K.N.V.B. D.T.S I=N.Niedorp I 2=2 N.H.V.B.=uitslagen DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Ajax en Feijenoord in herstel. Blauw Wit doet het goed. D.W.S. verpletterd. K.N.V.B.-overzicht van 29 September. j\lsof een tropische moesson een slippertje over de keerkringen maakte, zoo kletterde de regen over ons land neer. Weliswaar waren de meeste wedstrijden op nog tamelijke goede velden aangevangen, maar vele ar biters zijn er tijdens de match toe overgegaan het spel af te breken. Hoe 't ook zij, welke waarde de uitslagen ook mogen hebben in het raam der com petitie, in geen enkel verslag mag men opmerkin gen over goed spel verwachten. Uitsportief oogpunt is deze Zondag dan ook goed deels verloren gegaan. r AFDEELING L Van 'Ajax ging altijd al de roep uit dat zij zich in de modder zoo goed thuis voelde. Ter staving van dit gerucht mag voorwaar de geweldige 9—1 over winning op A.D.O. geboekt worden. Behalve de aan sporende werking van dit resultaat zijn ook de uit slagen van de andere wedstrijden niet ongunstig voor de. Ajaxieden. Zoo werd il.D.V.S. met 3—0 ge klopt door Xerxcs, dat met Lagen'daal weer in de gelederen(l), hiermede de eerste stap op het goede pad zette. Ook H.B.S. stelde teleur door met 2i van R.C.II. te verliezen. En Sparta werd thuis door K.F.C. bedwongen, dat zeer sterk verdedigde (00) Alleen V.S.V. bleef het goed doen door Haarlem in eigen homo met 1—0 ie overwinnen. De kopgroep ziet er als volgt uit: V.S.V. Ajax R.C.H. 10 4—1 0 1 15—6 0 1 8-6 AFDEELING IL Een verrassende gebeurtenis moet hier eerst even vermeld worden. De „Tel." deelde gisteren mee dat de twee wedstrijden, die reeds gespeeld zijn door Stormvogels, beiden ongeldig verklaard zijn, omdat de IJmuidenarcn met een ongerechtigden speler zijn uitgekomen. Het betreft hier den ex-V.S.V.'er Van der Lugt, die nog geen overschrijving had. Vervallen zijn dus Stormvogels HFC. 32 en Z.F.C.Stormvogels 00. Ondertusschen dient opgemerkt te worden dat Stormvogels bliikhnar in het geheel niet uit het veld geslagen was door deze tegenvaller. Zij klopte al thans de kampioen D.W.S met 71! Feijenoord's herstel mag ook vooral niet uit het oog verloren worden. De 30 zege op Z.F.C. wijst in de goede richting. D.F.C. troont echter voorloopig nog bovenaan. Zij vervolgde haar overwinningen met een 31 op V.U.C. Blauw Wit deed het weer heel goed. De Ze- braploeg klopte Excelsior met 4—0. De wedstrijd H.F.C.D.H.C. werd gestaakt. H.F.C. stond voor. De stand is: D.F.C. Blauw Wit Excelsior 0 0 8—3 6 0 0 5—0 4 115—8 3 AFDEELING III. Go Ahead wist ook van Enschede te winnen (21). Deze laatste wist dus Leo I-Ialle's „record" te bre ken. Hcracles blijft de kampioenen op de. voet vol gen. Zij rekende af met de nieuweling S.C.II. (20) voor wie nog niet veel eer was weggelegd. De Boys zijn iets teruggevallen door thuis met 1—2 van P.E.C. te verliezen. De Zwollenaren nemen daarmee tevens de plaats van dc E. Boys in. A.G.O.V.V. sloeg Wageningen in de Hoogeschoolstad (42). Z.A.C.— .Tubantia was uitgesteld van bondszijde. Go Ahead Heracles P.E.C. 3 3 0 0 5—1 3 3 0 0 7—2 3 2 0 1 5—2 AFDEELING IV. In de Zuidelijke afdeeling zit de kampioen van vo rig jaar nog altijd maar te modderen. Thans boekte, de Philips-ploeg alweer een verliespunt door in Til burg tegen Longa gelijk te spelen (00). Een ver zachtende omstandigheid is dat ook M.V.V. dat reeds favorietcmlbues aannam, thuis teeen N.A.C. gelijk spoelde (33). B.V.V. haalde de volle buit tegen Juliana (4—3), «en Eindhoven deed ook verdienstelijk werk door N.O.A.D. met 5—3 te kloppen. Bleijerheide bereidde haar bezoekster, Roermond een warme ontvangst. Met 'n 3—0 nederlaag keerden Massy en de zijnen terug. M.V.V. B.V.V. Longa 3 2 10 11—4 5 3 2 1 0 7—5 5 3 1 2 0 3-1 4 AFDEELING V. Hekkesluitor H.S.C. wist Vclocitas een 33 gelijk spel af te dwignen. Be Quick faalde tegen Veendam niet (41, terwijl G.V.A.V. een veer liet aan Hooge- zand (2—2). Leeuwarden klapte Friesland (5—1), hetgeen van de laatsten geducht tegenvalt. Sneek haaide het in Assen niet van Achilles (23). Be Quislc G.V.A.V. 10-2 6—3 E.N.V.B.'ERS IN NOORD-HOLLAND. Tweede klasse A. Alcmaria stelde niet teleur. Integendeel,: zij be- liaaido een flinke 7—3 overwinning op A.F.C., dat altoos een lastigen tegenstander is geweest voor Alc maria. Ten aanzien van Kinheim's capaciteiten mo gen we onze opinie wel iets gaan wijzigen. De derde nederlaag in successie, nu tegen Bloemendaal (24) doet het vertrouwen in de Beverwijkers iets verflau wen. Vriendenschaar, de nieuweling heeft heel wat in 'de mars. Dat getuigt, haar gelijke spel tegen E.D.O. 1(22). Zeeburgia viel wederom tegen. Zondag liet ze zich met 3—1 door het zwak begonnen D.O.S. kloppen. De andere Utrechtsche club, U.V.V. haalde eveneens een stout stukje uit. Een 4—3 overwinning te halen in Hilversum op het sterke Gooi geldt toch ivoorwaar als een geduchte prestatie. Vclocitas 3 1 2 0 75 4 Wanneer we een standje aanleggen van de kop groep dan ziet dat er als volgt uit: (Alcmaria 3 3 0 0 136 6 E.D.O. 3 2 1 0 10-6 5 Vriendenschaar 3 2 1 0 8-7 5 2 B Do wedstrijd West-Frisia—Hilversum werd ge staakt. Een zelfde lot onderging W.F.C.Velox. Hercules won van Z.V.V. (3IX. 3A Helder beef' getrouw aan onze voorspelling gehouden. 1 v.rrd Hollandia geslagen. Ook II.R.C. was op den goeden weg. De Racers stonden in Purmerend met 31 voor, toen de scheidsrechter den wedstrijd staakte. Dat was 20 minuten voor het einde. Ons dunkt dat men dat kleine tijdje wel had kunnen doorspelen. Op andere plaatsen bleef men ook in het veld onder vrijwel gelijke omstandighe den. ZaandijkVolewijckers werd eveneens gestaakt. Wat deze laatste ploeg betreft vernamen wij dat do Volewijckers vorige week nogal gehandicapt waren tegen Succes. In de eerste plaats speelde men niel op eigen terrein een huurkwestie met de gemeente was daar de oorzaak van en ten tweede hadden 5 spelers zich uit protest tegen een opstelling van de elftalcommissie niet beschikbaar gesteld. Hoewel de 20 zege van Succes waarde blijft houden, moet dit billijkheidshalve vermeld worden. Over Succes gesproken, het is Zondag niet tot een tweede overwinning gekomen. Daarvoor was Alkm. Boys te sterk. Zou de nieuwe (oude!) opstelling van de Boys de doorslag hebben gegeven? Volgens het verslag is hef mogelijk. Op de vraag of Succes haar oude vorm als gemiddelde prestatie zou herkregen hebben is Zondag geen licht geworpen. De omstan digheden waren te ongunstig om een goed spel te mogen verwachten. De genoemde vraag schorten we dus nog maar even op. Ondertusschen blijven we onze lezers nog steeds het antwoord schuldig op de vraag hoe de uitslag was op Wieringen. Welaan, de Boys wonnen met 31. Dit zal zijn invloed niet missen op de kaasstedelingen. Hetgeen te wenschen is, want een voortzetting van het slechte begin siert hen niet. Helder 3 3 0 0 1&-6 6 Zaandijk 2 2 0 0 31 4 4A B.K.C. heeft zich inderdaad de meerdere getoona van Sparta (20). De Polderploeg is op den goeden weg. Het elftal zit goed in elkaar en legt het op combineeren toe. Helaas verviel Post in zijn oude pingelfout. Dit viel temeer op daar geen der andere BKC'ers meer met deze remmende gewoonte is behept Tusschen D.T.S. en Nieuwe Niedorp is het op een gelijk spel uitgeloopen. N. Niedorp dat met de aan wezigheid van Grootes en Faus 't vertrouwen had herkregen, speelde veel beter dan in den Polder vorige week, d.w.z. vooral in verhouding tot het in deze slechte omstandigheden bereikbare spel. Dat N.N. desondanks niet won. is toe te schrijven aan dc vooruitgang die D.T.S. heeft gemaakt. Het gelijke spel van vorig week tegen Alkmaar liet trouwens al iets in die richting vermoeden. Vermelden we tenslotte nog dat de eindstand D.T.S—N.N. 2—2 was, welke cijferresultaat met de rust al was bereikt Zooals we Zaterdag al gemeld hebben was Texel- Strandvogels uitgesteld. Texel 2 2 0 0 10-3 4 B.K.C. 3 2 0 1 8—4 4 And ijk 2 0 2 0 3—3 2 D.T.S. 2 0 2 0 55 2 Alkmaar 2 0 2 0 4—4 2 N. Niedorp 3 0 2 1 5-8 2 Strandvogels 1 0 1 0 2—2 1 Sparta 3 0 1 2 311 1 Schagen's voetbalclub mag wel wat aanpoken. De tijd dat Vrone ongevraagd de achterdeur sloot. is voorbij Het was Zondag geen bijzonder aanlokkelijk voet- balweer. De belangstelling voor den wedstrijd was dan ook -niet zoo groot. De-wedstrijd was nog niet heelemaal begonnen, toen het begon te regenen, alsof het water met bakken uit den hemel werd gegoten. Niettemin liet de scheidsrechter, de heer Lucas Smit, doorspelen. Het was een allesbehalve aangename taak, deze wedstrijd te moeten volgen. Niet doordat in het veld geen fair spel werd geleverd, maar ten gevolge van dezen zoceven genoemden „atmosferi- schen" toestand. Het spel werd natuurlijk door den regen zeer on gunstig beinvlocd. Al spoedig was het veld zoo glad. dat de spelers meer gleden dan liepen. Onophou delijk ploften ze in den modder, zoodat ze er ten slotte niet erg aanlokkelijk uitzagen. Over het geheel genomen kan gezegd worden, dat de uitslag van dezen wedstrijd, 2—2 wel de verhouding heeft weergegeven. De partijen wogen ongeveer te gen elkaar op. Nu eens was het spel op de D.-helft, dan weer moest het N.N'. doel het meestal ontgelden. D.T.S. die door het gelijke spel te Alkmaar favoriet was in dez^ wedstrijd, kan met het behaalde succes tevre den zijn. Ze hadden geen overwinning verwacht. Voor Nieuwe Niedorp was de nederlaag in Anna Paulowna zeker een aansporing geweest, om het beste beentje voor te zetten. Hoewel het spel niet zoo bijzonder uitblonk, gelooven wij toch, dat hier beter gespeeld is dan in den A.P. polder. Dikwijls werden goed opgezette aanvallen gedaan. Het was echter onmogelijk om nu eens alles op alles te zet ten. Men was hiertoe niet iii staat door den toe stand van het veld. Het beste kon men een beetje „kalm aan" doen Snel loopen werd steeds beloond met een „glisser". Den bal was men dan natuurlijk kwijt. Het gevolg hiervan was, een tamelijk vlakken wed strijd, waarbij geen zich buitengewoon op den voor grond stelde. De wedstrijd. De opstelling was als volgt: D.T.S d. Plakman; a. P. J. Schrieken, C. Kroon; m. K. van Meurs, C. Langendijk, K. Kooij; v. H. Kui per, J. Dekker, P. Tromp, Jo Carnas en N. Kooi man. N. Niedorp: d. C. Blokker; a. Van Herwerden en II. Reijne; m. G. Grootes, H. Peereboom en J. de VVeerd; v. P. Kistemaker, C. Deugd, Jo Faus, M. Se- pers en K. Kaaij. Er waren geen invallers. D.T.S. begon met 10 man te spelen. C. Kroon was te laat aangekomen. Hierdoor was dus in het begin de verdediging niet volledig. Er zat niet veel leven in het spel, in den aanvang Na een paar minuten spelens ondernam N.N. een aanval; goed samenspe lend ging het op het D doel aan en M. Sepers gaf Plakman met een goed schot het nakijken (01). Aangespoord door dezen achterstand dringt D.T.S. wat op, waardoor er een weinig meer kleur aan komt. Thans is ook C. Kroon op zijn post. Eenige mooie aanvallen van beide zijden loopen op niets uit. Het gaat nogal vlug op en neer. Na een aanval van D.T.S. ontstaat een schermutse ling voor het N.N. doel. Keeper Blokker weet een kopbal van J. Dekker uit het doel te schieten. Even later neemt P. Tromp de gelegenheid waar. onhoud baar de gelijkmaker in den hoek te plaatsen (1—1). Na eenigen tijd ontstaat een spannend moment voor het N.N. doel. De eerste aanval van D.T.S. wordt door Blokker weerstaan, doch de tweede maal kon hij niet verhinderen, dat J. Dekker D.T.S. met een goed gericht schot de leiding geeft (2—1). Het enthousiasme wordt grooter bij de spelers, maar ze wordt wel wat getemperd door den nu neer- plassenden regen. Als N.N. een goede kans heeft om gelijk te ma ken, wordt overgeschoten. Dadelijk daarna krijgt Kooijman den bal toegespeeld. Een knal op doel volgt, maar de lat is de redder. Daarna is een inzinking merkbaar bij D.T.S. Men gaat meer in de verdediging. Het duurt echter niet lang, of deze positie wordt opgegeven en wordt met meer open spel tot den aanval overgegaan. Ook N.N. laat zich niet onbetuigd. Goals blijven echter uit. Vijf minuten voor de rust wordt tenslotte uit een ver en hoog schot van links de gelijkmaker onbereikbaar in het doel gewerkt. Na nog een bui tenspel-goal voor D.T.S. komt de rust met 2—2. Na de rust werd de strijd onverzwakt voortgezet, al werd het terrein hoe langer hoe glibberiger met alle gevolgen van dien. Een paar maal kwamen nog hachelijke, momenten voor. Doch zoowel de N.N. als de D.T.S. keeper weerden zich flink en redden zich uit alle moeilijke situaties. Een buitenspel-goal werd nog gemaakt, eenige ballen werden precies op het kantje af naast geschoten. In den stand kwam even wel geen verandering. Met Steeds toenemenden regen en in de verte de steeds nader komende donder slagen, werd het einde aangekondigd van dezen wei nig emotievollen wedstrijd. NIEUWE NIEDORP. D.T.S.—Nieuwe Niedorp. 2—2. Aartswoud INieuwe Niedorp II. Gestaakt. Nieuwe Niedorp IIIDirkshorn I. 015. Bergen aNieuwe Niedorp a. 41. Ongelukkige dag voor N. Niedorp. Zondag 29 September is voor Nieuwe Niedorp wel een ongeluksdag geworden, niet alleen dat geen en kel elftal er in slaagde te overwinnen (dat komt wel meer voor echter) het ongeval in Aartswoud was van meer belang. In den wedstrijd Aartswoud IN. Nie dorp II, kwam na 20 minuten spelens de rechtsback van N.N., Besoo en de midvoor van Aartswoud der mate ongelukkig met elkaar in botsing, dat Besoo zijn been brak. De Aartswoud speler treft geen schuld, 't was een vriendschappelijk gespeelde ontmoeting, van ruw spel was dan ook geen sprake. Voor Cor Besoo is een en ander wel zeer jammer en noodlot tig, hij was n.1. als reserve opgesteld, maar door het wegblijven van Geel moest hij invallen en met het wel zeer noodlottig gevolg. Voor Cor en zijn familie is het ongeval een zware financieele schade, we hopen maar dat de vereeniging zal doen wat in haar macht is; bijv. het spelen van eenige. wedstrijden door N. Niedorp I. Dat N. Niedorp zal doen wat in haar ver mogen ligt, twijfelen we niet. Cor Besoo een spoedig en algeheel herstel toewenschend, is de wensch van ccn ieder, die deze sympathieke sportsman als mensch en voetballer kent. N. Niedorp I herstelde zich van haar inzinking in den Polder en behaalde een verdienstelijk gelijk spel in Oudkarspel, door gelijk te spelen tegen het opko mende D.T.S. N. Niedorp III deed het niet best, door met niet minder dan 150, zegge vijftiennul te verliezen van het bezoekende Dirkshorn I. Voor deze zware neder laag zijn natuurlijk vele redenen, o.a. wegblijven van eminente spelers. Voor de E. C. en bestuur zal dit derde elftal nog wel menig hoofdbreken kosten, en mogelijk uiteindelijk geld ook, laten we slechts ho pen dat ook 't derde en haar spelers de zaak ernstig onder oogen zullen zien. Het adsp. elftal stelde eenigszins teleur door te verliezen van Bergen A. We hadden zoo'n kleine hoop op een overwinning. Of hadden we de kracht van Bergen onderschat? De cijfers 4—1 toonen ons, dat Bergen A een tegenstander is, waarmee terdege re kening dient gehouden te worden met de bezetting der bovenste plaats. SCHOORL 1—H.R.C. 4. 0—1. Als scheidsrechter Haak beginnen fluit, zien we Schoort met 2 invallers; een voor Koel en een voor Prins, terwijl Henneman weer van de partij is. Het blijkt al dadelijk, dat H.R.C. geen gemakkelijke te genstander is. We kunnen dan ook gerust zegge^, dat de H.R.C. mannen door hun beter combinatie spel steeds iets de meerderen van Schoort zijn ge weest. Aan beide kanten wordt er voorh et doel ge komen echter jammerlijk geknoeid, zoodat doelpunten voor de rust uitblijven. Wel weet H.R.C. eenmaal voor de rust Gcurts te passeeren, doch de scheidsrechter heeft gefloten en het doelpunt wordt geannuleerd Waa'-om dit doelpunt niet geldig was. is ons nog niet recht duidelijk, doch de scheidsrechter, die let terlijk alles zag. zal er zijn reden voor gehad hebben Na de rust is gedurende oen kwartiertje Schoorl er wat beter in en worden er eenige goede aanvrllen op het H.R.C. doel ondernomen, doch voor doel gekomen loopt het steeds weer op niets uit. De voorhoede van S. comhineerde slecht en houdt het spel veel te kort en er zit weinig verband in. H.R.C. probeert het zoo nu en dan ook weer eens en daar de verdediging van S. ook niet uiterst subliem is, vooral Beeldman staat soms raar te schutteren, moet Geurts dikwijls han delend optreden. Het is dan ook niet te verwonderen als H.R.C. eindelijk eens geluk heeft en gebruik weet te maken van het onvoldoende wegwerken der S. achterhoede. Ook Schoorl krijgt nog een kans als Korver mooi is doorgebroken, doch voor doel geko men totaal faalt. Als scheidsrechter Haak, die uiterst correct leidde, het einde aankondigt, heeft H.R.C. verdiend gewon nen. Het Schoorl elftal dient zich wat beter aan te pas sen en er vooral niet te licht over te denken. Het vorige jaar werd er veel beter door de jongens aan gepakt, dit zal ook nu weer moeten, wil succes niet uitblijven. Schoorl 2 speelde uit tegen Ursem 1 en daar het tweede ook met eenige invallers was gecompleteerd, is het resultaat, gelijk 2—2, niet slecht te noemen. ANNA PAULOWNA. Het was een troost voor degenen die per fiets en auto mee naar Scha-gen zijn geweest, dat ze konden terugkeer'en met het idéé dat B.K.C. wederom had gewonnen. Uiteraard was er voor geen van beide partijen goed spel mogelijk op het spek-vette terrein. Toch was over het algemeen genomen B.K.C. iets beter. Het verschil in dea chterhoede was gering, het geen terug te brengen is tot het verschil tusschen Prins en Arnoldus. maar zoowel halflinie als voor hoede van B.K.C. maakten er meer van en dat kwam niet onverdiend tot uiting in de 20 overwinning van de Poldersche ploeg. Thans zorgde J. de Schip per Jz. voor de doelpunten en wel in beide speel- helften één. Tauber kopte niet lang voor het einde een zeker schijnend doelpunt uit het doel. Dit leek pech voor Schagen, maar men kan het daarentegen ook als een reuze staaltje van Tauber beschouwen. Hij was trouwens weer prima. B.K.C. 2 werd in Den Helder door Watervogels 2 geklopt f74). Dit is dan ook een der sterksten van deze afdeeling B.K.C. 3 ontving Zeemacht 2, maar de scheidsrech ter achtte het na 28 toin. al raadzaam om te staken. De stand was toen nog 0—0. B.K.C. a is ons geducht meegevallen. Dit elftal was op bezoek bij Helder a en nam zelfs de leiding. Nadat Helder gelijk had gemaakt, scoorde Roets zijn tweed goal: het bleef 21 voor B.K.C. tot aan de laat ste minuut. Op het nippertje maakte Helder nog gelijk. Dit resultaat is lang niet onverdienstelijk. PETTEN. De wedstrijd Atlas I—Petten I, is bij gelijken stand (0—0) gestaakt. Te Petten vond de ontmoeting Petten 2Callants- oog 1 doorgang. De reserves hebben de goede ver wachtingen, die omtrent hen gekoesterd werden, be schaamd door met 1—3 van Callantsoog te verliezen Ruststand was 1—2. Volgende maal beter, boys. —WIERINGEN. SUCCES I—ALKM. BOYS I. 1—3. De tweede thuiswedstrijd is voor S. weer een ne derlaag geworden, alhoewel de verhouding vrijwel gelijk was. De wedstrijd begon een half uur te laat, daar R. Vel niet aanwezig was. De Boys hadden hun oude voorhoede weer opgesteld en met succes, want reeds na 10 minuten namen ze de leiding, welke tot rust bleef gehandhaafd, doch vlak voor rust wist de Boys midvoor met een prachtigen kopbal den stand op 02 te brengen. Na de rust pakte S. flink aan en reeds na 10 minuten scoorde zij het eerste tegenpunt. Dit gaf S. nieuwen moed en een geruimen tijd bleven zij meester van het terrein, doch voor doel hadden zé pech, doch ook de Boys keeper was in goeden vorm. Ieder dacht dat de gelijkmaker zou worden gemaakt, doch alles zat tegen en het gcwcnschte doel punt kwam aan de andere zijde, toen de Boys een corner op het S. doel namen, en onhoudbaar door den Boys midvoor, die ongedekt stond, werd ingekopt. 13. Er was nog 10 minuten te spelen, doch het weer was zoo slecht, dat de eene valpartij na de andere ontstond, en toen R. Vel het einde aankondigde, had den de Boys hun eerste punten binnen. De wedstrijd werd in goede verhouding gespeeld. Succes IIH. Boys I. 22. Met 3 invallers ging S. II 's morgens naar het oude Hel der-terrein, om de I-I. Boys te bekampen en wat niet was verwacht, ze wisten met een. gehavend elftal toch nog een gelijk spel te bemachtigen. Succes III—J.V.C. II. 0—1. Ook het derde elftal wist J.V.C niet van het lijf te houden. Reeds voor rust wist J.V.C. de leiding te nemen, doch verder heeft ze het niet kunnen bren gen. Ook S. scoorde niet tegen, zoodat S. III zijn twee de wedstrijd reeds verloor. Succes a—J.V.C. a. 31. Succes wist de meerdere te blijven van J.V.C. a, die vorige week met zulke groote cijfers in Den Hel der tegen HRC d won. De jeugdige Successers hebben zich goed van hun taak gekweten, wat een voorbeeld kan zijn voor de ouderen, om ook meer het hoofd te gebruiken en de geboden kansen te benutten. WIERINGERWAARD. J.V.C. I—Wieringerwaard I. 62 Dirkshorn 2Wieringerwaard II. 34. Het eerste elftal der roodbroeken stelde teleur, door het seizoen te openen met een zwaren nederlaag. On getwijfeld was 't een groote verzwakking^ dat zonder Van Balen Blanken en Hazeloop gespeeld moest wor den. Toch bleef de stand nog eenigen tijd 22, maar toen was het gedaan. De reserves vertrokken met een aantal invallers naar Dirkshorn, om het tweede elftal te bestrijden. Onder piassenden regen en op een buitengewoon glad veld wisten ze het toch nog tot een overwinning te brengen. Wanneer er altijd zoo gewerkt wordt, dan liggen er nog wel enkele overwinningen in het ver schiet. Voor a.s. Zondag staan op het programma: Wieringerwaard IHeldersche Boys I. Wieringerwaard IINieuwe Niedorp III. Roodbroeken, stuurt geen afbericht en stelt uw aanhangers niet teleur. EGM. BOYS I—D.T.S. II. 1—1. Gestaakt. Deze wedstrijd is 13 min. na de rust gestaakt we gens regen. De stand was toen 11. Voor de rust scoorde D.T.S. door een misser van den back van Egm. Boys. De bal ketste van zijn voet precies in den hoek. Maar Vrouwe Fortuna bleef D.T.S. niet zoo gunstig gezind. Bij een nieuwe D.T.S.-aanval was dd keeper al gepasseerd, maar een speler keerde den b%J nog bij toeval. Tot de rust ging het spel gelijk op. Er werd gespeeld in stroomenden regen. Na de scoorde de spil van Egm. Boys met een schitteren, schot, maar dat was ongeveer het laatste wat er gebeurde, want eenige minuten daarna staakte de scheidsrechter, zoodat D.T.S. een vergeefsche reis maakte. Het was over het algemeen een ruwe wedstrijd. NOORDSCHARWOUDE. Afgelast. De wedstrijden van Voorwaarts zijn afgelast we gens den regen. 29 September. 1D: AtlasPetten gestaakt: Held. BoysSucces 2 2—2; J.V.C.—Wieringerwaard 6—2; Watervogels- Helder 3 2—4; Schoorl—HRC 4 0-1. 2F: Helder 4MLD 7—5; HRC 5—Helder 5 5-4; ZeemachtSparta 2 8—3; DOSKOOudeschild 0—2. 3F: HRC6HRC7 4-0; BKC 3—Zeemacht 2 ge- staakt; Succes 3JVC 2 01; Watervogels 2BKC 2 7-4. 4J: Dirkshorn 2Wieringerwaard 2 34; Nieuwe Niedorp 3—Dirkshorn 0—15; Petten 2—Callantsoog 1 13; Sparta 3Callantsoog 2 90. Verbetering vorige week: Callantsoog 1—Dirks horn 2 100. Adsp. R: Helder a—BKC e 2—2; HRC a—HRC b 8—2. Adsp. S. Helder c—HRC d 2—0. HRC c—Hel der d 24; Succes aJVC a 31. Adspr. T. Helder eHRC. e 21. OVERZICHT. Petten's uitwedstrijd tegen Atlas heeft zijn beslag niet gehad. Atlas' terrein werd afgekeurd, doch de Pettemers waren er al. Succes 2 heeft Held. Boys dus toch weten te weer staan (2—2). En we hebben het voorrecht gehad er even getuige van te zijn hoe dat gebeurde. Ter oriënteering waren we eens naar Den Helder retoogen. In deze stad heeft men de goede gedachte gehad alle sportterreinen vlak bii elkaar aan te leg gen. Alleen Watervolgels' terrein vergt een kleine •vandeling. Het stond met rust 20 voor de Boys. Maar toen men weer in het veld kwam. was het heel spoedig gelijk. Rein Blaauboer en Jaap Kuiper roorden vlak na elkaar een pracht-goal. Achteraf 'dijkt de stand zoo gebleven te zijn. Van wat we er van zagen, viel Heldersche Bovs ons eenigszins te gen. Men miste Frans Kuiper wel. maar de rest ha'-1 !och iets meer moeten nresteeren. Men bedenke da ar des morgens geen „vuiltje" aan dc lucht was en het terrein was goed droog. Succes 2 viel ons daarentegen mede. Nu werden wii door de hooge productiviteit tijdens ons korte verblijf natuurlijk eenigszins beinvloed. maar afge zien van de goals- kon het snel er best mee door. Toch stond het peil van WatervogelsHelder 3 hooger. In de eerste helft, die met 22 eindigde, leek ons Watervogel? iets gevaarlijker al was Hel der'? veldsterkte wellicht eenigszins grooter. -De spil Bos en rechtsbuiten Ewald waren bij dè

Schager Courant | 1935 | | pagina 6