Manchester Kleeding Ch.H.Th. SCHMALZ, SCHAGEN Afbraakveiling HOOFDPIJN AKKERTJES PERMftNENT WftVE Nieuwe Spoorboekjes Gecombineerde vergadering Tuinbouworganisaties BLUE BAND GROOTE Timmerden Werkhout Zoo'n knellende Huishoudster, Joh. Scheltens Nieuwste Stalen Collecties Manchester Rijbroeken Manchester Jekkers Manchester Mouwvesten Manchester Pantalons Manchester Sportjassen Manchester Vesten Manchester Costumes Wij maken ook Manchesier Costumes naar maat. Wij hebben de grootste sorteering en zijn beslist goedkoop. is de beste keukenmeester! a.h. VERLAAT op Vrijdag 11 October a s des v.m, 10 uur, w.o. een groote partij best ten verz. v. de Firma A. H. VERBURGT ZOON te Amsterdam. Deurw. VAN HUIT. zoo'n doffe pijn, die als een band om Uw hoofd ligt, die het gevoel geeft alsof Uw hoofd in 'n schroef geklemd zit, dat is een van de vele vormen van migraine of zenuwhoofdpij nen, waaraan tegenwoordig zoovelen lijden. "AKKERTJES" brengen ook hier uitkomst, de bij zondere bestanddeelen, welke "AKKERTJES" bevatten, (een vinding van Apotheker Dumont) verdrijven zenuwhoofdpijnen verrassend snel. Neem ook bij Zenuw- en Rheumatische pijnen: AKKER.CACHETS l !2itukt(in glazen buis) slechts 52 cent. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Compleet 12.50. Twee dames -gelijk f4. Wij werken met eigen krachten, daardoor goed en voordeelig. Alle modellen. Noteer ons adres: dameskapsalon, keizerstraat u, C. J. BREEUWER-Rijkenberg den helder. I Heer Cweduwn.), met nog een schoolgaanden zoon van 15 jaar, vraagt een leeftijd pl.m. 40 j. Dagmeisje aan wezig. Brieven onder lett.. JH aan het Bur. van dit blad met opgaaf van verlangd salaris, Godsdienst, etc. Gevraagd: VERTEGENWOORDIGERS Auto Onderlinge, Groningen. Premie All Risks vanai f 90.—, enkel W.A. f 25.—. Zeer billijk te koop: Een net Kleeding naar Maat. nieuwe niedorp. voor herfst en winter. Colbert Costumes, vanaf f30.— Blauwe Regenjassen, vanaf f25.— Winterjassen, vanaf f 27.50 De zaak is vanaf heden ver plaatst van C 36 naar C 120. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend, Rheumatiek? enz. Masseur Van Keulen is wekelijks aan huis te ontbieden, richting Hoorn, Medemblik, St. Maar ten, 't Zand, Anna Paulowna, Wierin- gen, Wieringerwaard, Kolhorn, Scha- gen, N. Niedorp, H.H. Waard, Lange dijk en omliggende gemeenten, Be handeling, ook voetbehandeling, Lik doorns en Ecltknobbels. Briefadres: Friescheweg 48, Alkmaar, Tel. 4018 zijn wederom verkrijgbaar in den Boekhandel De rampspoeden van den Noord-Holl. Tuinbouw. staande op 't Noord te Schagen. Ie hypotheek beschikbaar. Te bevra gen hij H. DEKKER, Makelaar Schagen. S CH AGEN i Op uitnoodiging van den Nederlandschen Tuin dershond district Noordholland werd Zaterdag 5 Oc tober een gecombineerde vergadering gehouden met de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord Holland, den L.T.B., end en C.B.T.B. Mede waren uitgenoodigd de heeren Ir. Hazeloop en S. de Boer Kz., secretaris van de Langendijker Gr. Centrale. Deze vergadering was uitgeschreven om gezamen lijk den noodtoestand van den tuinbouw in Noord- Holland te hespreken. Allereerst werd besproken de misoogst der be- waarkool door de luizenplaag. Een rondvaart langs de koolvelden was vooruit gehouden om een duide lijk beeld te krijgen van de ramp. welke een geheel centrum treft. Algemeen was men van oordeel, dat er geholpen moet worden, wil deze streek niet heele- maal ten onder gaan. De verhooging van het bedrag der tuinbouwsteun met f 6.000.000 mag een verheu gen df eit worden genoemd. Maar zij, die door de natuurramp geen producten telen, zullen hiervan niet profiteeren. De steun is op de productie gesteld, Nu zegt de regeering weliswaar, dat zij geen oogst ri sico kan nemen, doch het staat vast. dat als er geen bijzondere maatregelen worden genomen, er toch op andere wijze geholpen zal moeten worden. Dat zal dan niet noodig zijn als tuinder, maar als werklooze. Men was algemeen overtuigd, dat de regeering gewezen moet worden op den geweldigen nood in Noord-Holland. Getracht moet /vorden voor de nar tuurrampen dit jaar een buitengewone maatregel te verkrijgen, opdat de tuinder op zijn tuin zal kun nen blijven. Vervolgens werd besproken de Ramp van de bloem kool. „De Streek", het late bloemkoolgebied staat voor bijna eenzelfde ramp. De stand van de bloem kool is van dien aard, dat velen niets zullen oog sten en anderen éen heel klein kwantum. Dan zal de winter echter niet moeten invallen, voor 1936. Hierna werd besproken de misoogst van de vroe ge aardappelen. Door afvriezen en een zeer koud voorjaar, hetgeen er'zeer bevorderlijk voor is. heb ben velen de beruchte onderzeeërs gekegen. Soms zoo erg, dat van geen opbrengst kon worden ge sproken. Een verhooging van de richtprijzen voor deze aardappelen zou ten gevolge hebben dat zij, die een normale oogst hebben gehad, er van zouden profiteeren, zooals bijvoorbeeld in 1934. Men bereikt hiermede echter niet degenen die geholpen moeten worden. Evenzoo is het gesteld in Kennemerland. De vele regens en stormen in September, voorafgegaan door een te droge Augustusmaand, hebben gemaakt dat de tuinen thans leeg zijn, althans de te velde staande gewassen zoo geleden hebben, dat er van oogsten geen sprake kan zijn. Men kan natuurlijk niet afdalen tot in bijproducten, alleen voor de hoofdproducten, voor deze streek de boonen. zal me de getracht worden een bijzondere steunregeling te verkrijgen. Verscheidene voorstellen werden ter tafel gebracht* welke weg men zou moeten behandelen, om hiertoe te komen. In een kleine commissie zal een schema worden ontworpen, opdat de Regeering aannemelijk gemaakt kan worden, dat extra hulp absoluut ge boden is. Hierbij zoo mogelijk een plan van uitvoe ring. In deze commissie zullen de vier genoemde organisaties vertegenwoordigd zijn, elk met twee heeren; de heer P. Klant, secretaris van de Prov. Commisie zal het sercretariaat waarnemen, terwijl de heer Ir Hazeloop als adviseur zal optreden. De geweldige vermindering der veilingomzetten werd naar voren gebracht. Hieruit blijkt duidelijk hoe groot de teruggang in Noordholland wel is. Hier onder volgen eenige cijfers vanaf 1929. De cijfers van 1928 zijn hier genomen als 100 pet. De teruggang van Noordholland en Zuidholland wordt in procenten uitgedrukt evenals die over het geheele land. Noord-Holland: 1929 12 ct.. 1930 38 pet.. 1931 48 pet., 1932 63 pet.. 1933 67 pet. 1934 57 pet. Zuid-Holland: resp. 4 3 8 30 40 en 40 pet. Over het geheele land resp.," 8 15 20 36 46 en 39 pet. Hierbij' zijn Noord Holland en Zuid Holland als voorbeeld genomen, als de grootste tuinbouwprovin- cies. De omzetten van de andere provincies zijn niet aan een dergelijke schommeling onderhevig geweest Zeer zeker zijn deze ook teruggeloopen, maar niet in die mate als Noord- en Zuid-Holland. Hierna werden de ingekuilde aardappelen bespro ken, welke thans worden afgenomen. Als een sterk voorbeeld werd genoemd een tuinder, die 500 zak in de kuil had moeten bewaren. Bij levering kon hij slechts 100 zak afleveren. De rest was in de kuil ver ziekt. Nu is het zoo: Wat niet geleverd wordt, wordt ook niet betaald. Op zichzelf heel logisch. Maar voor velen een ramp. Nog een voorbeeld: De aardappelen van A werden voor den gestelden minimumprijs direct afgenomen en betaald. B was niet zoo gelukkig. Zijn aardappe len waren weliswaar gelijk aan die van A, doch toen hij door de veiling moest kon de handel ze niet meer gebruiken. Gevolg: bewaren. B ontving direct 50 pet. van den minimumprijs en zou de restant, verhoogd met bewaarloon, ontvangen bij levering. Zijn aardappelen waren bij de eerste aanbieding goed, nu echter voor 4/5 verziekt. Hij ontvangt daar door voor deze 4/5 geen geld. Er kan hier echter niet gesproken worden van „eigen schuld". Men besloot een gezamenlijk adres aan den regee- ringscommissaris voor den tuinbouw te richten, om in dergelijke gevallen van verzieken tegemoet te ko men tot 90 pet. van de opgeslagen hoeveelheid. De commissievergadering werd vastgesteld op 11 Oct. a.s. Voor de betrokken tuinders is het te hopen, dat zij mag slagen. LANGEND IJ K Op den regel, dat er slechte prijzen worden ge maakt en dat de kool niet tot vollen wasdom is ge komen, zijn dit jaar toch ook nog uitzonderingen. Vorige week n.1. werden aan de zuurkoolfabriek van de firma Kramer partijen witte kool aangevoerd, waarvan verschillende exemplaren 8 Kg. wogen. Zij waren gekocht voor ruim f 3, zoodat verschillende van die kolen een kwartje opbrachten. Helaas zijn het uitzonderingen. Men deelt ons mee, dat het Comité voor het verwezenlijken van het plan-Zeeman een adres aan Prov. Staten zal richten met het verzoek te willen besluiten tot het instellen van een deskundige Stu diecommissie zoo mogelijk in samenwerking met den Rijks Cultuur-Technischen Dienst. Met mede werking van de Rijkscommissie voor Ruilverkave ling, zou dan moeten getracht worden een plan te ontwerpen, waardoor de bedoeling, een andere cul tuur met ruilverkaveling en een nieuwen weg, tot werkelijkheid zou kunnen komen. ZUIDSCHARWOUDE. Un homtme averti en vaut deux of anders gezegd: een gewaarschuwd man geldt voor twee. Er komen n.1. weer kapers op kust: vannacht zijn ten na- deele van den tuinder A. Koenis alhier bruine boo nen, die op den akker op hoopen stonden te drogen, gestolen. Men zij dus op zijn hoede. DE RUSSISCHE AUTOMOBIEL-INDUSTRIE. Moskou. De productie van automobielen in de Sovjet Unie is in de maand September aanmerke lijk grooter geweest dan in het productie-program ma was voorzien. In totaal werden nl. 10.197 auto mobielen afgeleverd, zijnde 119 pet. van het vastge stelde programma. Sedert den aanvang van het loo- pende jaar zijn in totaal 69.000 automobielen gefabri ceerd, waarmede het plan voor 102 pet. is uitgevoerd. In September werden voorts 9258 tractors vervaar digd, waarmede het totaal sedert den aanvang van dit jaar tot 74.466 is gestegen. DE LYNCH-JUSTITIE IN DE VEREENIGDE STATEN. Londen. De „Daily Express" bespreekt de toe-» name van de lynch-justitie in de Vereenigde Staten. In de eerste negen maanden van dit jaar zouden 14 negers uit de gevangenissen zijn gehaald en op-t gehangen. Gedurende het geheele vorige jaar hebben 15 lynctn partijen plaats gehad. Sedert 1882 zijn in totaal 4950 lynchmoorden voor-» gekomen, welke slechts zelden door den strafrechter werden bestraft. POLITIEKE BOTSING BIJ PARIJS. Te Ville Pinte bij Parijs is het, na afloop van een meeting van het Croix de Feu tot een botsing ge-t komen tusschen verscheidene honderden communist ten en een groot aantal leden van het Croix de Feu* Talrijke personen werden gewond. BOMAANSLAG TE ATHENE. Communisten in de Grieksche hoofdstad hebben drie dynamiet-patronen tegen het Museum van Ko ning George I geworpen. Men acht. het duidelijk dat deze daad in verband staat met de a.s. volksstem-t ming over den regeeringsvorm. NOORDSCHARWOUDE. Een vreemde kostganger In deze gemeente is een man aangehouden, een zekere S., afkomstig van Schoorl, die er zijn ge woonte van maakt om kosthuizen te zoeken en dan na eenige dagen zonder te betalen te verdwijnen. Hij gaf voor werk te zoeken of te krijgen en wist dan onderdak te bekomen. Ook bij de familie Ooievaar aan de Oosterstraat was dit het geval. Toen hij na eenige dagen niet betaalde werd de politie er in ge moeid en bleek het dat genoemd persoon deze prac- tijken reeds in verschillende plaatsen had bedreven. OU DE N I EDO'RP 'T VELD. R.K. Tooneelvereenigïng, In de ƒ.1. gehouden ledenvergadering van de R.K. tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" te 't Veld, werd het bestuur door stemming als volgt samengestel: J. Bes, voorzitter, A. Droog, secretaresse, J. Keesom, penningmeester, S. v. d. Stoop, commissaris en A, Tesselaar, bibliothecaresse. Zuivelfabriek „Niet Gedacht", Door het bestuur dezer fabriek werd een vergade ring belegd ten lokale van den heer W. Dekker te Waarland, met het doel om te trachten een aantal leveranciers te vinden wat speciaal voor den win-» tertij d van belang is, omdat men met dezelfde ar beidskrachten wel wat meer kan verwerken. Het re sultaat was dat 8 veehouders zich bereid verklaarden te leveren en de heer Jb. Bleeker het rijden der melk op zich nam, terwijl het zich laat aanzien dat dit getal nog wel tamelijk zal toenemen. NIEUWE N IE DORP Burg. Stand over de maand September. Ondertrouwd: Johannes Kokkes. oud 25 jaar, wo nende te Bergen, en Petronella Johhnna Schuur man, oud 24 jaren, won. te Nieuwe Niedorp, onlangs te Bergen. Getrouwd: Hendrikus Chattillon, oud 25 jaren, won. te Nieuwe Niedorp, en Grietje Bakker, oud 20 jaren, wonende te Winkel. Overleden: Maartje Kos, oud 64 jaren, echtgenoote van Klaas Vel, won. te Hoogwoud: Cornelia Spaans, oud 66 jaren, weduwe van Klaas Mijts. SINT P AN C R'AS Men deelt ons mee, dat in de plaats van wijlen den heer J. ten Hoeve tot secretaris penningmeester van de banne St. Pancras is benoemd de heer J. Kroonenburg. V oei b al. OUDESLUIS. Zondag had D.O.S.K.O. I bezoek van Zeemacht I. Direct na den aftrap zetten beide ploegen er een ge weldig snel tempo in. niets geen gedrijf of getreuzel, direct weg met dat leder, waardoor het spel de toe schouwers onmiddellijk boeide. Al vrij spoedig, als de D.-linkervleugel is doorgebroken, volgt een voor zet. de D.-rechtsbinnen loopt toe en het is 1—0 voor D. Dan volgt een tijdje dat de gelijkmaker lang niet denkbeeldig is, want de noodige corners bewijzen wel dat Z. ook niet stil zit. De D.-backs zijn echter best op dreef, zoodat de D.-keeper het niet al te druk krijgt. D. brengt den stand zelfs op 2--0. Bij doelworsteling spant het een oogenblik geweldig voor het D.-doel, doch de bal wordt toch weer weg gewerkt. Ook een strafschop brengt voor Z. niet het gewenschte doel, want de lat hield het harde schot. Bij een D.-aanval speelt de midvoor den bal mooi vrij en het is 30 voor D. Na de rust is het spelpeil wel iets gezakt, hetgeen njet te verwonderen was. daar zoo'n tempo bijna niet was vol te houden. Eerst maakt Z. een doel punt, doch D. maakt spoedig 41. Z., dat na de rust wel iets meer in den aanval is, brengt den stand op 42. D. brengt echter voor het eindsignaal klinkt, den stand op 52. Alzoo een prachtige overwinning op het inderdaad sterke Zeemacht. A.s. Zondag opent DOSKO., II de competitie met om 12 uur een thuiswedstrijd tegen Petten II. DOSKO I krijgt om 2 uur bezoek van Helder 4. AARTSWOUD. Zondag van kermis twee voetbalwedstrijden, waar voor nog al animo bestond. Eerst speelde A. II tegen Strandvogels III uit Broekerhaven. Van beide zijden direct goed aangepakt, was de zege voor onze jongens. Ze wonnen welverdiend met 3—1. Daarna A. I tegen Strandvogels II. Het was spoe dig te zien dat de gasten sterker waren, zoodat men vechten moest om een puntje. Welnu, ze hebben de Strandvogels de overwinning niet cadeau gegeven. Het einde kwam met 12. Tijdens deze wedstrijden werd een collecte gehou den voor den Niedorper speler Cor Besoo, die de vorige week alhier zijn been brak. De opbrengst was f 10.30. Dit is ook sportief jongens, helpen waar noo dig is. WAARLAND. Con Zelo 1 speelde Zondag thuis tegen Geel-Zwart 1 en werd geklopt met 6—0.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4