Plaatselijk Nieuws. Dorre bldren Oordeel der Tweede Kamer. Weer een Ossenaar gearresteerd. Aangifte van radio-ontvanginrichtingen. HET ONTSLAG BIJ HET CRISIS-BUREAU DEVIEZENSMOKKELAARS. Li^vtraiisin De Bilt seint Uit de smokkelwereld. Marktberichten. HET SALARISVRAAGSTUK. ONTSLAG VAN GEHUWDE ONDERWIJZERESSEN. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de aanhangige bezuinigingen ten op zichte van ons onderwijs. De verlaging van 5 op alle ambtenarensalaris sen en toe te passen op alle salarisnormen, grondsa- larissen enz., kan moeilijk, zoo was het oordeel van verschillende leden, door de ambtenaren worden aan vaard. De grondsalarissen behooren niet gekort te worden. Is bezuiniging noodig, dan op dat daarboven valt. Alle kweekscholen moeten worden opgeheven, luid de het oordeel van andere leden. De kweekelingen kunnen hun opleiding krijgen op Hoogere Burger scholen. Als daarnaast de U.L.O.-scholen werden op geheven, werd een groote bezuiniging verkregen. Andere leden waren hier tegen, waarbij zij er op wezen, dat de H.B.S.-opleidïng toch gevolgd zou moe ten worden door een speciale opleiding voor onder wijzer, een ander soort kweekschool dus. Zulk een opleiding zou dus niet goedkooper, maar integendeel duurder zijn dan de bestaande. Ook meenden zij, dat het u.l.o. zich een afzonderlijke en eervolle plaats heeft veroverd voor leerlingen, die geen be hoefte hebben aan deTI.B.S.-opleiding, hetgeen in het bijzonder voor het platteland geldt. In het belang vafi de werklooze onderwijzers, in het belang ook van het onderwijs, verklaarden verschil lende leden zich voorstanders van het ontslag van de gehuwde onderwijzeressen, waardoor voor 1937 een bezuiniging van een millioen gulden zou worden ver kregen. Anderen verzetten zich hiertegen en meen den dat de bezuiniging niet zoo groot zou zijn. Ten aanzien van de subsidieregeling voor bijzon dere hoogere burgerscholen en gymnasia verklaarden verschillende leden dat bij hen overwegende bezwa ren zijn blijven bestaan tegen het voorgestelde in de artikelen 1 en 5, volgens hetwelk schenkingen van particulieren aan scholen indirect voordeelen aan het rijk zouden opleveren. Naar het oordeel van de hier aan het woord zijnde leden rechtvaardigt de nood der tijden niet, ook niet tijdelijk, een maatregel, die de bevoegdheid geeft tot confiscatie van gelden, welke particulieren aan de schoolbesturen hebben verstrekt of nog zullen verstrekken om dezen in de voor hun rekening blijvende lasten tegemoet te komen. Andere leden konden zich met de voorgestelde ar tikelen vereenigen, voor zoover althans betreft schen kingen, welke zonder bepaald omschreven bestem ming aan een schoolbestuur zijn gedaan. Zij gaven echter in overweging, geen aftrek van subsidie toe te passen voor schenkingen, welke met een bepaald omschreven onderwijsdoel zijn gedaan. De schoolgeldregeling ondervond eveneens verzet. Bezwaar werd gemaakt tegen het feit, dat de school besturen geen schoolgeld kunnen heffen naar het vermogen, aangezien de gegevens van de vermogens belasting niet te hunner beschikking staan. Vele leden konden zich in het geheel niet vereeni gen met het voornemen van de regeering, een aantal Rijks hoogere burgerscholen om te zetten in scholen niet driejarigen cursus. Naar hun meening zullen vooral de kleine plaatsen en het omringende platte land den weerslag van den voorgenomen maatre gel ondervinden. Het optimisme der regeering ten opzichte van de volgzaamheid van de besturen der bijzondere II.B.S. om het voorbeeld van het rijk te volgen, werd niet gedeeld. De ervaring bij het L. O. had dit anders ge leerd. Het .gevolg is het onthoofden van openbare middelbare scholen, terwijl de bijz. scholen geheel vrij blijven. Ook andere leden vreesden, dat het voor de bijzon dere scholen ondoenlijk zal zijn om de hoogste twee klassen op te heffen, in verband met de financieele gevolgen voor de schoolverenigingen, waaromtrent dit ontwerp geen bepalingen bevat. Laat de regeering aldus meenden deze leden, liever scholen opheffen, voor zoover dit zonder bezwaar kan geschieden, maar de scholen, welke blijven bestaan, behoorlijk inrichten. Verscheidene leden konden zich niet vereenigen met het voorstel van de regeering, de rijksvergoe ding voor het u.l.o. tot vier leerjaren te beperken. De vijfjarige school voor u.l.o. voorziet op goed- .koope wijze uitnemend in een dringende behoefte. In het bijzonder geldt dit voor de u.l.o.-scholen voor meisjes. Voorts konden verscheidene leden geen vrede heb ben met de rol van den inspecteur van het L. O., toe gekend inzake de beoordeeling van de al of niet ge schiktheid der leerlingen om u.l.o.-onderwijs te ont vangen. Verscheidene leden waren met de regeering van oordeel, dat aan de abnormaal sterke bezet ting van het eerste leerjaar, van u.l.o-scholen een einde moet komen. Het kw,eekelingeninstituut was door de regeering losgelaten, maar wat nu werd voorgesteld werd even eens niet goedgevonden. De regeering kondigt nu het voornemen aan, allen onderwijzers op hun 24e of 25e jaar een wedde van f500 toe te kennen. Hoe weinig deze leden ook met het stelsel van de regcering konden instemmen, toch wilden zij niet nalaten, om in overweging te geven, de jeugdsalarissen niet op f500, maar tenminste op Volledige bekentenis afgelegd. Op verzoek van de Ossche politie is te Eindhoven gearresteerd de 3G-jarige van S., geboren te Oss, bij genaamd Mijne Pop. Hij werd verdacht van betrok ken te zijn geweest bij eenigc overvallen met roof in 1926 te Oss gepleegd. Verdacht van één dezer misdrijven werd destijds zekere Puck van G. gearresteerd, die tot 6 jaar ge vangenisstraf is veroordeeld. Uit de nieuwe verkla ringen van de Ossche misdadigers is aan het licht gekomen, dat ook v. S. destijds tot de dadex-s be hoorde. Als derde medeplichtige aan dezen overval werd de beruchte Ossenaar Koosje van G. genoemd. Ook deze bevindt zich reeds voor andei'e delicten in de Bossche gevangenis. Van S., die hij het veiTioor door de politie te Oss een volledige bekentenis aflegde, zal ter beschik king van de justitie .worden gesteld, en naar den Bosch worden gebracht. Ook voor radiotoestellen in auto's ver plicht. Zooals bekend, behoort van de aanwezigheid van elk radio-ontvangtoestel aangifte te worden gedaan. Dezer dagen bleek, dat de bezitter van een ont vangtoestel, dat in een luxe auto was ingebouwd, daarvan geen aangifte had gedaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook voor dergelijke toe stellen aangifte verplicht is. Verzuim zou aanleiding kunnen- zijn tot inbeslag neming. Aangifteformulieren zijn kosteloos aan de Rijks- to'ograaf- en tolefoonkantox-en verkrijgbaar. f800 of fSoO te stellen. Indien de regeering van oor deel is dat een zeker bedrag aan salarissen niet kan worden overschreden, dan is het beter, de vrij hooge U.L.O.-marge omlaag te drukken. Wat betreft de beperking van het aantal scholen voor Bijzonder gewoon lager onderwijs, stelden ver scheidene leden er prijs op, hun standpunt ten opzich te van de juiste en redelijke beteekenis van de le den vier en zeven van art. 195 der Grondwet nader uiteen te zetten. De kernvraag is deze, of het verschil in positie tusschen openbaar en bijzonder ondeiwijs tot uit drukking mag en moet komen daarin, dat de bekos tiging van beide soorten ondeiwijs niet meer naar denzclfden maatstaf geschiedt. De regeering beant woordt, deze vraag bevestigend, wijl de Grondwet in dit opzicht geen ï'echtsgelijkheid zou vorderen. Te gen deze stelling der regeci'ing kwamen deze leden met kracht op. Deze leden meenden, dat het voor de publieke kassen waarschijnlijk meer voordeel dan nadeel zou oplevei-en, indien de regeering geheel zou willen afzien van de verzwaring der opheffingsnonnen. Tengevolge van die verandering zullen honderden schoolgebouwen ongebruikt komen te staan, terwijl voor de verjaagde leeilingen elders aanstelling van nieuwe leei'krachten, stichten van nieuwe lokalitei ten en instandhoudingskosten noodig zouden zijn, wa ar bo rgs om men teruggegeven, en schoolbesturen schadeloos gesteld zullen moeten worden voor de schulden, die nog op de leegkomende gebouwen rus ten. Verscheidene andere leden beschouwden de para graaf betreffende de beperking van het aantal scho len voor bijzonder gewoon lager onderwijs als de kern van dit ontwerp. De bedoeling ervan is, aan de bijzondere scholen op te leggen, wat aan de openba re in het verleden is opgelegd. Hetgeen nu wordt voorgesteld achtten zij echter zeer mild in vergelij king met datgene, wat de regeeiing met het open baar onderwijs heeft gedaan. Vele leden juichten de verplichte pensionneering van de 60-jarige onderwijzers toe. Verscheidene hunner drongen aan op uitbreiding in dien zin, dat reeds op 55-jarigen leeftijd, althans door onderwijzeressen vrijwillig pensioen aange vraagd zou kunnen worden. Andere leden wensch- ten zich geheel van een leeftijdsgrens los te maken; zij zouden de voorkeur geven aan een regeling, waarbij voorloopige pensionneering na 40 dienstja ren verplicht woi'dt gesteld. Verscheidene leden di'ongen aan op facultatief stelling van voorloopige pensionneering van 60-jai'ige ondenvijzers. Zij waren overtuigd, dat hiervan op gvoote schaal gebraik zou worden gemaakt. VAN DE l JURISTEN. De minister van landbouw en visscherij verklaart, in antwoord op vragen van den heer Boon, dat een ernstig onderzoek wordt ingesteld. Op vragen van den heer Boon: 1. Is het juist, dat de vier juridische ambtena ren van het regeeringsbureau voor de uitvoering van de Landbouwcrisiswet 1933, die geoordeeld heb ben hun dienstbetrekking wegens dringende rede nen bestaande in ongewenschte ambtelijke ver houdingen te moeten doen eindigen, de motie ven tot dezen stap schriftelijk aan den minister ter hebben medegedeeld? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid: de Kamer omtrent deze motieven in te lichten: mede te deelen of Zijn Excellentie daarin niet aanleiding vindt tot het instellen van een ernstig onderzoek; indien Zijn Excellentie daarbij van misstanden in de ambtelijke verhoudingen blijkt, een reorgani satie te gelasten, opdat aan eventueele misstanden een einde wordt gemaakt? heeft de minister van landbouw en visscherij ge antwoord: 1. De eerste vraag wordt bevestigend beant woord. 2. a. Het motief, dat door de vier bedoelde amb tenaren wordt aangevoerd, is achterstelling in hun werkzaamheden en positie, die een gevolg zou zijn van het machtsstreven van een ambtenaar van het Landbouw-Crisis-Bureau, tegen wien zij om andere redenen ook bezwaren hebben. b. Naar deze aangelegenheid wordt een ernstig onderzoek ingesteld. De aanleiding daartoe vindt ondergeteekende zoowel in de motieven, die dooi de betrokkenen zijn aangevoerd, als in het daartoe strekkend verzoek van den onder 2a bedoelden ambtenaar. c. Uiteraard zal aan misstanden, die aan het licht mochten komen, een einde worden gemaakt. Een kistje met voor 75.000 mark geld en papieren aangetroffen. Kommiezen van het Duitsche gx-enskantoor bij Te- gelen hebben, aldus ontleenen wij aan de Tel., een belangrijke deviezensmokkelarij ontdekt. Een expediteur te Tegelen had aan het Nederland- sche grenskantoor enkele kistjes met ij zei-waven aangegeven. Bij onderzoek bleek een der kistjes voor een bedrag van ongeveer R.M. 75.000 aan bankpapier gouden munten en waardepapier te bevatten. De Neclerlandsche douane heeft de kistjes met kostba ren inhoud ter beschikking gesteld van den expedi teur. Het schijnt echter, dat de Duitsche douane van deze smokkelarij de lucht had gekregen. De afzen der zou in Keulen woonachtig zijn. Nader meldt men aan de N.R.Ct. Omtrent de ontdekking van de belangrijke devie zensmokkelarij aan het Hollandsche grenskantoor Tegelen vernemen wij, dat het geld en de waarde papieren, vertegenwoordigend een waarde van onge veer 75.000 Mk., was geborgen in een doos, welke zich in een groot pakket, waarin een aantal doozen met eetgerei waren, bevond. De expediteur L. uit Venlo, had de zending aan het station van de Duit sche grensplaats Kaldenkirchen afgehaald om ze op de gebruikelijke wijze langs het grenskantoor uit te voeren. Bij dezen uitvoer kwam de smokkelarij niet aan het licht; deze werd eerst ontdekt op het enke le meters verder gelegen Hollandsche grenskan toor, toen de commiezen de ingevoerde goederen vi siteerden. De expediteur die van deze smokkelarij onkundig was en de vrees koesterde, dat hij door de Duitsche autoriteiten als betrokken bij deze smokkelarij zou worden aangezien, heeft de Duitsche douanebeamb ten van de ontdekking kennis gegeven en medege deeld wie de afzender te Keulen was. Van Duitsche zijde werd hem toen verzocht het kistje met geld weder over de Duitsche gx-ens te brengen. Hij wei gerde echter daaraan gevolg te geven. Toen de Duitsche autoriteiten zich naar het adres van den afzender te Keulen begaven, bleek de vogel roods gevlogen. Daai'na zijn de echtgenoote en twee inwonende familieleden van den afzender als gij zelaars gearresteerd. De afzender is naar alle waax-- schijnlijkhéid uit Duitschland gevlucht cn naar Limburg uitgeweken. In afwachting van zijn komst heeft de expediteur het kistje met geld niet doorgezonden aan het adres van bestemming te Heerlen, doch het in bewaring gehouden. Verwachting: Ttot storm toenemende Zuidwes telijke tot Westelijken wind, beti-okken met regen, later opklarend, aanvankelijk zachter. Verdere vooruitzichten: tijdelijk opkla rend met afnemenden wind, kouder. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 750. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 11 gr. C. 52 gr. F; SUBLIMAATPASTILLES!! voor het ontsmetten van aardappelen tegen zeer lagen prijs, verkrijgbaar in TERLEP'S DROGIS TERIJ, Apothekers-assistenten, Hoogzijde 103, Schagen. Cliché's om valsche banderolles te ma ken in beslag genomen. Een groote scha de voor het Rijk voorkomen. In verhand met den laatstèn tijd veelvuldig voor komende smokkelhandel in cigarettenpapier is bij beschikking van den minister van financiën d.d. 21 Juni bepaald, dat dei-gelijk papier ook onder zegel moet worden verhandeld en vervoerd, waarvoor een soort banderolles moet worden gebruikt, zooals bij voorbeeld om doozen cigaretten moet worden geplakt.. Deze bepaling is op 15 Augustus van kracht gewor den. De Antwerpsche politie heeft aldaar aangehouden den 29-jarigen C. J. S., afkomstig uit Den Haag, die in het bezit bleek te zijn van drie cliché's welke hem in staat stelden valsche Nederlandsche banderolles voor cigarettenpapier te maken Het bleek, dat deze cliché's te Antwerpen waren vervaardigd en dat een Antwerpsche drukker daai-bij als tusschenpersoon was opgetreden. Deze drukker had het echter niet aangedui-fd, de bandei'ollés te maken. Bij den druk ker wei-d een onderzoek in de correspondentie inge steld en toen bleek, dat deze drukker veel coi*res- pondeerde met zekeren Piet de Groot, poste-restante te Rotterdam, waarschuwde de Antwerpsche politie de Rotterdamsche Centrale Recherche, die hier het ondei'zoek voortzette. Al spoedig bleek, dat de man, die de post-restante stukken op naam van Piet de Groot kwam afhalen, de 36-jai-ige D. van Z. was. Er werd in diens woning te dezer stede een inval gedaan en daarbij werd nog een stel van dergelijke cliché's gevonden en in beslag genomen. Dank zij liet snelle ingrijpen van de Ant werpsche- en de Rottei'damsche politie, zijn de cliché's in beslag genomen nog vóór zij in de kringen van de smokkelaars konden worden gebruikt, waardoor het Rijk voor een aanzienlijke schade is behoed. Het onderzoek is ingesteld in samenwerking met een inspecteur van de Dii'ecte belastingen uit Amster dam. DAK VAN VOETBALKEET INGEZAKT. Jongeman door gloeiende teer getroffen. Gistermorgen zijn enkele jonge werkloozen, die in de Kruislaan te Amsterdam bezig waren met het te ren van de dakbedekking van een voetbalkeet, aan de Kruislaan, door het dak gezakt. Een der jongelui werd door de gloeiende teer getroffen en liep ernstige brandwonden op. Hij is in het O.L.V. Gasthuis opge nomen. FASCISTISCHE RELLETJES TE BRUSSEL. Ruiten van een socialistische krant ver brijzeld. De correspondent van de N.R.Crt. te Brussel meldt, dat een groep leden van de fascistische Légion Na tionale, rond 11 uur 's avonds door het centrum van de Belgische hoofdstad is getrokken onder 't slaken van kreten als: „Weg met de sancties! Weg met En geland!" In de Zandstraat, waar zich verschillende krantenbureaux bevinden, hebben de fascistisch ge zinde betoogers, in overwegende meerderheid jonge mannen en studenten, de ruiten ingegooid van het gebouw van het socialistische dagblad Le Peuple. ENKHUIZEN's NIEUWE BURGEMEESTER. Tot burgemeester van Enkhuizen is benoemd, zulks met ingang van 1 November a.s., de heer J. C. Haspels, De benoemde is de anti-revolutionnaire beginselen toegedaan en was gedurende een twee tal jaren als gemeente-secretaris in Enkhuizen werkzaam. MARKTOVERZICHT. Veel vette koeien waren aangevoerd Donderdag j.1. De prijzen waren iets minder, handel trekkend De duurste koe werd gekocht door slager Ooster man alhier, afkomstig van den heer A. Grootes, Nes, alhier. Per pond zal het pl.m. 24 ets. zijn. De handel in kalfkoeien was vrij goed. In gelde- koeien matig, deze met een afloopende markt. Er waren aardig koeien aangevoerd en er was veel bezoek voor. De handel in pinken was goed. Weinig paarden aangevoerd, handel goed. De graskalveren werden vlug en duur verkocht; wij hoorden een koopman zeggen: er is geen aan komen aan. Dus daar is wel zaken in gedaan. Koopman J. Zwaag alhier had een mooie collectie Hoor het suizen, hoor het ruischen, Ginder in het groene bosch Zie de blaren nederzweven, Rits'lend vallen op het mos. Dorre blèren droevig teeken, Dat zijn schoonheid zal vergaan, Dat reeds nu vernieling, sluipend Rondwaart door zijn stille paan. Dorre blaren boden, zwijgend Van het aardsche, hoeveel luister, Hoeveel weelde het ook verspreidt. Wijzend op vergank'lijkheid Dorre blaren weemoedstemming Brengend in elk menschenhart Sprekend ons van 't na'drend einde, Wissen dood en scheidingsmart. aangevoerd en vlijtig verkocht. Vette kalveren 30— 45, niet veel aangevoerd. Nuchtere kalveren handel vlug; fokkalveren van 12—18 gld. Jonge vette schapen iets minder in prijs, hoogste noteering 21 gld. Oude slachtschapen 1723 gld., handel goed. Handel in overhouders goed, tot 13.50 gld., beter als bij de vorige week. Magere schapen trekkend. De handel in vette varkens was stug, er was 2 ets. af bij de vorige week. Biggen en schrammen iets minder met een matigen handel. Bokken en geiten weinig vraag naar. Op de kippenmarkt aardig leven, verhooging van prijzen. Het was over het geheel weer een mooie, drukke dag, veel aangevoerd en veel bezoek. THEATER ROYAL. „Mein Herz ruft nach dir." Een film, die velen niet nalaten tè zullen gaan be zoeken, draait deze week i-n Theater Royal. „Mein Herz ruft nach dir" met de bekende sterren Jan Kie- pura en Martha Eggerth als de vertolkers der hoofd rollen en daarbij de muziek van Robert Stolz, waar borgt ongetwijfeld een genotvollen avond. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Steen man, vakwerkman bij de Technische dienst der Telegrafie en Telefonie, thans te Castricum, is de zer dagen geslaagd voor Vakwerkman le klasse. SCHAGEN, Eierveiling 17 Oct. Aangevoerd: 25000 kipeieren 5&—60 Kg. f 4.604.70, 60-62 Kg. f 4.70—5, 62-65 Kg. f 4.70—5.40, klein f 3.503.70, eendeieren f 2.20. MEDEMBLIK, 17 October 1935. Witvl. aardappelen 80—85 ct., per 50 Kg.; witte kool f2.50—3.50, gele kool f3.60—4.30 per 100 Kg.; gele kool f 3.60—4.30, per 100 Kg.; bloemkool f9— 10 per 100 stuks; gele nep f 11.05 per 50 Kg., kro ten f 1.403, per 100 Kg., slaboonen f 1.402.95 p, 15 Kg., worelen f l.t70—1.80 per 100 Kg. ALKMAAR, 19 October 1935. Aangevoerd: 68 stapels, zijnde 131.000 Kg.: Fa- briekskaas kleine f 23, idem commissie blank f 18, 3oerenkoas, kleine f 19.50, idem commissie f 21, alles per 50 K.G. Handel stug. WARMENHUIZEN, 17 Oct. Schotsche muizen, grove f 1.80, eigenheimers f2.20 —2.70, gele nep f2.30, uien f2.20, id. drielingen f0.80 —0.90 id. grove f240. Gele kool f2.504.70, witte kool f2.903.80, Deensche witte kool f4. Aanvoer: 9300 kg. aai-dappelen, 900 kg. gele nep, 1575 kg. uien,. 1775 kg. gele kool, 8200 kg. witte kool, 2200 kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 18 October 1935. Roode kool f 4.506, witte kool f 3.304, Deen sche witte kool f 4.20. Aanvoer: 1850 Kg. roode kool, 8300 Kg. witte kool, 1600 Kg. D. witte. HOORN, 17 October. 4 st. kleine fabriekskaas f22, 15 st. kleine Boerem kaas f 19; 2 st. Boeren Comm. Kaas f 20. Aangevoerd 21 stapels, wegende 12450 Kg. Handel goed. DEN HELDER, Eierveiling, 17 Oct. Aangevoerd 12425 kipeieren: 48—51 Kg. f 2.903.50 52—54 Kg. f 3.20—3.80, 55-57 Kg. f 4—4.70, 58—60 Kg. f 4.40—5, 61—63 Kg. f 4.60-5, 64-67 Kg. f 5, kleine eieren f 2.80—3.20, 273 eendeieren f 1.55—2. WINKEL, 17 October 1935. Appelen fl5, peren fl7, noten f 1718, druiven. f6—9, aardappelen f 1.10JL-30, uien f0.80—1, per 100 pond, andijvie f 1—2, meloenen f 2. ALKMAAR, 18 October 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 1852 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prij zen als volgt: 6 H.L. voertarwe f 5.60; 146 H.L. rogge f 5.25—6.75; 494 H.L. gerst f 5.40—5.75; 578 H.L. haver f 5.255.75; 378 H.L. boonen: w.o.: paarde f 5.756, bruine (oude) f 14 en (nieuwe) f 15—29, citroen f 18—25, duiven f 8.40—9.10 en witte boonen f 21—24; 2 H.L. rood mosterdazad f25 58 H.L. karwijzaad f 22, blauwmaanzaad f 15.75 18; Tuinboonen f 12.50—13.50, 19 H.L. erwten, w.o.: kleine groene f 8—9, groote groene f 14—18, grauwe f 15—30 en vale erwten f 15—21. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 18 October 1935. .Aardappelen f 2.30, andijvie f 0.702.40, appelen f 2—8, bloemkool I f 9—16, idem II f 3—5, bieten f 0.804.50, druiven f 514, gele kool f 4.607.10, groene kool f 1.508, kropsla f 0.805.80, knolsel- derie f 3.104.60, komkommers f 13, koolrapen f 2.20, meloenen f 3—11, peren f 2—11, prei f 1.60— 4.80, peterselie f 2.40, postelein 5275 ct., radijs f 1.602.40, roode kool f 3.807, selderie f 2.20 4.30, spinazie 2885 ct., spruiten f 9—12, snijboonen f 1317, dubbele spercieboonen f 1.204.95, toma ten f 1.50—3.50, uien f 1.?0—3.80, wortelen f 0.80— 2.30, boswortelen f 5.50—11.50, witlof I f 12—16, H f 6—11. AMSTERDAM, Aai'dappelmarkt (Ber. van Jac. Knoop), 18 Oct. Zeeuwsche bonten en blauwen f 2.90—3.10, id. hl. eigenh. f 2.25—2.40, id. bonte star f 2.30—2.40, id. eigenh. f 2.20—2.40, id. eigenh. poters f 1.60—1.80, id. blauwen poters f 180—1.90, id. bonten poters f 1.80 —1.90, id. Bevelanders f 2—2.20, id. bonken f 1.70— 1-.80, IJpolder eigenheimers f 2.202.40, id. bl. eigenh. f 2.25—2.40, id. eigenh. poters f 1.60—1.80, id'. Bevel, f 2—2.20, id. bonten f 2.80—3, id. driel. f 1.90—2, An dijker blauwen f 2.80—3, id. bonten f 2.80—3, Anna Paulowna zand f 2.80—3.50, Hilleg. id. f 2.80—3.50, Noordw. id. f 2.S0 3.50 per 70 Kg., Drentschë eigenh. f 3—3.40, per 100 Kg. Flakkepsche eigenh. f 2.20— 2.40, id. eig. poters f 1.60—1.80. Spuische eigenh. f 2.30 —2.50, id. eigenh. poters f 1.80—1.90 per 100 Kg.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14