Zijpe en Hazepolder. „Engeland is bereid Italië te helpen". Het auto-ongeluk bij Higtevecht. DE V.A.R.A. TIEN JAAR! „Engeland tracht een einde te maken aan den oorlog". Een goede vangst. VIJF NEW YORKSCHE BANKIERS ONTVOFRD. Men schrijft onsc Op 1 November 1925 werd te Amsterdam opgericht de v.ereeniigiag van Arneuiers nadio Amateurs. Haar oprichters stagen in den aten snel 'ontwikkelenden radio-omroep een machtig ;*mdel voor- de verbrei ding. van de socialistische i^0inselen. Veel méér dan het vertrouwen in de zaak, uie men ging onderno men, had hei kleine groepje radio-amaieurs echier niet. Vvas de oorspron&elijKe opzet, dat de V.A.K.A. voornamelijk uitzendingen zou verzorgen, die op de speciale behoefte van de arbeidersklasse waren in gesteld, de ontwikkeling van cien omroep in ons land heeft ertoe geleid, dat ze uitgroeide tot een van de vier groote omroepvoreenigingen, die thans tezamen de algemeene Neaerlandscüe radio-omroep vormen, intusschen heeft het vijl jaar geduurd, voordat de V.A.R.A., dank zij den zeer snehen groei, die het le dental kenmerkte, bij het bekende zend tij dennesiuit van 15 Mei 1930, het haar toekomende deel van den zendtijd kreeg toegewezen. Deze belangrijke ontwikkeling van de V.A.R.A. als algemeene omroepvereeniging met socialistischen in slag heeft zich ook in de daarop volgende vijl' jaar voortgezet. Bij de herdenking van haar 10-jarig be staan kan deze vereeniging dan ook wijzen op be langrijke resultaten, die na ïO jaar van harden arbeid in het land en voor de microfoon zijn tot stand ge bracht. In dezen tijd is een organisatie opgebouwd, die o.er het geheele land ruim 470 ai'deelingen telt, met 3 a 4000 afdeelingsbestuurders, die met de propa- ganda-commissies, in totaal 5 tot 6000 propagandisten vormen, welke steeds voor de V.A.R.A. in touw zijn en op de bres staan. Voorts is het heele land ver deeld in 15 districten en staat aan het hoofd van de organisatie een Vereenigingsraad, die te beschouwen is als de vertegenwoordiging van de leden» De ver eeniging is zoodanig ingericht, dat het jaarverslag van het Hoofdbestuur en het omroeprapport» dat een uitvoerig overzicht geeft van wat er jaarlijks op om- roepgehied is gebeurd, in de ledenvergaderingen worden besproken en aan de goedkeuring van den Vereenigingsraad zijn onderworpen. Er is dus ge streefd naar een democratische wijze van organisa tie, die het mogelijk maakt, dat ieder lid van de V.A.R.A. op alle aangelegenheden, de vereeniging betreffende, hetzij direct of indirect, zijn of haar in vloed kan doen gelden. Bovendien werd in Hilversum gesticht e^n modern en van de nieuwste technische hulpmiddelen voor zien omroepgebouw dat één van cle eerste nieuwe studio's van ons land en thans reeds S!4 jaar in ge bruik is. En van het grootste belang is de tot standbrenging van een omroep, die onder bekwame leiding en met vooraanstaande medewerkers op elk gebied er on vermoeid naar streeft de; h/lsteraars goede ontspan ning en deskundige voorlichting te bieden. Noemen we slechts het aantal van twaalf eigen groote en kleine orkesten, die ieder zijn ingesteld op een spe ciaal muziek-genre, en waaraan binnenkort nog en kele zullen worden toegevoegd, zoodat de muzikale Vergadering van Dijkgraaf. Heemraden en Hoofd ingelanden, op Dinsdag 15 October 1935, des namid dags 2 uur in „Het Wapen van de Zijpe" te Scha- gerbrug. Voorzitter de heer J. Rampen, loco-dijkgraaf; se cretaris-penningmeester de heer J. J. Bleek; op zichter de heer P. Kooij. De Voorzitter opent de vergadering met woorden van welkom en deelt mede. dat deze vergadering plaats vindt omdat binnen 2 maanden na het over lijden van den Dijkgraaf in de vacature moet wor den voorzien. Spr. uit den wenseh, dat de straks ie benoemen dijkgraaf op dezelfde accurate wijze de polderzaken zal behartigen. Na een opmerking werden de notulen goedge keurd. Van de ingekomen stukken vermelden we dat geen termen aanwezig werden geaoht om den polGei een vergoeding te geven voor de bijzondere onder houdskosten van de weg aan de westzijde van de Grootesloot SchagerbrugKeinsmerbrug. in ver band met de afsluiting van den weg aan de oost zijde. Van de familie Hooij is bericht ingekomen van het overlijden van den heer C. Hooij, in leven dijk graaf van den polder. De Voorzitter zegt dat niet bij benadering is te zeggen wat de lieer Hooij voor onzen polder heeft gedaan. Spr. heeft daar als waarnemend dijkgraaf meer van nabij kennis van kunnen nemen De overledene was in het bezit van keurige boe ken, die welwillend door de familie Hooij aan den polder zijn afgestaan, en die veel waarde voor den polder hebben. Spr. is overtuigd dat de overledene lang in aangename herinnering bij het polderbe stuur zal blijven. De heer Bruin sluit zich bij deze woorden aan en zegt dat de heer Hooij een man was die steeds de belangen van den polder voor oogen had, die zich goed in en uit de zaken van den polder werkte en wiens plaats moeilijk te vervullen zal zijn. Hij was bezield met groote werklust, sprak vlot en schreef buitengewoon gemakkelijk. Doordat hij veel in het archief zocht en andere polderzaken bestudeerde, wist hij veel. hij heeft veel boeken geschreven en vele kleine aanteekeningen gemaakt, wat voor den toekomstigen dijkgraaf van groot nut zal zijn. Een woord van waardeering is dan ook ten volle op zijn plaats .Spr. is overtuigd dat zijn nagedachtenis lan gen tijd in het polderbestuur zal naleven. Met groo te erkentelijkheid gewaagt spr. voorts van de vrien delijkheid en tegemoetkomende houding die van de familie Hooij werd ondervonden. De boeken en boek .les zijn van zeer groote waarde voor den polder en spr. stelt dan ook voor schriftelijk dank te betuigen De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur dit reeds heeft gedaan. Be heer Rademaker zal het op prijs stellen, dat ook namens de algemeene vergadering dank wordt betuigd; Snr. had groot respect voor het werk van den heer Hooij. Overeenkomstig het voorstel van den heer Bruin wordt besloten. Van den heer W. Muntjewerf te Oudesluis kwam een Verzoek in tot verlenging van erfpacht voor een perceel. Hoewel het Dag. Bestuur het wel gewenscht acht dat de op het perceel staande boet ten .bate van 't verkeer wat achteruit zou worden geplaatst, stelt het toch voor aan het verzoek te voldoen. Aldus wordt besloten. Geen verlenging van erfpacht Van Mevr. de Wed. C. Vries es. te Alkmaar is eveneens het verzoek ingekomen om verlenging van erfpacht. De Voorzitter deelt mede. dat In verhand met de wegverbetering die op den Slikkerdijk plaats vindt het huisje dat on bedoeld perceel staat, bet uitzicht belemmert en bot Hoogheemraadschap dan ook het huisje wil koopen. Evenwel, de eigenares wil er wat veel Voor hebben en "het Hoogheemraadschap ver zoekt nu om de erfpacht niet' te verlengen. Het Dag. programma's der V.A.R.A. uitmunten door een groote verscheidenheid. Vo'orts de V.A.R.A.-Tooneelkern, die in vasten en vollédi&en dienst is en zich dus geheel op den arbeid voor de microfoon kan instellen, Ver der heeft de V.A.R.A. aan zich verbonden vaste me dewerkers op elk ander terrein, waarop zich de radio- omroep beweegt. Deze resultaten wettigen een feestelijke herden king van het 10-jarig bestaan alleszins, Zélfs in een tijd als deze, die natuurlijk ook de V.A.R.A. niet on beroerd heeft gelaten. Het is nu eenmaal zoo, dat vooral de minder-draagkrachtigen het sterkst dooi de crisis getroffen worden en het zijn juist dezen, die de V.A.R.A. voornamelijk onder haar leden telt. Hoewel het ledental zich nog steeds boven de 103.000 heeft gehandhaafd, is een krachtige propaganda noodig om het wederom te kunnen opvoeren. Hier aan zal dan ook in het V.A.R.A.-Jubileumjaar bijzon dere aandacht gewijd worden. Overal in het land worden propagandavergaderingen belegd, welke een speciaal karakter dragen in verband met het 10-jarig bestaan; op allen, die de V.A.R.A. gunstig gezind zijn, wordt een beroep gedaan zich, voor zoover dit nog ni.et gebeurd is, bij deze omroepvereeniging aan te sluiten door lid van Vereeniging en abonné op „De Radiogids" te worden. Het stadiogebouw van de V.A.R.A. Bestuur stelt voor aan het verzoek van het Hoog heemraadschap te'voldoen, omdat het van oordeel is dat de vergoeding die het Hoogheemraadschap wil geven, voldoende is. Voorgesteld wordt dus om be doeld perceel niet meer in erfpacht uit te geven. De heer Van der Oord merkt op dat er z.i. geen sprake is van het belemmeren van uitzicht. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur besloten. Besloten wordt tot wijziging van het ambtenaren- reglement, zulks op verzoek van den Minister. De nieuwe wöq op den Slikkerdijk. De Voorzitter deelt mede, dat van het Bestuur van het Hoogheemraadschap het verzoek is inge komen om een voorloopige bespreking over eigen domsovergang van een gedeelte van den Slikker dijk. Spr. merkt op, dat die overgang dan zal plaats hebben togen vergoeding. Het Dag. Bestuur van den polder houdt groot van zijn dijken, maar het heeft wel bemerkt, dat de polder tot overdracht verplicht kan worden. Het is de bedoeling dat bovenop den kruin van den dijk een groote weg wordt gemaakt, vanaf Tweewegen tot de sluis te Oudesluis. Niet onder de bemalina. Het Dag. Bestuur stelt vervolgens voor tot het afvoeren van halve molengelden ten bedrage van f35.71 van het kohier 1935, staande ten name van J. Boots c.s.. voor 8.92.70 H.A. iri afdeeling N.S. ge legen land. omdat het niet onder de bemaling valt. De heer Dignum beaamt dat dit land noch voor aan-, noch voor afvoer van water van de bemaling profiteert. Spr. wijst op meerdere eigenaardige toe standen en acht het wel gewenscht dat dergelijke landerijen niet in de bemalingskosten vallen. De Secretaris licht toe dat het in de bedoeling ligt. de grenzen van de diverse polders nader vast te leggen en dan de landerijen die niet onder de bemaling vallen er uit te houden. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van het Dag. Bestuur aangenomen. Goedgevonden worrlt tot verhuring van het gras- en rietgewas van dijken, wegen enz., iaciht.recht en vischwater voor den tiid van twee iaren. Sommige perceelen riet verkeeren in een toestand, dat twee keer scheren per iaar gewenscht is en het Dag. Be stuur wil in die gevallen dat dan ook toestaan. Om het verplichtend te stellen acht het Dag. Bestuur niet gewenscht. Het teren van wegen wordt voortgezet. Het Dag. Bestuur stelt voor in 1936 ongeveer 9y2 K.M. weg te doen teren en wel de volgende gedeelten le Westzijde van de Grootesloot van Oudesluis haar Keinsmerbrug, kosten f 5827; 2e de Ruigeweg van Buurtje naar St. Maartensbrug, kosten f 7900; 3e de Ruigeweg van St. Maartensbrug naar Burgerbrug, kosten f 9779. De totale kosten bedragen dusf 23506 Er zijn thans bijna 56 K.M. weg geteerd, er zijn nog 26 K.M. weg over om te teren en als dus op de voorgestelde wijze wordt voortgegaan, zullen over twee jaren alle wegen geteerd zijn. Dat het Dag. Bestuur den Ruigeweg heeft gekozen, in plaats van den Belkmerweg, vindt zijn oorzaak hierin, dat de polder het zand van de trambaan voor niemendal van den eigenaar kan krijgen. De heer Dignum bepleit het stukje weg vanaf de melkfabriek „Hollandia" tot richting Keeien ook te teren. Het verkeert in slechten toestand. De heer Bruin zegt dat ook dit jaar een stukje meer is geteerd dan oorspronkelijk het plan was. Spr. is groot voorstander aan het teren der we gen, maar spr. wil ook voorkomen dat de lasten verhoogd worden. Als de 9V2 K.M. weg wordt ge teerd, zullen de onderhoudskosten f 1216 minder be dragen, maar aan rente en aflossing zal f 3524.50 moeten worden betaald. Trekt men daar het voor deel van f 1216 af. dan zal de polder dus meer heb ben te betalen f 2308.50 of 37 cent per bunder. We moeten dus evengoed al trachten, om, willen we de lasten niet verhoogen, dit bedrag er uit te halen. De Voorzitter zegt. dat ondanks deze berekening de grintwegen toch allermal geteerd zullen moeten worden en spr. is het vcflkomen met den heer Dig num eens, dat de door hem genoemde weg een slecht stukje is. De heer Rademaker vraagt of dan het gedeelte REDE VAN CHAMBERLAIN, DEN ENGEL- SCHEN MINISTER VAN FINANCIëN. LONDEN: De Britsche minister vari financiën Neville Chamberlain, heeft de conservatieve verkie zingscampagne geopend met een groote rede, die hij te Glasgow uitsprak. Hij verdedigde daarbij het be sluit der regeering om nog in dit jaar parlements verkiezingen te houden en gaf enkele der vraagstuk ken aan, waarin de regeering vernieuwing harer vol machten door het volk vraagt. Hij noemde als zoo danig een nieuw defensieprogramma, een energieke behandeling van het vraagstuk der noodlijdende in- dustriedistricten in Wales, Noord-Engel and en Schot land en een hervorming van het onderwijs. Ter rechtvaardiging van het weldra houden van nieuwe verkiezingen, zei de Chamberlain: „De mee ning is uitgesproken, dat wij de nieuwe verkiezingen zouden willen uitstellen tot na het einde van de be staande crisis, dus tot het voorjaar van 1936. Maar wij staan niet, aan het einde, doch aan het begin van een wellicht zeer lange periode van moeilijkheden en zorgen, in welker verloop waarschijnlijk herhaalde crisis van zeer ernstigen aard zullen voorkomen. Met het oog op dezê situatie schijnt het mij van be'ang te zijn, dat de regeering van het land bekleed wo-dt. met een gezag, dat boven eiken twijfpl verheven is en 'n voldoende meerderheid verkrijgt om haar publiek tot een einde te kunnen brengen." Ten aanzien vari het Öost-Afrikaansche conflict ver klaarde de minister, dat de Britsche regeering jegens Italië een hulpvaardige houding heeft getoond. Zelfs thans nu Italië de vijandelijkheden heeft geopend, is de deur geenszins gesloten. De vroegere minister voor de dominions Amery, heeft onlangs in Birmingham gezegd, dat geen jonge Engelschen ter wille van Abessinië in den dood mogen worden gezonden. Dit is een boosaardige verdraaiing van de ware omstan digheden. Niemand wordt in den dood gezonden. Engeland tracht een einde te maken aan een oorlog, die reeds begonnen is. En wanneer dit ook slechts gedeelte lijk zal gelukken, zal dat waarschijnlijk de redding van vele duizenden menschenlevens beteekenen. Hel gaat niet slechts om het lot van Abessinië, maar ook om dat van den Volkenbond. Wanneer het wordt toe gelaten, dat naties, nadat zij zich hebben verplicht om niet tot oorlog over te gaan en het gebied van medeleven van den Volkenbond niet te schenden, deze beide beloften ongestraft breken, dan zal nie mand nog vertrouwen in den Volkenhond hebben. Do verrassende demonstratie van eenheid te Genèvr: is een gevolg van het bewustzijn, dat het hier om kwesties van vitaal belang gaat; De Volkenbond is een onvolkomen werktuig, maar hij wordt, een ge weldig lichaam, indien zijn leden het besluit nemen tot een gemeenschappelijk en doelmatig optreden. Sedert den wereldoorlog heeft in geen enkele kwes- Oudesluis—Keinsmerbrug niet. kan wachten, want j spr. is het met den heer Bruin eens. dat verhooglng van lasten dient te worden vermeden. De Voorzitter deelt mede, dat met dien weg al is begonnen. Als de aflossing van de leening niet in 8 jaar moest worden afgelost, maar nijv. in 1r> jaar, zou de rekening heel anders worden. Maar als mee valler mag worden genoemd, dat de polder een bedrag van f 8950 uit het Wegenfonds zal ontvan gen, een bijdrage over 1934. Met algemeene stemmen wordt tot het doen teren van genoemde weggedeelten, ook de weg van 't Zand tot den dijk besloten. De geloofsbrieven van de heeren G. Boontjes, H. Rens en C. Schoorl, gekozen tot molenmeesters van de respectieve af deelingen F, Z en G en NG worden in orde bevonden. Nog wordt goedgevonden tot wegneming van een bocht uit den Ruigeweg een paar perceelen tram baan aan te koopen, gezamenlijk groot —.94.68 H.A. voor een bedrag van f 300 in totaal. DE NIEUWE DIJKGRAAF. Hierna komt aan de orde de benoeming van een dijkgraaf, tor voorziening in de vacature die is ont staan door het overlijden van den heer C. Hooij. Bij eers;e stemming is de uitslag: C. Tiel 5, P. de Boer 1. J. C. Bruiri 6 en C Smit 3 stemmpu: bii *weede stemming verkrijgen de" heeren Tiel, Smit en Bruin resp. 6, 3 en 6 stemmen. De herstemming tusischen de heeren Tiel en Bruin heeft tot resultaat dat de heer Tiel met 9 stommen wordt gekozen, de heer Bruin verkreeg weer 6 stemmen. De heer Tiel neemt clc benoeming aan en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij hoopt de belangen van den polder naar zijn beste weten te behartigen, roept aller medewerking daartoe in en hoopt op aangename samenwerking. De Voorzitter feliciteert den heer Tiel en spreekt den wenseh uit dat de heer Tiel op even uitmun tende wijze als zijn voorganger de belangen van den polder zal dienen. Ook spr. hoopt op aangename samenwerking, ook tusschcn den nieuwbenoemden dijkgraaf en de ambtenaren. Spr. wijst er op dat er zeer veel werk aan de betrekking is verbonden, het was spr. dan ook te druk en daarom stelde hij zich voor een benoeming niet disponibel Spr. eindigt met den wenseh dat zal blijken dat de vergadering een goede dijkgraaf heeft gekozen. Hierna volgt algemeene felicitatie. De rondvraag levert niets op zoodat sluiting volgt. NEVILLE CHAMBERLAIN. tie een zoo groote eenheid geheerscht. Wanneer de Volkenbond in staat gesteld wordt, den oorlog in Afrika te beperken of te verkorten, zal men nieuw vertrouwen en nieuwe achting voor zijn capaciteiten hebben. Dit doel is wel waard, dat men er eenig ri sico voor neemt. Indien de Volkenhond zijn opdracht niet nakomt, zal iedere zwakke natie allereerst bewa penen en daarna een bondgenootschap met haar sterksten nabuyr zoeken te sluiten. De vrede van Europa zal dan zijn overgeleverd aan de willekeur van de grootste en sterkste mogendheid. De verkla ring van Mussolini, dat hij de belangen van Enge land niet wil schaden, loopt in het luchtledige uit, want het schijnt, dat Mussolini niet begrijpt, dat een natie inplaats van aan haar onmiddellijke belangen ook aan de belangen van de gemeenschap kan dun ken. Het schijnt ook, dat Italië een bijzonderen wrok koestert tegen Engeland, ondanks het feit, dat Enge land tot hulp bereid is. Dit gevoel van wrok is onge twijfeld door toonaangevende instanties nog aange wakkerd, maar het betreft vraagstukken van te groot belang, dan dat Engeland zich zou kunnen la ten beinvloeden door dergelijke aanvallen. Wij staan voor de keuze aldus Chamberlain óf in Genève een laatste poging voor het behoud van vrede en vei ligheid te ondernemen, óf door een laf le capitulatie een door ons afgelegde belofte te breken un ons bloot te stellen aan de verachting onzer nazaten. Cham berlain wees verder op de instemming, welke de poli tiek inzake de sanctiemaatregelen heeft hij conser vatieven, vakvereonigingsmenschen, geestelijken van alle belijdenissen en zelfs bij een groot deel der La- bour Party, Ten aanzien van de defensie zeide Chamberlain, (lat de regeering tot de overtuiging is gekomen, dat En geland niet langer mag wachten op de ontwapening van andere staten, maar de gebreken van zijn eigen weermacht moet herstellen. Het is niet zeker, dat do moeilijkheden der laatste twee of drie maanden ook zouden zijn uitgebroken, indien de strijdkrachten van Engeland sterker waren geweest. Het defensiepro gram moet uitgevoerd worden in epri veel korter tijd dan aanvankelijk in de bedoeling lag. 't ministerie van financiën zal iedere uitgave voor het. defensie programma zorgvuldig nagaan, opdat geen verkwis ting en geen onbehoorlijke winst voor industrieelen plaats hebben. De strijd krachten worden niet voor een aanval gevraagd en zij zullen het noodzakelijke minimum niet overschrijden, aldus minister Cham berlain. Bestuurder gearresteerd. Opzettelijk in het kanaal gereden? Amsterdam. Zooals bekend is Donderdag avond bij Nigtevecht een auto in het kanaal {jereden., bij welk ongeluk een vrouw en haar 10-jarig dochtertje jammerlijk zijn verdron ken. De bestuurder van den wagen, J. O., wonende te Blcemendaal, was op onverklaar bare wijze met zijn auto van den weg at ge raakt en in schuine richting in 't Merwede- kanaal gereden. Het onderzo sk, dat naar dit ongeluk is ingesteld, heeft er toe geleid dat O. op last van den Officier van Justitie te Amsterdam is gearresteerd, op vermoeden dat hij het ongeluk opzettelijk heeft veroor zaakt. Bij het onderzoek is o.m. gebleken, dat de ver standhouding tusschen O. en zijn echtgenoole vêol te wenschen overliet; laatstgenoemde had daarom be sloten echtscheiding aan te vragen. Gesprekken van buurtbewoners over het raadselachtige ongeluk, waarbij allerlei gissingen ter sprake kwamen, had den den bungemeester van Weesperkarspel, den heer W. Bins, die door de Bloemendaalsche recherche op de hoogte was gebracht, aanleiding gegevenv een na der onderzoek te doen instellen. "Nadat dit gesehicd was. is de Substituut Officier van Justitie te Amster dam, Mr. H. A. Wassénbergh, gewaarschuwd, die het verdere onderzoek ter hand heeft genomen. Na het verhoor van O. achtte de Officier het noodzakelijk, dat de man in arrest werd gesteld. Hij is in het Huis van Bewaring te Amsterdam opgesloten en zal heden voor den Rechter Commissaris worden geleid. DOOR MEXICAANSCHE BANDIETEN. Amsterdam, 15 October: Tn een directiekeet van de Spoorwegen aan den Zeeburgerdijk te Am sterdam werd den llden September ingebroken. Eeni- ge fototoestellen, waaronder een troepen-camera, wer den buitgemaakt. Bij deze inbraak werden vinger afdrukken gevonden. Naar aanleiding van deze vin gerafdrukken is een man gearresteerd, die reeds lang geleden iets met de justitie uitstaande heeft gehad. Aanvankelijk ontkende hij iets van de inbraak te we ten, maar tenslotte viel hij toch door de mand. Hij vertelde toen, dat hij nog een medeplichtige heeft ge had. Het is een jongmensch, dat thans in de tucht school te Nijmegen is. Ook deze heeft bekend, terwijl thans ook de heler van de goederen in arrest is. TERE 3 HTS TELLING OP GROOTE SCHAAL. In San Salvador. Panama: Passagiers van het stoomschip „Santa Elena", dat hier is binnengekomen, hebben medege deeld, dat in San Salvador 26 personen zijn terechtge steld in verband met de ontdekking van een revolu- tionnaire samenzwering. New York: Uit Douglas in Arizona wordt gemeld, dat in de naburige Mexicaansche pro vincie Sonora vijf bekende New Yorksohe bankiers, onder wie de vlce-president van de National City Bank J. H. Dureli, en James Brnce van de Chase National Bank, die se dert 8 Ootober in het Oosten van Sonora op jacht waren onder leiding van een gids, door een Mexicaansche rooverbende zijn overval len, ontwapend en naar de bergen gevoerd. Slechts de New Yorksche uitgever A. D. Norcross, die in het gezelschap der bankiers verkeerde, kon ontkomen. Men maakt zich zeer ongerust over het lot der ontvoerden, daar de bandieten kort tevoren met tachtig man de stad Santa Ana hadden overval len en den chef der politie, alsmede verscheidene agenten, hadden doodgeschoten. De Amerikaansche politie in de grensplaatsen van Arizona is gealar meerd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7