WefeiÉentoonsteiling Auto in de sloot gereden. Uit Bergen. Plannen voor een in ons land De drie inzittenden gewond. Auto op de Mooksche baan geslipt. Geheime distilleerderij ontdekt. Advertentiën. RENS „Grootvader" van Oss bekent. Marktberichten. Na Brussel en Parijs in 1940 Amsterdam? De meening van directeur°generaal Fonck en burgemeester Adolphe Max. BRUSSEL, 15 October: Zullen de plannen, die eenigen tijd geleden zijn opgeworpen om na het suc cesvolle voorbeeld van Brussel omstreeks 1940 ook in Amsterdam een groote wereldtentoonstelling te hou den, vasteren vorm gaan aannemen? Nadat de wensch van verschillende zijden was ge uit, dat na tientallen jaren ook Nederland weer eens een wereldtentoonstelling zou krijgen, verschenen de eerste berichten, die melding maakten van die plan nen, ongeveer gelijktijdig met het bezoek van eenige Nederlandsche ministers aan de Brusselsche tentoon stelling. In een onderhoud met een A.N.P.-redacteur verklaarde de heer Charles Fonck, directeur- generaal van de Brusselsche Wereldtentoon stelling, dat hij het was, die tijdens het bezoek van de Nederlandsche ministers aan Brussel ten zeerste op verwezenlijking van de Neder landsche plannen had aangedrongen. ;,U zult het misschien vreemd vinden" aldus de beer Fonck „dat ik op iedereen, die hier eenigen invloed kan uitoefenen, denzelfden aandrang uitoefen. Maar in de eerste plaats gun ik Nederland van harte, dat het alle vruchten plukt, die een succesvolle we reldtentoonstelling kan opleveren, en ben ik van mee ning, dat Nederland, na tientallen jaren van een we reldtentoonstelling verstoken te zijn geweest, daar recht op heeft. Daarnaast zijn ook overwegingen van eigenbelang me niet vreemd. Ik sta n.1. op het stand punt, dat vreemdelingen, die door een geslaagde we reldtentoonstelling naar Nederland worden getrokken, zeker niet zullen nalaten België te bezoeken. Dit geldt in de eerste plaats voor bezoekers uit overzeesche landen, die een dergelijke gelegenheid tevens zullen •gebruiken om andere nabijgelegen landen te bezoeken, en in zooverre geloof ik dan ook, dat alle West-Euro- peesche landen van een wereldtentoonstelling in Ne derland zullen kunnen profiteeren." De heer Fonck deelde ter verklaring hiervan me de, dat in 1928 te Parijs een conventie tot stand was gekomen, waarbij 29 landen waren aangesloten, die o.a. bepaalde, dat in elk der aangesloten landen hoog stens tweemaal in 15 jaar een wereldtentoonstelling mag worden gehouden. Na Antwerpen en Luik in 1930 en Brussel 1935 heeft België dus voorloopig zijn aandeel gehad. Waar zou men dan een volgende we reldtentoonstelling liever zien dan in het naburige Nederland?. De heer Fonck verklaarde, dat hij met verschillen de leiders van byitenlandsche deelnemingen op de Brusselsche tentoonstelling over het denkbeeld van een wereldtentoonstelling in Nederland gesproken bad en dat dit denkbeeld bijna overal in goede aarde was gevallen. Waar dat niet het geval was, voegde hij er aan toe, had hij al zijn overredingskracht ge bruikt om anderen te overtuigen van het belang, dat ook zij hadden bij een geslaagde tentoonstelling in Ne derland. Nu Parijs beslag heeft gelegd op 1938, was de heer Fonck van meening, dat Nederland zeker niet lan ger moest wachten dan 1939, hoogstens 1940, dat mis schien een geschikt jaar was in verband met het honderdjarig bestaan der Nederlandsche Spoorwegen. Wat den aard eener tentoonstelling in Nederland betrof, was de heer Fonck van meening, dat het rece- pieeron.de land, dat representief zeer sterk voor den dag dient te komen, zich voornamelijk diende te wij den aan die dingen, die karakteristiek voor het land waren. Zonder dat een Nederlandsche Wereldtentoon stelling haar universeel karakter behoefde prijs te geven, zou het voor Nederland niet kwaad zijn, zich eenigszins te beperken tot bijv. vier hoofdzaken als koloniën, scheepvaart, landbouw en architectuur, op welke gebieden het zeer sterk voor den dag kan ko men. Terugkomende op de Brusselsche Wereldtentoon stelling, verzekerde-de directeur-generaal ons, dat het succes elke verwachting had overtroffen. In de eer ste week van October had het totaal aantal bezoekers de 17 millioen overschreden. Het financieele succes stond reeds thans vast. De exposanten waren in het algemeen zeer tevreden. En de stad Brussel? En de Belgische middenstand, het bedrijfsleven? Men be hoeft slechts even te spreken met winkeliers, doch vooral met de restaurant- en hotel-eigenaars, om te liooren, dat een seizoen als het huidige nog nooit voor gekomen is. Bij Burgemeester Adolphe Max. De charmante burgemeester van de stad Brussel, de heer Adoplhe Max, is president van het Uitvoe rend Comité der Wereldtentoonstelling. Niemand kan het succes dezer expositie tot grooter voldoe ning stemmen dan dezen Burgemeester, want hij was de man, die reeds in 1924 het initiatief hiertoe heeft genomen en met de eerste plannen kwam. In een onderhoud dat hij den A.N.P.-redacteur toestond, heeft de heer Max iets verteld omtrent den opzet en de voorbereiding der Brusselsche Wereldtentoonstel ling. „Reeds in 1924 liep ik met plannen rond, en in 1925 werd een commissie ingesteld, die van meening was, dat de zaak zeer goed en langdurig moest wor den voorbereid. Doch Antwerpen legde beslag op het jaar 1930, spoedig gevolg door Luik, en wij in Brussel verklaarden ons bereid, voorloopig elke actie uit te stellen, mits men ons in het te kiezen jaar «een concurrentie zou aandoen. We kozen 1935 en onmiddellijk na de sluiting van de tentoonstellingen van Antwerpen en Luik gingen we aan het werk". Een van de groote voordeelen bij den opzet van de Brusselsche tentoonstelling is het feit, dat de ge woonlijk tijdelijke werken, die een tentoonstelling eischt, in dit geval permanent zullen zijn. Het ter rein immers, dat eenige jaren geleden nog uit gras land en aardappelvelden bestond, en eigendom was van het Rijk, werd door de stad Brussel gekocht en de gemeente ontwierp voor dit terrein 'n uitbrei dingsplan, met welke uitvoering onmiddellijk na dat de tentoonstelling is afgebroken zal worden be gonnen. Niet voor de wereldtentoonstelling, maar voor het nieuwe, zeer luxieuze villadorp, waar ook eenige moderne luxe-flatgebouwen zullen komen, werden de wegen geprojecteerd, werden waterlei ding, rioleerings-, gas- en electricteitswerken aange legd. Toen konden, langs de geprojecteerde wegen, de gebouwen en paviljoenen der wereldtentoonstel ling worden neergezet. Alle aanlegkosten behoeven niet door de opbrengst der tentoonstelling te wor den gedekt, doch kunnen in den loop der tijden wor den afgeschreven. De vraag is echter, voegde bur gemeesler Max hieraan toe, of ze niet toch grooten deels gedekt zullen worde i, evenals de kosten van bet boschpark, het rosarium, het Heysselstadion en tte vier of vijf gebouwen, die alle permanent zijn. Sprekende over de vermoedelijke financieele resul taten der tentoonstelling, kwam de heer Max ook te spreken over de financiering ervan. De staat, zoo verzekerde hij ons, had een nauwelijks noemens waardig bedrag aan subsidie bijgedragen, terwijl de stad Brussel in het geheel geen subsidie had gege ven, doch slechts de eerst noodige bedragen had voorgeschoten, nl. 15 millioen franc, waarvan thans, terwijl de tentoonstelling nog aan de gang is, reeds 10 millioen francs is afbetaald Behalve uit de op brengst van de entreegelden, huren en pachten, wordt de tentoonstelling voor een belangrijk gedeelte gefinancierd uit de opbrengst van een loterij, die reeds geruimen tijd voor de opening begon en na de sluiting nog zal voortduren. Gezien het resultaat van de tentoonstelling maak te Burgemeester Max zich niet de minste zorg over de terugbetaling der overige gelden. En na de slui ting zouden de permanente gebouwen onmiddellijk eigendom worden van de stad Brussel Daartoe hadde vennootschap, die onder leiding van de gemeente was gesticht, om de tentoonstelling te exploiteeren, van de stad Brussel een bedrag ontvangen, dat juist voldoende was om de vijf hoofdgebouwen in perma nent materiaal te doen uitvoeren. De gemeente had slechts het verschil bijgepast en zou daardoor aan stonds voor een betrekkelijk gering bedrag eige nares worden van het hoofdgebouw, dat permanen te. tentoonstellingsruimte zou blijven en de vier an dere permanente gebouwen, alsmede van het sta dion, dat ruimte biedt aan 65.000 toeschouwers en van een geheel terrein, dat klaar was om verpacht of verkocht te worden als vilapark. Tenslotte verklaarde Burgemeester Max, als hoofd der burgerij, dat de tentoonstelling in Brussel en ook ver daarbuiten in België een enorme welvaart had gebracht, waarvan schier alle bedrijven en alle la gen der bevolking hadden geprofiteerd. En naast dit materieele voordeel stond de groote moreele winst dat het slagen der Brusselsche Wereldtentoonstelling in België nieuwe kracht had gewekt en overal het bewustzijn had wakker geroepen, dat als dit succes in dezen tijd van depressie motgelijk was, men in staat moest zijn, de crisis te bevechten en te over winnen. Wij vroegen Burgemeester Max nog, of hij, in ver band met de Wereldtentoonstelling als hoofd der politie nog bijzondere maatregelen had genomen. Hij antwoordde glimlachend: „Wel neen, de gewone orde-maatregelen voor de stad Brussel zijn ook voor de Wereldtentoonstelling voldoende gebleken, Alle inrichtingen, café's en restaurants kunnen zelf be palen hoe laat ze willen sluiten. Er kan overal gedanst worden, al wordt hierop ook een zware belasting geheven, niet door de stad Brus sel, maar door den staat. Hazardspel en het schenken van gedistilleerd zijn op de Wereldtentoonstelling zoo goed als te allen tijde in Brussel zelf verboden. Deze dingen heeft een stad niet noodig om voor vreemde lingen aantrekkelijk te zijn. Want wil een wereldten toonstelling slagen, dan moeten de vreemde bezoekers in de stad, waar zij gehouden wordt, gelegenheid heb ben, om zich te kunnen amuseeren, en waar dit noo dig is, moet de overheid, om dit doel te kunnen ber reiken, de noodige soepelheid kunnen betrachten." Burgemeester Max eindigde het onderheud met de verklaring, dat het hem een groote vreugde zou zijn, den burgemeester van Amsterdam te ontvangen, wan neer deze een bezoek aan de Wereldtentoonstelling zou komen brengen, en hij sprak hierbij de hoop uit, dat een dergelijk bezoek aanleiding zou zijn tot een Wereldtentoonstelling in Nederland, die een even groot succes zou mogen worden als die van Brussel 1935. Na een botsing verloor een der bestuurders de macht over het stuur en reed par does van den weg in de sloot. (Van onzen Bergenschen redacteur). Gistermiddag tusschen half 3 en 3 uur langs den Kanaaldijk fietsende, zagen wij dat er 'n aanrijding had plaats gehad tusschen twee auto's, op het weggedeelte Koedijker vlotbrug en Halte Koedijk Noord, onder de Gem. Ber gen. Uit de richting Alkmaar was een vrachtauto gekomen, die een voor een boer derij parkeerende luxe wagen wilde passee- ren. Juist op dat moment kwam er uit tegen overgestelde richting eveneens een luxe wa gen, bestuurd door H. uit Groningen. Daar de ruimte het passeeren niet toeliet, kon 'n botsing niet uitblijven. De bestuurder van de luxe auto verloor door de aanrijding de macht over zijn stuur, en reed pardoes van den weg af de sloot in, waarbij de wagen over den kop sloeg. De 3 inzittenden, een dame en twee heeren liepen niet ernstige verwondingen op door de glasscherven welke rechts en links van de voorruit sloegen. De dame bekwam bovendien nog een enkelfractuur. Dr. den Hartog uit Koedijk, die juist aldaar aan den overkant van het Kanaal woont, was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Hij verbond de gewonden en liet de dame naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar overbrengen. Beide auto's liepen belangrijke materieele schade op. De politie onderzoekt de schuldvraag. Z IJ P R 'T ZAV.M Kermismaandag werd alhier de faarlijkscbe bard Irayerij uitgaande van de Vereen, „de Volharding" alhier bij café de Wit gehouden. Mede door het bee- e weer zoowel als door de vele inschrijvingen der beste paarden, 28 in getal, was de opkomst van het nubliek zeer goed. Aan den start verschenen achter- eenvoleens^ 20 paarden. Na vele spannende ritten, welke tot in donker, pl.m. half zeven, duurden, luidde de einduitslag: le priis- f 200 gewonnen door Glossv Silk van J. Vrijland te TJselmonde, pikeur r. van Leen wen Jr., 2e prijs f 75 door Sister Patrick H van Jac. Klarenbeek te Amsterdam, ber. L. En ting; 3e prijs f 25 door Marie P van J. Wagenaar te \msterdam, ber. J. van Leeuwen Jr., terwijl de 4e prijs f 10 werd gedeeld door de eigenaren der paar den Bettlhy Wothy en Othella. Al met al een goed geslaagde course» W I ER/NHERMEKR CONTROLE OP OPENBARE VERVOER MIDDELEN. Bij de gister gehouden controle op de openbare vervoermiddelen werden door onze politie de vol gende processen-verbaal opgemaakt: wegens het niet bij zich hebben van een rijwielbelastingmerk, een bewoner te Slootdorp; tegen een automobilist uit Amsterdam terzake het niet kunnen toonen van een nummerbewijs. een wegkaart en een rijbewijs. Tegen een bakker van de Haukes wegens rijden op een driewielige motorbakfiets- zonder nummer- bewijs. In 't vervolg dus opgepast! DE BOERDERIJENBOUW. Met de snelle verrijzenis der bintwerken voor de in aanbouw zijnde particuliere boerderijen op diver se plaatsen in den polder, verdwijnt het vlakke as pect dat het nieuwe gebied tot nu- toe bood, meer en meer. Verdwijnt ook de stilte in deze zoo eindc- looze vlakten. Beeds thans zijn vele nieuwe pach ters bezig met ploegen en inzaai der wintergranen. In tegenstelling met hei hier gangbare ploegen met motortractie wordt door particulieren veelal met paarden geploegd. W E R I N G E S CIRCUS ROBERTI Zeer vele ingezetenen hebben de vorige week mot genoegen kennis genomen van de komst van Circus Roberti. Het was bij de komst bier ter plaatse zoo'n slecht weer, dat men bang was dat de tenten niet konden worden opgetrokken Maar de mannen zijn voor dit werk berekend en weldra stond alles keu rig opgesteld op het bekende terrein van den heer Bruul. Des Vrijdags werd de eerste voorstelling gegeven en zoo vervolgens elke dag en met des Za terdags- en Zondagsmiddags een extra kindervoor stelling. We kunnen gerust zeggen dat het bezoek best is geweest. Zondags konden alle gegadigden geen plaats krijgen. Verschillenden moesten teleur gesteld worden. Wel een bewijs dat er animo voor het Circus was. Het gebodene ging ver boven iedere verwachting. Dressuur, acrobatiek, kunst en het ko mische. alles was niet. te verbeteren. De aanwezigen hebben genoten voor de volle 100 pet., zoowel bij dé openingsvoorstelling als bij de laatste voorstel ling op i,l. Maandagavond. De directie kan dan ook vol trots op dit bezoek aan Wieringcn terugzien. kET GEVAAR LANGS DEN WEG. Twee Amsterdammers ernstig gewond. Gistermiddag is op de Mooksche Baan nabij Mook een auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee Amsterdam mers ernstig gewond zijn. Een tweepersoonsauto, komende uit de richting Venlo en rijdende in de richting Nijmegen, is, terwijl met vrij groote vaart gereden werd, vermoedelijk tengevolge van plotseling hevig remmen, geslipt en eenige malen over den kop geslagen. Beide inzitten den, twee heeren van omstreeks 4-0-jarigen leef tijd, zekere D. Luza en D. Nord uit Amsterdam, wer den gewond. De auto is geheel vernield. AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. Inzittende dame kreeg een beenbreuk. Maandagmorgen is op den Rijksweg Goes-Mkldel- burg onder de gemeente Arnemuiden een auto van den dijk gereden en na drie buitelingen in den sloot langsd en weg terecht gekomen. Een der inzittenden, mevrouw Klinkenberg, echt- genoote van den dokter uit Ierseke liep een been breuk op, haar schoondochter die de auto bestuur de, en haar kleinkind kwamen met den schrik vrij. Mevrouw K. is naar een der ziekenhuizen te Goes overgebracht. BOTSING TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO'S. Gisteravond is in de Weeresteinstraat te Hille- gom een botsing geschied tusschen een vrachtauto beladen met groente en een vrachtauto, met stee- nen beladen. Een man, die op de vrachtauto met. groente meereed, werd van de vrachtauto geslin gerd en was biina op slag dood. De chauffeur van den wagen kreeg snijwonden aan zijn handen. GYMNASTIEK. De Olympische kwestie. In vervolg op ons berichtje van vorige week waar bij wij opwekten tot het betuigen van instemming met het voornemen van een aantal gymnastiekvoor- mannen om een buitengewone alg. verg. te doen houden ten einde een dreigende scheuring te voorko men, kunnen we nu moedcelen dat het vereischte aantal vereenigingen (50) verre is overschreden en dat op dit oogenblik reeds meer dan 80 clubs sym pathie hebben betuigd. Op deze alg. verg. zal er te kiezen zijn tusschen twee zaken. a. Wel naar Berlijn en uittreding van vele en groote vereenigingen (men onderschatte het jood- sche- en marxistische element niet!) b. Niet naar Berlijn en dus geen scheuring. Nu de in aanmerking komende turners allen per soonlijk voor de eer hebben bedankt heeft het weinig zin meer om de onder a bedoelde richting uit te gaan Toch pleiten voor dit punt meer motieven dan men oogenschijnlijk denkt. Bij afstemming toch toont men politieke belangen boven die der sport te stellen. Het dunkt ons het beste als de zaak zich als volgt ontwikkelt: het K.N.G.V. besluit tot deelname. Het noodigt die en die turners uit om naar Berlijn te gaan. Dezen staat het, echter vrij hun persoonlijke opvatting te koesteren. Zij kunnen bedanken voor de eer. Hierna ziet bet K.N.G.V. zich gedwongen van uitzending af te zien omdat de betreffende turners van de uitnoodiging geen gebruik konden maken. De politiek blijft dan buiten de sportorganisatie en het resultaat is hetzelfde. Holland moet geen groote mond opzetten, een koopman denke aan zijn klan ten! In een woonschuit. In den nacht van Zondag op Maandag beeft de rijks- en gemeentepolitie, in samenwerking met commiezen der belastingen en accijnzen een inval gedaan in de woonschuit van den werkloozen land arbeider, B. M. onder de gemeente Leimuiden. Men verdacht er M. reeds geruimen tijd van, dat bij zich bezig hield met het clandestien vervaardigen van sterken drank. Dit vermoeden bleek juist te zijn, want in de woonschuit vond men o m. een dis tilleerketel en andere voorwerpen, welke aanwijzin gen gaven, dat men hier te doen had met een ge heime distilleerderij. Een en ander is in beslag genomen. Tegen don woonschuitbewoner is proces-verbaal opgemaakt. INSTORTINGSONGELUK. New York: Te Bayonne zijn bij een instorting 23 van de 40 arbeiders, die ergens stonden te wachten, min of meer ernstig gewond. (Bayonne ligt in New Jersey.)» IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Zoon van T. C. BIJPOST en T. BIJPOST—Bil. Abbestee, Callantsoog, 13 October 1935. A.s. ZONDAG 20 OCTOBER: in de veel verbreede zaal van SLIKKER te ANNAPAULOWNA Entrée f0.35, waarvoor een vrije consumptie. Pracht dansmuziek. Aanvang 4 uur, Schager Roosjes. Te koop: Beste WAAK. EN TREKHOND, 3 jaar oud. A. BAKKER, Beneden* buurt 16, Anna Paulowna. Gevraagd: Een net DIENSTMEISJE, om terstond in dienst te treden, bij K. KAAN, Barsingerweig, Wierin* gerwaard. Te koop; Een FRANSCHE BOUVIER met stamboom, bij G. DIJK, Strook, Kolhorn. E.S.M.I. vraagt voor direct EEN VENTER, voor een bestaande buitenwijk. Ook hij eindelijk door de mand gevallen, Ten overstaan van de gemeente-politie heeft de dezer dagen gearresteerde Juleke van Riekevoort, beter bekend onder den naam „grootvader", die nog nimmer in zijn lange inbrekersloopbaan een beken tenis heeft afgelegd, gister bij het verhoor door de gemeentepolitie door de mand gevallen. Hij heeft nl. bekend, dat hij in den Kerstnacht van 1933 met nog eenige personen gemaskerd de woning is binnenge drongen van zekere Christiaansen te Heesch. Toen de bewoners zich verzetten hebben de bandieten hen mishandeld en daarna nog een vrij aanzienlijk be drag aan geld gestolen. Voorts'heeft „grootvader" nog drie andere misdrijven bekend. Hij zal ter beschik king van de justitie te 's-l-Iertogenbosch worden ge steld. De overval bij Christiaansen betreft de zaak, die tot nu toe niet tot klaarheid was gebracht HET VONNIS TEGEN MOEDER-OVERSTE BRUEGGEMANN. Berlijn: De Berlijnsche schepenrechtbank heeft Maandagavond in de zaak tegen moeder-overste Anna Brueggemann het vonnis uitgesproken. Dit luidt „we gens overtreding .der deviezenwet in vereeniging ge* pleegd", tot in het geheel 2 jaren gevangenisstraf en 40.000 RM. boete. WINKEL. 14 October 1935. Appelen f 15, peren f 214, druiven f 610, aardappelen f 1.301.40. wortelen 5070 ct„ uien f 0.601 alles per 100 pond: andijvie f 22.40, me loenen f 26, komkommers f 0.60—1 per 100 stuks. ALKMAAR. 14 October 1935. Andijvie f 0.703.20, appelen f 28, Bloemenda ler kool f 8, bloemkool I f 915. II f 2.505, bieten f 3.204.80 druiven f 514.50, gele kool f 3.806.10, groene kool f 39, kropsla f 0.704,20, knolselderie f 3.805.20. komkommers f 14, koolrapen f 2.60, meloenen f 38. peren f 211. prei f 35.80, peter selie f 1, postelein 44ct, raapstelen f 1.40. ra dijs f 2.20. roode kool f 2.20—5.80, selderie f 1.80 2.40, spinazie 3292 ct., spruiten f 812 snijboonon f 1617, dubbele spercieboonen f 1.104.30. tomaten f 12.50, uien f 2.503.80. witte kool f 2.40, worte len f 4—11, witlof I f 15. II f 12. AMSTERDAM, 14 Oclober 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 710 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 4952 ct., 2e kw. 4048 ct., 3e kw. 3038 ct. per Kg. slaoht- gewicht; 111 melk- en kalfkooien f 130—170 per st.T 112 vette kalveren: 2e kw. 44—48 ct„ 3e kw. 33—40 ct. per Kg. levend gewicht; 85 nuchtere kalveren f 47 per stuk; 79 schapen en lammeren: schapen f IS21, lammeren f 1114 per stuk: 429 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 57—58 ct., zware varkens 57—58 et„ vette varkens 50—57 ct. p. Kg. slachtgewicht: 13 paarden f 70—110 per stuk; 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 14 Oct. Aardappelmarkt. Ber. van Jac. Knoop Zeeuwsche bonten en blau wen f 2.50—2.80, id. eigenheimers f 1.901.80, Zeeuw sche bl. eigenh. f 2.10—2.25, Zeeuwsche Bevelanders f 1.90—1.80, alle soorten poters van f 1.60—2.10, alle soorten bonken f 1.601.80, Andijker blauwen en bonten f 3.30—3.50, Haarlemmermeer Bevelanders f 1.701.80, dito bonten uit den TJno'der f 2.402.60, Flakkeesche eigenheimers f 1.90—1.80. Flak. eigenh. poters f 1.701.60, Spuische eigenheimers f 1.80— 1.90 alles per 70 Kg. Verder per 100 Kg. Hillegommer zand f 45, Anna Paulowna zand f 45, Drcntsche zand in balen van 50 kilo f 3—3.40. WARMENHUTZEN, 14 Oct. Aangevoerd 875 Kg. gele nep f 2.30, 2000 Kg. witte kool f 2.50. NOORDSCHARWOUDE, 15 October. Groote muizen 2.20. Frivore f 2. bi. eigenheimers 2.302.50. drielingen 1.50. uien 1.60—1.90. drielingen 80—90 ct.. grove f 2.10—2 30. gele nen 2 30—2.40, neen 1.20—1.50: spercieboonen 4.50—14.80, kroten 1.20— 2.80. roode kool 4.20—5.40. witte kool 2.90—3.30, gele kool f 4—4.60. D. witte kool f 3 50. BROF.K OP LANGENDTJK. 15 October. Eigenheimers 2.40—2.70. bl. dito 2 60—2.70. uien 1.60—2.10, dreilingen 70—90 ct.. grove 1.90—2.30. gele '"•op 2.102.40. neen 1.401 60 sperciciboonen 14.90 17.30 kroten 1.60—3.20. roode knol 5 30—6.20. witte kool 0.60—3.70. gele kool 3.20—4.80 D. wilt»' kool 3.90. bloemkool f 9.90. TT 1.50—2. andijvie 1 10. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren; Edith Emmi Margarethe. dochter van Deutekom, Jacob en Jasmer, Frida Nicolaas Petrus, zoon van Baars, Petrus en Snaas, Suzanna Gcer- truida. POLITIE. Verloren: twee rijwiel plaatjes. Gevonden.; een sleuteltje.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3