Schagen-nieuws. Maandag 7 October 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9823 Berger Sportvereeniging. DIVERSEN. SPORT VAN ZONDAG STRANDVOGELS 1—SCHAGEN 1. 1—3. Matige vertooning in Broekerhaven. De erste thuiswedstrijd heeft voor de Strandvogels niet aan de verwachtingen voldaan. Niet alleen om het resultat, doch meer om het slechte spel dat ge demonstreerd werd. Slechts voor de enthousiaste sup porters van beide partijen kan deze wedstrijd, waar van de beslissing tot het laatste kwartier onzeker was, een zekere bekoring gehad hebben, doch den objec tieven toeschouwer kan slechts de onvoldoende bal- controle en het gebrek aan techniek treffen. Dat Scha- gen won, dankte zij aan het betere werk van haar middenlinie en aan twee fouten van keper Zilver. Spijtig voor den verdienstelijken doelman van Strand vogels, die menige voortreffeliike safe verrichtte.doch een kwartier voor tijd kort op. elkaar eenige kostbare fouten maakte, die z'n ploeg het. gelijke spel kostte. De Schagen halflinie zat goed achter de voorhoe de aan en stuwde haar aanvallers voortdurend op. Het hielp echter bijzonder weinig, aangezien juist déze aanvallers absoluut schotloos waren. Zelfs Boon tjes incluis miste de gemakkelijkste kansen. De Strandvogels middenlinie miste blijkbaar zelfvertrou wen, dwaalde over het veld en tusschen de linies on derling ontstonden zulke gapingen, dat een afgesla gen aanval van Strandvogels steeds een tegenaanval van Schagen tengevolge had. Hierdoor was de Strand vogels aanval vrijwel ongevaarlijk. Het eenige doel punt van Strandvogels ontstond door een misver stand in de Schagen achterhoede. Strandvogels is tegengevallen; dezelfde ploeg, die verleden jaar zulke fraaie successen behaalde maak te haar eerste thuiswedstrijd in den K.N.V.B. Dat het elftal minder goed speelde, schoof men daar ter plaat se op het gemis van hun spil, die naar West-Frisia overschrijving heeft gevraagd. Strandvogels is een bij zonder faire ploeg. Het terrein is rondom door slooten omgeven, zoodat af en toe moet worden gewacht op ballen. Het terrein zelf is wel hobbelig, doch goed be.- speelbaar» De wedstrijd. De samenstelling der elftallen was als volgt: Strandvogels: H. Zilver; H. Bauwman, D. de Vries; K. Bakker, A. Cnossen, C. Mantel; J. de Vries, J. Karemaker, J. Zwaan, J. Klinker, J. Streicher. Scheidsrechter was de heer H. van Cleef uit Am sterdam. Schagen: Arnoldus; Vlottes, Grootes; Middelbeek, H. Bus. E. Bus; W. Rus, G. J. Boontjes, D. Ruik, C. de Moor. Strandvogels won den toss en verkoos voor wind en zon te spelen. Er was echter zeer weinig wind, zoo dat deze geen afbrekende factor in deze ontmoeting kon worden. De eerste periode van den strijd ken- 'merkte zich door verre van fraai spel. Vooral bij de eerste aanvallen van Schagen ging het rommelig toe en het beste samenspel werd aanvankelijk door de Broekers vertoond, waarbij vooral de linkervleugel onder aanvoering van J. de Vries, goed van leer trok. De Schagen attaques leidden echter toch al tot kan sen, maar de snelle, goed ingrijpende Strandvogels backs zorgden er alsnog voor, dat Zilver het niet al te moeilijk kreeg. Weldra kreeg de Moor den eer sten hoekschop te nemen; hij plaatste daaruit, helaas tegen den paal. Nadat Zilver een paar maal door ac tief optreden aanvallen van Schagen onderbroken had, kreeg Strandvogels door een misverstand tus schen Vlottes en keeper Arnoldus een scoringskans, Jan de Vries is echter zoo onthutst voor zoo'n prach tige kans, dat Arnoldus net op het nippertje nog in kan grijpen. In de daarop volgende periode namen de Spartanen de overhand. De Strandvogels backs speelden niet meer feilloos; vooral D. de Vries kon den bal een paar maal niet goed wegkrijgen. De halfs hielpen dapper mee en vooral Cnossen trad in gevaar lijke situaties reddend op, eenmaal nadat Boontjes zich geheel alleen voor keeper Zilver had weten te worstelen. Het schot van Boontjes komt tegen den paal. De toestormende de Moor wordt echter door Cnossen dermate gehinderd dat de Moor naast scbiet. Na uitstekend werk van R. Rus krijgt Ruig een schit terende scoringskans. Het is echter of ze niet durven schieten. Weer wordt de bal aan Boontjes gegeven, die notabene gedekt stond. Weer een kans verkeken. En dat gebeurde wel dertig maal in de eerste helft. In de laatste minuut ontstaat er nog een angstig mo ment voor het Schagen doel. Uit een goede pass van Cnossen komt Klinkert op schotsafstand. Het schot vliegt echter rakelings naast den paal. Meteen is het rusten. De eerste aanvallen in de tweede helft waren voor Schagen. Bouwman had bij het wegwerken een paar zwakke momenten en de aanvallei's van de Sparta nen kwamen terug. En ook thans gelijk als in de eerste helft kan de Schagen voorhoede het niet over zich krijgen te schieten. Blijkbaar willen de heeren ze netjes in het net leggen. Aanval op aanval wordt op de Strandvogels veste ondernomen. Sterker zijn de Spartanen zeer zeker, maar schieten ja, die 'kunst verstaan ze niet. Op enkele meters voor Zil ver staande, zien we achtereenvolgens de Moor, W. Rus en Boontjes naast of over schieten. Het is na 17 minuten spelens als dan toch eindelijk Schagen succes heeft. Boontjes speelde op fraaie wijze den bal vrij, geeft hem aan Ruig, die met een uitstekend schot Schagen de leiding bezorgt. 01. Wat we niet ver wacht haden, gebeurt dan. Na den uittrap krijgt de Kleine Dapper den bal te pakken, weet Vlottes te omzeilen. Er wordt een goede voorzet welke over Grootes bij Klinkert belandt, die op uitstekende wij ze den gelijkmaker in het net jaagt. 11. ■*>Het had hierna zeer weinig gescheeld of Strand vogels had de leiding genomen. De Schagen backs dringen teveel op. Weer is het dan Dapper, welke eén sublieme voorzet geeft. Klinkert komt alleen voor Arnoldus, doch net op het moment als hij wil schieten, redt de terug loopende Grootes op goede - wijze. Het is in de 32e minuut als wederom Boontjes een zeer goede pass aan W. Rus geeft. Deze houdt nog even het leder bij zich.Een schot, een kalm laat keeper Zilver den bal tuschen z'n been en door in het net rollen, 12. Na dit doelpunt is het dat be trekkelijk een waar bombardement op het Strandvo- gelsdoel wordt ondernomen. Het schieten is echter dermate slecht, dat elk suces bijvoorbaat uit moot blijven. Wanneer Cnossen Boontjes een weinig te hardhandig op zij zet, wordt door arbiter v. Cleef zeer terecht een vrije trap toegekend. R. Rus plaatst zich achter het leder, staande nog wel een 30 meter van het Strandvogelsdoel. Een schot, hetwelk naar het uiterste doelhoekje gaat. Keeper Zilver is bepaald in de meening dat de hal naast gaat, want zonder eenige poging van hem om den bal te stoppen, ver dwijnt de bal in het net. 1—3. Hoewel er nog 9 mi nuten te spelen is, voelde ieder dat 't nu verloren was. Toch is er, speciaal direct na 't doelpunt, even flink „op gezeten". Enkele hoekschoppen waren het gevolg'" Uit een daarvan door Dapper genomen, liep Klinkert de bal tegen de paal, waarna deze naast rol de. Even pech voor Strandvogels. Met Strandvogels in den aanval fluit arbiter v. Cleef, die zeer kalm en goed leide, einde. PATTEN 2—SCHAGEN 3, 3—0. Een op papier zeer sterk Schagen 3 verloor met 30 van Petten 2. Schagen 3 speelde met Jaap Dek ker, die het na zijn ziekte weer eens probeeren wil de. Indien het weer gaat kan Schagen hem weer best gebruiken in de stormlinie van het eerste. H.R.C. A—SCHAGEN A, 4—1. Het is Schagen a niet mogen gelukken over de oudste Roodjakkcn te zegevieren. Met 41 moesten de geel-zwarten de vlag strijken. Joos Wit zorgde nog even op tactische wijze voor een tegenpunt. HELDER G—SCHAGEN B, 1—12. Schagen B deed het even beter en conserveerde Helder G even met 121, een abnormaal hooge score. S.O.S. JUN.S.R.C. JUN., 1—4. Onze plaatselijke R.K. Voetbalvereeniging S.R.C. was geheel vrij, behalve het Junior elftal, ciat naar S.O.S. moest in Heerhugowaard. Na eén uitsteken den wedstrijd, waarin de Gebr. B'erkvehs uitblonken werd ten slotte op regelmatig wijze de overwinning behaald. SCHAGER DAMES—KOEDIJKER DAMES, 3—1. Grietje Slikker scoort drie maal. Op uitnoodiging van de Schager dames kwam Zon dagmiddag het ïvoedijker dames voetbalelftal hier ter plaatse een partijtje voetbal spelen. Dit elftal had reeds meerdere malen tegen andere elftallen ge speeld, zoodat verwacht mocht worden," dat ze zeer zeker met de overwinning zouden gaan strijken. De onder leiding van Anneveldt spelende Schagen da mes hadden zooveel in de melk te brokkelen, dat ze ten slotte na spannenden strijd met 31 wisten te zegevieren. Dat de tegengoals zeer duur waren, hoor de men wel van de Koedijker dames. Mej. Vlottest Luljeharms haalde aardige staaltjes keepwerk uit. ROOIE RAKKERS 1—SCHAKELS 1, 6—3. Het Sportbondelftal is dit jaar minder goed ge start. In den polder spelende, werd van Rooie Rak kers met 63 verloren. De rust ging in met 21 ach terstand. Wel haalde Schakels na de rust op, maar als zij scoorde, scoorde Rooie Rakkers ook weer, zoó- dat ze tenslotte de vlag moesten strijken met (>—3. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp IIHem I, 20. Wieringerwaard 2N. Niedorp 3. 52, N. Niedorp AAkersloot a, 10—0. mi j Wederom is een N. Niedorp-speler ..door een onge-i val getroffen. Cees Koorn, spelende in den wedstrijd j Wieringerwaard 2N. Niedorp. 3 had het ongeluk een spier in zijn rug te scheuren. N. Niedorp is wel; ongelukkig dit seizoen, eerst Cor Besoo, nu Cees Koorn weer. Steun zal ook hier moeten worden verleend; meer en meer doet zich de behoefte gevoe len, en het gemis daarvan: verzekering voor voet-, ballers. Laten voor het N.V.V.-bestuur deze ongeval len een aanwijzing zijn van het noodzakelijke van verzekering; wat Cor Besoo en Cees Koorn is over komen, kan ook anderen gebeuren. Op de eerste de beste vergadering dient er wel zeer ernstig over ge-1 sproken te worden, desnoods een spoedvergadering. We twijfelen niet of de spelers zelf staan tegenover verzekeren sympathiek. Kijk om ie heen, kijk in den K.N.V.B. aan het begin der competitie 1935'36 zijn reeds zeer veel ongevallen gebeurd. (Zie het lijstje in de Telegraaf). NIEUWE NIEDORP 2—HEM 1, 2—0. Was het voor de rust nog het aankijken waard, daarna werd het zoo'n glij- en mis-partij, dank zij PROGRAMMA K.N.V.B. 13 October. Eerste klasse afd. I: ADOKFC; SpartaRCH; AjaxHermes DVS. HBSVSV; XerxesHaarlem; Afd. IJL: DI-IGDWS; StormvogelsFeijenoord; HFC—VUC; ZFC—Excelsior; DFC—Blauw Wit. Tweede klasse A afd. I: AFCBloemendaal; Kin- heimEDO; AlcmariaZeeburgia; Vriendenschaar UW; DOS—'t Gooi. 2 B: HilversumZVV; HerculesVelox; West Fri- siaO VVO; WFC-OSV; Spartaan—BFC. 3 A: HRCKW; BeverwijkVolewijckers; Pur- mersteijnAlkm. Boys; ZaandijkHollandia; Succes Helder. 4 A: StrandvogelsBKC; TexelAlkmaar; Andijk N. Niedorp. (Sportkroniek) eenige fiksche, zeer opfrisschende regenbuitjes, dat er van voetbal zoo goed als geen sprake meer kon zijn. N. Niedorp had 'n 2U stand reeds voor de rust gekregen'en had de Nïedorper voorhoede wat meer schotvaardig geweest, het had niet bij twee doelpunten gebleven, fraaie kansen hebben zij ge had. Ook Hem schoot slecht en heeft ook wel en kele scoringskansen gehad. Werd het spel voor de rust meestal over rechts (bij N.V.V.) gespeeld, daarna kreeg rechts maar weinig meer, en had de linkerwenk het zeer druk, daar'Geel er maar niet in kon komen, was het gevaar nu juist niet zoo groot als wel gewenscht was. Verdedigend spel is onder zulke omstandigheden (natte bal en terrein) beter uit. te voeren dan aanvallend spel, waarvoor toch altijd een meer zuivere balbehandeling noodig is. Het waren dan ook voornamelijk de beide ach terhoedes. die nog het minst misten en daardoor hot best speelden. N. Bakkum was verhinderd uit te komen, G. Floor stond nu opgesteld, J. Wit was ook niet van de partij; .Tn. Leegwater, een adsp.-lid, completeerde het elftal en heeft, op de linkshalf plaats .zeer verdienstelijk werk verricht. Hij had reeds een wedstrijd achter den rug met N.V.V. a te gen Akersloot a, dat zijn ie ware clubleden. Hem toonde zich een -sportief tegenstander en 'n goed verliezer. WIERINGERWAARD—2—N. NIEDORP 3. had weer niet het gewenschte resultaat voor N. Nie dorp 3; met 52 bleven de rood broeken in. de meer derheid. Het ongeval in de match. Cees Koorn over komen, memoreerden we reeds in den beginne. N. N. 3 wacht nog steeds op haar eerste overwinning. Dringende versterking is noodig om te voorkomen, dat de zin er af gaat bij hen die steeds trouw ko men om maar week in week uit door onvolledigheid te worden geconesrveerd. Dat dit zeer ongezellig en ongezond is, weten we maar al te goed. N. Niedorp-adspiranten hakten Akersloot a met niet minder dan-40-t-0, zegge, tiennul. in de pan. Akersloot'-'» toekomst trof het niet dat de Niedorper jeugd met zulke wraakplannen rondliep, de neder laag van vorige week in Bergen zat hun zeer wdars. Vooral Wim Boer was een voortduiend ge vaar voor de Akersloot-doelman, jammer was het, Wim, dat bij ie penalty, het doel zoo laag was. Cor de Bakker was niet eerder tevreden of hij moest een half dozijn goals hebben gemaakt, ie hebt nu eenmaal van die menschep die nóóit tevreden zijn, Jn. Leegwater plaatste twee voltreffers, de mooiste doelpunten waren toch maar die zuivere schoten van Cor Kooii en Wim Boer. doelpunten die de ra- brikanten zoo'n echte vreugde verschaffen. Rest nog te melden, dat K. L. Slot beide wedstrijden naar ge noegen. ten einde bracht, de match N.V.V. IIHem I, niet nadat er een paar keer gestaakt moest wor den voor den neerkietsenden regen, daar kon Slot gelooven we, echter niets aan doen. N. Niedorp I had een rustdag, een rust. die hen voor de komen de strijd tegen Andijk hopelijk geen kwaad gedaan heeft, ook een dag vrijaf kan zijn nut hebben. N. Niedorp II ontvangt het krachtige Flevo I uit Middenmeer, een zware strijd voor de reserves. Uitslagen. O.S.V. 3-B.S.V. 1, 2—2. B.S.V. 2—Ursem 1, 3—2. C.S.V. a—B.S.V. a, 2—1. B.S.V. b—Alcm. Victrix d, 1—3. Hoe er gespeeld, werd. We beginnen ditmaal ons overzicht met het twee de elftal, omdat zich dc merkwaardigheid heeft voor gedaan, dat het elftal, waarvan 't minst werd ver wacht, gisteren de eer van B.S.V. heeft hooggehou den en door een overwinning van 32 op Ursem 't, eenige elftal was, dat de beide puntjes binnen haal de. En verdiend ook, al heeft die overwinning dan ook vooral op 't laatst aan een zijden draadje gehangen. Maar... we zeiden het reeds Zaterdag, het tweede komt er eiken wedstrijd beter in en onge twijfeld zat er gisteren verband in de ploeg. Het was zeker een voldoening voor den nieuwen aanvoerder Jan Ludding, dat bij de eerste de beste keer zijn elf tal ter overwinning kon voeren. Ursem opende de score, waarin Dick de Jong uit een vrijen schop van verren afstand op fraaie wijze gelijk maakte. Cor Kroon, die een handige partij speelde, zorgde er voor, dat B.S.V. de leiding nam, doch lang plezier had de thuisclub daarvan niet, want op inderdaad fraaie wijze wist Ursem de partijen wederom op ge lijken voet te brengen. Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft bleken beide partijen wederom goed aan elkaar gewaagd te zijn, al kreeg Ursem dan ook meer kansen. Door slecht schieten, maar ook door goed werk van Arie van Diepen onder de lat, wisten de gasten van de kansen niet te profiteeren. B.S.V. nam door Theo Jansen wederom de leiding. Een goed staaltje van doorloopen op den weifelen den doel verdediger, die volkomen verrast werd en den bal tusschen zijn beenen door schieten zag. Dit bleek het winnende punt te zijn, want hoe Ursem ook zwoegde, het lukte haar niet meer nogmaals ge lijk te maken. De twee eerste puntjes zijn dus bin nen, gaat zoo voort heeren. Het eerste elftal deed goed werk door op het O.S.V.-terrein Oostzaan, dat door de zware regens meer op een modderpoel dan op een voetbalveld ge leek, gelijk te spelen. Tot ongeveer een kwartier voor tijd hadden de Bergenaren zelfs nog een 20 voor sprong, door twee keurige doelpunten van Harry Kil let en Arie Rampen. Maar de fout werd begaan, dat er te veel verdedigend werd gespeeld, er werd ver geten, dat aanvallen nog altijd de beste manier is van verdedigen. Doelverdëdiger Jan de Moor, die 'n puiken wedstrijd speelde, werd daardoor herhaalde lijk gehinderd en twee goals van O.S.V. waren hier van het gevolg. Jaap Tuin scoorde weliswaar nog maals, doch dit punt werd wegens buitenspel gean nuleerd. Daartegenover staat, dat O.S.V. een straf schop miste. In ieder geval is dit gelijke spel lang niet slecht en de weg is nog lang. Ook voor de andere verecni- gingen. De a-adspiranten stelden in Castricum teleur, door met 21 van C.S.V. a te verliezen. Jammer, want deze nederlaag was aan eigen schuld te wijten. Waarom aanvoerder Kuipers steeds in de voorhoe de moest zitten, is ons een raadsel. Het binnentrio van C.S.V. had daardoor herhaaldelijk vrij spel en daar beide backs vooral bij het tweede doelpunt kalm bleven staan, was er voor Karei Colnot in het doel geen houden meer aan. Jammer, dat Karei aan z'n pols werd geblesseerd en gelukkig dat dit tegen het einde gebeurde. Hij verdedigde zijn doel met veel bravoür; de wijze waarop hij een hoog schot in den uitersten hoek eruit hield, was mees terlijk. De voorhoede speelde keurig samen, doch voerde dit te ver door, vooral Hans Bussclman hield den aanval dikwijls veel te veel op. De wijze echter waar op hij na zoo'n dribbel partijtje den bal voor het doel bracht, waardoor Niek v. d. Berg met een pracht schot wist te doelpunten, vergoedde veel. Kobus Kramer was zonder twijfel de beste van de ploeg, doch ook Rein Maasen deed herhaaldelijk keurig werk. Als z'n broer Henk weer achter staat, zal dit ongetwijfeld een groote verbetering van het geheel beteekenen. Ook de b-adspiranten verloren op eigen grond met zich door een nederlaag uit het veld te laten slaan, te zijn. De jongens misten hun goal-getter Wim Nap die in a debuteerde en daar niet bijzonder opviel. De eenige goal werd hier gescoord door Louis Da mes, die bij een achterstand z'n plaats onder de lat verwisselde met die voor middenvoor. En met suc ces! Moed houden B.S.V.; geen der elftallen behoeft zich door een nedrlaag uit het veld te laten slaan. Het is verheugend te kunnen melden, dat over alle linies hard is gewerkt. PROGRAMMA N.H.V.B. 13 October. 1 A: Bergen—KFC 4; VroneWFC 5; KW 3Alkm, Boys 2; ZFC 5Zilvermeeuwen 2; CSVOSV 3. 1 D: Held. Boys—Petten; JVC—Helder 3; Schoorl Wieringerwaard; WatervogelsSucces 2; Atlas-r- HRC 4. 2 D: Oudórp—Koedijk. 2 E; HemAartswoud; N. Niedorp 2Flevo 1.: 2 F: Helder 5—Texel 2; HRC 5—Zeemacht; Dosko Helder 4; Sparta 2MLD; 3 D: VCL—MFC 3. 3 E: UrsemVrone 2; Egm. Boys 2Schoorl 2. 3 F: Zeemacht 2—BKC 3; HRC 6—Watervogels 2; JVC 2—HRC 7; BKC 2—Succes 3. 4 J: Callantsoog 1—Sparta 3; N. Niedorp 3—Cal- lantsoog 2; Dirkshorn 2—BKC 4; Wieringerwaard 2 Dirkshorn 1; Dosko 2Petten 2. 4 K. MOC—Flevo 2. Adsp. L: N. Niedorp eAlcmaria c; Schoorl a— Bergen a. Adsp. M: Koedijk aUitgeest b. Adsp. P: Berkhout a—Flevo a; VCL a—Hollandia d. Adsp. R: Sparta a.Helder.b; Helder a—HRC a. Adsp. S: Succes aHelder c; HRC dHelder d; JVC a— HRC c. Adsp. T: Sparta bHelder e; Succes bHelder g. (Alg. Sportblad.) Overschrijving. Gevraagd: N. Mulder van Vrone naar Oterleek; J. Wijnstekers van Mevo naar Oudorp (Alg. Sp.); J. Plevier van Ursem naar Alkm. Boys; J. Nierop van Alkmaar naar Alkm. Boys; M. Michels van Alkm. Boys naar Alcmaria Victrix; D. van Ham van Alk maar naar Alcmaria Victrix. Verleend: J. de Boer van HRC naar Helder; A. J. Plante van Quick (Haag) naar Alcmaria (Sp.kr.); P. Schenk van SVW (Zuidscharwoude) naar Dosko per 15 Oct. 1935; H. van Berkel van Hollandia naar Sport per 1 Aug. 1936; J. de Kok van Helder naar Zeemacht; C. Abrahams van Alkmaar naar Mevo; G. D. Scliolte van H.F.C. (Haarlem) naar Sport. Verbetering: ,J. Veldman van D.T.S. naar Vrone per 15'September-1935 moet zijn 1 Aug. 1936. (Alg. Sp.) Terrein-Commissie. Het N H.V.B.-bestuur meldt officieel dat als secre taris der torrem-comnf'ssie benoemd is de heer D. Oden te Wierlngen in de plaats van de afgetreden heer J. Melk te Zaandam. Scheidsrechters. Het Alg. Sp. deelt mee dat de volgende nieuwe scheidsrech:ers zijn aangesteld: C. v. d. Hoven te Oudkarspel (deze is reeds lang K.N.V.B.-scheidsrech- tcr); J. C. Okkerse Den Helder en Ewoud Zon te Julianadorp. Is dit noodig? Uit een gesprek over voetbal dat we dézer dagen opvingen .maakten we op dat het weer eens noodig blijkt duidelijk en klaar te zeggen dat een scheids rechter geen betaald persoon is. Hij is evenwel de actieve voetballer, een gewone liefhebber van de sport' en 'dient haar door als scheidsrechter op te treden. Het verschil tusschen voetballer en scheids rechter ligt hierin opgesloten dat de scheidsrechter zijn strikt noodzakelijk gemaakte onkosten vergoed krijgt; 'Wie dit nog niet weet, knoope het goed in de ooren en houde het zich... en anderen voor oogen als de scheidsrechter een wat minder goeden dag heeft. Promotieregeling. De promotieregeling van den N.H.V.B is bereids in het Alg. Sp. gepubliceerd. De regeling is als volgt: 1 A, nummer laatst van 1 A speelt met de kampi oenen van 2 A en 2 B een heele competitie om 2 plaat sen in de eerste klasse. 1 D: nummer laatst van D speelt met de nummers 1 en 2 van 2 F een heele competitie om 2 plaatsen in de le klasse. Ingeval de kampioen van 1 A of 1 D. niet naar den K.N.V.B. overgaat zullen in beide eerste klasse- af deelingen door de kampende drietallen niet twee maar slechts 1 plaats te bezetten zijn. Competitie-indeeling. Er zijn nog eenige aanvullingen te noteeren voor den N.H.V.B.-competities. In 4J moet men Dosko 2 toevoegen, waardoor de ze afdeeling mede door de definitieve aangifte van B.KC. 4 nu 10 elftallen telt. Adsp. MM. Vervallen Vrone b, toevoegen Egm. Boys a. Adsp. P: Toevoegen V.C.L. a. Adsp. T: Toevoegen: Helder'g. Secretariaat. De waarneming van het secretariaat van Bergen door den heer C. ten Bruggencate is beëindigd. Men richte zich nu weer tot het oude adres. Controle op elftallen. De controle-commissie op hoogere elftallen richt zich in het Alg. Sp. tot cle vereenigingen met do kennisgeving dat er nog strenger gelet zal worden op de samenstelling van de elftallen. Vooral zal men er op neerzien dat er vooral aan het seizoeneinde geen veranderingen in de elftallen worden gebracht die niet door de beugel kunnen. Het Alg. Sportblad. In de rubriek van Z.F.C. in het Alg. Sportblad le zen we dat het nu waarschijnlijk wel spoedig ge daan zal zijn met de verdere verschijning van het Algemeen Sportblad of zooals het in de wandeling heet, het Groentje. Z.F.C. gaat een eigen blad uitgeven, waarvoor al vele maatregelen zijn getroffen. Per 1 November zal het Alg. Sp. dan ophouden te verschijnen. Wat ons interesseert is de vraag waarin de N.H.V.B. haar of- ficieele mededeelingen gaat plaatsen. In eere hersteld W. Roomexjer, H.R.C. 2, is weer gerechtigd om te spelen. Jan Moejes. In de lerreinkampioenschappen van de Kon. Ned. Motorrijdersvereen. moest men een ronde van 7V-? KM. 17 maal afleggen. Er waren 3 afdeelingen n.1. 500 c.c., 350 c.c., en 250 cc., dus resp. voor rijders met 5, 3YZ en 2Yz P.K. mo toren. Jan Moejes, Heerhugowaard, reed op een O.K. Sü- preme in de lichtste klasse en won in 3 uur 28 min. 18.8 sec. Bij de 5 P.K. motoren won Dick Eysink op een Eysink en bij de 3V2 P.K.'s won C. v. d. Voort op Velocette uit Utrecht.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5