Huldiging C. Kroon RUISENDE UW elrEUGD Uit den Langendijk. ZUIDSCHARWOUDE Benoemd tot ridder in de Orde Oranje Nassau. Zaterdag 5 October, was het vijftig faar geleden, dat de heer C. Kroon het zeldzame feit herdacht dat hij zitting nam in het Bestuur der banne Zuid- scharwoude, Gedurende dien tijd heeft hij velen zien komen en gaan, maar hij is gebleven. Zes voorzit ters hcei't de banne in dien tijd gehad, hij zelf is ook nog enkele jaren voorzitter geweest, doch daar deze functie niet vereenigbaar was met het secretaris- penningmeesterschap van een nabestaand familielid, waartoe zijn broer, nu wijlen J. Kroon, werd be noemd, moest hij den voorzitterhamer neerleggen en werd hij weer gewoon bestuurslid. Dat wilde niet zeggen, dat zijn invloed in het bannebestu.ur er nu zooveel minder om werd, want de heer Kroon had en heeft nog de autoriteit in zichzelf. Doorkneed in waterstaatszaken, waarvoor hij een bijzondere voorliefde heeft, werden zijn adviezen, die uitmunt ten door deskundigheid, steeds met de moeste belang stelling gevolgd en doorgaans opgevolgd. Wie 50 jaar lang zich geeft aan een zaak, waarin men is ge boren en getogen, en waarvoor men leeft en werkt, is uit den aard der zaak iemand van gezag op dit gebied. Voor den heer Kroon geldt dit in bijzondere mate. Het bannebestuur, van deze qualiteiten van den heer Kroon ten volle overtuigd, mocht dit feit niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Het deed dit ook niet, maar heeft spontaan uiting gegeven aan zijn hooge waardeering voor dezen veteraan op water- schapsgebied. Nadat 's morgens de najaarsschouw was gehou den, werd 's middags in de tooneelzaal van den heer Kramer een receptie gehouden, waar tal van vrien den en bewonderaars van hun waardeering en sym pathie voor den heer Kroon deden blijken. Het ge meentebestuur van Zuidscharwoude was officieel vertegenwoordigd door den Burgemeester, het ge- heele bestuur der banne met de dames der leden was aanwezig, vertegenwoordigers van bannen en pol ders uit den verren omtrek hadden er hun opwach ting gemaakt, gemeente-ambtenaren, oud-wethou der Bekker en wethouder Du Burck legden mede ge tuigenis af van hun waardeering voor den sympa thieken bannebestuurder, het personeel van den polder Geestmerambacht ontbrak niet op het appèl, vele vrienden van den heer Kroon gaven acte de présence, zoodat de familie van den jubilaris, die mede recipieerde, een duidelijke getuigenis kreeg van de hoogachting die den heer Kroon bij deze ge legenheid werd betoond. Tal van bloemstukken on derstreepten deze hooggestemde gevoelens van velen, die het ook nog eens met bloemen wilden zeggen. Nadat de voorzitter der banne, de heer Jb. Kroon, de bijeenkomst met eenige toepasselijke woorden had geopend, en den heer Kroon en zijn familie had gecomplimenteerd, nam de burgemeester van Zuid scharwoude, Jhr. vaii Spengler het woord, waarbij hij de verblijdende mededeeling deed, dat het H.M. de Koningin had behaagd, den heer Kroon te be giftigen met de orde van Oranje-Nassau, hem met deze hooge onderscheiding van harte gelukwen- schend, en in welke onderscheiding hij zag de er kenning van de groote verdiensten van den jubilaris. De voorzitter hechtte den heer Kroon de eereteeke- men op de borst, waarna felicitaties volgden. Tevens werden hem aangeboden de portretten van alle be stuursleden, in een gemeenschappelijke lijst gevat, en een fraai portret van den heer Kroon afzonder lijk. Met eenige gepaste en gevoelvolle woorden heeft de jubilaris voor deze attenties dank gezegd. Daarna heeft een rij van sprekers den heer Kroon gehuldigd. De heer G. W. Melchers, vroeger Ned. Herv. predikant alhier, kwam van zijn sympathie voor den heer Kroon getuigen, wijzende op het voor recht, dat den heer Kroon te beurt viel. De heer Jb. Kroon, voorzitter van den polder Geestmerambacht, vertolkte de gevoelens van het Bestuur van den pol der, waarin de heer Kroon sedert 1899, afgevaardigd door de banne alhier, zitting heeft en sedert 1925 als hoofdingeland van den polder, het zoogenaamde Am bacht van West-Friesland. Deze spreker deed zijn re de vergezeld gaan van het aanbieden van een schilde rij, voorstellende den (helaas thans verbranden) mo len bij de Langebalk, wat voor den jubilaris wel een bijzondere erkentelijkheid mag heeten. De heer Swan als oud-voorzitter van den polder Geestmerambacht, gen. het Ambacht van West- Friesland, schetste de groote verdiensten van den heer Kroon in zijn qualiteit van Hoofdingeland van dien polder. De heer Kramer Glijnis vertolkte bij ont stentenis van den voorzitter van den Bond van Wa terschappen in Noordholland de dankbare gevoelens van diens Bestuur, De heer D. van Kleef sprak waar- Feuilleton. door WIARGARET PEDDLER. s. „Ja, ik heb het hem later gevraagd", gaf ze ten antwoord. „Hij vertrekt morgen met den vroeg- trein." „Hm. En zoo gaan we dus maar voort. Hij amu seert zich in Monte-Carlo of ergens anders, terwijl we kalm aan ons lot worden overgelaten." Er lag een sombere uitdrukking in Piers' don kere oogen, en een blik die er maar al te vaak in verscheen wanneer hij over zijn vader sprak, en welke zijn oorsprong vond in een zeker gevoel van minachting. „Het is minder prettig een vader te hebben, die alleen maar eens zoo nu en dan op bezoek komt", gaf Phil met een diepen zucht toe. „En het ergste van alles is nog", bracht Budge droog in het midden, „dat zijn cheques vrijwel even zeldzaam genoemd kunnen worden als zijn bezoe ken." Hij stond bij het raam en staarde naar buiten. „Hij moet voor zichzelf handenvol geld uitgeven om op een dergelijke manier te kunnen leven", ging hij voort, „en hij wil ons geen penny afstaan om zelf wat te beginnen." Phil wierp hem een medelijdenden blik toe. Ze wist heel goed wat Budge graag wilde bereiken. Hij deerende woorden als voorzitter van den polder Zuidscharwoude en de heer C. de Boer Wz., bestuurs lid van de banne, complimenteerde den heer Kroon en zijn familie met dezen gewichtigen dag, hem dank zeggende voor alles wat hij in het belang van dit waterschap heeft gedaan. De Burgemeester van Zuidscharwoude onderstreep te nog eens de hartelijke verhouding tusschen ge meente- en bannebestuur, illustreerde de buitenge wone kennis van zaken, waarover hij zoo vaak met den heer Kroon overleg pleegde en sprak de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren zijn medewerking en belangstelling te toonen in het bestuurswerk, de banne betreffende. De heer Bekker als oud-wethouder, bood hem na mens den gem. secretaris, ontvanger en wethouder Du Burck een bloemenmand aan, herinnerde aan de vele malen, dat hij op zoo prettige wijze aanwezig was op do bijeenkomst bij den schouw, waartoe het gemeentebestuur was uitgenoodigd. Voor alle sprekers had de heer Kroon zijn ant woord klaar, hun dankende voor hun sympathieke woorden, hun belangstelling en hun hulde. Voor den heer Kroon en zijn familie is deze dag een onvergetelijke geworden. Duidelijk is gebleken, hoe hoog hij in bestuurszaken, waterschappen be treffende, wordt gewaardeerd. De Oranje-Nassau- orde heeft hij ten volle verdiend. Moge hij nog lange jaren deze dragen als een erkenning voor de gewich tige diensten, de gemeenschap bewezen. Nog zij meegedeeld, dat het fanfarecorps Kunst na Arbeid den jubilaris een serenade bracht, waarbij heel wat belangstelling was en verschillenden hem bij deze gelegenheid complimenteerden. LANGENDIJK. De Tuinderij, het orgaan van het Centraal Bureau uit de Veilingen in Nederland deelt mee, zoo juist bericht te hebben ontvangen, dat Frankrijk de con tingenten voor groenten, uien en fruit reeds heeft vastgesteld, zoodat de Nederl. exporteurs, indien de betreffende invoervergunningen nu ook nog tijdig aan de Fransche exporteurs worden verstrekt, reeds den 15en Oct. met den export van groenten kunnen aanvangen. De aan Nederland toegewezen contin genten voor het 4e kwartaal 1935 zijn bepaald voor uién op 192.500 Kg. en voor andere groenten op 700.000 Kg. In het 4e kwartaal 1934 was het con tingent voor uien 385.000 Kg., voor andere groenten 700.000 Kg. en voor choux a choucroute nihil. Voor uien werd het contingent gehalveerd. De Fransche regeering heeft er bepaald rekening mee gehouden, dat bij een totale invoerbelasting van ongeveer f700 per 10000 Kg., de invoer van uien toch niet mogelijk zal zijn. Het besluit om voor witte kool, bestemd voor zuurkoolbereiding choux a choucroute in het geheel geen contingent vast te stellen, beteekent voor onze tuinders en exporteurs een zware slag. In verband met deze beslissingen heeft het Centr. Bu reau zich onmiddellijk tot.de regeering gewend met het verzoek te willen bewerkstelligen, dat voor wit te kool een behoorlijk contingent wordt vastgesteld. NOORDSCHARWOUDE. SJOELSPORT. lste Klasse: P. KoemanP. Nieman 164 1479 1289 punten; P. Visser—A. Kramer 12—8 1529—1467; E. Bos Jr.—G. van Rijn 3—17 1226—1481. 2de Klasse: J. PeetoomP. Drost 1343 1495 1320; P. Peetoom—P. Veen 15—4—1 1192—1066; P. Kat—E. Bos Sr. 18—2 1711—1539; J. Duvvis—J. H. de Laat 18—2 1589—1202; A. Kroon—P. Pool 12—7—1 1076—894; G. Smit—Jb. Peters 8—11—1 1277—1264. 3de klasse: G. AmelingH. Oudshoorn 8111 11371003; H. Lichten!)ergP. Smit 218 7001942; J. SmitJ. Beenken 20 15251162; D. ManJ. van Dort 7—13 1105—1232. BARSINGERHORN KOLHORN. JAARVERGADERING BURGERNUT. Zondagmiddag hield het Burgernut „Ons Genoegen" de jaarvergadering in het café van Buis. De Voorzitter, de beer J. Kaper, heet de aanwezi gen hartelijk welkom. Daarna geeft hij het woord aan secretaris voor het voorlezen der notulen en uit brengen van het jaarverslag. De Voorzitter brengt hem hartelijk dank voor zijn werk en betuigt zijn spijt, dat de heer K. Visser het bestuur zal verlaten. Nadat de rekening va» den penningmeester nage zien en in orde is bevonden, worden een drietal nieuwe bestuursleden gekozen. Daarna volgt het voornaamste punt van de agen da. het programma voor den komenden winter. Na veel over en weer praten wordt besloten, dat de eerste avond een tooneelavond zal zijn; de twee de een avond, gevuld door voordrachten en bijdra gen van eigen krachten. Voor den derden avond zijn de meeningen zeer verdeeld. Op voorstel van den heer Keuris zal het bestuur eerst trachten ook voor dezen avond een eigen programma samen te stellen. Blijkt hiervoor de belangstelling te klein, dan krijgt het bestuur de had bij zijn geboorte geen enkele bijzondere gave meegekregen, doch hij bezat een ongewoon talent om met dieren paarden in het bijzonder om te gaan. Het leek wel alsof er een zekere geheime sym pathie en begrijpen bestond tusschen zijn hersenen en de hunne. Zelfs een gevaarlijk, buitengewoon las tig paard onderwierp zich vroeg of laat aan den druk van zijn handen en het geluid van zijn stem, en er waren dan ook verscheidene boeren in de om geving, die hom er dankbaar voor waren een jong paard, waarmede^niemand iets kon beginnen volko men onderworpen te hebben gemaakt. Budge was altijd op paarden gesteld geweest, en de boeren uit den omtrek waren maar al te geluk kig als hij zoo nu en dan een zaakje voor hen wilde opknappen, waartoe ze zelf niet in staat bleken te zijn. Als teeken van hun dankbaarheid had hij al tijd een paard tot zijn beschikking, wanneer de jachttijd was aangebroken, en verdere stoffelijke dankoffers in den vorm van wild, of boter en room vonden hun weg naar „Wetherby Grange." Budge beschouwde een en ander evenwel slechts een zeke re inleiding, want zijn groot verlangen was altijd geweest polo-ponies te fokken en deze te verkoopen. „Maar daarvoor is geld noodig om te beginnen", placht hij somber te zeggen. „En ik bezit geen pen ny." „Wil ik je eens wat vertellen?" barstte Piers plot seling los. „Ik denk er hard over vader nog eens onderhanden te nemen, voordat hij er vandoor gaat, en dan wil ik gedaan zien te krijgen dat hij een bepaalde regeling treft." „Jij wilt teeken- en schilderlessen nemen, niet waar?" Venetia, dio als een poesje op den divan ineenge kronkeld had gelegen, was overeind gekomen, leun de met haar kin op de handen en mengde zich in het gesprek. Piers keek van de ééne teekening naar de andere, en mopperde: „Ja, Als ik niet gauw met lessen be gin dan zal het wel te laat wezen." vrijheid voor dezen avond geschikte krachten buiten de vereeniging te zoeken. Op voorstel van het Bestuur wordt de heer H. Timmerman tot bode benoemd. De rondvraag geeft nogal stof tot praten. Nadat alle vragers op bevredigende wijze zijn beantwoord, sluit de Voorzitter de vergadering met een woord van dank. W 1 E R1N G E RW A A RD Zaterdag ƒ.1. hield de muzickvereeniging „Ons Ge noegen" haar jaarlijksche algemeene vergadering in 't café van den heer P. Schenk. Voorzitter, de heer Van der Kolk, heet de aanwe zigen hartelijk welkom en geeft een overzicht van den toestand der vereeniging. We beginnen, aldus voorzitter, hier reeds eenige populariteit te verwer ven. De burgerij begint iets voor haar m-uziekver eeniging te voelen, wat reeds blijkt uit 't sympathie ke gebaar van het gemeentebestuur ons een subsi die te verleenen. Laat ons hopen dat Ged. Staten hiertegen geen bezwaar zullen hebben. De notulen worden behoudens eenige opmerkin gen onveranderd vastgesteld. Het bestuur, bestaande uit de heeren C. v. d. Kolk, C. Bakker, C. Zander, C. Dekker en P. Boezerooij wordt in zijn geheel herkozen. Uit het verslag der kascontrolecommissie blijkt dat op de instrumenten reeds een bedrag van f 505.40 is afgelost. Voorwaar een buitengewone prestatie in 2Yz iaar tijd. Thans volgt bespreking a.s. uitvoering. Na de verschillende moeilijkheden onder de oogen te hebben gezien, werd besloten een fancy-fair te houden, waaraan verbonden een verloting. Hieromtrent werd nog niets definitief vastgesteld. In principe werd goedgevonden zich aan te slui ten bij den West-Friesclien Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen ^n 't volgdend iaar deel te nemen aan 't Bondsconcours. Dat wordt aanpakken, leden! Na de rondvraag, welke slechts enkele opmerkin gen van huishoudelijken aard opleverde, sluit voor zitter de vergadering. ANNA PAUIOWNA INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTW. In de zaal van den heer Kossen was Zaterdag een kunstavond, die tot doel had de aanwezigen op te wekken een afdeeling te vormen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De heer Raven sprak namens partij- en vakbewe- gingsafdeelingcn een welkomstwoord en gaf een korte uiteenzetting, waarom men den avond georga niseerd had en nadat „De Stem des Volks" een drietal liederen had gezongen, verklaarde de heer P. Polderman, hoofdbestuurder van het Instituut, de beteekenis en het doel daarvan nog nader. Na het doel en de taak van het Instituut genoemd te hebben, vervolgde spr. z'n inleiding met op te sommen met welke middelen men een en ander hoopte te bereiken. Er worden lezingen en cur sussen gehouden, onderwijs aan volwassenen gege ven, schrifturen verspreid en naast deze ernstige zaken ook op meer prettige wijze, door tooneel, zang, muziek, excursies, kampeeren en reizen getracht opvoedend en ontwikkelend werk te Verrichten. Spr. hoopte dat de afdeeling, die dan de 24ste bo ven het IJ zou zijn. werd opgericht. Mevr. Portegies droeg werk van Margo Vos, Fran- Oois Pauwels. Mart. Beversluis en een komisch stuk van Nono voor en ook de zangvereeniging liet nog eenige nummers hooren. Aan het slot van den avond kon de heer Raven mededeelen, dat de afd. opgericht was, daar zich 32 leden hadden opgegeven. HEERHÜ OPWAART) PRACHT PRESTATIE Om het Terreinkampioenschap van Nederland be haalde onze plaatsgenoot Jan Moejes het Kampi oenschap in de 250 c.c. Dat dit toch één van de beste rijders is van Nederland, dat blijkt toch wel. Zie hier de resultaten van 1935: Moejes lag beslag op het Kampioenschap van Drente: vervolgens van Noord-Brabant en van Zeeland en tenslotte de Zes daagse!) e reed Moejes uit met 1 strafpunt. En daar na behaalde bij het Kampioenschap van Nederland. Moejes, onze felicitatie, en moge het in 1936 ook zoo gaan. Onze beste wenschen. WARMENHUIZEN Zondag f.1. hield de hengelsportvereeniging Visch- lust een vrijen wedstrijd in den Grebpolder. Aan dezen wedstrijd werd door 17 leden deelgenomen. Het weer werkte bijzonder mee, doch de vangst was verre van gunstig. In totaal zijn 59 stuks gevangen. De uitslag was als volgt: le prijs A. Barten met S stuks: 2e prijs H. Slikker. 3e prijs D. de Vries, bei den met 6 stuks (bij loting); 4e prijs P. Rempt met 5 stuks; 5e prijs J. Jongerling met 5 stuks (bij lo ting); 6e prijs A. den Das met 4 stuks; 7e prijs J. „En over mijn stem wordt heelemaal maar niet gesproken", protesteerde Venetia. „Ik heb minstens evenveel behoefte aan lessen als jij." Hij schudde met het hoofd. „Die zijn voor jou nog niet zoo dringend noodig, beste kind. Het kan volstrekt geen kwaad als jij nog een jaartje daarmee wacht." Venetia maakte een grimas, doch inwendig was ze het roerend met hem eens. Haar stem, die de belofte schonk een alt van wonderbaarlijke schoonheid te worden, moest de grootste zorg hebben. Dit had 'n zangleerares haar verteld, welke eenmaal in de week het stadje Torrenby bezocht waar ze verschil lende leerlingen had. Het was Venetia gelukt wat geld bij elkaar te krij gen om haar stem door de bewuste leerares te laten beoordeelen, en de dame was werkelijk verwonderd geweest over het enorrtie geluid, dat uit dit tengere schepseltje te voorschijn gehaald kon worden. „Beste kind", had ze tot het jonge meisje gezegd, „als je stem behoorlijk ontwikkeld wordt en je goe de lessen krijgt, bestaat de mogelijkheid dat je eens iets zult bereiken. Je bent echter nog zoo jong, en ik wil je eerlijk bekennen dat ik de verantwoording niet op me wil nemen. De beste leeraar van Enge land is vermoedelijk nog niet goed genoeg om dat wonderbaarlijke geluid tot volle ontwikkeling te brengen." En de „beste leèraar van Engeland" of iemand die daarop volgde, was even onbereikbaar voor Ve netia als de maan. Ze liet een minachtend gesnuif hooren en keek Piers aan. „Oh, ik maak me allerminst illusies", zei ze bitter. „Zonder twijfel zal ik nog wel tien of twintig jaar moeten wachten, als het van vader afhangt" Hij knikte. „Daarop kun je wel rekenen", antwoordde hij. „Het is afschuwelijk voor ons allemaal." „Mag ik binnenkomen?" Die .vriendelijke, zachte WOENSDAG 9 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) NGRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en medita tie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst: 11.00 Zang door T. Schook (sopraan); 12.15 Gram.pl.; 12.30 Kwintetconcert olv. P. v. d. Hurk; 2.00 Gram.pl. 2.30 Voor jeugdige Postzegelverzamelaars: 3.003.45 Orgelspel L. Blaauw; 4.00 Trio BeuteZepparonl Berghout; 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwhalfuurj 6.30 Afgestaan: 7.00 Ned. Chr. Persbureau: 7.15 Re portage; 730 Gram.pl.; S.00 Berichten; 8.05 NCRV- orkest olv. P. v. d. Hurk; 9.00 Voor ionge menschent 9.30 Vervolg concert; (Om 10.00 Berichten): 10.30— 11.30 Gramofoonmuziek. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jong; 8.30 Gr, pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgenwij ding VPRO; 10.15 Voor arb. in de Continubedrijven! 12.00 De Zonnekloppers olv. C. Steijn: 12.30 Gram, pl.; 12.45 De Flierefluiters olv. E. Walis m.m.v. B. van Dongen (zang); 130—1.45 Gram.pl.; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Orvitropia olv. Jan van der Horstj' 3.00 Voor de kinderen; 5.30 E. Walis en zijn orkest; 6.30 R.V.U.: Dr. J. Presser: Rondom Abessinië; 7.00 Gevar. concert; 7.30 Interview van Capablanca; 7.50 Gram.pl.; 7.57 Herhaling SO.S.-berichten; 8.00 Nieuwsberichten A.N.P.: 8.05 Residentie-orkest olv. L. Ruygrok, m.m.v. Julie de Stuers (zang); 9.00 VARA-Varia; 9.05 „De analphabeet", spel van F. v. Vliet, m.m.v. het VARA-tooneel ;9.30 VARA-Orkest olv. H. de Groot, m.m.v. Maartje Offers (alt). R. Bourlier (bariton) en Th. v. d. Pas (piajiobegel.)f 10.30 Fragm, „De kunst op zijn kop", revue uit Krasnapolskv te Amsterdam; 11.10 „De stem", spel van Revek. m.m.v. het VARA-tooneel; 11.30 Gram.pl. en orgelspel J. Jong. DRQITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Lezing; 11.20 Gram. pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel 0. Mac- lean; 12.50 Ch. Manning's orkest; 1.50 Gram.pl.; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Pianorecital D. Harpur; 3.35 Sted. Orkest Eastbourne olv. H. G. Amers. m.m.v. J. Davies (viool); 5.05 Western Studio Orkest olv. Fr. Thomas; 5.35 De Alphas olv. Fr. Stewart; 620 Be richten; 6.50 Zang door H. Heyner (bariton); 7.10 en 7.25 Lezing; 7.50 Het New Georgian Trio; 8.20 „The circle", van Somerset Maugham: 9.50 Berichten: 10.20 „ïtalian Wine Harvest", gevar. concert; 1120— 1220 Roy Fox en zijn Band. f RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Touche 5.20 Gram.pl.; 820 Zang; 9.05 „Le faiseur", spel van Balzac; 11.10—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Strijkorkest olv. Magnussen; 2.20 Louis Preil's orkest; 4204.50 Gram.pl.; 7.20 St. Saëns- concert m.m.v. orkest en pianosolist; 8.55 Reportar ge; 9.40—10.20 Omroeporkest olv. Reesen. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 8.55 Zang en cello; 12.35 Werag- kamerorkest olv. Hagestedt; 3.35 Pianorecital; 4.20 Omroeporkest, kapel en solisten; 6.20 Mozartconcert 725 Zie Deutschlandsender; 8.05 Programma voor soldaten; 9.5011.20 Sted. Orkest Witten en Omroep- kleinorkest. ROME (421 M.) 8.00 Radiotooneel; 9.25 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son; 1.502.20 en 520 Gram.pl.: 5.50 Pianorecital: 6.20 Gram.pl.; 6.35 Vioolrecital: 6.50 en 7.35 Omroep orkest olv. Gason; 820 Cabaret: 9.20 Mandoline- concert en zang; 10.30—11.20 Dansmuziek; 484 M.r 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl.; 5.20 Omroeporkest olv. Gason; 5.50 Gram.pl.; 6.50 Pianorecital; 7.05 Viool- recital; 8.20 Symphonieconcert olv. Marsick; 10.30— 120 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 MO" 7.35 Rijkszending: Das Jahr im Lied; 8.05 Gevar. pro gramma uit Frankfort.; 920 Berichten: 9.05 Olvmpia- Dienst; 9.50 Zang en piano; 10.05 Weerbericht; 10.20 —11.20 „Perseus und Andromeda", oratorium van Handel. Rempt met 4 stuks (bij loting): 8e prijs W. de Vet met 3 stuks; 9e prijs J. Barsingerhorn met 2 stuks; 10e prijs R. den Das met 3 stuks (8, 9 en 10 bij lo ting); 11e prijs K. Slot; 12e prijs Jb. Speets, beiden met 3 stuks (bij loting); 13e prijs S. Mars met 2 st. De overige vier deelnemers ontvingen elk een troostprijs, zoodat ieder toch met een prijsje naar huis ging. Met veel animo is er gevischt en onder de leden heerschte oen prettige stemming. Voor de vereeniging is nu het seizoen gesloten en wordt weer gewacht tot volgend iaar. stem vormde een opvallend contrast met Piers' hef tige woorden. Een van de twee deuren van de „speelkamer" kwam op den tuin uit, terwijl de jongen had staan praten was deze geopend geworden om een groote vrouw van middelbaren leeftijd binnen te laten, die aarzelend op den drempel bleef staan. Ze droeg een donkerblauwe overall, waardoor het rechte van haar gestalte nog meer uitkwam. Haar handen waren in grove waschlederen handschoenen gestoken, en aan den eenen arm bengelde een mand versch gepluk te bloemen. Een spontaan welkomskoor begroette haar verschijning. „Tante Jem." „Kom gauw hier." „Gaat U hier zitten". Piers en Budge duwden Ve netia kalm van den divan af en schudden eenige kussens voor tante Jem op. Jemina Glenville, die door alle menschen welke van haar hielden, „Jem" genoemd werd, was een opvallende persoonlijkheid. Staalgrauw geshingled haar bedekte haar welgevormd hoofd, en verzachtte de omtrekken yan een hoog voorhoofd. Haar oogen hadden een grijze kleur vrijwel dezelfde tint als haar lokken ze keken heel intelligent de wereld in. Niettegenstaande haar onregelmatige trekken bij na mannelijk genoemd konden worden, bezat haar gelaat toch 'n zekere aantrekkingskracht door zijn groote vriendelijkheid en ernst. En deze eigenschap pen waren ook waarneembaar toen ze sprak, en zich glimlachend tot haar neven en nichten wendde. „En wdt-is zoo afschuwelijk voor jullie allemaal?" vroeg ze. „Och, het gewone", gromde Piers. „We hadden t er over dat vader het niet noodig schijnt te oordee- len ons een kans in het leven te geven. Ik wil zoo dol graag schilderen leeren, Venetia heeft zangles noo dig, en we krijgen evenveel gelegenheid iets te lee ren als dat wij den Oceaan zouden kunnen over zwemmen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6