Wat na Adoea De eerste slag is gewonnen De draaihartigheid GROOTE VOLKSTELLING IN JAPAN. Nieuw urgentie-programma voor den landbouw. Productie-beperking voor veekoeken. De omzetbelasting voor wild en gevogelte. Smokkelaar neergeschoten. rf—— Di lilt seint Electrische trein bij Haarlem ontspoord. Vrachtauto in de Vecht. Met het zegevierende leger in de gevallen stad. (Per Koerier tot Asmara, verder telegrafisch). Adoea, 7 Oct. (V.P.B.). Adoea is gevallen! De eerste slag is ge wonnen! Onbeschrijfelijk is de geestdrift van de troepen, die eindelijk „den smaad van Adoea", zooals iedereen hier het noemt, hebben uitgewischt door dit wapenfeit, waarvan men het belang niet moet onder schatten. Naast de strategische waarde van dit plaatsje want het is ten slotte weinig meer dan een onoogelijk nest staat de morcele waarde, die veel hooger is. Mussolini heeft uitstekend de kunst verstaan, om te werken op de zucht naar vergelding, die op den bodem van het hart van eiken Italiaan sluimert. De verovering van Adoea moest uitgangspunt zijn van dezen veldtocht. Nu 1896 (toen generaal Baratieri hier verslagen werd) in de schaduw is gesteld door 1935, hebben de Italianen hun eerste troef in han den. De moderne bewapening zegeviert. De Italiaan is een goed soldaat; en Mussolini heeft er voor gezorgd, dat hij ook goed gewapend is. Deze lenige, gebruinde kereis, in de kracht van hun le ven, gaan onbevreesd den strijd tegemoet. Onder de kreten van „Evviva Ifalia!" en „Kvviva i.1 Duce!" bezetten zij hun stellingen en stormen zij op den vijand in. Wanneer men zich hier bevindt, onder 't gedonder der kanonnen, het geknetter van de mi trailleurs, het geronk van de vliegmachines, onder broken door het doffe gedreun van de bommen, waai*mede de vliegers den vijand bestoken, laat men zich medesleepen, De opwinding, die van deze mili taire operaties op groote schaal uitgaat, is nog heel iets anders dan het bijwonen van manoeuvres in het vaderland! Het gesis van do granaten, die hun onheilspellen de baan door de lucht, beschrijven, vormt een hel- sche begeleiding van dit oorlogsconcert. De schilderachtigste noot in dit. militaire schouw spel vormen de Askari's, de gekleurde Italiaansche troepen, welke generaal de Bono heeft gebezigd om de flanken van zijn beide troepen te dekken. Dit is natuurlijk zeer goed gezien, omdat zij aan de klimaat gewoon en bovendien goede bergbeklimmers zijn. Hun Italiaansch is nog niet geheel en al Af, naar ik kon constateeren, toen' ik trachtte met enkelen hunner in gesprek te treden; maar zij verstaan terdege alle Ita liaansche commando's en dat is voor het oogenblik het voornaamste. Om te vechten hebben zij geen aansporing noodig; hun zwarte gezichten glimmen van vreugde bij de gedachte aan het gebruik, dat zij van hun wapens zullen maken, die zij als het ware liefkozen. Zij vin den het blijkbaar volstrekt niet erg, tegenover hun „zwarte broeders" te staan, inplaats van aan hun zijde. Ik ben dan ook sterk geneigd om al het ge praat over de „saamhoorigheid" van de zwarte vol keren als sterk overdreven te beschouwen. De Abessyniërs vechten goed. Men moet den Italianen tot hun eer nageven, dat zij hun tegenstanders niet. als minderwaardig be schouwen. Daarvoor bestaat overigens ook geen en kele reden. Zoo stootte bijvoorbeeld generaal Biroli 18 K.M. ten Noorden van Adoea op heftigen tegen stand van een troep van zes duizend a zeven duizend Abessijnen. Er ontwikkelde zich een hevig gevecht, waarbij ecnige tientallen Italianen het leven lieten. Bij Wade Walkant gelukte het den Abessijnschen legeraanvoerder Dedjas Ayaloe een Italiaanschen troepenafdeeling in een valstrik te lokken. Hij reken de op de waarschijnlijkheid van een Italiaanschen aanval in deze omgeving en liet, om de Italiaansche voorhoede in den war te brengen, door zijn krijgs lieden een tentenkamp opslaan, dat echter niet be trokken werd. De artillerie van de Italiaansche voorhoede nam dit kamp onder vuur.Daarna ging de infanterie van de Italiaansche voorhoede tot den aanval op de plaatsjes Ehmberti en Elakaim over. In deze dorpen hielden zich echter slechts een klein aantal Abessijnen op. Ondertusschen hadden de troepen van Ras Ayaloe een nachtelijke omsinge lt ngsmarsch gemaakt en de Italiaansche voorhoede van den tros afgesneden. In de morgenuren onder namen de Abessijnen een aanval op de Italianen, die bij deze gelegenheid bijzonder groote verliezen le den. In de ingenomen stad. Er ligt iets onbeschrijflijk trotsch en toch tegelij kertijd weemoedigs in, met een zegevierend leger 'n ingenomen stad binnen te trekken. Hoewel er in dit armzalige Adoea niet veel te vernielen of te be derven is, hebben de bombardementen door het zwa re geschut en de vliegmachines toch overal hun on miskenbare sporen achtergelaten. Hiervan getuigen De Japanners thans een 100-millioenen- volk geworden? Tokio, 7 Oct. Op het oogenblik wordt in Japan oen aanvang geamakt met de grootste volkstelling, die sinds 1920 wordt gehouden. Het zal de eerste zijn, die ook inlichtingen over woonplaats,- naam, ge slacht, en geboorte- en huwelijksdatum omvat. Van groot belang zal de bevolkingstoename sinds de volkstelling van 1930 zijn. In 1930 telde men 91.793.60S inwoners, wat tegenover de telling van s20 een toename van 7.226.383 inwoners beteekende. Er bestaat dus op het oogenblik alle kans, dat Japan een hondcrdmillioenen-volk geworden is. De nieu we telling kan daarover in ieder geval uitsluitsel geven. Het stadsbestuur van Tokio informeert tevens, hoe lang de raenschen reeds in de hoofdstad gevestigd zijn en waar zij vandaan kwamen. Men hoopt daar door interessante gegevens te verkrijgen over de vlucht naar de steden., die oen gevolg is van den ellcndigcn toestand, die op het platteland heerscht. De regeering houdt zich zooals bekend reeds lan gen tijd bezig met het opstellen van een programma, tot hulp aan de boeren. Voorloopig ontbreken echter de noodige middelen voor een doelmatige hulp actie. ook de cadavers van honden, geiten en pluimvee, die men het blijkbaar niet de moeite heeft gevonden op te ruimen. Hier en daar zijn trechters in den- grond geslagen door de zware bommen van de vliegtuigen. De bevolking hield zich voor bet meerendeel schuil mischien ook uit vrees, dat het boombardeinent slechts tijdelijk onderbroken was. Af en toe gluurde een verschrikt vrouwengezicht om een hoek. om een glimp op te vangen van de blanke indringers. Overi gens is bet hier zeer rustig, nu de kanonnen zwij gen. Het, is zelfs een onnatuurlijke stilte, na het on ophoudelijk gedreun van de losbarstingen van het geschut, dat ons dn laatste dagen omringde. Het was een treffend oogenblik, waarvan ik ge tuige mocht zijn, toen de plaatselijke autoriteiten van Adoea zich symbolisch aan den comimandant van de Italiaansche legerschare onderwierp door hem melk. honing brood en vruchten aan te bieden, inplaats van zijn zwaard, zooals dit in andere lan den gebruikelijk is. Nu aan de prestigebehoefte van de Italianen is voldaan, is liet te verwachten, dat hier in het Noorden geen strijd van beteekenis meer zal worden gestreden. Een Italiaansch officier vertelde mij. dat het thans in de bedoeling van den Italiaanschen generalen staf ligt om een aanval op den spoorlijn van Dzjiboeti naar Addis Abeba te doen, terwijl dan tegelijkertijd een luchtaanval op Addis Abeba zou worden ondernomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal dus het tooneel van den oor log meer naar het Oosten van het land verlegd worden. B O E R D E R IJ. De drie centrale landbouworganisaties en de Alg. Ncd. Zuivelbond hebben tezamen richtsnoeren opgesteld; morgen audiëntie bij den minister van landbouw. De drie Centrale landbouworganisaties en de Al- gemeene Nederlandsche Zuivelbond zijn tot overeen stemming gekomen, betreffende de volgende richt snoeren voor de te volgen regeeringspolitiek met be trekking tot den landbouw: I. De toestand van den Ned. landbouw wordt ten gevolge van het feit, dat de in uitzicht gestelde prij zen niet voor alle producten zijn bereikt, terwijl daarnaast het kostenpeil in Nederland zich niet bij deze productcnprijzen heeft aangepast, onbevredigend geacht. Inzonderheid de veehouderij is door het bij voortduur verliesgevend zijn van het bedrijf, in een zoo benarde positie gekomen, dat instandhouding nauwelijks meer mogelijk is. Het is daarom gewenscht, dat ten behoeve van de veehouderij ten spoedigste maatregelen worden ge troffen, welke er toe kunnen leiden, dat deze belang rijke tak van bedrijf weer loonend wordt. Dit kan naar het oordeel van C. L. O. en F.N.Z. worden bereikt door: a. het volgen van een prijspolitiek betreffende bo ter, margarine, vetten en oliën, zoo dat de boter, die in den zomer geforceerd moet worden geëxporteera, in het binnenland togen lage ren prijs wordt opgeno men. Om dit mogelijk te maken is noodig, dat het margarine contingent wordt verlaagd en de heffing op margarine, spijsvetten en oliën voldoende en blijvend wordt verhoogd, teneinde ongemotiveerde winsten in de betreffende bedrijven te voorkomen en de positie van het Landbouwcrisisfonds te verbeteren; b. Met een heffing óp consumptiemelk en op technische spijsvetten en -oliën zoodanig het Land- bouwcrisisfonds te stijven, dat een voldoende bijslag op de melk kan worden gegeven; c. het zoogenaamd wintermeiken te bevorderen door in den winter meer bijslag per Kg. melk te ge ven dan in den zomer, waardoor de veehouderijbe drijven zich geleidelijk kunnen aanpassen en wordt bevorderd dat de totale melkproductie gelijkmatiger over het geheele jaar wordt verdeeld: d. een regeling te treffen, waardoor de melkbe- perking op alle veehouderijbedrijven even gelijkma tig kan worden toegepast; e. het bevorderen van het gebruik van onder- melk als veevoeder, hetzij in verschen of geconser- veerden vorm. teneinde de positie van den kaaspro ducent te verbeteren; f. het winnen van eiwitrijk voeder (ook gras): g. het spoedig uit de markt nemen van een vol doend aantal stuks vee, teneinde te voorkomen, dat de veem-ijzen totaal ineenstorten. II. Naast het loonend maken van het veehou- dersbedrijf wordt gestreefd naar een constant loo nend prijspeil voor akkerbouwproducten. III. De nood van den kleinen boerenstand is zoo hoog gestegen, dat onmiddellijke voorziening ver- eischt is. Door onderlinge regeling der fabrikanten. Naar het „I-Ibld." verneemt, hebben de groote Ne derlandsche oliefabricken besloten tot een vrijwil lige beperking der veekoekenproductie over te gaan, voorloopig voor den tijd van drie maanden, te re kenen van 1 October jl. af. Slechts enkele kleine fa brieken staan nog buiten deze onderlinge overeen komst. Tevens meende het blad te weten, dat de olie-in dustrie totdeze vrijwillige productiecontingemteering is overgegaan, teneinde ingrijpen van overheids wege te voorkomen. De regeering die al haar pogingen om de melk productie te beperken tot dusverre heeft zien mis lukken wil thans trachten dit doel te bereiken door de veekoeken duurder te maken, getuige ook reeds de jongste heffingsverhooging voor ingevoer de en het belasten (met 50 cents per 100 kg.) van de inlandsche koeken. Stijgt nu de inlandsche koeken- prijs, dan zal ook de invoerheffing verhoogd kun nen worden. Daar, komt dan nog bij. dat hierdoor de geldmiddelen van het Landbouwcrisisfonds worden versterkt, hetgeen, gezien de millioenentekorten, zoo dringend noodzakelijk is. Telegram van poeliers en wildhandelaren aan den Minister. De Vereeniging van poeliers en wildhandelaren heeft aan den minister van Financiën een telegram gezonden, waarin zij betoogt, dat wild en gevogelte buiten de omzetbelasting vallen. Echter huldigt de tariefcommissie een geheel te genovergestelde meening en bepaalt zij in haar con clusie van 5 December 1934, dat reeds het slachten en ontvcderen „met de bedoeling, het dier voor de con sumptie geschikt te maken", een bewerking is, waar door de aard van het dier verandert. Indien zulks juist ware, zou de heele lijst 13, wat levensmiddelen betreft, komen te vervallen, daar deze artikelen, zoo als aardappelen, groenten, margarine en granen alle bewerkt en verwerkt worden, uitsluitend met het doel, ze voor do consumptie gereed te maken. Echter worden wild en gevogelte door deze bewer king nog geen consumptie-artikelen. Dit geschiedt eerst bij het bakken, braden of koken. De conclusie is dan ook geheel in strijd met letter, bedoeling en geschiedenis der wet en werkt daar alleen de poe lier belast wordt en alle andere categorieën vrij uit gaan, als een vakbelasting. De vereeniging heeft reeds verschillende malen den minister hierop attent ge maakt. Door de beslissing van den Haagschen kan tonrechter d.d. 1 Februari 1935 kan deze belasting niet op het publiek worden verhaald. De poeliers zijn door den economischen toestand niet in staat, ze zelve te betalen. De vereeniging verzoekt nu, aan den on- wettigen toestand een eind te maken. Den minister wordt verzocht de aanslagen der poe liers tc vernietigen, als berustend op een dwaling van de tariefcommissie. Gistermorgen surveilleerden rijksambtenaren langs de grens onder Galden (gemeente Ginneken en Ba- vel) in het veld. Zij ontdekten een wielrijder, een zekeren A. uit Ginniken, die op hun nadering pro beerde te vluchten. Een vijftal schoten in de lucht, brachten den vluch teling niet tot staan, waarop de ambtenaar op A. vuurde, die onder luid gegil neerstortte. Direct wera een tweede kommies gewaarschuwd, waarna A.. die zeide. niet te kunnen loopen. naar een dichtbij zijnde schuur werd gedragen door beide ambtenaren. Met een spoedig gereauireerde auto werd A.. die ongehuwd is. naar 't St. Laurensziekenhuis te Gin neken overgebracht. A. bleek een schot in den schouder te hebben bekomen, terwijl hem tevens een kogel langs den bals was gegaan, waarvan een duidelijk spoor merkbaar was op de huid. A., die dapig overstuur was. klaagde over geweldige pijnen. Een der ambtenaren vergezelde hem in de auto naar het ziekenhuis. Verwachting: Meest matige Zuidelijke tot Wes* tel ijken wind, half tot zwaar bewolkt of be' trokken, aanvankelijk nog weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten:. Toenemende re» gen kans. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 763. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 10 gr. C. 50 gr. F. SUBLIMAATPASTILLES!! voor het ontsmetten van aardappelen tegen zeep lagen prijs, verkrijgbaar in TERLEP'S DROGIS TERIJ, Apothekers-assistenten, Hoogzijde 103, Schagen. De rails waren weggenomen Een ploegbaas van de Nederlandsche Spoorwegen, die gistermorgen om ruim half acht dacht, dat de beide electrische treinen in de richting Velsen ge passeerd waren, liet in verband met noodzakelijke vernieuwing een klein gedeelte rails verwijderen van de spoorbaan tusschen de Klaverlaan en den Ver- spronckweg te Haarlem. De man bleek zich echter te hebben vergist, want kort nadat de rails waren weg genomen, naderde de tweede trein. Met een roode vlag liep de ploegbaas den trein tegemoet, waarop de bestuurder krachtig remde. Hij kon echter niet voorkomen, dat de trein, bestaande uit twee wagons doorreed en dat drie treinstellen buiten de rails raakten. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Het verkeer werd over één spoor geleid. Tegen één uur was men met de opruimingswerkzaamheden gereed. Inzittenden wisten zich te redden. Op den Amsterdamschen Straatweg onder Maars- sen is een vrachtauto in de Vecht gereden. Het on geluk ontstond, doordat de vrachtauto moest uitwij ken voor een wielrijder, op het moment, dat een luxe-auto passeerde. Bij het voorbijrijden raakte de luxe auto even den vrachtwagen, waardoor de be stuurder van den laatsten wagen 'de macht over zijn stuur kwijt raakte De wielrijder werd aan de bee- nen gewond en werd door den bestuurder van den luxe-wagen nar zijn woning overgebracht. De inzit tenden van den vrachtwagen konden zich door het stukslaan der ruiten uit hun benarde positie bevrij den. De wagen werd later door een takelauto op het droge gebracht. Nu de draaihartigheid door verschillende oorza ken zoodanig in de belangstelling staat, zullen velen weieens wat meer willen weten omtrent de oorzaak van deze ernstige ziekte en over de historie van de ziekte in het algemeen en omtrent de bestrijdings- methoden, die zooal zijn toegepast geworden. Omtrent het allereerste optreden van de draai hartigheid zijn vele. verspreide en ongecontroleerde berichten bekend. Eer de aandacht erop begon tn vallen, vooral doordat de koolteelt ernstige schade leed, zal het echter wel omstreeks 1S95 geweest zijn. Bekend is, dat de heer I-Iazeloop en de heer Nobel omstreeks dien tijd proeven namen ter bestrijding van de ziekte. Later, of bijna gelijkertijd heeft wij len Prof. Ritsema Bas veel proeven genomen, die later weer gevolgd zijn door proeven van Prof. Quanjer. Dc laatste heeft een proefschrift over dit onderwerp geschreven. Tamelijk spoedig werd bewezen, ik meen door Quanjer, dat de oorzaak te zoeken was bij de larven van een zeer klein galmugje. De levensloop van een galmug is veelal in groote trekken dezelfde, n.1. uil een ei komt een larfie (veelal klein), die larve voedt zich met stoffen, die hij aan de kool onttrekt, door dat hij. nadat hij in het oksel van een blad is uit gekomen, met een min of moor scherp voorwerp do opperhuid beschadigt en als de larve volwassen is. gaat hij verpoppen, men noemt aan in den bodem en uit dat (weer zeer kleine) popje komt weer een mugje. Deze vier vormen samen. n.1. ei, larve, mug nop, noemt men een generatie. Van de draaihartlg heid is nu bekend, dat er meerdere eeneraties per jaar verschijnen kunnen, veelal echter 3. Om nu met succes een bestrijding van een insect te kunnen uitvoeren, is het zeer belangrijk, als men goed op de hoogte is met de levenswijze van het betrokken insect. Dat is nu met de .galmug van de draaihartigheid niet het geval. Men neemt aan. dat er eieren gelegd worden in de oksels der koolbladeren. Daar vindt men later n.1. de larven. Geheel onmogelijk is het echter noe niet. dat er in het geheel geon eieren gelegd worden doch. dat die eieren als het ware reeds in het li chaam van den mug uitkomen. Wel komt deze gang van zaken, naar het schijnt, bij galmuggcn niet veel of in het geheel niet voor, maar zoolang het tegen deel niet bewezen is moet toch met die mogelijkheid rekening gehouden worden. Bij andere muggen en vliegen komt het n.1. wel voor. De eieren zijn dus nog nooit gevonden en dus is ook niet met zekerheid te zeggen, waar en hoe ze worden afgezet. Zelfs is het mogelijk, dat ze niet op het blad in het oksel worden gelegd, maar b.v. in het bladweefsel. Dit is natuurlijk in verband met een eventueele bestrijding van groot belang. Wor den ze in het weefsel gelegd, dan zal het allicht moeilijker zijn ze te dooden. Het is te begrijpen, dat het ook heel moeilijk wordt een tijdstip voor het aan vangen met bestrijdingsmaatregelen te noemen als men geen eieren gevonden heeft of vliegende mug gen. Van de pop wordt aangenomen, dat die ont staat in den grond. Dit is ook wel vrii zeker. Ech ter zou het ook weer van groot belang zijn, te weten, op welke diepte in den bodem de overwintering plaats heeft. Heeft n.1. de overwintering plaats op geringe diepte, dan zou er wellicht aan gedacht kunnen worden die poppen in den bodem te dooden met bijlende of giftige stoffen. Niets daarvan is echter bekend. Uit den aard van de zaak heeft de bestrijding zich dan ook bepaald bil het beproeven van oude bekende insectenbestrijdingsmiddelen. Een van de eerste middelen was dan ook een aftreksel van ta bak. Later werd dit gevolgd door een oplossing van zuivere nicotine. Deze groep van bestrijdingsmiddelen is in den loop van de jaren heel erg uitgebuit geworden. De bestrijdingsmiddelen zou men nl. voor het ge makkelijke overzicht kunnen verdeelen in; Chemische bestrijdingsmiddelen; Mechanische bestrijdingsmiddelen: Cultuurtechnische bestrijdingsmiddelen; Biologische bestrijdingsmiddelen. Zooals gezegd is de eerste groep. nl. die der che mische bestrijdingsmiddelen, wel uitgebuit. Het suc ces was echter steeds wisselvallig en veelal nog af doende Het zou ons te ver voeren, alle beproefde middelen op te noemen. Nicotine, zeep, naphtaline, enz. hebben echter altijd een groote rol gespeeld. Van de mechanische bestrijdingsmiddelen noem ik b.v. de verschillende pogingen, die aangewend zijn om de muggen te vangen, b.v. door vangtrechters en door (gedurende de nachtelijke uren) gebruik te maken van sterke lampen, waardoor de muggen zouden moeten worden aangetrokken. Succes is ook daarmede nog niet geboekt- Onder biologische bestrijdingsmiddelen worden die middelen verstaan, die de natuur zelf verschaft. Zoo is b,v. het beschermen van spreeuwen, die rupsen opeten reeds een biologische bestrijding. In de natuur heeft echter ieder dier, hoe klein ook, wel zijn vijan den. Sommigen daarvan leven zelfs in het lichaam van het. voor ons schadelijke insect. Onder biologi sche bestrijding wordt nu meer speciaal verstaan het kweeken of importeeren en kweeken van zulke voor onze vijanden, schadelijke dieren (of ook wel zwam men). Voor de kennis van die parasieten is een gron dige studie echter noodzakelijk. Van het bestaan van dergelijke parasieten van de galmug, die de draaihartigheid veroorzaakt, is niets bekend. Ook hiervoor zal het noodig zijn, dat meer kennis verzameld wordt omtrent de levenswijze van. de galmug. Onder cultuurtechnische bstrijdingsmiddelen wor den die middelen verstaan, die iederen tuinbouwer ten dienste staan en die b.v. samenhangen met grondbewerking, met een vroeger of later zaaien en ook met vruchtwisseling. Een goede en herhaalde grondbewerking zal onge twijfeld nuttig zijn, omdat daardoor de poppen, die immers in den grond zitten, voor een deel zoo ondiep kunnen komen ie liggen, dat de vogels ze oppikken. Een ander deel komt. misschien zoo diep te liggen, dat de muggen niet uit kunnen komen en zoo kunnen nog wel meer onbekende factoren er bij aan het werk zijn. In dit verband zij erop gewezen, dat in de buurt van graskanten en greppels, waar de grond niet zoo intensief bewerkt wordt als mid den op den akker, altijd de meeste draaiers voor^ komen. Vroeger zaaien van kool is reeds sedert ecnige jaren door verschillende bouwers toegepast. Of ech ter de resultaten wel aan de verwachtingen voldoen, speciaal dit jaar, is te betwijfelen. Later zaaien zal wel niet mogelijk zijn en zou ook niet veel succes ge ven omdat immers de laatste generatie van de draaihartigheicLs-galmug eerst komt in Aug. Ook dit zal ons dus geen uitkomst brengen. Wat onder vruchtwisseling wordt verstaan, be hoeft niet nader te worden toegelicht. Het plan Zee man heeft in ieder geval wel de verdienste, de be langrijkheid van dit vraagstuk naar voren te hebben gebracht. Zonder ingrijpende maatregelen en met 'n normale vruchtwisseling is de draaihartigheid, naar gebleken is. ook niet te bestrijden. Dat heeft, het ver leden ons dunkt mij, wel geleerd. Dat het vraagstuk van de draaihartigheid met dat al nog niet is opgelost, is uit dit alles wel gebleken. 1 De Controleur b. d. Plantenziektenkundigen Dienst, VAN HERWIJNEN, St. Pancras.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2