Schager MICA MICA-KRANT Een advertentie in de duizenden koppers origineele prijsvragen! beteekent voor U UW ETALAGE N.H.V.B.=uitslagen ft ft ft ft ft ft ft ft De advertenties, welke de Schager Winkeliers in de MICA=krant, welke Zaterdag a.s. verschijnt, wenschen te plaatsen, worden Dinsdag, uiterlijk Woensdag gehaald. Voor deze advertenties geldt het tarief hetwelk de Winkeliers voor de adver tenties in de Schager Courant gewoon zijn te betalen HET COMITé. Om te bereiken, dat Uw advertentie in de MICA KRANT in alle opzichten aan haar doel zal beantwoorden, voegt de Directie van de Schager Courant hier aan toe, dat deze MICA KRANT een buitengewoon attractieve uitgave zal worden, waarin Uw advertentie niet mag ontbreken. Wij schrijven een paar uit, die in zullen slaan en waaraan belangrijke geldprijzen zijn verbonden. Bovendien een heel leuke attractie voor de kinderen, waarvoor eveneens tal van aardige prijzen beschik baar worden gesteld. Bijzonderheden volgen. brengen onder de oogen van WIERINGERWAARD I—HELDERSCHE BOYS I. 2-1. De reserves behalen een 52 overwinning op Nieuwe Niedorp 3. Hoewel de competitie reeds drie weken geleden be gonnen was, had het W.W. publiek nog geen wed strijd in het fraaie-sportpark te zien gekregen. De competitie heeft dit echter vergoed, door voor het eerste en tweede elftal een thuiswdstrijd vast te stellen. Allereerst: WieringerwaardNieuwe Niedorp 3. Daar de scheidsrechter niet aanwezig was, werd de oud-Alcmariaspeler Peereboom bereid gevonden, de zen wedstrijd te fluiten. De elftal-commissie had voor dezen wedstrijd een zeer sterk elftal weten op te stellen. De geelkragen hebben echter nog geducht tegenstand geboden. Van af deze plaats een compliment voor het onvermoeide werken ondanks den achterstand. Voor de rust bleek het binnentrio van de W.W. voorhoede dermate over schutters-cSpaciteiten te be schikken, dat de N.N. keeper viermaal gepasseerd werd. Ook Bakker zag z'n heiligdom én keer door boord, zoodat met een 4—-1 stand de rust inging. Na de rust weer dezelfde pittige wedstrijd, met wisselende kansen. In deze periode hadden beide elf tallen nog een keer succes. Na dezen wedstrijd stelden zich direct WieringerwaardHeldersche Boys op, om den tweeden wedstrijd te spelen. De uitslag van dezen wedstrijd zal onwillekeurig het vermoeden doen rijzen, dat de ploegen elkaar in sterkte niet overtroffen. Dit is echter geenszins het geval. Wel degelijk kan gedurende den geheelen wed strijd van een W.W. overwicht gesproken worden. Maar de voorhoede van W.W. had ook in dezen wed strijd, speciaal voor de rust, weer datzelfde euvel, als in enkele wedstrijden in het vorige seizoen, n.1. een onproductief spel. Hieraan toegevoegd nog de keurige manier waarop de keeper van de Boys de enkele treffers stopte, dan verwonderde het ons nog, dat de rust met een 10 voorsprong voor W.W. inging. De eerste helft. Als scheidsrechter Metselaar het beginsignaal geeft, zien we dat Edelmoed niet meespeelt, waarvoor Jan sen opgsteld is. Het was reeds gauw te zien, dat het elftal der rood- broeken sterker was. Ieder verwachtte dan ook, dat de Boys-achterhoede spoedig een keer de vlag zou moeten strijken. Maar zooals we hier reeds boven memoreerden, waren de W.W. aanvallen te onge vaarlijk om succes te hebben. Een keer dachten we dat Hazeloop zou doelpunten, maar de H. keeper stompte meesterlijk uit den bovenhoek. Slechts twee minuten voor de rust moest de Boys keeper na slecht wegwerken zwichten voor een on houdbaar schot van Hazeloop. Na de rust was Heldersche Boys adejijk gereed om haar beste tegenspel in te zetten, doch de W.W. defensie wist den druk te doorstaan. Linksbuiten Jansen maakte aan de onzekerheid voorloopig een einde, door na 13 min. onhoudbaar in den hoek te plaatsen (20). Spoedig hierna deed zich nog een goede scorokahs voor, maar de keeper van H.B. wist de zal nog net over de lat corner te werken. Aan den anderen kant toonde de pala zich bondgenoot van Rezelman. Vlak voor het einde scoorde II. Boys het tegenpunt. Wanneer scheidsrechter Metselaar het einde aan kondigt, heeft W.W. de eerste overwinning behaald, doch nog niet een zege, welke een direct vertrouwen in de ploeg geeft. HOLLANDIA—SUCCES, 0—3. Succes heeft de nederlaag van vorige week weer goed gemaakt door van de Hoornsche Leeuwen te winnen en wel op hun eigen terrein. De H. hebben een slechte wedstrijd gespeeld, daarentegen S. een zeer goede. Over den wedstrijd het volgende. Om ruim 2 uur blaast scheidsrechter W. Prins van Alk maar, de aanvoerders bij zich. De H. aanvoerder wint den toss en Albert brengt het leder in bewe ging onder een 1000-tal toeschouwers. De eerste aan vallen zijn voor H., doch voor slecht combineeren «m te kort spel, had ze tegen de S. verdediging geen kans. De S. backs zenden retour en de S. voorhoede gaat er vlug combineerend vandoor. Ook deze eerste aanvallen loopen op niets uit. Doch steeds komen de blauwe zwarten in het offensief en al spoedig moet de H. keeper er aan te pas komen. Bij een der aanvallen krijgt Albert den bal goed toegespeeld door C. Lont. A. snel.t tusschen de H. backs door en on houdbaar scoort hij in de negende minuut. Dit geeft den Successers moed en H. schijnt eenigszins ont moedigd door dezen voorsprong. Steeds weer zit S. voor het vijandelijke doel en menigmaal moet de H. keeper redding brengt, wat hem goed afgaat. Dok de H. aanvallen zijn van gevaar niet ontbloot, doch ze konden de S. verdediging niet door komen en in de laatste instantie was Posthumus op zijn post. Tot 10 min. voor rust hield S. met den stand 0—1, doch toen kreeg de S. midvoor weer de kans en benutte deze op verdienstelijke wijze door den stand op 0—2 te brengen. Tot rust bleef de stand ongewijzigd. De thee bracht de H. spelers weer moed, want di rect na den aftrap gingen ze tot den aanval over, doch de S. backs en halflinie waren niet te passee- ren, vooral de halflinie speelde een sublieme partij. Steeds werden aanvallen opgezet van beide zijden, doch het eerste kwartier was het H. overwicht de baas, doch de S. achterhoede was niet te passeeren. Enkele gevaarlijke corners werden goed afgewerkt. Toen er 20 minuten was gespeeld, kreeg Kuiper een goed aangegeven bal, hij passeerde de H. verdediging en met een zuiver schot vergrootte hij de S. voor sprong, 03. De S. supporters juichten de spelers toe. Er moest nog 25 min. worden gespeeld, doch er gebeurde niets bijzonders. De aanvallen aan beide zijden werden onschadelijk gemaakt en toen Prins voor het laatst het signaal liet hooren, had S. twee kostbare punten in de wacht gesleept. SUCCES II—ATLAS I, 1—2. Het tweede elftal, zwaar gehandicapt,- heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. De geheele voorhoede was afwezig, zoodat het resultaat nog be hoorlijk genoemd kan worden. Succes-spelers, zorg toch aanwezig te zijn, en laat uw clubgenooten niet in den steek. PETTEN 2—SCHADEN 3, 2—0. Schagen 3 verscheen met een tamelijk sterk elf tal in het veld, o.a. bleken de Vries en Dekker op gesteld; bij Petten ontbraken Eriks, Bellis en de Graaft. Gesteund door den wind waren de eerste aanvallen voor S., doch P.'s verdediging met Tiessen aan het hoofd wist van geen wijken. Na deze begin periode kwamen ook de P voorwaartsen meer in actie en ging de strijd verder gelijk op. Als even voor rust Kutterink is doorgebroken, doch te lang met den bal talmt, is het tenslotte Kohnkorst, die toch het leer in het net deponeert, 10. 6 October. 1 D: HRC 4—JVC 8—1; Helder 3—Schoorl 1—3; Petten—Watervogels 0—4; WieringerwaardHeld. Boys 21; Succes 2Atlas 12. 2 F: Helder 4r-HRC 5 3—5. MLD—Helder 5 3—2; Dosko—Zeemacht 5—2, Texel 2—Oudeschild 2—1. 3 F: BKC 2—HRC 6 2—2; HRC 7—Zeemacht 2 2—3; Succes 3BKC. 3 23. 4 J: Wieringerwaard 2—N. Niedorp 3 5—2; Dirks- horn 1D^rkshorn 2Callantsoog 2Callantsoog 1Petten 2—Sparta 3 3—0. Adsp. R: HRC aSparta a 4—1; Helder bBKC a l—i; Adsp. S: HRC d—Succes a 1—7; Helder dHelder c 0-6. Adsp. T. Helder e—Succes b 21. Helder g—Spar ta b 1—12. OVERZICHT. J.C.V. speelde tegen H.R.C. 4 in de morgenuren op het prachtige Racing-terrein. We waren weer eens naar het Heldertje getogen om eenige N.H.V.B. wed strijden te aanschouwen. Van deze reis hebben we geen spijt gehad. Want Racing 4 is zoo'nbijzonder aardig ploegje, dat er ruimschoots te genieten viel. Helaas ging dit alles ten koste van J.V.C., dat wel hard werkte, maar bij lange na niet aan het Helder sche spel tippen kon. Zou het hem er aan gelegen hebben dat vele Julianadorpers op „ouwe tijd" leven en daardoor niet dat uurtje slaap erbij hebben ge pikt, zooals vermoedelijk alle Nieuwediepers. De Jut ters waren tenminste allemaal zoo eoed eemutst en zoo geestig over den Negus en zoo. Hoe het1 ook zij, J.V.C. ging er dik in. H.R.C. begon voor den wind en maakte op uiterst regelmatige ma nier een vijftal doelpunten in de eerste helft. Groot leverancier was in deze kwestie de midvoor Kuil man, die de eerste drie Zondagen voor Racing 3 uit kwam. Daartegenover stelde J.V.C. zich desniette min krachtig teweer en van lauwheid was gelukkig Keen sprake, maar de capaciteiten ontbraken nu een maal. Overigens toonde het elftal dat ook successen niet uitgesloten zijn. Al zou deze laatste uitslag het niet doen vermoeden, de voorhoede zal en Petten en Wieringerwaard weten er uit ervaring van mee te praten menige achterhoede schaakmat zetten. Er is echter „baas boven baas" en Racing 4 was Zondagmorgen buitengewoon goed op dreef. Na rust maakte H.R.C. nog twee en J.V.C. 1 punt, zoodat het eindresultaat 71 was. Desondanks is J.V.C. niet onttroond. Want de andere candidaten waren even eens het slachtoffer van hun tegenstanders. Zoo verloor Held. Boys van Wieringerwaard. Uit de correspondentie blijkt dat men uit de 2—1 zege van W. nog geen verstrekkende conclusies mag trek ken. Helder 3 trof Schoorl. Even voor den aanvang spraken we enkele Schoorlmenschcn die er een vrij zwaar hoofd in hadden; er waren zieken en zoo. We vreesden toen het ergste voor de duinkanters bij de gedachte aan Ilelder's spel tegen Watervogels. Maar 1 D zou 1 D niet zijn als we des avonds niet het be richt uit Den Helder gekregen hadden dat Schoorl in tegenstelling tot onze en ook haar eigen vrees met 31 had gewonnen. Zoodat ook „candidaat" Helder 3 achteruit boerde. Watervogels is door een en ander danig omhoog gekomen. Niet in het minst echter door eigen ver dienste. Die bestond uit een 40 zege in Petten. Dat valt ons bij alle respect, voor het spel der Vogels heelemaal niet mee van Eriks en zijn mannen. Enfin, een volgende keer beter. Succes 2 was door invallers gehandicapt. Naar verluidt zouden enkele spelers zijn weggebleven (mee naar Hoorn geweest?). In dit licht bezien is de 12 nederlaag tegen Atlas tamelijk eervol en wellicht zou een volledig elftal dan ook minstens een gelijk spel hebben kunnen verkrijgen. De stand: J.V.C. Held. Boys Watervogels Schoorl H.R.C. 4 Helder 3 Atlas Petten Succes 2 We wezen Zaterdag al op de rivaliteit die er tus schen de Texelsche clubs bestaat. Goed blijkt dat weer uft het kooltje dat Texel 2 aan Oudeschild stoof de (2—1). Het sterk geachte Zeemacht was naar DOSKO. aan de Oudesluis. Hier vonden onze land- verdedigers een hartig onthaal. DOSKO was er blijk baar goed in. want ze stuurde haar bezoekers met een 52 nederlaag naar huis. H.R.C. 5 won met 5—3 van Helder 4. In dit rijkelijk forsche partijtje werd lustig gescoord. M.L.D. sloeg Helder 5 met klein ver schil van cijfers (3—2). De stand waarin de verbe terde uitslag van Helder 4M.L.D. (68) is ver werkt luidt thans: H.R.C. 5 Oudeschild M.L.D. DOSKO Zeemacht Texel 2 Helder 5 Helder 4 Sparta 2 4 2 1 1 14—14 5 4 2 1 1 75 5 3 2 0 1 9—6 4 4 2 0 2 8—6 4 4 2 0 2 12—7 4 4 1 1 2 6—7 3 2 1 0 1 4—7 2 1 0 2 5-11 2 4 0 2 2 6—9 2 Tweede klasse. 3 3 0 12—8 6 4 3 1 12—5 6 3 2 1 14—11 5 4 2 1 1 12—8 5 3 2 1 13—10 4 3 1 O 5—6 2 4 1 3 10-13 2 3 3 10—17 0 3 0 0 3 6-16 0 T». Na de rust was P. overwegend sterker en niet lang na de hervatting vond deze meerderheid uitdrukking in een fraai doelpunt van Kohnhorst, die een voorzet van de Waard ineens in 'de touwen joeg. Ook het doelpunt dat Glas daarna scoorde, was uitstekend werk. Hoe de Vries c.s. ook zwoegden, ze slaagden er.niet in een tegenpunt te maken. Vermelden we tot slot nog, dat een der S. spelers wegens het zich bemoeien met de leiding, het 'veld moest verlaten. Na deze ontmoeting betraden de eerste elftallen van Petten en Watervogels het strijdperk. Beide ploegen waren volledig, 't Begin was tamelijk ner veus, althans bij P. Hieraan was 't dan ook toe te schrijven, dat W. reeds vrij spoedig een 20 voorsprong had, zonder dat eigenlijk van een meerderheid sprake was. P. kwam nu overweldigend opzetten en herhaaldelijk verkeerde 't W. doel in gevaar, doch 't was of het noodlot er mee speelde; niets lukte We noteerden enkele schoten tegen de lat, terwijl Eriks vrij voor doel tengevolge van de ongelijkheid van 't terrein, nog niet wist te doelpunten. Een gelijke ruststand zou zeker de krachtsverhouding juister hebben weerge geven, nu was 't 2—0 voor W. Na de thee daarentegen was W. overtuigend ster ker. In de P. gelederen rammelde het geducht; de elf spelers, die zich individueel vaak uitsloofden, vormden geen geheel, geen elftal. Dat was anders bij W., de halflinie, waarin spil en r. halfs uitblonken, vormde een uitstekende schakel tusschen een pittige verdediging en een voorhoede, die de kansen goed wist te benutten. Met 2 goede doelpunten bracht de r. buiten den stand op 40. Merkwaardig in dezen wedstrijd was zeker, dat P. geen enkele corner tegen zich genomen zag. W., dat zich als een faire tegenstander deed ken nen, heeft verdiend gewonnen, al achten we den uit slag wel wat geflatteerd. SPARTA I—VOORWAARTS I, 0—4. De linksbuiten scoort viermaal. De eerste klap is een daalder waard, iegt het spreekwoord, iets waar Voorwaarts mee van huis ging en Sparta in eigen huis met 40 klopte. Toch was de nederlaag te groot, want diegenen die Sparta aan het werk gezien hebben, zullen toch bekennen, dat de thuisclub evenveel kansen kreeg om te doel punten. Maar de voorhoede beschikte nu eenmaal niet over een goeden schutter. Bij Voorwaarts was het anders. Want in den aanval warert ze steeds ge vaarlijk en de vier doelpunten waren dan ook voor den Sparta-keeper onhoudbaar. Over den wedstrijd nog het volgende; Even half drie laat de scheidsrechter beide aanvoerders tossen. Het is Sparta die den toss wint. Even later stellen beide elftallen zich volledig op. Voorwaarts trapt af. Dadelijk zit er al gang in. Sparta lost het eerste schot maar de Voorwaarts keeper weet er wel weg mee. Hij schiet den bal het veld weer in. Aan den anderen kant loopt Sparta er door, als de middenvoor doorbreekt en de bal hard naast schiet. De partijen zijn nu aan elkaar gewaagd. Nu is het Voorwaarts, dan weer Sparta, die het probeert, maar voorloopig zonder succes. Als er een half uur ge speeld is, krijgt de Voorwaarts-rechtsbuiten den bal te pakken, zet hem over alles naar den linksbuiten, die handig een achterspeler passeert en onhoudbaar inschiet (01). Dit is het sein voor Sparta om de za ken eens goed aan te pakken. De druk op het Voor- waartsdoel wordt steeds zwaarder. De backs en in laatste instantie de keeper geven geen krimp. Toch denken we aan den gelijkmaker, als de middenvoor doorbreekt. Zijn goed gericht schot wordt vallende op de lijn door den Voorw keeper gestopt. Met Sparta in den aanval fluit de scheidsrechter voor de rust. Na de thee loopt Voorwaarts hard van stapel. Als er 2 minuten gespeeld zijn, kopt de linksbuiten uit een voorzet nummer twee in de touwen (0—2). Sparta laat den moed nog lang niet zakken. Aanval op aan- vol wordt ondernomen, doch steeds is het achterhoe de die het terrein zuivert Sparta begint nu te drin gen, wat haar noodlottig wordt. Als de linksbuiten de bal krijgt toegespeeld, is de Sparta achterhoede niet te vinden en is het 0—3. Luid aangemoedigd door haar supporters, doet Sparta nog krachtige po gingen voor het verdiende tegenpunt, maar het gaat niet. Steeds is het de keeper die op de goede plaats staat, en elk schot retourneert. De laatste tien minu ten zijn voor Voorwaarts, die steeds gevaarlijker wordt. Weer is het de linksbuiten, die de bal krijgt toegespeeld en hard op het doel schiet. De keeper stopt vallende, de zelfde speler jaagt echter de bal weer in de touwen, 0—4. De laatste minuten is het do lat, die nog een vijfde doepunt voorkomt, zoodat. als de goed leidende scheidsrechter het einde aan kondigt, Voorwaarts de punten mee naar huis neemt. Voorwaarts IIZeevogels III, 3—1 Vios AVoorwaarts A, 0—1. Voorwaarts BCon Zelo B, 1—3. GRASBAAN WIELERWEDSTRIJDEN ST. MAARTENSVLOTBRUG. Onder begunstiging van mooi herfstweer werden op het terrein van den heer C. v. d. Sluijs te St. Maartensvlotbrug Grasbaan Wielerwedstrijden ge houden tusschen de vereenigingen West Friesland Schagen, D.O.K., den Helder, A.S.V. Victrix, Alkmaar en Aicmaria, Alkmaar. Het werd een zeer prettige middag, hoewel er eenige renners waren die de boel in de war trachtten te brengen. De uitslageh zijn als volgt; Afvalrace: 1. S. Visser, W.F.; 2. P. Hoogland, A.S.V. Victrix; 3. J. Hussaarts, W.F.. Sprint over 2 ronden: 1. J. Smit, W.F.; 2. P. Hoog land, A.S.V., Victrix; 3. Beeldman, Alkmaar; 4. De Boot, A.S.V. Victrix. Juniorensprint: 1. Godfriedt; 2. Leenars; 3. Dek- Achtervolging: 1. Smit—Smit; 2. Serpcnti—Harms. Koppelwedstrijd voor de klasse B: 1. P. Hoogland- J. Franzen, W.F., 2. J. Visser-S. Visser, W.F.; 3. Ser- penti-Harms, A.S.V. Victrix; 4. de Boer-Vroone, D.O.K. Den Helder. Koppel wedstrijd klasse A: Gebr. Smit, W.F., 2. ManneveldB. Beuving, W.F. NIEUWE NIEDORP. Auto met drie personen rijdt vanaf den hoogen dijk in de ringvaart. Vrijdagavond kwam een luxe-auto aangereden van af de richting voetbrug,, terwijl als tegenligger kwam opzetten een autobus beladen met werkeloozen, wier dagtaak in de Wieringermeer was beëindigd en af komstig was uit Heerhugowaard. Juist voor het huis van den heer G. Schaafsma wilden zij elkander pas seeren. De luxe wagen was daarbij zoo onfortuinlijk te ver den berm op te rijden, zakte weg en verdween na een paar maal over den kop geslagen te zijn, in de diepte, Daar het water heel hoog' stond was er dan ook totaal niets meer van den wagen te zien. Gelukkig hebben de drie inzittenden, allen heeren, zich zelf kunnen redden. Een van hen had eenige kwetsuren opgeloopen, doch na verbonden te zijn. hebben ze zich met bekwa men spoed per auto naar Alkmaar, van waar de hee ren afkomstig waren, laten wegbrengen. Of hier ook. van een schuldvraag sprake is, kun nen we moeilijk beoordeelen, omdat wij ter plaatse 1 kwamen toen het. ongeval was gebeurd. Maar het feit dat de politie zich met deze zaak be zig houdt, en er proces-verbaal is opgemaakt tegen den bestuurder der autobus, wijst er op, dat er van schuldvraag bepaald sprake moet zijn. Legden wij ons oor goed te luisteren, dan is de be stuurder van de autobus geen sympathiek wegge bruiker. Voor wielrijders wordt weinig plaats afgestaan op den toch breed genoeg zijnden weg. En velen zien met angst het monster aankomen, en trachten met schrik het lichaam te redden, vaak tot vermaak van de inzittenden. Ja, moeilijk te gelooven van hen wien dagelijks zooveel wellevendheid in de Meer moeten missen. We willen hopen voor den chauffeur, dat moge blijken dat deze geen schuld treft, maar dat hij toch moge inzien dat de weg niet aan hem alleen toe behoort. DIRKSHORN. Donderdagavond vergaderden cursisten en aan staande cursisten van de Avondschool van hot Insti tuut voor. Arbeidersontwikkeling, ter bespreking van de in den komenden winter te geven lessen. De heer C. de Vries, voorz. van de plaatselijke afdee- ling van het Instituut heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak de wensch uit, dat de volgende cur sus een even groot succes mag zijn, als vorige ge weest is. Medegedeeld Werd, dat dank zij de medewerking van het Gemeentebestuur van Harenkarspel, de lessen wederom gegeven kunnen worden in de school te Dirkshorn. Besloten werd de lessen voor den vervolgcursus te doen aanvangen op Dinsdag 8 October a.s. Ruim 30 cursisten zullen hiervan gebruik maken. Voorts bestaat de mogelijkheid een nieuwe cursus te vormen. Een aantal personen, waaronder enkele vrouwen en meisjes, gaf zich hiervoor op. Aanmel ding voor dit zoo noodige onderwijs aan volwasse nen kan nog steeds geschieden bij het schoolbestuur, dat voor den cursus 1935—1936 zal bestaan uit de hoe ren P. Breed, St. Maarten, voorzitter; H. de Pee, ■Stroet, administrateur, en R. v. d. Laan. Dirkshorn, onderwijzer aan den cursus. Behoudens goedkeuring en voldoende aanmelding zullen de lessen voor den nieuwen cursus aanvangen op Maandag 14 Oct. a.s. Aan het einde wekte de voorzitter de aanwezigen nog op deel te nemen aan de tochten van de afd. Natuurvrienden, waarbij ieder zich kan aansluiten, en die zoo hij uitstek medewerken ons leven tot een hooger plan te verheffen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7