Sportberichten uit Den Helder. K.N.V.B. Paardensport Helder laat een veer. H.R.C. wint op het nippertje. Verrassingen in den N.H. V.B. Wat te zeggen van II.R.C. 4? Daar slaan me die duivelsche Racers de leiders uit Julianadorp met liefst 8—1. Rn hei was niet eens erg geflatteerd. Er werd veel en veel beter gespeeld dan de tegenstan ders deden, die vandaag getoond hebben niet op de le plaats thuis te hooren. Helder 3 liet het leelijk zitten tegen Schoorl, dat door stug verdedigen een onverwachte 31 voorsprong wist te behouden. Twee dezer goals waren door de witjak- ken in eigen doel geschoten!! Ook de Heldersche Boys wisten zich niet te handhaven; het was Wieringer- waard, dat ze, van de bovenste plaats verdrong. Wat onze K.N.V.B.-clubs betreft: Helder liet een kostbaar puntje achter in Krommenie. Een 2—t) achterstand kon nog in een 22 gelijk spel om gezet worden, hoewel de witjakken erin slaagden een 4-tal goals te fabriceeren, waarvan er 2 niet ge teld werden. Verdere K.N.V.B.-uitslagen: Helder 2—Holl. 2, 2—0. H.R.C. 2W.F.C. 2, 50. H.R.C. I—Beverwijk I, 3—2. II.R.C. heeft gewonnen, doch dat deze overwinning een benauwde zou worden, zullen velen niet gedacht hebben.De Beverwijkers presteerden meer als we van hen verwaait hadden en vooral na de rust kwamen ze geducht opzetten en-zetten een 20 achterstand in 2—2 om. Een fout van den keeper kostte hen een penalty, en meteen de punten. Over den wedstrijd het volgende: H.R.C. heeft de toss gewonnen en de Wijkers trap pen af met een zwakken wind tegen: De Racers ne men de bal meteen over en Dissel bezorgt ons al meteen sensatie door een opgelegde kans te missen. De uittrap belandt bij den B. linksbuiten, welke na een snelle ren bard inschiet; v. Es is echter op z'n post en stopt de bal fraai. Na den uittrap is H.R.C. er meteen weer vandoor. Striet, H.R.C. linkshalf, geeft een keurige pass naar Gast, doch diens schot wordt door den links-back der Bevers tot corner gewerkt. De corner wordt uitstekend door Sanders geno men en keurig naar den vrij opgestelden Gast ge plaatst. Z'n schot gaat echter rakelings naast. Nieuwe aanvallen van H.R.C. volgen. Dissel zet eens prachtig voor. Doch als Gast wil inschieten, wordt hij door twee spelers gemangeld. De „pun ter" van Zymmi uit dezen vrijen schop gaat echter over. Sanders," die een pracht partij speelde, zet hierna eenige malen afgemeten voor,doch zoowel Zymni als lioogendijk houdend en bal veel te lang bij zich. Beverwijk, dal ook wel een goal zou willen maken, doet een paar uitvallen, maar verder dan Siersma en Scholten komen zij niet. De backs waren op dit gebied onverbiddelijk en retourneerden alles, zoodat v. Es er bijna niet aan te pas kwam. Als Stolk, II.R.C. spil, een pass aan Gast geeft, schiet deze hoog in. Keeper en back willen tegelijk wegwerken, wat bijna een doelpunt kostte. Dat een doelpunt in de lucht hing, was te ver wachten, met zoon hooge druk op het dpel der Be- yerwij kers. Hel duurde dan ook niet lang meer. Uit een schit terende trough-pass van Striet over de heele linie naar Sanders, zet deze prachtig voor. Ieder mist en al swe denken, dat is de zooveelste kans, schiet Gast onverwachts hard in. De vallende keeper raakt de bal nog wel, maar te laat. De stand Is 1—4). II.R.C., dat steeds sterker wordt, komt meer en meer opzetten. Schoten van Sanders, Dissel en Zym- ni gaan echter naast of over. Een kogel van Zymni wordt tot corner verwerkt, welke echter niets ople vert. En als Post, Racing's rechts half een hooge voor zet geeft, kopt Gast te zacht in. Een snelle aanval van de Bevcrwijkers levert niets op. Toch weten zij zich langzamerhand wat los te werken, doch H.R.C. geeft tot de rust den toon aan. Als de B,'s links binnen een paar spelers voorbij dribbelt en de bal vrij" speelt, wacht hij te lang met schieten en weg is de kans. Scholten plaatst zuiver naar Dissel, welke voorzet, doch Hoogendiik boort z'n zooveelste gaat je in de lucht. Bij een botsing moet de links back der Wijkers van verder spelen afzien en wordt vervangen. Een pracht aanval van de Beverwijkers volgt dan. Nadat hun linksbuiten fraai doorbreekt, zet hij nog fraaier voor en legt a.h.w. den bal voor z'n midvoor, welke door onbesuisd schieten 'meters over gaat. Een prachtkans. Eenmaal zien wc Zymni den bal nog laten carambo- leercn, doch dan is het rust. Of het. nu kwam door de thee of de blauwe shirts, waarin do Beverikken zich na de rust gestoken had den, wo weten het niet, maar een herboren Bever wijk verscheen. Niets meer van H.R.C. overwicht, al waren hun aan vallen gevaarlijk. Als Pest van ver hard inschiet, wordt deze goed door den B. keeper gestopt, welke o.i. niet geheel vrij van zenuwen scheen te zijn. Meteen is is daarna B. weg. De middenlinie stuwt nu veel meer en vooral hun spil werkt voor twee. In een woord,, er zit meer ver band is als voor de rust. Vele aanvallen volgen nu op het H.R.C. doel, doch door te kort spel ontsnapt H.R.C. steeds nog het ge vaar. Toch zou H.R.C. haar voorsprong eerst nog vergroo- tcn! Uit een prachligen open aanval scoort Dissel. Striet zet over de hak naar Sanders. Deze passeert twee man, valt, doch weet den bal weer te bemachti gen en zet dan scherp voor. Dissel vangt hem op en schiet langs den keeper. Wel tracht een back nog te redden, doch tevergeefs. Raciiig leidt met 2—0. Dit schijnt de Beverwijkers toch te kras te zijn. Af cn toe stormt een heele voorhoede tegelijk op v. Es af. Doch Siemcn en Scholten kunnen voorloopig den storm nog trotseeren. Doch als eerst H.R.C. een zeer gevaarlijken aanval heeft gedaan, schiet de spil naar den vrijstaanden linksbuiten. De links binnen loopt op den langs Sicrma geschoten bal toe en schiet onhoudbaar in 2_i. Maar hier lieten de Wijkers het niet bij. Met het parool „als er één schaap enz.", kwamen ze weer opzetten. Het succes bij dergelijk enthousiasme kon niet uit blijven en na een kwartier was de stand 2—2. Bij een prachtigen aanval van links naar rechts zét de linksbuiten naar zijn rechtsbinnen, welke den bal dichtbij langs den onthutsten v. Es plaats. (2—2). Lang hebben ze van deze hoop op een eventueele overwinning, die nu weer dichter bij was niet kunnen profiteeren. Want toen 2 minuten later Dissel door brak, wordt hij toen hij vlak bij wil schieten, door LANGEBAANDRAVERIJEN TE ALKMAAR. Alleghery toont zijn buitengewone klas se. Catabora T verrast in de kortebaan. Gisteren heeft de Kcnnemersportclub haar laatste meeting voor dit jaar gehouden. De publieke belang stelling was matig, de geboden sport had meer ver diend. Plet weer heeft zich voor en tijdens de cours goed gehouden, alleen in de finale van de kortebaan moesten voor zoover aanwezig, de paraplui en regen jas dienst doen. De inschrijving en opkomst der paarden was in alle nummers ruim voldoende. Begonnen werd, om streeks half twee, met den Octoberprijs, pr. dr. 4e klas, afstand 1800 M. Van de 9 ingeschrevene meldden zich er 8 aan de start. Een uitgespi'oken favoriet was hier eigenlijk niet. Toen de linten los gingen zat er weinig gang in de cours, geen der koppaarden scheen zin te heb ben de leiding te nemen. Willy S, die zich intus- schen uit het veld naar voren werkte, nam spoedig het commando op zich en wees in goede gang den weg. Xerxes, die wel eenig vertrouwen genoot, zette een achtervolging op de dochter van Quetteville in, doch zonder resultaat. Willy passeerde mooi als eer ste de finish met Xerxes als goede tweede. De ove rigen spraken niet mee. De uitslag luidt: 1. f 250, Willy S, 1840 M., eig. E. G. in 't Veen te Voorburg, ber. eig'., tijd 3.01.2 K.M. 1.38Vfc; 2. f 25, Xerxes, 1800 M., eig. Mevr. K. v. Wieringen te Alk maar, ber. R. v. Wieringen, tijd 3.02.2. Niet geplaatst: Xsia 1760 M., IJlbode J 1670 M., Jack 1760 M.f Dulie B 1800 M., ingehouden: IJ Kernei 1800 M. en Wonder W 1800 M. Tot Weerziensprijs. Heat handicap 2e en 3e klas. Afstand 1640 M. Deze cours werd als Engelsche heat verreden. In de eerste serie startten: Jankee Scot, Atletha A, Voici, Chilene, FW Petrosia en Xilandra G. Atletha nam in slechte gangen de leiding op den voet gevolgd door de eveneens slecht dravende Chilene. W Petrosia die de leiders wilde passeeren werd steeds door Chilene ergerlijk gehinderd en was genoodzaakt achter te blijven. Yankee Scot, die een beste cours liep, kwam mooi naar voren en passeer de in het laatste eind buitenom het leidend peleton, om mooi te winnen. Was W Petrosia niet zoo gehin derd, dan was de uitslag wellicht in haar voordeel geweest. Na afloop werd den pikeur van Chilene, Joh. Side- rius zeer terecht beboet met f 50 en tevens zal worden voorgedragen de intrekking der rijvergunning van genoemden pikeur. Maar al met al een bitter teleur-, stelling voor den rijder en eigenaar van W Petrosia. Aankomst was: 1. Yankee Scot, 1640 M., eig. C. F. Ockhorst, Den Haag, ber. eig., tijd 2.36.2, KM. 1.35^4, n.g, W. Petrosia, 1680 M., Voici 1640 M., Atletha A 1640 M., Chilene, 1640 M. èn Kilandra G 1700 M. In de tweele serie startten: Willy S., Ulysses, Xe- nie, Welkom van Aduard en X Smiling. Het was weer Willy S die het commando op zich nam, maar nu slechts voor een ronde. Toen werd zij door Ulysses gepasseerd, doch direct hierop onttroonde Welkom van Aduard ook deze leidster weer, op den voet door X Smiling gevolgd. Welkom liep van het veld weg en won onbedreigd. Ulysses nam in een zeer mooie eindspurt de plaats nog in voor X Smiling. De aankomst was: 1. Welkom van Aduard, 1660 M. (J. de Vlieger), tijd 2.32.4, K.M. 1.31.8, 2. Ulysses (A. Witteveen), 1640 M„ tijd 2.33.2; 3. X. Smiling 1680 M., (J..Vergay) tijd 2,33.2. Verder Xenie, 1660 M. en Willy S, 1640 M. Voor de finale kwamen in aanmerking: Ulysses, Yanke Scot, Xenie. Welkom van Aduard en X Smi ling. Ulysses nam in kortebaan speed de kop, doch werd evenals in de tweede serie weer door Welkom* van Aduard en X Smiling gepasseerd. Welkom van Aduard ging vastberaden aan het hoofd en won zeer mooi. Ulysses snoepte het plaats geld van X Smiling af. Yankee Scot die tijdens de cours opgesloten was geweest, kwam nog wel snel opzetten, doch te laat. De uitslag luidt: 1. f 300, Welkom van Aduard 1660 M., eig. en rijder J. de Vlieger te Nieuw-Vennep, tijd 2.32.8 KM 1.32.2; Ulysses 1640 M. eig. Iv. Korver te Oterleek. ber. A. Witteveen, tijd 2.33.6. N.g. Yan kee Scot 1640 M.; X Smiling 1660 M. en Xenie 1660 Meter. Sluitingsprijs. Draverij van meet over 3200 M. Dat in deze cours alleen de stayers kans maken is be grijpelijk. Alle tien ingeschreven paarden kwamen aan den start. Nederlandsche startten op 3160 M. en buitenlandsche paarden op 3200 M. Victoria en Xu- thus namen het commando. Twee ronden behielden de beide stalgenooten deze mooie positie, alhoewel Victoria slecht draafde. Toen Xuthus iets afzakte, ging Victoria er alleen vandoor. Opvallend mooi kwam Alleghery naar voren en na vier ronden nam deze enorme stayer in machtige gangen den kop, om daarna uit te loopen en onbedreigd te winnen. Victoria, nog steeds tweede, in een krachtige eind spurt poogde de sterke Ulphia H., Victoria de plaats te ontnemen, doch zonder resultaat. Na afloop werd Victoria terecht gedisqualificeerd. Een goede ver richting gaf Quitewell St. Lancier. Epinard III had den we verder gedacht. De aankomst was: 1. f 300 Alleghery 3200 M. eig. en rijder J. M. v. d. Berg te Hilversum, tijd 4.46.2 de K.M. tijd van 1.29.4 bewijst wel zijn bijzondere klas. 2. f 75 Uhpia 3160 M., eig. en rijder M. France te Zeist, 4.51; 3. f 25' Quitewell St. L. 3160 M„ eig. M. France te Zeist, ber. S. v. d. Oord; N.g Epinard III 320 M; Uitblinker K 3160 M; Ellie 3200 M; Xuthus 3160 M.; Pannenio 3200 M; Cilly Dillon 3200 droeg als gewoonlijk de roode lantaarn. Gediskwalificeerd de tweede aankomende Victoria 3160 M wegens on- regelrqatig draven. Kortebaanprijs. Draverij over 800 M.: le Serie: 1. Our Dream 770 M. tijd 1.08.6 (B. Bol wijn Jr.); N.g. Lockner 760 M.; Bettv Worthy 770 M; Mis Everharda 730 M; en Qualiteit 730 M. Ge makkelijk door Our Dream gewonnen. 2e Serie: 1. Anna Bradford's Guv 770 M. tiid 1.08 (J. van Leeuwen) N.g. Welkom 720 M.; Xantippe 730 M.: Zola 710 M. en Pinkerton 760 M. Mooi door Anna Bardford's Guy gewonnen. 3e Serie: 1. Catabora F 720 M.. tijd 1.07.4 (D. de Graaf); N.g. Meleese 730 M.; Roulette 710 M.; Trot- teur 750 M. Na veel tiid met Roulette en Meleese door Catabore T gewonnen. 4e Serie: 1. Clara Bascom 70 M., tiid 1.06.4 (A. Not- telman); N.g. Weidlooper 760 M., Chilene 760 M.» Aeschvlos 760 M. en Xerxes 720 M. Gemakkelijk door Clara Bascom gewonnen. 5e Serie: 1. Calument, Contender 770 M.. tijd 1.07 (J. M. v. d. Berg) N.g. Harvest lee 770 M.; Fatima 770 M; Athleta 730 M.; Othella 740 M; Calumet wint na veel strijd met Harvest lee en Fatima. 6e Serie: 1. W. Petrosia 760 M.. tijd 1.08.4 (H. Mon- singa) N.g. Edna M 760 M.: Winnie Scot 750 M.? Xenie 730 en Alinda 770 M. Mooi door W. Petrosia gewonnen. Opvallend goede verrichting van Enda M. Finale: Deze is op verrassende wijze door Catabo ra gewonnen. Het deed een ieder goed dat haar sportieve eigenaar een succes boekte. Uitslag luidt: 1. f 150, Catabora F, 720 M., eigen, en rijder D. de Graaf. Amsterdam, tijd 1.06; 2. f 60. Calumet Con tender 770 M„ eigen, en rijder J. M. v. d. Berg te Hilversum: 3. f 40 W. Petrosia 750 M.. eig. G. Torrin- ga te Warfum (H Mensinga): 4. f 10, Clara Bascom 770 M.. eig. K. Nottelman te Schagen (A. Nottel man): Niet geplaatst: Our Dream 770 M. en Anna Bardford's Guv 770 M. Mooi op tijd waren de draverijen geëindigd. den keeper gevloerd en de scheidsrechter Bosma wees onverbiddelijk naar de witte stip. Penaltyl Deze wordt keurig door Soanders in een doelpunt omgezet. 3—2. De Wijkers zakken door dezen tegenslag wat af, doch de spanning blijft er in, vooral als Beverwijk nog eenige gevaarlijke aanvallen onderneemt. De stand blijft echter onveranderd, ondanks hun wer ken. Met Racing in den aanval komt dan het einde. OUDKARSPEL. B.K.C. 1—D.T.S. 1. D.T.S. 2Al cm. V. 4. D.T.S. 3—Koedijk 2. Uitgeest a—D.T.S. a Uitgeest bD.T.S. b Uitslagen D.T.S. 2—1 0—7 5-5 0—3 05 D.T.S. II—AIc. Victrix IV. 0—7. Zoo heeft D.T.S. het niet kunnen bolwerken. Niet dooxxlat zij zoo slecht speelde, maar de A-lcmaria- voox-hoede was productaief. watwei uit descore blijkt Bovendien speelde het geluk ook ccn woordje mee. Enkele zekere doelpunten werden na de rust nog op de lijn door een Alcm. back gestopt. D.T.S. heefi tot het laatste toe volgehouden, maar veel heeft het niet gegeven. Nu jongens, de volgende week vrij, dus over veertien dagen weer frisch beginnen, en met meer succes. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Ging in het begin de strijd gelijk, spoedig nam Alcm. .de leiding. De rechtervleugel werd vrij spel gelaten en me een zacht rollei*tje in den hoek, scoor den zij het eerste doelpunt. Eenigen tijd daarna scoorde de rechtsbinnen van kox*t bij met een hard schot. Voor de rust werd niet meer gedoelpunt, zoodat ge rust werd met een 0—2 stand. De thee schijnt D.T.S. geen goed te hebben gedaan, want het was met den tegenstand geheel gedaan. Nog 5 maal wist Alcm. het net te vinden, waarbij zij eenmaal uit een coi'ner doelpunten, waarbij de bal al achter was geweest. D.T.S. heeft verdiend vexioren, maar 7—0 was wel wat al te hoog. ANNA PAULOWNA. Over B.K.C.'s hachelijke overwinning op D.T.S. leze men elders. Heusch, we mogen gerust toegeven dat D.T.S. wat meer toekwam. De sportiviteit eischt het zulks te ver klaren. B.K.C. beschouwe het zoo dat men in matigen vorm toch nog gewonnen heeft. Dit was een bof. Maar de volgende week zal het geen bof behoeven te zijn, dan gaat alles weer als van ouds! Vooniit, geelzwai't. En nog wat: laten we niet te veel naar het rang lijstje kijken. B.K.C. 2 speelde gelijk tegen H.R.C. 6 (2—2). Dat is niet slecht gedaan. B.K.C. 3 won op Wieringen van Succes 3 met 3—2. Onze complimenten! B.K.C. a scoorde in de eerste minuut al tegen Hel der b, maar in de laatste oogenblikken maakte Hel der gelijk. (17). Ook dit resultaat mag er wezen, want Helder b geldt voor de gelijke van Helder a. HOOGWOUD. V.C.L. adspiranten 1Andijkers Boys-adsp. 7.17. De adspii'anten van V.C.L. trokken Zondag naar An- dijk, om voor de eerste maal uit te komen in de competitie tegen de adspii'anten van Andijker Boys. De eerste wedstrijd is voor de V.C.L.ex*s geen vooi-- spoedige geweest. Piet Lak kreeg eenmaal de kans den bal in het doel van Aridijk te plaatsen. Andijk was echter op di'eef en liet zevenmaal den bal in het net van V.C.L. belanden. Andijk was voor een eer- ste wedstrijd wel wat zwaar, maar het is voor de ad- spiranten nog wat ongewennig, zoodat hen nog wat toegegeven moet worden. Veteranen LangereisVeenhuizen 43. Ter gelegenheid van de kermis werd Zondagmid dag aan de Langereis een gecostumeerde voetbalwed strijd gehouden tusschen Langereis en Veenhuizen. Een aardige spannende partij hebben de talrijke kijklustigen te zien gekregen. Vooral de costuumuit- beelding deed het zoo goed en de gezelligheid verhoo- gen. De balbewerking was niet op dat peil natuur lijk wat we te zien kunnen krijgen van meer geoefen de spelers. Toch is er goed en hard gewerkt en aan den ijver te bemerken, zou het ons niet vreemd vooi'komen als we vandaag of morgen een officieele veteranenclub zouden zien verrijzen. De Langereizers waren voortdurend in den aanval, en ware het niet, dat Veenhuizen zoo'n uitstekende doelman bezat, dan had het er voor Veenhuizen aan merkelijk slechter uitgezien. Langereis heeft dan ook eervol gewonnen. De leider der feestcommissie, de heer P. Groen, reik ie na afloop met toepasselijke woorden in het café Visser aan de winnende partij een medaille uit. Het was een goed geslaagde en ge zellige middag. Ajax faalt. Feijenoord en Heracles doen mooi werk. Groningsche derby onbeslist. K.N.V.B.-Overzicht van 6 October. We mogen volsti'ekt. niet klagen, sportliefhebbex's. De elementen waren ons bijzonder gunstig gezind, Zondag. In ieder opzicht kon het spel tot zijn recht komen. Het beetje wind moet men hebben kunnen overwinnen. AFDEELING I. Het verrassende voorval is hier wel duidelijk de 1—0 nederlaag van Ajax tegen R.C.H. En dan daarbij te bedenken dat in enkele vooi'beschouwingen moedge vende en troostvolle woorden tot R.C.H. gesproken werden, dat men niet zoo heel erg behoefde te ver- Hezen. De spanning is door Ajax' nederlaag geducht toegenomen. Voorloopig profiteert V.S.V. er van. De ze sloeg Xerxes, ondanks Lagendaal met 41 en is nog ongeslagen. Ook R.C.H. staat er prachtig bij. H.B.S. kwam weer eens goed uit den hoek door Her mes in Schiedam met 5—2 af te straffen. K.F.C. be haalde een gelijk spel tegen Haaxiem (11), waar mede het eerst winstpunt geboekt werd. Laat dit het begin zijn, K.F.C.'ers, van een flinke reis naar bo ven. A.D.O. weerde zich braaf tegen den Zilveren Balwinnaar Sparta, door deze met 4—1 te slaan. De stand luidt: V.S.V. 4 3 1 0 8—2 7 R.C.H. 4 3 0 1 9—6 6 Ajax 4 2 0 2 157 4 AFDEELING H. Het is niet onmogelijk dat Feijenoord's bestuur haar eerste elftal eens een kijkje heeft laten nemen in de begi'ootingen van het nieuw te bouwen stadi on. Het lijkt er tenminste op of de Feijenoord-ploeg ineens tot het inzicht is gekomen dat zonder een kampioenschap of een goede plaats geen rendeeren mogelijk zal zijn. De 5—0 overwinning op H.F.C. drukt dat wel uit. D.F.C., de huidige leider stond een punt af aan Ex celsior te Rotterdam (00). Hiei'van maakte Storm vogels gebruik om de eerste plaats in te nemen. De berichten omtrent het overspelen en ongeldig verkla ren van de twee eerste wedstrijden van de IJmuide- naren waren wel wat voorbarig van de Telegraaf. Het blijkt n.1. dat Z.F.C. geen, maar H.F.C. wel over spelen kan tegen Stormvogels. Maar alleen dan wan neer deze match aan het einde van het seizoen van beslissende aard blijkt te zijn voor de bezetting van bovenste of onderste plaats. Stormvogels, dat D.H.C. met 52 sloeg, heeft tot nu toe dus de leiding, zonder eenige beperking voor loopig. Z.F.C. speelde in Den Haag tegen V.U.C. gelijk (33). De Stadionmatch tusschen D.W.S. en Blauw Wit eindigde in een voor beiden bevredigend gelijk spel (11). De stand is: Stormvogels 4 3 10 155 7 D.F.C. 4 3 1 0 8—3 7 Blauw Wit 3 2 10 6-1 5 AFDEELING IIL Voor het vlotte verloop is het jammer dat Tubantia— Go Ahead werd uitgesteld. Eei-stgenoemde club jubi leert n.1. Heracles nam de gelegenheid te baat om middels een pi'achtige 3—0 overwinning in Zwolle op P.E.C. de leiding te nemen. Van A.G.O.V.V. is weer goed nieuws te melden, n.1. een. 2—1 overwin ning od Ensched. Boys. 't is met S.C.H. tot nu toe weinig gedaan. Dacht men haar tegen het bezoekende Z.A.C. een mooie kans toe, ook nu wilde het nog niet (1—2). Enschedé klop te Wageningen met 3—1. De stand luidt: Heracles 4 4 0 0 10—3 8 Go Ahead 3 3 0 0 5—1 6 A.G.O.V.V. 4 3 0 1 8—7 6 AFDEELING IV P.S.V. boekte de. eerste overwinning, na 3 gelijke spelen. Bleijerheide wei'd n.1. met 20 geslagen. De leider, M.V.V. werd door haar streekgenoote Juliana bedwongen (00) en ook B.V.V. liet een veer (2—2) tegen Roenriond). Zoodoende is P.S.V. nog maar weinig achtergeraakt. N.A.C. won op fraaie wijze van Eindhoven (41), terwijl Longa een beste 40 overwinning op N.O.A.D. wist te behalen. M.V.V. 4 2 2 0 11—4 6 B.V.V. 4 2 2 0 9—1 6 Longa 4 2 2 0 7—1 6 AFDEELING V. De groote derby te Groningen tusschen Velocit? en Be Quick eindigde zooals hij begonnen was 0—( Toch pi-ofiteerden weinigen er van. G.V.A.V. werd n.1. met 4—2 door het zwakker geachte Veendam ge slagen. Leeuwarden sneefde tegen H.S.C. (30). Al leen Friesland dat Sneek sloeg met 52. Achilles wist met kleine cijfers meester te blijven over Hoo- gezand (2—1). Be Quick 4 3 3 1 0 10—2 7 Friesland 4 3 0 1 15-10 6 Velocitas 4 1 3 0 75 5 K.N.V.B.ERS IN NOORDHOLLAND. Tweede klasse A. Wat we voelden aankomen is geschied. Alcmaria heeft het in Haarlem niet kunnen halen tegen E.D. O., hoe eervol de 2—4 nederlaag overigens ook is. Hopelijk blijft Alcmaria volhouden. We consta teerden Zaterdag al dat een kleine nederlaag tegen een kraan als E.D.O. volstrekt niet behoeft te depri- meeren. 't Gooi zorgde voor een kleine 21 zege op Bloemendaal, waardoor haar positie verbeterd werd Zeeburgia overwon als eerste het pas gepromo veerde Vriendenschaar (4—1). Dat siert haar eigen lijst ook. want Zeeburgia behoort altijd tot de clubs die felb elust zijn op de eei"ste plaats. U.V.V. werd met 81 gekraakt door D.O.S. A.F.C. en Kinneim speelden met 22 gelijk. E.D.O. 4 3 10 14—8 7 Alcmaria 4 3 0 1 1510 6 D.O.S. 4 2 11 14—7 5 Tweede Klasse B. West Frisia heeft het inderdaad niet tegen Velox in Utrecht kunnen bolwerken (2—5). Hilversum deed van zich spreken door Hercules met 8—0 te ki'aken. W.F.C. won in Amsterdam met 2—1 van O.V.V.O. Z.V.V. speelde thuis met 33 gelijk tegeii B.F.C. Een droevig lot onderging O.S.V. thuis tegen de Spartaan (2—6). De stand: Velox 3 3 0 0 12—7 6 Hilversum 3 2 10 153 5 Z.V.V. 4 2 11 7-6 5 West Frisia 3 2 0 1 7—5 4 Derde Klasse A. Het gelijke spel (2—2) dat de leiders van dit oogenblik. K.V.V. en Helder, tegen elkaar forceerden bewijst eenerziids dat K V.V. niet voor de poes was. maar anderaids dat Helder zich terdege rekenschap heeft gegeven van de moeilijke taak die haar in Krommenie wachte. H.R.C. sloeg Beverwijk met 32 en heeft zich daai-mede geehel in de lijn onzer ver wachtingen bewogen. Wij menschrcn moesten ons gevoel wat meer laten spreken. Kijk U maar eens naar de krant van Za terdag waar wij. aangespoord louter door ons ge voel. een verx-assende overwinning op Hollandia van Succes voorspelden Het is zoo uitgekomen: met 30 hebben de Wieringers in Hoorn gewonnen. Ons vertrouwen in Alkm. Bovs is gebleken mis plaatst te zijn. Of zouden we buiten de (Zaandijker-) waard hebben gerekend? Zaandijk klopte de Boys met 41 aan den Wesferweg. Hoe men 't keert of wendt, het valt ons van de Bovs tegen. Volewijckers is er inderdaad weer in. Dat bewijst de klinkende 51 overwinning op Purmei'steijn wel. Het is nu alleen nog maar een kwestie val tijd, dat de Volewijckers zich onder leiders scharen. De stand luidt: Helder 4 3 10 14—8 7 Zaandijk 3 3 0 0 72 6 K.V.V. 4 1 3 0 5-6 5 H.R.C. 3 2 0 1 6-4 4 Succes 4 2 0 2 65 4 Hollandia 4 112 55 3 Volewijckers 3 1 0 2 99 2 Purmersteijn 3 1 0 2 69 2 Beverwijk 4 1 0 3 48 2 Alkm. Boys 4 1 0 3 5—13 2 Vierde Klasse A. Dank zij Texel's rustdag heeft B.K.C. de leiding genomen. Daartoe sloeg zij D.T.S. met 21. Hoe deze uitslag ontstond, leze men in het verslag. B.K.C. vertoonde daar geenszins kampioensspel, was eer der uit vorm. terwijl D.T.S. naar wij meenen te mo gen concludeeren uit vorige berichten, haar gewone dus eoede vierde klasse spel ontplooide. Sparta heeft zich onze opwekking blijkbaar ter harte genomen. Wii mogen een 31 ovex*winning noteeren van den uitwedstrijd tegen Strandvogels. Alkmaar nam zooals we al lieten doorschemeren, de gelegenheid te baat om haar achterstand op An dijk te verhalen. De Andijkers kregen geen voet aan den grond en werden dan ook met 5—0 geklopt. De stand is thans: B.K.C. 4 3 0 1 10-5 6 Texel 2 2 0 0 10-3 4 Mkmaar 3 1 2 0 94 4 Sparta 4 112 6-12 3 B.T.S. 3 0 2 1 6-7 2 'ieuwe Niedorp 3 0 2 1 5—8 2 \ndijk 3 0 2 1 3—8 2 Strandvogels 2 0 11 S—5 1

Schager Courant | 1935 | | pagina 6