door de regeering, is aan devaluatie niet te ontkomen. Dat zegt nog niet dat devaluatie ons alleen uit de moeilijkheden kan bren gen. Dr. Colijn heeft gezegd dat er meer verband bestaat omtrent consequente deflatie. Spr. heeft zich daar over duidelijk genoeg uitgelaten. Hij verstaat er on der de door do overheid te nemen maatregelen om de productiekosten te doen dalen tot een peil waarop de rentabiliteit van het bedrijfsleven weer mogelijk wordt. De hoofdsommen zullen op den duur niet onaan getast kunnen blijven als de toestanden niet ver anderen. Consequente deflatie staat tegenover de methode dat zonder een aaneensluitend systeem door de overheid verschillende maatregelen worden ge- neomn. Dr. Colijn heeft gezegd, dat er geen delemma: consequente deflatie, devaluatie bestaat. Spr. heeft dat ook niet absoluut gesteld, maar alleen ten op zichte van een kabinet dat geen consequente deflatie wil. Spr. gelooft dat het nieuwe kabinet dat volko men met hem eens is. He is, evenals Thorbecke zei, ook hier: Wacht op onze daden. Bij een werkprogram komt het voor alles aan op do wijze waarop het wordt uitgevoerd. Wij zijn bereid de daden van dit kabinet af te wachten. Do geest waarin en het tempo waarop het program wordt uitgevoerd, geeft den doorslag. Ilct kabinet wachtte op haar beurt onze daden af. Wij dragen tegenover ons volk en tegenover God een verant woordelijkheid. De tweede spreker, de heer Lingbeek (herv. ger.), oordeelt het eenige verschil tusschen dit en het vorige kabinet, dat er een roomsche minister meer in zit. De minister-president heeft, door de vertrou wenskwestie in Juli te stellen, de roomsch-katho- lieke fractie den mond opengebroken en toen moest het hoogo woord er uit, nl. dat zij zooveel vertrou wen in bet kabinet niet had. Maar de vrede is nu weer geteekend. Er zal nu weer industrialisatie ko men. Maar de naakte- waarhejd is, dat dit zal ge schieden ten nadeele van onzen export. Dat conse quente deflatie leidt lot verschillende onbillijkheden mag waar zijn, maar de regeeringsmaatregelen doen dit eveneens. Spr. fulmineert, dat de vorige regeering arme pre dikanten het merg uit het gebeente heeft gehaald door de belasting van goederen in de doode hand. Maar een regeling die deze zou vervangen, zou wel licht nog meer dingen doen, die spr. afkeurt, daar om zal spr. zijn stem aan het bezuinigingsontwerp niet onthouden. De heer Albarda (s.d.), zegt met belangstelling te hebben gehoord, dat de regcering een redelijke op lossing mogelijk acht van de moeilijkheid van het capitulantenstelsel, maar spr. zal eerst bevredigd zijn als de uitsluiting van leden van S.D.A.P. en N.V.V. voor militaire functies wordt beëindigd. Overgaande op een bespreking van het optreden van het kabinet, merkt de heer Albarda op, dat on danks de ondubbelzinnige veroordeeling van den heer Aalberse van het regeerbeleid, de heer Colijn een week daarna weer een nieuw kabinet had ge vormd, dat geheel gelijk was aan het oude. Dat mi nister Slingenberg er in zou komen, stond reeds vóór de crisis vast. Ook andere dingen betroffen slechts een onderdeel van het beleid. Ten aanzien van een opheldering over de oplossing van de kabi netscrisis heeft de minister-president zich slechts bepaald tot een radiorede zonder discussie. Het verschil tusschen het oude en het nieuwe ka binet is, dat het oude kabinet een vertrouwensuit- spraak der Kamer wenschte en het nieuwe niet. Men brengt de crisis nu terug tot een „noodlottig mis verstand" (het woord dat minister Colijn Dinsdag bij de heropening der debatten gebruikt). Over de opdracht aan den heer Aalberse om een kabinet te vormen op zoo breed mogelijken grond slag, waarin deze faalde, verweet spr. den heer Aal berse, dat deze geen parlementaire regeering heeft kunnen vormen, omdat hij alleen met de s.d. wilde regeeren, als nog een derde meedeed, doch dan had de heer Aalberse zich vooraf moeten vergewissen van de bereidwilligheid van die derde partij, zegt spr. Toen de v.d. te kennen gaf, niet te willen regee- üt de OMGEVING NIEUWE N I E DO R P INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONT WIKKELING. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling van het I.V. A.O. ten huize van den heer Kossen. De opkomst was zeer goed. Na voorlezing van de notulen werden de ingekomen stukken behandeld, die voor kennis geving werden aangenomen. Het jaarverslag van den secretaris werd onveranderd aangenomen. Er bleek uit, dat het ledental op het oogenblik nog 280 is. De zomerteruggang heeft zich dus weinig ver toond. Verder werd m het verslag een overzicht gegeven van het werk dat door de afdeeling in het afgeloopen jaar werd verricht. Wij noteeren eruit de oprichting van een arbeidersavondschool en het organiseeren van een 8-tal avonden voor ontwikxe ling en ontspanning, benevens een tweetal excursies Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f750. Aan beide functionarissen werd dank gebracht voor hun ver slag. De heer Meuleveld bracht verslag uit over de nageziene rekening. Alles werd in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de hee- ren Aalbregtse en Schuurman. Hierna werd door den Voorzitter een inleiding ge houden. Hij wees erop, dat het Instituut in de 4 jaar van zijn bestaan zeer belangrijk werk had verricht. Er is reden tot tevredenheid wat betreft het geDO- dene, de avondschool, het ledental en andere dingen op het gebied der organisatie. Iets anders is het met de medewerking van alle leden wat betreft het werk, dat verricht moet worden voor een organisatie als Instituut. Wellicht dat er nu verbetering komt. De ze uitstekend bezochte vergadering is wellicht een symbool. Het moet zoo worden dat alle leden meele ven en meewerken. Dat mag niet uitsluitend aan het bestuur worden overgelaten. In dit verband wijst spr. op de werking van den culturcelen raad. Deze organisatie is van het grooi- ste belang voor de geheele arbeidersbeweging. Nood zakelijk is het echter, dat alle afdeelingen van de S.D.A.P.. de vakbeweging, de V.A.R.A. er een ver tegenwoordiger in aanwijzen, zoodat de cultureele raad tezamen met. de bestuurders van het Instituut een trouwe afspiegeling vormen van wat er in de beweging omgaat. Spr gaat hierna uitvoerig in op de taak van de leden van den cultureejen raad. De ze is drieledig. In de eerste plaats moet. hij van voorlichting dienen bij de samenstelling van de pro gramma's. In de tweede plaats behoort ieder lid van den cultureelen raad het behouden en het werven van leden in zijn organisatie ter hand te nemen. Hij moet zijn de stuwende kracht, waarop de organisa tie van het Instituut kan vertrouwen. In de derde plaats behooren de leden van den Cultureelen raad de pleitbezorgers in hun respectieve organisa ties te zijn wanneer daar het vraagstuk der subsidie verleening aan de ox-de komt. Zeer uitvoerig toont spr. aan, dat deze subsidies en de daarmee in ver band zijnde entréeheffing, die voor de leden zoo uitermate gunstig is. behoorlijk moet functioneeren. Met een opwekking om deze taak zoo behoorlijk mo gelijk te vervullen sluit spr. zijn inleiding. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontspon zich hier over. Daar hier ook verschillende zaken van huishou- delijken aard werden besproken, zullen wij deze niet weergeven. Hierna werd overgegaan tot de vaststel ling van het winterprogramma. De navolgende avonden zullen worden georgani seerd: Drie filmavonden. Waarschijnlijk On hoop v. zegen. De Bewaarschool en City Lights. Twee too- neelavonden, de Kribbebijter en Ghetto Twee c«rsus avonden, met A. Pleisier en waarschijnlijk Mr. Duys Een lichtbeeldenavond met den vogel- en natuurken ner Jan P. Strijbos. Inderdaad een programma om van ie smullen. Voorzitter wekte op om de ledenwerving ter hand te nemen. Aan alle leden van den cultureelen raad zal een handleiding worden gezonden, om deze le denwerving ter band te nemen. Ook verdere instruc ties zullen hierin worden verleend. Hierna werden de vertegenwoordigers van de ver schillende organisaties in den cultureelen raad aan gewezen. De samenstelling was als ovlgt; ren met de s.d. en de r.k., hadden de laatsten het zonder de v.d. moeten doen. Zij toch, de r.k. en de s.d. hebben in ons land meer dan de helft van het volk. De s.d. zijn blijkens de laatste verkiezingen in macht toegenomen. De r.k. hebben hun kracht tegenover het nieuwe kabinet-Colijn verloren. De heer Colijn kan de katholieken dwingen van con cessie tot concessie. Het nieuwe kabinet gaat op dezelfde wijze de koop kracht afbrokkelen als het oude heeft gedaan. Spr. vraagt, waarom de houding der r.k. dan thans an ders is. De houding der r.k. fractie is een capitu latie tegenover de regeering. Zij aanvaardt thans een politiek, die zij tijdens het oude kabinet verderfelijk achtte. De s.d. volgt deze capitulatie niet. Onder deze regeering wordt de toestand voortdurend slech ter. Het tekort op de begrooting is nu reeds f 119 millioen. In het s.d. plan van den arbeid zijn alle mogelijk heden aangegeven. Volk en Kamer moeten van die mogelijkheden worden doordrongen. De internationale toestand is moeilijk, maar de binnenlandsche evenzeer en wij deinzen voor een kabinetscrisis niet terug. Een godsvrede is niet in het belang van ons volk. De internationale toestand mag ons niet weer houden te zeggen wat noodig is, het gevaar van den gulden evenmin Een nieuw verschijnsel is dat men de regeering beschouwt als de verdediger van den gulden, de oppositie als een gevaar daarvoor. Maar het is niet zoo dat de scheidingslijn loopt langs de devaluatie. Van de tegenstanders vindt men in alle partijen. Een goede dienst bewijst hier voorlichting van het publiek. In buitenlandsche credietcii loopen de gel den der spaarders veel meer gevaar, daarop dient ge wezen. Spr. vraagt of er niet alle aanleiding is tot krachtige maatregelen. Spr. denkt aan scherpe con trole op goudafgifte, opdat goud alleen worde afge geven ter betaling van goederen en diensten. Een centraal deviezenbeheer is een aangewezen middel. Spr. zegt, dat zijn partij den strijd voor een goede welvaartspolitiek voortzet en heeft dat als gevolg een strijd tegen dit kabinet, dan wordt de verantwoor delijkheid en consequentie daarvan aanvaard. Ds. Kersten (s.g.) die nu volgt, ziet tusschen het oude en nieuwe kabinet geen verschil. Een motie van vertrouwen in het oude kabinet ware verworpen ge worden, zou het nu anders gaan? Rome's macht groeit alleen door deze dingen. Spr. waardeert het streven der regeering om den gul den te bewaren. Daarbij^zal spr.'s fractie steunen. Maar de vrees is groot, 'dat devaluatie niet zal uit blijven. Er werden op de begrooting voor onnoodige uitgaven nog millioenen geplaatst, toen spr. er te gen heeft gewaarschuwd. De cummulatie duurt voort. Het volk vertrouwt de toestand niet en neemt zijn toevlucht tot buitenlandsche fondsen. Van de industrialisatie verwacht spr. niet veel. Het vertrou wen in deze regeering wordt bij ons volk steeds klei ner. Hierna vraagt niemand meer het woord en de ver gadering wordt verdaagd. S.D.A.P.: afd. Winkel: Mej. KrabFlink, afd. Nieu we Niedorp: L. van Dam, afd. Opmeer: J. Bonsema. V.A.R.A., afd. Winkel: Mej Hakhof, afd. N. Niedorp: C. Meuleveld, afd. Opmeer: Wierda. Landarbeidersbond, afd. Winkel: G. Kocdoder, afd. N. Niedorp Joost van den Kommer, Oude Niedorp M. Stark, Aartswoud J. M. van Peenen. Zuivelarbeidersbond, afd. Winkel, Posthumus, afd. Opmeer, Boersen. Bouwvakarbeidersbond, afd. Winkel, J. Rutsen. Handels- en Kantoorbediendenbond, afd. Winkel, F. Becker. Bakkersgezellcnbond, afd. Winkel, J. Breg- man. Bestuurdersbond, Winkel, A. Faber, Arb. Toon. Vereen., T. van der Vliet. N.V. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, L. Scheur. Verder de bestuursleden J. van Zoonen, voorzitter A. van Zoonen, secr., T. van Emsen, penningm., A. Aalbregtse, S. Druif, A. Raven en J. Schuurman. Bij deze leden worden nieuwe leden van het In stituut aangenomen. Hierna kwam aan de orde de opening van de ar beidersavondschool in dit seizoen. Besloten werd Maandag 30 September weer met den cursus te beginnen. De oude leden zullen dan weer present moeten zijn. Voor de mensehen, die nog niet aan den cursus hebben deelgenomen is de ge legenheid opengesteld om nog mee te doen. Zij kun nen zich alsnog opgeven en behooren te zorgen ook Maandag aanwezig te zijn. De cursus wordt weer gehouden te Oude Niedorp. Bij genoegzame deelne ming wordt het geven van den tweeden cursus over wogen. Bij de nu volgende rondvraag werden geen zaken van beteekenis .besloten, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten, nadat hij eerst dank had gebracht aan den leerkracht bij de arbeiders avondschool, den secr. en den penningm. voor het vele werk, dat zij voor het Instituut hebben gedaan. LANGEND IJ K Eerste hulp bij ongelukken. De Langendijker vereen. Eerste Hulp bij Ongeluk ken heeft weer een tiental bevoegde E.H.B.O.'crs er bij gekregen. De opleiding van deze E.H.B.O.'ers, welke onder leiding van den heer Dr. de Wit van Oudkarspel is geschied bestaat uit twee gedeelten. Degenen die het aan het eind van den eersten cursus gehouden exa men met goed gevolg afleggen kunnen worden toe gelaten tot den tweeden cursus, de zoogen. vervolg cursus. Wanneer ook deze cursus is doorgeloopen wordt weer een examen afgenomen en de dan ge slaagden zijn bevoegde E.H.B.O.'ers. Van de elf deel nemers aan den vervolgcursus zijn tien geslaagd. Eén was niet opgekomen. De geslaagden zijn: de dames mej. C. Moolhuijzen, Zuidscharwoude en mej. Troost te Broek op Langen- dijk; do heeren J. Kout, A. Scholte, J. Bruin en C. Schricken te Zuidscharwoude, G. de Boer te Noord- scharwoude en J. Peijs, C. van der Hoven en A. Kieft te Oudkarspel. Voor den leider der cursussen, dr. de Wit, een mooi resultaat. Aan bovengenoemde personen zal een di ploma worden uitgereikt. OUDE NIEDORP R.K. Zangkoor. In plaats van den heer Th. van Baar, die ontslag heeft aangevraagd als directeur van het R.K. zang koor alhier, is aangesteld de heer P. Wijnker Dz., te Zijdewind. HOOGWOUT) AARTSWOUD. De gymnastiekvereniging heeft als leidster voor hare meisjes- en dames-afdeeling benoemd Mej. M. Seepers te Nieuwe Niedorp. De vereeniging voor Kermisvermakelijkheden heeft behalve Kinderspelen op haar programma staan: gemaskerd bal. Daar het weer eenige jaren geleden is, zal hier wel weer animo voor zijn. HE E RH ïl GO WAARD De storm, die Woensdagmorgen uit Westelijke rich ting woedde velde weder verscheidene boomen in onze gemeente, terwijl meerdere kleine schade aan te behuizingen werd toegebracht en de radiadisfri- butie storing ondervond. Door ingenieur Beunders van het Staatsboschbe- hecr werden op een tweede inspectietocht door de gemeente weder talrijke boomen aangewezen als be smetting voor de iepziekte opleverde. Bij enkele boerderijen blijkt bijna de geheele iepen- stand aangetast. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 29 SEPT. SCHAGEN IB.K C. I. Aanvang 2 uur. D. Arnol- dus; S. Grootcs, V. Vlottes; H. Middelbeek, R. Rus. E. Rus; W. Rus, G. J. Boontjes, D. Ruig, D. Schoorl, C. de Moor. Reserve: P. Boon. ZEEMACHT I—SCHAGEN IL Aanvang 10 uur. Ver trek per bus om 8.45. J. Everts; J. Weeland, A. Slikker; W. Moransart, S. Breebaart. P. Boon tjes; H. Veenstra, J. Peetoom, W. J. Biersteker, G. Paulusma, S. Paulusma. Reserve: J. Gelder. SCHAGEN III—CALLANTSOOG IL Aanvang 11.45 uur. T. Bijpost; D. Leeuwenkamp. A. de Wit; H. Naber, M. Slikker, G. Boontjes J.Kz.; A. Veen stra, P. de Vries, J. Broersma, J. Boontjes, J. v. d. Oord. Res.: J. Franzen. Afberichten voor Vrijdagavond 7 uur bij V. Vlottes. Oefenwedstrijd Sparta B tegen dames elftal, Zater dag a.s. n.m. 3 uur. Opstelling Sparta B: R. v. Haren G. Anne vel dt M. v. Rooij N. Prins J. Slikker P. Dekker J. A. Molenaar J. Schram J. v. d. Ben J. J. Slikker S. Vries. ZONDAG 29 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7.30 uur, Dsa Eikema. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur. Ds. Eikema. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur Ds. Van Beek. I-Ieerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. Melchers. Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholh Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur. Ds. Enklaar. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur. Ds. v. Wichen. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman- Aartswoud, nam. 8 uur, Ds. Reddingius. Hoogwoud, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. On derwerp: Verdwaasde heerschers. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst. Winkel, voom. 10.30 uur, Ds. Molenaar. Oude Niedorp. nam. 8 uur, Ds. Boeke. van Schoorl. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn. geen dienst. Oudesluis. nam. 2.30 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur. Ds. Haars. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. GEMEENTE. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer de Wit van Noordwijk aan Zee. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorin. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7.30 uur, de iheer A. Donker van Zaandijk. Proces verbaal is opgemaakt. Toen de heer R. Prins Dinsdagavond de spoorweg overgang in de Hoep voor de treinen van ruim 10 uur had afgesloten, gaf een der wachtende personen, de heer A. de Br. van Kolhorn zijn misnoegen te kennen over den z.i. te langen duur, waarin de boomen gesloten bleven. Maar het bleef niet bij mopperen, want toen de overweg weer vrij was en de heer Pr. de lantaarn op „veilig voor het publiek" draaide, kreeg hij een stomp van genoemden de B. Dat was het eerste bedrijf van een stuk, dat uit meerdere bedrijven zou blijken te bestaan. Want toen later nadat de spoorwegemploye naar het station was geweest, om daar zoo noodig zijn diensten aan te bieden, weer naar den overweg in do Hoep terugkeerde, toen kwam opnieuw de Br. op zijn pad en viel Pr. verwoed aan. Plet spreekt vanzelf dat dit alles door de spoor wegautoriteiten maar niet zóó maar wordt geaccep teerd en procesverbaal is dan ook tegen den heer de Br. opgemaakt. Het derde bedrijf zal dus wel in Alkmaar worden gespeeld en de recensie ervan zal men, zij het dan in een andere rubriek, t.z.t. in dit blad kunnen lezen. CONCERT HARMONIEKAPEL. In den muziektuin geeft a.s. Zondagmiddag 4 uur onze Harmoniekapel onder leiding van haar dirigent Jac. Jansen een concert. Dan wordt het volgende programma uitgevoerd: 1. Zigeunerkinder, Marsch, Blankenburg; 2. Ouver ture Pastorale, C. A. Schouten, Rendezlvous Inter mezzo Rococo, M. Aletter; 4. Ballet Egyptiën, Luigini: a. AH' non troppo; b. Allegretto; c. Andante Soste- nuto, d. Andante expressivo; 5. Dichter und Bauer Ouverture, F. van Suppé; 6. Sonnenstrahlen und Schatten, R. A. Keizer; 7. Wiener Blut, Wals, Joh. Strausz; 8. Florentiner, Marsch, J. Fucik, POLITIE SCHIETVEREENIGING. Woensdag: had op het sportterrein alhier de laat ste schietoefening plaats onzer Politie-schietvereen. Aan deze laatste oefening was een schietwedstrijd verbonden, waarbij voor de beste schutters prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen waren beschikbaar gesteld. Aan dezen wedstrijd deen mede 9 leden in Afd. A, 9 leden in Afd. B. en 4 Donateurs. Misschien dat de harde wind wel als de schuldige kan worden aangewezen dat er minder goed is geschoten als op voorgaande oefeningen. Na beëindiging der kamp bwamen in klasse A als winnaars uit: de heeren P. Leegwater le prijs met 57 punten; Van lieperen 2e met 56 punten; Van Honschoten 3e met 54 p. en •Semnlonius 4e prijsm et 53 nunten; in klasse B wa ren het de heeren T. v. d. Hoek le prijs met. 56 p. P. Heneweer 2e prijs met 52 p. Holema 3e prijs met

Schager Courant | 1935 | | pagina 2