Polder Wieringerwaard. Uit Bergen. Uit den Langendijk. PALESTINA, HET LAND VAN DE FINANCIEELE OVERSCHOTTEN. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Zaterdagmiddag, onder leiding van Dijkgraaf Ilaringhuizen. Afwezig de heer T. Won der wgens ongesteldheid. Voorzitter sprak de vvensch uit, dat de heer Won der weer spoedig zal mogen herstellen. Naar aanleiding van dc notulen, waarbij werd ge sproken over een klacht van den heer Rezelman over ondiepe plekken in de Uitwateringsboezem, deelde dc Dijkgraaf mede, dat door het Dag. Bestuur een schouw is gehouden. Inderdaad is gebleken, dat er ecnige ondiepten voorkomen, vooral bij den ingang van de vaargeul, wat voor de scheepvaart hinderlijk is. In een schrijven aan het Polderbestuur van Anna Paulowna is daarop gewezen en tevens opgedragen <1 i e verbeteringen aan te' brengen die noodig waren voor 't varen. Dc grootste ondiepten zullen worden weggenomen. Medegedeeld werd dat een onderzoek is ingesteld naar dc bekende Icpziekte. Gebleken is dat aan den Molenweg twee boomen- waren aangetast. Verder Wa ren er 15 groot en klein bij de ingezetenen. Deze zul len van den Minister een aanschrijving ontvangen om de zieke boomen te rooien. Over. het algemeen staat liet er hier gunstig voor. Dijkgraaf wil hopen dat hier algemeene medewerking zal bestaan om de gevreesde ziekte tegen te gaan. Dc heer Groneman vroeg of Dijkgraaf ook iets van de omgeving wist. Spreker had vernomen dat het te Wieringen nog al erg was. Voorzitter zeide dat er steeds strengere eischen wor den gesteld. Wanneer, men er niet spoedig bij is met rooien, is er geen houden meer aan. Toegezien moet worden, dat de kever niet omhoog gaat. De heer C. J. Blaauboer zeide, dat het hem spijt dat hij het weer moet opnoemen, doch twee jaar geleden moesten cr 10 prachtige boomen weg bij zijn schoon zoon. Dit is niet gebeurd en nu zijn er wel twee boo men die niet goed zijn, doch de anderen zijn toch goed. De wetenschap heeft toch ook gezegd, dat men het wel kan afwachten, totdat de boomen ziek zijn. Dijkgraaf zeide lijnrecht tegenover den heer Blaau boer te staan. Van die IQ boomen gaan er toch wel vijf weg. Het was beter geweest dat ze alle 10 wa ren gerooid. De discussiën werden nog geruimen tijd voortgezet, waarbij de heer Groneman een compli ment bracht aan het Dag. Bestuur voor de doortas tendheid ondanks dat het hem zou spijten wanneer bij hem ook boomen opgeruimd moesten worden. Ingekomen van Ged. Staten bet Kon. Besluit, waar bij de heer O. Schenk Az. werd benoemd tot Heem raad. Voorzitter feliciteerde den heer Schenk met het vertrouwen, door de kiezers in hem gesteld en sprak den wensch uit dat hij deze functie op dezelfde wijze zal vervullen als hij tot dusver als Ingeland heeft ge daan. Welkom in het Dagelijksch Bestuur. De lieer Schenk dankte voor de tot hem gesproken woorden. Het zal mij, aldus de heer Schenk, wel moeilijk vallen, om de sporen van den hr Blaauboer te volgen, doch ik zal mijn best. doen om de belan gen van den Polder te helpen behartigen. Verder deelde de Dijkgraaf mede. dat de heeren C. J. Blaauboer en K. Schagen waren herbenoemd als Hoofdingeland en dat in de vacature Schenk bij enkele candidaatstclling is benoemd de heer A. Rot. Als commissie tot nazien der geloofsbrieven wer- jden aangewezen de heeren Jb. Kaan Kz., F. A. F. Groneman en K. Kater. D6 vergadering wertl geschorst. Na heropening deelde de heer Groneman mede, 'dat alle stukken in orde waren bevonden en advi seerde tot toelating. Aldus besloten. Dijkgraaf sprak den wensch uit, dat de heeren Blaauboer en Schagen met dezelfde toewijding hun ïunctie weer zullen vervullen. Bespreking voorwaarden verpachting van dijken en wegen. Het Dag. bestuur heeft enkele veranderin gen in dc voorwaarden gebracht: ten le. De ver pachting geschiedt niet voor 1 jaar. doch voor 2 jaar. .ken 2e. dat aan het. artikel dat niet meer dan twee (■paarden op één perceel geweid mogen worden, zal worden toegevoegd de bepaling dat men in sommige gevallen vergunning kan krijgen om meerdere paar- 'den te mogen weiden. Dit moet dan aan het Dag. bestuur worden aangevraagd. Men denkt hiermede '■tegemoet te komen aan bepaalde wenschen. J Ten 3e is er verandering gekomen in de situatie •.van do vèrvallen tramlijn. Het westelijk gedeelte wordt gevoegd bij het perceel dat bij den heer Geer- ■ligs in gebruik is en het oostelijk bii het perceel f\an Ruitenburg. Wat verder dit perceel betreft, wil jhet Dag. bestuur vrijheid behouden om dit onder voorwaarden te verhuren. Er is n.1. een verzoek in gekomen van den heer W. Uiterdijk om ongeveer 200 M2. in bruikleen te mogen hebben voor opslag plaats. Het Dag. Bestuur wil hem tot wederopzeg ging verpachten voor f 15, onder conditie dat hij het oi tics moet onderhouden, en het zijpad niet bescha digt. Verder dat de eigenaren van zeilbootjes over bet. perceel dijk mogen loopen. om bij hun bootjes 1e komen. De heer Koster zou van de eigenaars der 'booten een kleine vergoeding, willen hebben. Voorzitter zeide da thet Dag. Bestuur daar nog piet aan gedacht heeft ITet doet. aan het perceel wei jiig of geen schade. Wanneer het evenwel van eeni- jgo omvang wordt is er een regeling te treffen. ten 4e. een kleine wijziging betreffende onderhoud thdbben. De vergadering gaat acoord met de voorge stelde wijzigingen. Verder bracht Dijkgraaf in bespre Icing: verlaging van de overwegen in de Buurt en bet maken van een rijbrug daar waar nu de spoor brug is. Do bedoeling is om den weg 70 c.M. te verlagen en ïn aansluiting daarop ook de brug zooveel te verla den. De brug heeft mete en waterstand van 2.65 een jloorvaarthoogte van 1.50 M. De bruggen in de buurt hebben een doorvaarthoogte van 1.90 en 1.75. Het Dag. bestuur is van oordeel dat de scheepvaart bijna niet meer voorkomt, wat ook gebleken is bij een onderhoud met schipper Wink. Het kon alleen beletsel zijn voor een hoog opgeladen schip. Ged. ♦Staten hebben de bevoegdheid bezwaren in te win nen. Het kon nog dit jaar gebeuren en was tevens nog iweer een mooi werkobject. De heer Groneman kon wel accoord gaan, doch zou •'t mooier vinden wanneer dc weg heelemaal vlak [werd. Voorzitter zeide dat men rekening moest houden met de bestaande brug over de Jan Eikenvaart. Op een vraag van den heer Groneman hoe hoog de oprit zou worden werd door den dijkgraaf gedacht .van 30 a 40 c.M. De opzichter meende van minstens 65 70 c.M. Hoewel de heer Groneman den weg graag horizontaal zou zien ging hij toch met het voor stel accoord; de heer Jb. Kaan vond het een pracht- oplossing. Het werk wordt uitgevoerd als behooren- de tot de op dc Provinciale wegenlijst voorkomende wegen. Tenslotte zeide Voorzitter nog voor een moeilijk geval komen te staan. Men wil n.1. in verband met automatiseering met de telefoon in de buurt alle palen vervangen door een kabel. Er moet een op lossing worden gevonden. Langs de huizen zal moei lijk gaan, zoodat het wel langs het water zal moeten gebeuren. De gleuf moet 50 c.M. diep worden. Ook deelde Dijkgraaf nog mede dat een bespreking is gehouden over werkverschaffing en daerbij gedacht is aan de vaart achter de Nieuwesluis en den Bar- singcnvegsloot. Rondvraag. De heer K. Kater bracht nog eens in herinnering het plaatsen van een-wegwijzer aan het eind van de Tweewegen. Dijkgraaf zal zich hieromtrent in verbinding stellen met den consul van den A.N.W.B. en wijst in verband met den nieuwen weg aldaaro p de wenschelijkheid om een hek te plaatsen achter de draaipaal tusschen beide bruggen. Goedgevonden. De heer K. Schagen vestigde de aandacht op den Notweg, de afwatering deugt niet en ook is er be hoefte aan verharding. Verbetering wordt toegezegd De heer Koster zou de brug bij de flap willen ver beteren. Voorzitter zou willen wachten totdat de weg is doorgetrokken tot Oudesluis. Ook werd nog medegedeeld dat er een aanzoek is geweest om een wegsloot in onderbemaling te heb ben. Het Dag. bestuur meent dat dit aanleiding kan geven tot grooter onderhoud. Een dergelijk verzoek kan worden toegestaan, mits dat hij die vergunning heeft al het onderhoud op zich neemt en alle schade voor zijn rekening neemt, uitgezonderd het uitdiepen Dc Polder wil alle aansprakelijkheid van zich afwen den. De heer Groneman zou elk geval op zich zelf willen beschouwen. Met deze opmerking wil het Dag. bestuur wel rekening houden. Afscheid Heemraad Blaauboer. Voor dat tot sluiting werd overgegaan, zeide Dijk graaf naar voren te willen brengen dat Heemraad Blaauboer voor de laatste maal tegenwoordig is. De heer Blaauboer werd in 1909 Hoofdingeland en in 1912 benoemd tot Heemraad. Dat is 26 jaar lid van het Polderbestuur. In die eerste jaren was het een rustige tijd, doch na dien is net veel veranderd. Gememoreerd werden vele belangrijke zaken, als verhooging dijken door de overstrooming, gemaal, nieuwe bruggen, onderhoud wegen, enz. enz. De heer Blaauboer heeft steeds groote ijver be- tonod en veel gedaan in het belang van den Polder. Met zijn practischen kijk en goede blik heeft hij be wezen een groote verdienste te zijn geweest voor den Polder. Ik wil hem hartelijk dank betuigen niet al leen voor zijn werk als Heemraad, doch ook voor de waarneming van het Dijkgraafschap. Hij zal zeker in ons bestuur blijven voortleven. De samenwerking was steeds uitstekend. Hij gaat heen niet omdat hij geep belangstelling vor den polder heeft, doch om plaats te maken voor zijn jongeren broer. Ik hoop dat de heer Blaauboer nog vele jaren in gezondheid zal leven. Hartelijk applaus. De heer Blaauboer dankte voor deze waardeeren- de woorden. Het doet me goed van u te hooren, dat ik mijn werk naar genoegen heb waargenomen. Ik wil hopen, dat het den Polder steeds goed mag gaan. Ik dank don Dijkgraaf en verder allen voor de steeds prettige verhouding, die ik hier altijd heb ondervon den. Hierna sluiting. AANBESTEDING. Zaterdagmorgen is aanbesteed door de architecten Smits en van der Linden te Aerdenhout. het bou wen van een landhuis aan de Voert alhier, voor rekening van de firma Honing te Koog aa'n de Zaan Ingeschreven werd als volgt: A. Prins, Bergen f20.000; C. Noort, Bergen f20358; J. v. Exter, Ber gen f20900; Fa. Rampen f 21849; Gebr. Kops f 27800 J. den Das f 214-50; J. v. d. Putten, Haarlem f22450; C. Kloosterboer f 21480; L. Broersma f 23510; Doedens en Schilder f 22240; F. Oppenkamp f 22190; J. Bree- voort f 23900; Gebr. Pilkes f 23487. OP HET KANTJE. Zaterdagnacht had op den Bergerweg bij de vroe gere tol, een ongeval plaats dat wonderlijk goed is afgeloopen. De automobilist S. uit Alkmaar kwam met een vaart van 80 a 90 K.M. uit de richting Alk maar. Juist in de bocht ter plaatse sprong de rech tervoorband, waardoor de bestuurder de macht over zijn stuur verloor. De wagen vloog recht op de die pe grenssloot aan. De heer C. had echter de tegen woordigheid van geest en het geluk de wagen 10 c.M. voor den steilen berm tot stand te brengen. De auto, waarvan de motor bovendien defect was geraakt, is later weggesleept. Het wordt tijd dat der gelijke automobilisten begrijpen dat zii door met tot den draad versleten banden langs den weg te jak keren, niet alleen hun eigen leven, maar ook dat van anderen in gevaar brengen. 12 MILLIOEN STEUN AAN DEN TUIN BOUW. HET GERAAMD TEKORT ZAL VEEL GROOTER ZIJN. De meeste tuinders zijn er nog niet gerust op, dat, door de verhooging van den tuinbouwsteun tot 12 millioen, nu ook de volle richtprijs tot 100 pet. zal kunnen worden uitbetaald. In de eerste plaats is de richtprijs van alle producten nog niet bekend en in de tweede plaats blijft het de vraag, of met de 12 mil lioen gulden steun nu voldoende geld aanwezig zal zijn om den vollen richtprijs te kunnen uitkeeren. Volgens de cijfers die de omzetten der veilingen over 1934 vermeldden, kan het verlies, dat de tuinbouw over dat jaar leed, op niet minder dan 15 •millioen worden geschat. Wie nu de talrijke berichten heeft gevolgd van den toestand in 1935, zal ongetwijfeld tot de conclusie komen, dat dit jaar nog slechter zal zijn dan 1934. Men denke slechts aan de uitkomsten van de vroege aardappelen-campagne, zoo ongunstig beinvloed door de onderzeeërs, den buitengewoon slechten toestand in het Westland, de slechte oogst van bewaarkool, om te kunnen vaststellen, dat dc uitkomsten dit jaar aanmerkelijk slechter zullen zijn dan in 1934. De verschillende cijfers, die we voor en na publiceerden met betrekking tot den omzet aan de veilingen, te Nóordscharwoude en Broek op Lan gendijk zijn een sprekende bevestiging van dien on gunstiger toestand. Nu is het waar, dat deze dan ook gedeeltelijk ontstaat door een geringen oogst, en dat, blijven de richtprijzen op het oude peil, de steun- uitkeering, daardoor geringer wordt. Doch de finan- cieele toestand van de tuinders wordt daardoor niet beter. Zoo zou het mogelijk zijn, dat men met min der steunuitkeering toe kan, maar de tuinbouw in zijn geheel zal per saldo de gedupeerde zijn. Wil de steun effect sorteeren, dan zullen de richtprijzen, in het bijzonder van die producten, waarvan de oogst belangrijk beneden het normale bleef, sterk moeten worden verhoogd. Bij het bepalen van den richtprijs is het boven dien gewenscht, althans naar het oordeel van de meeste organisaties, dat hierbij rekening wordt ge houden met redelijke loonen, daar deze al beneden het normale niveau zijn gedaald. Men vergete hier bij niet, dat, als gevolg van de slechte financieelc uitkomsten van het bedrijf, de tuinders niet in staat waren, een behoorlijk loon uit te betalen. Een betere steunregeling, gebaseerd ook op de uitbetaling van een redelijk loon, is dus ten zeerste gewenscht. doch dan zal ongetwijfeld de beschikbaar gestelde 12 mil lioen nog minder toereikend blijken. Vergeten mag hierbij echter niet worden, dat. als de tuinder in staat is, in verband met de uitkomsten van zijn be drijf, meer arbeiders in dienst te nemen, dit ook ADRES AAN DEN MINISTER VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Door de Centrale van vereenigingen voor den han del in aardappelen, groenten en fruit is een adres aan den Minister van Landbouw en Visscherij ver zonden, In dit adres wordt gevraagd zoo spoedig mo gelijk tot de bekendmaking van de denaturatierege- ling te willen overgaan. Met het oog op de thans nog zeer onzekere vooruitzichten voor (jen oogst en afzet van aardappelen wordt in overweging gegeven het denatureeren voorloopig uitsluitend toe te staan voor die soorten aardappelen, welke minder voor binnen- landsche consumptie of export geschikt zijn en der halve onder alle omstandigheden waarschijnlijk voor steun in aanmerking komen, en met het denaturee ren van de betere soorten een later tijdstip af te wachten, waarop het mogelijk is, het verloop der aardappelprijzen en afzetmogelijkheden beter te over zien. Verzocht wordt, er tegen te willen waken, dat de denaturatieregeling op eenerlei wijze belemmerend zou werken voor den export van aardappelen. Ten aanzien van de regeling voor het prijsver schil bij den export van consumptie-aardappelen, waarbij in het vervolg aan eiken exporteur hetzelfde prijsverschil wordt uitgekeerd naar een zeker land, waardoor allen gelijke kansen hebben, wordt ge vraagd, deze prijsverschillen voor een zekeren tijd vast te stellen, evenals dit geschiedt bij de zuivel- export, zoodat men niet voor verrassingen zal ko men te staan bij plotselinge veranderingen van het prijsverschil. Wat betreft de vastgestelde maat van consumptie aardappelen naar België, welke is vastgesteld op 50 m.M„ wordt ten behoeve van exporteurs uit be paalde streken van het land verzocht deze terug te brengen op 40 m.M., behalve voor Eerstelingen, Bint jes, en Eigenheimers. Dan wordt de export van goed gekeurde pootaardappelen niet geschaad. Een en an der zal den afzet van aardappelen in algemeenen zin ten goede komen. wordt gedaan en daardoor de werkloosheid wordt tegengegaan, wat den Staat weer op andere wijze minder kost. De tuinders zijn daarom ook tegen nog verdere teeltbeperking, omdat de bestaansvoorwaar den van het bedrijf er nog ongunstiger door worden en de werkloosheid er door verergert. In het bijzonder voor Langendijk, waar vele tuin ders slechts een halven oogst zullen halen, zal de uitkeering tot 100 pet. van den richtprijs weinig ef fect sorteeren en zullen er andere maatregelen moe ten worden getroffen om den steun tot gelding te doen komen. Het is ons bekond, dat er in deze rich- tipg al eenige voorbereidingen worden getroffen. Is de 85 pet. van de minimum prijzen voor het surplus bloembollen gegaran deerd? In de beslissing van den Minister van Landbouw en Visscherij om den steun voor den tuinbouw met f 6.000.000 te verhoogen, is meegedeeld, dat door deze •Verhoógihg mógelijkheid is geopend, de voor 1935 vast te stellen richtprijzen voor de producten en in de perioden, waarvoor dezé zullen gelden, voor 100 pet. uit. te keeren en dat het in de bedoeling ligt, reeds dezer dagen tot een belangrijke voorschotuit- keering over te gaan voor producten, waarvan de oogst en de geldelijke opbrengst practisch kan wor den overzien. In de kringen van de bloembollenkwee kers hoopt men nu, dat de uitbetaling van de 85 pet. van het surplus bloembollen zal worden gegaran deerd en dat spoedig een uitkeering zal worden ge daan, Daarvoor zal slechts een klein bedrag noodig zijn. Omzet Noordermarktbond. In de afgeloopen maand heeft de omzet aan de veiling van den Noordermarktbond slechts f 67.286 bedragen tegen f 112.555 in dezelfde maand van 1934 Dit is dus percentsgewijze een zeer groote achter uitgang, die niet uitsluitend moet worden toegeschre ven aan lagere prijzen, doch ook aan minder aan voer, als gevolg van geringeren oogst. Was er nu maar hoop, dat de winterproducten deze lagere om zetten konden compenseeren, dan was er althans iets gewonnen. Nu de oogst ook voor de winterpro ducten zoh abnormaal ongunstig is mag met zeker heid worden aangenomen dat 1935 nog slechter zal zijn dan zijn voorganger. Aardappelen naar Duitschland. Hoewel er vrij groote hoeveelheden goedgekeurde aardappelen voor Duitschland zijn verkocht, is het, door allerlei moeilijkheden niet mogelijk tot levering over te gaan. Dit is voor de tuinders alweer een zeer ernstige tegenvaller, daar de prijzen van dit product over het geheel niet tegenvielen. Men maakt er zich nu ongerust over, of de levering tot stand zal kun nen komen, en of dus de verkoopsom kan worden geind. Groote bestellingen aardappelen. Zooals we onlangs meldden, lagen in het gebied van de Langendijker veilingen nog meer dan 100 spoorwagens vroege aardappelen ingekuild uit de periode vóór Augustus, toen die doordraaiden. Den laatsten tijd is er echter wat gang gekomen in den afzet van deze aardappelen, doordien groote bestellin gen zijn gedaan. We vernamen, dat een en ander in verband staat met de Abessinische kwestie: belang rijke hoeveelheden aardappelen zijn verscheept naar de Middellandsche Zee. Er zou, naar ons werd mee gedeeld, zelfs een extra-boot van Amsterdam worden ingelegd. NOORDSCHARWOUDE. Ie Klasse. Sjoelsport. Gew. V. Gel Punten. P. NiemanP. Koeman 12 6 2 13.90 1277 A. KramerP. Visser 6 13 1 1187 1257 G. v. RijnE. Bos Jr. 13 6 1 1G49 1460 2e Klasse: D. DrostJ. Peetoom 8 11 1 1441 1425 P. VeenD. Peetoom 17 3 1668 1480 E. Bos Sr.P. Kat 6 13 1 1143 1190 J. H. da Laat—J. Duijvis 8 12 1399 1437 Jb. PetersG. Smit 11 9 1311 1367 P. KoolA. Kroon 11 9 1429 1353 3e klasse: H. OudshoornG. Ameling 14 5 1 1171 994 P. Smit—H. Lichtenberg 16 4 1355 992 J. Beenken 7 12 1 1100 1213 Opgeheven. Naar men ons mededeelt, is het r.k. fanfarecorps Genot door Kunst, opgeheven. De slechte tijdsomstan digheden spelen hierbij een belangrijke rol. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de alhier gehouden stemming voor een notahei hij de Nod. Herv. Kerk (vacature P. Keizer) is de uitslag, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. de Boer Cz. en K. Kout, Een al te zuinig beheer. Zonderlinge toestanden bij de post. Een „meeval lertje" van 40 Jeruzalem: In andere landen sluit het jaar altijd met een tekort; in Palestina daarentegen doet zich het tegenovergestelde geval voor. Het zal dan ook wel het eenige land ter wereld zijn, waar te wei nig wordt uitgegeven voor het regeerings-apparaat. Dat er in een of anderen staat nog eens een klein meevallertje is, kan er mee door; doch als dit „mee vallertje" 40 bedraagt van de totale inkomsten, zoo als in Palestina, dan moet er toch het een of ander niet kloppen. Het laatst verloopen jaar bedroegen de ontvangsten bijna 5% millioen de uitgaven nog geen 3% millioen Men zou daaruit de gevolgtrekking kunnen ma ken, dat Palestina in dat opzicht werkelijk het be loofde land is. Maar dat gaat toch niet op. Men is in. Palestina slecht te spreken over dit al te zuinige be heer. De bladen doen een aardig boekje open over verschillende misstanden. Zoo wordt het baantje van. brievenbesteller zoo slecht betaald, dat zich voor open vallende plaatsen maandenlang geen liefhebber aan* meldt. Brievenbussen behooren tot de hooge zeld zaamheden. De postkantoren met uitzondering van het te Jeruzalem zijn over het algemeen niets meer dan geheel onvoldoende loodsen. Ook de spoorweg voldoet in het minst niet meer aan de eischen van het moderne verkeer. Het traject Haifa—Jaffa is slechts 100 kilometer lang, doch het komt voor dat goederen, die over deze lijn worden ver zonden, 6 tot 10 dagen onderweg blijven. Natuurlijk zijn er verschillende diensten met vrachtauto's ge opend, die den afstand in een paar uur afleggen. Bij de havens, den gezondheidsdienst en in de scho len is het geen haar beter gesteld. Overal verkeeren de gebouwen.in een desolaten toestand en worden de beambten slecht betaald. De pers stelt nu den eisch, dat er een eind wordt gemaakt aan het schriele beheer en dat het over schot der ontvangsten wordt aangewend ten gunste van land en bevolking. Wielrennen NOORDSCHARWOUDE. Zondag werd door de ren- en 'tourvereeniging On derling Genoegen een tijdrace gehouden over 1 K.M., zijnde de tweede rit voor het kampioenschap voor den korten afstand. De uitslag hiervan was als volgt: A-klasse: 1. J. Boon 1 min. 16.2 sec., 1 pnt.; 2. P. Kort 1 min. 17.2 sec. 2 pnt.; 3. J. Langendijk 1 min. 17.3 sec. 3 pnt.; J. van Wonderen 1 min. 17.9 sec. 4i pnt.; H. Quant 1 min. 18.3 sec. 5 pnt.; 6. en 7.J. Been tjes en C. Jongsma 1 min. 18.9 sec., beiden 6% pt. De uitslag was hierdoor voor het kampioenschap, dat in twee ritten het volgende puntental was be haald: J. Langendijk 4; J. Boon 4; H. Quant 7; P. Kort 8; J. van Wonderen 8 en J. Beentjes en C. Jongsma ieder 1.2% pnt. In het kampioenschap hebben J. Boon en J. Lange- dijk een race gehouden over een halve K.M. met vliegende start. Winnaar werd J. Boon, die dus kampioen op den korten afstand is. B-klasse: M. Schagen 1 min. 17.3 sec. 1 pnt.; W. Dekker 1 min. 18.2 sec. 2 pnt.; M. Strijbis 1 min. 18.2 sec. 3 pnt.; P. van Exter 1 min. 18.8 sec. 4 pnt. To tale uitslag: M. Schagen kampioen 2 pnt.; W. Dek* ker 5 pnt.; P. van Exter 6 pnt. en M. Strijbis 7 pnt. De juniores reden ook 1 K.M. Hiervan was de uit slag: 1. E. Bos 1 min. 21.6 sec.; 2. C. Groen 1 min. 22.8 sec., 3. K. Heidsma 1 min. 24.9 sec., 4. C. Zee- gers 1 min. 25.1 sec.; 5. B. Spanjaard 1 min. 25.1 sec. Pardon, meneer.. U kunt ine vast en zeker wel een „tip" geven!!! Voor de aanstaande rennen? Neen Hoe men slank blijft!. WARMENHUIZEN Burg. Stand over de maand Aug. 1935 Geboren: David Henricus. zoon van C. Tesselaar en T. van Diepen; Petrus, zoon van N. Tesselaar en C. Berkhout; Martinus Jan, zoon van P. M. Pronk en L. A. de Groot; Anna Catharina. dochter van A. J. Huibers en M. C. Tesselaar; Martinus Cornelis, zoon van P. Goudsblom en Joh. Meijer. Ondertrouwd: KI. de Vet. 49 jaar. visscher, en G. Kroon. 36 jaar. zonder beroep, beiden alhier; P. Biersteker. 34 jaar. Ind. Recht. Ambtenaar te Den Helder en E. Strijbis, 20 iaar, zonder beroep, alhier; Jac. Boon, 28 jaar, expediteur te Broek op Langen dijk en C. Mink. oud 26 jaar, zonder beroep alhier. Gertromvd: Dezelfden. Overleden: Arie Nieuwland. gehuwd met J. Bos, oud 67 jaar; Jan de Geus, wedn. van Tr. Sevenhuij- sen, 91 iaar: Dieuwertje Groot, echtgen. van A. v. Wel. oud 75 iaar. allen te Warmcnhuizen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2